Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:44



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Smart Monitor kérdések 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Smart Monitor kérdések
Először is nagyon szépen köszönöm a segítséget.

CEC ezt a szót nem tudtam, így már van mire keresni a használati útmutatóban :)
Otthon meg is teszem.

Ha lehúzom a hdmi-t és úgy indítom a PC-t akkor elindul a monitor, de a menü -vel és nem a display port-tal.
Tehát bekapcsolja, csak nem vált rá.

Ha elindítom a monitort távirányítóval, akkor is menü -vel indul.
Ha ekkor elindítom a PC- t és utána rá váltok a display port -ra akkor a monitoron nincs hang, mert a Windows nem érzékeli a monitor audio-t Display port-on. Újra kell indítani a PC-t úgy hogy nem nyúlok a monitorhoz, és akkor lesz hang

De ha nem kapcsolom be a monitort, és úgy inditom a PC-t, és sípol a PC hogy nincs monitor, majd csak ezután kapcsolom be a monitort, akkor van egyből hang ..

Pocsék a Samsung 'okos' operációs rendszere és menü rendszere.
Még nyüstölöm kicsit , de úgy néz ki vissza fogom küldeni.
Eddig csak a Samsung telefonokat utáltam, de most már az egész céget.
A customer service borzalmas.
Ilyen tanácsokkal: a pc-n kell a hdmi-t beállítani nem a monitoron.
Mi koze a pc-nek a hdmi -hez?

Vagy: tartsa nyomva a monitoron a bekapcsoló gombot 5mp -ig.
Nincs is rajta bekapcsoló gomb.

Menjen ebbe és ebbe a menü -be.
De nincs olyan menü sehol....

Nulla, semmi a tudásuk.
US, UK és Magyar Samsung customer service -val beszéltem, mind ugyanaz. Cec-et meg se említették.

Majd megírom mire haladtam :)

CEC re keresve a használati útmútatóban, sikerült a Media box -problémát megoldani.
https://cdn.rios.hu/dl/upc/2023-12/521923_cec.jpg


pén. dec. 01, 2023 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Smart Monitor kérdések
Szép feladat... A távirányítókkal nem tudom mit lehet kezdeni, ha egyszer egyformák és nem csak kinézetre, hanem működésre is. Esetleg kikapcsolod (áramtalanítod) a projektort amikor nem használod. Vagy veszel hozzá egy távirányítós aljzatot, és azzal kapcsolod be, amikor kell.

A monitorral talán lehet valamit kezdeni. Ha nem akarod hogy vezérelje a boxot, akkor keresni kell a beállításoknál (akár a monitoron, akár a boxon) olyat, hogy HDMI CEC, és kikapcsolni. Nekem Xiaomi média boxom van, annál van ilyen opció.

A PC-re bekapcsolás kérdéses. A DisplayPort is képes lehet CEC parancsok használatára, de csak bizonyos verzió felett. Kérdés, hogy a PC küld-e egyáltalán ilyen jelet. Sok monitor arra kapcsol be, hogy valamelyik porton videó jelet észlel, akkor viszont illik egyből arra a portra váltani. Az sem kizárt, hogy ez is beállítás kérdése. Volt már ilyen monitorom (munkahelyi), igaz, az Lenovo.


csüt. nov. 30, 2023 22:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Smart Monitor kérdések
SAMSUNG odyssey neo g7 43"

Model: S43CG700NU
Model Code: LS43CG700NUXXU
Type No.: S43CG700N

Eszközök csatlakoztatva:
Display port > PC
HDMI > CoreElec box /media box/

PC- t használom legtöbbször. Media box-ot csak ritkán.
PC display porton a monitorral kapott kábellel van össze dugva.
Amikor elindítom a PC-t a monitor nem kapcsol be.
Nekem kell tavirányítóval elindítani a monitort minden alkalommal. A monitor HDMI vel indul, tehát minden alkalommal át kell állítanom Display portra

A monitor irányítja a Media box-omat.
Ez azért gond, mert, amikor kikapcsolom a PC-t, akkor a monitor vissza számol és kikapcsolja magát, de egyúttal kikapcsolja a Media box-ot is.

Van egy Samsung Freestyle projectorom is, aminek ugyanaz a távirányítója, ezért minden esetben ha be vagy kikapcsolom a monitort a projector is ki/be kapcsol emiatt.

1- azt szeretném amikor bekapcsolom a PC-t, akkor automatikusan induljon el a monitor Display port-al.

2- nem akarom, hogy a monitor irányítsa a Media box-omat.

3- a monitor távirányítója ne kapcsolja ki/be a projectorom

Interneten chat-eltem az US support -tal egy órán át, nem tudtak segíteni.
Interneten chat-eltem a UK support -tal, velük is kb egy órát, ők sem tudtak segíteni.
Voltam személyesen a Samsung store-ban /Angliában/, elküldtek. Nem akartak segíteni.

Monitor firmware legfrissebb.
Reset -eltem a monitort.
Lehúztam a Media box-ot, igy csak Display port-on a PC van bedugva. Így bekapcsol a monitor amikor indítom a PC-t, de nem Display port-al, hanem a főmenüvel. Azaz így is át kell váltanom Display port-ra.

A monitor jól működik, csak nagyon nehéz használni a fent leírtak miatt.
Amazon Samsung store 28 November 2023 vettem.

Csakis monitornak szeretném használni, nem érdekel se az online tv, se az usb, se semmi más.

Hiába töltöttem le a használati útmutatót, annyira bonyolult a menü, hogy sehol se találom mit, hol kell beállítanim, hogy használni tudjam a monitort.


csüt. nov. 30, 2023 17:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség