Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:07



Hozzászólás a témához  [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
gepfagyas...... 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: gepfagyas......
By Rascal :
Idézet:
600 -as tápot rakattam bele remélem király sajnos ez is m-tech


:x ..akit egyszer a kígyó..az már gyíktól is-miért nem hiszel,ha nem is nekem,de lelalább nekünk..az a 600-as kb egy 350 Chifet-tud,részlegesen(időben,:amíg működik a harmada!)= kínai íjjász: Bow Lee!
Ezen nem lehet és nem is szabad spórolni,a legfontosabb része bármilyen gépnek a táp!-Minden extra ló *fa*sz*ra van pénz akkor erre miért nincs?..'Jaguárba Trabantmotor a 21Hp-vel, oszt'hasítunk a homályba.."-de meddig?


csüt. nov. 03, 2011 21:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 30, 2009 23:48
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Sziasztok most hoztam haza a gépet kiteszteltek mindent állítólag a táp a ludas most tesztelem ma 12-óráig este biztos hogy nyúzom 600 -as tápot rakattam bele remélem király sajnos ez is m-tech majd elválik.


csüt. nov. 03, 2011 16:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Ne nézz semmit,legfeljebb hegyesen a szeme közé annak aki azt mondta neked hogy ez elég egy dzsunkatápból és kérd meg egy pillanatra hogy fogja meg a lendületvételért amivel tükönrúgod..
Embörök! és asszonyi.. stb: hányszor leirták(-tuk) vannak:ilyen és ehhez hasonló kb táp-calculátorok..az is csal,de mint ahogy egy vizi malmot sem hajt meg az Uri G. deleje,hogy rápisilsz az is biztos!
..Próbálkozni persze lehet,de a kár jóval meghaladja a haszon értékét.


hétf. okt. 31, 2011 15:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 30, 2009 23:48
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Szia Laci_L már tudom mi a hiba, ha a táp ki és bekapcsológombját használom miután leáll a gép akkor jó megint beindul, új táp van bent mert vittem szerelőhöz, most egy 350 m-tech táp van bent, a csatlakozók biztosan jók és a vkártyát is néztem. Nem tudom hogy a configomhoz jó ez a táp leírom:
Asus Nvidia 9800Gt 1gb
Amd Phenom Triple core processor 2100 Mhz
rendszer memo:6gb
Az alaplap Asus de nem tudom hol kell megnézni a verzió számát mert az everest nem írja nem ismeri fel.
Mást most nem jut eszembe amit még meg kellene néznem.


vas. okt. 30, 2011 7:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Rascal írta:
... Mi lehet a probléma lehet nem is a táppal volt a gond először???? ...

Lehet a táp is, de inkább kontakthiba. Beleértve ebbe a kábelhibát (a rányomott csatlakozó rosszul érintkezik), a tápcsatlakozó hibáját, de egy félig kicsúszott kártyát is.
Szét kell bontani, és fokozatosan visszaépíteni bele mindent, közben figyelni. Erről már sokat írtunk.


szomb. okt. 29, 2011 21:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 30, 2009 23:48
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Sziasztok a problémám az lenne hogy elkezdődött egy olyan dolog a gépemnél hogy bekapcsoltam a spiker hang megvolt utána nem csinált semmit, a wincseszterek(2-van) nem pörögtek fel hanem csak a ventilátorok dolgoztak. A monitoromnak a sárga lámpája sárga maradt (kikapcs üzem.) nem váltott kékre. Elvittem szerelőhöz aztmondta táp hiba volt. Okés rakott bele egy 350-es tápot kérdeztem tőle nem e lesz gyenge mert a gépem elég erős (Amd phenom triple core. 6 gb memoria és 1gb video kártya) azt mondta letesztelte bírja majd a rendszer mondtam oké. Most megint ugyanazt elkezdte, levittem mondta magától helyrejött megmozgatott mindent és jó lett biztos valami kicsúszhatott mondta. Hazahoztam megint újraindult a gép lekapcsol magától, és megint az volt ami azelött. Levettem az oldalát megmozgattam mindent semmi, utána hátsó fekete kikapcs. gombot lekapcsoltam meg fel utána működött. Mi lehet a probléma lehet nem is a táppal volt a gond először???? A segítséget előre is köszi.


szomb. okt. 29, 2011 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Kívülről nem biztos, hogy elég. A processzor és a videókártya hűtőjét is ki kell fujatni, különben nem tud megfelelő hatékonysággal dolgozni.


vas. nov. 28, 2010 20:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 19:32
Hozzászólások: 49
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Egyébként gondolatfoszlány volt róla hogy lehet az is gond. Aztán kívülről megtisztítottam meg a ventilátort is.


vas. nov. 28, 2010 12:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Mikor volt utoljára takarítva a gép?
Ha nagyon poros, az is okozhat fagyásokat.


vas. nov. 28, 2010 10:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 19:32
Hozzászólások: 49
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Vanni van csak a bátyáméba van azt meg ő használja. Úgyhogy cserét javasoltok? Újat gondoltam.


szomb. nov. 27, 2010 15:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Ha csak nincs otthon másik procid,minden valószínűség szerint valamelyik szervizben köt ki.


szomb. nov. 27, 2010 13:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 19:32
Hozzászólások: 49
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Sziasztok. Nekem egy olyan gondom lenne hogy kék halálozik a gépem. Van hogy netezés közbe van hogy játék közbe többnyire játék közbe. Stellel már kiveséztük a vírust és az ő állítása szerint lehet hogy 1 mag megdöglött. Lehet valamit tenni ellene? Vagy mindenképp szervizes lesz?


szomb. nov. 27, 2010 12:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Feltéve,ha nincs kikapcsolva a naplózás.. :twisted: Hiszen:"a naplófájlok törlésével ill mellőzésével lemezterületet nyerhetünk"
-mert a felhasználó win alatt mindent megtehet :wink:


kedd nov. 16, 2010 20:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Outsider47 írta:
Merre találom azt a fájt amit írtál?
Rendszernaplók nézegetése, a kékhalál kiírás lejegyzetelgetése, KONKRÉT hibajelenség fel és beírása ide.
Vezérlőpult, Felügyeleti eszközök, Eseménynapló, Rendszer...


kedd nov. 16, 2010 17:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2010 13:00
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Tron
Merre találom azt a fájt amit írtál?
Rendszernaplók nézegetése, a kékhalál kiírás lejegyzetelgetése, KONKRÉT hibajelenség fel és beírása ide.


kedd nov. 16, 2010 16:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Outsider47 írta:
Virusírtó nem talált semmit. Nortonnal néztem...

Az semmit sem jelent.
Ha nem csinálod a javasoltat, ne várj eredményt, más tippet.


kedd nov. 16, 2010 15:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2010 13:00
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Virusírtó nem talált semmit. Nortonnal néztem.
"Rendszernaplók nézegetése, a kékhalál kiírás lejegyzetelgetése, KONKRÉT hibajelenség fel és beírása ide."
Merre találom ezt a file-t?


kedd nov. 16, 2010 13:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Rendszernaplók nézegetése, a kékhalál kiírás lejegyzetelgetése, KONKRÉT hibajelenség fel és beírása ide.


kedd nov. 16, 2010 11:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Outsider47 írta:
... Miért csinálja a gép hogy netezés vagy játék közbe kékhalálozik ...

Nagyon sok, de először talán vírusvizsgálat kellene. Irány valamelyik stell topik a security-ben.


kedd nov. 16, 2010 10:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 19, 2010 13:00
Hozzászólások: 36
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Sziasztok. Tanácsotokat szeretném kérni. Miért csinálja a gép hogy netezés vagy játék közbe kékhalálozik már a plafonon vagyok tőle. :evil:
Üdv Outsider :hm:


kedd nov. 16, 2010 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Laci_L írta:
megnyomod, megkocogtatod egy szigetelt anyanyggal néhány helyen az alaplapot (picit meggörbüljön). Ha nem jelentkezik a hiba, a csatlakozók voltak a ludasak. De előfordul, hogy előjön a hiba. Ilyenkor sajnos az alaplappal van a gond, ami gyakorlatilag javíthahatlan
Köszi, majd legközelebb. Illetve remélem nem lesz legközelebb, azaz nem hozzák vissza a gépet...


vas. jún. 27, 2010 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: gepfagyas......
nbela írta:
... IDE-oda dugdosás, tiszítgatás után rendben...

Sok probléma oka, hogy a csatlakozókban az érintkezők ónozottak (vagy valami hasonló olcsó megoldás). Idővel ezek oxidálódnak, és kész a baj.
Az profi cuccokban minden érintkező mindig aranyozott (esetleg palládium), amik nem oxidálódnak.
Az alkoholos pucolás (kis ecset, öreg fogkefe), mozgatás (ilyenkor lekopik az oxid réteg) átmenetileg segíthet. Kontaktjavítónak nevezett sprayel átmnetileg javulhat, később pedig örökre tönkremegy. Nem szabad használni.

Egy dolgot még megnézhetsz: a működő gépben (valamilyen mozgókép fusson) finoman megnyomod, megkocogtatod egy szigetelt anyanyggal néhány helyen az alaplapot (picit meggörbüljön). Ha nem jelentkezik a hiba, a csatlakozók voltak a ludasak. De előfordul, hogy előjön a hiba. Ilyenkor sajnos az alaplappal van a gond, ami gyakorlatilag javíthahatlan.
Az alaplap egy többrétegű (4-5) nyák panlel, belső furatgalvanizált átkötésekkel. Ha itt belül van a kontakthiba, a jelenség olyan lehet, mintha egy csatlakozó lenne rossz.


vas. jún. 27, 2010 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: gepfagyas......
nbela írta:
a reggeli első bekapcsoláskor hidegre fagy...
Néha jelentkező ntfs file hibák...
nacorvus írta:
folyt köv..timeout 360-720..aztán mint a Kékes tv -egy fél óra,aztán:fenyegetés ököllel,majd oldabavágni. 8)
Eddig bírta, most már végleg megállt. Kondik rendben. Az IDE eszközöket nem ismeri fel. IDE-oda dugdosás, tiszítgatás után rendben.
Laci_L írta:
kipucolni, csatlakozókat alkohollal letörölni


vas. jún. 27, 2010 10:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: gepfagyas......
folyt köv..timeout 360-720..aztán mint a Kékes tv -egy fél óra,aztán:fenyegetés ököllel,majd oldabavágni. 8)


kedd jún. 08, 2010 20:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: gepfagyas......
nbela írta:
nbela írta:
csak a reggeli első bekapcsoláskor fagyizik
Laci_L írta:
Ez távolról nehezen fogod megavítani
Dehogynem :!: Sikerült :idea: A boot iniben timeout=180. Ez a 3 perc előmelegítés elegendő, hogy a boot után már ne fagyizzon :oops:...

Ez igen! Ügyes. :D


hétf. jún. 07, 2010 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: gepfagyas......
nbela írta:
csak a reggeli első bekapcsoláskor fagyizik
Laci_L írta:
Ez távolról nehezen fogod megavítani
Dehogynem :!: Sikerült :idea: A boot iniben timeout=180. Ez a 3 perc előmelegítés elegendő, hogy a boot után már ne fagyizzon :oops:
nacorvus írta:
az alaplap a púposhátú lovacska formájú kondijaival, meg a táp a hasononlatosan jó kondijaival
Ezeket majd akkor nézem meg -ha kibírja addig- amikor egy hétre ide tudja adni a gépet. Például ha majd elmegy egy hétre pecázni...


hétf. jún. 07, 2010 9:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: gepfagyas......
energoman írta:
Reggeli indítás hogyan történik?
Elosztó bekapcs, utána gép bekapcs.
Laci_L írta:
(időszakos) hibák megtalálása a legnehezebb
Igen, akkor ez nem úgy lesz, hogy hozza-viszi, hanem akkor készülök egy hetes javítgatás+tesztelésre.
nacorvus írta:
alaplap a púposhátú lovacska formájú kondijaival, :arrow: meg a táp a hasononlatosan jó kondijaival.-Lesz az még rosszabb is teljesen váltakozó hibákkal
Majd megsasolom a kondikat is. Említettem, hogy a samu is nagy ritkán félreír, és a gyári teszt progi újraformázást javasol. Lehet semmi baja csak a táp miatt bizonytalankodik? Majd kiderül... köszi.


csüt. jún. 03, 2010 21:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Ezt,ilyen távolból irom mint ahogy nbela szaki is írá....az alaplap a púposhátú lovacska formájú kondijaival, :arrow: meg a táp a hasononlatosan jó kondijaival.-Lesz az még rosszabb is teljesen váltakozó hibákkal(pl:rossz a memória,a videokártya stb-semmi köze nincs hozzá az égegyadta világon) :?


szer. jún. 02, 2010 17:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: gepfagyas......
nbela írta:
Ezekkel a próbálkozásokkal az a gondom, hogy 2 teszt között vagy 6 órát várni kell...

Talán nem feltétlenül. Ha nyitva van a gép, és rövid ideig működik (amíg kiderül a fagyi), addig nem melegszik be. Szvsz néhány perc múlva (mire megtörténik egy csre, pucolás, stb), újra lehet próbálkozni.

A gyakorlatból tudom mondani, hogy pont az ilyen jellegű (időszakos) hibák megtalálása a legnehezebb. Akár melegedéstől, akár kontathibától, vagy akármi mástól van. Türelem és némi szerencse is kell hozzá. :D


szer. jún. 02, 2010 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Reggeli indítás hogyan történik?
Szokott rosszaságokat művelni egy gyenge tápellátású gép akkor, ha mindig kihúzzák a konnektorból vagy lekapcsolják az elosztót. És még szó szerint töltődnie kell a gépnek.
Főleg monitorok nem kapcsolnak be, ha a PC tápra van kötve a monitor ellátása is.


szer. jún. 02, 2010 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Ezekkel a próbálkozásokkal az a gondom, hogy 2 teszt között vagy 6 órát várni kell. Eléggé egyedi a dolog, hogy csak hidegen produkálja. Azért gondoltam megkérdezni, hátha volt valakinek pontosan ugyanilyen jellegű meghibásodása. Akkor megspórolna nekem pár próbacserét.


szer. jún. 02, 2010 12:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: gepfagyas......
nbela írta:
...

Egyértelműnek tünik, hogy a melegedéssel függ össze. A Boot menünél (ha nem nyomunk semmit), nem tölt be semmit, nem fut semmi, így kisebb az áramfelvétel is.
Szvsz lehet ez akár táphiba, alaplapi elkók hibája, de akár a videokártya is (az is melegszik menet közben.
Ez távolról nehezen fogod megavítani. :o
Ha van rá lehetőség, szét kéne szedni Kártyákat kivenni), kipucolni, csatlakozókat alkohollal letörölni, és az alapfelépítéstől kezdve fokozatosan visszaépítve tesztelni.
Ha van egy másik táp, avval egy próbát tenni, akár első próbálkozásként.


szer. jún. 02, 2010 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: gepfagyas......
Szervusztok!

Van a város másik végén egy XP SP3, P4 1,6GHz, távolról látok rá. Tulaj szerint minden nap, a reggeli első bekapcsoláskor hidegre fagy. Az asztal háttérkép megjelenik és itt megáll, ikonokat már nem rak ki, hdd led kialszik, semmire nem reagál. Reset gomb után rendben felfut. Utána napközben kikapcsolja 1-2 percre, fél órára, semmi gond, csak a reggeli első bekapcsoláskor fagyizik.

Eseménynaplóban ez látszik:
eventlog -este az eseménynapló leállt
eventlog -reggel az oprendszer indul
eventlog -eseménynapló indul (utána fagyizik)
eventlog -oprendszer indul (fagyi után)
eventlog -eseménynapló indul
Tcpip -hálózati kapcsolat
Service Control Manager -szolgáltatások sorban indulnak
A napközben további ki-be kapcsolásoknál szabályos leállás és indulások látszódnak.

Bekapcsoltam a kékhalál kis memóriakép naplózást, de a minidump könyvtár üres, mert fagyi van és nem kékhalál.

Bekapcsoltam a /bootlog opciót.
Fagyikor ezek töltődnek utoljára: mdmxsdk.sys, Cdfs.SYS, HTTP.sys
A második indításkor ezeket tölti a fentiek után: kmixer.sys, USBSTOR.SYS

Ma reggel csináltattam egy kísérletet: Reggel bekapcsol, F8 bott menü, 10 perc várakozás és utána normál módú indítás. Ekkor már NEM fagyizott.

Tapasztalt-e valaki hasonlót? Mi van olyan, aminek be kell melegedni? Mit lenne célszerű cseréni?

Néha jelentkező ntfs file hibák miatt Hiren's/hdd/samu/estool futtatva. Szerinte a 160 G ATA Samut menteni, törölni és újra tesztelni kell.


szer. jún. 02, 2010 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 22:16
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi okozhat megfagyást, milyen jelenség produkálhatja illetve honnan tudom meg hogy szoftveresen terheltem-e túl a gépet vagy hardvere hiba van?

Az eddigi hsz-eket olvasgattam, de az egyedi esetre van megoldás kínálas, én most általában a lehetséges hibákra lennék kíváncsi egy alap felszereltségű gép esetében.

Van-e esteleg olyan program amivel meglehet nézni a számítógépben található alkatrészeket és kideríthető-e szoftveresen, hogy hol van hardvere hiba vagy egyáltalán hardvere hiba van?

Köszönöm és kíváncsian vároma válaszokat!


csüt. júl. 16, 2009 20:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
szlavikendru írta:
... dobom azt az átkozott T-elosztót a kukába, s veszek egy újat.

Nahát. :shock: :o :shock:

Ha ez volt a ludas, akkor melegdnie kellett. :roll:


vas. jún. 07, 2009 15:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 16, 2009 18:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Üdv újból!
Köszönöm a válaszokat, tippeket. Egyelőre most azt csináltam, hogy kivettem egy T-elosztót a konnektorból, és közvetlen dugtam be a géphez tartozó hosszabbítót. Eddig nem produkálta a hibát... Várok 1-2 napot, ha továbbra sem lesz zavargatás ilyen ügyben, dobom azt az átkozott T-elosztót a kukába, s veszek egy újat.


vas. jún. 07, 2009 13:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
szlavikendru
Nézd meg az eszközkezelőben, a merevlemez vezérlőknél, hogy nem vette-e vissza a diszk sebességét a drivere. Általában kábelprobléma, hibás kontakt jele. (Egyszer szívtam olyannal, hogy a diszken bement az egyik érintkező tüske, és éppen csak érintkezett. Volt rajta napi 3-4 darab fagyás, meg kékhalál. A végén már csak a diszk lehetett rossz, és csak a csere után vettem észre, amikor az érintkezőire néztem)

Nézd meg, hogy az eseménynaplóban keletkezik-e ilyenkor bejegyzés. Hátha igen, és hátha segít is.

A SMART értékeket nézd át szemmel is (ne csak átfusd, hogy minden OK), mert bizonyos határig OK-nak minősül mindegyik hiba. Ez sajna gyártó és diszk típus specifikus: némelyik gyártó "szigorúbb" a diszkkel és kis hibát is jelez, némelyik "engedékenyebb" és még akkor is OK-nak jelzi, amikor már kilóg a bele. Ráadásul a gyártók nem mindig egyformán engedékenyek/szigorúak minden típusukkal.

Lehet rosszalkodó tápegység is. Vagy tönkremenő kondik az alaplapon.
Esetleg lehet, hogy tényleg csak az áramingadozás, de a táp "béna" és nem kapcsol le.


szomb. jún. 06, 2009 23:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
szlavikendru írta:
... Azt tudni kell, hogy az áram ingadozik, elég rendesen...

Ha a lakás hálóztai feszültségre gondolsz, akkor a táp lehet a ludas. Próbálj meg (kölcsön) szerezni egy szünetmentes tápot, megérne egy próbát a dolog. Ha úgy jó, be kell vezetni. A táp csak egy határig tud szabályozni (típustól függően +-10% ... +20% -50%)

A másik alapfontosságú alkatrész a RAM. Azt is szedd ki, a foglalatot poralanítsd. Ettől függetlenül egy RAM hiba mindenre kihat, mert szinte minden adat megfordul benne. Már a Bootolásnál is. Itt is egy próba csere segít (ha tudsz ilyet kölcsönnel megoldani), ha kettő van benne, felváltva kivenni. Ilyenkor lassulahat a gép, mert elkezdi a lapozófájlt használni, de nem fagy le.


szomb. jún. 06, 2009 15:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. máj. 16, 2009 18:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hát szervusztok! Némi problémám akadt, szintén fagyásügyben... Néhanapján (minden nap) előfordul e kínkeserves, pörölyként arcomba csapó probléma: fagy a gép. Van, mikor BIOSnál (hirtelen megáll), de inkább jellemző XP alatti sötét ügyködésem közepette: minden megáll - egér , billentyű, stb. Nem szoftveres fagyás, erre fejem teszem, későbbiekben kifejtem, miért. Ilyenkor vagy várok (általában 5-6 másodperces a kín), de van, mikor 1-2 percig is elszöszmötöl a kecsege, épp, mikor egy filmet csodálok avokádó nagyságú her.. khm.. szemekkel. Tudni kell: ekkor hangszóróból éles, gépies zaj danol, s a házon a vinyóled masszívan ég, még pislákolni sem pislákol - s ekkor jön a következő érdekesség: ezután, ha nem indítom újra a rendszert, marad a led égve... S ekkor szokott történni még egy rendkívül zavaró esemény: nem ismeri fel a dvd-olvasót, gyakran, még géprestart után sem, a BIOS. Nem tudom, mit mondhatnék, a gép egy éves, s az utóbbi hetekben kezdett el jelentkezni a probléma... Gyanakodtam, hogy a külső vinyó okozza, de e konspirációs elméletem sziklaszilánkokra tört, mikor kipróbáltam nélküle, és a hiba ugyanúgy megmaradt. Amit tudni illik a gépről: van benne 2 db IDE vinyó, 2 db DVD meghajtó (író+olvasó, az olvasó szokott néha pihenőt kérni, és eltűnni), egy kétmagos proci, két memó (2GB), van egy külső vinyó, passzív hűtéses videokártya, alaplap, és egy 450W-os Chieftec táp. Azt tudni kell, hogy az áram ingadozik, elég rendesen. HDtune megvolt, minden rendben, memtest-tel is elvoltam, hőmérséklet elegendő, nem meleg, csatlakozókat megigazgattam, még a gépet is kiportalanítottam (már amennyire tudtam), s egy pár napig (kb. 2-3) minden rendben volt, most újra kezdődik az egész előről és már véresre kapart arccal vágyom a megoldásra, kínomban. Bármilyen ötletet szívesen fogadok, mert őszintén nem tudom, mi lehet a probléma..


szomb. jún. 06, 2009 14:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen kb. ilyesmire gondoltam.
Ha,nem akarsz a hátadra púpot és a későbbiekben az alaplaptól kezdve mindent kidobni a gépből cserélj tápot,amíg nem késő!
Lehetőleg ne az legyen a megoldás,hogy kicseréled egy Gaba 420-ra (Mercury,Kobian,Vargánya és 'bűn'társai) :wink:


vas. ápr. 19, 2009 7:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Egy 400w GABA táp van benne,még a kapcsoló nélküli... :(


szomb. ápr. 18, 2009 12:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Remekk! A kép alapján már tudjuk,hogy egy 3 gigás cerka egy Samu wincsivel és egy LG DVD-vel egy Ami-BIOS-os lapon...
Most már csak egyet árulj el,milyen táp van ebben a ketyerében,mert ez a kihúzom-visszadugom és jó,erősen tápgyanús.


szomb. ápr. 18, 2009 10:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Amikor elindítom a gépet mindig ennél a pontnál fagy le:
http://kepfeltoltes.hu/view/090418/HPIM ... es.hu_.jpg
...és a jobb alsó sarokban mindig a 078-at írja ki.
Ha viszont bekapcsolás elött kihúzom a tápot egy pár másodpercre és úgy kapcsolom be a gépet,tökéletesen és gyorsan bebootol.
Remélem így teljesebb a "kép".
Üdvözlettel.


szomb. ápr. 18, 2009 8:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: :hm: Azért, ha kíváncsi vagy a véleményünkre valamivel több infót is csepegtethetnél,


pén. ápr. 17, 2009 19:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Sziasztok.
Van egy asztalim és az a probléma vele,hogy bekapcsolásnál megfagy bootolás alatt amikor beolvassa a meghajtókat,rögtön utána a Vram elött megáll a kép a fehér betűkkel és jobb alulra kiírja a 078 számot. mindig ugyanúgy.Ujraindítás sem segít.Ha viszont pár mp-re áramtalanítom a gépet és úgy kapcsolom be,tökéletesen működik.
Tudtok tippet adni?
Egyébként tökéletesen üzemel a gép.
Üdv.


pén. ápr. 17, 2009 17:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólás 
elfelejtettem visszairni, a dolgot megoldottam,....RAM-hiba volt.


( jobb kesob mint soha , majnem 3 ev nem gond !-P )


szomb. márc. 07, 2009 11:41
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Egyébként valóban,hogy Billy-vel éljek elég:irodába,netezésre(erre a 16 MB is elég egy 486-ssal)azon is futott a Passziánsz,sőt a 3.1-be már beépítve... Kép
Hej,de szép is volt 15 évvel ezelőtt!KépKép :D


kedd dec. 19, 2006 19:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Igen hat az 512re lehet azt mondani hogy eleg.
256ra nem. Ugyan vegigvigvittem igy GTA3,Vice Cicy,Mafia-t..
meg miegymast de akkorsem. Ezek azert mar jateknak
nevezhetok. Nem diavetitest neztem.
De ehhez persze finomitani kell az xpn, ha mar voltam
ilyen okor hogy lusta voltam ramot cserelni. :lol:
No sebaj karacsonyra jon egy gugaram oszt jajj neked ikszpé.


hétf. dec. 18, 2006 21:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ühüm. Végül is a Pasziánsz is játék... :wink: :lol:

Ha balga módon az XP használat során a bosszúságot elkerülnénk, úgy 512 MB. És nem játékra. :P


hétf. dec. 18, 2006 19:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Interpid
Idézet:
XPre elég 256 Mb ram.Tény, hogy jobb az 512, de nem kötelezõ. Internetezésre, játékra...

Miaz hogy elég,sőt arra kimondottan ajánlott,hogy,hogy minél kevesebb legyen.egy S3 videókarival megtámogatva :evil:


Ps: Monddcsak, nem Billy a beceneved?


hétf. dec. 18, 2006 18:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 64 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség