Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:00



Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
NAS de milyen? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
kb 20 ból meg lehet ácsolni olyan 1T-vasat(egy lelemezes puupis) amit emlegettem fentebb!-szeverként+10 HUF a táp ház és egyéb kölönckék miatt!


szer. jún. 30, 2010 21:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Meggondolom, számolgatok, aztán meglátjuk. Köszönöm! :)
Nem mostanra várható a beszerzése, de amint lesz tapasztalatom, megosztom veletek.


szer. jún. 30, 2010 11:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Szerintem egy kis fogyasztású PC-vel megoldható a dolog és jobban jössz ki, mint ha vennél egy NAS-t, plusz egy lejátszót.
Valami kis AMD alapú gép egy jobb integrált VGA-val, olcsó procival, 2 giga rammal és olyan vinyóval, ami tetszik.
Lehet kapni PC-hez is távirányítót: http://www.amazon.com/Microsoft-Control ... B00066FIO6 (mondjuk árban azért nem a legolcsóbb)
Win7 Media Centere pedig már egész okos és használható. Ha nem tetszik, akkor sem kell kétségbe esni, van egy rakat hasonló program.
A gépet pedig mindig készenlétbe küldöd, így pikkpakk indul.


szer. jún. 30, 2010 11:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Na igen, de akkor ott tartunk, hogy egy picike, kis fogyasztású PC + egy médialejátszó. Ehhhhh, nehéz ügy ez, vagy túl nagyok az igényeim. :)


szer. jún. 30, 2010 10:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Hát, akkor szerintem már egy asztali lejátszó is kellene... vagy a számítógépet kell távirányítanod, de nem tudom, azt lehet-e, ilyen kérdéssel még nem foglalkoztam. Elméletileg elképzelhető, valamire csak kitalálták a Windóz Media Center Edition-t...

Erre jó választ már csak a nálam okosabbaktól remélhetsz. :D


szer. jún. 30, 2010 10:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Ezzel még nem is lenne semmi gond, viszont nem tudom, mi lenne a könnyű kezelhetőséggel: távirányító alap, meg az is, hogy ne kelljen egy percet várni arra, hogy egy film elinduljon. Ezért gondolkodtam filmlejátszásnál célhardverben.


szer. jún. 30, 2010 10:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Szerintem akkor neked NAS helyett egy minimál PC kellene.

Kell egy ház, alaplap, egy kis proci (Atom, vagy ilyesmi... - vmi minimál proci), 2-4 GB RAM, egy, vagy 2 darab 1 terás HDD,
pl Samsung EcoGreen 3, vagy WG Caviar Green - ezek 5400-esek, csendesek és hűvösek.
Alaplapi VGA, stb.. alaplapi gigabit ethernet, és így tovább. Meg egy ház...

Feldobsz 1 oprendszert, torrentezik, HD filmet játszik... (ha ATI HD3200 vagy jobb VGA van rajta), és akár akettőt egyszerre.
Médiákat megosztja, tud mindent, amit akarsz.


szomb. jún. 26, 2010 22:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Tulajdonképpen két célom van. Az egyik, hogy legyen egy hálózati médiatáram, ahonnan a hálózatra kapcsolt gépek el tudják érni a kívánt tartalmakat. (Értsd: a zenék, filmek pl. legyenek "közösítve", azaz mindenki egy helyről szedi őket, és egy helyre pakol is mindenki.) A másik, ami jó lenne, hogy kéne egy médialejátszó, ami számítógép közbeiktatása nélkül is le tud játszani 1080p tartalmakat, és HDMI-HDMI csatlakozással rá tudom kötni a tévére. Azt a témát nem jártam még körbe, hogy akkor két eszköz kellene-e (gondolom a médialejátszó nem menne a nap 24 órájában, csak ha filmet is néznék róla), vagy egyben is meg lehet oldani az egészet. Ezt kevésbé tartom valószínűnek. Viszont ott van a másik gond, hogy a médialejátszók általában belső vagy USB-s csatlakozású vinyóval mennek.

Rövidre zárva: a legjobb az lenne tehát, ha lenne egy 1 vagy 2 lemezes NAS (RAID nem szempont) rákötve a gigabites routerre, ami torrentezni is tud (80/25-ös háló van, és el kéne bírnia egyszerre sok-sok torrent seedelését is), valamint lenne egy picike (akár vinyót sem tartalmazó) mozigép, ami szintén a NAS-ról szedné a lejátszandó adatot és nyomná ki a tévére a képet, a hangot meg az erősítőre. Optikai lemez támogatás (DVD/Blu-ray) szintén nem érdekes.

Így a számítógép csak akkor megy, ha netezni akarok vagy esetleg játszani, a mozigép meg csak filmlejátszáskor lenne bekapcsolva. A NAS meg mindig megy, hiszen akár az egyik wifin csatlakoztatott laptopnak is szüksége lehet onnan valamire.

Ja és még valami. Minél olcsóbban :) Nincs 150-200e Ft-om egy NAS-ra. :)


pén. jún. 25, 2010 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Annyi RAM, meg olyan proci persze nincs. De ehhez nem is kell. Egy torrentnek nincs annyi erőforrás igénye.
No persze a jobb NAS-ok egyéb speciál nyalánkságokat is tartalmaznak, amikre vagy szükséged van, vagy nem.

Habár a két lemezes QNAP TS-259 Pro Turbo Station kétmagos 1,66 GHz-es Atom procit és 1 GB RAM-ot tartalmaz.
Ez netbookokban is egész elmuzsikálna kvázi PC-ként. :wink: Persze az ára is meg van. :twisted:

De tényleg, mekkora összeget szánnál rá, és hány lemezesben gondolkodsz? RAID kell-e? Mert ha csak annyi, hogy ne a PC legyen bekapcsolva a torrentért, akkor szinte bármi jó.
Csak mintha valami jobb minőséget céloztál volna meg.


szomb. jún. 19, 2010 12:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Hát, én úgy hallottam, hogy a NAS-okban nincs akkor proci, meg annyi RAM, mint egy normális alaplapon. Ebből kifolyólag biztos korlátozottabb az ember, mint egy PC esetén...

Mindenesetre engem sima NAS érdekel most, nem PC.


szomb. jún. 19, 2010 9:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
:Draco :
Idézet:
Ugyanis a NAS célhardverek elég kicsi procival és memóriával vannak ellátva...
Nagyon csúnyán kell érteni a Linuxot, hogy kedvedre programozhasd, és még beleférjél a pici memóriájába is...

Beszélsz badarságokat,mégis mit szeretnél rajta proramozni?-letőt-feltőt és töröl-hozzáad ennyi.. uu működik működik mindazt TargeT is vázolá fentebb ..van benne egy paracssros pctorrent,vagy minix,v. golblin v. slax-mini. "Elvileg",sőt gyakorlatilag is:egy kívlüről 'manágerelhető' egylemezes szerverrel rendelkezel uszkve 20-e Huf magasságában kb 1Tb-ig.Felette logaritmikusan növekednek az árak,de maga a szolgáltatás ua,csak kényelmesebb kezelni, :arrow: na,ezért fizetni kell akár 200 e.feletti összeget is sőt..


pén. jún. 18, 2010 17:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
A médialejátszómban is van torrent kliens. Linux alapú persze az egész. Nincs túl sok beállítás, éppen hogy csak a max. le- és feltöltési sebesség, port, kapcsolatok és feltöltések száma.
Ráklikkelek a távirányítóval a torrent fájlra, és töltöget. Nincs persze annyi infó és beállítás, mint egy uTorrentnél, de standbyra kapcsolva is dolgozik a kütyü. Annyiban nem kunszt, hogy csak a videokimenetet tiltja le ilyenkor.
Sajnos a netem nagyon belassítja, bárhová állítom, ping az egekben és legfeljebb ingadozik. De nem is nagyon szoktam torrentezni.
Mutatja egy csík, hogy hol tart a letöltés, meg az aktuális sebességet.

Szerintem hasonló kliens lehet a NAS-okban is. A Transmissiont szokták emlegetni, de asszem van más is. Nem gondolom, hogy ezeket olyan nagyon programozni kellene. De tévedhetek.
Mondjuk, ha egy router dd-wrt firmware-en akarsz különböző beállításokat, akkor inkább.
Szerintem a Synology firmware-nek szintén tartalmaznia kell a torrent klienst is. De lehet telepíteni is rá valószínűleg valamilyet.
Van itt néhány infó a legolcsóbb 1 lemezes kivitelről. Synology DS110j
A többi pénztárca és igény kérdése. :wink: Több lemez, jobb proci, nagyobb RAM, nagyobb sebesség.


pén. jún. 18, 2010 14:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Hali!

Nekem mindenképp ilyen célhardver kell most.

Lentebbi érdeklődőnek elmondanám, hogy ha torrentre rá akarja beszélni, akkor inkább egy pici számítógép...

Ugyanis a NAS célhardverek elég kicsi procival és memóriával vannak ellátva...
Nagyon csúnyán kell érteni a Linuxot, hogy kedvedre programozhasd, és még beleférjél a pici memóriájába is...

Nálam szerencsére nem követelmény a torrent...

Akkor QNAP és Synology?
És a Linksysről mi a vélemény? (Azt leszámítva, hogy WiFi nincs benne...)


pén. jún. 18, 2010 11:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Synology. Ez jónak igen jó, és még megfizethető. Viszonylag.
Ezen belül több típusszám is van, hogy hány lemezes és mit tud.

Vagy QNAP, ami már ölég drága. :twisted:


szer. jún. 16, 2010 8:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Ezeken már én is gondolkodtam, annyi különbséggel, hogy nekem nem kell wifi. Gigabit port követelmény, és nem lenne baj, ha torrentezni is tudna. :) Melyik a legkiforrottabb modell, ki mit javasol?


kedd jún. 15, 2010 19:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 16
Hozzászólás Re: NAS de milyen?
Szia, Draco!


Mindenképpen hardveres célmegoldásban gondolkodsz?

A FreeNAS vagy az OpenFiler nem jöhet szóba?
Igaz, hogy ezekhez külön gép kell, viszont PC-alapú hardver tökéletes, gigabites hálózati adapterrel szerelt alaplap egy kis teljesítményű processzorral megteszi. És az szinte korlátlanul bővíthető, és széleskörűen konfigurálható.


kedd jún. 15, 2010 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás NAS de milyen?
Hali!

Van egy LinksysNAS200-as kisszerverem.
Le akarom cserélni.

Semmi baja nincsen, csak kinőttem, megnőttek az igényeim.
Lényegében a 100Mbit/s kapcsolatú LAN interface az, ami lassú nekem. Sokáig tart a data transfer.
Felmerült a Linksys NMH410, mert annak Gbit/s kapcsolata van. (Félreértések elkerülése végett a routerem gigabites LAN portokkal és N-es szabványú WiFi-vel büszkélkedik. (Linksys WRT350N))

A kérdésem az lenne, hogy ez az NMH410 mennyire jó/rossz választás?
Tudtok-e jobbat? Ha igen, az mitől jobb?

És nem utolsósorban még egy kérdés. Olyan van-e, hogy Gbit/s LAN kapcsolat, de van neki egy N-es WiFi adaptere is?
És ha van ilyen, az jobb-e mint a Linksys NMH410, és ha igen, akkor miért?


kedd jún. 15, 2010 9:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 17 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség