Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:33



Hozzászólás a témához  [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Piroska30 írta:
Már késő, már kész van. Túl későn bizonytalanitottál el, addigra meg lett csinálva...
Remélem nem műszálas, szikrázós pulcsi volt rajtad a forrasztáskor...


hétf. márc. 11, 2013 19:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Piroska30 írta:
Én a nyomogomb helyére akarom csatlakoztatni és kész. Tehát akkor a nyomogomb csatlakozójának az egyik fele a test a másik fele a PS_On?
Honnan tudom melyik melyik? Ha kimérem ellenállásmérővel nem vágom haza a gépet?
Kép
A PW- a test, és a PW+ az ON vezeték. Szin alapján lekövetheted, vagy ki is mérheted. Bekapcsolt állapotban +3...+5 V mérhető rajta. Kikapcsolt állapotban Ohm mérővel alaplapi földhöz képest a test az nulla, a másik meg valamennyi (pl pár 10 Ohm).


hétf. márc. 11, 2013 19:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Már késő, már kész van. Túl későn bizonytalanitottál el, addigra meg lett csinálva...

Elvállaltam megcsináltam de a fenti kérdéseim továbbra is gondot okoznak nekem.


hétf. márc. 11, 2013 17:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Mobilszakértő jobban tudna válaszolni. A mobilos apró kérdésekben megkérdezheted. Persze meg kell mondani a mobil pontos típusát. Van amelyiknek a szerviz menüben kell beállítani, hogy usb-ről töltsön vagy ne. Remélem usb töltés esetén is működik a túltöltés védelem, de ezt majd más megmondja.

Szerelésnél a legkritikusabb a mobilos alaplapra a 2 vezetéket ráforrasztani. Aki azt elvállalja és ügyesen megcsinálja, annak nem okoznak gondot a fenti kérdéseid. Bocsi! Biztosan ügyes és bátor vagy, de a mobil szétszedéshez és forrasztáshoz gyakorlott kezek kellenének.


hétf. márc. 11, 2013 17:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Köszi.
Én a nyomogomb helyére akarom csatlakoztatni és kész. Tehát akkor a nyomogomb csatlakozójának az egyik fele a test a másik fele a PS_On?
Honnan tudom melyik melyik? Ha kimérem ellenállásmérővel nem vágom haza a gépet?

Megvettem a 337-et. Több mint dupla annyiért adták mint amenyiért a neten láttam. 20 Ft!!!
Büntetésből ellanállást nem vettem, majd guberálok. Akkor ugyanazok az értékek jók amiket mondtál?

Az nem baj ha a mobil állandóan töltésen lesz a belső usb-n keresztül?


hétf. márc. 11, 2013 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Piroska30 írta:
Ja hogy ne a nyomogombban gondolkozzak hanem a tápcsatlakozót buheráljam meg?
Bc182 vagy 183-ból valamelyik nem jó?
A vibra 2.7 Volt. Ennyire van méretezve ez az egész?
Földet (GND) akárhol is találsz az alaplapon. A bekapcsolási PS_ON vezetékhez két helyen hozzá lehet férni:
- tápegységen belül
- alaplapi táp csatlakozónál

Az alaplapi bekapcsolási vezetékpár:
- alaplapi front csatlakozónál (ahol nyomógombhoz megy a vezeték)
- a házon a nyomógombnál

A Bc337 áramra erősebb.
2,7 V O.K.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nbela pén. márc. 15, 2013 8:24-kor.



hétf. márc. 11, 2013 12:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Főleg ha nem is működik...


hétf. márc. 11, 2013 7:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Na eddig tartott a "csoda". Vagy nevezzük normális működésnek.
Reggelre a router és a NAS kikapcsolása mellett "elfelejtette" a router a dolgot, és megint nem megy az ébresztés se DynDNS-en, se localról. ]:-<
Vagy mégis inkább a NAS lenne a ludas? :roll:
Tehát emlékezni jól emlékeztem.
A téma szempontjából mindegy, Piroska30 úgysem ezt a megoldást fogja használni.


hétf. márc. 11, 2013 5:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
nbela írta:
nbela írta:
Lehet mégis csak kell az a tranzisztor. A mobilból ki kell szerelni a vibramotort, és a két csatlakozási helyre 2 vezetéket forrasztani. Ellenálláson keresztül egy NPN tranzisztor bázisára, az pedig lehúzza azt ATX táp bekapcsoló vezetékének a potenciálját földre. Erre a táp bekapcsol. Akkor is bekapcsol, ha a szolgáltató küld egy tájékoztató sms-t...
KépKép



Ja hogy ne a nyomogombban gondolkozzak hanem a tápcsatlakozót buheráljam meg?

Bc182 vagy 183-ból valamelyik nem jó?
Az van.
Ja most látom a 337 9 FT
Ennyit még rááldozok.

A vibra 2.7 Volt. Ennyire van méretezve ez az egész?


vas. márc. 10, 2013 23:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Ha közel vagyok a géphez akkor beérem azzal a fajta távirányitással amikor kinyujtom az ujjamat s megnyomom a gombot.


vas. márc. 10, 2013 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
nbela írta:
Lehet mégis csak kell az a tranzisztor. A mobilból ki kell szerelni a vibramotort, és a két csatlakozási helyre 2 vezetéket forrasztani. Ellenálláson keresztül egy NPN tranzisztor bázisára, az pedig lehúzza azt ATX táp bekapcsoló vezetékének a potenciálját földre. Erre a táp bekapcsol. Akkor is bekapcsol, ha a szolgáltató küld egy tájékoztató sms-t...
KépKép


vas. márc. 10, 2013 23:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Ha már ki-be kapcsolás, akkor helyi hálón van egyszerűbb megoldás is.
Kell egy androidos telefon, amire telepíteni kell a Shutdown Start Remote appot.
A PC-re meg kell a Java, és utána futtani a Shutdown_2.0.0.jar Java alkalmazást.
Ha a PC egy helyi hálón van a wifivel kapcsolódó androidos telefonnal, akkor megy a ki-be kapcsolás a fáma szerint.
A probléma ott merül fel, ha messze vagyunk a géptől és DynDNS-en keresztül kellene irányítani.


vas. márc. 10, 2013 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Piroska30 írta:
http://kepfeltoltes.hu/130310/63452394chat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez mi? Mint kapcsolás felettébb érdekes. Finoman szólva. :shock:


vas. márc. 10, 2013 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
http://kepfeltoltes.hu/130310/63452394c ... es.hu_.jpg
Kép


vas. márc. 10, 2013 21:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
:hm: Egyelőre jónak tűnik az ébresztés. Lehet, hogy mégis a bindelés előtti időszakkal keverem.

Piroska30 írta:
Vagy az egeret kemény tokban tartjuk s alatta van a rezgőmotoros mobil annyira leáttéelezett motorral hogy egy bütykös tengelyel képes annyira megemelni az egeret s nekinyomni a kemény tok tetejének hogy lenyomodjon a gombja. A második fordulatnál megvan a második kattintás.

:gigalol: Megeszem a nemlétező kalapom, ha ezt így összehozzátok.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT vas. márc. 10, 2013 21:45-kor.



vas. márc. 10, 2013 21:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Vagy az egeret kemény tokban tartjuk s alatta van a rezgőmotoros mobil annyira leáttéelezett motorral hogy egy bütykös tengelyel képes annyira megemelni az egeret s nekinyomni a kemény tok tetejének hogy lenyomodjon a gombja. A második fordulatnál megvan a második kattintás.
De a tranyós megoldás jobbnak tűnik.


vas. márc. 10, 2013 21:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Köszönöm a tanácsokat. Az a baj idegen helyen róuterrel vacakolni nem igazán van jogunk, de gép netre kapcsolását engedik. Ezért inkább az a megoldás az előnyösebb ami a mi gépünkön változtat. Arról nem is beszélve ez esetben nem kell vacakolni a róuterrel mindne egyes gépáthelyezés elött csak egyszer bell beépiteni a gépbe valami vacakot s arról meg végkép nem is beszélve a róuterrel eleve csak akkor lehet vacakolni ha egyáltalán van róuter.

Tehát vagy preparált egér kell vagy

Ezt a bekapcsoló testre huzását nem értem pontosan. Az egyik tüske a test lenne s ha a másikat is arra huzza akkor bekapcsol a gép?
tehát mérjem ki melyik tű a test s arra kossem az emitert a kollektort a másikra? vagy forditva? s a bázisra a mobilt? s a mobil másik madzagját hova?


vas. márc. 10, 2013 21:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Nem, ez nem lehet. Az első routeren van engedélyezve a DynDNS, és azt ki sem kapcsolom.
A második router meg fix IP-vel csatlakozik a WAN portján keresztül az első egyik LAN portjához.
Még kísérletezem majd, de eddig úgy emlékeztem, hogy az ARP binding után se ébresztette fel, ha kikapcsoltam a TP-Linket.


vas. márc. 10, 2013 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Nem arról van szó, hogy a router ki-be után másik ip címet kapsz? A router azonnal frissít a dyndns szolgáltatónál, de kell még pár (10) perc, amíg az általad használt dns szolgáltatónál is cserélődik az ip cím. Ha nincs időm ezt kivárni, akkor a depicus lapon nem a dyndns nevet, hanem közvetlenül a WAN oldali ip címet írom be.


vas. márc. 10, 2013 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Egy kicsit én is pongyolán fogalmaztam. Természetesen ami a router konfigban be van állítva, azt nem felejtheti el.
Látszólag nem felejti el az ARP List alatt sem az összerendelést, mert amikor belépek, ott össze van rendelve az IP és a MAC cím, a státusznál meg írja hogy bound.
Ennek ellenére mégis, ha üzemel a TP-Link router, bekapcsolom a NAS-t majd ki, ezután DynDNS-en keresztül be tudom kapcsolni. (Port forward be van állítva persze.)
Ha viszont kikapcsolom a routert, majd vissza, akkor már DynDNS-en keresztül nem tudom bekapcsolni a NAS-t.
:hm: Ez volt eddig, de most kipróbáltam, és mégis megy DynDNS-en is. Ez volna a rendes dolog, mert pont ezért kell összebindelni.
Különben az van, hogy tényleg elfelejti az ARP listát.
Már csak azt nem tudom, hogy eddig miért nem kapcsolt be. :roll:
Arra is gondoltam, hogy két routeren nem jön át ilyenkor nálam megfelelően a magic packet, mert az elsőben nem lehet az IP-t a MAC címmel összerendelni, ezért felmerült hogy esetleg próbálkozzam DMZ-be rakni a TP-Linket.
De nem, mert úgysem használom így, csak próba volt. A második routert a szünetmentessel szoktam csak bekapcsolni, ahogy a gép is így kap tápot.
Kérdés még, hogy hosszabb távon is így marad-e, vagy tartósabb kikapcsolásnál.


vas. márc. 10, 2013 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
TargeT írta:
Idézet:
Ez sajna csak akkor működik, ha az internet közvetlenül kapcsolódik a világhálóhoz (publikus ip). Ha router mögött vagy céges hálón vagy, akkor kívülről nem kapcsolható be.
Nem. Bekapcsolható a router mögött is.
Igazad van, úgy kellett volna írnom, hogy nem kapcsolható be egyszerűen. A következők miatt nem javasoltam Piroska30-nak: Több routeren állítottam már be, hogy a magic packet keresztül menjen rajta. És sajna majd mind másképpen. Van amelyiknél elegendő csak egy natúr port forward a 255-ös ip-re és broadcast szórja minden lan porton. (Talán a DI-624 ilyen) Van amelyiknél a virtual server menüben van direkt bedrótozott Wake-On-Lan. (DIR-635) TP-Linkeknél ahogy leírtad. És Piroska30 említette, hogy Tron bútorgörgőin egyszer ide egyszer oda tolja a laptopházat. Kizártnak tartom, hogy először lát valahol egy valamilyen routert, és pár perc alatt megfejti, hogy azon éppen hogyan kell a wol csomagot keresztül zavarni. Az még nekem is vagy 10 perc míg kipróbálok és tesztelek pár lehetőséget.
Idézet:
Kell neki lokális IP és MAC address összerendelés, binding a routerben.
Feltétel még, hogy ne legyen időközben ki- be kapcsolva a router, mert akkor elfelejti az összerendelést.
Ezt viszont nem tudtam, illetve nem értem. Melyiket felejti el?
Egy példa: http://www.tp-link.com/resources/simulator/TL-WR1043ND/index.htm
DHCP, Address Reservation :ezt nem illene elfeljetenie
IP & MAC Binding, Binding Settings :ezt sem lenne szabad felejtenie
IP & MAC Binding, ARP List :ezt felejtheti, de a két fenti szerintem elegendő, hogy ip alapján a megfelelő portra küldje ki a magic packet csomagot.
Ha megmondod melyiket felejti, akkor egy WR941ND-n ki tudom próbálni. Egyik haveromnak olyan van és tudom a netes belépését. Kipróbálom, hogy System Tools, Reboot után az is felejt-e? Vagy akkor felejt amikor kihúzod a konektorból? Akkor megkérem, hogy húzza ki...


vas. márc. 10, 2013 19:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
nbela írta:
Megemlítem, hogy valami ócska vezetékes router is alkalmas a bekapcsolásra.
A router a dyndns szolgáltatás bekapcsolása esetén állandóan elérhető az internet felől és küldhető rá olyan parancs, ami bekapcsolja (wake on lan) a számítógépet.

Még ez volna a legjobb, legkézenfekvőbb. :D

Idézet:
Ez sajna csak akkor működik, ha az internet közvetlenül kapcsolódik a világhálóhoz (publikus ip). Ha router mögött vagy céges hálón vagy, akkor kívülről nem kapcsolható be.

Nem. Bekapcsolható a router mögött is.
Kell neki lokális IP és MAC address összerendelés, binding a routerben.
Feltétel még, hogy ne legyen időközben ki- be kapcsolva a router, mert akkor elfelejti az összerendelést.


vas. márc. 10, 2013 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Az egeret nem elég megrezegtetni, duplán kell rajta klikkelni a bekapcsoláshoz.

Lehet mégis csak kell az a tranzisztor. A mobilból ki kell szerelni a vibramotort, és a két csatlakozási helyre 2 vezetéket forrasztani. Ellenálláson keresztül egy NPN tranzisztor bázisára, az pedig lehúzza azt ATX táp bekapcsoló vezetékének a potenciálját földre. Erre a táp bekapcsol. Akkor is bekapcsol, ha a szolgáltató küld egy tájékoztató sms-t...


vas. márc. 10, 2013 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Árpád által legyilkolt népek földjén beszéljünk magyarul!!!


vas. márc. 10, 2013 16:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Piroska30 írta:
rácsörgéskor a benne levő rezgést az egér érzékelné
Manual:
"Power On By Mouse
Allows the system to be turned on by a PS/2 mouse wake-up event.
Note: To use this function, you need an ATX power supply providing at least 1A on the +5VSB lead.
Disabled Disables this function. (Default)
Double Click Double click on left button on the PS/2 mouse to turn on the system"


vas. márc. 10, 2013 16:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Köszi.
Ez a 220 V visszatérése tetszik a gond hogy akkor kell egy eszköz ami visszatériti. A a képen láthatót én élből 6000 Ft-re tippelem a 2000 Ft-os mobil pedig már megvan régebbről ergó most 0 Ft-ért nekem elérhető.
Mondjuk az eger is elgondolkoztató. Mobilt sülyesztek az egérpadba s a vibromotor bontás nélkül is bekapcsolja a gépet az egér rezegtetésével? Ha ez működik ez lenne a legtisztább megoldás mert semmit se kell bontani...

Az internettel az a gond hogy a hely változtatása miatt többféle van. Mind vezetékes de statikus dinamikus stb, routeres vagy céges mind nem oldja meg a gondot.

Innen nézve most az tünik a legjobbnak hogy spéci egértartó ami magában rögziti az egeret az lenne a helye mikor a gép lekapcsoltan/hibernáltan van s rácsörgéskor a benne levő rezgést az egér érzékelné


vas. márc. 10, 2013 14:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Alaplap manual szerint a gépedet a következő eszközök tudják bekapcsolni - a bios beállításaitól függően:

- power nyomógomb
- 230V tápfeszültség visszatérése
- alaplapi hálókártya
- PS/2 bill vagy egér
- USB-re csatlakoztatott arra alkalmas eszköz
- pci vagy pcie slotba helyezett arra alkalmas kártya
- modem ring

Tehát a 230 bekapcsolásakor a gép is indítható.
Azt nem tudom megmondani, hogy az USB-re csatlakoztatott mobiltelefon csöngetéskor megkoccolja-e úgy az USB adatvezetékeket, hogy attól a számítógép felébredjen?
Van még az alaplapodon soros port. (Ritkaság!) Igaz kivezetve nincsen, csak az alaplapon van meg, de be lehet kapcsolni biosból. Oda lehet csatlakoztatni valami őskövület mobilt, ami még COM porton modemként kommunikált és a soros porton tud küldeni csengetési jelet (ring). De attól tartok ettől nem kapcsol be a gép, csak pci slotba helyezett modem kártyáról érkező ring jeltől.
Idézet:
Igy muszáj bedugni a kábelt ha netet akarok. De nem a használat a kérdés pusztán csak a távoli bekapcsolás a kérdés.
Pedig a használat is lényeges, mert ha nincs internet, akkor minek kapcsolnád be? Megemlítem, hogy valami ócska vezetékes router is alkalmas a bekapcsolásra. A router a dyndns szolgáltatás bekapcsolása esetén állandóan elérhető az internet felől és küldhető rá olyan parancs, ami bekapcsolja (wake on lan) a számítógépet. Ez sajna csak akkor működik, ha az internet közvetlenül kapcsolódik a világhálóhoz (publikus ip). Ha router mögött vagy céges hálón vagy, akkor kívülről nem kapcsolható be.


vas. márc. 10, 2013 13:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Nekem még mindig a 2000 Ft-os tescos mobil tünik a leg egyszerübb és leg olcsóbb megoldásnak. És ott táp se kell mert a tápért a belső usbre csatlakozik amiben akkor is ott a táp amikor a számitógép ki van kapcsolva. És valószinű jobb ha hibernálásból ébreszti fel.


vas. márc. 10, 2013 11:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Köszi. Be lehet ugy állitani a számitógépet hogy beinduljon ha tápot kap? Merthogy ez a nyomogombot nem nyomja meg...

Vagy ehhez is relé kell?


vas. márc. 10, 2013 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Kép


szomb. márc. 09, 2013 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Köszi de ehhez plusz táp kell. Jobb lenne olyan amihez nem kell.


szomb. márc. 09, 2013 21:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Piroska30 írta:
Fiam szerint elég ha rácsörgünk egy gépbe épitett mobilra, de muszáj ehez relé vagy képes egy tranyó hidegen is zárni a nyomogombot?
Ha van kedvetek barkácsolni: hobbielektronika.hu/cikkek/telefonos_rele

Ha kész cuccos kell, akkor "gsm távkapcsoló" kifejezéssel kell nyaggatni a gugli barátot. Például:
http://www.mobilcontrol.hu/gsm/tavkapcsolo/
http://www.metroman.hu/cat/Riaszto-rend ... szto-modul
http://kern.hu/tart/farticle/56/107/1
http://www.biztonsagabc.hu/index.php?mp ... 445&Type=0

Vagy pedig "ócsón" a vaterán: 10.990, 15.000


szomb. márc. 09, 2013 21:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
nbela írta:
... A Netmask ami eltérő...

Erre gondoltam, nem az IP címre. Így már kezdem kapiskálni. Ez a hálózati téma nem került közel hozzám (finoman szólva).

Köszi.


szomb. márc. 09, 2013 20:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Laci_L írta:
Ez nem azonos. Hogy lehet ez. Én nem értek a ehhez, csak csodálkozok rajta. :shock:
Pedig azonosnak listáztad:
"Az Én IP címem
31.46.200.252"
"Ugyanekkor a CISCO modem ellenben ezt mutatja:
Internet IP Address: 31.46.200.252"
A Netmask ami eltérő. A routereden azt a maszkot (címtartomány szegmenst) látod, amit a szolgáltató kiosztott neked. Abban van az átjátó is. A whois Netmaszk pedig ami a szolgáltatónak ki van osztva az internetes ip tartományból. Röviden: a maszkkal nem kell foglalkozni, az csak helyi hálózatoknál lényeges.


szomb. márc. 09, 2013 19:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
[code][/code]Idézet:
Súlyos net függők vagyunk.

De balhé van. Annyira szeretjük a gépünket hogy akkor is akarjuk használni amikor nincs ott ahol mi. Erre a vieverteam program kitünően alkalmas. Na de hogy kapcsoljuk be???

Fiam szerint elég ha rácsörgünk egy gépbe épitett pcbe, de muszáj ehez relé vagy képes egy tranyó hidegen is zárni a nyomogombot?


Értem már a problémát.

Elirtam.

Helyesen:

Fiam szerint elég ha rácsörgünk egy gépbe épitett mobilra, de muszáj ehez relé vagy képes egy tranyó hidegen is zárni a nyomogombot?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Piroska30 szomb. márc. 09, 2013 16:05-kor.


szomb. márc. 09, 2013 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Kábelen megy a net. A gépen nincs wifi. Igy muszáj bedugni a kábelt ha netet akarok. De nem a használat a kérdés pusztán csak a távoli bekapcsolás a kérdés.


szomb. márc. 09, 2013 15:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
nbela írta:

Gondoltam, megnézem az enyém:
---------------------------------------------------
Az Én IP címem
31.46.200.252

Subnet és Netmask, whois adatok alapján
% This is the RIPE Database query service.
Netmask: 255.255.240.0 azaz 31.46.196.0/20
ISP (szolgáltató), whois adatok alapján
netname: TCOM-CATV-POOL
descr: T-Online ,CATV clients (dynamic address pool)
----------------------------------------------------

Ugyanekkor a CISCO modem ellenben ezt mutatja:
Internet IP Address: 31.46.200.252
Subnet Mask: 255.255.252.0
Default Gateway: 31.46.200.1
DNS 1: 84.2.44.1
DNS 2: 84.2.46.1
DNS 3: 0.0.0.0
----------------------------------------------------

Ez nem azonos. Hogy lehet ez. Én nem értek a ehhez, csak csodálkozok rajta. :shock:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laci_L szomb. márc. 09, 2013 15:42-kor.



szomb. márc. 09, 2013 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
nacorvus írta:
Eh.. ebből a nőből ömlik az infó..csak mi nem tudjuk dekódolni..és vs.. :oops:
Csatlakozom ez előttem szólóhoz :lol: Többszöri, részletesen feltett kérdésekre sem tudunk semmit a netedről. Mobilos? A kábelt dugod mindig ahova tudod? Wifis? Így sem a bekapcsolásra, sem a távoli használatra nem tudok ötlete adni. Föladtam :(


szomb. márc. 09, 2013 15:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Mivel lapostop, a gép több helyen lehet ergó minden olyan megoldás ami a helytől függ bukott ügy.


szomb. márc. 09, 2013 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Piroska30 írta:
De balhé van. Annyira szeretjük a gépünket hogy akkor is akarjuk használni amikor nincs ott ahol mi. Erre a vieverteam program kitünően alkalmas. Na de hogy kapcsoljuk be???
A legegyszerűbb hálózati kapcsolaton keresztül feléleszteni a számítógépet. De ehhez a netedről kéne tudni valamit. Sokkal többet, mint amit eddig kiszivárogtattál.
Idézet:
Milyen net? Router van?
Céges. Dinamikus.
A proxy akkor gondolom rendesen beállítva
Hálókábelen jön be a lakásba az internet? Vagy parabolán, tévékábelen, telefonzsinóron, usb mobil internetes adapteren? Van valami hálózati elosztó doboz / kütyü a lakásban? (Modem, router, switch?) Van-e vezetékes telefonod? Milyen is az alaplapod pontos típusa? (Ha nem lennék lusta visszakereshetném.) Attól a cégtől van neted ahol dolgozol? És csak a cégtől akarod bekapcsolni a gépet, vagy akárhonnan? Van-e proxy beállítás az internet kapcsolatodhoz?

A progi anyakönyvezett neve pedig Teamviewer
Mennyi a számítógéped ip címének az első 2 számjegye? (start menü, futtatás, cmd, ipconfig)
És mennyi az internetes ip címed első 2 számjegye? (http://azenipcimem.hu/)


szomb. márc. 09, 2013 12:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Idézet:
Súlyos net függők vagyunk.

De balhé van. Annyira szeretjük a gépünket hogy akkor is akarjuk használni amikor nincs ott ahol mi. Erre a vieverteam program kitünően alkalmas. Na de hogy kapcsoljuk be???

Fiam szerint elég ha rácsörgünk egy gépbe épitett pcbe, de muszáj ehez relé vagy képes egy tranyó hidegen is zárni a nyomogombot?


Értem már a problémát.

Elirtam.

Helyesen:

Fiam szerint elég ha rácsörgünk egy gépbe épitett mobilra, de muszáj ehez relé vagy képes egy tranyó hidegen is zárni a nyomogombot?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Piroska30 szomb. márc. 09, 2013 16:05-kor.



szomb. márc. 09, 2013 10:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Idézet:
Elküldve: 2013 feb. 07, 00:35

off:

Ti nem tudtok éjjel aludni? Eszembe nem jutna ilyenkor fórumozni.
Nappal meg alszotok? :)


csüt. feb. 07, 2013 9:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Joni jo.ui Meggynek is meggy. Most fogom ra ujragóóórni a vindgt
ozt mert mar minden baja van.


csüt. feb. 07, 2013 0:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Üpsz!..nagyon csendben vagy..ezek szerint azóta is jó és megy?! :D


csüt. feb. 07, 2013 0:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Naaaaaaaaaaaaaaaaa!

Ráadásul a net magától megjavult...
És nem is 8 magos csak 6.
De igaz a 220 V az vezetékes.

Fiam renderelt vele, kipróbálta, kapott is 100% processzorhasználati riasztást.
Nem voltunk elájulva a sebességétől.

Ekkor átállította hogy a videokártya végezze a renderelést s 12-szeresére gyorsult.
Ennyi eddig a tapasztalat.


csüt. jan. 10, 2013 16:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Eh.. ebből a nőből ömlik az infó..csak mi nem tudjuk dekódolni..és vs.. :oops:
Azon a masinán derótos a kapcsolat vagy az éteren keresztül szórt ha router van, a és a tűzfalszerver-hiszen nyilván van( :wink: -akkó'nem kell 'igazi vírusirtó' a gépekre,hiszen csak a hozott anyagból bukhatsz le) milyen a cégnél?(internet-hozzáférés-nem a 220 V meg hogy szép piros a nyolcmagos proci és propeller is viágit :x-hiszen ezen már túl vagyunk )
Hiszen tudjuk:az autód:a 8 hengeres meg van tankolva,(bivalyerős..) automata avagy kellene sebességet váltani (az igazat megvallva:az automatán is van 3 állás :előre hátra és a parking
Ps: Tudom mindenki tud olvasni,de a gondolatolvasók Pl: Gyurcsók pénzt is kérnek a távgyógyításért ellentétben velünk :roll:


szer. jan. 09, 2013 22:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Admin joú parancssorból: ipconfig /all parancs annak tisztázására, hogy kap-e IP címet a hálózati kártya a DHCP szervertől, plusz átjáró, DNS szerver.
És amit Tron írt. Van-e proxy, és ha igen, ennek megfelelően be van-e állítva az internet beállításoknál.

Valahogy ebben a netes probléma részben szűken méred az infót a segítséghez. :wink:


szer. jan. 09, 2013 16:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Lehetséges hogy valami beállitást a rendszer elfelejt?
Mert korábban már ment...


szer. jan. 09, 2013 8:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
A proxy akkor gondolom rendesen beállítva


szer. jan. 09, 2013 8:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 19, 2012 8:29
Hozzászólások: 143
Hozzászólás Re: Asztali gépből laptop - szegény ember combos lapostopja
Céges. Dinamikus.


szer. jan. 09, 2013 8:10
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 275 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség