Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 15:26



Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
vásárlási segitség kérés 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1828
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy kedves barátomnak állítanék össze egy házimozi rendszert, nem budget, hanem rendes minőségi darabokból. Mit érdemes manapság beletenni? DVD-írós HDD-s felvevőt BR lejátszással és még mit?

Tudtok Ti ilyet ajánlani vagy esetleg egy oldalt ahol (jó) komplett ajánlatok vannak, árakkal, vásárlási lehetőséggel?


pén. jan. 09, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Helló!

December folyamán szeretnék venni egy 84 centi átló körüli LCD TV-t, ha lehet full HD-sat persze, de B tervnek jó a HD ready is.
Gondolom van pár használatban a T. fórumozóknál, ha tudtok valami jó ár/érték arányút, megköszönném ha megosztanátok velem.


pén. nov. 21, 2008 13:12
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!
Nagyszüleim TV-je bekrepált, CRT lenne az új TV is, csak nem tudom melyiket. Összeghatár 65e magyar peták. Grudnig/Samu? Ha valaki tud megbízható típust megoszthatná velem. Idősekről van szó, így a hiper-szuper,extra,csicsa funkciókra nincs szükség.


csüt. nov. 20, 2008 20:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 15, 2008 14:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás samsung ht ds 900
Sziasztok!

Próbálok utána járni a Samsung HT DS 900-as házimozi rendszernek, de nem sok infót találtam róla. Igazából az ára érdekelne, mennyit érhet ez a típus használtan/újan. Ha van valami infótok erről légyszives osszátok meg.


szomb. nov. 15, 2008 14:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 25, 2008 10:15
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
ha kiválasztottátok mit akartok venni menjetek a www.yabe.hu ra. talán olcsóbban megússzátok.


pén. okt. 03, 2008 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Ja és plusz két igény:

-Legyen rajta USB csatlakozó, hogy a letöltött (persze jogszerüen letöltöttet) filmet pendriveról le tudjam játszani.
-Tudjon digitális adást is felvenni (ha késöbb átállok digitális csomagra)

Thx!


pén. szept. 12, 2008 11:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is az elöttem szólóhoz hasonló DVD írót keresek néhány plusz igénnyel:
-Lehessen vele házi videót digitalizálni DVD formátumra és ha lehet akkor DiVX-be is és vmi kis menüt készíeni a fejezeteknek. (Tehát fontos, hogy ne csak antennajelröl tudjon rögzíteni, hanem legyen neki pl. kompozit bemenete, amire rákötöm a régi kamerát)
-Tudjon DivX-es videókat lejátszani és frissíthetö legyen a szoftvere, hogy ha jön ki újabb formátum, akkor azt is lejátssza.
-Filmfeliratokat kezelje (jól)
-Legyen HDMI csatlakozója, hogy ha késQbb veszek LCD-TV-t akkor azzal össze tudjam vele kötni.

Nem tudom, hogy léteznek-e ma ilyen DVD írók. Aki képben van és tud segíteni, az kérem tegye meg!

Köszi!

Rozsó


pén. szept. 12, 2008 10:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 17:15
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Funai LCD TV - tapasztalatok
LCD TV-t szeretnék venni a hálószobába, kiszemeltem egyet a METRO-ban (kép mellékelve), kérdésem az hogy használ-e valaki ilyet, milyet tapasztalatai vannak vele kapcsolatban?



Gyártó honlapján itt található, bár egy szám eltér a típusban de szerintem ugyanaz a kettő:

http://www.funai.de/English/index.php?p ... t&Itemid=3



Várom válaszaitokat mielőbb!

Üdv!


csüt. nov. 15, 2007 19:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 207
Hozzászólás SAMSUNG DVD-HR755
Van valakinek véleménye erről a felvevőről? SAMSUNG DVD-HR755 Szeretnék venni egy ilyet.
http://www.samsung.com/hu/products/dvdplayer/dvdrecorder/dvd_hr755.asp?page=Specifications

Barátnőméknek DVD-HR753-as van, de nagyon lomhának, lustának tűnik. Pl. bekapcsolt állapotban van és sem lejátszás, sem felvétel nem történik rajta. Ekkor az EJECT gomb lenyomására meg vagy 1 percig gondolkozik, mire kidobja a lemezt. Vagy a másik: mire megnyomok egy gombot a távirányítón, eltelik kb. 0.5 mp, mire reagál a készülék (STOP, PLAY, PAUSE pl.). Minden Samsung író ilyen lassú? Vagy csak én túlzom el?
http://www.samsung.com/hu/products/dvdplayer/dvdrecorder/dvd_hr753.asp
---
Amúgy szerintetek miért ilyen ilyen olcsó a vetélytársai áraihoz képest a Samsung DVD-HR755? 66.900 Ft. A többi 250 GB-os kb. 20-30.000-rel drágább. SOKKAL többet tudnak azok szolgáltatásban, vagy egyszerűen minőségben, megbízhatóságban jobbak?


hétf. nov. 05, 2007 16:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 29, 2006 8:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!
Légyszi segítsetek, van egy Jazz9940B-s hangfalam és egy költözködés során beszart a centerje. Vettem hozzá egy Panasonic S52-es DVD lejátszóz mert annak van 6csatornás RCA kimenete, ( Csak ez után derült ki hogy a center megadta magát). Most a szervizben azt mondták jobban járok ha veszek hozzá egy erősítőt, mint hogy megcsinálják a centert. Milyen erősítőt kéne vennem a hangfalhoz? Mert azt mondták fele olyan kisebb legyen mint a hangfal. Légyszives segítsetek, korrekt áron erősítőt találnom a hangfalhoz.

Hangfal technikai adatai:
http://www.oktal.ro/detalii_home+theate ... 940b_276_4

Előre is köszi.


vas. okt. 29, 2006 12:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
Érdeklődnék, mi a vélemény az LG LH-T250SC típusú házimozi szettről? Egy ilyen vásárlásán gondolkodom, ajánljátok-e? Vagy van valami jobb ebben a 30.000 Ft-os kategóriában?


szer. aug. 30, 2006 16:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok.

Én most vettem egy Pioneer 436 sxe plazmát a tvstore.hu -tól,érdekelne,hogy mik a tapasztalatok róla,illetve jó vásárt csináltam-e 750e ft-ért avagy át lettem vágva?

köszönöm a kommenteket.

(ui ilyen kommentek h pl lg-t vehettem volna már olcsobban nemérdekel mindenképp pio-t akartam)


kedd júl. 04, 2006 13:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 23, 2005 21:58
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok!
Kaptam egy Panasonic sc-ht335-ös házimozit, és az lenne a kérdésem,hogy be lehet-e neki állítani, hogy a sztereó hangot,amit külsőleg rákötöttem (videó), azt ő ne csak sztereóba adja ki,hanem az összes többi hangfalon egyszerre?

Erre vonatkozó utalást nem találtam a leírásában.

Köszi a válaszokat előre is!


szomb. ápr. 22, 2006 21:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Lemondtam róla. Thomsont lehetett volna 30ért venni.
Gyűjtök HDD-s-re.


szer. ápr. 19, 2006 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Árpy írta:
Naaaaa....

Mi az, hogy Naaaaa.... ?
Az RW 1000x, a RAM 100000x írható felül. Persze ezek szabvány értékek ami azt jelenti, hogy ha silány alapanyagra írsz akkor ez a szám drasztikusan csökken (gagyi alapanyag esetén sok esetben 10-15 újraírás után eldobhatod a lemezt)


kedd ápr. 18, 2006 10:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Naaaaa....


kedd ápr. 18, 2006 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Árpy írta:
RW-t hányszor tudom írni?

1000x


kedd ápr. 18, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
RW-t hányszor tudom írni?


kedd ápr. 18, 2006 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Árpy írta:
Vinyós asztali dvd író a jobb vagy amelyik közvetlenül a dvdre ír?

Attól függ, hogy miként szeretnéd használni.
A HDD-s asztalik előnyei:
- nem kell állandóan lemezt dugdosni bele ha rögzíteni szeretnél
- időzített felvételeknél jobban használható hiszen nem kell állandóan lemezt cserélni
- van szerkesztési lehetőség (fizikai vágás)

A HDD nélküli asztalik előnyei:
- olcsó
Hátrányai:
- rögzítés előtt mindig lemezt kell berakni
- problémás a sok programot tartalmazó időzítés mivel meg kell oldani a lemezcserét (ha az ember elutazik akkor valakinek folyton lemezt kell cserélnie)
- csak VR módban lehet szerkeszteni (nem fizikai vágás hanem play lista készítés)


kedd ápr. 18, 2006 9:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Vinyós asztali dvd író a jobb vagy amelyik közvetlenül a dvdre ír?


kedd ápr. 18, 2006 9:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
HI!

Bocs, hogy csak most írok, kicsit sok minden volt errefele mostanában.
Szóval, szombaton megvettük a samsungot (samsung ht p10 ), sikerült megtalálni az utolsó darabot :)
Eddigi tapasztalatok:
pozitív: mindent olvas amit beraktam (főként cdk, dvdk, zenecdk; mindegyik maximum sebességen volt írva). Designra nagyon bejön. Mivel még más házimozit nem volt szerencsém tesztelni, így összehasonlítási alapom nincs, de szerintem jól szól, nekem tetszik :). Összeszerelése pofon egyszerű volt.

negatívum: távirányító: nekem valahogy rohadtul nem tetszik, gombok nehezen járnak, nem a lejátszó, hangfalak designjét követi. kézikönyv: nem tudom, valahogy olyan kevésnek találom, de végülis minden benne van, lehetne egy kicsit részletesebb. Menü: kicsit olyan "bugyuta" a menüje vagy nem is tudom minek nevezzem, számomra furcsa, kicsit több állítási lehetőségre számítottam. Tálca: elég gagyi anyagból van, kicsit erőteljesebben megnyomja vki lefele, aztán már törik is.

Bár negativból többet írtam (ezek a negatívok számomra olyan kis apróságok, amikre jobban odafigyelhettek volna), de csak ajánlani tudom eme samsung házimozit. 40 1-2 ezerért sztem megérte.

Ha valaki kérdezni szeretne róla, jöhet msn, PÜ, mail, stb.

Köszi a segítséget Mindenkinek!


pén. dec. 02, 2005 0:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Odo írta:
Kár! :( Megnéztem a fehérvári kínálatot: 50-ért van JVC és Philips DivX-es házimozi is. A Samsungot megvettétek?


Még nem vettük meg. Talán most 7végén. Azért is nem akarok már venni kombót, mert úgynézki, hogy a régi videónkat meg tudják csinálni (találtak valami alkatrészt hozzá).


csüt. nov. 24, 2005 14:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Kár! :( Megnéztem a fehérvári kínálatot: 50-ért van JVC és Philips DivX-es házimozi is. A Samsungot megvettétek?


szer. nov. 23, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Odo írta:
Ha még nem vettétek meg, s tudtok még rádobni 13 ezret akkor VHS+DVD házimozi kombót.


HÁt sajnos az már sok...


szer. nov. 23, 2005 16:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Kicsit javítanék azon amit írtam. Szóval a Philips DVP3100 lejátszóban, és szinte az összes asztaliban van Dolby Digital dekóder. Ha nem így lenne, meg sem szólalnának mondjuk tv-re kötve, ha nincs a lemezen sztereo vagy mono hangsáv. Tehát ha az asztalin van Dolby Digital jelzés, akkor sztereo és scart kimeneteken megszólaltatja a lekevert DD5.1 hangot is. Ha van rajta analóg 5.1 kimenet, akkor megfelelő erősítővel összekötve már élvezhető a térhangzás is. Gyakran láthatjuk a DTS Digital Out jelzést. Ez annyit tesz, hogy dekóder nincs benne, de a digitális hangkimenetét erősítőre kötve már lesz düdbörgés :). Ellenben ez simán tv-re, vagy DTS dekódert nem taralmazó erősítőre kötve nem fog szólni.
A DTS jelzés jelenti hogy van a készülékben ilyen dekóder, ez csak a magasabb kategóriában általános (30 ezer Ft felett).


kedd nov. 22, 2005 23:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Ha még nem vettétek meg, s tudtok még rádobni 13 ezret akkor VHS+DVD házimozi kombót.


hétf. nov. 21, 2005 15:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Úgynézki, hogy Samsung htp10r lesz a szerencsés :)


hétf. nov. 21, 2005 14:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Odo jól írja.
Nem szoktam senkinek ajánlani az egybemozit, de ennyi pénzből, új készüléket véve azzal jársz a legjobban.
Az, hogy optika vagy koax, az ebben az árkategóriában teljessen mindegy.
Az egybemozi azért jobb ebből a pénzből, mert ott a képernyőmenükben több minden tudsz állítani.
A legbiztosabb, hogy ha mégis külön veszed, akkor egyhelyen vedd meg a hangfalszetet és a lejátszót, akkor nagy valószínűséggel olyat kapsz amit össze lehet kötni.
Ha van a hangfaszetben dolby dkóder, akkor vagy koax vagy optikával kell összekötni, ha a lejátszóban van, akkor meg 6db rca kábellal.


vas. nov. 20, 2005 16:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Odo jól írja.
Nem szoktam senkinek ajánlani az egybemozit, de ennyi pénzből, új készüléket véve azzal jársz a legjobban.
Az, hogy optika vagy koax, az ebben az árkategóriában teljessen mindegy.
Az egybemozi azért jobb ebből a pénzből, mert ott a képernyőmenükben több minden tudsz állítani.
A legbiztosabb, hogy ha mégis külön veszed, akkor egyhelyen vedd meg a hangfalszetet és a lejátszót, akkor nagy valószínűséggel olyat kapsz amit össze lehet kötni.
Ha van a hangfaszetben dolby dkóder, akkor vagy koax vagy optikával kell összekötni, ha a lejátszóban van, akkor meg 6db rca kábellal.


vas. nov. 20, 2005 16:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Azért kiegészíteném pár dologgal. Azért nem árt ha abban az erősítőben van DTS dekóder is, nem csak Dolby Digital 5.1.
A Pana említett modellje tartalmazza mindkettőt, de csak két csatornát támogat, így bár meg fog szólalni sztereo kimeneten a térhangzásról lemondhatsz.
A Philips egyik dekódert sem tartlamazza.

Kimenetek: halandó vásárló :D számára nincs különbség az optikai és a koaxiális hangkimenet között. A Panán és a Philipsen is koaxiális kimenet van egyébként.

Szerintem 50 ezer összeg esetén inkább válassz egydobozos házimozirendszert. Ilyen árban lehet kapni JVC, Samsung, LG, Philips és Pana rendszereket is, meg kell nézni őket. Pl. az EW-ben Pana SC-HT335 56.990 Ft.


vas. nov. 20, 2005 14:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Na aztatatmondja, ha jól értem: Mivel a lejátszóba nincs dekóder, ezért kell lennie a hangfalba. Ebből adódóan a lejátszón kell legyen optikai vagy koaxális kimenet (kettő között mi a különbség? illetve ami lejátszókat én kinéztem, azokon melyikek vannak?). A hangfalon pedig kell legyen bemenet. Geniuson melyik van? Euronicset sasolom :)

Köszi szépen.

(Elég analfabéta vagyok ezen a téren, szóval ha valami hülyeséget írtam, akkor bocssiii :) )


vas. nov. 20, 2005 13:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ha külön akarod megvenni a lejátszót és a hangfalakat, akkor amire oda kell figyelni, hogy össze lehessen kötni őket.
A legtöbb olcsó hangfalszettben nincs dolby decoder, csak 5.1-es analóg bemenet.
Ha ilyet veszel, akkor a lejátszóba kell, hogy legyen, ott kell 5.1-es analóg kimenetnek lennie.
Ha a lejátszóba ilyen nincs, akkor nem tudod összekötni a kettőt.
Ha van decóder a hangfalszetben, akkor lehet összekötni a lejátszóval koaxon vagy optikán.
Ami lejátszót te kinéztéál azokban nincs decóder, szóval ebben az esetben a hangfalban kell, hogy legyen.
Ha jól emlékszem az euronicsban láttam egy hangfalszette kb. 20.000 körül amin volt koax bemenet, viszont nem volt rajt analóg.
Az szürke volt, nézzétek meg, hátha tetszik.
Bár a fadobozos geniusnál szebett, jobb hangút ebben a kategóriában nem fogsz találni.


vas. nov. 20, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Üdv mindenki!

Mint már páran olvastátok topicomba, akartam venni egy dvd videó kombót.
Ez az elképzelésem most változott egy kicsit:
Inkább egy "házimozi rendszert" szeretnék venni. A dvd lejátszó vagy philips dvp-3010 lenne vagy egy pana dvd-s295. Ehhez kéne nekem egy jó kis 5.1es hangfalrendszer. Sajnos csak a genius home theatre-ről hallottam, ami úgy jó is meg olcsó is, de ez anyumnak nem tetszik :(
Valaki tudna ajánlani, valami szép, jót? Árba mondjuk max 30K (dvd lejátszóval 50)

Másik kérdés: ugye összelehet boronálni egy dvd lejátszót, meg egy sima 5.1est (úgyértve: ha jól tudom, dvd lejátszókon koaxiális/optikai kimenetet kell rákötni a hangfalr.-re, ez nem okoz gondot sehol ugye?)

Köszi szépen.


szomb. nov. 19, 2005 18:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2004 18:59
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat, azt hiszem, kihagyom a vásárlást....
:lol:


szomb. okt. 08, 2005 0:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
dave85 írta:
Sziasztok!

Az alábbi 5.1-es hangrendszerrel találkoztam:
Hyundai HT 101 - 1200w digit. kimenő teljesítmény (PMPO)-Különösen ajánlott DVD,VCD, MP3 lejátszású adathordozók hangjának tökéletesítéséhez (14897,50 Ft)
Tudtok valamit esetleg segíteni ezzel kapcsolatban?Megéri?Jó?stb...

A másik kérdésem pedig az volna, hogy nekem egy Yamada DVX 6700-as lejátszóm van, a következő csatlakozókkal:
Scart,S-Video,Kompozit,RGB(Scarton keresztül),Sztereó, 5.1 analóg,Koaxiális van, viszont optikai és VGA nincs.
Jó ez a két "dolog" egyaltalán így?

Köszönettel,

Dave


Jajj, a nevétől is hányhatnékom van, ezek a márkák szóba se jöhetnek. Akkor már inkább Panasonic, pedig az is egy nagy ratyi. A Sony-t tudom javasolni a rendszeredhez, mert az kb. olyan árú és minőségű, ami a mostani rendszeredhez megy. Sztem az elég lesz neked, de a Wattoknak tényleg ne higgy, csak a fülednek!!! Ha meg nem hajlandók megmutatni mit tud, akkor meg se vedd, hagyd ott az üzletet, mert oka vanb általában, hogy nem mutatják meg. :?

Egy előbbi hozzászóláshoz: A hangszóró membrán mérete tényleg nem mindig mérvadó, de ha komolytalan márkáknál nézed (Panasonic, Thomson, LG, JVC) akkor annál igaz, hogy kis ****. Nekem is csak 16 cm-es mély van a frontokban, és teljesítményre is ****, meg hangminőségre is. (asszem elég, ha annyit mondok Wharfedale :D )

Szal visszatérve a választásra, én azt ajánlom valami közepes méretű Sony-t nézz magadnak, azok egész tűrhetőek, bár a hangminőség sokszor megmutatja, hogy SOny-t se érdemes venni, de ha hangminőséget akarsz, azt keményen meg kell fizetni, és azért jók azok a Sony-k is, nem szólnak rosszul, de azért hallható a különbség. Szal sztem Sony oszt hello.


pén. okt. 07, 2005 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Hyundai & Yamada? ....

A PMPO-ban megadott teljesítményt soha nem szabad elhinni.


csüt. okt. 06, 2005 22:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ha van a "hangrendszeren" 5.1-es analog bemenet, akkor igen.
Hallgasd meg, ha tetszik a hangja, akkor vedd meg, sokat ne várj tőle, pláne ne 1200W-ot...
Talán 12-őt....


csüt. okt. 06, 2005 15:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 09, 2004 18:59
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az alábbi 5.1-es hangrendszerrel találkoztam:
Hyundai HT 101 - 1200w digit. kimenő teljesítmény (PMPO)-Különösen ajánlott DVD,VCD, MP3 lejátszású adathordozók hangjának tökéletesítéséhez (14897,50 Ft)
Tudtok valamit esetleg segíteni ezzel kapcsolatban?Megéri?Jó?stb...

A másik kérdésem pedig az volna, hogy nekem egy Yamada DVX 6700-as lejátszóm van, a következő csatlakozókkal:
Scart,S-Video,Kompozit,RGB(Scarton keresztül),Sztereó, 5.1 analóg,Koaxiális van, viszont optikai és VGA nincs.
Jó ez a két "dolog" egyaltalán így?

Köszönettel,

Dave


csüt. okt. 06, 2005 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Edem026 írta:
Helló!
Tervezek egy 5.1-es hangrendszer beszerzését.De a DVD lejátszón csak 2 db rca hangkimenet van,illetve egy optika kábel kimenet.
Ha optikai kábellel kötöm össze a dvd-t a hanggal,akkor tudni fogja a gép,hol szólaljanak meg a különböző hangeffektek,és tegyék élvezhetővé az 5.1-et?

Abban az esetben ha a hangfalrendszered tartalmaz optikai bemenetet, dolby digital és DTS dekódert valamint erősítőt akkor tudni fogja. Ha nem rendelkezik ezekkel akkor nem fogja tudni.
A DVD lejátszó optikai kimenetét a házimozi erősítő optikai bemenetére kell kötni.


kedd okt. 04, 2005 6:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 21, 2005 20:52
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Helló!
Tervezek egy 5.1-es hangrendszer beszerzését.De a DVD lejátszón csak 2 db rca hangkimenet van,illetve egy optika kábel kimenet.
Ha optikai kábellel kötöm össze a dvd-t a hanggal,akkor tudni fogja a gép,hol szólaljanak meg a különböző hangeffektek,és tegyék élvezhetővé az 5.1-et?


hétf. okt. 03, 2005 22:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
DVD-nél jó ha tudja a divx-et kezelni, 20 körül yamadát lehet kapni, de lejátszó ügyben itt tudsz körülnézni: http://www.mpeg4-players.info/
erősítőből, ha meg alaptipust akarsz, akkor talána yamahákat ajánlanám


csüt. júl. 07, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás házimozi erősítő/dvd/tv vásárlás
sziasztok! én is mostanában tervezek venni házimozi erősítőt. Nem feltételne a legjobbat, inkább a "minimálisan szükséges, de elégséges, mégsem gagyi és megbízható" kategóriát céloztam meg.

Ezen kívül még kéne valami DVD játszó is. Mit érdemes, hogy tudjon manapság?
Gondolom úgy 20 körül ez kijön

A tvnél már a Sony KV-29XL71 -t néztem ki. Ahhoz mit szóltok

A surányi hifi oldalon van elég sok termék, onnan csemegéztem eddog.

Várom a segítségeteket

Köszi
Gábor


csüt. júl. 07, 2005 10:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Külön dekóder nincs, illtve lehet, hogy van, de drága lehet, cseréld ki a dvd-t olyanra amiben benne van a dekóder, mást nem nagyon tudsz tenni.
Vagy vegyél egy olyan erősítőt amiben van dekóder.
Mozizás közben állandóana a számítógép zúgását akarod hallgatni?
ennyi erőből használhatdnád a pc-ben lévő dvd-t is erre a célra egyszerűbb lenne.


csüt. jún. 16, 2005 6:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 18, 2005 9:44
Hozzászólások: 44
Hozzászólás házimozi
hello, nekem a kovetkezo a kerdesem.szoval van egy dvd-játékosom, digitális, koaxiális kimenettel, és van 5 darab végfokom. Ehhez keresek dekodert ami a koaxiálisbol csinálna 5.1 es hangot. Láttam ilyen hangkártyákat is, csak nem tudom melyik tudná ezt az opciot, meg aztán gépen sokkal kényelmesebb beállítani a hangfaltávolságokat meg ilyeneket.egyenlore a soundblaster audigy 2 szériábol keresek, reálisnak tuni az usb-s nx mit szoltok hozzá?


szer. jún. 15, 2005 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Nem gyakran jövök ide, de talán itt lelek választ kérdésemre.
Olyan Házi Mozi erősítőre lenne szükségem, amihez nem kell aktív szub, mert benne van ennek is a végfoka. Tehát elég hozzá egy passzív szubláda.
Van ilyen?
Persze elfogadható áron érdekel csak.
Üdv! SMA


pén. jún. 10, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ha még nem vásároltál:
Érdemes benézni egy mm-be és ott mindig lehet kapni összeállított szetteket amikhez nem tejfölösdoboz hangfalak vannak.
Az összeépített rendezserk nem túl jók, mert kicsi hangszórók, ha elromlik az egészet kidodhatod, viszonylag rossz hang.


kedd máj. 24, 2005 12:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 08, 2005 23:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Nem drága jószágot vennék.
Sziasztok!

Milyen házimozi-rendszert vegyek? Van egy 5.5 x 4.5 m-es szoba. Belmagasság 2.5 m. (Mínusz bútor) Egy 72 cm-es, 100 MHz-es Samsung TV. Gondoltam Dimarsont veszek, de ahogy olvasom itt-ott, hogy milyen, elment tőle a kedvem. Azért írtam le a szoba méretét, hogy megkérdezzem, milyen teljesítményű hangfalakat vegyek. Nekem nem kell az 1 millás kategória, de a 500 ezres is sok. Nem fogok rajta Beethovent és más klasszikusokat hallgatni, ahol kell a nagyon szép hangzás és a nagy hangterjedelem. (Nincs abszolút hallásom) Nem akarok bajlódni a hangfal szett és a lejátszó összeválogatásával, ezért szeretnék komplet házimozi rendszert venni. Nekem az igényem, az, hogy minden DVD formátumot olvasson a készülék és ne jelentsen gondot egy film hang effektjeinek a leadása. (mármint a hangfalak ne rezonáljanak be) Erre áfásan van 100-110 ezer forintom. Tanácsaitokat erőre is köszönöm.

Ja! Bocsánat! Fontos még, hogy mp3-as lemezt is tudjon olvasni, lejátszani a DVD lejátszó.


vas. máj. 08, 2005 23:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 9:46
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Helló!Remélem ti tudtok segíteni!Valakinek van ilyene:Philips HTS 3300!Ha igen akkor létszi írjon tapasztalatokat esetleg teszt eredményeket.
És hogy érdemes e venni 55kért?

Köszi


szer. máj. 04, 2005 15:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 15, 2004 12:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hi all!
Szeretnek segitseget kerni hazimozival kapcsolatban. Idaig meg nem volt hangfalszettem, de hallottam mar joparat. És most vasarlasra szantam el magam.Szoval amilyen kriteriumoknak kellene megfelelnie:
1.ne legyen alpzaj
2.nagy teljesitmeny
3.egyarant (nagyon nagyon) lehessen rajta elvezni a dvd filmeket és zenet!

nagy hangsulyt fektetve a 3. pontra.
amiben most gondolkozom az a creative gigaworks vagy a sal2610 -es sorozat. De persze nem ragaszkodom hozzajuk. Az is kerdes elottem hogy mi a lenyegesebb : nagy hangflak melylada nelkul (sal), vagy kis hangfalak melyladaval (gigaworks).
Szeretnem megkerdezni a hogy mit szoltok ezekhez , es szivesen meghallgatnal a velemenyteket mas szettekrol is. Az arban pedig 150e alatt kellene maradni.

Előre is koszonom valaszotokat!


csüt. ápr. 28, 2005 15:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 16, 2005 20:59
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Szfv
Hozzászólás 
Szisztok! Ha valakit érdekelne egy SB-FS801A típusu panasonic házimozirendszer 5 hangfala(60W) és mélynyomója(SB-WA310,160W) akkor hívjon a 0620-2182089-es számon. Ezüst színű,jó állapotban! Nincs probléma vele csak a cds részét ellopták és vettem egy másikat és most megválnék tőle. Ha valakit érdekel akkor a délutáni órákban hívjon nyugodtan! Csuma


csüt. márc. 24, 2005 17:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség