Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 14:47



Hozzászólás a témához  [ 151 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Alaplap hiba vagy......? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás Re: Alaplap hiba vagy......?
gaga1982 írta:
Sziasztok
Kérnék egy kis segítséget
Van egy lapom Asus A8NE-FM/S most raktam be a gépembe ahogy raknám fel az xpt néha kiirja hogy egy-egy fájl nem telepíthető de ha az ujra gombar nyomok akkor folytatja. Felteszi a rendszert müködik is legalább is ugy tünik csak ha tennék fel programokat akkor kiirja hogy nem teepíthető és egy hibakodot de mindig mást. Ha töbször probálom néha felmegy de néha nem. És van hogy a böngésö is összeomlik. Mi lehet a hiba .
Kérlek segítsetek Elöre is köszi


optika/vinyó megfelelően jumperelve jó helyen vannak?


pén. júl. 30, 2010 21:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Alaplap hiba vagy......?
:roll: Ez mind,igaz is lehet,de én még nem talákoztam Live-IE vel..igy nem is értem a dolgot avagy lehet hogy mégis? :P
-virus-virus hátán meg a reklámok tömkelege,ha nincs rajtad koton az első pofont pont a gyártótól kapod,de ezt szerintem nem is ide szántad :)-nem az olvasó a kettyós,hanem a rendszer.. :gigalol:


csüt. júl. 29, 2010 19:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Alaplap hiba vagy......?
Üdv!
Én 2-3 ilyen "akció" után lecseréltem a telepítőlemezt illetve kerestem hibátlan CDolvasót.
Az IE amúgy ettől független képes olyan szinten magábaroskadni újabban, hogy csak az elindulása kitehet akár 2-3 percet is.
Több gépen tapasztalta, de okára egyelőre nem jöttem rá.


csüt. júl. 29, 2010 8:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Alaplap hiba vagy......?
+1 ..Ill.nagyon ritkán előferdül hogy a táp,de ez nem az lesz!


szer. júl. 28, 2010 19:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Alaplap hiba vagy......?
Ahogy TargeT mondja, először Memtest és Goldmemory (Hiren's CD-n megtalálod mindkettőt.)


szer. júl. 28, 2010 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Alaplap hiba vagy......?
Memóriahiba. Futtass memtesztet.
Ha az esetleg mégis jó lenne, akkor valami táp probléma. Vagy más.


szer. júl. 28, 2010 12:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 28, 2010 10:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Alaplap hiba vagy......?
Sziasztok
Kérnék egy kis segítséget
Van egy lapom Asus A8NE-FM/S most raktam be a gépembe ahogy raknám fel az xpt néha kiirja hogy egy-egy fájl nem telepíthető de ha az ujra gombar nyomok akkor folytatja. Felteszi a rendszert müködik is legalább is ugy tünik csak ha tennék fel programokat akkor kiirja hogy nem teepíthető és egy hibakodot de mindig mást. Ha töbször probálom néha felmegy de néha nem. És van hogy a böngésö is összeomlik. Mi lehet a hiba .
Kérlek segítsetek Elöre is köszi


szer. júl. 28, 2010 10:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
PS:időközben megoldotta magának a "dúszakértelmű" kollégánk, a wines topicban,de csakannyira volt számára fontos hogy oda meg is írta!-holtott ha valakinek ennyire sürgős akkor min ennyit ide is be kellene ollóznia:bocs fiúk- lányok,eb*asszajtottam,hogy ide is írtam egyébként meg teszek rátok! :wink: ..


hétf. máj. 10, 2010 21:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Nemegy lapossal futottam már össze, amelyik telepítés után USB eszköznek látja nemcsak az optikát, hanem magát a HDD-t is.
Na ha itt valaki épp USB driver frissít ....


hétf. máj. 10, 2010 10:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Szvsz : ez ebben a formában számomra nem világos!
Ki kellene próbálni más op.rendszerrrel is pl egy BartPe vagy valamelyik linux live CD-vel,vagy akár egy Hiren'-sel,ha itt működik akkor egyértelműen sw.hiba,ha nem akkor kinyuhhadt a déli-híd a lapon-se akkor más sokkal komolyabb bajok lennének,pl a wincsit sem mindig látja,nincs hálózat stb.


szomb. máj. 08, 2010 12:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Az alábbi problémám van.
A lapom MSI KT4V 1.0. WinXP SP3 feltelepül, de csak úgy ha a bios-ban kikapcsolom az USB-t. Amint bekapcsolom akkor a már jól müködő win lefagy, miközben próbálja feltelepíteni az USB driver-t. BIOS-t már frissítettem e legutolsó verzióra (1C). Nincs alkalmam sem arra, hogy én telepítsem fel az USB-drivert, mert a win mindig maga akarja telepíteni és belefagy.
PLÍZ HELP!


pén. máj. 07, 2010 20:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 18, 2007 21:03
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Baranya megye
Hozzászólás 
Közben rájöttem az alaplap nem tudja a 800-as FSB-t


csüt. máj. 06, 2010 20:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd dec. 18, 2007 21:03
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Baranya megye
Hozzászólás 
Sziasztok !

Kérdésem lenne a nagy hardver guruk-hoz.

Vettem egy Fujitsu siemens D1521 alaplapot egy Celeron 2,4 Ghz-es procival. Nekem volt egy full pentium 4-es 2,4 Ghz-es procim, de azt valamiért 1,2 GHz-esnek érzékeli.
már rátettem a általam talált legfrissebb bios-t de akkor is csak 1,2-es
A bios-ban nem találtam semmi állítási lehetőséget a procira.

Találkozott már valaki ezzel a hibával, vagy van ennél frissebb bios?

FLASH BIOS UPDATE DISK (D1521) V4.06 R1.08


csüt. máj. 06, 2010 20:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 20:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Hát ez bizony rossz hír.
Köszönöm hogy segítettetek.


csüt. jan. 21, 2010 21:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, akkor valószínűleg az alaplap megadta magát.


csüt. jan. 21, 2010 20:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 20:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Az ok de kipróbálni jó volt :D


csüt. jan. 21, 2010 19:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Akkor,azt a színes vezetékeinél fogva a Dávid-féle parittyás mozdulattal.. :?


csüt. jan. 21, 2010 18:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 20:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
LC-A 300 ATX
Ennyi van rajta.De akkor sem indul el semmi.


csüt. jan. 21, 2010 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Nem, az kapcsoló üzemű tápot jelent.
A márkája a 300Watt előtt kéne hogy legyen.


csüt. jan. 21, 2010 15:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 20:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Már itt is vagyok :D
Ha nem is komoly de táp,amit tudtam hirtelen szerezni.Ez is 300 wattos és switching power supply (ez lenne a márkája?).Kipróbáltam alaplap,proci,ventilátor,memória és a ventilátor meg sem pöccent.Tehát semmi.Akkor ez kuka? :cry:


csüt. jan. 21, 2010 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
stol írta:
145-ös FSP-m nekem is van. Ne keverjük ide.

Igen, valami ilyesmi.
Eredetileg P3-as táp volt, passzív PFC-vel, de én beleheggesztettem egy P4 csatit is. Azóta kicserélődött egy nagyobbra.

zatopek írta:
Létezhet az hogy a táp gyenge volt az új konfignak és tönkre vágta az alaplapot?

Igen létezhet, ahogy Hannibal is írta.
De az is megesik, hogy az öreg, gyenkélkedő táp a túlterhelésre végképp behal. Nálad remélem ez utóbbi az eset. Próbatáp és várjuk az eredményt.


csüt. jan. 21, 2010 13:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 20:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ok
Akkor megpróbálok szerezni egy tápot.
Köszi


szer. jan. 20, 2010 23:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
zatopek írta:
Helló
Na végre rátaláltam arra a topic-ra aminek a témája szinte megegyezik az én problémámmal is.
Történt ugyanis hogy egy kicsit bővitettem a gépem egy plusz vinyó egy memória modul és egy hűtő ventillátor került bele.Kb.egy-másfél hétig tökéletesen működött minden aztán egyik este elkezdett a gép újra indulgatni.Eleinte ritkábban,azután már tiz percenként végül az XP már be sem töltödött,csak sorozatosan újraindult.Ez két nap alatt zajlott le.Azt hittem az XP **** be,megpróbáltam újra telepíteni de persze nem ment az újra indulások miatt.Kivettem a frissen belerakott cuccokat és ekkor szembesültem vele hogy a gép már el sem indul.Végig olvasva a topic-ot kipróbáltam mindent ami itt le van irva,eredmény 0.Létezhet az hogy a táp gyenge volt az új konfignak és tönkre vágta az alaplapot?A jelző led világit és mondanom sem kell hogy a lap ASUS P4C800 E-deluxe,a táp meg valami 300w-os nevesincs.Van valami ötletetek a gép helyrehozatalára?Vagy ez már kuka?
Köszi


Ha kevés a táp, akkor a minőségi, megfelelő védelemmel ellátott tápok lekapcsolnak. Gagyi nevesincs vackok meg szépen megszaladhatnak és visznek mindent magukkal a sírba.

Első körben mindenképp szerezz egy normális tápot, akár kölcsönbe is. Arról próbáld beröffenteni a gépet.
Ha van táp, csinálj egy CMOS resetet. Gépben csak a táp, alaplap, proci legyenek, más ne legyen rádugva a lapra. Próbáld indítani, ventillátorok felpörögnek-e? Ha már azok sem, akkor a lap az kuka.
Ha elkezd veszettül csipogni, az már jó jel, akkor a memóriát hiányolja.
Egyszer eddig juss el, lássuk az eredményeket.


szer. jan. 20, 2010 23:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Up to You?


szer. jan. 20, 2010 21:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 20, 2010 20:59
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Helló
Na végre rátaláltam arra a topic-ra aminek a témája szinte megegyezik az én problémámmal is.
Történt ugyanis hogy egy kicsit bővitettem a gépem egy plusz vinyó egy memória modul és egy hűtő ventillátor került bele.Kb.egy-másfél hétig tökéletesen működött minden aztán egyik este elkezdett a gép újra indulgatni.Eleinte ritkábban,azután már tiz percenként végül az XP már be sem töltödött,csak sorozatosan újraindult.Ez két nap alatt zajlott le.Azt hittem az XP **** be,megpróbáltam újra telepíteni de persze nem ment az újra indulások miatt.Kivettem a frissen belerakott cuccokat és ekkor szembesültem vele hogy a gép már el sem indul.Végig olvasva a topic-ot kipróbáltam mindent ami itt le van irva,eredmény 0.Létezhet az hogy a táp gyenge volt az új konfignak és tönkre vágta az alaplapot?A jelző led világit és mondanom sem kell hogy a lap ASUS P4C800 E-deluxe,a táp meg valami 300w-os nevesincs.Van valami ötletetek a gép helyrehozatalára?Vagy ez már kuka?
Köszi


szer. jan. 20, 2010 21:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:by Laci_L...(egy újjászületett Baudelaire).:roll:
Höhh!, akkor úrararegelem magam!,de a választásoknál is szavazzatok mellettem..aztán eszünk iszunk,..és ami a fő mindenki jól jár!,de az utólag majd megbeszéljük,nem leszek hálátlan!:P
Mint,ahogy a Regős Bendegúz is megmondta:az a világ baja,hogy nem a tehénpásztorok kormányozzák! :D
On

By stol:
Idézet:
A kodegány meg újkorában seggreesik 150W felett, nem még öregedve...
...
Ezt csak a művészvilág úri lektűrének vélik,hiszen,te egy önmagadat meg nem valósító szobrász vagy aki 'a nagyok' el***ott alkotásait kijavítod... ]:-< :arrow: számukra nyilvánvaló hogy ez a kötelességed..:shock:
..,és megveszik a fo*t!:evil:
Eklatáns péda:T-gazdaságos gép:monitorral,nyomival,OP-al(ehhez természetesen lemez nuku..):99999 HUF-na ez jó lesz a gyreknek,Karácsonyra!(a szokásos kiépitmény 300-400-550W nevenincs táp az alaplapi kütyükkel-egy irodának 'ippeg' jó-sokáig,ha nem akar bőviteni)-Éés ezzel szerinte megvette ha nem is a 'kujbisevet',de annak a harmadik leágazását.
Sőt,!: ellátja az irodát is a bitzciklipunpálóüzemben is,sőt vezérli is a küllőzőt,sőt keréknyomást is ellenőriz,meg könyvel is rajta az asszony,már amikor a gyerek
nincs otthon,no meg a házi riasztóra is felügyel,a tápjának kell azt bírni,hiszen van itten 380-is,meg éjszakai-az korábban olcsóbb volt.. de megeteti a disznóst is..abban is több volt(mármint állat),DE mért nem tud az ku*va 400W táp mehajtani még egy fűnyírót is,hogy ne kelljen nyáron a nyulaknak sarlózni a fenyert..mindezt természetesen időnként egyszerre :x


szer. jan. 20, 2010 20:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Tron írta:
Idézet:
Krehh...


145-ös FSP-m nekem is van. Ne keverjük ide.
Le is teszteltem: http://logout.hu/cikk/fsp_145-61gn_tartosteszt/teljes.html

A kodegány meg újkorában seggreesik 150W felett, nem még öregedve...


szer. jan. 20, 2010 19:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
A Földön nincs olyan ember, aki nacorvus asszociációit az esetek jelentős részében tökéletes pontosan követni tudná...

Off
Lehet, hogy írogat álruhában (egy újjászületett Baudelaire). :D


kedd jan. 19, 2010 19:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A Földön nincs olyan ember, aki nacorvus asszociációit az esetek jelentős részében tökéletes pontosan követni tudná. :wink:
Talán kicsit szégyellem, de eddig ezt a zsírozott villám szókapcsolatot se ismertem. Rövidítve meg pláne. :lol:


kedd jan. 19, 2010 19:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... zs.v..m=zsírozott villám ...

Hogy erre nem jöttünk rá....
Pedig egyszerű, mint a Linux. :D


kedd jan. 19, 2010 19:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A lényeg,hogy sikerült! :D
Off: Elhiszem hogy ideges az ember,ha elsőre nem úgy működnek a dolgok és az ember segítségért folyamodik,de mivel nem kamerás kapcsolatban vagyunk..félszavakból nem igazán érthető hogy mi a probléma.Házcsere után nem működik a lap... ezért frissítek egy BIOS-t
és lám mi az eredmény:anyóka csúnyább mint valaha..:roll:
Egyik gyereknek sem 'passwördözöm' a BIOS-t -pedig még nem igazán ivarérett egyik sem-nincs tiltva,sőt kötelező nekik rendben tartani a saját gépet havonta 1x-(csendben mondom nálam az évi 2-3,az már jó arány).Dugó kihúz és portalanít.A végén szemrevételezem hogy minden a helyén van-e,akkor összerakhatja és bedughatja.A nagyobbik már beletévedt a BIOS-ba..Be is volt első alkalommal tojva,de rendesen.Modtam neki hogy nem elrontotta,de mielőtt bármit elállítana szóljon,vagy írja fel,-mert nekem sincs foto-agyam,az anyjának sem,így nem örökölhette-ha ott fizikálisan tönkrevágja úgyis rájövök:aztán jöhet a daróc-felsőben a kukoricántérdeplés a satyarékban +egyéb kedvezménymegvonások pl:nem lesz egy darabig gépe :lol:-Most már profin vadidegen gépekben is nyúlkál a tudtomon kívül!-és hordja haza a rengeteg sz*t amin nem segített egy egyszrerű Puppys- vírusírtás :x

zs.v..m=zsírozott villám :)
ON


kedd jan. 19, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
VaFec írta:
Egyébként nem értem, hogy egy házcsere hatására miért nem indul el a gép, és biosreset után meg menne


Nem csak házcsere volt, hanem "az IDE CD-ROM meghajtót SATA CD-ROM meghajtó váltotta fel".

Úgy néz ki ez lett minden baj forrása, az elfelejtett BIOS passworddel egyetemben.


kedd jan. 19, 2010 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Kicsit elkéstem, de legalább megy. :wink:


kedd jan. 19, 2010 15:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Ha nincs meg a kézikönyv, akkor innen letöltheted.
http://hu.diplodocs.com/hasznalati-utmu ... 2N4-SLI-_E
A biosban az Advanced fülön találsz olyat, hogy Onboard Device Configuration, ezen belül, hogy IDE Funtion Setup.
Ebbe belépve minden funkció ENABLED legyen. (83. oldal)
A főmenüben a MAIN fülön a Primary IDE-be belépve állítsd mindkét változót Auto-ra. Majd ez alatt az SATA4-ig bezérólag mindent szintén Auto-ra. (72. oldal)
Az, hogy a menüben None van írva melléjük ne zavarjon, mert az csak azt jelenti, hogy nem talált semmit annak a kimenetnek a végén.

Egyébként nem értem, hogy egy házcsere hatására miért nem indul el a gép, és biosreset után meg menne, csak nem tölti a windowst. :?: Amikor próbáltad először bekapcsolni, akkor tök süket volt, vagy csak a windows nem indult el?
Mert ez esetben rosszul raktad össze a gépet. Célszerűbb lett volna hozzáértőbb kezekre bízni. Ez rajtad már nem segít, csak tisztázna pár kérdést.


kedd jan. 19, 2010 15:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm a segítséget.
Az alaplap könyvét bogarásztam és próbáltam összehasonlítani a Bios menüihez. Az Advanced menüben a IDE Function-ban találtam SATA beállításokat. Bekapcsolgattam őket mert alapból ki voltak kapcsolva. Utána F10 Bios mentése, újraindítás. A gép elindul majd pár másodperc múlva leáll. Elindítottam de pár másodperc és megint leállt. Mérgembe mindent leáramtalanítottam megittam egy kávét, majd összedugtam elindítottam és a Biosba megjelentek a SATA meghajtók. Most minden rendben és működik minden. Nagyon köszönöm a segítséget....Köszönöm.


kedd jan. 19, 2010 15:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Biztos rólad írtam :?: :roll:

Hehhh, hát ha közvetlenül utánam írsz, többnyire az előzőre szoktak reflektálni, ha nincs más megemlítve. :lol: Igaz lehetnek közben időként zavarok.

Idézet:
zs.vm.:D

Az meg mi fán terem? :)

@BlackStar
Most azóta hogy áll a dolog? Az alaplap leírásod megvan? Abban benne kell lennie a BIOS beállítások taglalásának.
Ha nincs meg, a netről biztosan letölthető. Én még nem kerestem rá, de ahogy látom ez egy Ami BIOS lesz. Abban kicsit másképp vannak a dolgok nevezve és megvalósítva, mint az Award.
A cél az lenne, hogy a SATA/RAID funkciók legyenek kikapcsolva és egyúttal az IDE emuláció legyen beállítva.


hétf. jan. 18, 2010 22:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Elnézést kérek mindenkitől ha megbántottam. Csak elkeseredetten keresem azt a beállítást ami előzőleg jó volt.
Előzőleg SATA HDD volt bent (OP:WinXP) az IDE CD-ROM meghajtót SATA CD-ROM meghajtó váltotta fel. A Bios reset után nem látja a SATA meghajtókat (HDD, CD-ROM). Az Advanced menüben a az IDE Function Setup mind be van kapcsolva. Az NVRAID Configuration-ban a RAID kikapcsolva. Ez mennyire lényeges? AHCI-t sehol nem találok.


hétf. jan. 18, 2010 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Biztos rólad írtam :?: :roll:-olyan gyors vagy mint a zs.vm.:D
Idézet:
Elszomorít, hogy a segítség helyett azt feltételezitek hogy valami nem stimmel a dologban. Elég baj az nekem, hogy e gyerek nyaggat hogy miért nem megy a gép én meg nem tudok már mihez kezdeni vele. Szervizbe is elvihetném de a családi kassza nem engedi meg a + 5-10e forint kiadást. Ha nem akartok segíteni nem kötelező.


hétf. jan. 18, 2010 19:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem szoktam olyan könnyen megsértődni. :wink: De lehet, hogy kellett volna ottan még egy smiley.
Az ember nem mindig ír le olyat, amit csak gondol, és amúgy is elég egyértelműnek látszik. Szerinte.
Elsőre te sem ezt írtad. :lol:
Egyébként egyes BIOS-okban ez az általad említett advanced vagy enhanced IDE funkciók tényleg lényegesek, anélkül butácskább ótómatán.


hétf. jan. 18, 2010 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
'Monnyuk' ha első nekifutásra ezt írtad volna...-talán nem kellett volna megsértődnöd :wink:
Na, hogy legyen valami értelme is a dolognak: A BIOS-ban a második menüpont Advanced alatt IDE funkciók On-chip sata-driver Enabled re állítani,mert reset után,különösen BIOS-fisi után elfelejti,sőt amilyen barom a gyári beállítása is ilyen.A RAID-t funkciókat is itt tudod aktiválni,feltéve ha van.
A következő lépés a Boot menüpont (4.) boot-sorrend beállítása.természetesen az első után is menteni és újraindítani,és a második után ui.


hétf. jan. 18, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Ezek szerin te is benne vagy a bűnszövetkezetben? :?

:P
Idézet:
Mi a bánatnak kellene azt átállítani egy házcsere miatt?

Önmagában a házcsere miatt persze nem, na de ha bele kell piszkálni valami BIOS beállításba, az kézenfekvő.
Pl. eddig nem volt SATA vinyó, de egyéb dolgok is lehetnek. No meg volt BIOS frissítés, de az se a házcsere miatt. :lol: Nem önmagában azért, de mint kiderült még ajánlották is.

@BlackStar
Tisztázni kellene, hogy milyen op. rendszer, de nyilván XP, mert a Vista/Win7 esetén nem szokott gond lenni a SATA eszközökkel.
A BIOS-ban első körben a SATA módot IDE-re kell állítani az Integrated Peripherals alatt, így azt emulálja. AHCI ne legyen, ha SATA driver nem volt telepítve. RAID meg végképp ne.
Natív SATA mód se.
A másik meg a boot sorrend ellenőrzése. Ezek némiképp BIOS függőek, de nagyjából ez lehet.


hétf. jan. 18, 2010 19:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Elszomorít, hogy a segítség helyett azt feltételezitek hogy valami nem stimmel a dologban. Elég baj az nekem, hogy e gyerek nyaggat hogy miért nem megy a gép én meg nem tudok már mihez kezdeni vele. Szervizbe is elvihetném de a családi kassza nem engedi meg a + 5-10e forint kiadást. Ha nem akartok segíteni nem kötelező.
Azért köszönöm még egyszer :(


hétf. jan. 18, 2010 19:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
A bios reset azért kellett mert amikor vásároltam kb. 2 éve beállítottam egy jelszót, hogy a fiam ne piszkálja. Már nem emlékszem, hogy mit állítottam be (az öregség jele). Mikor átraktam az alaplapot az új házba nem indult el a rendszer és ekkor szembesültem hogy nem tudok belépni, ezért a Bios reset. Ezek után sem bootolt be a rendszer és kaptam egy tippet, hogy cseréljem le a biost újabbra...megtettem. Sajnos nem látom a biosba a SATA HDD-t meghajtót. A SATA CD-ROM meghajtót sem látja. Ezért fordultam segítségért hozzátok.


hétf. jan. 18, 2010 18:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
by TargeT:
Idézet:
Még az van, hogy BIOS jelszó volt beállítva, csak az valamiért nem volt ismert.

Ezek szerin te is benne vagy a bűnszövetkezetben? :?
Mi a bánatnak kellene azt átállítani egy házcsere miatt?Ártrakom a lapot a kártyákkal,gondosan átnézem,hogy minden a helyén van-e,aztán megnyomom az Bekapcsgombot..és örülök a szép új házamnak,de azért rúgok kettőt- hármat az oldalába,hogy egy kicsit emlékeztessen a régi formájára.:lol:
Itt valami egyéb és nagyobb disznóságok lehetnek a háttérben!


hétf. jan. 18, 2010 18:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Még az van, hogy BIOS jelszó volt beállítva, csak az valamiért nem volt ismert.
És nem csak a házcsere miatt, hanem így zanzásítva. Sok m indenre jó a BIOS default, de a SATA ügyben nem, vagy erősen alaplapfüggő.
Így ennyivel a SATA meghajtók után tényleg furcsán hat a dolog. A BIOS SATA AHCI vagy IDE beállítások és SATA driverek integrálása XP telepítőbe vagy F6 floppys adagolásával tömve van a net.


hétf. jan. 18, 2010 18:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: ?
Erre innom kell valamit,de hirtelen...
Minek kellet resetelni a Cmost?Miféle kód? és utána még frisssiteni a BIOS-egy új ház miatt? :roll:


hétf. jan. 18, 2010 18:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Sziasztok!
Pár napja vettem egy új PC házat táppal. Átraktam az alaplapomat ASUS M2N4-SLI végrehajtottam egy CMOS törlést, mert a Bios kódra nem emlékeztem. Most az a gondom, hogy az alaplap nem látja a SATA merevlemezt de a SATA CD-ROM meghajtót sem. A Biosba a Load Setup Default sem segített. A legújabb Biost is felraktam de csak nem látja a SATA meghajtókat. Van valakinek ötlete mit lehetne tenni? A válaszokat előre is köszönöm.


hétf. jan. 18, 2010 17:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Biztosan elégnek kellene lennie,mert a flottában ban egy csomó Dell ami kb hasonló felszereltséggel bír:2 wincsi+1 optika 240-250W-os gyári tápokkal pülückéznek kb 7-8 éve minden nap a kb 40 darabból amortizálódik évente 2-3,de az sem mind táphiba miatt.-Az agyatlan dobozba nem fér el az újabb lap- :roll:-vagy azért mert ez"már ide nem jó"-nem lehet rajta kávétfőzni.. :wink:


hétf. jan. 18, 2010 16:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
ezek szerint...mégis van valami gondja a betáplálóegységnek,nem is kicsi

Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy a gépem (AMD A64-3000 + alaplap + 2 db HDD + 2 db ODD + IDE RAID kártya + SCSI kártya) jópár hónapig egy hivatalosan 145W-os [-egyszáznegyvenöt-] tápról volt hajtva.
Ebből kb azt tudom leszűrni, hogy egy átlag táp eleve igen gagyi hatásfokkal dolgozik, hameg valami kezdi elhagyni magát benne, akármire is képes.


hétf. jan. 18, 2010 15:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Bocsi a kiszólásért-te nem az exkavátor-fejűek közé tartozol... :oops:
de,hogy stol rövidítésével éljek:.
Idézet:
.. möff..
ezek szerint...mégis van valami gondja a betáplálóegységnek,nem is kicsi :cry:


hétf. jan. 18, 2010 15:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 151 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség