Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:04



Hozzászólás a témához  [ 89 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
USB-s külső merevlemez 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Rádugott WD-vel egy eszközkezelőt ollózz be ide.


kedd júl. 15, 2008 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Segíteni teljesen konkrétan nem tudok, csak sejtem a jelenséget leírásodból.
Tehát, amikor a Freecomot, 20 GB vinyót rádugod, gyakorlatilag mintegy pendrive működik, nem kell neki semmi egyéb.
Amikor a WD-t rádugod ott van még valami USB ketyere divájsz benne. Hasonó, mint mikor rádugsz egy USB egeret, akkor felismeri automatikusan egyrészt hogy USB eszköz, létrejön az USB HID, ezután felismeri az USB egered a generic USB egér driverrel. Utána tudod telepíteni az egér speckó driverét.
Na most a zikszpében nincs meg ez a WD driver, ami kellene, így a sárga felkiáltójeles maradhat az USB HID, meg olyan az egész, ahogy írtad.
Ezért kellene telepítened a WD drivert, de gondolom megtetted.
Vagy azzal sem lesz jó? Vagy nem telepítetted?
Meg lehetne próbálni eltávolítani az eszközkezelőben az USB HID bejegyzést, ha felkiáltójeles.


kedd júl. 15, 2008 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Kipróbáltam egy USB-IDE kábellal is egy 20GB-os vinyóval, és egy szó nélkül felismerte a gép.

De azt észrevettem hogy mikor ezt a 20GB-at vagy 160GB freecom vinyót a géphez dugom akkor az eszközkezelőben megjelennek a lemezeknél a vinyók minden további nékül, semmi több. azonban mikor a WD-t akarom csatlakoztatni akkor a lemezeknél egy megnyithatatlan particiójú vunyó jelenik meg, valamint egy másik alkönyvtárban egy USB HID és melette egy másik eszköz is aktivizálódik. Ez az előző két vinyónál nem történik.

Gondolom erre sem tudtok megoldást.
Most megpróbálom valahogy lecsupaszitani a win-t hogy sp1 szintű usb-s vezérlő legyen rajta, és ,ajd felteszem a gyári drivert hátha sikerül.
Erre nem tudtok ötletet hogy csupaszitsam vissza???


kedd júl. 15, 2008 10:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Lehet kipróbálom azt a kicsi IDE-USB-s kábelt amit árulnak mindenfelé, mert pont most láttam ez egyik haveromnál egyet és ha az meg akkor 100% hogy a WD szemétsége mert nehogy egy 5eFt-os bigyusz müködjön az övéké meg nem!
na majd holnap megirom mi van! :)


hétf. júl. 14, 2008 12:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A WD leirásában van erre vonatkozó passzus. Mármint a USB-s vezőrlőkártyás gépekere.
Az én értelmezésem szerint (0 angol tudással), hogy rakjam fel a drivert a csatlakoztatás előtt és kész! Vagy vegyem fel a kártyagyártóval a kapcsolatot. (egszerű kibujás a probléma alól)

"If your system has a USB 2.0 PCI adapter card, be sure that its drivers are installed before connecting your
WD USB 2.0 external storage product. The drive is not recognized correctly unless USB 2.0 root hub and
host controller drivers are installed. Contact the adapter card manufacturer for installation procedures."

Milyen már ez: a Freecom 160GB-vel megy tökéletesen müködik, a WD meg nem.
Hát ha ilyen a WD akkor nem javaslom senkinek, mert ez csak kicsi dolog, de aki nem képes megirni egy normális vezérlőt az nem ajánlanivaló márka.

üdv


hétf. júl. 14, 2008 11:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Szisztok,
Szóval nem megy a WD.
Szóval én nem is használnám csak az USB-t, mert mást nem tudok az asztali gépre dugni. (mikor még FAT volt rajta akkor sem ment)
Megj.: a notin minden müködik rendesen.
Segitsetek valahogy légsziiii?

Lehet irok egy emilt valahova a WD-nek, majd németül összeszenvedem valahogy.
Amugy adott 3 év garanciát hogy beregisztráltam a neten, amugy talán csak 2 év jár rá.

üdv


hétf. júl. 14, 2008 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
:)
Van egy freecom 160GB-s USB-s kicsi külső vinyóm is az minden nélkül alapWindowsos driverekkel simán müködik (20-30MB-al tudok másolni rá). Szóval a kártyának sincs hibája.

Beregisztráltam a vinyót a WD-nél és letöltötem mindnt amit lehet, kiváncsi vagyok mire jutok :(


pén. júl. 11, 2008 12:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
USB vezérlőkarit próbáld meg másik slotba tenni, hátha.

Mivel a notin működik, szerintem nem kifejezetten a WD a hibás :P


pén. júl. 11, 2008 12:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok,
WD ellenes lettem!!! ÁÁÁH

Elöljáróban: problémás összeállítás: Asztali PC, USB2.0-ás vezérlőkártyával (NO Name), és egy WD külső vinyóval.

Na most életemben elősször (WD) ugy határoztam, hogy vásárolok egy WD külső USB+Esata+FW400 as MyBookHome 500GB-os HDD-t. WD-m még sosem volt ezért hát kipróbálom.
Hazavittem, kibontottam, rádugtam USB-n keresztül az otthoni asztali PC-re USB-s vezérlőkártyájára, ahol rögtön nem müködött, csak valami kinyithatatlan particiót talált 1-et.
Na eztuán rádugtam a Laptopra, ahol rendesen felismerődött és müködött. Ezután a winyón lévő WD szemétségek között megtaláltam a manual-t amiben irják hogy tegyem fel a WD driverét kézzel ami persze a winyón van, na mindegy pendriven feltettem de nem müködik még mindig.

Közben a HDD-t perticionáltam és a rajta lévő FAT32-őt NTFS-re cseréltem. (notin müködik!)

Tehát rövid kérdésem: Van ötletetek mit csinálhatnék????
Még nézelődök a WD honlapján hátha találok valamit!

üdv

Megj.: tudtam hogy a WD-ben nem bízhatok! inkább vettem volna Freecom-ot (kicsit drága de a legjobb) vagy Maxtort vagy Samsung-ot.
Plusz a szoftverekkel minek szemateli tele a HDD-t ha mind 20-30 napos próbaidős.


pén. júl. 11, 2008 12:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
több partíció?


Nem jó. A gyűjtemény szétesik, kezelhetetlen. Már az is gond, hogy a könyvtárszerkezettel nem bírnak el ezek a lejátszók. Ha ott van közvetelenűl a gyökérben látja, különben nem.


hétf. máj. 12, 2008 21:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Hannibal írta:
A FAT-tal formázott dolgokat szerintem biztos látni fogja. NTFS már necces :shock: :shock:

Hát ez az. Mivel 300MB-os, így a FAT nem jön szóba.

Szomorú vagyok. Mert arra gondoltam, hogy a gyüjteményemet egyszerűen tudom elvinni bárhova (ahol van ilyen lejátszó), és nem kell kimásolgatni belőle. :x


több partíció?


hétf. máj. 12, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
A FAT-tal formázott dolgokat szerintem biztos látni fogja. NTFS már necces :shock: :shock:

Hát ez az. Mivel 300MB-os, így a FAT nem jön szóba.

Szomorú vagyok. Mert arra gondoltam, hogy a gyüjteményemet egyszerűen tudom elvinni bárhova (ahol van ilyen lejátszó), és nem kell kimásolgatni belőle. :x


szomb. máj. 10, 2008 14:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A FAT-tal formázott dolgokat szerintem biztos látni fogja. NTFS már necces :shock: :shock:


szomb. máj. 10, 2008 9:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Én csak a 20eFt-os philips asztali DVD-RW-hez dugtam a 160GB-s vinyómat, és látni látta de nem látta rajta csak a főkönyvtárban a médiaanyagot!

üdv
energo


szomb. máj. 10, 2008 8:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Szerintetek egy USB-s külső merevlemezt (300GB) lehet-e csatlakoztatni (pontosabban fog működni) a manapság kapható tornyokkal, amin van USB bemenet?
Mert az mp3 lejátszókat, USB sticket, fogadja, de azok legfeljebb néhány GB-osak, másrészt meg más a felépítésük.

Használt már valaki ilyen összeállítást? A torony szoftvere fogja látni a fastruktúrát (könyvtárakat)? Talán az sem mindegy, hogy FAT vagy NTFS a fájlszerkezet a külső merevlemezen.


pén. máj. 09, 2008 20:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen hát buszon szegény notim tapasztalja ezt :(


kedd ápr. 29, 2008 23:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Tron írta:
Idézet:
Ha tudnád, naponta hány alkalommal kapcsol be a notim hdd védelme a mozgás miatt

És ha egy adott másodpercben fél budapest egyszerre dobja le a notiját, még a BBC hiradóban is benne lehetünk :)


És még a Guiness rekordok könyvében is: az egyszerre legtöbb összetört notebook. :)


Szerencsére nem kell összetörni a notit, elég ha az öledben van és időnként mozdulsz egyet
de bekerülhetünk a legnagyobb hibás riasztással is
csak nem biztos, hogy ez jót tenne a programnak


kedd ápr. 29, 2008 22:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Tron írta:
Idézet:
Ha tudnád, naponta hány alkalommal kapcsol be a notim hdd védelme a mozgás miatt

És ha egy adott másodpercben fél budapest egyszerre dobja le a notiját, még a BBC hiradóban is benne lehetünk :)


És még a Guiness rekordok könyvében is: az egyszerre legtöbb összetört notebook. :)


kedd ápr. 29, 2008 21:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Ha tudnád, naponta hány alkalommal kapcsol be a notim hdd védelme a mozgás miatt

És ha egy adott másodpercben fél budapest egyszerre dobja le a notiját, még a BBC hiradóban is benne lehetünk :)


kedd ápr. 29, 2008 19:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
T68m írta:
most olvastam egy nagyszerű ötletet a wincsi védő elektronika további felhasználásáról: netel rendelkező gépek a gyorsulásmérő eredményét (ha van esemény) folyamatosan továbbítják egy szerver fele, ami sok számítógép együttes jelzése esetén földrengés előrejelzésre, károk megelőzésére, csökkentésére alkalmas.


Nem is rossz gondolat, de leginkább szerverek vagy asztali gépek esetében használható

Ha tudnád, naponta hány alkalommal kapcsol be a notim hdd védelme a mozgás miatt :)
szívesen váltok pozíciótm, ha itthon vagyok

és gondolom, ezzel sokan így vannak :)


kedd ápr. 29, 2008 16:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
most olvastam egy nagyszerű ötletet a wincsi védő elektronika további felhasználásáról: netel rendelkező gépek a gyorsulásmérő eredményét (ha van esemény) folyamatosan továbbítják egy szerver fele, ami sok számítógép együttes jelzése esetén földrengés előrejelzésre, károk megelőzésére, csökkentésére alkalmas.


kedd ápr. 29, 2008 15:14
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Takibaa írta:
Ennek a technikai vívmánynak köszönhetem, hogy a mai napig él a 80GB-s mobil hdd-m
sajnos sikerült pár alkalommal már lerántani, amikor pl a notit felemeltem és elfelejtettem, hogy csatlakoztatva van.
SZerencsére ilyenkor a tömege kirántja az usb-kábelből és kikapcsolva érkezik meg a földre. Nem szeretem, ha ilyen történik, de ezidáig hiba nélkül túlélte
Talán a noti hdd-k amúgy is jobban viselik az ilyen baleseteket

Ez lehet!
A tányérok még pörögnek a lendülettől, de a fejek már kivül vannak, és az ütődéskor nem érnek oda.


kedd ápr. 29, 2008 12:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Takibaa írta:
... sikerült pár alkalommal már lerántani, amikor pl a notit felemeltem és elfelejtettem, hogy csatlakoztatva van...

Azért ezen elgondolkoznék. :D


tudom, sokan mondják, hogy szedjek cavintont, kezdek öregedni :D :D :D


hétf. ápr. 28, 2008 20:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Takibaa írta:
... sikerült pár alkalommal már lerántani, amikor pl a notit felemeltem és elfelejtettem, hogy csatlakoztatva van...

Azért ezen elgondolkoznék. :D


hétf. ápr. 28, 2008 18:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 846
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ennek a technikai vívmánynak köszönhetem, hogy a mai napig él a 80GB-s mobil hdd-m
sajnos sikerült pár alkalommal már lerántani, amikor pl a notit felemeltem és elfelejtettem, hogy csatlakoztatva van.
SZerencsére ilyenkor a tömege kirántja az usb-kábelből és kikapcsolva érkezik meg a földre. Nem szeretem, ha ilyen történik, de ezidáig hiba nélkül túlélte
Talán a noti hdd-k amúgy is jobban viselik az ilyen baleseteket


hétf. ápr. 28, 2008 17:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
TargeT írta:
Asszem inkább egy plusz biztonsági dolog volt, hogy semmiképpen ne legyen kár.

Nem plusz dolog volt!
Enélkül a fej bent maradt a tányérok fölött, és amikor eléggé lelassult a forgásuk, akkor hozzáért, és megsérthette.
De ez tényleg régen kellett, van 80 MB-os 20 éves diszkem, és már azt is elég simán kikapcsolni.

TargeT írta:
Ha dűteni borítani akartad a működő gépet, kiadtál egy park.exe-t, oszt hajrá. :wink: :lol:

Igen, de utána csak kikapcsolni, vagy reset-elni tudtad.
(Gondolom nem csinált mást, csak egy seek-et a megfelelő pozícióra, és utána végtelen ciklust)
Egyszerűbb volt egyből kikapcsolni.

T68m írta:
még az MFM-eknél volt értelme, az RLL-eknél már semmit nem csinált fizikailag. Annyi haszna azonban tényleg volt, hogy a file puffereket ürítette, a fat-okat szinkronizálta. Tehát nem a fizikai, hanem a filesérülések ellen volt hasznos.

Ha nem volt valamilyen lemez gyorsító program elindítva (SmartDrive, NCache, ...) akkor egyből megtörténtek az írási műveletek. DOS-ban simán le lehetett csapni a kapcsolót, és kész.


szomb. ápr. 26, 2008 8:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
Asszem inkább egy plusz biztonsági dolog volt, hogy semmiképpen ne legyen kár.
Ha dûteni borítani akartad a mûködõ gépet, kiadtál egy park.exe-t, oszt hajrá. :wink: :lol:


még az MFM-eknél volt értelme, az RLL-eknél már semmit nem csinált fizikailag. Annyi haszna azonban tényleg volt, hogy a file puffereket ürítette, a fat-okat szinkronizálta. Tehát nem a fizikai, hanem a filesérülések ellen volt hasznos.


pén. ápr. 25, 2008 14:59
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Asszem inkább egy plusz biztonsági dolog volt, hogy semmiképpen ne legyen kár.
Ha dűteni borítani akartad a működő gépet, kiadtál egy park.exe-t, oszt hajrá. :wink: :lol:


pén. ápr. 25, 2008 13:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Tron írta:
Idézet:
Azelőtt (még a DOS-os időkben ...

De akkor se a DOS miatt kellett parkolni.
Az IDE eszközökbe már bele van építve.

Persze, azt egy szóval se mondtam, hogy a DOS miatt volt, csak azt akartam érzékeltetni, hogy milyen régen volt ...
Bocs, ha félreérthetően fogalmaztam.


pén. ápr. 25, 2008 12:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Azelőtt (még a DOS-os időkben ...

De akkor se a DOS miatt kellett parkolni.
Az IDE eszközökbe már bele van építve.


pén. ápr. 25, 2008 10:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hupsz, akkor ezen a téren nagyon lemaradtam :oops: :oops: :oops:


pén. ápr. 25, 2008 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Hannibal írta:
Persze, csak mégis normálisabb, ha szabályszerűen parkolópályára küldi az elektronika a fejet stb.


ezt a problémát már az mfm vincsik korában megoldották. Nyitott kapukat döngetsz!

Igen, az utóbbi 15 évben készült diszkeknél lekapcsoláskor automatikusan elmegy a fej a helyére.
Azelőtt (még a DOS-os időkben -- nem volt még se 32 bites Windows, se Linux) kikapcsolás előtt el kellett indítani egy park.exe vagy park.com nevű programot, ami elvitte a fejet a parkoló helyre, aztán kiírta, hogy kapcsolja ki a gépet, és végtelen ciklusban várt.


pén. ápr. 25, 2008 8:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Persze, csak mégis normálisabb, ha szabályszerûen parkolópályára küldi az elektronika a fejet stb.


ezt a problémát már az mfm vincsik korában megoldották. Nyitott kapukat döngetsz!


csüt. ápr. 24, 2008 15:20
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Persze, csak mégis normálisabb, ha szabályszerűen parkolópályára küldi az elektronika a fejet stb.


csüt. ápr. 24, 2008 14:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Az rendbe van, az enyémen is van. Viszont a vinyónak nem éppen tesz jót, ha csak úgy lenyomod róla az áramot.

Pedig el kell viselnie.
Hiszen bármikor jöhet áramszünet, vagy pl. DOS-ban nincs szoftveres leállítás.


csüt. ápr. 24, 2008 9:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az rendbe van, az enyémen is van. Viszont a vinyónak nem éppen tesz jót, ha csak úgy lenyomod róla az áramot.


szer. ápr. 23, 2008 16:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Az enyémen van tápkapcsoló.
Igaz, nem ViPower ....


szer. ápr. 23, 2008 11:10
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ez engem is érdekel, ha lesz megoldás rá. Külső rackem firewire-n keresztül lekapcsolta magát XP alatt, viszont volt egy olyan problémája, hogy néha a partíciókat elcseszte, csak az újrapartíciónálás oldotta meg.

Vista alatt a firewire semmit nem működik, USB nem kapcsolja le :(


kedd ápr. 22, 2008 19:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 22, 2008 15:14
Hozzászólások: 1
Hozzászólás USB-s külső merevlemez
A nagy kérdés a részemről az, hogy vettem egy ViPower VP-2528SA2 külső 2,5" os racket és leválasztásakor a hdd nem kapcsol ki. Szoftveresen el lehet -e érni azt hogy ez megvalósuljon?


kedd ápr. 22, 2008 15:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 89 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség