Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:53



Hozzászólás a témához  [ 359 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
LAPTOP KÉRDÉS 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
En ugy nezem hogy hardwer konflik.Tehat ha tob USB-Eszkozt hasznalsz akor valamejikel konfliktba megy.
1:Dugjal mindent be a hejere.
2:Nyisd ki az eszkoz kezelot,es tavolissd el egyszere egymas utan az egesz USB-eszkozoket .Ahol az vidla klika + ra es szed le az egesz USB.
3.Ha nemejik pofazna akor fojtasd tovab es aztan visza tersz hozaja.
4>Kikapcsolod a gepet varsz egy par percet>gep bekapcsol>es megvarod meg a Windows visza rak mindent


pén. júl. 04, 2008 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Igen bármi mást dugok bele az usb be az tökéletesen münködik.Körbe probáltam az összes port .teljesen tanácstalan vagyok. :cry:


pén. júl. 04, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Es ha valami masat dugsz ugyan aba USB-ba Mukszik e>??


pén. júl. 04, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
(gdea irta hogy )"msi nél nem ritka. Kapcsold ki a biosban az usb energiagazdálkodást."De nincs ilyen be éllitás a biosban.Vagy én legalábbis nem találtam ilyen beálitást.Azért köszönöm. 8)


pén. júl. 04, 2008 9:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
(De akkor PS/2 módban működött.
Esetleg USB-->PS/2 átalakító, utána PS/2-nek használhatod megint. )Mondjuk nem nagyon értem hogy mondod nincs a gépen ps/2 ajzatom.Deazért köszi a segitséget.


pén. júl. 04, 2008 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
De akkor PS/2 módban működött.
Esetleg USB-->PS/2 átalakító, utána PS/2-nek használhatod megint.

Kipróbálhatnád másik oprendszer-rel, mondjuk egy CD-ről induló live linux-szal, hogy azzal is ezt csinálja-e.


pén. júl. 04, 2008 9:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Kezdek kifogyni az ötletekből nem mintha eddig olyan túl sok lett volna. Esetleg másik USB port?


csüt. júl. 03, 2008 22:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Ezt az egeret már használtam ellötte 2 évig,(egy másik gépen)csak ps/2 átalakitoval.És jol münködött.Sajna a laptopon nincs ps/2. :?


csüt. júl. 03, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Kiprobáltam 2 évig használtam 1 másik gépen csak ps/2 átalakitoval .ugy münködött. :wink:


csüt. júl. 03, 2008 15:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mielőtt újat vennél mindenképpen próbáld ki másik gépeken.


csüt. júl. 03, 2008 14:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 9:30
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
boby írta:
hali.Telepitettem a saját szoftverét .A gombokat is probáltam nyomkodni de semmi.Az elem nincs le merülve mert jelzi 1 ikon a töltötségi szintet.De attol parázok hogy vehetek 1 ujat . :(


msi nél nem ritka. Kapcsold ki a biosban az usb energiagazdálkodást.


csüt. júl. 03, 2008 13:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
hali.Telepitettem a saját szoftverét .A gombokat is probáltam nyomkodni de semmi.Az elem nincs le merülve mert jelzi 1 ikon a töltötségi szintet.De attol parázok hogy vehetek 1 ujat . :(


csüt. júl. 03, 2008 6:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Első kérdés: hozzá való drivert telepítetted? Esetleg nézz utána Logitech weboldalán, hogy nincs-e frissebb driver.
Második: ezeken a vezetéknélküli egérkéken van ugye egy gombocska, az adón és a vevőn is, hogy egymásra találjanak. Ezeket próbáltad nyomkodni, amikor nem működött? Elem nincs lemerülve?


szer. júl. 02, 2008 15:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Szasztok.Nekem az lenne a problémám hogy a laptopomba dugott rádios optikai egerem(logitech) nem mindig münködik és hiába dugom be aztán ki az usb-böl akkorse.Csak az segit hogy ha ujra inditom a gépet.De ekkor jön a csavar nem indul ujra ieött le álna a gép akkor le fagy.msi ex610x-063hu tipusu a laptopom .Remélem tudtok segiteni.Elöre is köszönöm segitségeteket. :shock:


szer. júl. 02, 2008 15:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By:T68m
Idézet:
mivel kell feltölteni a vinyót?

Kvarchomokkal és fejünkre szerelve enyhe fejcsóválással megbűvölni ezzel a nyakmozdulattal: nem! ez nem lehet badsectoros!-közben természetesen vagy lehunyjuk szemünket,vagy "kígyónézéssel"-mint 'Düfftin' Hoffman a Kis-nagy emberben'-erősen rákoncentrál és mint Kuncz Aladár nívós regényében(Fekete Kolostor) a "táltos-ember"mondá Halál,rontás huss,huss!-felkiáltással megcsóválja fejét elószőr balról jobbra,majd viszont,aztán rágott dohánnyal (bagó) megpökdösve U'gelleressem-dolgozz-működj ráolvasssal visszaszerlve,(de csak,nagyméretű- régi típusú laptpban működik)!
Fejünkre balzsamot maszatova v. hennát...bekapcsoljuk az géptet...és lőn nagy,igenagy csudázás és látá az úr gyártmánya,hogy ezt megintcsak félresikeredett...avagy,megintcsak ekú***.:arrow:

Mikk.ev.so..:32fej lábj. visszavonva Lajosilag(cenz)!


pén. jún. 27, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Interpid írta:
Néhány vinyót szedtem már szét, átlagosan tekintve nem szaporoduk a badsector, csak ritka esetben. Ha menet közben érte rázkódás, csíkot hagy maga után, az szaporodik. Fõleg ha a 0 sávon húz csíkot.

Egy Quantum notebook vinyóban pl teljesen kikaristolta a ffej a lemezt a 0 sávon, helyreállíthatatlan. Megnéztem. Ha viszont az adatok feérakásánál tünik fel a badsectorszaporulat, a Scandisk.ini fájlt kell módosítani. Újraolvasási idõt kell beállítani 1 mp-re, és fel kell tölteni a vinyót teljesen. Ha utána is szaporodik a bad, akkor azt hallani lehet szabad füllel ahogy kapar a fej, a badsector környékén.


1. valóban lehetnek nem szaporodó bad sectorok, de inkább ennek a fordítottja jellemző. Ugyanis a bad sector többnyire sérüléstől lesz, a sérüléskor anyagdarabkák válnak le, amik újabb bad sectorokhoz vezetnek.

2. mi van azoknál az operációs rendszereknél, ahol nincs scandisk.ini állomány? :lol: (pl. az xp-en sincs)

3. mivel kell feltölteni a vinyót???? :shock:

+1 a szaporodó bad-et nyögésekről, sikitásokról, majd később a szülési fájdalomról lehet megismerni.


csüt. jún. 26, 2008 21:14
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Hannibal írta:
Jézusom, minden második szóba bele lehetne kötni.... :roll:

Akkor ez világcsúcs. :D


Ezen sírni kéne vagy nevetni? :gigalol: :gigalol:


csüt. jún. 26, 2008 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Jézusom, minden második szóba bele lehetne kötni.... :roll:

Akkor ez világcsúcs. :D


csüt. jún. 26, 2008 15:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Jézusom, minden második szóba bele lehetne kötni.... :roll:


csüt. jún. 26, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
]:-> ez egy újabb gyöngyszem,ezt szerintem be kell kell keretezni!-vagy legalábbis kiemelt topiccá tenni Interpid eszmefuttatásait az "ámítástechnikában"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nacorvus csüt. jún. 26, 2008 18:58-kor.



csüt. jún. 26, 2008 15:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 18:44
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L írta:
MotoHacker írta:
... Vagyis logikailag újra adja a teljes gyári kapacitását (és nem jelez bad szektorokat ) akkor is, ha mondjuk a felület több ponton fizikailag megsérült.

Bár az ilyen winchester már sza*rt sem ér. Ha egyszer elkezdődött a Bad Sector képződés, annak komoly oka van, és nem fog abbamaradni a hibaképződés.
Ilyen lemezen felelőtleség komoly adatot tárolni. Játékra, gyakorlásra még jó.
Egy új ára már manapság már nem megrázó élmény.


Néhány vinyót szedtem már szét, átlagosan tekintve nem szaporoduk a badsector, csak ritka esetben. Ha menet közben érte rázkódás, csíkot hagy maga után, az szaporodik. Fõleg ha a 0 sávon húz csíkot.

Egy Quantum notebook vinyóban pl teljesen kikaristolta a ffej a lemezt a 0 sávon, helyreállíthatatlan. Megnéztem. Ha viszont az adatok feérakásánál tünik fel a badsectorszaporulat, a Scandisk.ini fájlt kell módosítani. Újraolvasási idõt kell beállítani 1 mp-re, és fel kell tölteni a vinyót teljesen. Ha utána is szaporodik a bad, akkor azt hallani lehet szabad füllel ahogy kapar a fej, a badsector környékén.


csüt. jún. 26, 2008 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sparow2 írta:
... Az LCD-knél (mint a laptop képernyője is) nem számít a frissítési frekvencia, mert nem villódzik, mint a CRT monitorok...

Hááát..

Manapság már 5-8 ms frissítést tudnak az LCD monitorok. A 60 Hz megfelel kb. 16 ms-nak. Így nyugodtan villoghat. :shock:

Elvileg igen, a gyakorlatban mégsem ez van.
Egy 60 Hz-es CRT-t ha nem szemből nézel, hanem fölé/alá nézel, hogy a szemed széléből lásd, akkor látod a vibrálást (főképp, ha világos színt mutat éppen)
LCD-nél nincs ilyen. Most is éppen egy 60Hz-es képernyőn írok, és nem villog a szemem sarkából nézve sem.


csüt. jún. 26, 2008 10:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Bocs,de nem egészen.. :D

A CRT-nél a fénypor halványodik miután "otthagyta" a sugár.
A gyors frissítésű monitornál gyorsan,mert különben mire odaér a sugár újra,nem tudna egy új,esetleg nagyon sötét szint odapettyenteni,ha a fénypor még mindig gerjesztett állapotban van.

A TFT viszont (rossz hasonlattal) olyan,mint egy csomó lámpa vagy led folyamatosan világít,"halványodás" nélkül.

A TFT frissítési sebessége arra vonatkozott,hogy régebben amikor odaért a "virtuális sugár" egy pixelhez,és "beleírt" volna egy új fényességet és színt, a pixel nagyon nem csinálta azonnal,csak majd olyan X miliszekundum alatt fokozatosan.

Ettől szabályosan "elkenődöttnek" látszott a képen minden mozgás (változás).

Ez a késleltetés ma is megvan,de már nem zavaró mértékű,a villódzás pedig nulla.
Ez onnan tudható biztosan,hogyha egy CRT-t lefényképezel(igazi filmre) ,azon látszik a fényesebb sáv ahol a sugár épp elhaladt.
Egy statikus képet mutató TFT esetében nincs ilyen sáv.

Vagy:másik (akármilyen) videokamerával felvéve a monitor képét is látható a két sugár interferenciája, ahogy a kamera pixelenként tapogatja a képet,a monitor meg pixelenként rajzolja.
A TFT a videofelvételen olyan,mint egy festmény,tökéletesen látszik a videokamera képén egy statikus kép,egyáltalán nem vibrál.Ki lehet próbálni.


szer. jún. 25, 2008 16:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
... Az LCD-knél (mint a laptop képernyője is) nem számít a frissítési frekvencia, mert nem villódzik, mint a CRT monitorok...

Hááát..

Manapság már 5-8 ms frissítést tudnak az LCD monitorok. A 60 Hz megfelel kb. 16 ms-nak. Így nyugodtan villoghat. :shock:


szer. jún. 25, 2008 14:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ha a felbontást be tudod állítani a megfelelőre, akkor nem baj!
Az LCD-knél (mint a laptop képernyője is) nem számít a frissítési frekvencia, mert nem villódzik, mint a CRT monitorok.
Ezért is az LCD-knél nem szoktak magasabb frekvenciát használni, általában csak 60-75Hz között (általában többet nem is bírnak), míg CRT-knél manapság alap a 100Hz, de a legtöbb CRT monitor tud magasabb frekvenciát is.

Ha esetleg külső CRT monitort is teszel rá, annál lehet fárasztó a szemednek az alacsony frekvencia.
De lehet, hogy annál enged magasabb frissítést, az LCD-dnél csak azért nem, mert az nem is tud többet.


szer. jún. 25, 2008 13:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Köszönöm srácok a segitséget.De lenne még-1 kérdésem és nem zaklatlak titeket tovább.Namármost nekem még mindig 1 msi ex610x-063hu laptopom van,a kérdésem az lenne hogy deiver hijján (mert nincs a telepitö cd)a monitoromat alapértelmezetnek veszi a Windows és 60hz megy,a tipusárol figom nincs és nem is tudom hogy lehetne vagy honnan drivert hozzá szerezni.Vagy ez igy normális?Köszönöm a segitségeteket elöreis.


szer. jún. 25, 2008 13:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem minden bad "szaporodós" ...bár a mai sokszáz gigás tipusokkal már nem vagyok képben, hogyan viselkednek, ezt bevallom.
Utoljára akkor foglalkoztam (de akkor ezrével) winchesterrel amikor ilyen 40giga volt a tipikus, 60-80az már drága szórakozás, 100 v. felette meg hiperluxus.


kedd jún. 24, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
... Vagyis logikailag újra adja a teljes gyári kapacitását (és nem jelez bad szektorokat ) akkor is, ha mondjuk a felület több ponton fizikailag megsérült.

Bár az ilyen winchester már sza*rt sem ér. Ha egyszer elkezdődött a Bad Sector képződés, annak komoly oka van, és nem fog abbamaradni a hibaképződés.
Ilyen lemezen felelőtleség komoly adatot tárolni. Játékra, gyakorlásra még jó.
Egy új ára már manapság már nem megrázó élmény.


kedd jún. 24, 2008 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ja,ez az "okosító" bejegyzés meg a 486osok korából maradt ránk,amikor valóban voltak olyan HDD-k amik "nem tolerálták" a low levelt, és voltak setupok ahol ilyet lehetett csinálni.

Később a P1-es korban, (amikor már sokkal intelligensebb IDE HDD-k voltak), hányszor, de hányszor "mentettünk meg" bad-esnek vagy teljesen zakkantnak látszó HDD-ket ilyen épségben megőrzött "muzeális alaplapokkal", sima low level-es "gyalulással" ;)

Ma már a történetnek semmi értelme, egy IDE HDD van "annyira okos", a "szektor format" parancsra csak ellenőrzést végez,de valójában még csak nem is töröl!
Erre van a gyártó álal kiadott más utility ami megfelelő parancsokkal tényleg újrakaristolja illetve eléggé behatóan ellenőrzi a felületet.

Sőt bejött később az a feature is, hogy a kapacitás feletti rezervált (nem használt) sávokat képes a megbetegedett HDD "munkárafogni" egy ilyen javítóformázás során.
Vagyis logikailag újra adja a teljes gyári kapacitását (és nem jelez bad szektorokat ) akkor is, ha mondjuk a felület több ponton fizikailag megsérült.


kedd jún. 24, 2008 13:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
energoman írta:
Bárki tud "mélyformázást" vagy ahogy még nevezik "eröltetett formázást" végezni, ami csak annyit jelent hogy felülirja az egész HDD-t,
Hát ez azért nem ilyen egyszerű :!: wikibooks: Mélyformázás


kedd jún. 24, 2008 11:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Megj.:

Bárki tud "mélyformázást" vagy ahogy még nevezik "eröltetett
formázást" végezni, ami csak annyit jelent hogy felülirja az egész HDD-t, olyan mikor egy videókazettára felmásolnád a "hangyák háborúját" a többi formázás pedig csak a cimkét tépi le a kazettáról :D.
(annó bios-szinten volt mélyformázás parancs a gépekben)

Szerietnem a HDD-gyártók által kiadott particionáló és formatáló progik sem törlik halálra a HDD-t mert még arról is vissza lehet menteni ezt azt!


kedd jún. 24, 2008 10:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
boby írta:
Sziasztok.vettem 1 msi ex610x-063hu tipusu gépet.Az lenne a kérdésem hogy én ahogy be kapcsoltam a gépet azonnal ketté vettem a vinyot (particionáltam).utána formáztam mind kettöt teljes ntfs-be.Nem e kellet volna élötte az egész vinyotleformázni és aztán particionálni,+kiváncsi vonék a véleményetekre hogy miena gépe m.(mert anyi véleményt hallotam jot ,rosszat)Köszi a segitségeteket.


Nem hibáztál. Több szintű formázás van: de az alsó szintűt gyárilag elvégzik, te nem is tudsz olyat csinálni. A magasabb szintű, amit te csináltál, az tulajdonképp nem is formázás, csak egy ellenőrzés, és file-rendszer törlés. Ezért van, hogy formázás után - ügyes progik - vissza tudják nyerni az adatokat.


kedd jún. 24, 2008 9:28
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
jól csináltad ne izgulj. nem ért hozzá aki mást mond (remélem :))


kedd jún. 24, 2008 8:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Sziasztok.vettem 1 msi ex610x-063hu tipusu gépet.Az lenne a kérdésem hogy én ahogy be kapcsoltam a gépet azonnal ketté vettem a vinyot (particionáltam).utána formáztam mind kettöt teljes ntfs-be.Nem e kellet volna élötte az egész vinyotleformázni és aztán particionálni,+kiváncsi vonék a véleményetekre hogy miena gépe m.(mert anyi véleményt hallotam jot ,rosszat)Köszi a segitségeteket.


kedd jún. 24, 2008 6:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Google > ide átalakitó

például:

http://netsys.addel.hu/products.php?prcategory=20725
http://prohardver.hu/apro/dual_cf_ide_atalakito/hsz_1-50.html


csüt. jún. 19, 2008 15:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 18:44
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Belsõ IDE portra csatlakoztatható adapterre gondoltam, amit szabványos IDE kábelre, és tápkábelre kell kötni, a panelt meg notebook vinyóra.

Egy 124 MBs müködõ notebook Connert szeretnék megnézni, amit egy tönkrement Toshiba 386-osból szedtem ki. A notebook felpörgette, de már nem hhasználható, az adatok viszont kellenek nekem. No meg a vinyót is rendbetenném.


csüt. jún. 19, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Interpid írta:
... Tud valaki boltot, ahol ez kapható??...

Pl nekem van kettő (mert egyidőben a lányom is vett egyet). USB2 > IDE (3,5" és laptop méret egyben, táppal). Az egyik nem kell, 6500 Ft volt az ára. :shock:


vas. jún. 15, 2008 17:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 18:44
Hozzászólások: 338
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
De jó topiic, sziasztok.

Nekem is volna kérdésem, hogy ne nyissak új topicot.

Vásárolni szeretnék Budapesten notebook vinyóhoz IDE portos adapptert számítógépre kötéshez, kis plasztik kütyü az egész, potom áron. Tud valaki boltot, ahol ez kapható??

Elõre köszi.


vas. jún. 15, 2008 14:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 27, 2008 23:04
Hozzászólások: 7
Hozzászólás ismeretlen probléma Lenovo 3000 c200 notival
Üdv!A segítségeteket kérem. Adott egy Lenovo 3000 c200 típusú noti, amit 1 éve sikerült beszerezni, de szerencsétlen módon Vista Home op-pal. Kapásból lezúztam a gépről és xp pro-t raktam rá. Azóta látszólag minden tökéletesen működik, de úgy érzem, h a gépnek nagyobb sebességgel kellene működnie. Elvégre adott egy core duo proci és 1 gb ram (az Acer tm2410 gépem 1.5-ös procival és 758 mb rammal lepipálja). Nincs vírus, nincs féreg és semmi hasonló fos, minden driver OK. Csak arra tudok gondolni, hogy a vistával vmit buheráltak, hogy más rendszer ne működjön rendben. Az xp-t is nehezen raktam föl és sem a telepítésnél, sem pedig Partition magic-kel nem tudom partícionálni a hdd-t (ami egyébként SATA). Így van egy 120 gb méretű vinyó a gépben, de csak egyetlen partíció, ami nem túl célszerű. Ha van tippetek, tapasztalatatok a problémával kapcsolatban, kérem, osszátok meg velem.


szer. máj. 21, 2008 17:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
FuSi és Acer is felejtős
HP, de nem Compaq


szomb. máj. 03, 2008 17:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Nekem az ACER tűnik gyengécskének. Ami volt, annak hamar (egy éven belül) elment az aksija, és erősen melegedett.

Most FuSi-m van, de gyári XP-vel, úgyhogy a driver gond nem érint.


pén. máj. 02, 2008 11:18
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Üdv!

Nem konkrétan a témához kapcsolódik, de érinti a laptopokat.
Melyik laptop videóchip a jobb? Ati xpress 1270 vs intel x3100.
Melyiknek milyen a technikai jellemzője?


pén. máj. 02, 2008 10:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Csak alátámasztani tudom a Fu-Si elméletet.
Nekem is volt ilyen gépem és volt,hogy az asztalt ütöttem már idegembe,hogy nincs egy rohadt driver a..... akármihez.
Azonkívűl a Siemensnek az egyik sarkallatos pontja a wi-fi.Értelmetlen dolgokra képes.
Tényleg gyengécske a driver támogatottsága...
Én ACER-re voksolok!!


pén. máj. 02, 2008 6:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Kár volt beidézned amit irtam mert kicsit másképpen értetted.
Amit irtam az olyan kizárásos dolog volt, hogy ha már valaki XP-t tesz rá akkor SP2-őset tegyen és ne anélkülit. A driver beszrzése más téma. De szeretem XP-re nem olyan nagy kunszt driver szerezni. Vistára megy szerver op-kra már nehezebb. :wink: 8)

De ami fix, mielőtt bárki bármit vásárol előtte döntse el milyen OP-kell neki, ha ujra akarja telepiteni akkor mennyire állnak rendellkezésre a hozzávalók. (ilyenbe már én is belefutottam sajnos)

Megj.: DEL,ACER,MSI,HP,LENOVO,TOSHIBA már csak árban se lehet összehasonlitani. (bár nem ebben a sorrendben alakul az ár.)


hétf. ápr. 21, 2008 14:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
energoman írta:
Össze vissza futogatnak XP-k mindenfele, sokan rossz verziót használnak és emiatt jön a kékhalál. Sokan elfelejtik hogy jó lenne az alpállapotban beintegrál SP2. Mert az elmult héten találkoztam pont egy ilyen laptoppal, amin nem volt fenn és nem ismert fel semmit szinte, de főleg nem a hálókártyát.
Azért nem hiszem hogy bármelyik Notigyártó ne figyelne arra hogy lehessen rá XP-t telepitemi natur állapotban, ennyire azért inteligens minden gyártó.
Ha más nem a bios beállitás segit ilyen problémán.

Tudom javasolni a Campusos Win XP-t, persze ha hallgató vagy valamelyik suliban és van rá engedélyed. :) :wink:

Aki VISTA-val vette a gépét az futtathat bármilyen korábbi Win OP-rendszert a gépén, szóval ebből problémád nem lesz.

üdv
energo


Ebben nagyban tévetsz!
A napokban hoztak nekem egy Siemens-et hogy tegyek rá XP-t...
A Fujitsu-Siemens Notiai főleg Vista supportosak és nincsenek rá Xp driverek! A vista driverek meg nem kompatibilisak Xp-re.
Ez persze nem jelenti azt hogy nem lehet rá Xp-rakni csak amit nem ismer föl azt lehet nem fogod tudni használni.
Minden drivert Xp-hez úgy kell külön letölteni a neten chipset/szám/gyártó szerint és kinszenvedés ha egyáltalán talál az ember! A legkritikusabb a beépitett Wifi amivel nem keveset szopt@am!
Szóval akinek van egy csepp esze előbb utána néz mit vesz!
De ha lehet hadjátok a Fujitsu-Simens-et mert nem éri meg vele a szenvedés. Van ezen a márkán kivül vagy 6 tuti king! Pl: DEL,ACER,MSI,HP,LENOVO,THOSIBA
Mért kell belenyúlni a kakiba? :)


hétf. ápr. 21, 2008 11:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Valóban jó a HP ár érték aránya. Ami még tetszik benne, hogy van hozzá XP driver támogatás is.
Sajna a környékünkön ezek a gépek szerezhetők be határidőre.
Köszi a hozzászólást, a HP mellett voksoltunk.


hétf. ápr. 21, 2008 10:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Akkor sztem nem érdemes költened külső vidkarira, bőven elég az integrált.

Személyesen nem ismerem ezeket a notikat, paraméterekre eléggé megnyerő ez a HP. Sztem 2 Giga ram alá ne add, vinyóból amennyi jólesik (ha kell ezt lehet bővíteni egy külső rackkel és sima vinyóval). Core duo is jól hangzik.
HP-ról hallottam jót is rosszat is. Van aki szidja van aki nagyon dícséri.

Még azt próbálhatod meg, hogy írsz egy Dell disztibutornak (mobil-irodában erről már többször volt szó), hogy ilyen pénzért mit tudna összeütni.


vas. ápr. 20, 2008 22:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Nem játékra lenne, többnyire az egyetemi tanulmányokhoz szükséges programok futnának rajta.
Annyiban változott a helyzet, hogy az msi helyett egy másik jelentkező lenne:
HP 6720s 15,4"/Core Duo T2370/2x1024DDRII/160/DVD S-multi/FreeDos
147.710Ft-ért.

Ehhez mit szóltok?


vas. ápr. 20, 2008 21:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha játszani is akarsz, akkor jobb a hd2400 (régebbi játékok i x3100-n is tökéletesen mennek), viszont ha csak net, film stb-re kell, akkor sztem felesleges. Plusz 1 giga ram, kb 5000 ft. Két procit nem tudom, h hol van egymáshoz képest teljesítményben. Toshibában kicsit nagyobb a vinyó.

Toshiba talán minőségibb notikat gyárt.


vas. ápr. 20, 2008 19:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Üdv!

Laptopot szeretnék venni és a véleményetek érdekelne. Két modell közül választanák. Az egyik:

Toshiba Satellite L40-18W 15,4"/Dual Core T2370 1,73GHz/1x1024DDRII/200/DVD S-multi
Toshiba, oprendsz. nélk., 15,4", WXGA (1280x800), Intel T2370-1,73GHz, 1024MB, 200GB, DVD S-multi, WLAN, Intel 960 GM int. (intel X3100)

141 110 Ft

a másik:

MSI EX610X-011HU
AMD Turion64 X2 TK55 (1,8GHz /1600MHz / 512MB L2)
160GB S-ATA
2Gb DDR-II 533MHz
DVD-Supermulti
15,4'', 1280 x 800,WXGA
ATI HD2400 256MB (1024MB)
6 cellás Akkumulátor
Magyar Klaviatúra
Operációs rendszer nélkül
Expressz Card
4x USB
FireWire I-link
Bluetooth
LAN
WiFi
Modem

164.900Ft

Megéri a többletkiadást a plusz 1Gb memória és a HD2400?
A közelben lévő boltokban ezek tűntek a legnormálisabbnak.


vas. ápr. 20, 2008 13:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 359 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség