Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:24



Hozzászólás a témához  [ 359 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
LAPTOP KÉRDÉS 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
lanszelot írta:
Jó lesz asztali gépnek monitorral. :)

Melóhelyen én is így használom a laptopot, bár annak még jó a kijelzője. :D
Egyébként én pont azt hiányolom a laptopokról, hogy nem oldalt van a bekapcsoló gomb, emiatt fel kell nyitni akkor is, ha külső monitorról használja az ember. Oké, a céges géphez van dokkoló, azon van gomb, de ha csak egy sima monitorral használnám, akkor nem olyan sima ügy.


szer. aug. 09, 2023 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
A vezeték cserélve lett.
Az egész hátlap cserélve lett mert letört a csuklópánt.
Ekkor sérült a vezeték csatlakozó ahogy meghúzódott.

Le is húztam, de nem segített.
Arra gondolok, hogy zárlatot okozhatott,
és úgy érzékeli hogy zárva van.

Gondolom egy kondi, vagy ellenállás mehetett tönkre, mert minden más jól működik.
Könnyen javítható szerintem csak alaplapon smd hibát keresni...az túl nő rajtam.
Szervizbe nem éri meg vinni, annyit már nem ér.
Amennyiért javítanák annyiért használtat lehet venni.

Jó lesz asztali gépnek monitorral. :)


szer. aug. 09, 2023 6:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Nem lehet lehúzni a kamera kábelét az alaplapról? Esetleg elvágni? :twisted:
Akkor talán - ha nincs zárlat - működhet a kijelző. A kamera meg könnyebben pótolható.


kedd aug. 08, 2023 7:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Szerintem vagy zárlat, vagy a kábel sérülés okozta zárlat ütött ki valamit.
A gond az, hogy smd alkatrészeket nehéz ki be forrasztani, így nehéz kimérni.
Megtartom kijelző nélküli asztali gépnek.
Nem éri meg még többet rákölteni.
Kijelzőn kívül minden működik, tehát kap egy HDMI kábelt és kész.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


hétf. aug. 07, 2023 17:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Mondjuk az is kérdés, hogy a szenzor hogyan jelez, milyen feszültségszint jelzi a nyitott és a zárt állapotot.
Jelentheti-e a szakadt vezeték a zárt állapotot, vagy zárlat van és emiatt látszik lecsukottnak. :hm:


hétf. aug. 07, 2023 8:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
vackor írta:
Esetleg, ha már szétszedted a kijelzőt, akkor valahol a keretben kell lennie egy mágnesnek.


Nagyon szépen köszönöm.

A mágnes a csukló támasz részén van, nem a kijelzőnél.
A kamera mellé zár be, azaz a kamera mellett kell lennie a hall érzékelőnek.

A kamera kábele az alaplapon fizikálisan meg volt sérülve, tehát ott lehet gond.

Rámérek a csati aljzat forrasztasi lábaira es a kabel másik végére
Ha vmelyik nem megy át...akkor az lesz.
Ha át megy mind akkor tovább kell keresni.


vas. aug. 06, 2023 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Hát, ezt sajnos én sem tudom, de a modul valahogy így néz ki:
https://www.ebay.com/itm/364337890306?hash=item54d43b0402:g:R0kAAOSwt3xkpaIY

Esetleg, ha már szétszedted a kijelzőt, akkor valahol a keretben kell lennie egy mágnesnek.


vas. aug. 06, 2023 15:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
vackor írta:
a kijelző felnyitását érzékelő szenzor hibás, úgy érzékeli, hogy le van csukva, ezért nem kapcsolja be a kijelzőt.

Ez nagyon jó ötlet. :idea: Nagyon szépen köszönöm.
Hol lehet a lid sensor benne? Hall sensor-nak is hívják.
Csak sehol se találok róla leírást a T460 -hoz.


szomb. aug. 05, 2023 23:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Két lehetséges dolog jutott eszembe. Mivel a panel jó, lehet hibás maga a port is. Akár a csatlakozó, akár a huzalozása, és persze lehet tápfeszültség hiba is.
A másik lehetőség, hogy a kijelző felnyitását érzékelő szenzor hibás, úgy érzékeli, hogy le van csukva, ezért nem kapcsolja be a kijelzőt.


szomb. aug. 05, 2023 22:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Hello,
Lenovo T460 fura hibával.
Bekapcsolom, elindul, 1 et csippan a bios, azaz minden ok.
De nincs kép. Egyáltalán.
Mintha nem kapna áramot. Indításkor is teljesen sötét.
Sötét szobában néztem hátha villan egy picit, de nem.
Teszteltem másik géppel: kijelző, kábel tökéletes.
Alaplapi csatlakozón nem látok beragadt pint.

Ha HDMI -t dugok neki van kép, és tökéletesen működik, semmi hiba.
Csak a saját kijelzöje nem megy.

Gondoltam arra, hogy esetleg bios-ban le lenne tiltva?
Vagy volna valami kapcsoló amivel a kijelzőt ki lehet kapcsolni?
Neten nem találtam egyikre se választ.

Valakinek valami ötlete volna? :F

Csatira nem mértem rá, mert már nem jó a szemem és igen apró ott minden.
Esetleg ha tudnám melyik a gnd és a pozitív, hogy egyáltalán megy e neki áram.


pén. aug. 04, 2023 23:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Maga a mac "mint olyan"-az egy op-rendszer,ami eleddig,részben a unix alapoktól átvett rendszerbiztonsági elemektől-mint op.valóban biztonságosabb VOLT!-eleddig..
A hardver,az maga a tökély,mert egy mac gépet szoftverestül nyomnak a kezedbe=lekottázott módon az a hard-al,azzal a tulajdonságokkal bír amit reávéstek,jó is szép is,de ha neked zenefejszótői,zenész ingerenciád van :fizess a mac-store-nak(ba,be) 2-30 USD-t..akkoron lészen neked ' midid, meg zogngra-billentyűzetes guitárod és dobod is kórussal".. :mrgreen:
Egy midi pult-a régiek(a hangkártyátés az alsa-t a hangkarira köthető keverőpultot használták-nem usb-st,ilyent meg ne vegyél! ,ha semmilyen hangszer meg nem szólal rajta ,csak amivel mutatványoznak előtted!-nyilván hogy kell hozzá vezérlőprogram!)
Hazaviszed és nem megy(FreeDj,vagy valami hasosnló effektező pedálok stb+Audacty-na az igyér van minden platfomra)-Bármelyik Linux-al jobban jársz ahhoz 'inygyér' jár,,no nem egy stúdió,de keverő, free-jack, Dj,+droum-mixer,mi több van kottázó is(de minek amikor mindeni csak fülileg zenél mint a bojtárok :( -meg hát látom a gépen hogy az jó-és mi van akkor ha élőben a dobos egyel 'töb-beat" csinál vagy a bőgős akár a prímás(szólógitáros,énekes ráhúz még egy verst ,mert épp úgy gondolja?!-megáll a gép meg az és is..és mindenki hülye a szimpadon mer a mac-by percussion csak egyel kevesebbet tudott :hm:


pén. szept. 11, 2015 17:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Idézet:
úgy tudom az apple cuccai igen profik ebben

Miben is?
Sokmindenben jobbak a Mac rendszerek, mint a PC-k. Jellemzően élettartamban is. De hangzásban mért gondolod?
Azonos technikai paraméterű lapost kapsz féláron.
Nem lebeszélni akarlak a Macról, de több, mint rengeteg városi legenda kering róluk, javaslom ismerkedj vele kicsit.


csüt. szept. 10, 2015 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Olyan lapi nincs!
Szvsz:... .olyan van hogy,ami igényedet kielégítené az erőkódőre.-. stúdió anyagot rányomod a háttérből a keverőre..,csak tátogni kell az ácsdolmányon(dobogón,)de'lebux,ha elmegy coulomb!
Az a lapi(KEVERŐKÉNT IS MÜKÖD..)+hang cucc megtolvda :hm:

Ps:egyébként hangszeren is tucc? hegeda,guitar ,sax?- vs only Dj-remaster-mix?(oszt mind= gondolom'enyim a bánya' a pénzbül, mert reixeltem):mrgreen:
Ha nem ilyent szeretnél..tekintsd hozzászólásomat tárgytalannak - :rulez: and by Nike: Just do It!
Az, amit Laci_L írt igen megfontolandó,ő az igazi szakmabéli,én meg csak zenész "vóz"!


szer. szept. 09, 2015 19:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
sandorede írta:
... szeretnék egy olyan laptopot venni, ami bírja a hajtást ...

Sajnos nem csak ez kell hozzá. Az integrált (alaplapi), vagy oda bedugott hangkártyák sosem lesznek stúdió minőségűek. Mégpedig elsősorban a jel/zaj miatt. És nem azért, mert a DA átalakító nem tudja, hanem a tápfeszekből bejövő, vagy beszórt jelek miatt (a spektruma 50Hz-től több száz KHz-ig terjed). Ezek minden PC és laptop tápfeszein ott vannak, és nem nagyon lehet segíteni rajta (többlet szűréssel sem). Ehhez jön még a földhurokból adódó esetleges brumm is. Mindezek a hibák egy átlag hangrendszeren nem nagyon jönnek elő, vagy alig zavaróak.

Az egyedüli korrekt megoldás az optikailag csatolt külső hangkártya, külső (és nagyon jó) tápegységgel. Ha utánaézel az áraknak, lehet, hogy elcsodálkozol.
Hacsak nem olyan laptopot veszel, ahol a hangminőséget (jel/zajt is) is garantálják. Ilyet még nem láttam, de ettől még lehet.

És csak ezek után jönne a szoftver. Addig kár megvenni, amíg az alapok nem korrektek. Esetleg próbálj meg olyannal beszélni, aki az ilyen technikában már otthon van.


hétf. szept. 07, 2015 16:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 24, 2014 11:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Sziasztok, lenne egy kifejtősebb válaszra váró kérdésem :D Ki szeretnék otthon alakítani egy amatőr, de korrekt stúdiót. Első lépésként szeretnék egy olyan laptopot venni, ami bírja a hajtást, úgy tudom az apple cuccai igen profik ebben. A Media Markt webshopban ki is néztem egy MacBook Pro-t, 1-3 napon belül már meg is érkezne, DE mielőtt megrendelem érdekelne, hogy esetleg más típusú laptopok – kb ennyiért – tudnának-e ennyit nyújtani.


hétf. szept. 07, 2015 12:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2014 21:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Köszönöm a választ.
De lenne még egy kérdésem. :)
Hallgatom a joutube zenét és mondjuk meg nyitom a freemailt akkor el kezd akadni,kattogni a zene.(egy pillanatig)
Vagy bármi mást.De ha kemény játékokkal játszom akkor nem csinálja.
Ez hang kártya hiba lehet?A topickban az előző kérdésm előtt csatlakoztattam 4 polusú jack át alakítót.De azzal nem szolt (Egy pillanatig ...............
A gép )LENOVO G 510 2.3Mz qad core 4Gb ram 2 stb....
Amugy szépen szól.
Előre is köszönöm válaszotokat.
Boldog Karácsonyt!!!


szer. dec. 24, 2014 11:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Igen. Általában a mobilokon is ilyen van. A mikrofon bemenet ilyenkor nem kap jelet.


kedd dec. 23, 2014 23:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 23, 2014 21:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Sziasztok.
Vettem egy Lenovo g510-es laptopot, ezen combo audio jack aljzat van, (tudom hogy audio jel kimenet és mikrofon bemenetre szolgál) Az lenne a kérdésem: hogy ebbe belehet-e dugni a sima stereo jackdugót, úgy hogy a gépnek ne legyen baja? Köszönöm válaszotokat!


kedd dec. 23, 2014 21:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
springfield írta:
... megróbálom szétszedni ...

Elöljáróban:
Elég ha egy topikban írod la a problémádat. Ha tudnak, úgyis segíteni fognak.
http://forum.wikitech.hu/viewtopic.php?p=990442#p990442

Ami meg a kérdést illeti: a hűtés gondra utaltak már. Nézd át a ventilátorokat (forognak-e rendesen), a légcsatornák tiszták-e. A processzor hűtőborda tiszta?
És: nézd meg, hogy a proc. hűtő rögzítése rendben van-e (ami az alaplaphoz húzza). Jártam egyszer úgy, hogy a négy műanyag fülből egy letört, és kicsit ferdén állt a hűtőborda. Ez már elég volt hasonló jelenséghez. A te cuccodnál nem tudom hogy van ez.

Esetleg a tápfeszeket meg lehet mérni.


kedd máj. 14, 2013 18:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 01, 2012 18:41
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Köszönöm szépen a segítséget, megróbálom szétszedni lehet tényleg ez a baja.
Most hogy mondod régebben, az asztali PC is ezt csinálta ha túlmelegszik, letilt.


kedd máj. 14, 2013 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Saját tapasztalataim szerint ez inkább hűtési probléma lehet. Túlmelegszik a gép és kikapcsol. Windows alatt nem, mert az üresjáratban nem használja a cpu-t, kisebb a hőtermelés. Egy alapos takarítás ajánlott, és a hővezető paszta pótlása (idővel ki tud száradni).


kedd máj. 14, 2013 13:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 01, 2012 18:41
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Sziasztok!
Van egy nagy problémám, és nekem gyanús, hogy nem hardveres, legalábbis nagyon remélem, és az is hogy tudtok nekem segíteni.
A problémám a következő:
Egy laptopom van (HP Pavilion DV6-1120EH)
Mostanában **** a Winfos rajta. Sokat tétovázik, lassú, akad, megfagy az internet stb... semmi komoly csak a szokásos kis bosszantó apróságok. Gondoltam legyalulom és rányomok egy friss rendszert, ez általában meg szokta gyógyitani. Ez a mostani, már elég régóta rajta van, és tele van minden ****... Szóval a lényeg megprobáltam újra telepíteni. Ezt én minidg BIOS-ból inditva, a bootot CD-indításra teszem, és törlöm a régi rendszert, formázok és telepítek. A gondom az hogy el sem jutok idáig!
A BIOS-ba belépek, ott kiválasztom, hogy lemezről bootoljon, ez ok. El is kezdi olvasni a lemezt és a még a DOS ablakban megy alul a csík a windows file-ok másolása miatt, majd egész egyszerűen kikapcsol a gép (értsd ezt úgy, hogy a DVD, még szinte pörög!) tehát valamiért olyan a fázis mindha kirántanám a hálozatból akksi nélkül. Agyon probálgattam... DVD nélkül is! Ha csak a BIOS-ban kotvatok sokáig egyszer csak megunja és kikapcsol. Tehát nem hiszem hogy a lemez a ludas. Először nyomtam egy defaultot, de nem használt. A legujjabb BIOS volt rajta. Most vissza raktam egy régebbit, hátha azzal menni fog, de nem. Annyi lett, hogy később kapcsol ki, de kikapcsol. Nem tudom mihez kötni ezt a kikapcsolást, hogy miért csinálja... Ha engedem hogy feláljon rajta a Windows, annak nincs ilyen baja. Ott még nem kapcsolt ki soha! Ezért is gondolom nem hardver hiba. Bár minden megeshet... Arra gondoltam lehet ez egy fajta vírus? Tudtok segíteni?


kedd máj. 14, 2013 7:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Elég érdekes a masina leírása:
Intel Celeron M430 / 440 with 1MB slc or Intel Pentium Duo Core T2060 1MB slc / T2250 2MB slc
Mint ahogy ramból is "mindenevő":
accept 4GB of DDR333 or 400 memory or DDR2 400/533/667 memory

Szóval:
Csekkold le, hogy a Te gépedben mi van, mert valószínűleg többféle kiépítésben gyártották
Valószínűleg felmehetsz az 1.73 dual core-ig. (FSB533!)


hétf. dec. 24, 2012 17:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 24, 2012 13:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
sziasztok vettem egy fujitsu siemens amilio li 1705 laptopot. azt szeetné kérdezni hogy lehet e bele nagyobb procit rakni most egy 1.73 intel celeron van benne


hétf. dec. 24, 2012 13:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Na várjunk csak. A 130 000 Ft-os linkednél ugyanaz a tipusu videokártya nem egy hanem 2 Gigás.
Lehetséges ez?
Merthogy játék esetében ugy tudom igencsak sokat számit a videókártya memóriája.

Lehetséges hogy

VGA típus AMD Radeon HD 7670M

videókártyákban van egy és két Gigás is vagy ez elirás? Merthogy láttam már ilyent egy számit elirtak ami árban huszezreket számitott, és ép ennél a tipusnál is amit én nézek mést irnak a bemutatoterem gépén és mást az asztalon mellette levő kártyán. Az eladó szerint meg 4 magos a net szerint 2 magos s mikor visszamentem s rákérdeztem bevallották hogy csak 2 magos az adatlapon szereplő A4 miatt nézte a korábbi eladó 4 magosnak. Szép is lenne 4 magos laptop 150 000-ért... Ráadásul a gépen A6 szerepel. Akkor valójában 6 magos?:)))))

Na ez megy manapság ha az ember bemegy a boltba kérdezni...


vas. dec. 23, 2012 11:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Köszönöm szépen a válaszodat. Igazából az ár érték arányt próbálom a lehetó legjobban feltornázzni. A pénz megvan rá. 130 000-ért én csak lényegesen gyengébbeket láttam eddig. Az első link amit adtál 130 ért 8 giga helyett 4 gigát ad és 750 Giga winyó helyett -at. Jó kérdés emiatt megéri e 20 000-t sporolni.
A 140 000-s jobb, ott csak a turbó funkciót hiányolom ami felhuzza a kétmagos procit 1.9-ről 3.2 re.
Az a baj a boltban az eladók össze vissza beszélnek arról h mit is tud a kinézett gép. Video szerkezstésre kell és játékok futtatására. Ez ráadásul kicsit tág fogalom. A lényeg 150 000ből a lehető legcombosabb hardvert kihozzni ami a piacon van esteleg kicsit olcsobban ne sokkal gyengébbet...


vas. dec. 23, 2012 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Szia!
A paraméterek alapján jónak tűnik. Azt kell eldönteni, hogy mire kell a gép, és mennyi pénz van erre a célra. Hardver fronton elég combosnak tűnik nekem, bár olyan nagyon nem vagyok tájékozott :oops:
Ha van rá lehetőséged, szerintem próbáld ki, hogy milyen a billentyűzete, kényelmes-e rajta gépelni? Acereken általában a keskenyített nyílbillentyűk vannak, nekem megszokást igényelne a használata, ha nem külön billentyűzettel használnám sok gépelést igénylő célokra. Továbbá matt vagy fényes a kijelzője. Sokan nem szeretik a fényeset, mert tükröződik benne szinte minden, főleg ha sőtétebb a megjelenített kép. Kint a szabadban még rosszabb lehet ez az "élmény".

Intel Core i3-as CPU-val szerelt gépeket már láttam 120ezerért. Nem tudom, hogy az mit tud az AMD A6-44000M-hez képest. Jó lenne, ha jönne valaki, aki jobban tud segíteni neked. Vagy keressél teszteket, leírásokat, összehasonlításokat.

Itt mintha lenne 140ezerért is ilyen gép
http://www.argep.hu/trend/A644/A6-4400M-7670M.html

http://www.electropark.hu/acer-v3-551g- ... 06027.html


csüt. dec. 20, 2012 12:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Sziasztok!

Ezt a laptopot akarom megvenni 150 000 Ft-ért.
Forgalmazó céget nem irok mert gond lehet a reklám miatt.
A kérdésem az tud e valaki ilyen vagy jobb paraméterekel rendelkező laptopot kedvezőbb áron van ennél a laptopnál jobbat hasonló áron.
Köszönöm
Ha a reklám miatt problémás a tájékoztatás akko rmegkérlek benneteket privátban vagy emailben adjatok tanácsot.

Adatok:

Kijelző
Kijelző felbontás 1366x768 Kijelző méret 15,6 "
Képátló 39,62 cm Kijelző típus TFT LCD LED háttérvilágítással

Processzor
AMD Dual-Core A6-4400M (2,7 GHz)
Memória 8,0 GB Memória DDR3-1333
Memória foglalatok száma 2 db Memória modulok 2 x 4
Háttértár
HDD Háttértár méret 750 GB Háttértár fordulatszám 5400 rpm
Videókártya VGA típus AMD Radeon HD 7670M 2GB
Chipset gyártó AMD Optikai meghajtó DVD SuperMulti
Vezeték nélküli kapcsolat
WiFi
802.11 b/g/n

Csatlakozók
USB 2.0 ki
2 db
USB 3.0 ki
1 db
D-Sub ki
1 db
HDMI ki

Hálózati csatlakozás
10/100/1000 Mb/s


Alapadatok

Család
Aspire V3


szer. dec. 19, 2012 8:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
El valgyolol tévedve:A Tied sajna ATA
"A hordozható gépeknél a merevlemezekre egy fedőlapot szoktak szerelni, ezt is el kell még távolítani. Ezután ezt a fedőlapot át kell szerelni az SSD-re, és már tehetjük is vissza a helyére a kicserélt meghajtót, majd visszazárhatjuk a gép hátulját."

.,de ez max, a SATA vezérlősökre vonatkozik..abban megyen,mert ez egy pendrive,csak nagyobb és gyorsabb..a gépedben meg nincs ami kommunikáljon vele esetleg Usb-n..akkor egy nagyméretű pen olcsóbb!..igaz arról meg nem megy..Hiába az AsusEee :hm: pc nem füllentett a 'nagyméretű buta mobiltelefonjával' abban volt vezérlő,igaz más nem pl memó,..a rendszer linux és megy a mai napig is az összes= 'droid telefony' ami annak a készüléknek a leszármazottja..

A "feszültséget"meg levezeted máshogy..akár az ágyban vagy sportosan,vagy garatöblítve :D


pén. nov. 30, 2012 20:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 30, 2012 13:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Sziasztok!
A problémám a következő: Van egy Hp Compaq mini notebook-om,(HP COMPAQ MINI NF271) amiben tönkrement a hdd.Ez egy Toshiba 1,8" inch-es Mk6028GAL típusú merevlemez.(adatlap: http://storage.toshiba.eu/cms/hu/hdd/co ... ductid=231 ) Én arra gondoltam ,hogy egy Kingfast SSD PATA ZIF 32GB 1,8" SSD-vel helyettesíteném.
De később szembesültem azzal a ténnyel,hogy a merevlemez bemeneti feszültsége 3,3 V ,addig ennek az SSD-nek 5 V ,ezek szerint ez mégsem jó bele.Vagy mégis? Gondolok itt arra,hogy az HDD kapott egy 5v-os tápfeszt,amit a hdd-ben lévő fesz.szabályzó áramkör állít be 3.3 v-ra?
Vagy tudnátok valamit ajánlani ebbe a gépbe,amivel működésbe tudnám hozni?
Köszönöm!


pén. nov. 30, 2012 13:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 24, 2012 7:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Sziasztok!
Olyan problémám lenne hogy tegnap vásároltam egy Lenovo laptopot és ahogy telepitettem rá a win7-et már majdnem kész volt,a win7 már véglegesitette a beállitásokat,ekkor van egy ujraindulás onnan ahogy ujraindul eljutna a cd butolásig de onnan megint ujraindul és ezt csinálja folyamatosan! Remélem valaki tud segiteni!

Válaszokat előre is KÖSZÖNÖM!


szomb. nov. 24, 2012 8:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
nacorvus írta:
@ horex


Ha már a Hiren's-el erőlködsz, akkor egy HDD-regenerátorral végignyuvaszthatnád,annak a vinyónak már úgy is mindegy:telepített működőképes rendszerrel visszaadtam és kb 3-4 hónap múlva visszahozzák.. :wink: ,feltéve ha vakon megbízik bennünk a felhasználó. :mrgreen: A másik új lemez,-"köztem szólva" ez meghaladja a gép értékét..)

Regenerátor ráereszetttem ,de nehogymár 340 ,vagy hány, órát menjen

A fizetség meg egy jó házi pálinka volt, be is szivtunk eléggé, a kliens meg nem hímnemű
Nem megérte?
HA visszahozza, megint iszunk, ha meg tudom csinálni, ha nem :lol:


pén. okt. 26, 2012 18:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
@ horex
Mondhatod,hiszen mit is vár az ember egy egy 2005 modelltől(under brandban: Philips és etc. budget "márkás címszó alatt dzsunka és milyen szép neve van:"Stylebook és 10D"..milyenek lehettek az elődök a 7-8-9 vagy a 10.1,ha már a D ig jutottak binárisan :hm: ,vagy akár csak a 10A?)"
..a kb. 750 M porcitól meg a 855 vezérlőjétől,? Mitől startolna annak a BIOS-a usb-ről... egy buta hardver egy még annál is ostobább szoft-al (nem op!,csak vezérlő működtető) megspékelve a teljes siker záloga.. :twisted:

Ha már a Hiren's-el erőlködsz, akkor egy HDD-regenerátorral végignyuvaszthatnád,annak a vinyónak már úgy is mindegy 8) jeligével,lehet hogy még egy darabig elmegy és legalább egy win xp felteszel rá.
Linuxot nem ajánlgatok,mert az a telepítésnél egyből kiszúrja és nem hajlandó feltelepülni,ott viszont ha működés közben kezd elfogyni a lemez a végsőkig kitart.. amíg van hely a lemezen a helyreállításhoz..
(melyik a jobb?-egyik sem,az első olcsóbb:telepített működőképes rendszerrel visszaadtam és kb 3-4 hónap múlva visszahozzák.. :wink: ,feltéve ha vakon megbízik bennünk a felhasználó. :mrgreen: A másik új lemez,-"köztem szólva" ez meghaladja a gép értékét..)

Ps menet közben már írtatok,de azért küldöm


pén. okt. 26, 2012 15:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Ha nem, marad a CD."

Mit értesz ez alatt, mire marad akkor a CD?


pén. okt. 26, 2012 15:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Laci_L írta:
horex írta:
... Mi hihetetlen ... Évek sora óta megy gond nélkül SP2-vel ...
... Mondhatom hogy a wincsije döglött be? ...
... USB-ről nem lehet indítani ... külső USB wincsi se segitene rajta? ...

Az, hogy elavult biztonságilag, működőképesség miatt. Nem véletlen, hogy kiadták az SP3-at. Tényleg megáll az eszem. :jaj:
Igen (Harddisk Sentinel-lel meg lehet nézni, az DOS alól is fut, nem kell hozzá Win).
Igen. Próbáld ki. Ha nem, marad a CD.



Ebben a pillanatban vitték el a laptopot
Hogy működik-e?
Persze! Kija kiráJ? :mrgreen:

Ráereszetttem a Hiren mindenféle particio varázslóját, össze-vissza particionaltam és formatáltam, de semmi eredménnyel
Azán HDD Regenerátor, az meg azt irta ki hogy vagy 300 órát fog futni
Egy éjjel után lekapcsoltam, voltak rajta BAD szektorok az elején

És gondolkodtam :hm:
Ha nem megy továb a 10Gb , primery particio, 30%-ánál akkor ott van valami gond
Meg nem mondom hogy, de a PartitionMagic-kel levágtam a wincsi elejéböl 20Gb-ot és hagytam ismeretlennek
A maradékot meg elsődlegesnek jelöltem és igy leformatálta a maradék 60Gb-ot
Felnyomtam rá az XP-t
Aztán megint játszottam a PM-kel és 20Gb fölött létrehoztam egy logokai meghajtót igy 2 részre particionaltam végül is a wincsit
Drájverek fel és hurrá megy minden
Jött kis barátom, szomorúan, mert elötte jeleztem neki hogy wincsi valszeg meghalt
Most meg lett öröm-bódottság.
Állitólag leejtették a laptopot korábban, lehet ez inditotta el a gondot, de mondtam neki, ez akár romolhat is, vagy nem, tovább


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára horex pén. okt. 26, 2012 15:04-kor.



pén. okt. 26, 2012 14:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
horex írta:
... Mi hihetetlen ... Évek sora óta megy gond nélkül SP2-vel ...
... Mondhatom hogy a wincsije döglött be? ...
... USB-ről nem lehet indítani ... külső USB wincsi se segitene rajta? ...

Az, hogy elavult biztonságilag, működőképesség miatt. Nem véletlen, hogy kiadták az SP3-at. Tényleg megáll az eszem. :jaj:
Igen (Harddisk Sentinel-lel meg lehet nézni, az DOS alól is fut, nem kell hozzá Win).
Igen. Próbáld ki. Ha nem, marad a CD.


pén. okt. 26, 2012 9:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Üfv
Újabb kérdésem van
Twinhead 10d laptop hozzák, nézem , aszongya nincs op. rendszer
Ráeresztem a telepitőt, particionálja de format leáll 30%-nal és csak ott ketyeg

Ráeresztettem a Hiren-t szintén 30%-nal formatnál leáll
Particiókra ismeretlent ir ki

Mondhatom hogy a wincsije döglött be?


USB-rol nem lehet inditani
Ezek szerint külső USB wincsi se segitene rajta?


csüt. okt. 25, 2012 15:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Laci_L írta:
horex írta:
... XP Professional SP2 ...

Nehogy már ezt használd. Elavult, hosszú évek óta van SP3.
Szinte hihetetlen. :shock:


Mi hihetetlen
Évek sora óta megy gond nélkül SP2-vel


csüt. okt. 25, 2012 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
horex írta:
... XP Professional SP2 ...

Nehogy már ezt használd. Elavult, hosszú évek óta van SP3.
Szinte hihetetlen. :shock:


hétf. okt. 15, 2012 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Köszi a tippet.
Mostanában tömegével kell újratelepítenem gépeket, ennek folyományaként a júzereknek tömegesen jut eszébe, hogy még valami kellett volna a régi windózából.
Erre meg ideális a régiről egy ghost mentés, amit a ghost explorerrer ki lehet nyitni és kivadászni utólag bármit.


hétf. szept. 17, 2012 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Tron írta:
Mondjuk én megálltam a 10.6-nál, mert abban még volt Ghost32.
Vagy megint van?
Folyamatosan lecserélik a fizetős programokat ingyenesekre. A Ghost "Opcionálisan" van benne. Ez azt jelenti, hogy a menüben szerepel a "Ghost (Optional)" menüpont, de a fájlok között nincs. A Magyar bill beállítások miatt az iso-t úgyis ki és be kell csomagolni. Ekkor szoktam becsempészni a files mappába a Ghost32.7z és GetDataB.7z csomagokat. (Most már 7-Zip tömörítéssel vannak a programok.)


vas. szept. 16, 2012 15:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
horex írta:
Hiren 10.0 van, az asztali gépemen meg lefagy a miniXP, talán valamelyik másikban is lefagyott
Valami hiba lenne a letöltött változatban?

Símán lehet. Nekem is van olyan példányom, ami nem minden gépen indul.
Mondjuk én megálltam a 10.6-nál, mert abban még volt Ghost32.
Vagy megint van?


vas. szept. 16, 2012 14:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Igen. azt a drivert fogadta el, de floppyn volt,
és utána kérte önmagát az IntelMatrixStorageManagert az A/-ba

Megjegyzem magamnak az iránymutatásod, ha a kezembe kerül hasonló vagy ez , kipróbálom

Hiren 10.0 van, az asztali gépemen meg lefagy a miniXP, talán valamelyik másikban is lefagyott
Valami hiba lenne a letöltött változatban?
Letöltöm a 15.1et és majd kiirom cd-re


szomb. szept. 15, 2012 19:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
horex írta:
Milyen 370kByte a SATA?
Ez egy 24Mb-os fájl amit pont a megfelelő, a megtalált driver után kér az A:/ meghajtóba
Hogy az anyjába kérhet ilyet?
stormng-20070827133046.zip 21 MByte
Az F6flpy mappában van a SATA driver, ez a 370 kByte.
Idézet:
Ha visszaadná azért még tennék egy próbát vele
Akkor végy 2 tojást, v15.1 db Hirens boot cédét, 1 db XP SP3 telepítőt (CD vagy ISO), 1 db pendrájv. Ez utóbbira rámásolod a sata drivert. miniXP boot, a hdd-t particionálod, az első particiót aktívra állítod (partition wizard home adition), boot ice progival beállítod az mbr-t NT5-re. Újraindítás, miniXP, Other / ntsetup indít. Beteszed az xp telepítő cédét, vagy kicsomizod az iso-t. 4 útvonalat adsz meg a proginak:
1. xp telepítő fájlok útvonala
2. bootdrive=C
3. install drive=C
4. pipa=add drives és az usb/sata útvonala
Setup gomb után másol egy darabig, újraindul és folytatódik a telepítés a grafikus felületen...


szomb. szept. 15, 2012 17:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Idézet:

A SATA driver csomag 370 kByte.
Nekem még mindig fura, hogy a Hirens miniXP nem indult neked.
Ha kiírod cédére a Hirens 15.1-et és felbootol a miniXP, akkor tuti lehet rá sec-pec XP-t telepíteni.
Ha nem, akkor marad a sata integrálás az XP telepítőbe.


Megvolt, ha nem is az Archived választásával. Letöltöttem
Milyen 370kByte a SATA?

Ez egy 24Mb-os fájl amit pont a megfelelő, a megtalált driver után kér az A:/ meghajtóba
Hogy az anyjába kérhet ilyet?
Meghajtót nem lehet változtatni ott a telepitésnél, mert gondoltam hogy CD-re kiírom, de az a Manager az települni akarna a már kész telepitésre és akkor frissiteni az összes drivert

Talán, ha a jó drivert valahogy installáltam volna a setup CD-be, ment volna, de annak a leirása is kétféleképpen volt.
Aztán meglett a floppy, rágták már a fülem, rátaláltam a Recovery cd-re és lett angol Vista
Majd megtanul a csaj angolul :)

Ha visszaadná azért még tennék egy próbát vele

Majd megnézem a Hirent az én gépemben, felll-e a miniXP
Valamit kiirt hogy nem tudja olvasni a RAM-ot, vagy mit


szomb. szept. 15, 2012 16:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
horex írta:
Átolvastam rengeteg magyar és külföldi oldalt, 100 féle drivert letöltöttem...
Ahhoz a géphez nem lehet sata drivert találni
A Toshiba lapján 37 féle XP driver van fent a P200 lapihoz. Az a trükkje, hogy az Archived csoportban kell keresni:

Kép

A SATA driver csomag 370 kByte.
Nekem még mindig fura, hogy a Hirens miniXP nem indult neked.
Ha kiírod cédére a Hirens 15.1-et és felbootol a miniXP, akkor tuti lehet rá sec-pec XP-t telepíteni.
Ha nem, akkor marad a sata integrálás az XP telepítőbe.


szomb. szept. 15, 2012 15:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
nbela írta:
horex írta:
nem sikerült az XP-t feltenni
Bárki azt mondja hogy kikapcsolhatatlan SATA meghajtó esetén fel lehet rakni driver nélkül az XP-t az nem mond igazat
Driver nélkül nyilván nem, de driverrel fel kell neki menni! Én ott akadtam el, amikor azt írtad, hogy a Hirens boot cédéről nem indul a miniXP, de nem írtad melyik verzióval próbálkoztál. CD hiányra is hivatkoztál, pedig pendrájvról is lehet bootolni is és telepíteni is. Ha nincs gyári támogatása a lapinak, akkor sosem a SATA driver a gond. Azt hw infó és netes letöltéssel lehet pótolni. Kicsit nehezebb, de lehet találni wlan, kamera és egyéb drivereket is. A legnehezebb a tapipad, funkcióbillentyűk, bluetooth illet wlan ki-be kapcsolása a billenytyűzetről. Van amikor mindeden driver megvan, csak az istennek nem sikerül bekapcsolni, hogy világítson a wlan led. De guglin meg lehet találni azokat akik kitartóan addig próbálkoztak míg valamelyik másik lapi touch pad progija jó lett hozzá.


Leirtam a sztorit
A CD-re várakozást csak emlitettem, hogy miért álltam éppen
Merthogy lehet csinálni boot-os XP setup cd-t ha van driver
Ahhoz a géphez nem lehet sata drivert találni, igy az XP nem látja a wincsit telepítéskor mivel az XP-ben nincs ilyen driver
F6-ra "más gyártótol származó telepitő" kérdésre a külső flopyval végigpróbáltam drivereket egyet fogadott csak el, de utána szintén az A meghajtóba kérte azt a Manager progit ami nem is fér fel floppyra

Pendrivrol nem bootol ez a gép, próbáltam, volt bootos penem, el is szúrta valamiért, ujra kellett formázni

Tehát nem a tartozék driverekkel volt a gond, mint a tapi egér + lan/wifi stb., hanem az alap driverrel ami nélkül nem megy fel az XP

Ide irom az adatait
ha gondolod hogy "eljátszanál" vele
Mobile Intel® 945GM Express Chipset
Mobile Intel® 945PM Express Chipset
Mobile Intel® 943GML Express Chipset

Toshiba Satellite P200-1EE
model no. PSPB6E-0GM028EN
serial no. Y7254275K

Csak ehhez a tipushoz mindenben stimmelő driver a jó, közelitő nem


szomb. szept. 15, 2012 12:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
horex írta:
nem sikerült az XP-t feltenni
Bárki azt mondja hogy kikapcsolhatatlan SATA meghajtó esetén fel lehet rakni driver nélkül az XP-t az nem mond igazat
Driver nélkül nyilván nem, de driverrel fel kell neki menni! Én ott akadtam el, amikor azt írtad, hogy a Hirens boot cédéről nem indul a miniXP, de nem írtad melyik verzióval próbálkoztál. CD hiányra is hivatkoztál, pedig pendrájvról is lehet bootolni is és telepíteni is. Ha nincs gyári támogatása a lapinak, akkor sosem a SATA driver a gond. Azt hw infó és netes letöltéssel lehet pótolni. Kicsit nehezebb, de lehet találni wlan, kamera és egyéb drivereket is. A legnehezebb a tapipad, funkcióbillentyűk, bluetooth illet wlan ki-be kapcsolása a billenytyűzetről. Van amikor mindeden driver megvan, csak az istennek nem sikerül bekapcsolni, hogy világítson a wlan led. De guglin meg lehet találni azokat akik kitartóan addig próbálkoztak míg valamelyik másik lapi touch pad progija jó lett hozzá.


szomb. szept. 15, 2012 11:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Tron írta:
Üdv!
Elvileg Intel ICH8 csomag kell,


Valahogy úgy
ICH8M-E/M, ezt elfogadta, de aztán kérte az Intel..valami Managert az A meghajtóba, ami csak WIN alatt fut
Itt adtam fel


pén. szept. 14, 2012 15:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: LAPTOP KÉRDÉS
Hogy befejezzem ezt a laptop kérdést...

nem sikerült az XP-t feltenni
Bárki azt mondja hogy kikapcsolhatatlan SATA meghajtó esetén fel lehet rakni driver nélkül az XP-t az nem mond igazat
Jött jóbarátom, erősködött hogydehát ő rakott fel
Persze mert asztali gépnél ha sata, átkapcsol ata-ra automatikusan/?/ aztán vagy frissiti WIN alól vagy nem
Vagy a BIOSban át lehet állitani PATA/ATA-ra

Átolvastam rengeteg magyar és külföldi oldalt, 100 féle drivert letöltöttem
hoztak floppyt is
Egy drivert fogadott csak el az XP, de aztán kért egy progit az A meghajtóba ami önmaga
kb. 20Mb lett volna
Hát ez hülye!

Kitünt hogy ezt a gépet csak Anglia és Irországba szállitották, keressek ott drájvert
Irtam a Toshiba UK- Supportnak
Kaptam a választ, sorry ehhez a géphez nincs SATA drájver tessék feltenni modernebb windowst
abban benne van
:evil:

Felrúgtam az egészet
Rakom be a hordtáskájába, amikor onnan kicsúszik egy lemez
Hát ez mi?
Recovery CD. Ráeresztettem, gyenge órácska szöszmötölés után felrakta az angol Vistát
Öröm bódottság :D

Kérdeztem máshol, kaptam is rövid választ, de megkérdem itt is mert nem értem tisztán
Mi az hogy Recovery cd és Setup cd? :hm:
Úgy tudtam a recovery az elromlott rendszert rakja helyre és szűz wincsire nem jó, nem tud mit kezdeni vele

Ezek szerint rosszul tudtam?


pén. szept. 14, 2012 15:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 359 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség