Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:30



Hozzászólás a témához  [ 359 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
LAPTOP KÉRDÉS 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. feb. 07, 2009 12:04
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
sziasztok.
Tudna valaki segiteni,hogy hogyan tudnek meg egy kis hangerot adni a alaptopra mert eleg halk.
Asus x51 Lseries

Koszonom


szomb. feb. 21, 2009 17:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha google nem hazudott, akkor ebben a laptopban Intel Core2Duo T7100 van.

TDP-je 35W, foglalata LGA-775. Az olyan procit, aminek a TDP-je max 35W és LGA-775-s foglalatú, bele lehet rakni.
Megszorítások:
*Ha minden igaz, a chipset csak 800MHz-es FSB-t képes kezelni: http://www.intel.com/Products/Notebook/ ... erview.htm
*Lehetséges, hogy BIOS frissítés szükséges.

Ezeknek a követelményeknek megfelel pl a T7500.
Több procit innen tudsz nézni: http://www.intel.com/products/processor ... v+list_c2d
Ha valamelyikre részletesen kíváncsi vagy, az oldal tetején található keresőbe beírod a számát és általában az első találat az adott proci. A mobil procik a T és P jelölésűek (illetve az U és L, de az most nem fontos).

Saját vélemény, hogy felesleges procit cserélned, nem lesz annyi plusz teljesítmény, mint amennyibe kerülni fog. Ezen kívül, ha még garanciális a gép és nem a Dell szerviz csinálja, akkor elvész a garancia.


csüt. feb. 19, 2009 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 20, 2006 19:47
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Sziasztok.
Van egy Dell Inspiron 1720as laptopom ,egy dual 1,8 as procival,
az lenne a kérdésem,lehet e beletenni nagyobb procit én egy 2,2 esel kiegyeznék.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára DemEnd hétf. feb. 23, 2009 12:37-kor.



csüt. feb. 19, 2009 13:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Még arra sincs benne lehetőség, hogy legalább particionálhasd a HDD-t, mint egy rendes telepítő lemezzel...

A RECOVERY lemezek már csak ilyenek.


pén. nov. 14, 2008 8:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
nem de ha megvan particionálva akkor az elsőre teszi fel magát.
Egyébként az más téma hogy a forgalmazó tett rá Win-t de a gyárban alapjában véve nem adtak hozzá! DE ez most mindegy!

Egyébként szeritnem a toshiba terméktámogatása honlap szinten nagyon jó, le a kalappal előtte!


csüt. nov. 13, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
energoman írta:
Ott van a Toshiba honlapján minden!
Ha a te e PSL40E -re rákeresel az XP tekintetében találsz egy PDF-et amiben mindn le van irva, és az is hogy ez a modelszámú gép OS nélkül lett eladva, és mi a teendő ha akarsz rá tenni!
De egyébként mindegyik L40 drivere ugyan az lesz!

Köszi, mégis sikerült letölteni, csak nem kellett bejelölni az L40 széria mellett a konkrét típus számot (PSL40E).

Egyébként a Toshiba oldalán lehet, hogy úgy van megjelölve, hogy OS-nélküli gép, de itt Magyarországon egy gagyi Toshiba-s Vista-lemezzel árulták.
Annyit tud a lemez, hogy haver beteszi, elindul a gép, rákérdez, hogy kéri-e a visszaállítást vagy nem, és ha az OK-t választja, akkor ledúrja az egész gépet, és egy "üres" Vista-t telepít rá. Még arra sincs benne lehetőség, hogy legalább particionálhasd a HDD-t, mint egy rendes telepítő lemezzel...


csüt. nov. 13, 2008 18:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ott van a Toshiba honlapján minden!
Ha a te e PSL40E -re rákeresel az XP tekintetében találsz egy PDF-et amiben mindn le van irva, és az is hogy ez a modelszámú gép OS nélkül lett eladva, és mi a teendő ha akarsz rá tenni!
De egyébként mindegyik L40 drivere ugyan az lesz!


csüt. nov. 13, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 22:51
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Hali!
Egy kollégám megbízásából érdeklődnék, nem tud-e valaki Toshiba Satellite L40-12X (PSL40E) típusú laptophoz XP-s driver-csomagot?

Pontosabban honnan lehetne azt letölteni. A Toshiba oldalán már csak Vista-s driverek vannak, a gugli pedig nem hozott ki semmilyen értelmes találatot.


csüt. nov. 13, 2008 14:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hmm, lehet, hogy mindegy is, mert nem engedi módosítnai. Nem az enyém a gép, csak dolgozom rajta.


csüt. okt. 09, 2008 9:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
hát a hálózati módon igen az energiaellátást mert, nálad ne mtudom igy van e de nálam külön van ha aksirol és külön ha konektorrol megy a gép. Természetesen a két ketegóriában megtalálható minden külön külön mint pl. tetőlehajtás, alacsony energiaszint.....

üdv


csüt. okt. 09, 2008 8:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
energoman írta:
mindkét helyen???
hálózati és nem hálózati módban is be van állitva?


Az egyik a power gombra vonatkozik, oda természetesen az van beállítva, hogy shut down. A másiknál do nothing.

Hálózati és nem hálózati mód alatt azt érted, hogy a power scheme-t állítsam? Mert az tök mindegy ebből a szempontból...


szer. okt. 08, 2008 13:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
mindkét helyen???
hálózati és nem hálózati módban is be van állitva?


szer. okt. 08, 2008 13:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
nbela írta:
Vezérlõpult, Energiagazdálkodás, Speciális, középen:
Amikor lezárom a gép tetejét, akkor csinálja azt, hogy ...



Ott az van beállítva, hogy ne csináljon semmit... :shock:


szer. okt. 08, 2008 9:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Vezérlőpult, Energiagazdálkodás, Speciális, középen:
Amikor lezárom a gép tetejét, akkor csinálja azt, hogy ...


szer. okt. 08, 2008 8:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hali!

Van egy HP notebookom, általában úgy használom, hogy külsö monitorra van kötve, viszont nemtudom teljesen lecsukni a tetejét, mert akkor standby-ra kapcsol. (Az oprendszer XP, ha ez érdekes) Megoldás?

Köszi!


szer. okt. 08, 2008 8:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbálj itt keresgélni: www.acerpanam.com


vas. okt. 05, 2008 22:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
nbela írta:
Szerintem már meg is válaszoltad


Szerintem meg nem. Az Acer hivatalosan nem ad hozzá xp drivereket de neten midnenhez lehet találni hozzá.

Amit elfelejtettem irni, hogy van egy másik ilyen gép is a családban amivel nincs ez a gond. Szerintem XP újratelepítés megoldaná de nem szeretném most.


vas. okt. 05, 2008 21:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
sse írta:
Mi lehet a gond?köszi
Szerintem már meg is válaszoltad:
Idézet:
mert ehhez a géphez elvileg nicnsenek is xp driverek


vas. okt. 05, 2008 20:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Hello!

Nekem is lenne egy laptop-os kérdésem. Van egy Acer Aspire 5720zg gépem és az a gond, hogy xp-ben ha felnyitom a kijelzős akkor 10-ből 8-szor nem kapcsolódik be a monitor. Vistában tökéletesen működik.

Mi lehet a gond? Próbáltam vga drivert cserélni de nem segített ráadásul csak 2-3 féle van mert ehhez a géphez elvileg nicnsenek is xp driverek, több nap volt míg összeszedtem a cuccokat xphez.

köszi


vas. okt. 05, 2008 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Szityi írta:
Vettem egy hp compaq 6720s laptopot, és nem tudom telepíteni az operációs rendszert. Azt írja ki a telepítéskor, hogy nem talál hard disk-et. Pedig a FreeDOS rajta van. Van valakinek ötlete ?


igen. Milliószor feltette kérdés: nyilván sata winyó van rajta, amire olyan xp-t akarsz telepíteni, amin nincs benne annak a drivere. Megoldások:

1. átkapcsolód a biosban a vezérlőt.
2. olyan xp-t telepítesz, amiben benne van a vezérlő.
3. telepítés közben beadagolod a drivert.


vas. okt. 05, 2008 11:58
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 16:44
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Vettem egy hp compaq 6720s laptopot, és nem tudom telepíteni az operációs rendszert. Azt írja ki a telepítéskor, hogy nem talál hard disk-et. Pedig a FreeDOS rajta van. Van valakinek ötlete ?


szomb. okt. 04, 2008 19:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
kössz az ifot.Én nekem is azt mondták hogy modern aksi és nem kell formázni mint a régieket.De azért rajta hagytam a töltön gész este de többet nem hiszem hogy vártam vola vele 8-10 orát hmmm.......
Akkor ezt be sz...tam mi?Nekem az aksi max 2 orát bir.Meg néztem hogy mennyit csökken estétöl reggelig este 95% regel 93-94% .passz.De az az érdekes hogy mindegy hogy játszok e vele vagy csak filmet nézek v csak le töltök akkor is 2 orát bir kb.Ezis tök érdekes. :!:


vas. aug. 24, 2008 12:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
A fentebb írt 2. boltban adtak egy papírt, amin le volt írva külön Ni-MH, meg lítium-ion, lítium polimer akksikra, hogy hogyan kell tölteni.
...


Ezt esetleg be tudod scannelni? Szerintem sokaknak jól jönne.


hétf. aug. 18, 2008 19:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
A fentebb írt 2. boltban adtak egy papírt, amin le volt írva külön Ni-MH, meg lítium-ion, lítium polimer akksikra, hogy hogyan kell tölteni.
Az első boltban, csak odaadták az akksit egy dobozban, amin egyetlen betű írás nem volt (szó szerint totál egy pötty festék nem volt rajta, egy sima kis festetlen papundekli), csak benne az akksi egy nejlonzacskóban. Kérdésemre: "Áááá, ez már modern akkumlátor, nem igényel formázást!"
:nemar:


hétf. aug. 18, 2008 14:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Mundjuk, az akku vagy a laptop gyártó NAGYBETŰVEL ráírhatná mindezt. Nehogy már úgy terjedjen egy ilyen fontos info, mint egy népdal Kodály idejében.


hétf. aug. 18, 2008 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
boby írta:
Sziasztok kérdésem az lenne hogy:msi ex610x-063hu a laptopom akkumulátor kb.hány orát kell ki birnia.Mert amikor meg vettem teljes töltés után 2 orát irt ki (hogy annyi van hátra)Most el telt 1 honap 1.35 percet ir ki.(sürün le szoktam meriteni)de 1:55 percig birja (általába)De az elado mukik azt mondták hogy 4 orát is ki kellene birnia(vagy csak azért mondták hogy rá vegyenek a vásárlásra?)+van még 1 dolog be raktam az aksit a gépbe és nem kapcsolodott be (aztán le fel)és el kezdett villogni a sárga led.(az elvileg azt jelentené hogy az akumlátor meg fog hibásodni ki kell cserélni:könyv szerint.)Utána megint le fel és jo volt azota ilyen problémám nem volt.A kérdésem az lenne hogy vissza e vigyem az aksit v ne.(mert 6 honap agari)vagy azt géppel együt kell el vinni.
elöre is köszönöm segitségeteket. :shock:

A formázás megvolt?
Első 2-3 töltéskor jó, ha 8-10 órát be van dugva tölteni. (Ha már azt jelzi, hogy a kész a töltés, akkor is)
Különben nem éri el a teljes kapacitását és néhány hónapon belül meghal az akksi.

Szerk: ezt saját magam tapasztaltam a fenti géppel. Új akksival 2 órát bírt, azt hittem ez reális. De egyre kevesebbet, és nem volt szinkronban a kijelzett hátralévő idő a valódi hátralévő idővel. Aztán néhány hónap múlva egyszer egyik napról a másikra nem kapcsolt be a gép ha nem volt a 230 V-os hálózatba dugva, és ha be volt dugva az akksit nem töltötte, és üresnek jelezte. Előzőnap még egy órát ment vele kb. Másnap reggel már nem kapcsolt be egyáltalá akksiról.
Akksishoz vissza: ott mondják, nincs rá garancia.

Akkor másik akksisnál vettem egy másik új akksit, ahol volt rá 6 hónap garancia. Ott elmondta az eladó, hogy első 2-3 alkalommal töltsem egész éjszaka. Azóta jó is, és valóban a töltések után picivel több lett a kapcitása (tovább bírta majdnem egy órával kb. 5 óráról 6 órára nőtt).

És persze az első helyen is megkérdeztem, amikor vettem, hogy az első töltésnél kell-e tovább tölteni, vagy van-e valami amire oda kell figyelni. Az eladó ott azt mondta, hogy ááá, dehogy, ezek már modern akksik, csak addig töltsem, amíg nem jelzi, hogy feltöltődött. Én meg elhittem neki.
]:-<


pén. aug. 15, 2008 10:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Tron írta:
Idézet:
"Akár 5 órás működés elemről "

Ja. Max energiagazdálkodáson. Minimum fényerőn, álló diszkekkel messziről szemlélve. És persze program se fut semmi.
Hibernált módban még tovább bírná :D

Dell C610-es gép (jó, nem egy PIV-es eőrmű, csak PIII-as) új akksival majdnem 6 órát ment, hogy közben használtam is.


pén. aug. 15, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
"Akár 5 órás működés elemről "

Ja. Max energiagazdálkodáson. Minimum fényerőn, álló diszkekkel messziről szemlélve. És persze program se fut semmi.
Hibernált módban még tovább bírná :D


szer. aug. 13, 2008 9:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Köszi a segitséget srácok :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


kedd aug. 12, 2008 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Tron írta:
Még a gyártó oldalán sincs kiírtva, mennyit bír az akku...
Az eladó(k) vajon honnan szedték az infót?
2 óra (szerintem) egész jó idõ, fõleg, hogy gondolom, közben használtad is.
Az, hogy hirtelen, látványosan csökken az idõ, gondot jelez. Fõleg, ha az esti kikapcsolás-reggeli bekapcsolás közt is (álltában) jelentõsen csökken.
Ha garis még, szerintem reklamálj.


nekem FuSi-m van, így ezt néztem meg:
http://www.fujitsu-siemens.hu/home/prod ... eries.html

rögtön ott: "Akár 5 órás működés elemről ", persze, nyilván nem bír ennyit.


kedd aug. 12, 2008 18:31
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Még a gyártó oldalán sincs kiírtva, mennyit bír az akku...
Az eladó(k) vajon honnan szedték az infót?
2 óra (szerintem) egész jó idő, főleg, hogy gondolom, közben használtad is.
Az, hogy hirtelen, látványosan csökken az idő, gondot jelez. Főleg, ha az esti kikapcsolás-reggeli bekapcsolás közt is (álltában) jelentősen csökken.
Ha garis még, szerintem reklamálj.


kedd aug. 12, 2008 17:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Ok de akkor most mit tegyek ,26000ft 1 másik aksi? :?: :?:


kedd aug. 12, 2008 15:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
boby írta:
Sziasztok kérdésem az lenne hogy:msi ex610x-063hu a laptopom akkumulátor kb.hány orát kell ki birnia.Mert amikor meg vettem teljes töltés után 2 orát irt ki (hogy annyi van hátra)Most el telt 1 honap 1.35 percet ir ki.(sürün le szoktam meriteni)de 1:55 percig birja (általába)De az elado mukik azt mondták hogy 4 orát is ki kellene birnia(vagy csak azért mondták hogy rá vegyenek a vásárlásra?)+van még 1 dolog be raktam az aksit a gépbe és nem kapcsolodott be (aztán le fel)és el kezdett villogni a sárga led.(az elvileg azt jelentené hogy az akumlátor meg fog hibásodni ki kell cserélni:könyv szerint.)Utána megint le fel és jo volt azota ilyen problémám nem volt.A kérdésem az lenne hogy vissza e vigyem az aksit v ne.(mert 6 honap agari)vagy azt géppel együt kell el vinni.
elöre is köszönöm segitségeteket. :shock:


nekem az a tapasztalatom, hogy

1. gyakorlatban a fele annyit bírnak az aksik, mint amennyit a gyártók ráhazudnak;

2. a szervizesek mindig bekéreik a terméket is - arra hivatkozva, hogy lehet, hogy attól ment tönkre az aksi -, azért, hogy így tántorítsák el a vevőket a garanciális cserétől. Hisz nem sok ember akarja hetekre nélkülözni laptopját.


kedd aug. 12, 2008 15:06
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Sziasztok kérdésem az lenne hogy:msi ex610x-063hu a laptopom akkumulátor kb.hány orát kell ki birnia.Mert amikor meg vettem teljes töltés után 2 orát irt ki (hogy annyi van hátra)Most el telt 1 honap 1.35 percet ir ki.(sürün le szoktam meriteni)de 1:55 percig birja (általába)De az elado mukik azt mondták hogy 4 orát is ki kellene birnia(vagy csak azért mondták hogy rá vegyenek a vásárlásra?)+van még 1 dolog be raktam az aksit a gépbe és nem kapcsolodott be (aztán le fel)és el kezdett villogni a sárga led.(az elvileg azt jelentené hogy az akumlátor meg fog hibásodni ki kell cserélni:könyv szerint.)Utána megint le fel és jo volt azota ilyen problémám nem volt.A kérdésem az lenne hogy vissza e vigyem az aksit v ne.(mert 6 honap agari)vagy azt géppel együt kell el vinni.
elöre is köszönöm segitségeteket. :shock:


kedd aug. 12, 2008 14:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Normális dolog, energiatakarékossági okokból csökkenti az órajelet.

Használhatod nyugotan akksi nélkül is.


kedd júl. 29, 2008 18:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Sziasztok.A kérdésem az lenne hogy,aksival a laptopom (ugy hogy rá van dugva a táp)1.56Gh,aksi nélkül 1.81Gh.Ha lehuzom a tápot a laptoprol akkor meg 797Mh.Ez normális dolog?+Ha az aksi nincs bene a gépe és ugy használom azzal nem teszek tönkre semmit? msi ex610x-063hu
Remélem nem vagyok értel metlen és remélem hogy értitek a kérdést.
Elöre is kösznöm a segitségeteket. :)


kedd júl. 29, 2008 14:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 26, 2007 17:14
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: veszprém
Hozzászólás 
sziasztok! ismét laptopvásárlás előtt állok és 2 gépet néztem ki. szeretném kérni a véleményeteket melyik jobb/miért/mennyivel/mik az esetleges hibák/hiányosságok. Packard Bell Easynote MB66 T5550 és Lenovo (IBM) Thinkpad R61e (NG1DNHV). Illetve ha bárkinek van jobb ötlete (hasonló tudású gép jobb áron v. nagyobb tudású ilyen áron) azt kérem írja meg. 230e Ft-om van rá max. előre is köszi a segítséget


hétf. júl. 14, 2008 7:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
OK köszi a segitséget.


kedd júl. 08, 2008 16:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Mondjuk én sem tudom, hogy miként kell a laptop aksit használni ha éppen nem hordozom?
1. Állandóan hálózatról és a töltő szinten tartja az aksit?
2. Állandóan hálózatról és 1-2-3-4 , hetente lemeríteni az aksit?
3. Állandóan meríteni az aksit és amikor lemerült akkor jól feltölteni?
4. Kivenni belőle az aksit és egy nagy lukkal az alján használni (ha lehet)?
Idézet:
1 honapos sincs a laptopom aksit még nem is raktam bele
Ez lenne a 4. pont?


kedd júl. 08, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Hannibal
Nekem pedig nem :D
Enszerintem lehet hasznalni ugy hogy nemfogod hasznalni es akor nemmegy tonkre :lol:


kedd júl. 08, 2008 11:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát ez így nekem túl komplikált :oops:
Pontosítsd egy kicsit, hogy mit is akarsz kérdezni :)


kedd júl. 08, 2008 10:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
Sziasztok a kérdésem az lenne,nekem 1 honapos sincs a laptopom aksit még nem is raktam bele,érdeklödnék hogy lehet hasznlni+ne is mennyen tönkre.Mert régebben montak ojat hogy lehet használni,ugy hogy ne mennyen tönkre (idövel)+használhato is legyen.Remélem nem fogalmaztam meg értelmetlenül a kérdést.msi ex610x-063hu

:?: Elöre is közönöm a segitségeteket. :?:


kedd júl. 08, 2008 7:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 26, 2007 17:14
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: veszprém
Hozzászólás 
sajnos a recovery patrició sem működik, egyszerűen nem indul az acer e-recovery system ezért is mondták az acernél h valszeg hardver probléma. remélem gariba helyrehozzák a problémát.


szomb. júl. 05, 2008 17:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Ha garis, vidd be. Azt a recovery partíciót (nem mentés) igazán nem fogod megtalálni, jellemzően indulás közben egy billentyűkombinációt (vagy spec billentyűt) lenyomva arról bútol a gép és újratelepíti a windózod. A recovery telepítések jellemzője az is, hogy kinyír minden adatot és egyéni beállítást is a gépen.


szomb. júl. 05, 2008 17:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 26, 2007 17:14
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: veszprém
Hozzászólás 
semmilyen cd-t nem kaptam, xp-m van itthon de acer aspire-re nem lehet xp-t rakni mivel nincsenek driverek hozzá...:s most beszéltem az értékesítővel aztán mondta h hardver hibára gyanakszik vigyem szakszervízbe. szerencsére még él a garancia...


szomb. júl. 05, 2008 10:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Semmilyen CD-t nem kaptál hozzá? Én az Acerem mellé kaptam pár cd-t aminek a segítségével vissza lehetett állítani a gyári telepítést.


szomb. júl. 05, 2008 10:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 26, 2007 17:14
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: veszprém
Hozzászólás 
jézusom :shock: az utolsó helyes konfiguráció sem indul. azt a recovery mentést hol találom? (ha van egyáltalán...) a vista telepítővel meg annyi a problémám hogy nincs..mivel nem kaptam meg külön, hanem a gépen volt fenn és automatikusan települt...nem nagyon tudom mit csináljak... :cry:


szomb. júl. 05, 2008 10:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ahogy a neten futtában néztem, többeknek van hasonló problémája, de olyan nagyon üdvözítő megoldást nem tűnt fel.
Valami erőteljes driver probléma lesz, és többen említették megint ezzel az általam rühellt nyüves Daemon Tools telepítéssel kapcsolatban is.
:hm: A gond pont az, ha még csökkentett módban sem indul. :roll:
F8 után az utolsó helyes konfigurációra sem indul el?
Ezeken a laptopokon szokott lenni recovery mentés/telepítés. Talán azt kellene visszaállítani, mert szimpla Vista telepítővel gondod lesz a speckó driverek miatt, igaz ezek az Acer honlapjáról letöltve is megoldhatók.


szomb. júl. 05, 2008 10:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 26, 2007 17:14
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: veszprém
Hozzászólás 
sziasztok! az alábbi probléma merült fel a laptopommal (Acer Aspire 5710Z):
indításkor megjelenik a windows vista indítóképernyője (az a zöld csík tölt) de a rendszer ennek ellenére nem indul. egy negyed óra töltés után a gép megadja magát és leáll. próbáltam csökkentett módban indítani ahol részletezi a fájlokat indításkor és a crcdisk.sys fájlnál akad meg az indulás. gondoltam, hogy újrarakom a windows-t, de nem kaptam telepítőlemezt, hanem már előzetesen a winchesteren volt a vista, első indításkor automatikusan települt a driverekkel együtt. nincs ötletetek, hogy hogyan tudnám ismét feltelepíteni a vistát vagy elhárítani a hibát? nagyon fontos lenne! köszönöm előre is a segítséget


szomb. júl. 05, 2008 7:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
ok kiprobálom.Köszönöm a segitséget. :D


szomb. júl. 05, 2008 3:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 359 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség