Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 3:37



Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
DELL Inspiron v. Fujitsu Amilo 

DELL v Fujitsu
DELL egyértelmüen 91%  91%  [ 10 ]
Fujitsu egyértelmüen 9%  9%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 11

DELL Inspiron v. Fujitsu Amilo 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás k
TargeT írta:
:hm: A Dellt lehet weben konfiguráltatni is. Többnyire tőlünk nyugabbra.
McLaca vett így a Duna Elektronikától, és még árban is jobban kijött.
Próbáld meg esetleg úgy, vagy ebbe másik videokártyával vagy egy másik típus.
A FuSi tényleg eléggé szokott nyekleni nyaklani. A kijelző is. Láttam már olcsóbb fajtájában olyat, hogy az alja úgy deformálódott, hogy fékezte a hűtőventit, a proci meg felforrt, a védelem bekapcsolt.
Valamelyik boltban előbb azért nézd meg élőben is.


Már láttam élőben, ElectroWorldben :) nagyon hírdetik h jöttek DELL laptopok. :) Duna elektronikát akkor lehet megkersem emailben. Humansoftnak írtam, de ők már 2 napja nem írtak vissza. :( Ha lehet konfigolni, akkor már eldőlt a kérdés :) ha nem, akkor továbbra is fórum flash :D

és kösszi a segítséget, mind a Tied, mind mindekiét aki hozzászólt a témához


kedd jún. 17, 2008 15:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
:hm: A Dellt lehet weben konfiguráltatni is. Többnyire tőlünk nyugabbra.
McLaca vett így a Duna Elektronikától, és még árban is jobban kijött.
Próbáld meg esetleg úgy, vagy ebbe másik videokártyával vagy egy másik típus.
A FuSi tényleg eléggé szokott nyekleni nyaklani. A kijelző is. Láttam már olcsóbb fajtájában olyat, hogy az alja úgy deformálódott, hogy fékezte a hűtőventit, a proci meg felforrt, a védelem bekapcsolt.
Valamelyik boltban előbb azért nézd meg élőben is.


kedd jún. 17, 2008 14:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás 
Hannibal írta:


hát erősebb a videókari. Gondolom ezek nem csak számok, ezek rendesen át is jönnek teljesítményben. Hmmmmmmmm. Dell felé húz minden mostmár kivéve a vidókarit.....ami szerintem sokat dob rajta....azért jelentős sebesség növekedést vált ki. (szerintem)


kedd jún. 17, 2008 14:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
8400M: http://www.notebookcheck.net/NVidia-GeF ... 709.0.html

8600M: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 707.0.html

Táblázat: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html

Van előny a 8600-nak, viszont én továbbra is a Dell mellett vagyok. :P


kedd jún. 17, 2008 11:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás x
Hannibal írta:
Ha hurcolni fogod, akkor én Dellre szavaznék e kettő közül. 17-es notit szerintem már nagyon kényelmetlen magaddal cipelni, főleg ha buszon is akarod haszálni. Dellbe én még 1GB ramot belepakolnék. A két videókártya között nincs akkora különbség. Dellnek nagyobb akksija van és 3 év gari. 160GB-s vinyó szerintem elég egy laptopba, ez ízlés kérdése :P

Hát buszon nem akarom használni, nem vagyok azért nyüzüge, de az elrettentő izom kolosszus sem, félek h lecsapják a kezemről :D Egy gb ram-ot tuti kap. Igazság szerint, ha nagyon mélyen a lelkembe nézek, azért nem választnám a dell-t mert félek h gyenge a videkorai, és félek h így gyenge lenne a gép. Eddig csábított a nagy monitor is, de ahogy írtátok, azt azért üzemeltetni kell, megterhelné az akksit.
Igen, és elgondolkodtam a 3 év garin is, azért szerintem az is fontos. Utána néztem a váza is keményebb a DELL-nek. csak az a fránya videókari......

Kösszi a hozzászólásod :)


kedd jún. 17, 2008 11:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha hurcolni fogod, akkor én Dellre szavaznék e kettő közül. 17-es notit szerintem már nagyon kényelmetlen magaddal cipelni, főleg ha buszon is akarod haszálni. Dellbe én még 1GB ramot belepakolnék. A két videókártya között nincs akkora különbség. Dellnek nagyobb akksija van és 3 év gari. 160GB-s vinyó szerintem elég egy laptopba, ez ízlés kérdése :P


kedd jún. 17, 2008 10:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás x
TargeT írta:
Kb. úgy volnék, mint Zsoca-M5. Kapásból rávágnám, hogy Dell.
De a felszereltség miatt, meg hátha ez mégis egy jó FuSi reménye elgondolkodtat. Nehezen tudnék dönteni.
Viszont a nagyobb képernyő az említett tervezéshez, meg ha nem nagyon kell hurcibálni, talán mégis az Amilo.
Ha el bírod viselni ezt a Brillantview kivitelt, mert gyanús, hogy az általam rühellt fényes kijelző.


hát igen, az a baj, h biztosra akarok menni mert hosszas spórolás munkáját kár lenne elrontanom :) Amúgy a fényes kijelzővel nincs bajom. (nekem személy szerint, bár tudom sokakat zavar [jogosan] h utazás közben látják a mögöttük ülő élettevékenységét. Hurcibálni hurcibálva lesz, főiskolára meg munkahelyre.

Kösszi a hozzászólásod, és a segítséged


kedd jún. 17, 2008 9:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Kb. úgy volnék, mint Zsoca-M5. Kapásból rávágnám, hogy Dell.
De a felszereltség miatt, meg hátha ez mégis egy jó FuSi reménye elgondolkodtat. Nehezen tudnék dönteni.
Viszont a nagyobb képernyő az említett tervezéshez, meg ha nem nagyon kell hurcibálni, talán mégis az Amilo.
Ha el bírod viselni ezt a Brillantview kivitelt, mert gyanús, hogy az általam rühellt fényes kijelző.


kedd jún. 17, 2008 9:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás kösszi
Kösszi, fórumozgatok még meg igyekszem teszteket olvasni, kösszi h írtál. Akkor azt mondod időt állóak. Egyébként milyen apró bajuk volt. Inkább gyári hiba, vagy felhasználó által előidézett probléma?


kedd jún. 17, 2008 8:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Szia!

Én egyértelműen a Dell-t javasoltam volna....., ha az ismerettségi / rokonsági körömben nem mindenki FuSi-t vett volna. Mivel mindannyian hozzám hordják, ha bármi apró bajuk van :) elég sok ilyen (FuSi) megfordult a kezemben az elmúlt 2-3 évben, és azt kell hogy mondjam semmi rosszat nem tudok mondani róluk.

Ettől még lehet, hogy én is a Dell-t választanám, csak sokan azt hiszik (ahogy én is hittem), hogy a FuSi-k olcsóbbak --> xarabbak, de nem.

Na ennyi.


kedd jún. 17, 2008 8:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás DELL Inspiron v. Fujitsu Amilo
Sziasztok!

A témát azért nyitotottam, mert figyelem felkeltőbb mintha csak bele írom, a LAPTOP kérdések topicba, másrészről ha ezzel hibát követtem el, elnézéseteket kérem.

Az a helyzet, hogy hosszú spórolás után összegyűjtöttem a lét egy laptopra. Gondoltam könnyű dolgom lesz, választok egy DELL-t :) Nem így történt.

Jelen pillanatban egy DELL Inspiron 1520 (linkben talált felszereltséggel)
http://www.laptop.hu/index.php?main=mai ... =laptop_uj
http://www.laptop.hu/index.php?main=mai ... =laptop_uj
és egy Fujitsu Amilo Xi2528 között vacilálok.

Elsődleges szempont a teljesítmény, és a megbízhatóság. A súlya nem nagyon izgat, és az akksi 2 órán át tudja üzemeletetni a gépet. A lényeg h erős legyen, mert sok tervező programot használok, amelyek rendesen megforgatják mind a procit mind a videókártyát. Tudom a DELL-ekről h időt állóak és h jók, de állítólag a viszonteladók nagoyn szemetek. A Fujitsuról megoszlanak a vélemények. Egyszerűen képtelen vagyok döntetni. Ha valakinek van személyes tapasztalata, vagy információja a termékkel kapcsolatban kérem segítse meg a döntésem :)

ui: remélem lehet így linkelni :$


kedd jún. 17, 2008 6:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 11 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség