Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 23:06



Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Vezeték nélküli (wireless) Audio/Video link 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Csak a stereo video is csak mono hanggal adja ki az RF kimeneten a jelet....mint barmi,muholdvevo stb.


szomb. jún. 05, 2004 23:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás Re: Vezeték nélküli (wireless) Audio/Video link
alaszka írta:
alien666 írta:
Szeretnem a PC-m video-out jelet es a hangkartyam audio jelet a 2 szobaval tavolabb levo TV-hez tovabbitani.
Sajnos a vezetekes kapcsolat kiepitese nem megoldhato (2 fal + egy födém). Hallottam olyan szerkentyurol, ami kepes vezetek nelkul tovabbitani ezeket a jeleket (wireless A/V transmitter-receiver). Szeretnek tobb informaciot errol, ezert, ha valaki hasznal ilyet, vagy van egyeb javaslata, megoszthatna velem tapasztalatait.

Hali
Antennakábel nincs a közelben amin a tv adásokat lehet fogni?

Bocs közben el kellett mennem. :(
Tehát arra gondoltam,hogy ha van egy antenna hálózat (tv.től a pc.ig Pl.kábel Tv),akkor elég lehetne egy stereo videó is (amihez csatl.a Pc)- annak az Rf kimenetét - ráküldeni a koax hálóra és a másik szobában egy stereó Tv majd szétválogatja.
Üdv
alaszka


szomb. jún. 05, 2004 22:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: EU-ban
Hozzászólás Re: Vezeték nélküli (wireless) Audio/Video link
alien666 írta:
Szeretnem a PC-m video-out jelet es a hangkartyam audio jelet a 2 szobaval tavolabb levo TV-hez tovabbitani.
Sajnos a vezetekes kapcsolat kiepitese nem megoldhato (2 fal + egy födém). Hallottam olyan szerkentyurol, ami kepes vezetek nelkul tovabbitani ezeket a jeleket (wireless A/V transmitter-receiver). Szeretnek tobb informaciot errol, ezert, ha valaki hasznal ilyet, vagy van egyeb javaslata, megoszthatna velem tapasztalatait.

Hali
Antennakábel nincs a közelben amin a tv adásokat lehet fogni?


szomb. jún. 05, 2004 19:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Es a Linksys WiFi eszkoze tud S-VIDEO atvitelt,vagy az is csak kompozit,mert az ma mar a DVD koraban keves...


szomb. jún. 05, 2004 18:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Lehet ilyet csinálni WiFi vezetéknélküli hálózattal is. Pl. a Linksysnek van ilyen cucca. Igaz nem olcsó, de szntem a legigényesebb megoldás.


szomb. jún. 05, 2004 15:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
én annó vettem egy ilyen kütyüt 17 ezresért (most már 12 körül is van asszem a metróban) és MEG VAGYOK VELE ELÉGEDVE! A kép minősége jó, a távirányítás tökéletes, és amúgy is a hifim csak a sima pro logic-ot tudja... ami amúgy is a sztereóba van belekeverve...
Arra is jó, hogy megszüntesd a fölhurkot mert nálam búgott a hifi, ha összekötöttem a tv-t a pc-vel...

Ja és úgy is megy ha pl a videó audio kimeneteleit kűldöm át a vevő egységre, amire pedig pc-s aktív hangszórókat kötöttem...(MTV, VIVA stb...)


szer. ápr. 14, 2004 3:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Azt lehetne hogy 2 par keszulekkel az S-VIDEO 2 videojelet atvinni es
egy dugoba vezetni,bar ittt a 2 egyseg szinkronihianya miatt majdnem biztos rossz lenne az eredmeny fekete feher v 2 kep elcsuszva egymason FFben


csüt. ápr. 01, 2004 22:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Nem lehet mar ugyanolyan minosegben atalakitani s.Videova
En meg nem lattam olyat ami S.VIDEOt tudott volna,mert ekkor tkp nem 1 hanem 2 videojelet kene atvinni a feketefeher plusz a szin kulon.

Esetleg ezutan mar lesz ilyen ami esetleg nem is analog hanem digitalis jelet is tud

Kicsit le vvannak maradva a techn fejlodestol..


csüt. ápr. 01, 2004 22:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 16:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Olyan szerkezetrol nem tudtok, ami az S-video jelet is kepes tovabbitani vezetek nelkul? Mert ezek az egyszerubb Transmitter-Receiver-ek csak RCA-n keresztul dolgoznak. Gondolom elveszik az s-video jel jobb minosege. Egyebkent hogy van ez? Mit csinal az S-video RCA atalakito? Mert ugye a Videokartyakhoz ilyet adnak. Az RCA-n erkezo jelet kuldi at az ado radiofrekvencian a vevobe. A vevonek is RCA kimenete van. Gondolom ez mar nem alakithato vissza S-Video jelre, mert Az informacio elveszett az S-video-RCA atalakitaskor.


csüt. ápr. 01, 2004 21:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
Ujabban vannak 3, 5eFt ert soros porthoz infra adovevo meg szoftver
amivel elvileg programokat lehet vezerelni tetsz. taviranyitoval
hangero meg egyeb gombok a stop internetes aprtonet hirdetesi ujsagban szoktak hirdetni.


csüt. ápr. 01, 2004 20:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 98
Hozzászólás 
25 30 eFt koruliek,es fontos,hogy olyan kell ami a taviranyito jelet meg visszakuldi a forras keszulekhez,igy lehet vezerelni is!
Az a baj hogy sztereo es csak hagyomanyos video jelet ad RCA-n

DVD-t RGB-n v S-Video-n kene 5 csatornaval esetleg..

A Conrad electronicnal van,de azok 30 50 % kal dragabbak mint mashol
www.conrad.de vagy .hu de azon nincs minden.
Elvileg a nemet oldalrol is meg lehet rendelni barmit...

De mar a TV shop ban is van,ami ujsag oldalakon hirdet mindenfelet...olcson de,felo h. olyan is.


csüt. ápr. 01, 2004 20:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 16:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Vezeték nélküli (wireless) Audio/Video link
Szeretnem a PC-m video-out jelet es a hangkartyam audio jelet a 2 szobaval tavolabb levo TV-hez tovabbitani.
Sajnos a vezetekes kapcsolat kiepitese nem megoldhato (2 fal + egy födém). Hallottam olyan szerkentyurol, ami kepes vezetek nelkul tovabbitani ezeket a jeleket (wireless A/V transmitter-receiver). Szeretnek tobb informaciot errol, ezert, ha valaki hasznal ilyet, vagy van egyeb javaslata, megoszthatna velem tapasztalatait.


vas. márc. 28, 2004 16:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 12 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség