Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. jún. 01, 2024 10:31



Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ] 
fordított aukció! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:51
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: fordított aukció!
De azért ha egyszer nyersz akkor nem kell többet játszanod. Az tényleg szerencsejáték, igaz van amikor elkap a láz és én is veszek egy szelvényt, csak a játék kedvéért. Másik az hogy én nem a fődíjra megyek, nekem jó lenne a 4es is :lol:


hétf. máj. 31, 2010 14:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:54
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: fordított aukció!
Hát aztán a lottó tényleg marhajó, rámegy egy rakás pénzed és nagyobb az esélye hogy belédcsapjon a villám, minthogy 5ösöd legyen :D


hétf. máj. 31, 2010 13:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:51
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: fordított aukció!
Hát én a lottóhoz korántsem hasonlítanám. Nem tudom hogy abban hol lehetne logikázni. Ezt most nézegettem és lehet benne logikát alkalmazni, hogy nyerhess. Inkább a pókerhez hasonlítanám ahol sokkal többet számít a tudásod, meg szerintem itt se elsőre fogsz nyerni ki kell ezt is tapasztalni.


csüt. máj. 27, 2010 15:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... Akkor ez tiszta lutri: kattintgat X ember, közülük egy jól jár, a többi meg fizet a semmiért.

Na meg az oldal is levesz belőle. Inkább lottózzatok. :D


vas. máj. 09, 2010 16:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
gregor írta:
megnéztem ezt az oldalt...hát nem volt könnyű mire megértettem,hogy mi is van!
De valóban új dologról van szó. Nekem legalábbis új mert még nem találkoztam vele. Van háromféle licit:
Step licit: Van egy termék aminek X forint az ára. Ha rányomsz arra,hogy megnézed mennyibe is kerül- az egy kreditbe kerül - akkor látod az árát de minden egyes meglesésnél 65 forinttal lentebb megy az ára. Mikor már neked kellőképpen alacsony az ára és még nem vették meg lecsaphatsz rá. Kp-ban.
Zero licit: valami kerül x kreditbe aminek nem látható a kredit értéke. Ha rákattintasz,hogy meglesed akkor az az érték csökken 1-el ekkor neked ez 1 kreditbe kerül. Az kapja meg a terméket akinél leghamarabb lesz 0.
és az utolsó a Single licit: van egy termék amihez helyet kell foglalni az előtte lévő napokban a licitáláshoz. Szóval ez egy zártabb licitálás még az oldalon belül is és nem azonnali. Amikor ez megtörtént akkor kell egy számra tippelni. Ha 300 ember van a licitben benne akkor 0 és 300 között kell megtippelni a lehető legkisebb számot két tizedes jegyig. Ha egy számra már ketten tippeltek akkor az kiesett. Tehát az a szám nyer ami a legkisebb és csak egy ember tippelte meg. Mondjuk az 1,47.
Remélem fogtok játszani vele ha már ennyire lekoptattam az ujjaimat és megpróbáltam nektek elmagyarázni :D

És gondolom a kredit az pénzbe kerül? (Különben miből jön be a termék ára?)
Akkor ez tiszta lutri: kattintgat X ember, közülük egy jól jár, a többi meg fizet a semmiért.


szomb. máj. 08, 2010 22:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Kép..és hogy magyarul is megfogalmazzam:"harapja meg a kecske-no nem pont ilyen finoman",hogy megint így jártam,meg az ödrög is oda..(suks!)Kép


szer. máj. 05, 2010 20:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Én egy jó kis laptopra vágyom.


szer. máj. 05, 2010 10:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Basszus már lecsúsztam egy csomó zárásról, már csak azért is akarok valamit nyerni! mégis jobb a licit mint a lottó:)


szer. máj. 05, 2010 9:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
gregor

"Zero licit: valami kerül x kreditbe aminek nem látható a kredit értéke. Ha rákattintasz,hogy meglesed akkor az az érték csökken 1-el ekkor neked ez 1 kreditbe kerül. Az kapja meg a terméket akinél leghamarabb lesz 0."

Ezt nem teljesen értem kifejtenéd mégegyszer, köszönöm


szer. máj. 05, 2010 8:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 15:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
De lehet, hogy hülyeség, viszont egy olcsó termék estén megéri szerintem, de biztosan ebben is van valami buktató... vagy nincs ? :o

Hát szerintem mindenben van buktató amivel nyerni lehet :D Ez mondjuk nem jelenti azt hogy valaki nem jár jól vele, de a többség azért szerintem nem jár jól vele, és a többségbe nincsenek benne az oldal működtetői :P


kedd ápr. 27, 2010 13:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
morrowind írta:
... abban mondjuk van logika, hogy egy 300 000-es termék esetén sokkal többen hajtanak rá, és ezért többen nézik meg ...

Az, hogy megnézi, még nem jelenti azt hogy licitál. Ráhajt és beragad vele, akkor fizethet. Ha drága, jó sokat.

Én biztos, hogy kihagyom az ilyesmit, csak elvi szinten szóltam hozzá. :wink:


kedd ápr. 27, 2010 10:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:51
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Laci_L írta:
gregor írta:
... minden egyes meglesésnél 65 forinttal lentebb megy az ára...

Az egésszel nem foglalkoztam, nem is fogok, de ebből a hsz-ből azért felmerül egy kérdés:

Szvsz nem mindegy mennyi volt az ár.
1000 Ft-nál nem sok lépés kell, de mi van ha 300 ezer volt az ár? Jövő nyáron is licitálnak?
A 65 Ft kőbe van vésve (miért pont annyi?), vagy az árnak egy bizonyos százaléka.

Na mindegy, csak meditáltam. :D


Hmm, érdekes felvetések, amúgy tuti, hogy minden esetben 65 forint? Nem tudom, abban mondjuk van logika, hogy egy 300 000-es termék esetén sokkal többen hajtanak rá, és ezért többen nézik meg, nem? De lehet, hogy hülyeség, viszont egy olcsó termék estén megéri szerintem, de biztosan ebben is van valami buktató... vagy nincs ? :o


kedd ápr. 27, 2010 9:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
gregor írta:
... minden egyes meglesésnél 65 forinttal lentebb megy az ára...

Az egésszel nem foglalkoztam, nem is fogok, de ebből a hsz-ből azért felmerül egy kérdés:

Szvsz nem mindegy mennyi volt az ár.
1000 Ft-nál nem sok lépés kell, de mi van ha 300 ezer volt az ár? Jövő nyáron is licitálnak?
A 65 Ft kőbe van vésve (miért pont annyi?), vagy az árnak egy bizonyos százaléka.

Na mindegy, csak meditáltam. :D


kedd ápr. 20, 2010 16:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:54
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
megnéztem ezt az oldalt...hát nem volt könnyű mire megértettem,hogy mi is van!
De valóban új dologról van szó. Nekem legalábbis új mert még nem találkoztam vele. Van háromféle licit:
Step licit: Van egy termék aminek X forint az ára. Ha rányomsz arra,hogy megnézed mennyibe is kerül- az egy kreditbe kerül - akkor látod az árát de minden egyes meglesésnél 65 forinttal lentebb megy az ára. Mikor már neked kellőképpen alacsony az ára és még nem vették meg lecsaphatsz rá. Kp-ban.
Zero licit: valami kerül x kreditbe aminek nem látható a kredit értéke. Ha rákattintasz,hogy meglesed akkor az az érték csökken 1-el ekkor neked ez 1 kreditbe kerül. Az kapja meg a terméket akinél leghamarabb lesz 0.
és az utolsó a Single licit: van egy termék amihez helyet kell foglalni az előtte lévő napokban a licitáláshoz. Szóval ez egy zártabb licitálás még az oldalon belül is és nem azonnali. Amikor ez megtörtént akkor kell egy számra tippelni. Ha 300 ember van a licitben benne akkor 0 és 300 között kell megtippelni a lehető legkisebb számot két tizedes jegyig. Ha egy számra már ketten tippeltek akkor az kiesett. Tehát az a szám nyer ami a legkisebb és csak egy ember tippelte meg. Mondjuk az 1,47.
Remélem fogtok játszani vele ha már ennyire lekoptattam az ujjaimat és megpróbáltam nektek elmagyarázni :D


kedd ápr. 20, 2010 15:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
sziasztok!

Találtam én is egy oldalt, ami a fordított aukció elvén működik.. multilicit.com (magyar oldal), a fordított aukción túl vannak különböző fajtájú licitek különböző szabályok. Némelyik olyan bonyolult hogy alig értem :?


kedd ápr. 20, 2010 10:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:52
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
gregor írta:
kicsit kong az élet itt de hátha valaki figyel....
hogy működnek a kredit alapú licitek?
mert az teljesen más tészta,mint a fordított licit. Azt is csináltam és marha izgalmas...bár nem jártam sok sikerrel


Én néha játszom kredit alapú licites oldalakon, ott is különböző lehetőségek vannak. Én a step-licitet próbáltam már, ott 1 kreditért megnézheted a rejtett árat, és mindig, amikor megnézi valaki, akkor 65 ft-tal csökken, és ha te kattintasz először a megvásárlom gombra, akkor tiéd a cucc. Izgalmas :)


kedd ápr. 20, 2010 9:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 03, 2009 14:54
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
kicsit kong az élet itt de hátha valaki figyel....
hogy működnek a kredit alapú licitek?
mert az teljesen más tészta,mint a fordított licit. Azt is csináltam és marha izgalmas...bár nem jártam sok sikerrel


kedd ápr. 20, 2010 9:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Már meg ne haragudj de ilyen fossal van tele a nyilvános levelesládám,egy fórumot miért kell tönkrebaaszajtani hasonló szemétdombbal,csak azért mert neked ez jó?


csüt. dec. 18, 2008 19:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 17, 2008 17:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Nem értem. Ha másnak lehet oldalt reklámozni, akkor az miért baj, hogy én is azt tettem?

Sparow2! Gondolom rossz tapasztalataid lehetnek. Igazán mivel a regisztráció ingyenes a FINE SCOOP oldalán, az ég világon semmit nem veszítesz ha kipróbálod. És ha nyersz, elmondhatod, hogy összejátszottak veled. :D

Egyébként meg Jan. 31-én sorsolnak, szóval utána úgy is kiderül, hogy csak hip-hup nevek nyertek, vagy fényképpel együtt leközlik a listát.


csüt. dec. 18, 2008 9:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Reklámozunk, reklámozunk? :)

finescoop írta:
...Kisorsolásra szánt nyeremény tárgyak:

1. Fujitsu-Siemens Amilo Li 2727 notebook
2. Mobil telefon Nokia N95
3. Lazer Hordozható DVD Lejátszó
4. 6 havi Fine Scoop tagság
5. 100 Fine Scoop kredit az I-Aukcióhoz
6. 50 Fine Scoop kredit az I-Aukcióhoz

Szerintem ezekre már rég megvan a nyertes, lehet már használja is, vagy csomagolja be valakinek a fenyőfa alá ...
:D


szer. dec. 17, 2008 19:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 17, 2008 17:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretnék én is ajánlani egy fordított aukciós oldalt:

* Tudom ajánlani a Hírek Kft. sales/marketingcsapatát, hirdetés ügyben - Sy*

http://www.hirekmedia.hu/


szer. dec. 17, 2008 17:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:54
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Bármennyit felrakhatok, ha beregisztrálok? Vagy van limit? Meg ez nem fizetős adok/veszek "hirdetés" ugye?


szer. dec. 10, 2008 17:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:54
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hűű 55 cég????? Hát az nem jónak számít, hanem marha jónak szerintem! Mikor nézed te meg magadtól 50 boltban?!?!


szer. dec. 10, 2008 17:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 15, 2008 15:24
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Egy nap alatt azért 2 ajánlat szerintem egyáltalán nem rossz, sőt!
Ahogy nézegettem korábbi tendereket, volt ahol több mint 10 ajánlat volt, ahol már azért lehet válogatni.
Persze ez akkor jó, ha nem sürgősen akar az ember valamit vásárolni.
Ki kell várni a legjobb ajánlatot :)


szer. dec. 10, 2008 17:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 10:30
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Novbar írta:
És ti próbáltátok már? Gyorsan reagálnak? Régi oldal ez (sok cég van rajta)?


Hát figyu, itt egy példa, ezt tegnap raktam fel http://yabe.hu/tender/6828/ és itt láthatod, hogy egy nap alatt elküldték 55 céghez, ami azért szerintem nem olyan rossz, bár kicsit rontja a szám ízét, hogy 2 cég adott eddig ajánlatot.


szer. dec. 10, 2008 16:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hát én most úgy vagyok ezzel, hogy felraktam mindent ide amit karácsonyra szeretnék beszerezni aztán majd megkapom lassan az ajánlatokat és válogatok, egyet sajnálok, hogy nincs olyan opció, hogy csak olyan boltok adjanak ajánlatot akik rendelkeznek webshoppal.[/quote]

Szerintem ez nem akkora gond, mivel 95%-ban cégek vannak, meg kiküldik az eladóknak a meghívókat, és ha jönnek az ajánlatok, akkor te választasz, hogy melyiket fogadod el!


szer. dec. 10, 2008 16:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:54
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
És ti próbáltátok már? Gyorsan reagálnak? Régi oldal ez (sok cég van rajta)?


szer. dec. 10, 2008 16:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 10:30
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Novbar írta:
Boccs, bénáztam, közben rátaláltam, előbb nem tudom miért nem ment. Ilyet eddig még nem láttam.


Hát én most úgy vagyok ezzel, hogy felraktam mindent ide amit karácsonyra szeretnék beszerezni aztán majd megkapom lassan az ajánlatokat és válogatok, egyet sajnálok, hogy nincs olyan opció, hogy csak olyan boltok adjanak ajánlatot akik rendelkeznek webshoppal.


szer. dec. 10, 2008 16:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:54
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Boccs, bénáztam, közben rátaláltam, előbb nem tudom miért nem ment. Ilyet eddig még nem láttam.


szer. dec. 10, 2008 16:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 10:30
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Novbar írta:
Boccs, de mi az a yabe!? :oops:


fordított aukciós portál. nem te keresgélsz,téged találnak meg!


szer. dec. 10, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:54
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Boccs, de mi az a yabe!? :oops:


szer. dec. 10, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
balamberke1 írta:
Idézet:
Hát a raktárból való szállítás lehetősége meg van ha nem licit portálon hirdet akkor is!Ha egy sima webshopja van akkor sem feltétlen kell üzletet fent tartania szerintem és annyit kér ott amennyit nem szégyell!


Persze, csak akkor nem licitálnak egymás alá. Legutóbb én is csak simán rendeltem egy iPodot, és 3héttel később ugyan azt megláttam 2000Ft-tal olcsóbban. Itt van egy egészséges verseny, aminek következtében olcsóbban juthatsz hozzá a termékekhez.


szer. dec. 10, 2008 16:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 15, 2008 15:24
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Idézet:
hékásébredj írta:
Magyarul akkor neked nem szabad vaterázni, csakis a fordított aukciós oldalakat ajánlom, mint a yabe.
Itt ugye csak cégek vannak, majdnem minden esetben (de lehet, hogy tényleg 100%-ban) új termékek árusításával.
És ugye itt nem kell félni attól, hogy valaki elviszi előled a terméket :)


Tudom, ezért szeretem a yabe-t:) Amúgy simán megteheti bárki, hogy használt cuccot áruljon, csak akkor természetesen azt fel kell tüntetni, hogy a vevő tudja. Az oldal nem korlátoz ilyeneket, egy másik dolog, hogy alapvetően cégek képviseltetik magukat. De ez szerintem inkább azért van, mert egy természetes személynek nem hiszem hogy az lenne az érdeke, hogy a licit során minél olcsóbban adja el a termékét. Nekik ott van a többi oldal ahol a felsrófolhatják az árat és az megéri nekik. A cégeknek meg azért éri meg, mert nincs közvetítői díj, nem kell a boltban rápakolni a hasznot, hanem egyszerűen raktárból szállíthatják.


Igen, ez is egy pozitívum, hogy így nem kell a magánembereknek "versenyeznie" a cégekkel, ugyanis más az érdekeltségük.


szer. dec. 10, 2008 16:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 10:30
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Idézet:
A cégeknek meg azért éri meg, mert nincs közvetítői díj, nem kell a boltban rápakolni a hasznot, hanem egyszerűen raktárból szállíthatják.


Hát a raktárból való szállítás lehetősége meg van ha nem licit portálon hirdet akkor is!Ha egy sima webshopja van akkor sem feltétlen kell üzletet fent tartania szerintem és annyit kér ott amennyit nem szégyell!


szer. dec. 10, 2008 16:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Magyarul akkor neked nem szabad vaterázni, csakis a fordított aukciós oldalakat ajánlom, mint a yabe.
Itt ugye csak cégek vannak, majdnem minden esetben (de lehet, hogy tényleg 100%-ban) új termékek árusításával.
És ugye itt nem kell félni attól, hogy valaki elviszi előled a terméket :)[/quote]

Tudom, ezért szeretem a yabe-t:) Amúgy simán megteheti bárki, hogy használt cuccot áruljon, csak akkor természetesen azt fel kell tüntetni, hogy a vevő tudja. Az oldal nem korlátoz ilyeneket, egy másik dolog, hogy alapvetően cégek képviseltetik magukat. De ez szerintem inkább azért van, mert egy természetes személynek nem hiszem hogy az lenne az érdeke, hogy a licit során minél olcsóbban adja el a termékét. Nekik ott van a többi oldal ahol a felsrófolhatják az árat és az megéri nekik. A cégeknek meg azért éri meg, mert nincs közvetítői díj, nem kell a boltban rápakolni a hasznot, hanem egyszerűen raktárból szállíthatják.


szer. dec. 10, 2008 16:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 10:30
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Idézet:
Magyarul akkor neked nem szabad vaterázni, csakis a fordított aukciós oldalakat ajánlom, mint a yabe.
Itt ugye csak cégek vannak, majdnem minden esetben (de lehet, hogy tényleg 100%-ban) új termékek árusításával.
És ugye itt nem kell félni attól, hogy valaki elviszi előled a terméket :)


Tényleg yabe -n találkozott már valaki használt termékkel?Pl ha van egy cég aki árul használt psp-t teszem azt akkor felteheti, hogy ő ennyiért adja, de használt?


szer. dec. 10, 2008 16:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 15, 2008 15:24
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
hékásébredj írta:
Itt nem is azon van a hangsúly nálam, hogy az oldal milyen jogi garanciákat vállal, mert ha beüt a gikszer akkor egy bizonyos árig lehet, hogy nem is éri meg viaskodni, mert a befektetett energia kisebb lesz a megtérülésnél. Inkább az alapvető bizalom, hogy tudom, hogy egy cég nem fogja megkockáztatni azt hogy rossz árút adjon nekem. Ha meg mégis megtörténik, akkor azonnal kicserélik, mert csak a véletlen műve lehetett. Ez ad számomra egy jelentős megnyugvást.


Magyarul akkor neked nem szabad vaterázni, csakis a fordított aukciós oldalakat ajánlom, mint a yabe.
Itt ugye csak cégek vannak, majdnem minden esetben (de lehet, hogy tényleg 100%-ban) új termékek árusításával.
És ugye itt nem kell félni attól, hogy valaki elviszi előled a terméket :)


szer. dec. 10, 2008 16:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Itt nem is azon van a hangsúly nálam, hogy az oldal milyen jogi garanciákat vállal, mert ha beüt a gikszer akkor egy bizonyos árig lehet, hogy nem is éri meg viaskodni, mert a befektetett energia kisebb lesz a megtérülésnél. Inkább az alapvető bizalom, hogy tudom, hogy egy cég nem fogja megkockáztatni azt hogy rossz árút adjon nekem. Ha meg mégis megtörténik, akkor azonnal kicserélik, mert csak a véletlen műve lehetett. Ez ad számomra egy jelentős megnyugvást.


szer. dec. 10, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 29, 2008 10:30
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Szerintem nem kell tartani az átveréstől manapság, legalábbis az ilyen nagy licit portálokon, mert egyszer játszák el, hogy nem teljesítik a megrendelést vagy hogy valami nem lesz rendben az adás-vétellel és lőttek az oldalnak... Ha meg az ember ebay-t használ akkor meg tudja nézni, hogy melyik eladónak milyenek a visszajelzései...


szer. dec. 10, 2008 15:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 10, 2008 15:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Gondolom mindenkinek megvan a személyes vélemény, hogy miért tart egy ilyen oldalt jobbnak másiknál, vagy miért nem. Én alapvetően félek idegenekkel látatlanban bármilyen üzlete kötni, de amiért hasznosnak találtam ezt a oldalt (yabe), az azért volt mert itt alapvetően cégek képviseltetik magukat. És az hogy interaktív aukció folyik, az már csak hab a tortán.


szer. dec. 10, 2008 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Az olcsóság relatív dolog!
Sokszor a termék a kereskedő hibályán kivül (mint általában) romlik el ezért rendben van hogy eladja de utánna, mit fog csinálni ha visszaviszem neki. Esetleg a rnedelésedet elsőreteszi ha ugy alakul vagy egy egyedi megrendelést sürgősen elintéz, akár órák alatt.
Ez néha megér 1000-2000Ft-al többet néhe.
De valóban jó őtlet, csak sajnos sok vállalatnak nincs erre kapacitása hogy iylen honlapokon legyenek jelen, mert rendben van hogy meghivod őket de akkor sem biztos hogy aktívan résztveszenek rajta. Főleg hogy akiknek van forgamuk, azok tényleg rendelések tömkelegét rendezik nap mint nap és nem mindig érnek rá licitálgatni, főleg nem ha mondjuk az egész ország megjelenik véletlenül a honlapon akkor minden egyes személyhez való licitet külön külön kell kezelni. Ha én kereskedő lennék nem hiszem hogy törném magm, inkább más reklámplatformot keresnék.

Na most nehogy elbizza a sok kereskedő magát, csak tudom hogy vannak jó kereskedők. Már találkoztam sok slendriánnal akiknek a kereskedéshez semmi közük, még ha értik a hardvert akkor sem valók kereskedőknek.
Azért a honlap is jó mert érdekes és hasznos, de szeritnme hosszútávon halálra van itélve.
Megjegyzem már most sem tudok rajta nézelődni, mert annyi a termék, és a keresője sem emberbarát, valamint nem tudom becsatlakozhatsz e a termékbe ha te is venni akarsz belőle! Mert annak van értelme!

üdv
energo


pén. dec. 05, 2008 10:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
hello!

3 hónapja rendeltem innen egy mobilt, nincs lehúzás nincs átvágás- nagyon tetszik a platform- felhasználóbarát!
és az eladók versenyeznek a kegyeinkért és ez csak nekünk jó, hiszen a legolcsóbban jutunk hozzá a kívánt termékhez!
:wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :) :D


pén. dec. 05, 2008 10:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
megnéztem a lapot de az a baj hogy sokszor fontos a megbízhatóság és a support, ez nehezen követhető.
Én még mindig jobban szeretem az emiles majd a személyes/telefonos megrendelést. (kivéve külföld mert az bevállalós)
Egyébként megnéztem egy dell 630-as lapitopit és olyan magasan áll a licit hogy egy Dell E6400-sat veszek full felszerelve annyiért, mindenféle bitosnsági elemmel és hálózti támogatással opcióként!

Ha valaki ilyet tud nálunk vagy európában akkor azon nyomban szóljon:
http://www.newegg.com/ Előre is köszi!


csüt. dec. 04, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 04, 2008 12:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Pisti32 írta:
na, ez mennyivel jobb mint a vatera meg az összes többi nyomi oldal ahol mindenféle limlomra akad az ember. más megunt kacatjai között keresgél vmi értéket órákon keresztül és még a végén le is nyúlják előle..:S

megnézem magamnak ezt az oldalt, azért az mégis más ha a kereskedők kínálnak termékeket!!


pandev írta:
A yabe.hu is a fordított aukció elvén működik. "Megtenderezteted" a kívánt terméket, és a kereskedők fognak rá licitálni, természetesen minél versenyképesebb árakat kínálva (ez az ő érdekük). És itt még az a veszély sem forog fenn, hogy más valaki elorozza előled az árut :).

Szerintem érdemes megnézni, hátha valamikor szükséged lesz valamire, amit nem tudsz a boltban beszerezni.


csüt. dec. 04, 2008 17:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 04, 2008 16:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
na, ez mennyivel jobb mint a vatera meg az összes többi nyomi oldal ahol mindenféle limlomra akad az ember. más megunt kacatjai között keresgél vmi értéket órákon keresztül és még a végén le is nyúlják előle..:S

megnézem magamnak ezt az oldalt, azért az mégis más ha a kereskedők kínálnak termékeket!!


[quote="pandev"]A yabe.hu is a fordított aukció elvén működik. "Megtenderezteted" a kívánt terméket, és a kereskedők fognak rá licitálni, természetesen minél versenyképesebb árakat kínálva (ez az ő érdekük). És itt még az a veszély sem forog fenn, hogy más valaki elorozza előled az árut :).[/quote]


csüt. dec. 04, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 04, 2008 12:58
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
A yabe.hu is a fordított aukció elvén működik. "Megtenderezteted" a kívánt terméket, és a kereskedők fognak rá licitálni, természetesen minél versenyképesebb árakat kínálva (ez az ő érdekük). És itt még az a veszély sem forog fenn, hogy más valaki elorozza előled az árut :).


csüt. dec. 04, 2008 13:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem rossz reklám, általában az emberek elviszik magasabb áron, mert nem merik megkockáztatni, hogy más vigye el.


hétf. dec. 18, 2006 12:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 21, 2004 19:55
Hozzászólások: 10
Hozzászólás fordított aukció!
Hali, láttátok már az ACOMP honlapján, hogy mit csinálnak?

Fordítva licitálnak. Elindul a termék listaárról és folyamatosan megy lefele az ára, amíg valaki el nem viszi! Állitólag 1 Ft-ig is lemehet. Minden esetre két notebook-ot ma már eladtak olcsón!!!

http://www.acomp.hu


vas. dec. 17, 2006 22:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 48 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség