Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:17



Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ] 
Lézernyomtató otthonra - milyet? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Well..' !-F
Azétrt be kell vallani,hogy 'száraztintás' színes felbotnásban messze elmarad a fotónyomtatós hőszublimálóstól és a tintásoktól is...! :cry: -oszt' and west- is el telt néhány év..és uo.'vogmuk'(isa),ahol a part szakad..:drágán s'zarvast rénnel együtt! lehet otthonra sunnintani,ha bugyelláris engedi.. :D
..pedig 3D-ben müa. revolvert is lehet lehet nyomatni..igaz az sem sokkal drágább!-no de 3D müa. golyóval!? :hm:

Ps:tőrrel olcsóbb tökön szúrni magad (+többször használható ha egyszer nem sikerült,,mint a 7.62 v 9 mm-el-a légpuskalőszer a 4,5 és kispuska lőszer 6-os-csak kéjelgőknek való=túlélik kis testi megrázkódással) :macso:


szomb. máj. 03, 2014 22:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 02, 2014 14:17
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
HiMen írta:
nacorvus: Rossz a felbontása a samsung színes lézernek? 2400x600 dpi szerintem az nagyon jó... Nem ?

Tron: Hol van ez a bolt, weboldala? És ezek a porok jók a CLP-300 315 320 325 höz is?
Azután a 300-ashoz már láttam chip resetert, de a 315 320 325 -höz nem, és gyanítom, ha a tonertöltősök nem tudták eddig feltörni ezeket akkor inkább én se reménykedek ebben.
Végül pedig CLP-300 -at már nem is lehet kapni.

Tehát még mindig nincs megoldásom.



Én azthiszem itt vettem a clp-300 as tonert 2 hónapja. http://www.tintabox.hu/tintapatronok/search?keyword=clp-300+&searchwordsugg=


pén. máj. 02, 2014 15:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Van egy tintasugaras Epsonom CISS rendszerrel. Tökéletes arra amire kell, de névkártyáknál több esetben nem ad megfelelő színárnyalatot. Van egy ügyfelem akinek fotopapírra kellett nyomni a névkártyáját azért, mert a sötétkék szín sima papíron közel sem olyan volt mint amilyennek lennie kell. Köszönöm a hozzászólást és a segítséget!


szer. nov. 24, 2010 21:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Akkor csak valamelyik tintásat tudom javasolni, bár azoknál tapasztalataim szerint gondok vannak.
"Valamiért" a fényezett műnyomókba nem szeret beivódni a tinta.
Azuért akad néhány jó papír.
Tudom ajánlani a Phanton Dekor üzleteit.


szer. nov. 24, 2010 9:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Igazából nem is hallottam még szilárdtintásról.
De ahogy most rákerestem tuti nem játszik. Nagyon drága hozzá a tinta.
Nyomtatóra sem szánok 50-60 ezernél többet.
Igazából ez a névkártya dolog csak nagyon kis százalékát teszi ki a munkáimnak, így nincs akkora
jelentősége, hogy drága gépet szerezzek be.


kedd nov. 23, 2010 16:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Üdv!
Neked is a régebbi masinákat tudom javasolni.
A papír vastagságával (grammsúlyával) az a gond, hogy nem tudja eléggé felmelegíteni a vastag papírt a készülék -> nem sül rá a festék eléggé a papírra.
A régebbi gépekben az égető egy komoly henger volt, megfelelő hőtartalékkal.
Mostanában ezeket egy vékonyka fólia helyettesíti.
Gondolkodtál már szilárdtintás készülékben?
Pl.: Xerox Phaser


kedd nov. 23, 2010 12:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Sziasztok!
Már hetek óta keresek olyan színes lézernyomtatót, ami alkalmas lenne 250 grammos papír nyomtatására, nem kerül százezrekbe és tölthető a tonerje.
A Samsung CLP-315 majdnem minden szempontból megfelel, kivéve a papírvastagság. Sajnos csak
160 grammig bírja. Ami pedig tudja a 250 grammot az már több százezer forint, és a toner is drága hozzá.
Jól sejtem, hogy nincs ilyen gép amit elképzeltem magamnak?


kedd nov. 23, 2010 6:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Valóban parasztvakítás, 600-asnál nagyobb felbontású lézerrel még nem találkoztam.
Ha létezik is, tuti nem SoHo kategória.

HiMen!
ink-mate.hu
Tapasztalataim szerint úgy 1-2 év, mire a legújabb csipeket feltörik az utángyártók. Vagyis aki olcsón akar nyomtatni, minimum 2 éve forgalmazott masinát keressen.


hétf. okt. 11, 2010 9:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Idézet:
2400x600 dpi szerintem az nagyon jó
...szoftveresen-ezt hívják parasztvakításnak! :|


szomb. okt. 09, 2010 15:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
nacorvus: Rossz a felbontása a samsung színes lézernek? 2400x600 dpi szerintem az nagyon jó... Nem ?

Tron: Hol van ez a bolt, weboldala? És ezek a porok jók a CLP-300 315 320 325 höz is?
Azután a 300-ashoz már láttam chip resetert, de a 315 320 325 -höz nem, és gyanítom, ha a tonertöltősök nem tudták eddig feltörni ezeket akkor inkább én se reménykedek ebben.
Végül pedig CLP-300 -at már nem is lehet kapni.

Tehát még mindig nincs megoldásom.


pén. okt. 08, 2010 13:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
[quote="HiMenHP 3650 -em van. Néhány utántöltés után orrán száján folyik.[/quote]
És mivel töltöd?
Tisztában vagy-e vele, hogy ALAPANYAG szinten legalább 6 féle tinta van?

Amúgy ha már töltés és lézer, símán elgondolkodnék pl az Epsonokon is.
Ez csak ötlet volt, ugyanis egy ismerősnél dolgozik egy EPL6xxx. Gyárilag olyan kialakítású a toner, hogy tölthető. És ha megfelelő helyen veszi, akkor a legalább 2 töltésre elegendő 200 grammos flakont kapja 7.000-ért. (névlegesen 5.000 oldalas a toner)
Mondjuk ez csak fekete-fehér.

De ha hozzáteszem, hogy van olyan tintás kereskedés, ahol:
SAMSUNG UNIVERZÁLIS lézertoner utántöltő porok palackban és zsákban +ÁFA
TSSUNV SAMSUNG UNIVERZÁLIS tonerpor palackban 750 gr/palack 4701.- Ft
TSSUNVL SAMSUNG UNIVERZÁLIS tonerpor palackban 375 gr/palack 2414.- Ft
TDSUNV SAMSUNG UNIVERZÁLIS Tonerpor 10 kg-os zsákban - ár/1 kg 6034.- Ft

A többi is hasonló áron.


pén. okt. 08, 2010 13:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
Ilyen magasságban már van a Samunak "jó megoldása" színes lézerben is-az soha nem szárad be,igaz a felbontása is hasonlóan gyér .. 8).és az üzemetesése színesben magas 1000 oldal felett pici a színes tartály.-kb 50-200 oldal a 'demóval' ...színesben ,a fekete 1000 is lehet,


csüt. okt. 07, 2010 21:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 07, 2004 14:53
Hozzászólások: 147
Hozzászólás Re: Lézernyomtató otthonra - milyet?
"Egyetértek: tintás nyomit javaslok...Utángyártott tinták 250-500 Ft közt típustól függően..."

HP 3650 -em van. Néhány utántöltés után orrán száján folyik. A papír tiszta paca, használhatatlan. Utángyártott patron 3000 - 6000 Ft /szín.

Miről beszéltek?

Nekem egy szakkönyvhöz kellene színes oldal. A nyomda 80-250 Ft / oldalért vállaja. Mondtam na ez nem...
Néhány ezer oldalt kellene kinyomtatnom. Tehát nem fotó lesz, hanem szakkönyvben ábrák, fényképek elektronikákról. Lézert vennék a tintasugaras rossz tapasztalataim miatt. Megkérdeztem a tonertöltősöket, hogy melyik típust töltik a legolcsóbban. Azt mondták a samsung clp-300 -at.
6000 Ft / ff = 100grammal
5000 Ft /szín = 50 grammal
A gáz, hogy ezt a tipusu nyomtatót már nem lehet kapni. A clp 315,320,325 -öt pedig nem tudják tölteni, valami chip miatt...

Most mit javasoltok , mit vegyek (kb. 50 eFt-om van rá egy pályázatból, tehát valami számlás megoldás jöhet csak szóba)?


csüt. okt. 07, 2010 11:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hát nem akarlak elkeseríteni,de ott igen nagy valószínűséggel maga a fej mihálylott meg.Van ilyen fej,de annyit nem ér a nyomi,mint amennyibe a fej kerül(25-27e) kerül.


csüt. okt. 16, 2008 14:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 15, 2008 19:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás ip3300 nem nyomtat sárgát
Sziasztok!

ip3300-asom van, és utángyártott patronokat használok, de most olyat csinál, hogy a sárgát nem nyomtatja. A fúvókaellenőrzésen a fekete, kék, piros tök jó, de a sárgából semmit nem nyom. A patronok tele vannak.


szer. okt. 15, 2008 20:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nacorvus írta:
By Sparow2:
Idézet:
...A csíkozás meg vízszintesen van .

Akkor ott egyértelműen a gond magáával a papírvezetéssel ill magával a papír minőségével van.Ha közönséges fénymásolópapírra nyomtatod a fotót, ahova több festék jut meghullámosodik és közelebb kerül a fejhez-ez nyomtatás után nem is feltűnő...
Nem véletlenül mérik aranyárban a fotopapírokat,és még abból sem mindegy melyiket melyik nyomival használod

Nem hullámozódik a papír, ha csak egy 2cm x 2cm-es képet csinálok normál nyomtatással (mármint enm fotó módban), az is ilyen, és ha fotópapírra nyomtatom, ott is olyan. Olyan lehet, amit Tron mond, hogy az egyik színből hiányzik egy kb. 1mm-es csík azonos darabonként. Vagy esetleg haloványabb? De a fúvókateszt jó ... fene se érti.
És régen sima papírra nyomtatva is jó volt.

Tron írta:
Továbbra is tartom magam a fejbeállítás/fúvókahiba ötlethez.
Gondolj bele: létezik gyártási szórás. 600dpi esetén 2 pont távolsága 0,04 mm. 1200-nál csak a fele. muszáj valahogy összehangolni mindkét irányban. A hirtelen közelembe került HP DJ 850, 990, Canon iP 1200, 2000, 3000 és 4300 is olyan tesztábrát nyomtat, amivel mind függőleges, mind vízszintes irányban pontosíthatók a beállítások.
Ez alól a 990 a részleges kivétel, abban ugyanis a fejbe beépített optó végzi el a visszaolvasást, a többinél a nyomtatás után kézzel kell egy táblázatba beírni a végeredményt.
U.i.: a Canon-ok is egybefejesek, mint az Epsonod.

Ebben is kézzel kell megadni, és csak függőleges vonalak vannak, azt kell belőni, hogy hol egyenes a vonal. Ez csak vízszintes irányban állít be (a gyártási szórás 0,04 mm-eres eltérését --akkor ennyi, ha egész képpontnyit elcsúszik valami benne-- nem látod szemmel). A beállításnál is, sokszor nem látod, hogy melyik a legjobb. Ez? Vagy eggyel mellette? Aztán nézegeti az ember a kettővel, meg hárommal mellette lévőket is, hátha azokon már jobban látszik az eltérés, aztán valamelyikre azt mondja, hogy ez van középen ... közben lehet, éppen a mellette lévő.
Meg akkor az egyik szín el lenne tolódva teljesen: nem csíkos volna, hanem odébb volna egy picit. Itt meg nincs odébb, pontosan lefedi egymást mindennek a széle a képeken, csak csíkos.
De majd a hétvégén megnézem, most el van pakolva, mert feketét még jól nyomtat, és múlt héten el kellett vinnem csak fekete szöveget nyomtatni, és még nem pakoltam vissza.
Lehet, hogy valami fúvóka hiba, de a fúvóka tesztnél nem jön elő ...


csüt. okt. 02, 2008 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Ráadásul a fúvókák mind egyben vannak, egyetlen nagy fejben, fixen beépítve. Ezért a fejállítás is csak függőleges irányban lehetséges (az oda-vissza irányú nyomtatáskor jó helyre jöjjön ki visszafelé is)

Továbbra is tartom magam a fejbeállítás/fúvókahiba ötlethez.
Gondolj bele: létezik gyártási szórás. 600dpi esetén 2 pont távolsága 0,04 mm. 1200-nál csak a fele. muszáj valahogy összehangolni mindkét irányban. A hirtelen közelembe került HP DJ 850, 990, Canon iP 1200, 2000, 3000 és 4300 is olyan tesztábrát nyomtat, amivel mind függőleges, mind vízszintes irányban pontosíthatók a beállítások.
Ez alól a 990 a részleges kivétel, abban ugyanis a fejbe beépített optó végzi el a visszaolvasást, a többinél a nyomtatás után kézzel kell egy táblázatba beírni a végeredményt.
U.i.: a Canon-ok is egybefejesek, mint az Epsonod.


csüt. okt. 02, 2008 20:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Tron:
Idézet:
Az említett készülék egy Philips fax.

Ja igen,ahhoz én is csak eredetiről tudok 11 rugó magasságában,maga a készülék olcsóbb! :evil:

By Sparow2:
Idézet:
...A csíkozás meg vízszintesen van .

Akkor ott egyértelműen a gond magáával a papírvezetéssel ill magával a papír minőségével van.Ha közönséges fénymásolópapírra nyomtatod a fotót, ahova több festék jut meghullámosodik és közelebb kerül a fejhez-ez nyomtatás után nem is feltűnő...
Nem véletlenül mérik aranyárban a fotopapírokat,és még abból sem mindegy melyiket melyik nyomival használod


csüt. okt. 02, 2008 18:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Itt csak 1-1 csík van a feketének és a 3 színnek, nincs külön-külön.
A fúvókák mennek, mert a teszten nem hiányzik csík ...
Ráadásul a fúvókák mind egyben vannak, egyetlen nagy fejben, fixen beépítve. Ezért a fejállítás is csak függőleges irányban lehetséges (az oda-vissza irányú nyomtatáskor jó helyre jöjjön ki visszafelé is)
A csíkozás meg vízszintesen van ...
Bár ezt eddig nem írtam :roll:


csüt. okt. 02, 2008 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
Számomra nem egészen világos hogy a Hp 850-hez vagy a Canonhoz keresed.

Igazad van, elírtam. Ezekhez tudom, hol lehet beszerezni tintát. Az említett készülék egy Philips fax.

Idézet:
Fura módon a nyomtató összes fúvókája működött, a fúvókatesztben minden szín megvolt csík nélkül, de a képeken olyan volt, mintha hiányoznának valamelyik színek 1/2 - 1 mm szélességben bizonyos távolságonként.

Nyomtass egy fuvóka (fej) beállító oldalt. Amikor a színtesztet nyomtatod, nem fogod kiszúrni, hogy mondjuk 1 mm-t félrehord az egyik szín. Vagy mondjuk a 200 (vagy több) fuvókából a szélső 10 nemmegy.
De még ez se biztos, hogy segít. Egy Canon-om (iP3000) behalt nemrég. Pontosabban még nem halt be, csak épp a fotó kéket nem nyomja. Érdekessége ennek a sorozatnak, hogy a bíborhoz és a kékhez is 2 fuvókasor van. 1-1 normál és 1-1 fotó. Síma szöveget, vagy normál nyomtatás normál papírra jó. A fotókon viszont nincs kék.
Ráadásul a fotókat a gépek más eljárással (pontszórásos módszer) nyomtatják. Normál nyomtatáskor egy sornyi anyagot egy fej oda (vagy vissza) alatt kinyom. Fotó módban egy soron kisebb lépésekkel megy végig a nyomi és egy menetben nem dolgozik minden fúvóka.


szer. okt. 01, 2008 21:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Tron írta:
Idézet:
igena tintasugarasokkal készitett fényképek 1 év után képhibásak lesznek.

Idézet:
Eleinte nem volt gond, egész szépek voltak a képek, de kb. 2 év alatt már egész csíkosak.

Ehhez képest egyes elvetemült gyátrók akár 30-50 év (sőt: A ChromaLife100** gyönyörű és hosszan tartó, akár 100 évig fakulásmentes nyomatokat biztosít. Idézet a Canon oldaláról) fakulásmentességet garantálnak.
...

Ja, rosszul fogalmaztam: nem a kép fakult ki 2 év alatt, hanem az új, frissen nyomtatott kép minősége romlott le ennyire. Az új képek voltak csíkosak.
(A képek nem voltak meg 2 évig, úgyhogy lehet kifakultak)

Fura módon a nyomtató összes fúvókája működött, a fúvókatesztben minden szín megvolt csík nélkül, de a képeken olyan volt, mintha hiányoznának valamelyik színek 1/2 - 1 mm szélességben bizonyos távolságonként.


kedd szept. 30, 2008 22:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
... Próbálja meg valaki számonkérni. Egyikünk se fog akkor élni. :D
...

Dehogynem én számonkérném a második évben ha elkezd fakulni.
Nincs olyan hogy akárhány év, még a halogénezett müanyag kapcsoló is elkezd valkmi véges időn belül sárgulni csak kicsit lassababn mint a sima müanyag kapcsoló, igy ne mondjon már senki olyat hogy én otthon szobahőmérsékleten frankó nyomatot készitek 1000évre.
De mondjuk Isten jól befestette az eget nappal és éjszaka is, mert amióta az eszemet tudom és elmondásokból hasonlókat hallottam, hogy ezelőtt is haonlóan nézett ki :)
:D :D


kedd szept. 30, 2008 16:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... a 400 Huf-os for use patronnal meg nem állnék neki szaarakodni

Szépen össze lehet kenni mndent, és alig jön le. :D


kedd szept. 30, 2008 15:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
...égen-földön nemtalálok se utángyártottat, se töltöttet sehol a piacon

Számomra nem egészen világos hogy a Hp 850-hez vagy a Canonhoz keresed.
Az előbbihez az un.unitöltőkészlet kb 2000 Huf magasságában van a feketéhez (3*telenyohatod) a Pixmához a 400 Huf-os for use patronnal meg nem állnék neki szaarakodni


kedd szept. 30, 2008 15:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tron írta:
... Ehhez képest egyes elvetemült gyátrók akár 30-50 év (sőt: A ChromaLife100** gyönyörű és hosszan tartó, akár 100 évig fakulásmentes nyomatokat biztosít...

Én is símán vállalok ilyesmit. Próbálja meg valaki számonkérni. Egyikünk se fog akkor élni. :D

Ilyen pofátlan, gátlástalan szöveget leírni.... Leszakad a pofám. Ilyen árut csak azért sem vennék meg. Kenjék a hajukra. :( :o


kedd szept. 30, 2008 15:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
igena tintasugarasokkal készitett fényképek 1 év után képhibásak lesznek.

Idézet:
Eleinte nem volt gond, egész szépek voltak a képek, de kb. 2 év alatt már egész csíkosak.

Ehhez képest egyes elvetemült gyátrók akár 30-50 év (sőt: A ChromaLife100** gyönyörű és hosszan tartó, akár 100 évig fakulásmentes nyomatokat biztosít. Idézet a Canon oldaláról) fakulásmentességet garantálnak.
Nem egy maidarab HP DJ 850-nel készült nyomat fexik az asztalomon már vagy 6-7 éve. Hibátlan.
Bőven több, mint 2 éve készült utángyártott tintával készült másik (iP3000) szintén.
Az utángyártott tinták között is vannak különbségek. A töltésről meg ne is beszéljünk! Egy ismerősnek vidáman töltik valamivel a HP fejét, miközben égen-földön nemtalálok se utángyártottat, se töltöttet sehol a piacon. Mit tankolnak akkor neki?


hétf. szept. 29, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
igena tintasugarasokkal készitett fényképek 1 év után képhibásak lesznek.
Egyébként valóban a canonba tök olcsón lehet venni patront, igaz hogy a gyári 2550/patron de az utángyártott nagyon olcsó, szinte 20%-a.
A gyári patronok nem száradnak be még 1 év után sem, ez tapasztlat, legalábbis az én canon IP3300-as!
Amugy fekete lézert érdemes venni! abban jó a HP-is, másban nem4
üdv


hétf. szept. 29, 2008 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
rendben, de most már világos, nem? :wink:

Aztán megnézném, hogy aki 3HUF/oldalért nyomtat tintasugarassal, annak milyen a minősége, mennyire maszatolódik és mennyi idő míg egy-egy lap elkészül (+megszárad)! :lol: :lol: :lol:

Ismerős nyomtatott fotókat is utángyártott partonnal kis 10e ft-os Epson nyomtatóval.
Eleinte nem volt gond, egész szépek voltak a képek, de kb. 2 év alatt már egész csíkosak. Vagy a patronok minősége rosszabb mostanában, vagy a nyomtató nem a régi már (végülis nem akkora mennyiségű nyomtatásra találták ki)


hétf. szept. 29, 2008 9:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
rendben, de most már világos, nem? :wink:

Aztán megnézném, hogy aki 3HUF/oldalért nyomtat tintasugarassal, annak milyen a minősége, mennyire maszatolódik és mennyi idő míg egy-egy lap elkészül (+megszárad)! :lol: :lol: :lol:


pén. szept. 12, 2008 9:40
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Olyan nagyon ne nyissunk ezen már vitát, de szerintem nem volt olyan egyértelmű a nyitó hozzászólás, hogy mire és miért.
Úgy indult, hogy lézert otthonra, meg pár száz oldal, és az utángyártott tonerek voltak emlegetve.
Erre indult el a polémia, hogy akkor mégis tintás legyen a kütyü vagy sem. Lehet mondani, hogy ezt döntse el a kérdező, bár ettől még lehet róla beszélni.
Először szó nem volt kft.-ről, meg ennek levelezéséről.
Otthon is lehet persze kft., meg SOHO , de így utólag szerintem nem volt elég pontos az első kérdés.


pén. szept. 12, 2008 7:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Már bocsánat, hogy segíteni akartunk, ha így kezdted volna:
Idézet:
Egy kis Kft-t kell kiszolgálnia, havi néhány száz oldal igénybevétel mellett. A nyomat minõsége a lényeg, nem adhatunk egy soknullás kampány dokumentációjaként, prezentálásaként egy cé minõségben kinyomtatott paksamétát, mert a tintasugarason akkor is látszik hogy az.

akkor nem lettek volna félreértések.

Ha minõség kell, akkor nem utángyártott "vackokat" kell venni, hanem gyárit.


szvsz elég érthető fejezte ki magát, így pl. én eleve így írtam az előző hsz-emet. A tintasugaras csak játékra jó, munkára nem.
Kivéve, ha professzionális szintű nyomtatásra van szükség, ahol a pénz, idő, papír nem számít. Mert abban tényleg jobb, mint a lézer, persze nem 3HUF/oldal, ahogy fentebb állította valaki, hanem inkább 300HUF/oldal áron, félóra/lap sebességgel.

HP2550 egy komolyabb lézer, de drága, csámcsung clp300-ast pedig 31e meg lehet kapni.


csüt. szept. 11, 2008 21:06
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Már bocsánat, hogy segíteni akartunk, ha így kezdted volna:
Idézet:
Egy kis Kft-t kell kiszolgálnia, havi néhány száz oldal igénybevétel mellett. A nyomat minősége a lényeg, nem adhatunk egy soknullás kampány dokumentációjaként, prezentálásaként egy cé minőségben kinyomtatott paksamétát, mert a tintasugarason akkor is látszik hogy az.

akkor nem lettek volna félreértések.

Ha minőség kell, akkor nem utángyártott "vackokat" kell venni, hanem gyárit.


csüt. szept. 11, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
Na ezért imádom a terminal fórumot. Nem az volt a kérdés hogy melyik éri meg jobban. Sokadik tintasugaras nyomtatómat koptatom, ismerem az előnyeit és a hátrányait, tudom hogy lehet olcsón fenntartani, most is egy epson nyomtatóm van, 500 forint egy utángyártott patron, a nyomat minősége hozza az elvárhatót, 1-2 havonta cserélem őket, beszáradni sincs idejük, kb. 500 oldalt bír egy patron, de nekem megéri.
Egyébként ha az üzemeltetési költrségeket vesszük eredeti patron/toner árakat figyelembe véve, a lézernyomtatók fenntartása (főleg céges használatban több ezer/tízezer oldal per hó kapacitásnál) mindig is olcsóbb volt kinyomtatott oldalszámra lebontva. Utángyártott tonerből a legtrébből is kifér 3000 oldal.
A lézernyomtató kell, nem is ez a kérdés, csak az hogy milyet. Egy kis Kft-t kell kiszolgálnia, havi néhány száz oldal igénybevétel mellett. A nyomat minősége a lényeg, nem adhatunk egy soknullás kampány dokumentációjaként, prezentálásaként egy cé minőségben kinyomtatott paksamétát, mert a tintasugarason akkor is látszik hogy az.
Azért írtam h házi felhasználásra, mert terhelés szempontjából az a kategória, nem arról van szó hogy kiss piroska titkárnő havi 50000 oldallal erőszakolja.
A problémám az, h a legtöbb árlistán ezek a modellek vegyítve szerepelnek, és nem ismerem ki magam köztük. Nem szekrényméretű hálózati nyomtató keresek, csak egy szolídább otthoni megoldást, igényes képminőséggel.
Köszönöm azon kevesek hozzászólását, akik a topic témára válaszoltak, és továbbra is szívesen látom azok véleményét akik segíteni tudnak.


csüt. szept. 11, 2008 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Laci_L írta:
stol írta:
... KB. 500oldal jön ki belőle, sok borítóval és 10*15-ös fotókkal vegyítve.
Így 3HUF/oldal a tintaköltsége.

Ez olyan szép, hogy szinte hihetetlen. :shock: :D


30ml doku fekete + 15ml foto-fekete és 1pl-es fej rulez :lol:


csüt. szept. 11, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
stol írta:
Drágább Canon-t kell venni ...
IP3500(18e), 4300(20e), 4500(23e), MP510(25e), 520(26e), 610(30e)
Ezekbe színenként van a tintatartály, sőt külön fotofekete.
CD-re is nyom, meg bármire.
GYÁRI patron színenként 2700HUF és 15ml/tank.
Utángyártott meg 300HUF!!
Egy 5 patronos 4500 van nekem egy garn. patron (5*15ml=75ml tinta!) ~1500HUF
:wink:

KB. 500oldal jön ki belőle, sok borítóval és 10*15-ös fotókkal vegyítve.
Így 3HUF/oldal a tintaköltsége.

Mindig sejtettem hogy balek vagyok, most legalább már tudom is. :D
Ennél többe került az enyém. Igaz, hogy az szkennelni is tud, de ezek szerint nyomtatni azt nagyon bénán.


szer. szept. 10, 2008 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Egyetértek: tintás nyomit javaslok.
Havi néhány 100 oldal nyomtatásánál semmi esélye beszáradni.
Utángyártott tinták 250-500 Ft közt típustól függően.
Ráadásul néhány típus (ha sikerül belegyömöszölni), akár 2-es vaslemezre is nyomtat (tudok mondani konkrétat is, ha valaki nagyon érdeklődik)


szer. szept. 10, 2008 20:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
stol írta:
... KB. 500oldal jön ki belőle, sok borítóval és 10*15-ös fotókkal vegyítve.
Így 3HUF/oldal a tintaköltsége.

Ez olyan szép, hogy szinte hihetetlen. :shock: :D


szer. szept. 10, 2008 20:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
vackor írta:
Hannibal írta:
Biztos, hogy szükséged van lézerre? Pár száz oldalt egy tintasugaras is kiszolgál, minőségben talán jobb a tintasugaras.

Azért mondom ezt, mert veszel egy lézert 60K-ért, ha kifogy a toner, akkor utána megint fizetsz vagy 30K-t (utángyártottakat nem tudom, hogy mennyi). Tintasugaras szerintem jobban megéri ilyen kis lapmennyiségnél.

Nekem tintasugaras van (Canon), de nem ajánlom senkinek. Egy patron 4500 Ft (külön a fekete, külön a színes), ez kb. 150 oldal nyomtatásra elég, 5% lefedettség esetén! Szerintem brutálisan kevés ennyiért, ráadásul fotó nyomtatáshoz 5%-nál sokkal több kell. Naná, hogy nem gyári patronokat veszek, de így sem sokkal jobb a helyzet, mert a gyári tinta drága de nem szárad be, ez meg olcsó és szeret beszáradni, aztán a tisztításra megy el egy jó része.

Az én tapasztalaton szerint mindegy mit veszel, hosszabb távon egyik sem lesz lényegesen olcsóbb, csak a tintással többet lehet szívni.


Drágább Canon-t kell venni ...
IP3500(18e), 4300(20e), 4500(23e), MP510(25e), 520(26e), 610(30e)
Ezekbe színenként van a tintatartály, sőt külön fotofekete.
CD-re is nyom, meg bármire.
GYÁRI patron színenként 2700HUF és 15ml/tank.
Utángyártott meg 300HUF!!
Egy 5 patronos 4500 van nekem egy garn. patron (5*15ml=75ml tinta!) ~1500HUF
:wink:

KB. 500oldal jön ki belőle, sok borítóval és 10*15-ös fotókkal vegyítve.
Így 3HUF/oldal a tintaköltsége.


szer. szept. 10, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
1értek vackorral!

1. a tinasugaras beszárad
2. drága hozzá a tinta
3. maszatol
4. válogat a papírban

Én egy hp2550-est használok, de ez nem olcsó. Anyukámnak vettem egy csámcsung clp300-asat, 31e-ért. Szerintem nagyon megérte. DE! Fotókat nem érdemes lézerrel nyomtatni, arra mindenképp tintasugaras kell, drága, gyári tintával, drága, gyári papírral.


szer. szept. 10, 2008 14:51
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Biztos, hogy szükséged van lézerre? Pár száz oldalt egy tintasugaras is kiszolgál, minőségben talán jobb a tintasugaras.

Azért mondom ezt, mert veszel egy lézert 60K-ért, ha kifogy a toner, akkor utána megint fizetsz vagy 30K-t (utángyártottakat nem tudom, hogy mennyi). Tintasugaras szerintem jobban megéri ilyen kis lapmennyiségnél.

Nekem tintasugaras van (Canon), de nem ajánlom senkinek. Egy patron 4500 Ft (külön a fekete, külön a színes), ez kb. 150 oldal nyomtatásra elég, 5% lefedettség esetén! Szerintem brutálisan kevés ennyiért, ráadásul fotó nyomtatáshoz 5%-nál sokkal több kell. Naná, hogy nem gyári patronokat veszek, de így sem sokkal jobb a helyzet, mert a gyári tinta drága de nem szárad be, ez meg olcsó és szeret beszáradni, aztán a tisztításra megy el egy jó része.

Az én tapasztalaton szerint mindegy mit veszel, hosszabb távon egyik sem lesz lényegesen olcsóbb, csak a tintással többet lehet szívni.


szer. szept. 10, 2008 14:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A lézer meg nem szárad be, ha nagyon ritkán nyomtat.
Plusz nem fotók esetén talán jobb, szebb lehet.


szer. szept. 10, 2008 14:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Biztos, hogy szükséged van lézerre? Pár száz oldalt egy tintasugaras is kiszolgál, minőségben talán jobb a tintasugaras.

Azért mondom ezt, mert veszel egy lézert 60K-ért, ha kifogy a toner, akkor utána megint fizetsz vagy 30K-t (utángyártottakat nem tudom, hogy mennyi). Tintasugaras szerintem jobban megéri ilyen kis lapmennyiségnél.


szer. szept. 10, 2008 13:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás Lézernyomtató otthonra - milyet?
Hali!

Színes lézernyomtatót akarok venni otthonra, de nem igazán ismerem ki magam köztük, a legtöbb bolt kínálatában egy listában szerepelnek a házi célra szánt szerkezetek a profibb, nagy terhelhetőségű nyomtatókkal.
A sebesség nem lényeges, havi néhány száz oldal lenne vele nyomtatva, sokkal fontosabb hogy jó áron lehessen hozzá utángyártott tonert venni.
50-60e ft körüli árat kéne belőni, preferált márkák HP, Canon, esetleg epson, ahogy láttam már ennyiért is lehet jókat kapni.
Szóval aki ért hozzá ajánljon már egy-két modellt, ha esetleg még utángyártott toner ügyben is tudnátok tippeket annak meg végképp nagyon örülnék.

Előre is kösssz


szer. szept. 10, 2008 8:19
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 43 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség