Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 11:03



Hozzászólás a témához  [ 259 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Megfejthetetlen probléma a géppel 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
... Előre is köszönöm a segítséget.

Itt kérdezz:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35889


szer. márc. 04, 2009 11:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
Az a baj, hogy a Windows boot emblémánál indul újra állandóan, s egy pillanatra sem jön elő a kék képernyő, és nem jutok el odáig, hogy elolvassam az eventlog-ot, mert csökkentettben is folyamatosan újraindul, a memóriákat teszteltem Memtest86-al, de az nem észlelt hibát. Újratelepítés után egy darabig jó, majd újra előjön..:S


Egy kicsit megszépült a helyzet.
A srác, aki elhozta hozzám a laptopját, most egy másik kölcsönkért laptopot is elhozott hozzám, mert ugyanezeket a tüneteket produkálta, mint az előző.

a korábbi Fujitsu Amilo winchesterén van 32 KB bad sector, gondoltam megvan a hiba oka, de mint később kiderült, a most hozzám került laptopot is megvizsgáltam, és ott nincs sector hiba, és mégis ugyanaz a betegsége.

A sector hiba ez esetben nem lehet hiba forrása sztem, bár az sem egy pozitív dolog:)

Sztem egy rejtélyes vírus lehet, amit a vírusírtókkal nem találok meg, mostmár unalmas, hogy hetente hozzák vissza ugyanezzel a gonddal, pláne, hogy mostmár 2-t.

Minden ötletet szívesen veszek. Előre is köszönöm a segítséget.


szer. márc. 04, 2009 8:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Egyébként a wifi problémát csak azért gondoltam így megoldani mert van egy ismerősöm akinek ilyen wifi kártyája volt és Ő is BIOS -t frissített és utána már ment neki
.
Ezt magad sem gondoltad komolyan! Ezzel a lappal:ACORP 5VIA77,még az USB1.1-t sem kezelte normálisan azért nyomtak ki rá annyi frissitést.
Akkoriban,amikor legyártották,nem is álmodtak a wifi-ről.Más,de a videodigitalizácós kártyákból is nagyon kellett válogatni,de minek.. :? sem a proci sem a hidak nem bírták a "nyűvést".


szer. feb. 18, 2009 17:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 17, 2009 18:43
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Az Uniflash-el majd próbálkozom aztán majd meglátjuk.

Egyébként a wifi problémát csak azért gondoltam így megoldani mert van egy ismerősöm akinek ilyen wifi kártyája volt és Ő is BIOS -t frissített és utána már ment neki.

További szép napot mindenkinek.


szer. feb. 18, 2009 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Alapvetően jól csináltad.
A flash-elő progik le szokták csekkolni a fájlt írás előtt, hogy úgy általában lehet-e jó. Hogy az adott géphez jó-e, nem ellenőrzik.
Ha jólláttam van a7 verzió is.
Próbáld több helyről letölteni, aztán összehasonlítani.

Ettől függetlenül nekem erős a gyanúm, hogy ezzel nem oldódik meg a wifi problémád.


szer. feb. 18, 2009 9:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás 
Hasznald a UniFlash-t:
http://download.chip.eu/hu/download_hu_1635699.html

(hasznalathoz olvasd el a UNIFLASH.txt -t!)


kedd feb. 17, 2009 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 17, 2009 18:43
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy van egy ACORP 5VIA77 típusú alaplapom egy AVARD BIOS -sal megáldva. Na ehhez kellene nekem BIOS frissítés mivel nem kezeli a PCI -os WLAN kártyámat.

Én már megpróbáltam frissíteni a következőképp:
1. Letöltöttem két file -t ("5via77a6.bin" ill. "awd808.exe")
2. Csináltam BOOT floppy -t (XP ill. 98 alól is)
3. Indítottam floppyról
4. Futtatam az exét ami bekérte az új file nevét. Megkérdezte mentem -e a régi BIOS-t? de csak akkor ha kiterjesztéssel írtam file nevet majd kiköpte, hogy nem találja. Ha nem kiterjesztéssel írtam akkor azonnal lefagyott a gépem.

Rosszul csináltam valamit?
Ha esetleg valaki tud ehhez való exe file -t az jó lenne mert elvileg a .bin file -al semmi baj.
(Ja az Acorp hivatalos oldala megszűnt. Ez sajnos nem lehhet jó csak azért írom mert több helyről kaptam ide linket.)

Előre is köszönöm!


kedd feb. 17, 2009 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
leonydas írta:
Sziasztok nem tudom ha ez a megfelelo topic de azert elmondom problemam

Tegnap aramkimaradas volt elvettek es visszaadtak mikor bekapcsoltam a gepet mar nem mukodott rendesen ezalatt a kovetkezo dolgokat ertem.

Van az a resz amikor kiirja hogy Windows XP es alatta tolt(a bekapcsolasnal)
es bejon egy nagy feketeseg miutan befejezte a toltest es ot megall es nem tortenik semmi.
utana kene jojjon a welcome (udvozolek)resz de nem jon be
Probaltam ujbol telepiteni az xp visszont it is hiba merult fel a license elfogadasa utan keresi a korabban telepitett operacios rendszert es itt meg all es megint nem megy tovabb lefagy nyomhatok barmit a klaviaturan mert nem mukodik.ezutan kene jojjon az a resz hogy xp telepites vagy javitas.

kerlek segitsetek mert nem tudom hogy mi a baja kisult ahard vagy ?

Esetleg az MBR kuszálódott össze.
Nullázd ki az MBR-t, és úgy próbálj telepíteni.


kedd feb. 17, 2009 12:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 19, 2009 8:26
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
nbela írta:
Trixan írta:
Jézus, totál elfeledkeztem róla, hogy beígértem egy beszámolót. Ezer bocsánat, most pótolom.
Köszönjük, az ilyenek mindig hasznosak.
Idézet:
A szettben vett GEIL 2X1 Gigás memória-modulok külön-külön tökéletesen működtek, együtt azonban nem voltak hajlandóak dolgozni
Látod, látod! Miért is nem fogadtad meg Hannibál tanácsát?
Idézet:
rakj bele annyit ami feltétlenül szükséges: alaplap, proci, egy db memória modul...

Teljesen jogos az ejnye-bejnye :D legfeljebb annyit tudok "mentségemül" felhozni, hogy valószagú én itthon akkor sem jöttem volna rá.
No meg kicserélni sem tudtam volna mire a rakoncátlan párost.

Hannibal írta:
Köszönjük a beszámolót.

Nagyon szívesen. :D

Hannibal írta:
Érdekes, hogy a KIT-es modulok se komálták egymást, pedig ugye azok így-úgy amúgy teszteltek. Persze mindenhol becsúszhat hiba, vagy egyszerűen csak a véletlen, hogy adott lappal, adott procival stb nem mentek.

Hát ezért volt ez a lehetőség az utolsó, amire bárki gondolt volna. Szegény szervizesek futottak néhány kört - de még ellipszist, nyolcast is - mire rájöttek. :D

Hannibal írta:
Alien Computersnek pedig minden tisztelet kijár ezek alapján. Manapság egyre kevesebb a korrekt szerviz. Sok helyen 3000 ft-t kérnek azért, hogy adnak egy papírost mely szerint "nem működik megfelelően a gép".

Ez sajnos nagyon így van, számomra is óriási, kellemes meglepi volt a srácok hozzáállása.

Hannibal írta:
Lényeg, hogy megoldódott a probléma, használd egészséggel a gépet :)

Köszönöm szépen. :D A gépem egészségével most már nincs baj, azóta is ezerrel megy szinte egész nap.

Nektek is minden jót, sziasztok! :D


hétf. feb. 16, 2009 18:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Köszönjük a beszámolót.

Érdekes, hogy a KIT-es modulok se komálták egymást, pedig ugye azok így-úgy amúgy teszteltek. Persze mindenhol becsúszhat hiba, vagy egyszerűen csak a véletlen, hogy adott lappal, adott procival stb nem mentek.

Alien Computersnek pedig minden tisztelet kijár ezek alapján. Manapság egyre kevesebb a korrekt szerviz. Sok helyen 3000 ft-t kérnek azért, hogy adnak egy papírost mely szerint "nem működik megfelelően a gép".

Lényeg, hogy megoldódott a probléma, használd egészséggel a gépet :)


szomb. feb. 14, 2009 0:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Trixan írta:
Jézus, totál elfeledkeztem róla, hogy beígértem egy beszámolót. Ezer bocsánat, most pótolom.
Köszönjük, az ilyenek mindig hasznosak.
Idézet:
A szettben vett GEIL 2X1 Gigás memória-modulok külön-külön tökéletesen működtek, együtt azonban nem voltak hajlandóak dolgozni
Látod, látod! Miért is nem fogadtad meg Hannibál tanácsát?
Idézet:
rakj bele annyit ami feltétlenül szükséges: alaplap, proci, egy db memória modul...


szomb. feb. 14, 2009 0:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 19, 2009 8:26
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Trixan írta:
Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!
Sajnos nem találtam meg így sem a hiba okát. Nincsenek testihibás kondik sem az alaplapon, sem a videókártyán. A táp feszkóját nincs eszközöm kimérni, meg nem is értek hozzá... És egy kölcsön-vidikártya beszerzése is olyan nehézkes volna, hogy annyi erővel akkor inkább elvitetem egy szervizbe. :( Már telefonált az ismerősöm, hogy elindult, mindjárt itt a kocsival és visszük a szervizbe a masinát.
Ha megcsinálták, majd beszámolok róla, hogy mi okozta ezt az egészet.
Mégegyszer köszi szépen, sziasztok!


Sziasztok!

Jézus, totál elfeledkeztem róla, hogy beígértem egy beszámolót. Ezer bocsánat, most pótolom.
Ja... szóval erről van szó: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... &start=200

Szóval ezzel a hibával a szervizben is megkínlódtak. Először azt mondták, - még mielőtt megnézték volna - hogy 3 nap múlva már mehetek is érte. Azért a biztonság kedvéért előtte odatelefonáltam, hogy mi van a masinámmal és kiderült, hogy ők sem tudnak rájönni a hiba okára. Nem akarom nagyon elnyújtani a történetet, végül a 3 napból 8 lett (6 munkanap)...
A szettben vett GEIL 2X1 Gigás memória-modulok külön-külön tökéletesen működtek, együtt azonban nem voltak hajlandóak dolgozni. Ez volt a lényeg, de már kicserélték az alaplapot, a videokártyát, végül a processzort is, mire valahogy rájöttek, hogy hiába tökéletesek a tesztpadon a RAM-ok, ha együtt teszik őket egy alaplapba, akkor kékhalál.
Meg kell említenem, hogy nagyon korrektül, lelkiismeretesen végezték a munkájukat a srácok, pedig már biztos idegesítő volt a napi többszöri telefonos érdeklődésem. Az Alien Computers Király utcai üzletében van a szerviz is. Mindenkinek szívből tudom ajánlani ezt a társaságot, nagyon jó fejek és ami a lényeg nagyon korrektek. Mindössze 3000.- Ft-ot fizettem a több, mint egy heti szívásért, ezt is csak azért, mert anno ugyan náluk vettem az alkatrészeket, de otthon raktam össze a gépet.
Ja igen!... én azt hittem, hogy már lejárt a garanciám, de kiderült, hogy csak a processzornál. Az alaplap, a videokártya, a táp és a memóriák három év garanciával bírnak. Úgyhogy csak a legalapabb szerelési díjat számolták fel a munkájukért.
Egy alkalommal végigolvastam az "örök mementóul" c. topic-ot és bizony kinyílt a bicska a zsebemben egyes hsz.-ok olvastán. Hogy mit meg nem engedett magának anno a Misztrál! De sajnos sok egyéb üzletben is találkoztam már hasonló hozzáállással a "kereskedők" részéről. Ezért igazi kisimulás az idegrendszernek, ha egy ilyen korrekt - tudom, már harmadszor írom le :roll: - társasággal akad dolga az embernek. Személyemben mindenesetre nyertek egy törzsvásárlót. :D

Üdv mindenkinek, sziasztok!


pén. feb. 13, 2009 23:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Futtass memtestet, illetve javító konzolról próbáld a chkdsk /f /r parancsot.

Vinyót BIOS látja rendesen?


pén. feb. 13, 2009 22:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 13, 2009 22:00
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Krasznamihalyfalva
Hozzászólás 
Sziasztok nem tudom ha ez a megfelelo topic de azert elmondom problemam

Tegnap aramkimaradas volt elvettek es visszaadtak mikor bekapcsoltam a gepet mar nem mukodott rendesen ezalatt a kovetkezo dolgokat ertem.

Van az a resz amikor kiirja hogy Windows XP es alatta tolt(a bekapcsolasnal)
es bejon egy nagy feketeseg miutan befejezte a toltest es ot megall es nem tortenik semmi.
utana kene jojjon a welcome (udvozolek)resz de nem jon be
Probaltam ujbol telepiteni az xp visszont it is hiba merult fel a license elfogadasa utan keresi a korabban telepitett operacios rendszert es itt meg all es megint nem megy tovabb lefagy nyomhatok barmit a klaviaturan mert nem mukodik.ezutan kene jojjon az a resz hogy xp telepites vagy javitas.

kerlek segitsetek mert nem tudom hogy mi a baja kisult ahard vagy ?


pén. feb. 13, 2009 22:22
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
Az a baj, hogy a Windows boot emblémánál indul újra állandóan, s egy pillanatra sem jön elő a kék képernyő, és nem jutok el odáig, hogy elolvassam az eventlog-ot, mert csökkentettben is folyamatosan újraindul, a memóriákat teszteltem Memtest86-al, de az nem észlelt hibát. Újratelepítés után egy darabig jó, majd újra előjön..:S

Az indító menüben, ahol a csökkentett módot is választod, be lehet állítani, hogy ne induljon újra kékhalál esetén. "Rendszerösszeomlás esetén az újraindítás letiltása" vagy valami hasonló menüpontot kell választani.


csüt. feb. 12, 2009 19:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. nov. 29, 2008 11:08
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Bolyaiak városa
Hozzászólás 
Szerintem megis RAM hiba lesz, de biztos HW.
Ujratelepites utan: ControlPanel-System-Advanced-StartupAndRecovery(Settings)-majd torold a pipat az AutomaticallyRestart mellol.


csüt. feb. 12, 2009 17:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Az a baj, hogy a Windows boot emblémánál indul újra állandóan, s egy pillanatra sem jön elő a kék képernyő, és nem jutok el odáig, hogy elolvassam az eventlog-ot, mert csökkentettben is folyamatosan újraindul, a memóriákat teszteltem Memtest86-al, de az nem észlelt hibát. Újratelepítés után egy darabig jó, majd újra előjön..:S


csüt. feb. 12, 2009 17:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
Már majdnem a kukában is landolt, csak lelke van a kicsikének, nehezéknek még jó lehet valahová. :D


A winchester nem lehet bad sectoros?

Kössz a tippet, a ramokat megpucolom...
:wink:

De lehet. Olyankor lassulás, fagyás, kékhalál is jöhet (ha úgy van beállítva, akkor újraindul és a kékhalál csak egy rövid kék villanás)
Eventlog nem mutat valamit?


csüt. feb. 12, 2009 16:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
... szval újratelepítem es kipróbálom ezt is.

Ha jól emléxem, telepítésnél végez ilyesmi ellenőrzést. Esetleg válaszd a teljes formázást, ilyenkor csinál írás-olvasás tesztet is. Bár sokkal tovább tart.


kedd feb. 10, 2009 19:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Kössz a tippet, jelen pillanatban nem bootol a rendszer, szval újratelepítem es kipróbálom ezt is.


kedd feb. 10, 2009 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Maxibuci írta:
... A winchester nem lehet bad sectoros? ...

Nem hiszem,hoyg ettől ilyen hiba lenne.

Futtass egy cmd parancsot, mejd chkdsk /f. Ha van szektorhiba, ez javítja vagy jelzi ha nem tudja.


kedd feb. 10, 2009 16:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Már majdnem a kukában is landolt, csak lelke van a kicsikének, nehezéknek még jó lehet valahová. :D


A winchester nem lehet bad sectoros?

Kössz a tippet, a ramokat megpucolom...
:wink:


hétf. feb. 09, 2009 21:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ki kellene szedni a RAM-ot, és megpucolni (radír + alkohol). :D

Talán segít. :D


hétf. feb. 09, 2009 21:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Sziasztok!

Azzal az érdekes problémával akadtam össze, mint máskor még sosem! :)
Adott egy szép Fujitsu-Siemens Amilo laptop (3-4 éves lehet), Azzal a gonddal került hozzám, hogy a Windows (XP Pro SP2-vel) bootolás közben (boot logónál, 2X-3X elmegy a csík, utána reset) állandóan újraindul.
Újratelepítés után megy szépen a ketyere, csökkentettben elötte sem indult el. Örültem, hogy megy szépen, majd 3 nap múlva visszahozták, hogy csak nem jó, és ugyanazt csinálja, mint elötte.
Na akkor komolyabban átnéztem a masinát.

- Memtest86-ost CD-ről futattam, semmi gubanc
- BIOS-t lesütöttem
- A winyót újraparticionáltam
- Néztem a hőfokokat és a feszkókat, és minden okésnak tünt.

Az akksija az ratyi, úgyhogy hálózatról üzemel.

Komolyabb vizsgálódás után újratettem ismét a rendszert szűzen partícionált winyóra, naprakész ESET NOD 32-es vírusírtóval, Zonealarm tűzfallal(esetleg nem-e valami féreg okozta).

Semmilyen gond nem adódott vele mikor tesztelgettem, használgattam.

Nagy kétségekkel adom át a srácnak a gépét, hogy most jól müxik. Erre egy hét múlva megint jön a telefon, hogy a gép megint elkezdte ugyanazt csinálni, mint eleinte. Folyamatosan nyüsztölte, mert szakdogát írt rajta, majd megint lebetegedett a kicsike.

A legnagyobb gondom az, hogy nem találok semmilyen hibát sem. Kifogytam az értelmes ötletekből. :(

Várom segítségeteket.
Elöre is köszönöm.


hétf. feb. 09, 2009 20:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Lemezkezelésben látszódik a vinyó? (sajátgép jobb gomb-->kezelés-->lemezkezelés)


vas. feb. 08, 2009 19:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
!-D


vas. feb. 08, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Jogos. :oops: Hülyeséget írtam. A többi jó.
Köszönöm hogy szóltál.


vas. feb. 08, 2009 18:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Csatlakoztasd a Sata1 alaplapi csatira. Jumpereld Master-re
:hm:
Hogyan is kell egy SATA vincsit Masterre jumpolni?


vas. feb. 08, 2009 16:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Csatlakoztasd a Sata1 alaplapi csatira. Jumpereld Master-re.
Ellenőrizd a kábelezést, sata adatkábel könnyen lecsúszik.

Majd briós:
Standard CMOS Features/Sata1 -re Enter
Extended IDE Drive : Auto
Access Mode : Auto

Integrated Peripherals/Onchip Sata Device
Onchip Sata Channel: Enabled
Onchip Sata Type : Native IDE


vas. feb. 08, 2009 13:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 04, 2005 16:41
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
JL666
A BIOS-ban látszanak a hiányzó eszközök?
Az a diszk ami ebben a gépben van (nem amelyik a másik gépből lett átrakva és nem látszik), az S-ATA-s, vagy IDE-s?


A Bios látja, a másik vinyó IDE-s


vas. feb. 08, 2009 12:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
JL666
A BIOS-ban látszanak a hiányzó eszközök?
Az a diszk ami ebben a gépben van (nem amelyik a másik gépből lett átrakva és nem látszik), az S-ATA-s, vagy IDE-s?


vas. feb. 08, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jún. 04, 2005 16:41
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Asrock P4VM800
Hali,

A problémám az, hogy van egy gép egy Asrock P4VM800.

letöltöttem a hivatalos oldalról (http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=P4VM800) az alaplapi drivereket (sata), de nem látja a másik gépből átrakott samsung 250 gigás vinyót. Van egy sata-s nec dvd író hozzácsatlakoztatva, szal azt látja.

Vajon mi lehet a baj? Mit nem próbáltam még ki? Valaki tud segíteni?!

Köszi


vas. feb. 08, 2009 11:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Akkor valószínűleg valamelyik akksi cella szaar,töltés közben akkora kulombot akar szipkázni,hogy a gép tápja ledöglik...de ez csak ötlet.A valősában akkor lehetne kipróbálni ha lenne egy tartalék akku és azzal nem csinálná...


szer. feb. 04, 2009 16:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Senkinek semmi ötlete?

Mi köze lehet az egésznek az akksihoz?
Esetleg a tápegység invertere gyengélkedik, és ha tölteni kell az akksit, miközben működik a számítógép, akkor már nem elég stabil ... de eddig nem csinálta ... csak találgatok ...


szer. feb. 04, 2009 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hannibal: nem tudom, hogy megvannak-e még. Holnap megkérdezem.

A diszk megvan, az biztos.
A memória meg bővítve lett, ha jól tudom. (Két slot van, és eddig szerintem az egyikben volt csak, de ebben nem vagyok biztos, mert nem mondta ilyen konkrétan a tulaj; szerencsés esetben az egyik az eredeti darab.)

Ja, és még egy, számomra a legfurább: ha benne van az akksi akkor csinálja csak :!:
Akkumulátor nélkül (csak hálózatról működtetve) tökéletesen működik.

Ezen kívül néha nem jelzi a töltést (a töltés LEDje sem világít, és a szoftveres jelzés is az, hogy kisütés -- gondolom a kettő egy helyről működik) Bár ez lehet a töltő vezeték hibája, mert helyen megsérült, és összefoltozták. De ha a vezeték tényleg rosszul volna megfoltozva, akkor akksi nélküli használatnál már biztosan kijött volna, mert elég csak egy rövid kihagyás, ha elmozdul.

A vezetékfoltozás és a memória és diszk upgrade egyszerre történt.


szomb. jan. 31, 2009 22:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Eredeti memót és diszket vissza tudod tenni próbára?


szomb. jan. 31, 2009 21:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Kíváncsi vagyok, erre mit tudtok mondani:

Fujitsu-Siemens laptop: a tulaj tett bele plusz memóriát és kicserélte a diszket nagyobbra (SATA). Előtte SP2-es Windows XP-vel tökéletesen működött.
Windows install után furcsa "lassulás" jelentkezett, de nem minden alkalommal van így. Mintha lefagyott volna a számítógép. Egér akadozva mozog, de aztán egyáltalán nem mozog, billentyűkre nem reagál, kikapcsoló gombra van hogy nem reagál, de van hogy sokáig nyomva kikapcsol.
Amikor a saját touchpadja nem működik, akkor egy USB-s egeret rádugva azt felismeri, és lehet egerészni, kattintgatni, de iszonyat lassan működik.
Közben a diszk ledje néha fel-felvillan, valami működik belül.

A diszken a SMART szerint volt 4 pending sector. Ez lehet azért volt, mert amikor úgy elakadt, hogy nem kapcsolt le a kapcsolóra, akkor a tulaj lerántotta az aksit (ha ilyen alkalmakkor éppen írt a diszk, akkor elképzelhető, hogy egy-egy szektort félbehagyott)

Amikor nekem mutatta, akkor a driverek fent voltak, kivéve a video drivert. Feltettem rá azt is, meg a SP3-at is, de utána sem lett jobb. Megtévesztő volt, mert egy darabig jónak tűnt, nem mindig csinálja ezt.
Elmondása szerint alapban, plusz driverek nélkül is ezt csinálta.

Memóriatesztet futtatunk, az jó(nak tűnik). Kékhalál nem volt.
A diszk is jó, a pending szektorokat leszámítva.


szomb. jan. 31, 2009 18:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 9:10
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
már mindent megpróbáltam amit leirtatok, de igyse jó... :cry: valszeg ebből szerviz lesz... ugy is van rá garancia ( 1 hónapos a kártya ) szal ingyen lesz... csak az a baj hogy az minimum 1,5 hónap :? :x

azért köszi a segitséget...


hétf. jan. 26, 2009 20:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Driver Sweeper
Driver Cleaner
Nem win újrainstall. Csak vga driver uninstall majd a
fennti progik egyike... majd másik driver újrarak.


hétf. jan. 26, 2009 17:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 9:10
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
nincs húzva... most megpróbálom megint ujrarakni a windowst és most egyből a cd-ről fogom felrakni a drivert... hátha jó lesz...


hétf. jan. 26, 2009 14:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én ezt a kártyát megpróbálnám másik gépben. Memóriahibára gyanakodik (videókari memória). Húzva ugye nincs a kártya?


hétf. jan. 26, 2009 14:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Nem tudom miért, de mostanában én is jó drivert rakok fel kártyákhoz, és mindig ugy jön be a windows... általában nVidiáknál. Aztán eltávolitom eszközkezelöben, és megjavul, aztán még ismeri is.


hétf. jan. 26, 2009 13:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 9:10
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
az úgy volt h először a jan.22-ei drivert töltöttem le és azt tettem fel de annál vmi gubanc volt mert 640x480-as felbontással és 16 szinnel jött be a windows... utána azt letöröltem felraktam azt amit adtak cd-n a kártyához... utána a windows megjavult csak ienek lettek a játékok... :cry:


hétf. jan. 26, 2009 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nagyon ugy tünik hogy vagy a kábel mozdult ki, vagy rossz driverfrissitést tettél fel.
Javaslom az eredeti gyári driver feltételét.
üdv


hétf. jan. 26, 2009 9:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 26, 2009 9:10
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hello!

Az lenne a nagy problémám hogy újraraktam a windows-t és utána igy jeleniti meg a képeket a játékoknál:

Kép

sztem a 3Dalkalmazások beállitásánál lehet a probléma mert az NVidia vezérlőpult is így mutatja:

Kép

előtte a filmeknél is ilyen volt de azt sikerült megoldani...

MSI GeForce NX8600GT video kártyám van...

előre is köszi a segitséget...


hétf. jan. 26, 2009 9:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 19, 2009 8:26
Hozzászólások: 9
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!
Sajnos nem találtam meg így sem a hiba okát. Nincsenek testihibás kondik sem az alaplapon, sem a videókártyán. A táp feszkóját nincs eszközöm kimérni, meg nem is értek hozzá... És egy kölcsön-vidikártya beszerzése is olyan nehézkes volna, hogy annyi erővel akkor inkább elvitetem egy szervizbe. :( Már telefonált az ismerősöm, hogy elindult, mindjárt itt a kocsival és visszük a szervizbe a masinát.
Ha megcsinálták, majd beszámolok róla, hogy mi okozta ezt az egészet.
Mégegyszer köszi szépen, sziasztok!


kedd jan. 20, 2009 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Kicsi történetem a témához (ide kapcsolódik) :):
3 hónappal ezelőtt külföldre utaztam voltam és mielőtt elmentem volna feltettem egy teljesen új rendszer, majd az otthoniak használták a gépet ezidő alatt kb 1 hónap után elkezdett folymatosan kikapcsolgatni de váratlan időközönként igy elkezdtem gyanakodni a memóra.
full memtest 10órán át, futott vagy 10 kört de hiba=0.
Gondoltam alaplap mert kb 2001-es model és kb 20e üzemórával ha nem többel, igy gondoltam a memószlotok rosszak, igy nagy cserélgetés ezerrel, hiba ugyan ugy fennáll.
Igy gondoltam felteszem egy másik WIN verziót, valami teleapplikálta mindenféle .NET-el mert netem nincs otthon és néha kellenek.

Azóta hiba = 0, kopp kopp.

Megj.: a HDD kábeleinek nem megfelelő csatlakozásának is lehet tulajdonítani hasonló jelenségeket.
Valamint az USB-s csatolóknál is észrevettem ilyne hibákat mikor valami eszközdriver hazavágja a slotot, de egy ujratelepítéssel vagy eszköz eltávolítással majd ujraindítás utáni telepítéssel mindig megoldódik a hiba.

üdv



üdv
energo


kedd jan. 20, 2009 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Igen, vastinak igaza van! Ettől még lehet memória.

Még a helyedben belekukkantanék a gépbe, hogy az alaplapi kondik teteje nem púpos-e.
Ha nem látni rajtuk púpokat, akkor kipróbálnám egy kölcsön táppal is.

Ja, és mivel a játékoknál van gond főképp (ezt csak most vettem észre a leírásodban):
- akkor valószínűleg nem memória baj lesz mégsem.
- megnézném, hogy a videokártya hűtése OK-e.
- megnézném, hogy nincsenek-e a videokártyán púpos kondik. (És az alaplapon is, ha már belenézek)
- szintén másik táppal is kipróbálnám a gépet, hátha ez nem ad elég áramot neki. 3D-s játszáskor több áram kell.
- ha ezek mind nem vezettek eredményre, akkor kipróbálnám egy kölcsön videokártyával is.


hétf. jan. 19, 2009 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Helló!

A memtest86+ sem 100%-os: nem egyszer szívtam olyan géppel, amin a memtest elfutott akármeddig, de az XP többször meghalt már a boot közben, mint ahányszor elindult. Memóriacsere megoldotta a problémát...

Üdv


hétf. jan. 19, 2009 21:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás 
A parport.sys a párhuzamos port drivere.


hétf. jan. 19, 2009 21:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 259 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség