Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:21



Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
vásárlási segitség kérés 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
judit.paunoch@vipmail.hu írta:
Hello!
Én még új vagyok itt és csak segítséget szertnék kérni tőletek, mert kinéztem magamnak egy plazma tévét, csak ezekhez én nem értek, és jó lenne, ha tudnátok mondani erről egy véleményt, hogy érdemes-e megvenni, vagy valamilyen tanácsot adni, hogy milyet érdemes venni.
http://www.hazi-mozi.com/index.php?kategoria=info&termid=10008
Köszi mindenkinek, aki segít!
Judit


A plazma kijelzők hátránya a viszonylag nagy fogyasztás, valamint a katódsugárcsöveknél általában rövidebb élettartam (10 ezer üzemóra). A technológia emellett meglehetősen drága.

Ha mondjuk napi 4 órát megy, ezzel számolva a 10000 óra 6-7 évet jelent. Persze ha 8 órát, akkor csak 3-4 évet.

Ha ez nem probléma, akkor biztos jó vétel.
De jól nézd meg, hol veszed. A www.ittveddmeg.hu -n most 640.000 akciósan. 50-nel többért van a JVC PD-42B50, ami viszont már 106 cm képátlójú.
Vagy ott van a Panasonic TH-42PA30EJ, ami szintén 106 cm-es, és 664.000 Ft.
Én a három közül biztosan a Panát venném meg. De még inkább körülnéznék a hagyományos katódsugárcsövesek között, amik olcsóbbak, és nagyobb az élettartamuk.


pén. márc. 04, 2005 13:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 22, 2005 14:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello!
Én még új vagyok itt és csak segítséget szertnék kérni tőletek, mert kinéztem magamnak egy plazma tévét, csak ezekhez én nem értek, és jó lenne, ha tudnátok mondani erről egy véleményt, hogy érdemes-e megvenni, vagy valamilyen tanácsot adni, hogy milyet érdemes venni.
http://www.hazi-mozi.com/index.php?kategoria=info&termid=10008
Köszi mindenkinek, aki segít!
Judit


kedd feb. 22, 2005 14:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 20, 2005 13:20
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Az interneten találtam egy házimozirendszert, mégpedig a www.citymarket.hu oldalon. A termék a Samsung HTDS100RH házimozija. Annyira nem értek hozzájuk, és kérdezném, hogy ezt érdemes-e megvenni, vagy inkább keressek mást?

Pircsi


csüt. jan. 20, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
M_Tom írta:
Nem ismerem pontosan ezt a TV-t. Az azonban biztos, hogy "rendes" PIP szolgáltatást csak azok a TV-k tudnak, amelyekben két független TV-tuner van.
Mostanában szoktak olyan ál-PIP TV-ket árulni, amiben csak egy tuner van, tehát ezek nem tudnak egyszerre két műsort mutatni.


A Panasonic 1 tuneres, PIP/PAP/PAT, meg efféle "reklámrövidítésekkel".
A Samsung szokott 2 tuneres lenni.


szer. jan. 12, 2005 13:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 11, 2004 15:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok! kezdő vagyok, a Yamaha RX-V650-hez kellenének hangfalak! a papírok szerint 10 db köthető rá, milyeneket javasoltok? van már 2 db tannoy m3-as azokat kellene kiegészíteni: 2 front effekt, 4 surround, 1 center és 1 subwooferrel? köszi a segítséget!


szomb. dec. 11, 2004 15:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 11, 2004 10:10
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Sziasztok !

Ma láttam az új photo hall katalógusban divx-es házimozirendszert. Lenco
DVD-437-es a neve, nem sok mindent találtam róla a neten. Megtaláltam végülis a hivatalos oldalát a Lanconak van hozzá driver is. A DVD az Lenco DVD 37MPEG4 -es . De nemtom, az ára alapján vonzó 35 ezer Ft , de kétségeim vannak. Hallott már vki erről a márkáról ? A feliratot rendesen lejátszhatja ? Xvid-et viszi ? Milyen lehet a hangja ? Amúgy milyen divx-es dvd-t , vagy házimozit ajánlanátok olyan max 50 ezer értékben ha ezt nem ?

Kösszi előre is a tanácsokat.

Norbi


szomb. nov. 13, 2004 20:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
Nem ismerem pontosan ezt a TV-t. Az azonban biztos, hogy "rendes" PIP szolgáltatást csak azok a TV-k tudnak, amelyekben két független TV-tuner van.
Mostanában szoktak olyan ál-PIP TV-ket árulni, amiben csak egy tuner van, tehát ezek nem tudnak egyszerre két műsort mutatni.

Ha az AV-csatorna jelét ki tudod tenni, akkor a videóból jövő jelet meg tudod ott jeleníteni. Mivel a videónak is van saját tunerje, ezért az lehet egy másik csatorna is, mint amit a TV-n nézel.

A videó összekötése két féle kábellel miért szükséges:
1. A koax antennakábel bejön a lakásba, ezt bedugod a TV-be, amivel ő tudja a TV-adásokat fogni, makd koaxon továbbvezeted a TV-be, hogy az is tudja fogni az adásokat.
Ha csak ez az egy összekötés van, akkor a videó ezen kerestzül is tudja a képet adni a TV-nek, az pedig úgy tudja fogni, mint egy TV-adást. Ebben az esetben az egyik programhelyre be kell állítani a videó adás helyét, régebben UHF 40, mostanában ez állítható.
Ez a módszer azonban minőségromlást okoz, mivel a videojelet ide-oda alakítja a video meg a TV, hogy a koaxon átmehessen.
2. Amennyiben SCART-on keresztül is összekötöd, akkor nem kell a fenti jelkonvertálást elvégeznie a videónak, hanem az AV csatornán direktben tudja fogni a video által kibocsájtott képjelet. A koax ebben az esetben semmi másra nem való, mint az antennakábel továbbvitele a videon keresztül a TV-be.

Összefoglalva:
- Video és TV összekötése koax-al és SCART-al is
- TV beprogramozása a TV-adások vételére
- video beprogramozása a TV-adások vételére
- TV-ben rákapcsolsz az egyik csatornára
- video-n a másikra
- a PIP-el az AV-csatornán meg fog jelenni a video által éppen fogott TV-csatorna a kis ablakban.
(- ha aztán a video-ban elindítasz egy kazit, akkor természetesen azt fogod látni az AV-n keresztül ugyanott)


kedd nov. 09, 2004 20:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 9:46
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok!!
Lenne 1 érdésem , csak nem találtam ilyesmi témát tehát ezért ide írom!
Van valakinek Panasonic TX-29PX20P TVje????Mert lenne 1 Kérdésem avval kapcsolatban!Van 1 probléma amit sehogy sem tudok megoldani!! :( Az kellene hogy ez a TV ügye Kép a képben/PIP/ es!És nem tudom sehogy beállítani , hogy 2 külön csatornát nézhessek !Mert ha álítgatom csak az AV kimenetek jönnek be!Már vettem Scartot is és a TV ezáltal 2szer van összekötve a Videóval mert aszittem úgy a videóról foghatok 1 másik TV t!Hát tudom kicsit hülyéül fogalmaztam de annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz!!

Légyszíves ha valaki tud segítsen!!!!

Köszi :almusz


hétf. nov. 08, 2004 16:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
A mai világot ismerve ez a kérdés nem igazán megválaszolható, mindenki összevissza gyárt dolgokat szerte a világban.

Európainak a Thomson mondható, ez eredetileg Francia. Amit veszel, az meg valószínüleg lengyel.

A németeknél nem tudom, van-e valami, TV-ben a Loeve, de azok meg drágák.

Úgyhogy azt mondom, Yamaha, ha külön erősítőt akarsz, ezekről mindenfelé elég jókat mondanak (ár/érték).


hétf. szept. 20, 2004 16:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 18, 2004 17:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Kérdés
Jó lenne, ha valaki tudna mondani pár európai gyártmányú erősítőt.


szer. aug. 18, 2004 17:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 10:13
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
Vásárolni szeretnék házimozi szettet. Három ok miatt akarom egyben: erre telik, valamint kis panelban bőven elég (főleg amennyi időm van vele foglalkozni), plusz nem akarok idegeskedni a részegységek válogatásával, aztán 3 távkapcsolóval játszani egyszerre film nézés közben.

Abban szeretnék tanácsot kérni hogy milyen tipusok azok, amik
1) megeszik a DVD+R/RW DVD-R/RW-t,
2) mp3-nál id3 infót is beolvasnak
3) magyar nyelvü a menüjük
4) legalább szoftveresen lehessen szabályozni külön külön a center, rear és front hangerőket.

A jpeg, svcd és vcd azt hiszem alap, viszont DVD-RAM, DivX-lejátszás nem kimondottan érdekel benne.

Eddig egy Dimarson DM-R300-at nézegettem. Olcsó, nem tünik rossznak (árához képest), viszont az Mp3-nál az ID3-at nem tudom ismeri-e, és bizonytalan vagyok abban is hogy megeszi egyaránt a pluszos és minuszos lemezeket is. Egyik helyen azt irják igen, a másik helyen hogy nem.

Főleg a Dimarson szett érdekelne (DM-R300), de egyéb más tipusok is amik megfelelnek a fenti kritériumoknak. Köszi előre is!


szomb. júl. 10, 2004 10:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Azzal nem vagyok tisztában, hogy az aktív bass ládák csak a mélynyomót erősítik, vagy van bennük dekoder és a stereo jelet 5.1 jellé alakítva a többi sugárzót is?

Ha nem így van, akkor miért van az aktív bass ládákon 5 db hangfal kimenet?


szomb. jún. 19, 2004 19:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 124
Hozzászólás 
Fugg a raszant osszegtol. Erdemes benezned a Satsystem aruhazaba a Fogarasi uton. www.satsystem.hu Szoktak szetteket is arulni akcioban.


pén. jún. 18, 2004 5:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
kispedro írta:
Mi az, hogy gagyi hangsugárzó vannak hozzá? Mindegyikhez? Mi gagyi neked benne? A mérete ne tévesszen meg! Lehet, hogy pici, de mégis szól úgy, mint egy 10-szer akkor régebbi tipusú hagfal.


Ja, ja tisztelet a kivételnek. A méret valóban nem minden, de nekem elsősorban koncert DVD-k nézése/hallgatása jön szóba, és ott azért pl. olyan tényezők is számítanak, mint a hangfal anyaga. Ami műanyag az nem szólhat úgy, mint ami fa.

Biztos, hogy akciófilmekhez nagyon jó térhangzást adhat már egy kisebb szett is, de zenehallgatásnál kicsit más szempontok is vannak.

Ha te, vagy valaki, az előző hozzászólásomban feltett kérdésre tudna válaszolni, előre is kösz.


vas. jún. 06, 2004 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Mi az, hogy gagyi hangsugárzó vannak hozzá? Mindegyikhez? Mi gagyi neked benne? A mérete ne tévesszen meg! Lehet, hogy pici, de mégis szól úgy, mint egy 10-szer akkor régebbi tipusú hagfal.


vas. jún. 06, 2004 13:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem vagyok túlságosan jártas a házimozi rendszerekben.
Azt látom, hogy 70-80 ezer ft.-ért már van DVD lejátszóval komplett házimozi szett, de egyrész ezek olyan DVD lejátszók, amiben van erősítő, másrészt, elég gagyi hangsugárzók vannak hozzá.

Ráadásul nekem olyan LG DVD lejátszóm van amit külön vettem, és így nincs benne erősítő.

Azt kérdezném, hogy azok az 5.1-es szettek, amik 40-50 ezertől mennek felfelé, aktív bass ládákkal, azok igényelnek-e külön házimozi erősítőt, vagy az aktiv bass hangfalról hajtható a többi sugárzó. (Merthogy én úgy láttam, hogy ezeken az aktív bass ládákon van egyszer egy sztereó bemenet, és 5 hangfal kimenet.)

Ha van válasz előre is kösz.


vas. jún. 06, 2004 11:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
pumpa: Nekd nem szokott néha magától kikapcsolni az erősítő? Nekem mostanában többször is csinálta. Utána kikell húznom a konektorból és visszadugnom, mert különben semmire sem reagál. Lehet, hogy elkiabáltam magam az előző hozzászólásomban.


vas. máj. 30, 2004 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Nekem is DPL660-asom van már jó ideje és nagyon megvagyok vele elégedve. Igen szép hangja van, bár a teljesítménye elég kicsi, dehát nem is ez a lényeg, hanem a szép hangzás. Faternak mégrégebb ideje van egy digitális erősítőt thomsonja. Ő is nyúzza, mint álat és semmi baja. Bár ez lehet, még így sem.


kedd máj. 18, 2004 1:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 07, 2004 19:20
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Hozzászólás vásárlási segitség kérés
Köszi a tanácsot,de már vettem egy THOMZON DPL 660-ast.
Ha előbb írtál volna biztos ,hogy megfogadom a tanácsodat.
Nekem eddig nagyon jól működik, meg vagyok vele elégedve.
üdv:pumpa :oops:


hétf. ápr. 19, 2004 6:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2004 23:54
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Tokaj
Hozzászólás 
Ez nagyon pénztárca függő dolog. Legjobb szerintem a Denon, a Házimozi magazin is ezt ajánlja de veszett drága. Nekem Sony van megvagyok vele elégedve. Viszont a Tomson márkát utálom nem tartos. Vegyél egy Házimozi magazint az tele van tesztekkel. Szeva.


hétf. ápr. 19, 2004 1:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 07, 2004 19:20
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Hozzászólás vásárlási segitség kérés
Hello!
Házimozi vásárlás előtt állok és szeretnék tanácsot kérni.
Adott egy 72 cm sneider tv és egy THOMZON TH231-es dvd lejátszó.Ezek mellé szeretnék venni egy házimozi szettet.Mit ajánlatok.
Üdv:pumpa:shock:


pén. ápr. 09, 2004 0:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség