Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:38



Hozzászólás a témához  [ 35 hozzászólás ] 
USB para 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB para
Van benne valami, de sajnos a kártya több különböző alaplapban is ezt csinálja. :hm:


vas. nov. 11, 2012 0:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB para
vackor írta:
... Vagy előfordulhat, hogy egy pillanatra nem megfelelő feszültséget kap? (PCI-Express buszos)

Na, erre én is gondoltam. Pontosanbban arra, hogy a táp szűretlenség miatt néha pont rossz helyre esik egy kóbor zavar tüske, amit fals adatnak néz a szoftver.
Meg kellene vizslatni az elkókat az alaplapon (ha púpos biztos hogy rossz, de nem kell feltétlenül ilyennek lennie, hogy ne szűrjön, egyszerűen csak kiszáradt). De egy átmeneti próba táp csere (ha van) is beleférhet.

Evvel kiszáradtak az ötleteim is. :)


szomb. nov. 10, 2012 21:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB para
Mentés az nincs (nem az én gépem, a gazdája még a rendszer visszaállítást is kikapcsolta). A ramok cserélve lettek, érintkezési hiba nincs, a csatlakozók variálása sem segít. Biztos hogy valamilyen hardveres oka IS van, különben nem állna helyre pusztán néhány óra kikapcsolástól, de a frissítő is vissza tudja billenteni valahogyan. Talán nem kap a kártya reset jelet a szükséges pillanatban? Vagy előfordulhat, hogy egy pillanatra nem megfelelő feszültséget kap? (PCI-Express buszos)


szomb. nov. 10, 2012 21:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB para
vackor írta:
... Az nem stimmel, hogy ...

Ha van régebbi partíciómentésed, próbáld meg avval. Talán kiderülne, hogy szoftveres vagy esetleg új hardveres a hiba.

Olyasmit próbáltál, hogy RAM foglalat mozgatás, pucolás? esetleg a többi csatlakozó?


szomb. nov. 10, 2012 20:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB para
Az nincs, de ha lenne, nem múlna el néhány óra várakozás miatt.

Az nem stimmel, hogy a windows felismeri az eszközt, de az eszközkezelőben utána azt mondja, hogy nem található. Ha kiveszem, akkor természetesen nem látszik hibás eszközként. Amikor látszik, de "nem található", a firmware frissítő felismeri és tud is kommunikálni vele.


pén. nov. 09, 2012 22:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB para
vackor írta:
... Sajnos ennyiből még mindig nem derül ki, hogy mi a jelenség oka. :(

Nincs véletlenül IRQ ütközés?


pén. nov. 09, 2012 19:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB para
Eddig tartott az öröm, megint szórakozik a kártya és egyes esetekben (pl. újraindítás) nem hajlandó működni, még a saját szoftvere sem ismeri fel. Ha ebben a zombi állapotban ráindítok egy firmware frissítést, az nem csinál semmit, mivel már ez a legfrissebb. Csakhogy ebben a pillanatban feléled a kártya, és működik ahogyan kell.

Sajnos ennyiből még mindig nem derül ki, hogy mi a jelenség oka. :(


pén. nov. 09, 2012 14:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB 3.0 vezérlő hiba
vackor írta:
Mindkettő NEC uPD720200 chippel készült, ez lenne a probléma?

Na, úgy látszik (kopp-kopp) most jó. Kellett a vezérlőnek egy firmware frissítés innen!


szer. okt. 31, 2012 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB 3.0 vezérlő hiba
vackor írta:
Üdv! Egy USB kártyával szenvedek éppen.

Továbbra sincs megoldás erre a problémára, van viszont egy újabb eset. Másik gép, másik usb 3.0 kártya. normál esetben ez is működik ahogyan kell, aztán gondol egyet és egyszerűen "eltűnik" a buszról, mintha nem is lenne, hasonlóan a másikhoz. Csak ez áramtalanítás hatására sem jön vissza... Több órányi kikapcsolás már használ, de ez nem megoldás. Mi lehet ennek a viselkedésnek az oka? Másik gép, másik gyártó kártyája. Mindkettő NEC uPD720200 chippel készült, ez lenne a probléma?


szer. okt. 24, 2012 6:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás USB 3.0 vezérlő hiba
Üdv! Egy USB kártyával szenvedek éppen. Szükség volt egy olyan USB 3.0 kártyára, aminek belső 20-tűs csatlakozója van, így esett a választás erre. Pár hét használat során azt vettem észre, hogy a kártya csak akkor működik, ha a gépet úgy kapcsoltam be, hogy előtte teljesen áramtalanítva volt (elosztó vagy tápegység kikapcsolva), egyébként mintha ott sem lenne. Ez történik újraindításkor, illetve alvó mód és hibernálás után is. Mintha ilyenkor kivenném a kártyát. De ugyanez fordítva is működik: pl. ha hibernálás alatt áramtalanítom a gépet, visszatöltés után megjelenik az eszközkezelőben (Win7) és hibátlanul működik is. Az alaplap nem jelez hibás illesztést, driver meg csak egyetlenegy verzió van hozzá, nincs mivel cserélgetni. Mivel érdemes még próbálkozni? Kicserélném másik kártyára, de nem nagyon lehet ilyen belső csatlakozósat találni.


kedd máj. 29, 2012 7:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB para
2x4 vezetékes szalagkábel volt. De csak volt. Széthúztam, és a két középső adatvezetéket erősen összesodortam. Utána meg köré a tápot. Eddig ez a technika mindig bevált. 2007 ben tárgyaltuk ki (veled is) itten.


pén. máj. 06, 2011 12:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: USB para
Egy lazán kapcsolódó megjegyzés: régebben elég sokat szívtam ALi és VIA chipes USB vezérlőkkel. Voltak sebesség problémák is, de menet közben is sokszor akadozott az adatforgalom. Az Intel és NEC chipes változatokkal ez sosem fordult elő.

Az előlapi csatlakozók mivel vannak bekötve? Szalagkábellel vagy normális csavart érpárassal? Nem egy gépházból hajítottam már ki a vacak szalagkábelt, és cseréltem normális kábelre.


pén. máj. 06, 2011 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB para
Aida64 szerint VIA chippek vannak benne északon meg délen meg mindenütt :)
Az az igazság, hogy frissen telepített új rendszer, nem akarok bele feleslegesen progikat telepíteni.


pén. máj. 06, 2011 10:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB para
nbela írta:
Az Intel progi megtalálja a VIA chip drivereket is? ...

Igen, ha Intel a chipset. Nekem is VIA alaplapom van (Intel 915 Express Chipset). Egy próbát megér, fél perc. :shock:


pén. máj. 06, 2011 9:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB para
Az Intel progi megtalálja a VIA chip drivereket is? Szerintem szoftveresen elég rendesen körüljártam a témát. Aida64 szerint is megvan minden driver. Már belenyugodtam, hogy a tüskék 1.1-esek.


pén. máj. 06, 2011 9:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: USB para
nbela írta:
... Legújabb VIA 4in1 és VIA USB telepítés után sincs változás... (

Egy próbát még talán megér: Intel Chipset Device Software v9.2.0.1030 (rá kell keresni az Intelnél, magától nem nagyon jön elő, legalább is nekem nem sikerült).
vagy:
http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&ProdId=3154&DwnldID=19642&keyword=%22Intel+Chipset+Device+Software%22&lang=eng

futtatni a saját mappájából: cmd, és beírni: Setup.exe -OVERALL
A Win telepítő CD-t bekérheti. A telepítő létrehoz "C:\Intel" és "C:\Program Files\Intel" mappákat, amik törölhetők, ha nem kellenek (általában nem).

Automatikusan frissít, ha az sem talál jobbat, akkor a fórumtársaknak lesz igaza.


pén. máj. 06, 2011 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB para
Ráncfelvarráson van nálam a gépezet. A tulaj nem is tudta, hogy az előlap oldalán kis csappantyú mögött van még 2 USB port. Elsőre megörült neki, de majd mondom neki, hogy úgysem jó semmire.


pén. máj. 06, 2011 5:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: USB para
Idézet:
Elvett pár órát az életemből
:hm: (2006-11 években és akkor már öregecske volt a cücc!-és bűn szaaar! még anno is)hány imát elrebegtem akkor, hogy a magyarok nyilaitól és a VIA-s vezérlőktől..aztán még midig veszik mert olcsó és uu. szaar.-kivéve a minimal-fogyi porcijait(Optimal-Via** porc -minden-benne vieostul) a törpegépekben.
...tulajdonképpen hány éves vagy te ifjú herceg.. és még hiszel a mesékben :roll: :D


csüt. máj. 05, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB para
:shock: Ja! Szóval létezik ilyen? Kár, hogy nem írták be a kézikönyvébe :hm:
Elvett pár órát az életemből :evil:


csüt. máj. 05, 2011 17:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: USB para
Abban az időben nagy divat volt, hogy csak a hátlapi kivezetések voltak valóban USB 2-esek, az alaplapi tüskék pedig csak USB 1.1-esek.


csüt. máj. 05, 2011 16:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB para
Próbálkoztam:
1.Másik alaplapi tüskék szintén kissebességűek.
2.Data vezeték csere esetén ismeretlen eszköz.
3.Legújabb VIA 4in1 és VIA USB telepítés után sincs változás.
Feladtam :(


csüt. máj. 05, 2011 14:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: USB para
Szervusztok!

P4 alaplap VIA chipset: P4VXASD2+(V5.0)
Van neki 6 db USB csatlakozója. 2 hátul, 2 az alaplapról előre kivezetve és 2 az alaplapon pihen.
VIA 4in1 és VIA USB driverek a honlapról feltéve, XP prof, 32 bit.

Mitől van az, hogy ha előre csatlakoztatok (pendrive, usb) akkor kiírja, hogy alacsony sebességű, és valóban csak 1 MB/sec másol? Hátul viszont rendesen USB 2.0-val megy. Eszközkezelő és Aida64-ben látszik a 6 db alap port és az usb 2.0 enhancedhez is 6 db van hozzárendelve. Hiren's Boot miniXP-vel a jelenség dettó.

Még próbálkozok:
1. Átrakom a másik alaplapi csatlakozóra
2. Van értelme esetleg a 2 középső USB adatvezetéket egymással megcserélni?
3. Honlapon 4.x via driver helyett tegyem fel a legújabb 5.x hyperiont?
Más ötlet?


csüt. máj. 05, 2011 6:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Értem. Azért köszönöm, máskor még jól jöhet.
Ha esetleg van még ötlet, várom szeretettel...


pén. júl. 07, 2006 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ezeknél a kártyáknál 5-25 másodpercenként megakadt az átvitel. Gondolom szoftver hiba, mert ugyanazon a gépen win98 alatt tökéletes volt.

De amit te írtál, az ennél körülményesebb...


pén. júl. 07, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
vackor írta:
Én sokat szenvedtem azon (kártyacsere lett a megoldás), hogy az XP hibásan kezeli az ALi és VIA chipes USB vezérlőket, a NEC és Intel változatokkal viszont nincs baja. Ezekben a gépekben milyen van?


Az Eszközkezelőben mint "Intel(R) 82801EB USB univerzális állomásvezérlő" jelenik meg. Gondolom, akkor ez Inteles lesz :?
De kifejtenéd bővebben, miért nem kezeli rendesen az XP az ALi és VIA-chippes vezérlőket? Még nem hallottam róla, érdekelne!


pén. júl. 07, 2006 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Én sokat szenvedtem azon (kártyacsere lett a megoldás), hogy az XP hibásan kezeli az ALi és VIA chipes USB vezérlőket, a NEC és Intel változatokkal viszont nincs baja. Ezekben a gépekben milyen van?


pén. júl. 07, 2006 9:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Czumy írta:
fifi írta:
Van a munkahelyemen vagy nyolc gép, ami ugyanazzal a problémával küszködik. (...) Alaplap: Abit IS7-G. Ezen ugye nyolc USB-csati van. Négy hátul közvetlenül a lapra csatlakozva, kettő-kettő pedig kábellel kivezetve előre illetve hátulra.


Céges, irodai konfig Abit IC7-G alaplappal? :shock: Milyen munka hely is ez?? :D

Szintén ilyen lapot használok, gyorsan lekopogom, atomstabil, hibátlan (leszámítva azt a k*rva NB hűtventillátort, ami fél év után hangosabb lett, mint egy kávédaráló) alaplap, USB-vel, egyéb csatolóval eddig nem volt gondom.


Tulajdnoképp ez a munkahely egy iskola, ezeket a gépeket pedig diákok használják grafikai munkákra. Photoshop, Quark, Freehand, Corel fut rajtuk egész nap. Mellesleg pályázaton nyertük őket.


pén. júl. 07, 2006 8:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
vackor írta:
A szüleim gépében ki kellett cserélnem az előlapi usb kábeleit, mert csak 1.1-es sebességre (12 Mbit) voltak alkalmasak, most megy a 480 Mbit. Lehet hogy nálad is ez a helyzet? (Bár ettől még fel kéne ismernie!)


Nem hinném. Mint írtam, másik pendrive-al (1GB-os) simán megy úgy, ahogy kell. Kicserélni a kábeleket pedig elég macerás lenne, mivel a ház olyan, hogy belül a csatik előtt található egy darab műanyag, ami szinte lehetetlenné teszi a hozzáférést, így nem férek hozzá a kábelek végéhez se. Nem is tudom, minek nevezhetném ezt, mert gyakorlatilag semmi funkciója sincs, viszont szegecselve(!) van...


pén. júl. 07, 2006 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
fifi írta:
Van a munkahelyemen vagy nyolc gép, ami ugyanazzal a problémával küszködik. (...) Alaplap: Abit IS7-G. Ezen ugye nyolc USB-csati van. Négy hátul közvetlenül a lapra csatlakozva, kettő-kettő pedig kábellel kivezetve előre illetve hátulra.


Céges, irodai konfig Abit IC7-G alaplappal? :shock: Milyen munka hely is ez?? :D

Szintén ilyen lapot használok, gyorsan lekopogom, atomstabil, hibátlan (leszámítva azt a k*rva NB hűtventillátort, ami fél év után hangosabb lett, mint egy kávédaráló) alaplap, USB-vel, egyéb csatolóval eddig nem volt gondom.


csüt. júl. 06, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A szüleim gépében ki kellett cserélnem az előlapi usb kábeleit, mert csak 1.1-es sebességre (12 Mbit) voltak alkalmasak, most megy a 480 Mbit. Lehet hogy nálad is ez a helyzet? (Bár ettől még fel kéne ismernie!)


csüt. júl. 06, 2006 9:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Kéne nekem is egy kis segítség USB-ügyben.

Van a munkahelyemen vagy nyolc gép, ami ugyanazzal a problémával küszködik. Bizonyos pendrive-okat a rendszer nem ismer fel az előlapi USB-csatira csatlakoztatva. Csak néhány pendrive-al fordul elő. Mindegyik gép teljesen egyforma. Alaplap: Abit IS7-G. Ezen ugye nyolc USB-csati van. Négy hátul közvetlenül a lapra csatlakozva, kettő-kettő pedig kábellel kivezetve előre illetve hátulra. Ha a hátsó csatikra teszem a pendrive-ot (bármelyikre), akkor az XP minden gond nélkül lekezeli. :idea: Gondoltam egyet, és a két-két kábeles kivezetést felcseréltem az alaplapon. Tehát ahova eddig az előlapi csatlakozott, oda most a hátulsó kettő és fordítva. Azonban az eredmény semmit nem változott :cry:. A kábelek majdnem egyformák, csak a hátulra kivezetett kettő össze van fűzve egy vastagabb kábelben. Pedig szükség lenne az előlapi csatlakozásra, mert a gépek hátulja nehezen hozzáférhető. Ha esetleg számít, az egyik pendrive pl. egy 256MB-os Ramostek-csoda.

Ha lenne valakinek 5lete, mi ez a jelenség, szívesen meghallgatnám...


szer. júl. 05, 2006 12:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Próbáld meg azt, hogy egy külső usb hubra teszel mindent. Külső tápos hubbal próbálkozz! Ha így nem jelentkezik a probléma akkor egyértelműen táp gond.


vas. máj. 28, 2006 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Az újabb lapokon a stby. táprol megy az usb-k táplálása valószínűleg a tápodnak ez a része kissé gyengusz...


vas. máj. 14, 2006 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Én is erre tippelek.
Nézd meg hogy a feckók rendben vannak e.


vas. máj. 14, 2006 12:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás USB para
Udv Kollegak!

A gepem USB portjai egyik pillanatrol a masikra "inaktivva" valnak. Helyesebben meg sem, de olyanokat dob h pl reggel inditom a gepet, eger nem muxik. Kikapcsolas nelkul egy kihuz-bedug es mar mukodik is. Vagy Bluetooth USB kulcs be van dugva, hasznalom-hasznalom es egyszer csak eltunik. Azt is kihuzom-bedugom es mar muxik is. Ugy alapjaraton webcam, eger, nyomtato van usbn, de ritka h mind a harom egyidoben hasznalva lenne. Elso korben aramellatasra tippelek, sztetek?


vas. máj. 14, 2006 8:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 35 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség