Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 19:57



Hozzászólás a témához  [ 9 hozzászólás ] 
5 hosszú sípolás induláskor 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: 5 hosszú sípolás induláskor
Hja,mint a kollega Úr is irá:sipolás többnyire a helyes-helytelen viselkedésre utal ..meghajtók nélkül is kell hogy induljon,legalábbis a BIOS-nak be kell hogy rúgja indítóképernyőig.
Idézet:
hozott vid kártyát, memóriát meg alaplapot és semmi
:hm: itt valahol kilóg a lóláb!

Ámbár igen nehezen elképzelhető és lapfüggő,de sűrű prütty kép nélkül,akár lehet táphiba is,de akkor mind a két lappal u.azt csinálja.
A proci kizárárt.Az vagy nem csinál semmit,csak a venti pörög vagy egyfolytában tutul,.feltéve,ha segédtáp is rajta van.
Minden kábelt lehúzva a meghajtóról(táp és adat egyaránt-ajánlott a lap felől letépni,mert akkor az adatkábelzárlat eleve kilőve) indítani.
Előtte természetesen a szokásos tortúra: memók csatija radírozva,procihűtő le,proci ki-be,'bölcsőhájjal' megkenve,hűtő a helyére vissza videokari(ha van) ui radírozva vissza,majd indít minden meghajtó nélkül..természetesen egy jó táppal.


hétf. jan. 24, 2011 20:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: 5 hosszú sípolás induláskor
A piros lámpa világítása HDD/CD hibára utal.
Mondjuk ettől még nem kéne csipognia.
Húzd le őket mind a táp, mind az adatkábelről.
Úgy indul vagy jelez valamit?
Csipogással amúgy a gépek akkor jeleznek, ha a képernyőre nem bírják kiírni, mi a gondjuk.
Ami ugye az alaplap-proci-ram-vga négyes valamennyire alapszintű közös munkáját feltételezi.


hétf. jan. 24, 2011 11:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 23, 2011 23:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 5 hosszú sípolás induláskor
Szevasztok! Nekem is lenne egy olyan gondom, hogy még a nyáron vettem egy 4es gépet havertól.... Minden rendben volt vele addig amig a netet ránem tettem... onnantól kékhalál, zöld hályog meg midnen... formáztam is de semmi... sőt bekapcsoltam a gépet és nem is volt kép és ki se tudtam kapcsolni csak ha a konektorból kihúztam :) mondom jólvan most hagyom a csudába... szóltam havernak hozott vid kártyát, memóriát meg alaplapot és semmi.. most ismét elővettem hogy megnézzem és hosszan sípol a gép de nem tudom hogy hányszor mert kikapcsoltam de 3nál több az tuti :D és nemtudom hogy az baj-e hogy az alaplapon egy piros led világít folyamatosan...légyszi segítsetek (am szédszedtem darabokra és minden működik jól is van bekötve)
Köszönöm szépen


vas. jan. 23, 2011 23:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: 5 hosszú sípolás induláskor
Dester írta:
... amikor kicsit feljebb húztam az órajelet ...

Szvsz manapság a húzásnak nem sok értelme van, mert nem drágák a hardver elemek. :shock:
Legfeljebb tisztán helyzetgyakorlatként. :D


kedd nov. 30, 2010 16:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: 5 hosszú sípolás induláskor
Nekem akkor sípolt a hasonló Gigabyte lapom, amikor kicsit feljebb húztam az órajelet (de a feszültséget nem), és jól megküldtem a procit. Az alaplapon lévő, terhelést jelző piros ledek is elkezdtek világítani. Nem szórakoztam, visszaraktam alapra, a feszültséget nem szeretem piszkálni. Szerintem az volt a gond, hogy nem bírta el a plusz terhelést (vagy nem adott le a táp elegendő feszültséget) a cucc alapra állítva. Lehet, hogy nálad is hasonló gond lesz.
Ja igen. Nem ötször sípolt, hanem amíg a durva terhelés fennállt.


kedd nov. 30, 2010 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: 5 hosszú sípolás induláskor
..ez BIOS-onként és gyártónként tejesen változó...s mint a fenti példa is mutatá a Cpu-hiba kizárva,hiszen megyen az!
Szvsz VaFec kollégával értek egyet valamelyik propeller alacsonyabb fordulatszámon pörög mint a BIOS-beállításokban megadott vagy ott állítani ill. a porszívós megoldás erősen ajánlott.


hétf. nov. 15, 2010 19:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11883
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: 5 hosszú sípolás induláskor
Van egy régi mentésem, talán ma is igaz:
de a Beeps Error Message -r rá lehet keresni a Google-ban.

Beeps Error Message Description
1 long, 2 short No video card found Applies only to baseboards with no on-bd video.
1 long, 3 short No Monitor connected Applies only to baseboards with on-bd video present.
1 long, x short Video related failure Other video beep codes may exist and are tied to specific video BIOS implementations. Contact the vendor for details should the need arise.
1 Refresh Failure The memory refresh circuitry on the baseboard is faulty.
2 Parity Error Parity is not supported on this product, will not occur.
3 Base 64 KB Memory Failure Memory failure in the first 64 KB.
4 Timer Not Operational Memory failure in the first 64 KB of memory, or Timer 1 on the baseboard is not functioning.
5 Processor Error The CPU on the baseboard generated an error.
6 8042 - Gate A20 Failure The keyboard controller (8042) may be bad. The BIOS cannot switch to protected mode.
7 Processor Exception Interrupt Error The CPU generated an exception interrupt.
8 Display Memory Read/Write Error The system video adapter is either missing or its memory is faulty. This is not a fatal error.
9 ROM Checksum Error ROM checksum value does not match the value encoded in BIOS.
10 CMOS Shutdown Register Rd/Wrt Error The shutdown register for CMOS RAM failed.
11 Cache Error / External Cache Bad The external cache is faulty.


hétf. nov. 15, 2010 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: 5 hosszú sípolás induláskor
Üdv!

Ez befért volna az apró kérdések topic-ba.
A ventillátorok mennyire porosak? Lehet, hogy nem tudnak eléggé felpörögni. Próbáld meg kitakarítani a gép belsejét porszívóval, vagy sürített levegővel. Persze óvatosan.


hétf. nov. 15, 2010 10:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. nov. 14, 2010 17:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 5 hosszú sípolás induláskor
Üdv!

A gépem egy GA-EP45T-UD3RL alaplapon Sapphire Radeon HD4850 Toxic OC (512) 4 GB RAM Windows 7 x64. A problémám az, hogy bekapcsoláskor 5 hosszú sípolás hallatszik. Ennek ellenére a gép rendben elindul. Mostanában azonban már használat közben is egyre gyakrabban szólal meg az öt beep, sőt nem csak öt, hanem akár egymás után több "ötös blokk". A RAM-okat már kiszedtem, visszaraktam, máshova raktam, stb., semmi változás. Az alaplap azt írja, hogy a folyamatos hosszú sípolás a videókártya problémáját jelzi, hogy nincs rendesen a helyén. Kiszedtem, visszaraktam, semmi változás. A gép mindez alatt rendesen működik, az égvilágon semmi probléma nincs vele, csak idegesít, hogy mik ezek a hangok, attól tartok, hogy valami súlyosabbat jelez előre, amire reagálnom kellene.
Örömmel venném, ha valakinek lenne valami ötlete a problémára. Előre is köszönöm a segítséget.


vas. nov. 14, 2010 17:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 9 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség