Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 10:50



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
DV, pár kérdés 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 19, 2004 15:55
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Ulead Video Studio 8 Hangproblémák.
Sziasztok!

Iszonyatosan nagy problémám van! Matrix filmet forgatok, meg is vannak lassan a felvételek és a vágással és lassan elkészülök, de a harci jelenetnél amikor Voice Over jellegű ütés hangokat teszek be a megfelelő Framéknál (van vagy 40), akkor van, hogy jól időzítve játsza le, van amikor nem és a végleges (renderelt) videónál szinte mindig van csúszás, de ha a lejátszó csúszkáját ahhoz a jelenethez ugratom, előfordul, hogy az időzítés mégis jó... nagyon bosszantó hiba ez, kérem, ha valaki tud rá megoldást, írjon egy levelet a sam@axelero.hu e-mail címemre!

Nagyon-nagyon fontos lenne a segítség! Előre is köszönöm!


szomb. jún. 19, 2004 15:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Kösz, letöltöttem a demo-t, majd próbálkozok...


szomb. máj. 31, 2003 19:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Több ismerős is szoftver tekintetében az Adobe Premiere 6.5-re esküszik - ha módod van rá próbáld ki.


csüt. máj. 29, 2003 21:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Nos.
Megvettem a készüléket, a Samsung lett a befutó (VP-D15i).
Próbáltam USB-n és FW-n is, az FW jobb megoldásnak tűnik, úgymond inkább való videoátvitelre mint az USB. Bár a 2.0-s USB-n folyékonyan jött le a video, FW-n összekötve még vezérelni is lehet a kamerát. Azért nem semmi. Eddig nagyon nagyon meg vagyok elégedve vele.


szomb. máj. 24, 2003 1:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Hi!
Én most vettem egy Canon MV500i miniDV kamerát. Ez többszörös tesztgyőztes kamera. Nagyon szép képet csinál, én tökéletesen megvagyok vele elégedve. Árban sem olyan vészes, ebben a kategóriában, 799Eur.

Pont ma vettem egy FireWire kábelt 2700Ft-ért.

FireWire nekem az Audigy kártyámon van.

A felvételek először nagy helyet foglalnak el. Pl egy 47mp-es avi 160MB, de ez nincs tömörítve. Utánna viszont már csak 5MB.

Proginak Ulead Video Studio 7-et használok. Egész jó kis progi, sok effekttel.

Viszont érdekelne egy dolog:

Van két avi fájlom. Azt szeretném vhogy megcsinálni, h megosztva fusson egy avi-n belül.

Melyik programmal tudom ezt megcsinálni?

Minden megoldás érdekel. Köszi

BYE


kedd máj. 20, 2003 22:39
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Sziasztok,
akárhogy is töröm a fejemet, én bizony anno nem USB, hanem Firewire porthoz csatlakoztattam a DVt. (Nevezik még i-link-nek, IEE1394-nek is). Egy firewire-os kártya netto 4-8 ezer forint, de a legtöbb mai hangkártyán van ilyen csati.
Merész fogadásokat kötnék rá, hogy USBvel soha nem fog menni. Az USB 1.0 átviteli sebessége a DV által igényelt töredéke, ezért is lehetetlen a dolog. Ugyanakkor a 2.0-áé már megfelelő (10%-kal gyorsabb, mint a FW).


kedd máj. 20, 2003 16:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Hello,
Köszönöm a válaszokat, mostmár sokkal tisztább a dolog. Közben szétnéztem pár helyen, a Sony tényleg drága.
Ami még szóba jön, az a Samsung VP-D15i, ez gyakorlatilag nekem megfelel, tud mindent amit elvárok egy ilyen kütyütől. Van rajta DV ki- és bemenet, és USB csatoló is.

A DV kimenetet rá lehet kötni a számítógép USB portjára? Ezt mondta már nekem egy MediaMarkt-os eladó srác is, kicsit furcsállom...

Mégegyszer köszi a segítséget!


szomb. máj. 17, 2003 17:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: gépnél
Hozzászólás 
Sziasztok!
Most cseppentem bele a DV világba, mivel tervezem egy kamera vásárlását. A kiszemelt: Sony DCR-TRV12E.
a www.gaia.hu-n elolvastam pár dolgot erről a "tudományágról", minek hatására el is rettentem.
Kérdéseim tehát:
-Egy kazettára milyen hosszú felvételt tudok rögzíteni? (Csak hozzávetőlegesen)
-Ha a számítógépemen csak USB van és nincs 1394, azzal is le tudom húzni a felvételt?
-A kamerán lehet felbontást állítani? (esetleg pl. kutyás videokat nem rögzítenék nagy felbontással meg dolby hanggal :)
-Az előzőhöz kapcsolódva: Ha a felbontást lecsökkentem, akkor előfordulhat hogy viszonylag kevés helyet foglaljanak majd archiválva a felvételeim a számítógépen? Jó lenne ugyanis CD-re kiírni majd őket.
-Ha mégsem olyan kamerát veszek amin van USB, akkor milyen eszközt kell vennem a számítógépbe, amin van 1394?

Bocsánat a láma kérdésekért, nézzétek el nekem.

köszi, DH


szomb. máj. 17, 2003 0:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség