Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:13



Hozzászólás a témához  [ 47 hozzászólás ] 
Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Szeinted!
Attól függ mikori a nyomid.Menet közben volt '10 év végén decemberben egy firm frisi és '11 április elején is egy ue igaz a 3200-as mono-multira.(ua.cartridge kell bele mint a 1660-ba) Ha azt egyszer megflasheled,még az eredetivel sem indul.(Ellentétben van egy jó hírem is, egységes lett a töltőpor!)


csüt. máj. 26, 2011 17:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. máj. 26, 2011 16:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Ugyanolyan problémám volt mint Flashrider86-nak, a megoldás: Baromi erősen kell benyomni a tonert, hogy kétszer kattanjon, utána tökéletesen működik ^^


csüt. máj. 26, 2011 17:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. feb. 04, 2011 13:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Sziasztok!

Egy jó barátom nyomtatója került hozzám, hátha segít valakinek a dolog, leírom hogyan sikerült nekem ez a page count reset (ML 1640). Elolvastam, letöltöttem minden infót ezzel kapcsolatban, de elég zavaros volt a dolog, hogy akkor pontosan melyik firm jó, és kell-e az EEPROM rövidre zárása. Szóval én így csináltam:
A nyomtató 2009 szeptemberi, a firm verziója 1.29.00.84, gyári chippes tonerrel, ami kiürült (Toner Exhaustid). Kiszedtem a toner oldaláról a chippet, visszaraktam, bekapcsoltam a nyomit, és elindítottam a letöltött downl1640_93.bat-ot, ami gyorsan lefutott, és a nyomtató is 4-5 másodperc alatt fogadta. A 83-as verziót is próbáltam előtte, de nem volt jó. Tehát ráment az új firm, de még mindig üres tonert jelzett. Ezután jött az EEPROM lábának rövidre zárása. Egy tűzőkapocs összehajtott lábaival csináltam, kikapcsoltam a nyomit, összeérintettem, majd bekapcs. Először nem jártam sikerrel, kb. 10 másodpercig tartottam ott a kapcsot, de a nyomi ledje pirosra váltott. Másodikra úgy csináltam, hogy bekapcsoltam a nyomit, a kapocs persze az EEPROM lábait zárja, majd kb. 1 másodperc után kikapcs, és csak utána vettem el a kapcsot. Teljes siker, a bekapcsoláskor a led zölden virít, simán tudok nyomtatni. a tonerben még biztos van festék bőven, mert vonalkód lett nyomtatva vele, szóval nagyon kevest használt belőle, de a lapszámláló miatt üreset jelzett. Kinyomtattam egy tesztoldalt, aminek tanúsága szerint a Total Page Count : 1, az Initial Toner Page Count : 1, és a Toner Page Count is 1, a töltöttség 100%. Nyomtattam vele pár oldalt, majd ismét egy teszt, ez a 3 szám ismét egyforma (5,5,5), a töltöttség 100%. Kikapcsolás után nem nullázódik a szám, folyamatosan növekszik, de mindhárom érték egyforma. Kíváncsi leszek rá mit csinál majd, ha eléri a 2100-at. Szerintem semmit, mert a töltöttségi érték 100% folyamatosan. Majd kiderül... Ja és a lényeg, az EEPROM-nak nem az 1-es és 4-es lábát, hanem a 3-as és 4-eset kell rövidre zárni...


pén. feb. 04, 2011 13:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Senki nem tud biztos módszert mondani?


pén. okt. 22, 2010 8:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 15, 2010 18:50
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
sziasztok! Ugyanez az én gondom is. Megoldottam úgy, hogy kiszedtem a firmware telepítés után a tonerből a chipet, úgy működött. Ma véletlenül (bnőm) frissítette a firmware-t 'hivatalosan' a v.96-ra, és azóta csak vagy piros, vagy piros-zöld villódzás a leden. Hogy lehet letakarítani a firmwaret? Előre is köszi.


vas. okt. 17, 2010 18:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Üdv.
Utángyártott toner került a gépbe.
Tud mondani valaki olyan módszert amivel tudom nullázni a lapszámlálót?
Olyan gyorsan villog a led a nyomtatón, hogy szinte már világít.
Elöbb-utóbb megáll a nyomtatás?
Vagy nemérdekes?


szomb. okt. 16, 2010 9:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 15, 2010 18:50
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
jah, és ha kiveszem a tonert, zölden világít, sőt még a papírt is beszedi félig, ha elindítok egy nyomtatást, ha beteszem a tonert, azonnal pirosra vált.


csüt. szept. 16, 2010 6:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 15, 2010 18:50
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Sziasztok!

Vettem egy utángyártott tonert (ml-1640-em van), amihez volt egy cédé, amiről 3x lehet próbálkozni a firmware telepítéssel. Simán elment fél óra alatt. Az általatok leírt és elvileg működő linkekről letölthető firmwarekat is próbáltam. Az xx.83-as akár fél óráig is pirosan villogtatja a nyomtatót, a 93-as pedig azt csinálja, hogy srágára vált pirosról és rögtön újraindul. A problémám mindkét esetben, hogy még mindig pirosan világít... Ha hosszan lenyomom a nyomtató háromszöges gombját, elkezd zölden villogni a led, de nem történik semmi.

Please help me!

Köszi!


szer. szept. 15, 2010 18:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Vanilyen, de ilyenkor szoktak némi jelzésmódosítást eszközölni a toner típuson.


hétf. aug. 30, 2010 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
:hm: Ilyen is van ?
"Tőtteni" mindenképpen lehet ua porral,hogy a chipben más az egy évvel ezelőttig...?


pén. aug. 27, 2010 16:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Üdv.
Anyósomnak is van 1 ilyen csodája.
A demo toner most fogyott ki.
2010 februári a gép.
Ahogy nézegettem az eredeti elég húzós. Az utángyártott pedig 2009 augusztusig gyártott gépekhez jó.
Lehet találni bele utángyártott tonert?
Vagy lehet tölteni is?

Köszi a választ.


csüt. aug. 26, 2010 13:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2010 10:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Sziasztok!

Én is szeretném kipróbálni a frissítést, de a korábban megosztott linkek (orosz) már nem működik. Tud valaki segíteni?

Köszi.


hétf. jún. 21, 2010 10:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2010 19:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok, egy kis segítség kellene. Ahogy olvasgattam a topikot, itt mindenki újratöltötte a tonert, senki nem vett utángyártottat, ezért ezzel kapcsolatban kérdeznék.

Vettem egy 7000 ft-os utángyártott tonert, betettem a gépbe, semmit nem cisnáltam, és nyomtat. Ezekkel mit kell csinálni? Vagy kell-e valamit csinálni.

Ami zavar, hogy villog a piros jelzőfény, és a lapszámláló 1093-on áll (ennyinél fogyott ki a gyári)

Resetelnem kellene a lapszámlálót a rövidzáras módszerrel? Vagy miért villog ?

Várom válaszotok.

Előre is köszönöm.


csüt. ápr. 29, 2010 20:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2010 18:08
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
onetwo írta:
Flashrider86 írta:
Hello !

Na hát szenvedtem vele,most egy pár percig. eredmény: Leragasztottam a chippet,mert az előzőekben nem tettem. Mivel a nyomtatóm 2009 Agusztusi pont,így 83-at tettem fel rá,elindítottam az elsőt,kiirja,hogy távolítsam el a chipet,meg,hogy nulláza stb. stb. indítom a másikat download szépen feltölti..nyomtató elkezd pirosan villogni :( hagytam 5percig majd kikapcs. Vissza,teszt,hát ugyanaz.De zöld led fogad,a papir ugyanúgy megáll. Másik verzió,93 bat,majd dowload,ez szépen sárgára majd zöldre vált a nyomtató. Kikapcs,majd megint zöld.örömtánc. De a papír ugyanúgy elakad :'(:'( Srácok,mi az istent **** el,vagy mit **** el :(Én már kivagyok ettől...:(


Ezek szerint valamiért elakad a papír. Valószínűleg mostmár nem a szoftver tehet róla!
Itt a manuál: http://downloadcenter.samsung.com/conte ... ide_EN.pdf

Próbáld ki, a papír elekadáshoz írt tanácsokat. Valamiért elakad a papír, lehet pont most ment tönkre hardvelileg? Részemről kifogytam az ötletekből!


Karácsonyra kaptam szóval ez biztos nem játszik,hogy elkopott-e benne valami. Nézegettem hát ha valami ott ragadt,de semmi :S Egyszer csak elkezdte ezt,hogy nem húzza be a lapot a tonerhez. PErsze mindez a sikeres frissítések után történt :( Jó hát mindegy,jövőhéten valamikor bedobom a samsungba. Csak nem veszik észre,hogy piszkáltam a softwaret belül.

onetwo: Köszönöm a segítségeid ! Minden jót !


szomb. ápr. 10, 2010 16:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Flashrider86 írta:
Hello !

Na hát szenvedtem vele,most egy pár percig. eredmény: Leragasztottam a chippet,mert az előzőekben nem tettem. Mivel a nyomtatóm 2009 Agusztusi pont,így 83-at tettem fel rá,elindítottam az elsőt,kiirja,hogy távolítsam el a chipet,meg,hogy nulláza stb. stb. indítom a másikat download szépen feltölti..nyomtató elkezd pirosan villogni :( hagytam 5percig majd kikapcs. Vissza,teszt,hát ugyanaz.De zöld led fogad,a papir ugyanúgy megáll. Másik verzió,93 bat,majd dowload,ez szépen sárgára majd zöldre vált a nyomtató. Kikapcs,majd megint zöld.örömtánc. De a papír ugyanúgy elakad :'(:'( Srácok,mi az istent **** el,vagy mit **** el :(Én már kivagyok ettől...:(


Ezek szerint valamiért elakad a papír. Valószínűleg mostmár nem a szoftver tehet róla!
Itt a manuál: http://downloadcenter.samsung.com/conte ... ide_EN.pdf

Próbáld ki, a papír elekadáshoz írt tanácsokat. Valamiért elakad a papír, lehet pont most ment tönkre hardvelileg? Részemről kifogytam az ötletekből!


szomb. ápr. 10, 2010 15:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2010 18:08
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Update: Próbáltam ezt a 6 lépéses feltöltést. Hát ugyanaz. Ha a 83-mast akarom feltenni,akkor minden ok,és amint elkezd dolgozni,elkezd pirosan villogni :( A 93-mas csont nélkül felmegy.... Próbáltam még feltenni ezt a webshopost, (ML1640upgrade.zip) De az sem megy fel. Piros villogás,és sanyi :( Ja egy videó,a sárga ledről,meg a hibáról.

http://www.youtube.com/watch?v=BotfukXmuQ0


szomb. ápr. 10, 2010 15:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2010 18:08
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello !

Na hát szenvedtem vele,most egy pár percig. eredmény: Leragasztottam a chippet,mert az előzőekben nem tettem. Mivel a nyomtatóm 2009 Agusztusi pont,így 83-at tettem fel rá,elindítottam az elsőt,kiirja,hogy távolítsam el a chipet,meg,hogy nulláza stb. stb. indítom a másikat download szépen feltölti..nyomtató elkezd pirosan villogni :( hagytam 5percig majd kikapcs. Vissza,teszt,hát ugyanaz.De zöld led fogad,a papir ugyanúgy megáll. Másik verzió,93 bat,majd dowload,ez szépen sárgára majd zöldre vált a nyomtató. Kikapcs,majd megint zöld.örömtánc. De a papír ugyanúgy elakad :'(:'( Srácok,mi az istent **** el,vagy mit **** el :(Én már kivagyok ettől...:(


szomb. ápr. 10, 2010 10:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Ja és még van egy, olyan legenda, én sosem próbáltam, hogyha a gyári cd-ről újra telepíted a drivert, akkor a samu a patchelt firmware miatt belerakta a driver installba, hogy, ha nem az a firmware van rajta ami a driver telepítés előtt volt, akkor fel rak rá egy gyári firmwaret. Végső elkeseredésben ki lehet próbálni, de előtte én leragasztanám a chipet, majd ha nem műxik úgysem akkor hanu leírása alapján patchelnék, ha az sem akkor cd-be és próba cseresznye.

Én úgy csináltam mint hanu csak én 83-t raktam rá. Gyári cd-t sosem raktam be. És az a segéd progi sincs fent nekem, ami kiírkálja, hogy kész a nyomtatás, csak a driver, amit windows 7 autómatice felrakott.


pén. ápr. 09, 2010 15:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Ja még annyi, hogy az utángyártottan a chipet leragasztottad celluxszal? Mert az le kellene ragasztani, vagy ki kellene szerelni a tonerből.:) Mert még ez lehet a baja.


pén. ápr. 09, 2010 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
De lehet frissíteni.

Csak hát jó lenne tudni, hogy most milyen verzióra frissíts:), csak ugye ezt nem tudod megnézni:(.

A nyomtató hátoldalán van egy dátum azt mondjuk leolvashatnád (Ha augusztusi vagy az előtti akkor a 83-as firmwaret kellene patchelni és rátölteni, ha nem akkor a 93-sat).

hanun hozzászólása (Elküldve: Csüt. Jan. 14, 2010 23:34) gyakorlatilag a magyar fordítása az angol howtoknak:).

A ruszki oldalon meg a képekből meg lehet csinálni, főleg ha hanu hozzászólását olvasod mellé:)

Amire figyelj:

- Csak a nyomtató legyen rádugva usb-n, egér, billentyű maradhat:)
- Amikor a 6. pontban elindítod a feltöltő progit az elkezd neked parancssorban pontokat kiírni, de ez nem az igazi állapot. Mikor azt írja kész és te becsukod az ablakot, akkor kezdi feltölteni a firmwaret. Erre figyelj oda nagyon! Vagyis az ablak becsukás után még várj egy percet. Elvileg a nyomi elkezd villogni, majd újra zöld lesz és ezután kikapcsolhatod. Csak nehogy idő előtt nyomd ki.:)

Ezután a próbálj meg teszt oldalt nyomtatni és ha megy akkor most már jó lesz!:)


u.i: Rosszabb állapotba nem fog kerülni a nyomtatód, illetve lehet:). Ha ennyire sem fog működni, és a számítógéped sem fogja látni akkor az történt, hogy a firmwaret letörölte a nyomi, de feltölteni meg nem sikerült. Ilyenkor egy amolyan feltöltésre alkalmas állapotban kell bekapcsolni a nyomit:

1. Kapcsold ki.
2. Nyomd be a narancs gombot és tartsd lenyomva.
3. Kapcsold be hátul a nyomtatót.
4. Még tartsd 10másodpercig a narancs gombot.
5. Engedd fel a narancs gombot.
6. Próbáld meg a firmware feltöltést.


Szóval én most a helyedben, hanu leírása alapján felraknám a patchelt 93-s firmwaret. Ha műxik akkor ennyi. Ha nem: Ha ugyanaz lett az állapota mint, volt akkor csináld meg a 6 lépéses biztonsági indítást és megint próbáld meg a firmwaret feltölteni!. Ha meghalna, akkor szintén ezzel a biztonsági indítással próbálkoz. Ja és ez nem mindig sikerül elsőre, ilyenkor többször el kell játszani a biztonsági indítás feltöltés mókát. Természetesen azt, hogy nem sikerült abból fogod látni, hogy anyomtató nem működik.


pén. ápr. 09, 2010 15:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2010 18:08
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
onetwo írta:
Flashrider86 írta:
Hello Srácok !

Egy nagy gondom lenne nekem. Még pedig ez az ml 1640-es nyomtató...Szitu: Vettem utángyárott tonert. Közölték velem,hogy 90 %,hogy nem fogja megenni,ezért Fw frissítést kell csinálni,ok. Leszedtem,mindenki Happy beveszi az utángyártottat.MOst meg olyat csinál,hogy rámegyek,hogy nyomtatás,elkezdi behúzni a lapot,és kb 1 centi után megáll,és kiírja,hogy nyomtatás kész :S:S:S:S És sárga led világít egyfolytában :(:'( mit csináljak? :( Köszi a válaszT !


Bekapcs után, már azonnal narancssárgán világít a nyomtató? Mert akkor **** a felrakott firmware, rakjál rá másikat. Ha nyomtatáskor száll el és kezd világítani, az érdekes:). Ha csak nyomtatásnál kez el világítani, nézd meg user manuálban, hogy mit jelent a sárga led, le van írva de nincs kedvem előkotorni. Esetleg egy teszt oldalad nyomtass ki a nyomival. Bekapcs után narancs gomb folyamatosan nyom 2-3 másodpercig, majd elenged. Nos ha ezt az oldalt sem tudod kinyomtatni, akkor az azért van, mert a webáruházas firmware van rajta, vagyis az amit azok ajánlottak, akiktől vetted az utángyártottat. Ez esetben is cserélj rajta firmwaret a Sahat blogján már tényleg a hülyék számára is érthető módon ki lett vesézve, hogy mi kell csinálni (De a hozzászólásokat is olvasd el, ott vannak a legfrissebb és legfontosabb infók (ooppoo hozzászólásait nézd legfőképpen!)).


Hello ! Köszönöm a válaszod ! Szóval. Nyomtató bekapcs után,szépen zölden világít,még az utángyártottal is. Ha vissza rakom az eredetit ami üres,akkor is jó.Bármit probálok nyomatni,elkezdi behúzni a lapot,kb. 1cm amit behúz,még a tonerhez sem ér,de megáll....Valamikor azt írja ki,hogy elakadt a papír,szépen mutatja animációba mit csináljak,megcsinálom,és semmi...Valamikor meg,behúzza a lapot 1 cm-re,és kiírja,hogy nyomtatás kész,és sárgán világít. Akármit akarok ezután nyomtatni,nem enged. Csak a kikapcs segít neki. Tesztoldalt is próbáltam nyomtatni,hogy nyomom 1-2 másodpercig,szitu ugyanaz.elkezd bemelegedni,behúzza 1 cm-re és megáll :'( Ja,és persze,újra sárgára vált. Nem tudom mit jelent a sárga led mivel nekem sincs meg a használatija. Amit linkeltetek az jó lenne,de nem vágom annyira az angolt. De akkor most konkrétan az van,hogy feltettem ezt a webshopos fing firmwaret,és ezzel egyúttal meg is hülyült gép :( Mit lehetne ilyenkor csinálni? Mert gondolom,hogy ha friss fw tettem fel,azt már lehet nem lehet frissíteni?...

Üdv


pén. ápr. 09, 2010 14:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Flashrider86 írta:
Hello Srácok !

Egy nagy gondom lenne nekem. Még pedig ez az ml 1640-es nyomtató...Szitu: Vettem utángyárott tonert. Közölték velem,hogy 90 %,hogy nem fogja megenni,ezért Fw frissítést kell csinálni,ok. Leszedtem,mindenki Happy beveszi az utángyártottat.MOst meg olyat csinál,hogy rámegyek,hogy nyomtatás,elkezdi behúzni a lapot,és kb 1 centi után megáll,és kiírja,hogy nyomtatás kész :S:S:S:S És sárga led világít egyfolytában :(:'( mit csináljak? :( Köszi a válaszT !


Bekapcs után, már azonnal narancssárgán világít a nyomtató? Mert akkor **** a felrakott firmware, rakjál rá másikat. Ha nyomtatáskor száll el és kezd világítani, az érdekes:). Ha csak nyomtatásnál kez el világítani, nézd meg user manuálban, hogy mit jelent a sárga led, le van írva de nincs kedvem előkotorni. Esetleg egy teszt oldalad nyomtass ki a nyomival. Bekapcs után narancs gomb folyamatosan nyom 2-3 másodpercig, majd elenged. Nos ha ezt az oldalt sem tudod kinyomtatni, akkor az azért van, mert a webáruházas firmware van rajta, vagyis az amit azok ajánlottak, akiktől vetted az utángyártottat. Ez esetben is cserélj rajta firmwaret a Sahat blogján már tényleg a hülyék számára is érthető módon ki lett vesézve, hogy mi kell csinálni (De a hozzászólásokat is olvasd el, ott vannak a legfrissebb és legfontosabb infók (ooppoo hozzászólásait nézd legfőképpen!)).


pén. ápr. 09, 2010 13:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: olvastál?Fentebb vannak a "YÓÓ" linkek is!
Sz.sz.én a csipet is cserélem-bérmelóban mert nekem nincs ilyenem (mármint nyomi)-ezért az áráról nem nyilatkozok..- :wink:


csüt. ápr. 08, 2010 18:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2010 18:08
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Hello Srácok !

Egy nagy gondom lenne nekem. Még pedig ez az ml 1640-es nyomtató...Szitu: Vettem utángyárott tonert. Közölték velem,hogy 90 %,hogy nem fogja megenni,ezért Fw frissítést kell csinálni,ok. Leszedtem,mindenki Happy beveszi az utángyártottat.MOst meg olyat csinál,hogy rámegyek,hogy nyomtatás,elkezdi behúzni a lapot,és kb 1 centi után megáll,és kiírja,hogy nyomtatás kész :S:S:S:S És sárga led világít egyfolytában :(:'( mit csináljak? :( Köszi a válaszT !


csüt. ápr. 08, 2010 18:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 15:50
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Esztergom
Hozzászólás 
A nyomtató FW frissítéséhez nem tudok hozzászólni, még sohasem próbáltam.
Viszont hasonló kazettát már sokat töltöttem. A chip kb 900 ft-ba kerül, ezt könnyű kicserélni.
A "zöld cső" a kazetta lelke fényérzékeny henger. Vagy az egész kazettát eldobod, vagy 3 töltésenként kicseréled a hengert, a lehúzókést (ami egy szilikongumi lap, hozzáér a hengerhez, és mögötte van a használttoner)és a töltőgörgőt (ami egy kis fekete henger, szintén a fényérzékeny hengerhez ér.),vagy új kazettát veszel.
Minden utántöltésnél a használtfestéket ki kell porszívózni. A használttoner az, ami a doblehúzó kés mögött van, és a tartályának nincs betöltődugója.
Mivel a készülék nem a tonerszintet nézi, ezért mindig marad a festéktartályban is toner. Ezt nem kell kiönteni, sőt pazarlás lenne. A használttonert viszont nem szabad újrahasználni, mert abban már szennyeződések (papírpor) van.
A fényérzékeny hengert maximum törlőpapírral szabad óvatosan takarítani, mert bármilyen sérülést okozol rajta, az a többi nyomaton meg fog látszani.
A töltőhengert lemoshatod hideg vízben a csap alatt, csak száradjon meg mire visszaépíted.
A doblehúzó kést nem szabad letörölni, vagy újra kell porozni síkporral (olyan állagú, mint a hintőpor, DE AZ NEM JÓ!) vagy végszükség esetén tonerrel, ugyanis az keni, és akadályozza meg, hogy a dobhoz hozzátapadjon.
Na ez kicsit hosszú, meg zavaros lett, de ha kérdés van akkor tegyétek fel.


vas. feb. 21, 2010 19:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Szia!

Az egykilósat benéztem, mert csak úgy adják ennyiért, ha 10 kilós zsákban veszem.:D:D:D


Bocs, hogy eddig nem írtam, de pont most reszeteltem azért néztem fel ide megint.

Nekem a szoftver: 1.29.00.84 volt.
Most a fixált 83-ast raktam fel. Ami érdekes, hogy elvileg 1.01.00.83f-et kellene írnia nyomtatásnál, de nekem 1.29.00.83-t ír. De működik! A "Total Page Count" megmaradt, az "Initial Toner Page Count" és a "Toner Page Count" lenullázódott. A "Toner Remaining" pedig 100%. Nyomtattam 3 oldalt, ez megnövelte a "Total Page Count"-t a "Toner Page Count"-t és az "Initial Toner Page Count"-t. Kikapcsoltam - bekapcsoltam és a teszt oldalon "Toner Page Count" és az "Initial Toner Page Count" újra nulla.:):)

A reszetelés: Amikor elindítom a downl.bat-ot azt írta kész. Nyomtam egy billentyűt és vártam. Az állapot jelző a nyomtatón pirosról (mert nem volt benne lap) narancsra váltott. Villogott párat narancson, majd újra narancs lett és piros. Ezután újra indította magát (Felbőgött). Vártam kicsit még kikapcsoltam hátul, majd bekapcsoltam. És azóta működik. Hurrá!:D


Töltés:

Én már szétszedtem tonert, jövhéten töltöm fel. A tetejét is le kell szedni és kipucolni, mert odagyűjti a felesleges, használt port. Az elég sz***l van megoldva, mert mindent beterít a por. A zöld csövet én finom ronggyal eltörölgettem, mert pont rá hullott az elhasznált por. Oldalt a beömlőt még nem húztam ki belőle, mert még egy kicsi van benne, de szerintem 1-2 héten belül jelentkezek, amiben leírom a töltésről tapasztaltakt, és ha van valami cetli a por dobozán annak adatait is leírom! Ja 200 grammot veszek 3500-ért. Elvileg 65 gramm fér bele, szal 3 adag töltésre elég, vagy 4-szer raksz bele kevesebbet.


szomb. feb. 13, 2010 12:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 26, 2006 7:35
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
onetwo írta:
A töltéshez ezeket találtam (1 kiló por legtöbb helyen 5ezer, de láttam ahol egy adag ebbe a nyomiba 500 forint volt :), egy töltésért sokan elkérnek 5000-t, szóval érdemes port venni):

http://www.saveinks.com/toner-products- ... -2241.html

Videók, amik igaz nem pont ehhez a modellhez vannak, de így talán érthetőbbek a képek:):

http://www.youtube.com/watch?v=C6D-aSqgrNM

(Method 2 - Unscrew, Empty and Refill): http://www.zinetic.co.uk/instructions/default.aspx

Full pucolás, amit állítólag érdemes néha elvégezni, habár szerintem ez már komolyabb beavatkozás:):

http://www.youtube.com/watch?v=e2p0oHX0 ... re=channel

ps.: Én még nem csináltam meg, de amint kifogyok jön a reset és töltés:) Aztán a beszámoló...


Hello!

Köszi a linkeket...

Tudnál linkelni egy helyet ahol 1 kiló por 5.000Ft?

Üdv!P


pén. feb. 05, 2010 21:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
A töltéshez ezeket találtam (1 kiló por legtöbb helyen 5ezer, de láttam ahol egy adag ebbe a nyomiba 500 forint volt :), egy töltésért sokan elkérnek 5000-t, szóval érdemes port venni):

http://www.saveinks.com/toner-products- ... -2241.html

Videók, amik igaz nem pont ehhez a modellhez vannak, de így talán érthetőbbek a képek:):

http://www.youtube.com/watch?v=C6D-aSqgrNM

(Method 2 - Unscrew, Empty and Refill): http://www.zinetic.co.uk/instructions/default.aspx

Full pucolás, amit állítólag érdemes néha elvégezni, habár szerintem ez már komolyabb beavatkozás:):

http://www.youtube.com/watch?v=e2p0oHX0 ... re=channel

ps.: Én még nem csináltam meg, de amint kifogyok jön a reset és töltés:) Aztán a beszámoló...


csüt. feb. 04, 2010 17:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Néhány ugrással feljebb írtam...(nem kell bele a chip,csak a CPU lássa hogy benne van)


szer. feb. 03, 2010 21:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 26, 2006 7:35
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: ML-1640 reset
hanu írta:
Nekem sikerült megcsinálnom a fenti linken szereplő fórumon olvasottak alapján az ML-1640 toner/chip reset-et firmware cserével.
A nyomtatóm alap állapota az volt, hogy elkezdett villogni a piros lámpa ami a toner ürességét jelezte, utántöltöttem. Jelenleg 1975 az összes kinyomtatott oldalak száma, elvileg 2000-2100 oldal között kiüti magát a toner, ezt nem tudom, hogy igaz-e de a lényeg az, hogy nekem még működött a toner csak a nyomtató ledje villog, hogy kevés a por, pedig mostmár fullon van :-). Ezután jött ez a kis firmware buherálás.
http://www.startcopy.ru/repair/files/sams48xx.htm
1. Letöltöttem: http://www.startcopy.ru/repair/files/fw_93_84.rar
2. Letöltöttem: http://www.startcopy.ru/repair/files/ml1640.zip
3. A letöltött tömörített állományokat egy közös könyvtárba kitömörítettem.
4. Elindítottam: fix1640_93.bat
5. Bekapcsoltam a nyomtatót, nyomtatót összekötöttem a számítógéppel.
6. Elindítottam: downl1640_93.bat
7. Elvégzi a dolgát amit kell, várunk még végez. (A kapcsolat mindvégig meglegyen a nyomtatóval, és be legyen kapcsolva.) Sárga led villog a nyomtatón. Én vártam kb. 1 percet, ezután kikapcsoltam a nyomtatót vártam kb. 10 másodpercet, de lehet, hogy többet. Bekapcsoltam a nyomtatót. A toner hiba jelzése eltünt szépen elindult. Nyomtattam egy teszt oldalt, lenullázódott a számláló, és működik. A lap számlálás továbbra is működik, csak 0-ról indul, az összes nyomtatott oldal számláló is működik.


Ezt a módszert csak nem teljesen így megy ahogy itt le van írva...
Én is leszedtem a 2 említett zip-et kibontottam az "ml1640.zip" -et aztán belementem az "ignordev" mappába és oda bontottam ki a "fw_93_84.rar" -t... és itt ebben a mappában indítottam el először a "fix1640_93.bat" -ot aztán a "downl1640_93.bat" -ot...

Először is a chipet le kellett venni a tonerről igen.. legalábbis ezt írta az a fix...bat ezt úgy csináltam, hogy leszedtem a toner oldalát (3 csavar fogja) nagyon kell vigyázni a zöld hengerre, hogy ne mozogjon el, mert aztán festékporos lesz és **** fog nyomtatni... én is megjártam fél óráig takarítottam mire jó lett... - na szóval leveszed az oldalát és belülről ki lehet belőle szépen pattintani a kis műanyagot ami mögött van a chip.. igy már ki is jön belőle szépen... :) én eltettem hátha jó lesz még vmire... de sztem egyébként ha chip van a toneren akkor nem kell kiszedni meg akkor sztem semmit nem is kell csinálni ha a régi 83-as firm van rajta mert menni fog úgy is csak nem enged tesztoldalt nyomtatni...

de ki is veheted belőle a chipet és akkor felteszed a 93-as firmware-t ahogy leírtam és ennyi inentől már lehet tölteni, cserélni meg minden mert minden újraindítás után reseteli a toner lapszámlálóját.. az össz. oldal számláló az meg marad és számol is tovább csak a toneré nem... ami nekünk ugye a lényeg mert igy nem bír letiltani...

Egyébként ebbe hova kell port tölteni? ott a kis kupakon keresztül ami ott van ahogy leszeded az oldalát? vagy hova? meg a zöld hengerbe mért van por? mert én szétszedtem a gyáriját és az ölembe borult egy halom por... tiszta fekete lettem :-)...

Szépen aztán ahogy rákattintasz a downl...bat -ra elkezdi feltenni a nyomtatóra a firmware-t először majd sárga lesz a lámoája akkor teszi rá aztán zöldre vált.. fogod kikapcsolod és ujraindítod... és ennyi is... nyomtatsz vele egy teszoldalt és láthatod is, hogy újraindította a számlálót..DE vigyázz mert amikor elinditod ezt a downl...bat -ot neked ott szépen elkezdi pontozni, hogy éppen csinálja aztán kiírja, hogy kész ... ilyenkor megnyomsz egy gombot és ki is lép DE igazából a firm feltöltése még csak ezután jön.. tehát ha ez az ablak bezárul és te ránézel a nyomtatóra akkor fogod látni, hogy először sárga lesz a led aztán meg majd zöld... de ez mint mondtam az UTÁN lesz miután már egy ideje elindítottad a downl...bat -ot... tehát a "folyamatjelzővel" nem egy időben történik a frissítés... de ezt látni fogod..ezt csak azért írtam, hogy nehogy egyből ahogy megnyomtad a bezárás gombot ráronts a nyomtatóra és már indítsd is újra mert igazából csak akkor fogja elkezdeni feltenni a firmet...


De egyébként szerintem próbáld meg először csak úgy simán beletenni ha chip-es mert elvileg SZERINTEM az a chip azért van benne mert az "veri" át a nyomtatóba lévő alap firmware-t, hogy ne tudja mi van benne... azaz szerintem az csak tiltja az egész firmware-nek azt a részét ami számolna... de gondolom ez az újabb firmware-kel lehet, hogy nem működik... bár ebben nem vagyok biztos ki kell próbálni mielőtt nekiesel a firmware-s résznek... ahogy én észrevettem az a lényege ennek az egésznek, hogy van ugye maga a nyomtató meg abban egy chip amin van egy firmware és az számolja a toner által kinyomott oldalakat és ha eléri ez a szám a 2100-at akkor tilt, mivel elvileg akkor már rég el kellett volna fogynia a tintának... de, hogy honnan veszi egyébként is, hogy a toner-ba mennyi a tinta azt nem tudom, mivel a gyáriban amit a nyomtatóhoz adnak ahhoz sincs chip meg semmi benne... és nekem hamarabb ki is fogyott .. nem tudtam vele 700 oldalt se kinyomtatni...

Tehát egyébként is egy baromság ez, hogy irja, hogy mennyi van még a tonerbe mert ugyse tudja pontosan megmondani még ha gyári akkor se szerintem... élő példa nekem se tudott annyit nyomtatni amennyit elvileg kellett volna neki... de minek is végűlis kiiratni vele, hogy mennyi van még benne.. hát ugyis látod, hogy ha már fogyogat mert akkor halványabban nyomtat meg nem is normálisan... nem lesz szép egységes fekete minden aminek lennie kell... ilyenkor már látszik, hogy hamarosan ki fogy a por belőle...

UPDATE:
Pontosabban átgondolva nem is biztos, hogy így megy ez... nem tudom milyen a gyári toner amit lehet, hozzá venni de szerintem akkor azon is van eredeti chip persze... és ezért lenne értelme az egésznek mert ez tudja normálisan számolni, hogy mennyi van még a tonerba...
Csak ugye amit alapból a nyomtatóhoz adnak abban nincs chip... meg az csak 700 oldalas... és azt azért nem tudja normálisan mérni.. és épp itt a lényeg, hogy mivel nincs chip azon amit adnak hozzá... úgy gondolták, hogy nem fogod töltögetni mivel a nyomtató 2100nál úgyis tilt ha a 700-at eléri akkor meg folyamatosan jelezni fogja, hogy ki van fogyva ...

Na ha most gyári tonert vesz az ember akkor meg elvileg azon már van eredeti chip ami gondolom tiltja a nyomtatóban lévő számlálót mivel onnantól már a toneren lévő chip számolna.. és az küldi a szerintem reális infokat a nyomtatónak...
Az utángyári tonerekből meg lehet venni chip-eset is ami gondolom a gyári valamilyen koppintása csak nem éppen normális mivel nem enged teszt oldalt se nyomtatni csak gondolom tiltja a számlálót és ennyi.. nem küld semmi infót a toner állapotáról... csak kérdéses, hogy ez a kamu chip ez számol e vagy nem... mert ha nem számol hanem valóban csak átveri a firmet akkor nem kell azt bántani mert úgy is lehet töltögetni a toner-t később.. de viszont ha számol akkor érdemesebb kivenni belőle, és akkor firm csere és ennyi .. nincs több probléma.

ha nem igy van akkor vki leírhatná, hogy most ez hogy is működik.. meg, hogy hova kell ebbe a port tenni?


szer. feb. 03, 2010 14:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Hali!

Én azt már olvastam igen, hogy le kell ragasztani a chipet vagy tépni a tonerről. Melyik módszert illetve firmwaret használtad, egy linket dobj már ??!!!:)
Köszi!


szer. feb. 03, 2010 13:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 26, 2006 7:35
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Na kipróbáltam, hát én ilyen Cihip-es tonert kaptam... betettem de nem nyomtatott tesztlapot áá mondom akkor kell nekem a másik firmware... de az azt irta h ki kell venni a chipet a tonerből.. ki is vettem visszatettem felupgradeltem és megy is mindig resetel de most visszatettem bele a chipet és csak pirosan világít...:D szóval chip nélkül megy... és gondolom épp ez a lényeg mivel innentől bármilyen tonert befogad és bárhogy töltögethetem...
Üdv!P


Magyarul totál nem értem az egészet...:D
Minek kellett az a chip?
Azért lett volna jó mert nem kellett volna egyáltalán semmit csinálnom vele és ment volna igy is? Erre tudok gondolni...
De akkor viszont megin nem tudtam vna tölteni mert gondolom a chip számolt volna... Igy meg most chip nélkül firm cserével mindig ujrakezdi a toner lapszámlálást azaz nem tudom h mennyi van benne de ugy töltögetem meg olyan tonert teszek bele amilyet csak megesz... gondolom uyge?


szer. feb. 03, 2010 11:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 26, 2006 7:35
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hello!
Igen ezen gondolkoztam eleinte én is, de mivel elvileg mindegyik mindig ujraindítja a számlálót mármint minden bekapcsolás után igy tök mindegy lenne elvileg..
Na de ha ma megjön akkor kipróbálom elöbb akkor megpróbálom a régebbit rátenni aztán jelzek, hogy miképp működik..

Üdv!P


szer. feb. 03, 2010 7:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Szerintem, ha nem lesz válasz és megcsinálod a patchelést, akkor inkább a régebbit rakd rá, mert ha 2100 lap nyomtatása után megint elszáll, akkor legalább még egyszer tudsz frissíteni a 93-as patcheltre.:)


kedd feb. 02, 2010 13:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 26, 2006 7:35
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Nem tudom, mert nekem holnap jön meg elvileg az utángyári toner... de egyenlőre azt se értem, hogy nekem mit kell csinálni nekem elvileg 83-as firm van most a nyomtatón... akkor nekem nem jó az a 93-as vagy mi amit itt sok helyen látok? mert gondolom jobb lenne az újabbat rátenni nem?

Üdv!P


kedd feb. 02, 2010 12:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
@p3t1: Remélem hanu ír egy megnyugtató választ, mert én is még csak a reset előtt állok. Viszont itt azt írták, hogy az orosz soft is reszeteli a countert minden indításnál:

http://blog.sahat-tambunan.com/2009/11/ ... ill-toner/

HomeBear hozzászólását keresd meg!

Igazából csak az kellene, hogy nyomtatni vele pár oldalt, majd nyomtatni egy teszt oldalt, majd ki-be kapcs után megint nyomtatni egy teszt oldalt:), És a számokat összehasonlítani. Ha valaki reszetelte már akkor hálás lennék, ha megtenné. :)


kedd feb. 02, 2010 10:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 26, 2006 7:35
Hozzászólások: 8
Hozzászólás ML-1640 Toner
Hali gyerekek!

Eljutottam odaáig, hogy toner-t kell cserélnem ... már rendeltem is egy utángyárit bele, mert az olvastam, hogy majd azt van értleme tölteni mert annak nagyobb a kapacitása.. (nem tudom, hogy ez valóban így van e, de már mindegy is)

Olyan kérdéseim lennének, hogy akkor most nekem majd mit is kell tennem a nyomtatóval, hogy mennyen ezentúl utángyári meg töltött tonerrel is?
Csak mert már nem igazán értem a dolgokat olvastam itt 3 féle variációt is és nem tudom eldönti, hogy nekem melyik lenne ajó...
Elektronikában jártas vagyok tehát meg tudom csinálni azt, hogy az egyik IC lábait összehúzom és értemis, hogy miért kezdi ilyenkor mindig ujra a számlálást...
De olvastam, hogy nem kell ilyen drasztikus eszközökhöz folyamodni..mert lehet buherálni a firmet is...

Na de itt is találtam már 2 féle módszert is... valami magyar leirást is ami szerint ha firmet cserélek az általuk megadottra akkor a nyomtatom onnantol minden bekapcsolásnál ujrakezdi a számolást... ez gondolom azért jó mivel innentől többet nem kell hozzányulnom csak cserélem vagy utántöltöm a tonert és már megy is...
De olvastam egy olyat valami orosz vagy milyen oldalon, hogy azzal a fimr-el elérem azt, hogy ujrakezdje a számolást de minden működik vele ugyanugy meg tudom nézni a toner szintet és irja is, hogy mennyit nyomtattam vele eddig.. azaz nem reseteli minden restarnál a chipet... ez jobbnak tünne mert igy tényleg minden működne és tudnám is követni a toner állapotát akkor ezek szerint.. DE van ezzel gondolom egy baj... hogy ha megin tonert kell cserélni vagy tölteni akkor ugye ujra másik firm kell.. na most gondolom én, hogy a nyomtato nem fogja engedni megin ugyanazt a firmet rápakolni mivel akkor ugyanazt akarnám felrakni ami rajta van... na most akkor ebben az esetben mi a helyzet?

Mit kellene akkor nekem pontosan csinálnom, hogy jó legyen a nyomtatóm.. az a megoldás érdekelne ami közel áll a gyári állapothoz...tehát, hogy lássam a toner szintet meg minden...meg tudjak teszt oldalt is esetleg nyomtatni...

Meg ezt se értem, hogy most annál a firmnél ami mindig ujrainditja a számlálást most ott ha elakad a papir akkor ujra kell inditani a nyomtatot... mert egyéb normál esetben mi van ha elakad a papir? Nem értem ezt most..


hétf. feb. 01, 2010 11:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 08, 2005 16:16
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Az alap tonert töltöttem újra. Nekem már régen megvan ez a nyomtató, de nem használtam mert nem akartam, hogy kiüsse magát a tonerem 2100 oldalnál. Most, hogy találtam ezt a firmware buherálást kipróbáltam és újra 0-áról kezdte a számolást, azt nem tudom, hogyha megint 2000 oldal környékén lesz akkor vissza tudom-e állítani a firmware-t. Van egy másik változat is firmware upgrade-re.
http://www.sendspace.com/file/kim0z2
vagy.
http://www.webaruhaz.hu/download/doksi/ML1640upgrade.zip
Ez annyiban másabb, hogy nem tudsz teszt oldalt nyomtatni és ha elakad a papír akkor kikapcs - bekapcs. De van benne egy magyar leírás.


pén. jan. 29, 2010 14:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
hanu: És most újratöltötted az alap tonert vagy vettél újat? A fentebb említett oldalon mostanában arra panaszkodnak, hogy az új chipes tonerek nem mennek ezzel a firmwarrel.:( Van valami tapasztalatod ebben?


szer. jan. 27, 2010 11:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 08, 2005 16:16
Hozzászólások: 10
Hozzászólás ML-1640 reset
Nekem sikerült megcsinálnom a fenti linken szereplő fórumon olvasottak alapján az ML-1640 toner/chip reset-et firmware cserével.
A nyomtatóm alap állapota az volt, hogy elkezdett villogni a piros lámpa ami a toner ürességét jelezte, utántöltöttem. Jelenleg 1975 az összes kinyomtatott oldalak száma, elvileg 2000-2100 oldal között kiüti magát a toner, ezt nem tudom, hogy igaz-e de a lényeg az, hogy nekem még működött a toner csak a nyomtató ledje villog, hogy kevés a por, pedig mostmár fullon van :-). Ezután jött ez a kis firmware buherálás.
http://www.startcopy.ru/repair/files/sams48xx.htm
1. Letöltöttem: http://www.startcopy.ru/repair/files/fw_93_84.rar
2. Letöltöttem: http://www.startcopy.ru/repair/files/ml1640.zip
3. A letöltött tömörített állományokat egy közös könyvtárba kitömörítettem.
4. Elindítottam: fix1640_93.bat
5. Bekapcsoltam a nyomtatót, nyomtatót összekötöttem a számítógéppel.
6. Elindítottam: downl1640_93.bat
7. Elvégzi a dolgát amit kell, várunk még végez. (A kapcsolat mindvégig meglegyen a nyomtatóval, és be legyen kapcsolva.) Sárga led villog a nyomtatón. Én vártam kb. 1 percet, ezután kikapcsoltam a nyomtatót vártam kb. 10 másodpercet, de lehet, hogy többet. Bekapcsoltam a nyomtatót. A toner hiba jelzése eltünt szépen elindult. Nyomtattam egy teszt oldalt, lenullázódott a számláló, és működik. A lap számlálás továbbra is működik, csak 0-ról indul, az összes nyomtatott oldal számláló is működik.


csüt. jan. 14, 2010 23:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen erre azt mondják a puding próbája az evés.
Az a firm-hack biztosan jó ami a tároló chipet úgy iktatja ki,hogy a központi proc.állandóan töltött állapotú cartridgét jelez.Ezesetben viszont le kell mondani a tonerszint mérésről..előbb utóbb úgyis kibújna a szög a zsákból: hiányosan nyomtat:megrázogat (már a súlyából meg lehet állapítani a festékmennyiséget),ha ez kevés újratölt. :roll:
Ez,csak akkor kellemetlen ha ez a műveletet éppen egy határidős 80-100 oldalas dokumentum nyomtatása közben kell elkövetni és éppen nincs kéznél töltőpowder -igaz ue.a helyzet ha nincs csere-cartridge :twisted:


vas. jan. 03, 2010 13:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Akkor kezdek nem érteni semmit:D:

http://www.fixyourownprinter.com/forums/printer/59558

http://www.startcopy.ru/repair/files/sams48xx.htm


A fenti linken nyomják a rizsát a hackről, a másodikon meg patchelt firmware.

Ami nekem eddig lejött az, hogy az egész egy szappanopera:D:

1. Ügyes gyerekek rájöttek, hogy egy chip két lábát rövidre zárják és nulláz.
2. Samu válasza: új firmware, ami letiltja ezt a hardveres reszetet.
3. Ügyes gyerekek downgradelik a firmwaret, lehet megint rövidre zárni.
4. Samu új firmwaret rak, talán mintha chipet is cserél, így a legújabb firmwarekről nem lehet downgradelni.:D
5. Elvileg az oroszok megpecsetélték a firmwaret, így mostmár upgrade van:D.

Szal szép kis sztori. A gond ebből az, hogy a fene tudja eldönteni, hogy amit vett az most melyik állapotba tartozik vagyis mit lehet vele tenni. De a második linken lévő patchelt firmware elvileg megoldja, mert letilltja a chipet.


szomb. jan. 02, 2010 22:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
.... a pachelt firmwarrel nem kell hardveres hack sem:)!

-olyan a mostani nyomikon nincs!A chipet mindenképpen resetelni kell!-ezen nincs nyomógomb,mint az alaplapon...vagy cseréled a chipet ez a gyári megoldás,vagy valamilyen hard-technikával beavatkozol(kalapács,páka,köszörű)-magyarul a chip tárolója túlcsordul,ezért az egész berendezés blokkolt állapotba kerül.


szomb. jan. 02, 2010 16:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Sajnos vannak problémák úgy tűnik a pactchel, ahogy nézem a fentebb idézet oldalon a hozzászólásokat.

Valakinek van bármiféle tapasztalata? Köszi!


szomb. jan. 02, 2010 11:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 28, 2009 17:14
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re: Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Hi!

Van mostmár megoldás:

http://blog.sahat-tambunan.com/2009/11/27/reset-samsung-ml-2240-to-use-refill-toner/

http://blog.sahat-tambunan.com/2009/11/28/reset-ml-1640-and-ml-2240-for-refill-toner/


Nekem még nem ürült ki a demo, de ha kiürül akkor megcsinálom. Ha megcsinálod akkor írj már az eredményekről:) Ja és elvileg ezzel a pachelt firmwarrel nem kell hardveres hack sem:)!


hétf. dec. 28, 2009 17:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hát olyan nagyon veszettül nem olvashattál,ha ezt sem találtad,de aztán ne engem emlegess amikor mégis másik cartridge kell a gépbe.Magyarul saját felelősségedre.Egyébkét,van már annyi nyomis topic,hogy belefért volna bármelyikbe.


pén. dec. 11, 2009 16:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 28, 2009 22:15
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Samsung ML-1640 toner lapszámolás törlése
Sziasztok!

Samsung ML-1640-es nyomtató toner lapszámoló chip-ét szeretném reset-elni.
Abban biztos vagyok, hogy lehet, mert több helyen is olvastam róla, csak nem tudom, hogy hogyan.
http://www.vatera.hu/nyomtass_olcson_sa ... 68611.html
Ezen kívül mást nem találtam.

Esetleg valaki tudna segíteni?


pén. dec. 11, 2009 13:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 47 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség