Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:28



Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ] 
Projektor 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd nov. 25, 2008 19:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Helló!!

Van egy sony projektoros tv-m! Izzó problémája volt de sikerült felújítatnom. Az a bajom hogy amikor bekepcsolom ugy egy pár másodpercig világit az izzo,és utána kialszik. Már töbszöri bekapcsolás után is ez a tünet. Mi baja lehet szerintetek???


kedd nov. 25, 2008 19:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 08, 2008 12:14
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok! HP vp6321-es projektorom hibás lett. (DLP) Bekapcsolás után kb 10 perccel a színek fokozatosan elromlanak. Először a piros iszonyú erős lesz, majd lassan kihal, úgyhogy zöldes lesz minden. Mire számíthatok szerintetek? Az egész kukába?


szomb. nov. 08, 2008 12:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jún. 22, 2008 21:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
hali!

nézte valaki élőben a neten a meccseket?
ha igen milyena a minősége, mondjuk ha projectorral kivetíteném akkor a minőség frankó lenne?
ha nem akkor tuttok valami megoldás mert van gép, net projector tv, és a kivetítőn szeretném nézni!
esetleg a tv-t nem nem tom rákötni a kivetítőre? mondjuk nem mert a tv nek pont bemeneti csatlakozoja van :S

kösziii!


vas. jún. 22, 2008 21:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. aug. 05, 2004 16:33
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Sziasztok!
Vettem egy dlp-s projektort, nagy szerencsétlenségemre jelentkezett a rainbow effekt... Csak nagyritkán veszem észre, de akkoris zavar. Kicsit enyhíteni nem lehet valamivel? Felbontás, frissítési frekvencia, akármi állításával? számítógépről, VGA jellel használom.

Másik kérdés: mi az optimális frissítési frekvencia egy projektornak? 60Hz vagy minél magasabb? számít valamit egyáltalán?


kedd júl. 17, 2007 2:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 17:49
Hozzászólások: 340
Hozzászólás 
gravir írta:
A laptop monitor kimentére kell dugni a projectort, elvileg ha semmit nem állítasz, akkor is felismeri a kivetítő a kapott képet és beállítja magát.
A legjobb képet akkor kapod, ha a kivetítő felbontása alapján állítod be a képet.
Ehhez ismeri kéne a kivetítőt, a frekit olyan 75-85 hz-re állítsd azzal elboldogulnak akivetítők.
Egyszerű a dolog.


Kösz a választ Gravir! Minden sikeresen megoldódott!


pén. ápr. 28, 2006 14:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Talán olvasd végig ezt a topicot majd, ha még van kérdésed, akkor kérdezz....


csüt. ápr. 20, 2006 14:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 20, 2006 7:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás projektor
Helló fiuk!!! A segítségetekre lenne szükségem. Projektort szeretnék vásárolni de egyszerűen nem tudok dönteni/lcd-dlp/a szerkezetre szánt összeg úgy max 400.000ft,vetítési távolság 6m.ja és ugye hamarosan itt a foci vb azt hiszem megnéznék egy két meccset úgy 2m képátlóban is!!!Mi a véleményetek erről, előre is köszönöm. Gábor.


csüt. ápr. 20, 2006 8:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A laptop monitor kimentére kell dugni a projectort, elvileg ha semmit nem állítasz, akkor is felismeri a kivetítő a kapott képet és beállítja magát.
A legjobb képet akkor kapod, ha a kivetítő felbontása alapján állítod be a képet.
Ehhez ismeri kéne a kivetítőt, a frekit olyan 75-85 hz-re állítsd azzal elboldogulnak akivetítők.
Egyszerű a dolog.


kedd ápr. 18, 2006 10:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. márc. 11, 2006 17:49
Hozzászólások: 340
Hozzászólás 
Ha valaki tudna időt szánni rá és leírná nekem hogy hogyan kell laptophoz projektort csatlakoztatni nagyon megköszönném.Én e téren nulla vagyok még sosem láttam közelről projektort, a laptoppal viszont elboldogulok.
Tehát milyen portra kell cstlakoztatni és utána milyen beállításokat kell végezni a laptopon, hogy működjön a dolog.A laptop az enyém a projit valakitől kapnám kölcsön és valamit le kellene vetítsek CD-ről.
Ha holnap délutánig nem tud senki válaszolni, akkor már tárgytalan a dolog.


kedd ápr. 18, 2006 9:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Kérdezd meg itt:
http://www.dvdcenter.hu/forum/ előbb kapsz választ


pén. feb. 17, 2006 14:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 17, 2004 18:53
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Üdv minden Fórumlakók!

Segítségét szeretném kérni... Felkértek párunkat egy 24h vetélkedő lebonyolításához, ahol számítógépről kell a projektort üzemeltetni (pontok, feladatok). Problémám az lenne, hogy szeretném elkerülni azt, hogy a kivetített kép 1:1 ben menjen, tehát a közönség lássa pontokat, feladatokat, de azt ne, hogy én pl. a következő feladatok cuccait keresem, vagy karaoke-nál valaki énekeljen, miközben én a következő számot keresem.
Tehát a kivetített kép és a monitor képe ne egyezzen meg.
A projektor-t még nem láttam (kölcsönbe lesz), milyen típusú nem tudom, de úgy gondolom ez a probléma megoldását nem igazán befolyásolja.
Na végül kinyögöm a kérdést, hogyan lehet megoldani ezt, milyen programmal. Próbáltam kereseni goglival, de semmi értelmeset nem találtam.
Választ előre is köszönöm!

Üdv
Alexander


pén. feb. 17, 2006 14:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Köszi!
Lassan már a híreket is a projin nézem... :wink:


szer. dec. 28, 2005 12:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Gratulálok a projihoz és üdvözöllek a táborban!
Azért vigyázz mert függőséget okoz, mostantól el sem tudod majd képzeli a filmnézést tv-n...

A gain az erősítést jelöli, minél magasabb annál fényesebb lesz a kép.
Neked ennél a fényerőnél nincs szükséged -szerintem- erősítős vászonra.
Ha van fix falfelületed, akkor drága vászonra sincs.
Nagyon sokan sima gelettelt, diszperzites falat használnak, vagy farsotélemezből készítik a fix "vásznat" a gyári ár töredékéből meg lehet úszni és az olcsóbb vásznaknál nem lesz rosszabb az eredmény.
Több infó:
http://www.dvdcenter.hu/forum/index.php?showforum=6


szomb. dec. 24, 2005 8:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Még egy kérdés:
A vásznak között 2-féle felület (Basiclux=1,2 Gain, Silverlux=2,2 Gain) is létezik. Melyik a jobb, ill. mi a különbség?


szer. dec. 21, 2005 1:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Na akkor tegnaptól én is a projektorosok táborába kerültem! :D
Eddig húztam, halaszgattam a döntést, infókat gyűjtöttem és végül egy határozott mozdulattal megvettem egy hp ep7122 gépet 188 eFt-ért!
http://www.edigital.hu/product.php?prod ... 606&page=1
Kicsit hangos a kicsike, de a képével nem ér fel egyettlen plazma vagy lcd tv sem!!! Pedig barack színű falra vetítek! Afehér fehér, a fekete pedig fekete és nem kékesen világító mint a kiskontrasztú lcd-seknél.
A "feliratprobléma" sem jelentkezik, a rézsutos csíkok sem vibrálnak.
Bekapcsolt szobai világításnál is élvezhető képe van!
Kezelése is pofonegyszerű!
Szóval nem bántam meg, és örülek, hogy nem egy plazma lett helyette!


csüt. dec. 15, 2005 0:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Az lcd-sek között is van már jó kontrasztú, igaz nem a 150 alattiakban...
Az eco mód leveszi a fényerőt, de az még mindig sok.
Szinte alig látni a különbséget.
Ezen egy ND szűrővel (természetes szürke) lehet segíteni, az levesz a fényerőből, de nem rontja a kéopet, hátránya, hogy olyan 10.000 körül van...


kedd nov. 08, 2005 17:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Köszi a kimerítő magyarázatot!
Az LCD-sek kontrasztja aggaszt... mert 5-600 az nagyon kevésnek tűnik a dlp-k 2000-éhez képest...
És ha eko módban nézek egy pl 1200-as lcd-t akkor az milyen?
Egyáltalán mi változik eko módban? (a zajcsökkenésen túl)


kedd nov. 08, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A dlp-s projectorok úgy működnek, hogy van bennük egy dlp chip és egy szinkerék, ezen a szinkeréken van 4-6 szin, és ezt pörgeti.
A lassú 1-2-szeres sebességű szinkeréknél fellép az egychippes dlp kivetítők legnagyobb hibája az un. rainbow effekt, ezt valaki vagy látja vagy nem, aki látja azt nagyon tudja zavarni, az nem bírja az ilyen képet, annak csak az lcd vagy crt kivetítők valók.
Ezt vásárlás elött ki kell próbálni.
minél nagyobb a szinkerék sebessége annál kisebb ez a hiba.
A mozira való projectorokban más szinek is vannak, ott a mozikép a hangsúlyos a prezentációsokban pedig a fényerő.
Ami még nagy hibájuk a prezis projectoroknak, az a videófeldolgozó proci hiánya.
Ha egy olcsó prezentációs projectort rákötsz egy videóra tv nézéshez, akkor egy szaggatot, idegesítő képet kapsz.
Az ilyen prezis projectorokat csak valóban jóminőségű dvd-ről, vagy számítógépről lehet csak használni.
Pl. a benq prezis kivetítőinek nagyon szép képük van, de olcsó dvd-ről vagy videóról szinte nézhetetlen a képük.
A másik, hogy a prezis projectorok fényereje nem alkalmas sötét szobában való használatra, mert kivilágítja a szemedet, meg akkora szórt fényt csinál ami már ajelentősen a kontraszt rovására megy.
Persze lehet trükközni szűrőkkel és nem fehér felirattal.
Otthonra filmnézéshez olyan 800 lumen körüli fényerő az ideális.
Sajnos a nagyfelbontású, házimozis dlp kivetítők nagyon drágák.
Ha mindenképpen Hd felbontás kell (bár én dlp hívő vagyok :) ) de inkább az lcd házimozi projik között keresgélj.
Ha meg az ár számít és számítógépről fogod nézni, akkor meg az osztrák saturnban van még infocus x1A proji, igaz csak 800*600, de 140.000 bruttó.....


hétf. nov. 07, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
No akkor most hoztál zavarba!
Ezek szerint a dlp-s 2000:1 kontraszt és a XVGA felbontás nem elég a mozizáshoz? Miért nem jó az egyszeres színkerék?


hétf. nov. 07, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
280-ért valami egyszeres szinkerekű házimozizásra alkalmatlan, nagyfényerejű prezentációs projectort kapsz csak.


hétf. nov. 07, 2005 8:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
280e-ért már kezdődik... de szerintem fél év és 200 körül lesznek...
ja és 5% áfával is kevesebb lesz.... :wink:


vas. nov. 06, 2005 21:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Akkor viszont szorozd be a 166.000Ft-ot legalább néggyel....
Márha dlp-st akarsz venni....


szomb. nov. 05, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Köszi de inkább nagyobb felbontásút szeretnék...


szomb. nov. 05, 2005 0:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ennyiért ne nagyon várj többet, pláne ne dlp-sben.

Vegyél tőlem egy éves toshiba tdp-s20-at még van rá két év jótállás.


pén. nov. 04, 2005 19:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Na már meg is gondoltam magam, mert a valódi felbontásacsak 800*600! :x


pén. nov. 04, 2005 17:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
Én a BENQ PB2140 projektort néztem ki magamnak:
" csodás képminõséggel, nagy fényerõvel rendelkezik, az éles és tiszta színek érdekében DLP technológiával lett ellátva.
1280 x 1024 felbontással, 2000:1 kontraszt aránnyal és számos csatlakoztatási lehetõséggel a PB2140 megfelelõ társa lesz munkában és szórakozásban is.
A PB2140 8 elõre ellított képprogrammal "
ára br 166,5eFt
Vélemény?


pén. nov. 04, 2005 17:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ott a szinkerék szineződhet el, de amire az tönkremegy, addigra már régen kicserélted, az sok évet kibír, de a lcd-sek is ha kibírnak két lámpacserét és utána kezdenek sárgulni, az is 6000 óra, vagyis több év.


csüt. aug. 25, 2005 7:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
köszi a választ!
A dlp-sek meddig bírják?


csüt. aug. 25, 2005 7:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ez minda kívetítőtől függ.
A legjobbak a katódsugárcsövesek, de azok drágák, van még lcd-s mag dlp-s.
Szerintem a dlp-s a legjobb, normális méretet vetítve ott nenm látszanak a pixelek, ezt hívják screndoornak.
Az égő csere is kivetítőtől függ olyan 60-120.000 forint között mozog és olyan 3000 órát bírnak.
A sebességük az átlag olyan 85hz.
A gyors mozgatás a jó kivetítőknél nem okoz gondot, ez a képfeldolgozó áramköröktől függ, most ami nagyon jó vétel az az infocus 4805 ami most brutto 300.000 alatt van.
Az lcd-sek nem nagyon bírnak ki egy-két izzócserénél többet mer tönkremegy az lcd panel is.
Szóval minden csak pénztárcádtól függ...


kedd aug. 23, 2005 8:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 167
Hozzászólás 
üdv!

Lassan 2 éve nézegetem a kivetítőket, és azt hittem, hogy eddigre már kihallnak a VGA felbontásúak.... és olcsók lesznek majd az XVGA-k. Úgy gondoltam, hogy a HDTV miatt nem érdemes beruházni egy alacsonyabb felbontásúba. A 200 ezer feletti árakat is pofátlanságnak tartom.
Szóval, mielőtt beleugranék a vásárlásba, meg kell győződnöm, hogy tud-e olyan képet produkálni mint a katódcsöves tv-k...
Azért nincsen a mai napig sem lcd monitorom, mert nem igazán tudják megjeleníteni a saját felbontásukon kívülieket (a sebesség az már rendben van). A plazmáknak viszont kicsi a felbontásuk, és még mindég pixelesednek a mozgó részek körül (mindezt fél milkás árért...).
Kérdés:
A kivetítőknél milyen a reakció idő, van-e pixelesedés mozgáskor, meddig bírja maga a szerkezet, van-e minőségromlás a képben mint a plazmáknál, és mibe kerül egy lámpacsere?

Válaszaitokat előre is köszönöm!


kedd aug. 23, 2005 8:29
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A rainbow efekt főleg a feliratoknál jelenik meg.
Gyere át erre a fórumra, ott nálam jobban hozzáértők is laknak http://www.dvdcenter.hu/forum/index.php?showtopic=5561 ott részletesebb választ fogsz kapni.


pén. jún. 17, 2005 5:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 21, 2005 21:44
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
gravir írta:
A panasonicnak jó prjectorai vannak, otthonra a PT700 ami jó, a többi projija az prezentációs otthon nem használható.A dlp-s projik jobbak, nagyobb kontraszt, szebb színek, kevesebb képhiba, kisebb screendor, stb.
(De ez egy kicsit hitvita is, van aki erre esküszik van aki arra, de a legtöbben a dlp-re, illetve mindenki a crt-re, de az gondolom nem játszik nálad)
Egy baja van, hogy az olcsóbbaknál a szinkerék lassú és emiatt fellép egy un. rainbow efekt amit van aki nem bír.
Az olcsó prezentációs projik videónézéser nem használhatóak, túl magas fényerő, szinte nulla kontraszt.
Ha mindenképen pana, akkor pt-700 vagy egy hsznált pt-500 jöhet szóba.
A 3000 óra átlagos érték, de harmadzsor már nem fogsz benne égőt cserélni, mert addigra beégnek a lcd-k is...
Az optimális képméret a nézési távolság fele, felette fárasztó a szemnek sok mozgás.
Mire kell figyelned, ha mizira lesz használva, akkor kimondott házimopzi projit vegyél, 1000lumen körüli fényerő, minél nagyobb kontraszt, minél nagyobb felbontás, ez csak pénztárca kérdés.


Helló gravir!

A "rainbow efekt " -el a szinek konvergenciájára utalsz?Te melyik házimozi projira esküszöl, bármelyik márkától?Azazhogy te milyet vennél?Úgy 1 milka alatt.

Üdv,
binyke


pén. jún. 17, 2005 0:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A panasonicnak jó prjectorai vannak, otthonra a PT700 ami jó, a többi projija az prezentációs otthon nem használható.A dlp-s projik jobbak, nagyobb kontraszt, szebb színek, kevesebb képhiba, kisebb screendor, stb.
(De ez egy kicsit hitvita is, van aki erre esküszik van aki arra, de a legtöbben a dlp-re, illetve mindenki a crt-re, de az gondolom nem játszik nálad)
Egy baja van, hogy az olcsóbbaknál a szinkerék lassú és emiatt fellép egy un. rainbow efekt amit van aki nem bír.
Az olcsó prezentációs projik videónézéser nem használhatóak, túl magas fényerő, szinte nulla kontraszt.
Ha mindenképen pana, akkor pt-700 vagy egy hsznált pt-500 jöhet szóba.
A 3000 óra átlagos érték, de harmadzsor már nem fogsz benne égőt cserélni, mert addigra beégnek a lcd-k is...
Az optimális képméret a nézési távolság fele, felette fárasztó a szemnek sok mozgás.
Mire kell figyelned, ha mizira lesz használva, akkor kimondott házimopzi projit vegyél, 1000lumen körüli fényerő, minél nagyobb kontraszt, minél nagyobb felbontás, ez csak pénztárca kérdés.


csüt. jún. 16, 2005 6:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 21, 2005 21:44
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tanácsokat kérnék projektor ügyben.Mivel panasonicbuzi vagyok,ugye ez is az lenne.Viszont ott csak lcd-s projektorok vannak.Hallomásokból ez állítólag nem a legjobb.Mire kell figyelnem :shock: (lumen,felbontás,16:9,kontrasztarány) egy 4.5x5.0 méteres helységben ahol a 4.5-ös falra lenne vetítve.3000 üzemóra sok vagy kevés?Akinek van türelme légyszi válaszoljon vagy mondjon egy internetcímet ahol válasz kapnék.

Köszi,
binyke


szer. jún. 15, 2005 22:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Köszi az infókat!
Még egyenlőre csak tájékozódom a piacon, úgy szeptember, október körül szeretnék venni.


csüt. máj. 26, 2005 8:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Minden projectoron van zoom, de elötte érdeklődni kell vagy letölteni az adatlapját vagy van valahol a weben távolság kalkulátor is.
Azért azt is figyelembe kell venni, hogy a nézési távolság kétszerese legyen a vetített kép mérete, mert ha nagyobb az már zavaró.
A beállításuk nagyon egyszerű, bár nem állítják be magukat....
De semmivel nem bonyolultabb mint egy tv vagy egy monitor beállítása.
Házimozihoz nem kell nagy fényerő, sőt még zavaró is, oda elég egy olyan 800 lumen fényerő, igaz ehez teljes sötét kell, de az úgyis javasolt, mert a külső fényerő növelésével jelentőssen romlik a kontraszt.
Két fajta projector van, van a prezentációs (magasabb fényerő, gyengébb videófeldolgozó) és a házimozi proji (alacsonyabb fényerő, jobb áramkörök), ezen belül van a DLP-s és az LCD-s, ebből a dlp-sek jobbak (ha nem vagy érzékeny a rainbow effektre) az lcd-sek nagyobb felbontásúak (de hol van még a hd-dvd...) valamint van a crt, de az már egy másik kategória....
(Véletlenül nekem van egy eladó Toshiba DLP-s projim, kt és fél év garanci avn még rá...


kedd máj. 24, 2005 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Hali!

A projektor egy igen kedves kis barátnővakító dolog. :) Mellesleg hiába széles, nagyképernyős TV, én tuti hogy projektort fogok venni, azon mondjuk 2 méteres szélességben nézni filmeket igen kellemes dolog. Na jó, azért Szulák Andi fősárkány egy méteres fejjel kissé rémisztő, de azért jó dolog a projektor. :)

A beállításra ne legyen nagy gondod, ha drágábbat veszel, az mindent ó'ttómatán beállít, de ha neked kell belőni a dolgokat, az se vészes, nem nyűgösebb, mint monitort beállítani. Ami fontosabb, hogy legyen egy merev fehér felületed, amire vetíteni tudsz, lehetőleg jó nagy. Szobába nem kell nagyon állat, egy alsó-középkategóriás cucc elég, viszont a képméret tudomásom szerint csak a távolsággal változtatható. Szóval azért annyira nem egy leányálom, kell neki a hely. De gondolj bele! Mondjuk 5.1-es hangszórókkal kivetítőn Doom 3-at nyomni... :D A szomszédok úgy fognak menekülni, mintha atomtámadás lenne.


szer. máj. 18, 2005 13:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Ez a projector dolog érdekel engem is.
Még soha nem használtam ilyen készüléket, de egyre jobban érdekel.
Házimozihoz TV-t akartam venni, de már egyre olcsóbbak a kivetítők is.
Ezeket hogy kell beállítani? Pl., ha 3,5 m a vetítési távolság, akkor bizonyos határokon belül állítható a kép mérete, vagy csak a távolság állításával lehet változtatni?
Sötét szobábam használva elég egy alacsonyabb fényerejű, vagy a jó minőséghez kell a fényerő?
Köszi!


szer. máj. 18, 2005 8:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás Re: Projektor
kmados írta:
:( Hozzáértő emberkétől szeretném kérdezni, hogy a hét végén kinéztem magamnak egy Thomson 52 bw 612 CRT Projektort, azt az infót adta az eladó, hogy nincs benne égő mert CRT, akkor miért projektornak hívják? Tényleg nincs benne égő?

Úgy van a CRT projectorokban nincs izzó, a kivetítést maga a CRT (Cathode ray tube = katódsugárcső) adja. Ez a katódsugárcső viszont nagy fényerejéből következően igen drága.

A fekete-fehér CRT projectorokban a kivetítést egy cső végzi, a szinesekben leggyakrabban három csővel (piros-zöld-kék) megy a kivetítés.


szomb. jan. 29, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 17, 2005 9:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Projektor
:( Hozzáértő emberkétől szeretném kérdezni, hogy a hét végén kinéztem magamnak egy Thomson 52 bw 612 CRT Projektort, azt az infót adta az eladó, hogy nincs benne égő mert CRT, akkor miért projektornak hívják? Tényleg nincs benne égő?


hétf. jan. 17, 2005 9:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 40 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség