Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:24



Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
"a 64 bites XP-t ne nagyon ajánljuk. Én úgy hallottam vannak gondok vele, és talán nincs is magyar nyelvű."
Van magyar nyelvű, a driver támogatással vannak gondok.

"Azt nem tudom, hogy ad a céged legálisan otthoni magánhasználatra Win7-et"
Adhat, bármelyiket, ami a cégnél legálisan van, és csak munkához, vagyis csak amíg ott dolgozik.

"Találtak már ki hatkerekű autót " A Lotus volt az elkövető és annyira nem is ment rosszul. Csak épp betiltották a 6 kereket.

Piroska30!
A videókárya ramját nem fogod tudni bővíteni. Mert nem lehet. Ennél többet részemről VGA-val nem foglalkozom, mert nem érdekelt és nem s foglalkoztam vele soha (és máig nem értem ezt a VGA mizériát, bár biztos én vagyok a hibás, mert az ucsó nagy játék amit nyúztam a C&C Red alert volt)

"2*1.9 több mint 3.2, de javitsatok ki ha tévedek." Így ebbe a felállásban tévedsz. 2 okból is:
- a 2 mag teljesítménye nem adódik össze.
- a 2 magos 1.9-es proci legalább 1 generációval fejlettebb, mint az 1 magos 3.2-es
De abban egyetértek Veled: a dual 1.9-es szerintem is jobb, mint sima 3.2-es


szer. dec. 26, 2012 13:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
az örgöbe is.
ez 4 Gigás rammal van de csak feleannyi az ára.
Ezt már nem értem...


http://bestbyte.hu/termekek/52512/Point ... artya.html

De nincs irva az órajel.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Piroska30 szer. dec. 26, 2012 13:32-kor.



szer. dec. 26, 2012 13:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
De egy másik kérdés. Bocsi az ismétlésnért. itt egy combos videó kártya:

http://bestbyte.hu/termekek/54072/ASUS_ ... artya.html

45 000.
ha az ehhez való proci s alaplap is hasonló áru akkor beleférhet a 130 000 Ft-os keretbe.
7770 több mint az elöző példa. A GDDR5 os több mint a DDR3 de azt se tudom mit jeleszt, gyorsabb az 5 vagy esetleg csak más csatlakozószabvány? De ez s ugyanugy 2 Gigabyte memóriás, azonban 128 bittes sávszélességes. Igy esetleg gyorsabb mint a fenti példabeliek? Ott meg se adtak sávszélességet...
Nagyon szép. cpu órajel. memória órajel megadva...
És a fotója is szép, dupla ventillátor, nyilván jó erős a kártya azért kell mindez rá.

Szóval a kérdésem az, az ehhez való processzor és alaplap hozzávetőlegesen 40 -40 ezer lehet illetve inkább az érdekel a proc-alaplap-memória hármas ezzel együtt kijön kb 130 000-ből (tehát nélküle 90 000-ből) vagy felejtsem el ezt a videókártyát esetleg ajánlotok másmilyent? Egyáltalán egy ilyen videokártyát kihasználó játékprogramoknak milyen lehet a memóriaigényik? 4 Gigabyte?. 8? 12?
A fiam most tudat játékokat de azoknak 2 Gigabyte a ram igényük vagyis messze kevesebbek mint amilyen hardvwrről itt beszélünk ellenben 2.7 GHz proci órajel fölé mutatnak, de az már nincs leirva hogy ez egy vagy kétmagos procira vonatkozik. Én azt hinnél egy kétmagos 1.9 GHz-s proci gyorsabb mint egy 3.2 GHz-es egymagos proci mert 2*1.9 több mint 3.2, de javitsatok ki ha tévedek.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Piroska30 szer. dec. 26, 2012 13:34-kor.



szer. dec. 26, 2012 10:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Addig jó mig én nem kerülök ilyen pozicióba. Én kitaláltam a csavarfényképmintás műhelylinóleumot. Na ott leejtesz egy csavart s véged:)))

Hogy kicsit On is legyen:

két videokártya:

VGA típus
NVIDIA GeForce G610M 1GB

AMD Radeon HD 7670M 2GB

Melyiknél mi mit jelent egymáshoz hogy visznyulnak. Az 1 és 2 GB-t értem. Nyilván ha 2 van az jobb mintha csak 1 van.
Az G610M és a 7670M tipusszámok vagy jelentenek is valamit?
Köszi


szer. dec. 26, 2012 10:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
A pofáraesés majd kiderül.
Szeletet akartak hasítani a tapicskolós tablet/okostelefon piacon, jócskán elkésve és lehetőleg minél nagyobbat.
Azt találták ki, hogy legyen minden egységes felület, Metro illetve ModernUI, és hogy a fejlesztők is kapacitálva legyenek, hogy a Store-ból letölthető appokat fejlesszenek.
Ez lesz a business, nem maga a rendszer.
Így azután odáig fajult, hogy az érintős megoldást túlerőltették az asztali rendszernél is. Emiatt sokan fanyalognak, utálják, Vistához hasonlítják, hogy megbukik.
Pedig asztaliban is jobb, mint a Win7, csak le kell nyesegetni a vadhajtásokat.

Azért az iPad és Android ikonos megoldásai nem egészen ugyanazok, mint a csempe. A csempe az élő tud lenni több és változatos infoval, nemcsak pl. az olvasatlan e-mailek számát tudja mutatni.
Kérdés, hogy mennyire kell ez a többlet nekünk azért cserébe, hogy az ikonoknál jóval kevesebb csempe fér ki egy felületen.


szer. dec. 26, 2012 10:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
TargeT írta:
... Plusz ha akarod, mégis ismerkedhetsz és használhatod a csempés világot is.

Ismerem. A lányomnak van iPad-je. Csakhogy az másképp nem is kezelhető, logikus a csempés megoldás.
Az MS szvsz összekeverte a dolgokat, néhány fejlesztőnek elborult a feje. Egy asztali gépen nem simogatom a képernyőt, ott az egér. Akkor meg minek a csempe? Csak azért, hogy valami más legyen?

Találtak már ki hatkerekű autót (F1), aztán jól pofára estek vele. Csináltak arasznyi sarkú cipőt, stb. Megszállott hülyék voltak, vannak, és lesznek is. Ha meg némelyik olyan pozícióba kerül, ahol megmondhatja a tuttit, akkor többi meg szenved.


szer. dec. 26, 2012 8:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Az XP-t talán el lehet már felejteni, bár tudom, hogy a kedvenced. :wink:
Maradjunk a Win7-nél.
Ha arra gondolsz, hogy a Win8 csempés ModernUI felületét nem nagyon akarod látni, ez megoldható.
Lehet úgy bootolni, hogy közvetlenül a Desktop jelenjen meg, visszavarázsolhatod a Start menüt, kiiktathatod csak érintőképernyőre való lockscreent, az alapértelmezett csempés appokat az egyes fájlok megnyitásához átállítod a megfelelő asztali programra, így egész Win7 módjára használhatod.
Neked talán még pont tetszene is az átlátszóságmentes szögletes kontrasztosabb dizájn.
Végül is nem rossz. A rendszernek kevesebb erőforrás kell, gyorsabb, biztonságosabb valamivel, van néhány hasznos dolog.
Plusz ha akarod, mégis ismerkedhetsz és használhatod a csempés világot is.


kedd dec. 25, 2012 22:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
TargeT írta:
... A Win8 nem rosszabb, sőt, de asztali használatnál kicsit dolgozni kell vele, hogy kiiktassuk az erőltetett érintőképernyős megoldásokat. Plusz szokni kell hozzá.

Ha nem akarnék dolgozni és szokni, létezik valami Tweak, ami a látható felületet, kezelést ikszpésíti? :shock:


kedd dec. 25, 2012 17:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Azt hog lehet megtudni hohy ha van.mondjuk 12 gigam (ram) es 64.bites winyom akkor.melyek.azok a prigramok amik ezt kepesek kihasznalni s nem nyulnak.a.winyohoz s nem.lassitjak.ezaltal.a.rendszert? pl.a sony vegas 11 kepes.kihasznalni 12 gigat.


kedd dec. 25, 2012 14:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Az en lopott windozaim.mindig.legalisak.voltak. Nem.futtatok.crackelt windozokat.:))). Koszi.a sajatgepen megnezem ha szerencsem.van 64 bittes s akkor ez a resz rendbn.


kedd dec. 25, 2012 14:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
:hm: Azt nem tudom, hogy ad a céged legálisan otthoni magánhasználatra Win7-et, de ez mindegy is.
Ha van érvényes kulcsod a rendszerhez, az egyaránt jó a 32 és a 64 biteshez is.
Ha meg warez, úgyis mindegy.
Szerezz 64 bites telepítőkészletet, MSDN legyen, ne buherált. Netről is letölthető, legális nem ettől lesz.
Az hogy a céges hány bites, a Sajátgép tulajdonságoknál is kiírja.


kedd dec. 25, 2012 14:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Vegulis a.cegnel.win7 van amit.legalisan.megkaphatok.csak azt nem.tudom.hany bites. A mar telepitett gepen ezt hogy tudom megnezzni hany bites rajta az oprendszer?


kedd dec. 25, 2012 13:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Azért a 64 bites XP-t ne nagyon ajánljuk. Én úgy hallottam vannak gondok vele, és talán nincs is magyar nyelvű.
64 bites Windowsnál a Win7 egyértelmű, de lehet a Win8 is nyugodtan.
A Win8 nem rosszabb, sőt, de asztali használatnál kicsit dolgozni kell vele, hogy kiiktassuk az erőltetett érintőképernyős megoldásokat. Plusz szokni kell hozzá.


kedd dec. 25, 2012 13:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Tron írta:
Is-is. XP és win 7-8 is van 32 és 64 bites verzió. A programok memóriakezelése mellékes, azt ugyanis az operációs rendszer intézi.
A többmagos kezelésre remélem lesz szakértőbb jelentkező, én úgy tudom, az Adobe cuccok kezelik a többmagos futást (a Photosgop tuti), a többiről nem tudok nyilatkozni.

Koszi. Ha jol.rakom ossze akkor 4 Giga ram folott mindenkep a 64 bites oprendszer kell.mert a 32-es sel gyszeruen olyan mintha nem is lenne tobb ram.
Nem.tudom melyik vetzio all.rendelkezesre megtudakolom.
Szomoru h a boltban 8 giga volt az alap.de.errol a 32 64 bitrol.nem is szoltak pedig.voltak 4 gigas gepek is.(ram)


kedd dec. 25, 2012 11:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Is-is. XP és win 7-8 is van 32 és 64 bites verzió. A programok memóriakezelése mellékes, azt ugyanis az operációs rendszer intézi.
A többmagos kezelésre remélem lesz szakértőbb jelentkező, én úgy tudom, az Adobe cuccok kezelik a többmagos futást (a Photosgop tuti), a többiről nem tudok nyilatkozni.


kedd dec. 25, 2012 11:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Tron írta:
Javasolt gyártók? Alaplapban Asus, Gigabyte, de nekem pl az Asrock-okkal se volt semmi bajom sose.
Ramban egyértelműen Kingstom-Kingmax, de az Infineon is a nagyok közé tartozik.
A mennyi ram? 32 bites oprendszer ugye csak 3.2 gigáig kezel. Vagyis ha 8-12 gigában gondolkozol, akkor ugye a 64 bites kell. És itt már az alaplap választék is erősen beszűkül, hogy kezel-e ennyit!
A több mag előny, de csak akkor, ha olyan programot használsz, ami viszi is! Onnantól kezdve meg nem biztos, hogy a sokezresek érik meg jobban.


Windows xp vagy vindows 7. Ezek 32 vagy 64 bitesek?
A pl. Sony vegas, Adoba after effekt vagy a Dead space széria, Gta 4, Assasins stb. kezel 8-gigát?
És a magas magszámot ezek viszik is?
mert jellenleg e programokat használjuk.


hétf. dec. 24, 2012 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Javasolt gyártók? Alaplapban Asus, Gigabyte, de nekem pl az Asrock-okkal se volt semmi bajom sose.
Ramban egyértelműen Kingstom-Kingmax, de az Infineon is a nagyok közé tartozik.
A mennyi ram? 32 bites oprendszer ugye csak 3.2 gigáig kezel. Vagyis ha 8-12 gigában gondolkozol, akkor ugye a 64 bites kell. És itt már az alaplap választék is erősen beszűkül, hogy kezel-e ennyit!
A több mag előny, de csak akkor, ha olyan programot használsz, ami viszi is! Onnantól kezdve meg nem biztos, hogy a sokezresek érik meg jobban.


hétf. dec. 24, 2012 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Melyek a javasolt es melyek a nem javasolt gyartok? Van kozbkenso allapot? Memoriaban milyen gyartot javasolsz? Video szerkedzteshez rendeteleshez es jatekohoz.kell. fiam 2700 Mhzt jelolt meg minimum igenyhez de nem.tudom ez hany magra.etvenyes. En 4 magban de kisebb orajelben gondolkoznek. Ramban 8 de lehet 12 Giga.

Nekem a boltos szidta az amd-t s azt mondta allando hutesgondom lesz vele. S ezt tegnap mondta. De a boltban oszevssza beszelnek masrol is...


hétf. dec. 24, 2012 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
A jó minőség processzor esetén nincs. Választás van: AMD vagy Intel.
Alaplapnál Van pár javasolt és van pár nemjavasolt gyártó.
Memóriáknál is beszélhetünk előnyben részesített gyártókról.
Alaplap esetén az a baj, hogy akkora az össz. választék, hogy már 20-30 típussal le tudja fedni egy bolt az összes lehetőséget.
Vagyis leginkább azt kell pontosan meghatároznod, mi KELL, min nemkell majd a gépedbe, mi az a képesség, ami fontos Neked.
Ez alapján választhatsz alaplapot, majd processzort és ramot bele.
3 monitoros VGA kártyáról eddig nem is hallottam, (ettől még természetesen lehet, csak van annyira ritka igény, hogy nem kellett ilyesmit keresnem) csak azt tudom, hogy amin 2 csati van, az sem feltétlen duálos.
Hűtő miatt ne aggódj, elmúlt már az az időszak, amikor a gyári hűtőket alul méretezték.


hétf. dec. 24, 2012 17:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Ugy érted az alaplapok memóriakártya helyeinek kevéssége?

Akkor csak laptop képes 3 üzemmódos üzemre? vagy az se hanem megint az eladó mondott baromságot?

amugy én nem sok alaplapot akarok hanem az összesből akarom kiválasztani a legmegfelelőbbet nem pedig az összes egy részéből.
ráaádul mivel utolsó napra marad a vásárlás bőven megeshet hogy egy kiválasztott nem is lesz.
ezért lenne jó képbe kerülni s ugy válaszani nem hasraütésszerüen.
ráadásul nem csak az alaplapnak, a videókártyának és a procinak kell jónak lennie, hanem olyan hármast kell alkotniuk, amik képesek egymást megfelelően kihasználni, ha egyik a másikat visszahuzza az pénz kidobás.
és a prcesszorzsirnak is jó minőségűnek kell lennie, mert ha csak valami kecskefagyutt kenek közé akkor majd videó szerkesztés közben lekorlátozza az erős eszközöket mert nem képes a hűtőrendszer elvezetni a hőt...


hétf. dec. 24, 2012 13:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Igazából nem az alaplapok választéka szűk. Ha megszámolod: AMD-ből több mint 50, Intelből majd 70 féle van. Akinek ennyi nem elég, menjen másik boltba. Ott se lesz több, csak másfélék.
A típusszegénység oka a DDR3-as ramok térhódítása és az azokat kiszolgálni képes procik tokozásának kevéssége.
Befigyelt ugye 1-1 754-es és 478-as lap is.
Az LGA1155 nincs öteletem.
De az, hgy egy lapon/VGA kártyán 3-féle kimenet van, még nem jelenti azt, hogy akár csak 2 monitort visz egyszerre. 3 szinte biztosan nem.


hétf. dec. 24, 2012 11:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Érdekes. egyik weblapon azt látom az alaplapok tipusából nagyon szük a választék:

AMD
AMD AM3+ (14)
AMD AM3 (4)
AMD FM1 (14)
FM2 (15)

Intel
Intel LGA775 (2)
Intel Socket 478 (1)
Intel LGA1155 (63)
Intel LGA2011 (4)

VIA
AMD Socket 754 (1)


és az egyikből, a Intel LGA1155 -ből lényegesen nagyobb a választék. Mi lehet ennek az oka?

de találtam egy példát ezek közül ami a fotó alapján igéretes. sok usb dupla monitor s hatalmas ram hely:


http://www.ramiris.eu/cikkek/reszletek/ ... KKID=41359

jól látom h ez 3 monitort is tud kezelni?


hétf. dec. 24, 2012 10:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Köszi a gyors választ. Igazából a fiam fanatikus mindig csak az lenne telepitve a winyóra amit ép használ. Ugyanazt a játékot addig játsza hetekig mig a végére nem ér. Ilyenkor más nem érdekli. Tehát egy oprendszer lenne rajta, a sony vegas és egy játék. A win7 akkor is a winyót használja ha van bőven ram? mert ez esetben inkább 10-20 ezret rászánok h ne négy hanem 8-12 giga ramom legyen már ha a 12 ebben a helyzetben lehetséges s érdemes.
az nem baj ha a wincsezter lassu ha ez csak másoláskor és játékmező váltáskor érvényesül de videó vágáskor a ram megy a winyó nem érvényesül. feltéve persze hogy jól gondolom hogy sok ramnál ez igy van,

Prociban sokan mondják ezt az Intelt. C3-t ajánlják nagyon de azt már nem mondják, ez hány magos mi a valos teljesitménye a 4 magos AMDhez képest s egyáltalán mi az oka az intel ajánlásának. Az érvek nagyon érdekelnének, mert ugye nekünk a működés a fontos nem vagyunk AMD fanatikusok.

Haswellt miért várod meg? mi ennek az ioka ez mit jelent?

Igazából én tápban 700 W ra gondoltam de csak hasraütésszerüen. De ha kevesebb is elég az csak jó.


hétf. dec. 24, 2012 10:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
A 20 gigás vinyé az nudli. Nemcsak tárolókapacitásban, ahol bőven terások fölött vannak, de ezek a régi vinyók bűn lassúak már szerintem.
A Win7-hez a 20 giga kevés lesz, ha még telepíteni is akartok komolyabb programokat.
A RAM most nem drága, de ha nincs rá keret, első körben elég 4 GB, és majd meglátjátok.
Videovágáshoz persze nem ártana több.
Prociban én nem vennék AMD-t csak Intelt, különösen manapság. De ez én vagyok.
A vásárlással én speciel megvárom a Haswellt, mert ráérek.
És nem ártana a gépbe egy normális, de nem túl drága táp is. Pl. 400-450 W-os FSP videokártyától függően.


hétf. dec. 24, 2012 10:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Sziasztok. A laptop vásárlásos topicban már irtam, laptop vásárláson törtük a fejünket, de a fiam előállt egy hajmeresztő ötlettel.
Az alap az, hogy 100-150 000 Ft van gépvásárlásra. Kb 130 000 az amire én gondoltam, plusz minusz lehetőségekkel.
A gép azonban játékra és videó szerkesztésre, renderelésre kell, igy jó lenne ha combos lenne. laptop ennyiből nem lesz combos.
Igy felmerült hogy asztali gépben gondolkozunk, hasonló áron jóval erősebb gép lehet, főleg ha lesporolunk egyes elemeket.
Monitor van.
Van 4 db 20 gigás wincseszter.
Amit meg kell venni:
1.Processzor. itt jön az első kérdés: Én 4 magos magas órajelű AMDre gondolok. Egy eladói vélemény szerint örökös gondom lesz a hűtéssel. Válasszak inkább 2 magos intelt. Szerinte jobban járok vele.
Fiam megnézett egy gépigényt ami minimálisan 2700 GHz-t irt elő.
2. egy elég izmos videókártya. Minimum a 7000-s sorozat, és minimum 2 Giga rammal.
3. egy ezekhez való alaplap. Ha a követelményeket nézzük: legyen rajta wifi, és minimum 2 db USB2 és egy db USB 3 port, valamint minimum 2 képernyős üzemmódra adjon lehetőséget.
4. memória. Ez a legkisebb kérdés, 4 vagy 8 giga.

Igazából ennyi lenne a megvásárolt eszköz 130 000 Ft ból, azt hinném ennyiből egy igencsak combos gép épithető.

Mindez bekerülne egy régi kisméretű hazban, s részben hordozva lenne olyan helyekre ahol van monitor billentyűzet, internet de az ott fellelhető gépeknél jóval erősebb gép lenne.
2 db 20 gigás wincseszter kerülne bele, arra egy xp vagy win7 és a másikba a feltelepitett program. itt felmerül egy kényes kérdés a futási igény de lehetséges hogy érdemesebb inkább a ramot növelni 6 gigára hogy a futási igény ne a wincsesztert terhelje ami ugye gyakorlatilag nem is lenne. Játéknál nem számitana, a kész videó meg menne egyenesen a youtube ra, majd a wincseszterről törlésre kerülhetne igy nem pakolná a wincsesztert,

gyenge kérdés még a táp. a lapos házba nem férne bele az izmos táp.
bedobozolva gányolt csatlakozóval külön lenne csatolva ehhez a laptop rettenethez.

Vannak vélemények? Pontositások?
Ellenvélemények?
Nehezitésként ezt a konfigurációt 2012 dec 31 ig meg kell vásárolni mert bizonyos okok miatt ezután már nem lesz rá pénz.

Előre is köszönöm a tanácsokat, véleményeket.


hétf. dec. 24, 2012 9:46
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség