Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:09



Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 
Házimozi vásárlás - Mire figyeljünk? 

Milyen típusban hisztek ha a házimoziról van szó?
Samsung 10%  10%  [ 3 ]
Lg 3%  3%  [ 1 ]
Panasonic 31%  31%  [ 9 ]
Philips 10%  10%  [ 3 ]
Daewoo 0%  0%  [ 0 ]
JVC 0%  0%  [ 0 ]
Thomson 0%  0%  [ 0 ]
Hyundai 0%  0%  [ 0 ]
egyéb 45%  45%  [ 13 ]
Szavazatok száma : 29

Házimozi vásárlás - Mire figyeljünk? 
Szerző Üzenet
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2010 10:29
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Hu
Hozzászólás házimozi vásárlás
:o Szerintem minden terméknél az első és a legfontosabb a garancia!
Abban az időben élünk ahol sajnos még a nevesebb márkák is feladják a harcot és ienkor csak a garanciára támaszkodhatunk.
Ezért érdemes megnézni meik eladó mennyiért adja a termékét és milyen áron!
Nekem 1 PHILIPS LCD TVm van 1 PHILIPS DVD lejátszóval és 1 Logitech Z-5500 X minősítésű hangrendszerrel.
A TVre szerencsére 2 év garim van, úgyszintén a hangrendszerre ami épp nemrég romlott el és egyenesen franciaországból küldték vissza a szavatossággal eláttott új hangrendszeremet.
Elég jó a Logitech de úgy látszik ez is megeshet bármelyik márkával.
Elhanyagolhatónak mondják pedig érdemes odafigyelni kicsit a DVD lejátszókra is.
Nem mindegy a kimenetei, ha már 1er van pl 1 optikai kábeles hangrendszerünk akkor cseszhetjük ha a DVDnk nemtámogatja.
ráadásul vannak DVDk speciális képfeljavító technológiákkal amit érdemes néha megnézni.

És utoljára 1 nagyon fontos dolog!
Mindig érdemes venni 1 túlfeszéltség védős stabil szűrős elosztót!
Ha azt akarjuk hogy hosszú életű legyen házimozink és nem akarjuk halgatni a villany kapcsológombjának csattanását ahogy az a hálozatban zavart kelt és a hangfalakon távozik akkor érdemes 1et beszerezni! :wink:


csüt. máj. 13, 2010 14:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás US Blaster 4000
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni az US Blaster 4000 hangfalakról.


hétf. nov. 13, 2006 11:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Odo írta:
Én azt olvastam, hogy a koax és optikai kábel minőségre hasonló, különbség annyi hogy az optikai sérülékenyebb, viszont kevésbé zavarható.

@dudli: komolyan mondtad hogy a lejátszó karcolja a lemezeket?


Igen, ilyen hírek is terjengenek, de amit leírtam, az félig az én tapasztalatom, félig meg profiktól is hallottam. Ja és, ha olyan kábelt használsz koax-ból, mint én, és amilyet ajánlottam, akkor szinte lehetetlen zavarni, nem véletlen használják koncerteken is ezt a fajta kábelt. :wink:


kedd aug. 02, 2005 7:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Én azt olvastam, hogy a koax és optikai kábel minőségre hasonló, különbség annyi hogy az optikai sérülékenyebb, viszont kevésbé zavarható.

@dudli: komolyan mondtad hogy a lejátszó karcolja a lemezeket?


hétf. aug. 01, 2005 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 3:00
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
Attól, hogy valami digitális, nem feltétlenül jobb is. A digitálisnak soha nem lesz olyan szép, természetes hangja, (pláne ha jó hangfalaid vannak és kiadják a zenét úgy, ahogy van) mint a koaxnak. Lásd: CD Vs Bakelit. Hallható a különbség, még annyira fülelni sem kell!!! És a digitális mindig macerásabb dolog, pl. optikai kábel nem olyan hajlékony, én szilikonos (nem női szilikonos :P ) borítású kábeleket használok, amiket méterre megveszek egy hangosítással és hangszerekkel foglalkozó boltban, + megveszem a lengő dugókat hozzá, és megcsinálom tisztességesen, nem úgy mint a gyári kábeleket. Láttam saját szemmel hogy csinálják. Egy kis csepp ón, aztán fogja, ahogy fogja, ráöntik a műanyagot és szevasz. Én ezzel szemben szépen végigfuttatom az ónt, mindkét felületre olvasztok, hogy tökéletes legyen a kontaktus, stb. Szóval én csak ebben bízok. Az optikával egyszer már megszívtam, és még a minőség se volt 100%. Te tudod melyiket választod, de az optikai kábel még ráadásul qrva drága is. A jó koax se olcsó, de még mindig olcsóbb, mint az optikai. Azzal kapcsolatban, hogy átmegy a sok 0,1 és akkor biztos jó lesz, itt pont fordítva van. Vagy átmegy vagy nem, bár az esetek nagyrészénél átmegy, eddig oké, de a feldolgozásnál vannak a problémák. Nem minden erősítő képes egyszerre annyi információt dekódolni, így kimaradhatnak egyes dolgok, mint az mp3 tömörítésnél. A digitális technika elég bonyolult dolog, ami félig jó, mert olyan dolgokat tudunk majd vele csinálni, amiről álmodni se mertünk volna, viszont a hátulütője is pont ez, hogy bonyolult, sok hibalehetőség van. Ezért stabilabb egy FAT 16 fájlrendszer, mint pl. egy NTFS. Egyszerűbb, kevesebb a hibalehetőség. Viszont cserébe nem tud annyit, mint az NTFS. Ez csak félig jó példa volt, mert a koax is tud annyit, mint a jelenlegi optika, sőt amit tud még jobban is tudja, csak ki tudja mi lesz később, ezért mondtam ezt a példát. Biztos fejlesztik majd az optikai adattovábbítást is, és lehet jobb is lesz, mint a koax, csak arra még várhacc, nem is keveset. Remélem sikerült valamicskét segíteni. (jómegaszontam a dógokat mi?)


Részben értem. Tulajdon képpen (hülye a példa), de ha veszek egy mp3 fájlt, annak a közepén kicserélek adatokat, attol még lejátszható marad? Mert értelem szerüen egy program már nem futtatható, ha az adatok "kicserélődnek" benne. Azt hittem, hogy bit pontosan átzavarja a digitális kábelen a cucc a hangot, mint ahogy a computer cdrom olvasója is megteszi, hiszen más különben nem lenne tárolható rajta semmilyen szoftver. Ebből kiindulva mertem remélni, hogy az optikai adatolvasás (már mint optikai fejek olvasása) már nagy biztonsággal működik, és az adatok továbbítása sem okoz nagy gondot, hiszen habár sok a korrekció a pc adatolvasásában, de végeredményben mégis csak kijön bit-re pontosan ugyan az, mint amit írtak a programozók. Itt miért is nem lehet megoldani hasonló módon a digitális hang továbbítást?

Hiszen hülyítik az embereket azzal, hogy cd-ről minidisc-re vagy dat-ra ha optikain veszik át, egy az egyben az kerül fel, mint ami a forráson van. Ez nyilván tulzás, bár valóban érzékelhetően jobb a minősége. Ennek gondolom az az oka, hogy ha analógon veszem át, akkor előbb van egy d/a konvertálás, megy analógon a jel, majd egy a/d konvertálás, és tárolás. Hallgatózásnál már "mindegy" hogy hol konvertálom analógra, de célszerű ezek szerint minél előbb? A házimozizás jobb, ha az erősítőbe a dvd már analóg jelet küld? Kipróbálom..

Természetesen a dvd-audio csak analógon mehet át, de a dts hang képes digitálisan is átmenni az erősítőre és analógon is.


hétf. aug. 01, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás Re: ...
dudli írta:
audioman írta:

Hát ha white füled van, (ahogy nekem is :wink: ) akkor a JVC-t felejtsd el. Az angolok köztudottan elég vájt fülűek, és micsoda véletlen, a Wharfedale-t angolok gyártják. Ja és nem sorozatgyártásban, hanem KÉZZEL RAKJÁK ÖSSZE AZ ÖSSZES DARABOT!!! Ez nagyon lényeges, mert tükrözi, hogy nem egy ócska **** fröccsöntött gagyi, amit én hangfalnak nem neveznék. És 2 jó tanács, ha hangfalat vásárolsz. Egyrészt, érdemes angol dobozokat venni, másrészt meg mielőtt megveszed, mindig kérd, hogy had hallgasd meg a hangfalat mit is tud. (Komoly márkák esetében elhiheted meg fogja mutatni az eladó. Ja és nem árt, ha viszel magaddal 2-3 féle cd-t. Az egyik lehetőleg legyen opera, vagy olyasmi, ami kiadja, hogy milyen tiszták a magasak, a 2. lehet pl. egy ilyen DVD-Audio koncertlemez (vagy bármi más, az a lényeg, hogy olyan, amire gyakran használni fogod) meg ha akarsz, még vihecc más cd-ket DVD-ket, de ez a 2 a lényeges. Ja és egy kis tipp. Ne riasszon vissza, ha valamelyik hangfalnak kicsi a membránja! Mindig emeld meg a hangfalat, és figyeld meg mekkora a súlya! Ez nem ökörség, nehogy azt hidd! Ezzel arra tudsz következtetni, hogy mekkora lehet a mágnes benne, ami mozgat. "Minél nehezebb, annál jobb" és itt jön be, hogy ne ijedj meg a kicsi membrántól. HA VAN ELÉG NAGY MÁGNES AMI MOZGASSA, AKKOR JOBBAN FOG SZÓLNI, mint ahogy egyesek azt várták volna. :wink: Ja, a Wharfedale-ben biztos nem csalódnál, csak az ára húzós. Még több óra zene hallgatás után is szépen, lágyan szól, nem megy át "műanyagos" hangzásba. De még nézhetsz Heco-t, ami német, de szintén egész jó, és olcsóbb, mint a Wharfedale. Nézz szét kicsit, mielőtt vásárolsz ez a lényeg!


Köszi a tippeket. Jól hangzik. Azt kérdezném
csak, hogy a különböző pozícióba szánt hangfalaknak mennyire kell eltérni egymástól? Sok árlistában látok külön center, front és surround hangsugárzókat. Elméletileg (csak szerintem, a tévedés jogát fenntartom) egyformának kell lenni, hiszen a hang bár honnan jöhet, és onnan bár milyen jöhet. Elhiszem hogy egy koncertnél sem számít igazán a hátsó hangfalak minősége, de a dvd-audio korongokon elsősorban stúdió felvételek vannak, ahol a hátsó hangsugárzóknak semmivel sincs kisebb szerepe mint az elsőknek.

A mélynyomó minősége mit képes befolyásolni? A zenénél (én főként akusztikus zenéket hallgatok, jazz, klasszikus, stb) nem szükséges
a döngő basszus, mint a robbanásoknál. Próbáld meg lécci elmesélni a különbséget egy profi mélyláda és egy egyszerűbb között, hogy zene hallgatásnál mit lehet érzékelni? Ott nem csak a mély frequenciák mennek át? Akkor meg ha átmegy, nem mindegy? :-)

Idézet:
A hangfalkábel egy érdekes téma. Röviden én annyit mondanék, hogy legtöbben csak sima réz kábelt használnak. Igen, ez tökéletes, ha messze van a hangfal nem kerül 10.000-rekbe. Ami fontos, az a vastagsága! Legyen minél vastagabb! Jobban átférjen rajta a qúúlomb :lol: Amúgy én ezüst kábeleket használok. Jelkábelnél meg ne a kis **** gyári vékony vezetékeket vedd, hanem vagy csinálj te, vagy vegyél vastag, és jó minőségű RCA-val szereltet. Ez viszont már észrevehető különbséget okoz majd. Egy jó vastag, rendesen árnyékolt kábelnél nincs is jobb. :D Én saját gyártásút használok, rendesen megcsinálom, mert mióta láttam a gyárit elment tőle a kedvem. PROEL kábeleket használok, van belőle több színű is, így akár színlogikusan is be tudod kötni a cuccokat. (Nekem is úgy van) (legtöbbször profi hangosításokon használják ezt a fajta kábelt) És rá Neutrik csatlakozók, aminek darabja 2x annyiba kerül, mint egy kész vékonyka kis kábel a boltban. De megéri!!!


Megpróbálok utánna nézni. Ha hallható a különbség, akkor érdekel.

A digitális kábeleknél mi az igazság szerinted? A digitális kábelnél szerintem ha át megy a sok 0 és 1, akkor képes dekódolni csak az erősítő, tehát ha átmegy, akkor hibátlan mindenképpen nem?

Melyik az ajánlott a dvd-re? A coax, vagy az optikai? És miért egyik, vagy miért másik?


Attól, hogy valami digitális, nem feltétlenül jobb is. A digitálisnak soha nem lesz olyan szép, természetes hangja, (pláne ha jó hangfalaid vannak és kiadják a zenét úgy, ahogy van) mint a koaxnak. Lásd: CD Vs Bakelit. Hallható a különbség, még annyira fülelni sem kell!!! És a digitális mindig macerásabb dolog, pl. optikai kábel nem olyan hajlékony, én szilikonos (nem női szilikonos :P ) borítású kábeleket használok, amiket méterre megveszek egy hangosítással és hangszerekkel foglalkozó boltban, + megveszem a lengő dugókat hozzá, és megcsinálom tisztességesen, nem úgy mint a gyári kábeleket. Láttam saját szemmel hogy csinálják. Egy kis csepp ón, aztán fogja, ahogy fogja, ráöntik a műanyagot és szevasz. Én ezzel szemben szépen végigfuttatom az ónt, mindkét felületre olvasztok, hogy tökéletes legyen a kontaktus, stb. Szóval én csak ebben bízok. Az optikával egyszer már megszívtam, és még a minőség se volt 100%. Te tudod melyiket választod, de az optikai kábel még ráadásul qrva drága is. A jó koax se olcsó, de még mindig olcsóbb, mint az optikai. Azzal kapcsolatban, hogy átmegy a sok 0,1 és akkor biztos jó lesz, itt pont fordítva van. Vagy átmegy vagy nem, bár az esetek nagyrészénél átmegy, eddig oké, de a feldolgozásnál vannak a problémák. Nem minden erősítő képes egyszerre annyi információt dekódolni, így kimaradhatnak egyes dolgok, mint az mp3 tömörítésnél. A digitális technika elég bonyolult dolog, ami félig jó, mert olyan dolgokat tudunk majd vele csinálni, amiről álmodni se mertünk volna, viszont a hátulütője is pont ez, hogy bonyolult, sok hibalehetőség van. Ezért stabilabb egy FAT 16 fájlrendszer, mint pl. egy NTFS. Egyszerűbb, kevesebb a hibalehetőség. Viszont cserébe nem tud annyit, mint az NTFS. Ez csak félig jó példa volt, mert a koax is tud annyit, mint a jelenlegi optika, sőt amit tud még jobban is tudja, csak ki tudja mi lesz később, ezért mondtam ezt a példát. Biztos fejlesztik majd az optikai adattovábbítást is, és lehet jobb is lesz, mint a koax, csak arra még várhacc, nem is keveset. Remélem sikerült valamicskét segíteni. (jómegaszontam a dógokat mi?)


hétf. aug. 01, 2005 16:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 3:00
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:

Hát ha white füled van, (ahogy nekem is :wink: ) akkor a JVC-t felejtsd el. Az angolok köztudottan elég vájt fülűek, és micsoda véletlen, a Wharfedale-t angolok gyártják. Ja és nem sorozatgyártásban, hanem KÉZZEL RAKJÁK ÖSSZE AZ ÖSSZES DARABOT!!! Ez nagyon lényeges, mert tükrözi, hogy nem egy ócska **** fröccsöntött gagyi, amit én hangfalnak nem neveznék. És 2 jó tanács, ha hangfalat vásárolsz. Egyrészt, érdemes angol dobozokat venni, másrészt meg mielőtt megveszed, mindig kérd, hogy had hallgasd meg a hangfalat mit is tud. (Komoly márkák esetében elhiheted meg fogja mutatni az eladó. Ja és nem árt, ha viszel magaddal 2-3 féle cd-t. Az egyik lehetőleg legyen opera, vagy olyasmi, ami kiadja, hogy milyen tiszták a magasak, a 2. lehet pl. egy ilyen DVD-Audio koncertlemez (vagy bármi más, az a lényeg, hogy olyan, amire gyakran használni fogod) meg ha akarsz, még vihecc más cd-ket DVD-ket, de ez a 2 a lényeges. Ja és egy kis tipp. Ne riasszon vissza, ha valamelyik hangfalnak kicsi a membránja! Mindig emeld meg a hangfalat, és figyeld meg mekkora a súlya! Ez nem ökörség, nehogy azt hidd! Ezzel arra tudsz következtetni, hogy mekkora lehet a mágnes benne, ami mozgat. "Minél nehezebb, annál jobb" és itt jön be, hogy ne ijedj meg a kicsi membrántól. HA VAN ELÉG NAGY MÁGNES AMI MOZGASSA, AKKOR JOBBAN FOG SZÓLNI, mint ahogy egyesek azt várták volna. :wink: Ja, a Wharfedale-ben biztos nem csalódnál, csak az ára húzós. Még több óra zene hallgatás után is szépen, lágyan szól, nem megy át "műanyagos" hangzásba. De még nézhetsz Heco-t, ami német, de szintén egész jó, és olcsóbb, mint a Wharfedale. Nézz szét kicsit, mielőtt vásárolsz ez a lényeg!


Köszi a tippeket. Jól hangzik. Azt kérdezném
csak, hogy a különböző pozícióba szánt hangfalaknak mennyire kell eltérni egymástól? Sok árlistában látok külön center, front és surround hangsugárzókat. Elméletileg (csak szerintem, a tévedés jogát fenntartom) egyformának kell lenni, hiszen a hang bár honnan jöhet, és onnan bár milyen jöhet. Elhiszem hogy egy koncertnél sem számít igazán a hátsó hangfalak minősége, de a dvd-audio korongokon elsősorban stúdió felvételek vannak, ahol a hátsó hangsugárzóknak semmivel sincs kisebb szerepe mint az elsőknek.

A mélynyomó minősége mit képes befolyásolni? A zenénél (én főként akusztikus zenéket hallgatok, jazz, klasszikus, stb) nem szükséges
a döngő basszus, mint a robbanásoknál. Próbáld meg lécci elmesélni a különbséget egy profi mélyláda és egy egyszerűbb között, hogy zene hallgatásnál mit lehet érzékelni? Ott nem csak a mély frequenciák mennek át? Akkor meg ha átmegy, nem mindegy? :-)

Idézet:
A hangfalkábel egy érdekes téma. Röviden én annyit mondanék, hogy legtöbben csak sima réz kábelt használnak. Igen, ez tökéletes, ha messze van a hangfal nem kerül 10.000-rekbe. Ami fontos, az a vastagsága! Legyen minél vastagabb! Jobban átférjen rajta a qúúlomb :lol: Amúgy én ezüst kábeleket használok. Jelkábelnél meg ne a kis **** gyári vékony vezetékeket vedd, hanem vagy csinálj te, vagy vegyél vastag, és jó minőségű RCA-val szereltet. Ez viszont már észrevehető különbséget okoz majd. Egy jó vastag, rendesen árnyékolt kábelnél nincs is jobb. :D Én saját gyártásút használok, rendesen megcsinálom, mert mióta láttam a gyárit elment tőle a kedvem. PROEL kábeleket használok, van belőle több színű is, így akár színlogikusan is be tudod kötni a cuccokat. (Nekem is úgy van) (legtöbbször profi hangosításokon használják ezt a fajta kábelt) És rá Neutrik csatlakozók, aminek darabja 2x annyiba kerül, mint egy kész vékonyka kis kábel a boltban. De megéri!!!


Megpróbálok utánna nézni. Ha hallható a különbség, akkor érdekel.

A digitális kábeleknél mi az igazság szerinted? A digitális kábelnél szerintem ha át megy a sok 0 és 1, akkor képes dekódolni csak az erősítő, tehát ha átmegy, akkor hibátlan mindenképpen nem?

Melyik az ajánlott a dvd-re? A coax, vagy az optikai? És miért egyik, vagy miért másik?


hétf. aug. 01, 2005 6:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás Re: ...
dudli írta:
audioman írta:

A Wharfedale hangfalaimból nem 4 db van, hanem csak 3, és nem 60-ba került, hanem 100 körül. És darabonként vettem, nem szettben. Manapság nem is lehet már náluk teljes szettet rendelni, minden egyes hangfalról külön számlát is adnak. (tapasztalatból beszélek)
Nem is az ára a lényeg, hanem a szolgáltatás, amit nyújt 8)


Nos, ezt jó hogy felvetetted. A házimozimban a leggyengébb láncszem a hangfal. Ugyan nem szól rosszul, szépen meg lehet hajtani, és nagyon élethű hatást ad első és második hallásra, de hosszú távon hallom hogy elég műanyag a hangja. Nekem nagyon fontos ez, mert egyrészt a fülem a white kategória, másrészt rengeteg zenét hallgatok a házimozin. Koncertek, és hát lassan de biztosan kezdenek gyűlni a dvd-audio lemezeim is. A filmek csattogása nem annyira érdekel, azokat amiket nagyritkán nézek, kielégíti ez a hangfalszet is.

A konkrétum: kb hol nézzek körül, a zenei produkciókhoz (a dvd-audio miatt a valós frequencia tartomány fontos) mi a leg jobb, tesztekből mik jönnek ki a legjobbnak, illetve tapasztalatok? Én sok házimozit nem hallottam, és csak azt tudom mondani, hogy pl a sztereó felvételek kimondottan rosszul szólnak, illetve hát az erősítőt alaposan be kell hozzá állítani. A mű 5.1-et eldobom, az pocsék. Sok sztereó koncertfilm felvétele is rossz, de annyira nem, mint amennyire megszólal. A fejhallgató kimenete is rendkívűl gyenge sajnos az erősítőnek. Sennheiser HD650, és Beyerdinamic DT931 füleseket nyúzok, és megszoktam, hogy a sztereó erősítőből nagyon szépen szól. Innen nem az igazi.

Szóval hangfal, és hangfalkábel a kérdés. A kábel külön izgalmas, szükséges-e, ha igen, miért? Sokak szerint nem érdekes, és vak tesztet csinálva az egyszerű réz drótot hallották a legjobbnak az emberek. A psichés állapot nagyon beleszl a tesztekbe, hallottam olyat is, hogy ugyan azt a kábelt használták, csak mondták a tesztelőnek, hogy "ez most a király kábel". Az esetek 99 százalékában hallották a nem létező különbséget. Úgyhogy ez nagyon nehéz kérdés. Főleg, hogy érdemes-e a gyári nangfal drótokat kicserélni mondjuk 6 EFt-sre, 15 EFt-sre, esetleg 50 EFt-sre? Drágábbért nem hiszem hogy vennék, inkább a hangfalakat cserélném le, de csak ha tényleg jobb.

Sajnos nem tudom hogy most milyen a hangfalszet típusa, mert egy komponens rendszerű szetet vettem, ami a JVC QP-F30 névre hallgat. Ebben egy XV-N412 lejátszó van (upgradeoltam XV-N512-re), egy RX-F10 erősítő, és a sub egy SP-DWF10. Az 5 hangfalas szet típusáról gőzöm nincs, oszlopon álló hangfalak, a két hátsó tölcséres, és 5X100W. Alumínium borításuak, nem fa. Szóval ez is upgrade tárgya mindenképpen.

A Sony TV-ket nem szerettem meg. Tulajdon képpen ebben nincs kedvencem. Egy bizonyos ár kategória felett nagyn bonyolult a rendszerük, és nem egy gyártó készülékét láttam már lefagyni. Úgyhogy asszem 200 EFt fölött nem szabad tv-t venni, az alatt meg vannak hiányosságok. Persze a tv csatornák miatt teljesen mindegy, nekem van az ágyam mellett valami szakadt Daewoo utánzat, 25 EFt-ért vágták hozzám valahol. Egyébként meglepően jó a képe. :-)


Hát ha white füled van, (ahogy nekem is :wink: ) akkor a JVC-t felejtsd el. Az angolok köztudottan elég vájt fülűek, és micsoda véletlen, a Wharfedale-t angolok gyártják. Ja és nem sorozatgyártásban, hanem KÉZZEL RAKJÁK ÖSSZE AZ ÖSSZES DARABOT!!! Ez nagyon lényeges, mert tükrözi, hogy nem egy ócska **** fröccsöntött gagyi, amit én hangfalnak nem neveznék. És 2 jó tanács, ha hangfalat vásárolsz. Egyrészt, érdemes angol dobozokat venni, másrészt meg mielőtt megveszed, mindig kérd, hogy had hallgasd meg a hangfalat mit is tud. (Komoly márkák esetében elhiheted meg fogja mutatni az eladó. Ja és nem árt, ha viszel magaddal 2-3 féle cd-t. Az egyik lehetőleg legyen opera, vagy olyasmi, ami kiadja, hogy milyen tiszták a magasak, a 2. lehet pl. egy ilyen DVD-Audio koncertlemez (vagy bármi más, az a lényeg, hogy olyan, amire gyakran használni fogod) meg ha akarsz, még vihecc más cd-ket DVD-ket, de ez a 2 a lényeges. Ja és egy kis tipp. Ne riasszon vissza, ha valamelyik hangfalnak kicsi a membránja! Mindig emeld meg a hangfalat, és figyeld meg mekkora a súlya! Ez nem ökörség, nehogy azt hidd! Ezzel arra tudsz következtetni, hogy mekkora lehet a mágnes benne, ami mozgat. "Minél nehezebb, annál jobb" és itt jön be, hogy ne ijedj meg a kicsi membrántól. HA VAN ELÉG NAGY MÁGNES AMI MOZGASSA, AKKOR JOBBAN FOG SZÓLNI, mint ahogy egyesek azt várták volna. :wink: Ja, a Wharfedale-ben biztos nem csalódnál, csak az ára húzós. Még több óra zene hallgatás után is szépen, lágyan szól, nem megy át "műanyagos" hangzásba. De még nézhetsz Heco-t, ami német, de szintén egész jó, és olcsóbb, mint a Wharfedale. Nézz szét kicsit, mielőtt vásárolsz ez a lényeg!

A hangfalkábel egy érdekes téma. Röviden én annyit mondanék, hogy legtöbben csak sima réz kábelt használnak. Igen, ez tökéletes, ha messze van a hangfal nem kerül 10.000-rekbe. Ami fontos, az a vastagsága! Legyen minél vastagabb! Jobban átférjen rajta a qúúlomb :lol: Amúgy én ezüst kábeleket használok. Jelkábelnél meg ne a kis **** gyári vékony vezetékeket vedd, hanem vagy csinálj te, vagy vegyél vastag, és jó minőségű RCA-val szereltet. Ez viszont már észrevehető különbséget okoz majd. Egy jó vastag, rendesen árnyékolt kábelnél nincs is jobb. :D Én saját gyártásút használok, rendesen megcsinálom, mert mióta láttam a gyárit elment tőle a kedvem. PROEL kábeleket használok, van belőle több színű is, így akár színlogikusan is be tudod kötni a cuccokat. (Nekem is úgy van) (legtöbbször profi hangosításokon használják ezt a fajta kábelt) És rá Neutrik csatlakozók, aminek darabja 2x annyiba kerül, mint egy kész vékonyka kis kábel a boltban. De megéri!!!


hétf. aug. 01, 2005 6:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás Re: ...
Odo írta:
audioman írta:

Igen plazma Pioneer-re gondoltam. A Panasonic ne is haragudj, soha nem lesz egy szinten a Sony-val, a Philips meg aztán pláne nem. (Amúgy nekem Panasonic TV-m van, tehát nem elfogultságból dícsérem a Sony-t.) A Sony a Trinitront, Super Trinitront, az FD Trinitront, stb. elég jól eltalálta, és a 100 Hz-es TV-i nagyon szép képet adnak. Az LCD-ről ne beszéljünk, mert az meg csak távolról jó, közelről homályos kicsit, a plazma még jó.

Na de a TV-ben sem fogok itt okoskodni, vannak akik sokkal jobban értenek hozzá mint én, lehet te is :wink:

Szerintem nézz meg egy Pana Viera plazmát, meg a Philips Ambilightos csúcsmodelljét. :wink:
LCD meg szerintem csak olyan távolról jó, ahol már nem látom! :)


Na igen, az LCD-nél ugyanez a vélemény. Ezt a 2 tv-t még sztem nem láttam, de most, hogy mondod, majd megkeresem. :wink: Kíváncsivá tettél :lol:


hétf. aug. 01, 2005 5:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:

Igen plazma Pioneer-re gondoltam. A Panasonic ne is haragudj, soha nem lesz egy szinten a Sony-val, a Philips meg aztán pláne nem. (Amúgy nekem Panasonic TV-m van, tehát nem elfogultságból dícsérem a Sony-t.) A Sony a Trinitront, Super Trinitront, az FD Trinitront, stb. elég jól eltalálta, és a 100 Hz-es TV-i nagyon szép képet adnak. Az LCD-ről ne beszéljünk, mert az meg csak távolról jó, közelről homályos kicsit, a plazma még jó.

Na de a TV-ben sem fogok itt okoskodni, vannak akik sokkal jobban értenek hozzá mint én, lehet te is :wink:

Szerintem nézz meg egy Pana Viera plazmát, meg a Philips Ambilightos csúcsmodelljét. :wink:
LCD meg szerintem csak olyan távolról jó, ahol már nem látom! :)


vas. júl. 31, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 3:00
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:

A Wharfedale hangfalaimból nem 4 db van, hanem csak 3, és nem 60-ba került, hanem 100 körül. És darabonként vettem, nem szettben. Manapság nem is lehet már náluk teljes szettet rendelni, minden egyes hangfalról külön számlát is adnak. (tapasztalatból beszélek)
Nem is az ára a lényeg, hanem a szolgáltatás, amit nyújt 8)


Nos, ezt jó hogy felvetetted. A házimozimban a leggyengébb láncszem a hangfal. Ugyan nem szól rosszul, szépen meg lehet hajtani, és nagyon élethű hatást ad első és második hallásra, de hosszú távon hallom hogy elég műanyag a hangja. Nekem nagyon fontos ez, mert egyrészt a fülem a white kategória, másrészt rengeteg zenét hallgatok a házimozin. Koncertek, és hát lassan de biztosan kezdenek gyűlni a dvd-audio lemezeim is. A filmek csattogása nem annyira érdekel, azokat amiket nagyritkán nézek, kielégíti ez a hangfalszet is.

A konkrétum: kb hol nézzek körül, a zenei produkciókhoz (a dvd-audio miatt a valós frequencia tartomány fontos) mi a leg jobb, tesztekből mik jönnek ki a legjobbnak, illetve tapasztalatok? Én sok házimozit nem hallottam, és csak azt tudom mondani, hogy pl a sztereó felvételek kimondottan rosszul szólnak, illetve hát az erősítőt alaposan be kell hozzá állítani. A mű 5.1-et eldobom, az pocsék. Sok sztereó koncertfilm felvétele is rossz, de annyira nem, mint amennyire megszólal. A fejhallgató kimenete is rendkívűl gyenge sajnos az erősítőnek. Sennheiser HD650, és Beyerdinamic DT931 füleseket nyúzok, és megszoktam, hogy a sztereó erősítőből nagyon szépen szól. Innen nem az igazi.

Szóval hangfal, és hangfalkábel a kérdés. A kábel külön izgalmas, szükséges-e, ha igen, miért? Sokak szerint nem érdekes, és vak tesztet csinálva az egyszerű réz drótot hallották a legjobbnak az emberek. A psichés állapot nagyon beleszl a tesztekbe, hallottam olyat is, hogy ugyan azt a kábelt használták, csak mondták a tesztelőnek, hogy "ez most a király kábel". Az esetek 99 százalékában hallották a nem létező különbséget. Úgyhogy ez nagyon nehéz kérdés. Főleg, hogy érdemes-e a gyári nangfal drótokat kicserélni mondjuk 6 EFt-sre, 15 EFt-sre, esetleg 50 EFt-sre? Drágábbért nem hiszem hogy vennék, inkább a hangfalakat cserélném le, de csak ha tényleg jobb.

Sajnos nem tudom hogy most milyen a hangfalszet típusa, mert egy komponens rendszerű szetet vettem, ami a JVC QP-F30 névre hallgat. Ebben egy XV-N412 lejátszó van (upgradeoltam XV-N512-re), egy RX-F10 erősítő, és a sub egy SP-DWF10. Az 5 hangfalas szet típusáról gőzöm nincs, oszlopon álló hangfalak, a két hátsó tölcséres, és 5X100W. Alumínium borításuak, nem fa. Szóval ez is upgrade tárgya mindenképpen.

A Sony TV-ket nem szerettem meg. Tulajdon képpen ebben nincs kedvencem. Egy bizonyos ár kategória felett nagyn bonyolult a rendszerük, és nem egy gyártó készülékét láttam már lefagyni. Úgyhogy asszem 200 EFt fölött nem szabad tv-t venni, az alatt meg vannak hiányosságok. Persze a tv csatornák miatt teljesen mindegy, nekem van az ágyam mellett valami szakadt Daewoo utánzat, 25 EFt-ért vágták hozzám valahol. Egyébként meglepően jó a képe. :-)


vas. júl. 31, 2005 20:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Odo írta:
Pioneer alatt milyen tv-re gondoltál? Mert csak plazmát gyárt. A Sony tv-k már régen nem a legjobbak, a Philips és Panasonic a csúcs a tesztekben, és szerintem is.
Wharfedale 4 hangfalas szettet tudok 60 ezerért, szerintem ez elég alacsony ár, egy magas kategóriás termékért.


Igen plazma Pioneer-re gondoltam. A Panasonic ne is haragudj, soha nem lesz egy szinten a Sony-val, a Philips meg aztán pláne nem. (Amúgy nekem Panasonic TV-m van, tehát nem elfogultságból dícsérem a Sony-t.) A Sony a Trinitront, Super Trinitront, az FD Trinitront, stb. elég jól eltalálta, és a 100 Hz-es TV-i nagyon szép képet adnak. Az LCD-ről ne beszéljünk, mert az meg csak távolról jó, közelről homályos kicsit, a plazma még jó.

Na de a TV-ben sem fogok itt okoskodni, vannak akik sokkal jobban értenek hozzá mint én, lehet te is :wink:

Na és most jön az én asztalom (HANG)

A Wharfedale hangfalaimból nem 4 db van, hanem csak 3, és nem 60-ba került, hanem 100 körül. És darabonként vettem, nem szettben. Manapság nem is lehet már náluk teljes szettet rendelni, minden egyes hangfalról külön számlát is adnak. (tapasztalatból beszélek)
Nem is az ára a lényeg, hanem a szolgáltatás, amit nyújt 8)


vas. júl. 31, 2005 18:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Odo írta:
Pioneer alatt milyen tv-re gondoltál? Mert csak plazmát gyárt. A Sony tv-k már régen nem a legjobbak, a Philips és Panasonic a csúcs a tesztekben, és szerintem is.
Wharfedale 4 hangfalas szettet tudok 60 ezerért, szerintem ez elég alacsony ár, egy magas kategóriás termékért.


Igen plazma Pioneer-re gondoltam. A Panasonic ne is haragudj, soha nem lesz egy szinten a Sony-val, a Philips meg aztán pláne nem. (Amúgy nekem Panasonic TV-m van, tehát nem elfogultságból dícsérem a Sony-t.) A Sony a Trinitront, Super Trinitront, az FD Trinitront, stb. elég jól eltalálta, és a 100 Hz-es TV-i nagyon szép képet adnak. Az LCD-ről ne beszéljünk, mert az meg csak távolról jó, közelről homályos kicsit, a plazma még jó.

Na de a TV-ben sem fogok itt okoskodni, vannak akik sokkal jobban értenek hozzá mint én, lehet te is :wink:


vas. júl. 31, 2005 18:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Lejátszóban nem vitatkozok senkivel, mert abban nem vagyok éppen nagy tudású emberke.

JVC XV-NP1-esem van asztaliban amúgy.


vas. júl. 31, 2005 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
...
Mondjuk a JVC-t itt egy pillanatra megvédeném, mert a csúcs kategóriás DVD lejáccói vannak olyanok, mint a Pioneer lejáccói. Nekem is van egy csúcs JVC-m, és mindenevő, + 2 kártyaolvasó is van benne. Amelyik DVD lemez lejáccható, azt ez 1000% beolvassa.
...

Kis házimozi hangfalak a helytakarékosság miatt olyan kelendőek. A legtöbb ember aki már kompakt rendszert vesz, az szeretné ha a hangszórói sem foglalnának nagy helyet.

Melyik JVC lejátszó ez? NP51?
A Panasonicot itt megvédeném, barátomnak az S27-es alapmodellje van, és minden normális írott DVD-t visz.
Nekem a Philips vált be, mind az újabb, mind a régebbi (ami még nem is támogatja pedig) modellek lejátszanak mindent.


vas. júl. 31, 2005 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pioneer alatt milyen tv-re gondoltál? Mert csak plazmát gyárt. A Sony tv-k már régen nem a legjobbak, a Philips és Panasonic a csúcs a tesztekben, és szerintem is.
Wharfedale 4 hangfalas szettet tudok 60 ezerért, szerintem ez elég alacsony ár, egy magas kategóriás termékért.


vas. júl. 31, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Odo írta:
A Wharfedale egy méregdrága hangszórómárka. Annyi pénze kevés embernek van, olcsóbb termékei pedig semmivel nem jobbak az igányesebb egyéb márkáknál.
Talán a HECO valamivel olcsóbb kategória, szintén csak hangszórót gyártanak.
Yamaha házimozi erősítők kiválóak. (Viszont a legtöbb embernek elég az egydobozos rendszer.)
Yamaha egyéb termékek terén viszont már szegényesebb, DVD lejátszóban a Denon, Onkyo, Marantz és a Philips high-end termékei jobbak. (Jelzem a Yamaha alap- és középkategóriás lejátszói jórészt Philips termékek).
DVD-írót milen választasz? Yamahát? Jelenleg egy modelljük van, de már az is elavult, igaz jó minőségű! (Ja és Philips alapokon nyugszik.)
Pioneer már mindjárt jobb, mind erősítő, mind lejátszó, mind író téren erős márka.


A Wharfedale-nek te hol láttál olcsóbb termékét, és minél volt olcsóbb? Ha jól tudom a Wharfedale nem gyárt olcsó **** (nem égeti magát vele, amit 100%-osan megértek)
A Heco sem olcsó, most vettem a SUB-ot 63 ropiért, de ebben igazad van, hogy talán megfizethetőbb, mint pl. egy Wharfedale.
Yamaha erősítővel kapcsolatban osztom a véleményed. Lejáccóban én is a High-end cuccokra szavazok. DVD írót Pioneer-t választok, egyetértek veled, de azt megjegyzem, hogy minden márkából azt kell venni, amiben az az egyik legjobb. Ha pl. TV-t veszel, sztem nem Pioneer-t veszel, mert az inkább hangfalakban jó, a TV-t hagyjuk a SONY-ra, abban ő a csúcs. Bár a Pioneer TV-k is szép képet adnak, de nem ez a lényeg, remélem érted mire akartam kilyukadni.


vas. júl. 31, 2005 6:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Odo írta:
A Wharfedale egy méregdrága hangszórómárka. Annyi pénze kevés embernek van, olcsóbb termékei pedig semmivel nem jobbak az igányesebb egyéb márkáknál.
Talán a HECO valamivel olcsóbb kategória, szintén csak hangszórót gyártanak.
Yamaha házimozi erősítők kiválóak. (Viszont a legtöbb embernek elég az egydobozos rendszer.)
Yamaha egyéb termékek terén viszont már szegényesebb, DVD lejátszóban a Denon, Onkyo, Marantz és a Philips high-end termékei jobbak. (Jelzem a Yamaha alap- és középkategóriás lejátszói jórészt Philips termékek).
DVD-írót milen választasz? Yamahát? Jelenleg egy modelljük van, de már az is elavult, igaz jó minőségű! (Ja és Philips alapokon nyugszik.)
Pioneer már mindjárt jobb, mind erősítő, mind lejátszó, mind író téren erős márka.


Elárulom, hogy régen nagy kedvencem volt a Pioneer. Még most is szeretem. Pioneer DVD íróm van, és Pioneer hátsó hangfalaim (nem a gyagyi sorozatból!!! pl. 20 cm-es mély van benne, 3 utas, stb.) Tehát a Pioneer-t is szeretem nagyon. Csak a Pioneer manapság inkább autóhifiben jeleskedik, ott viszont úgy elsöpri az összes márkát, ahogy vannak. JVC, SONY elbújhat mögötte. De a házimozi hangfalai közül is van egy pár jó, csak azt nem díjazom, hogy vannak egészen kis **** hangfalai is. Én nem mentem volna le olyan kis ****, nem mocskoltam volna be a jó hírnevet. (de igazából az átlag embernek azt lehet inkább eladni, mert sokan úgy vannak vele, hogy csak szóljon vmi ****) Tehát a Pioneer-nek is az állóhangfalai teccenek. Külsö asztali DVD lejáccóból is Pioneer-t válaszatnék, mert ott vagy beolvassa a DVD-t, vagy nem, nem úgy, mint pl. Panasonic, JVC, hogy amikor kedve van beolvassa, amikor nincs, nem olvassa (a másolt lemezeket). Mondjuk a JVC-t itt egy pillanatra megvédeném, mert a csúcs kategóriás DVD lejáccói vannak olyanok, mint a Pioneer lejáccói. Nekem is van egy csúcs JVC-m, és mindenevő, + 2 kártyaolvasó is van benne. Amelyik DVD lemez lejáccható, azt ez 1000% beolvassa.

Amúgy az én redszerem számgéphez kötött. Ott egy Pioneer A07-es DVD író van (amit majd lecserélek 109-es sorozatra), egy Sound Blaster Audigy hangkártya (aminek ki van lőve kb. 1 hete a jobb hátsó csatornája, majd lecserélem azt is Audigy 2-re. Ja és ez egész speckó, mert a hangkártyára kb fél éve ráforrasztottunk apámmal vezetékeket, és kihoztuk a hátlapra RCA sorra a kimeneteket. És szintén profi vastag PROEL kábeleket használok, Neutrik RCA-végekkel.) Erősítő egy Yamaha RX-V450-es (ami k***a jó 6.1-es hangzásra is képes, de 5.1-en használom, és van benne egy rakat hangzás [6x130W 6 Ohm-on]) Első (Front) hangfalaim Wharfedale Diamond 8.3-masok (amikben nem csalódtam, egy élmény hallgatni őket, mióta megvannak, a Wharfedake lett a kedvenc márkám. 2003-ban kategóriájában világgyőztes lett) A center is a Wharfedale Diamond 8 sorozatba tartozik (szintén eszméletlen szépen szól) A hátsó hangfalak Pioneer CS-3070-esek (Nem mai darabok, de sokkal szebben szólnak, mint a mai dobozos házimozikhoz adott kis ****) A mélynyomót most cseréltem le HECO Vitas Sub 25A-ra (90/180W 25 cm-es mély, igencsak remegek egy 18 négyzetméteres szobában egy-egy filmbeli robbanásnál) Nagyjából ennyi az otthoni rendszerem. (vannak még cuccok, pl.: keverő, **** külső lejáccó, stb.)


vas. júl. 31, 2005 6:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
A Wharfedale egy méregdrága hangszórómárka. Annyi pénze kevés embernek van, olcsóbb termékei pedig semmivel nem jobbak az igányesebb egyéb márkáknál.
Talán a HECO valamivel olcsóbb kategória, szintén csak hangszórót gyártanak.
Yamaha házimozi erősítők kiválóak. (Viszont a legtöbb embernek elég az egydobozos rendszer.)
Yamaha egyéb termékek terén viszont már szegényesebb, DVD lejátszóban a Denon, Onkyo, Marantz és a Philips high-end termékei jobbak. (Jelzem a Yamaha alap- és középkategóriás lejátszói jórészt Philips termékek).
DVD-írót milen választasz? Yamahát? Jelenleg egy modelljük van, de már az is elavult, igaz jó minőségű! (Ja és Philips alapokon nyugszik.)
Pioneer már mindjárt jobb, mind erősítő, mind lejátszó, mind író téren erős márka.


szomb. júl. 30, 2005 13:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Hogy melyik márkában hiszek ezek közül? Hát nagyon egyszerű. EGYIKBEN SEM!!! Mind konverz :? Ezek nálam soha nem rúgnak labdába. amik nálam szóba jöhetnek: Wharfedale, Heco, Yamaha, (meg néhány Pioneer termék)


szomb. júl. 30, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
A Sony QS és ES kategóriája elég erős, de ott meg semmi új nincs... Amúgy nem vagyok oda érte én sem.

A Samsungot pl. azért említettem, mert ott egyben megvan a DVD-AUDIO, SACD stb. HDMI kimenettel. (Bár ahhoz már plazma vagy LCD tv kell.)

Seltronic már rénézésre iszonyat szerintem. Karcolja a lemezeket? Hogy a fenébe?

Thomson szintén katasztrófa, nekem a Philips és Panasonic vált be. (Bár egyelőre se SACD-m, se DVD-Audiom.)

DVD felvevőkről a DVD fórum asztali dvd írók topicjában szoktunk beszélni.
A Pioneer 520, 720 felvevők DVI csatlakozója egyben kimenet is, így lehetőséget ad számítógépre való másolásra.


szer. júl. 27, 2005 20:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 3:00
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Igen, a SACD nagyon eltalált dolog. De a SACD formátum, nem pedig lejátszó. A Sony elég gyengén muzsikál az ugyan abban az árkategóriában található sok máshoz képest. Nem mindenhez képest természetesen.

A JVC abban elmaradott valóban, hogy a Divix és MP3 támogatása kicsit gyér, azonban nekem nem hiányzik. Ebben egyébként a Sony is igen hátul kullog. A JVC viszont szépen játsza le az audio-cdket, és ebben a legtöbb dvd lejátszó nem jeleskedik túl szépen.

Kb ott az általános nézőpontbeli különbség, hogy a dvd lejátszókat média lejátszónak akarják az emberek használni. Pontosabban az az igazság, hogy van olyan dvd lejátszó (nagyon sok), amelyik média lejátszóként is működik. Akik ezeket a lejátszókat kedvelik, furcsán tekintenek a felső kategóriás cuccokra, ahol ezeket a feature-kat egy az egyben kihagyják. Ettől azok a csúcsok, és nem lehet összekeverni egy 15 EFt-s dvd lejátszót egy olyannal ami kb 30x-szer annyiba kerül. Sajnos olyat én sem engedhetek meg magamnak, úgyhogy beérem egyenlőre a JVC-vel. :-)

Próbáltam néhány dvd játékost, pl a Seltronic DP4340-t, ami a megjelenésekkor hihetetlenül fel lett kapva. Aztán pofára esés lett belőlle: karcolja a lemezeket, a távrángatója egyből szervizelésre szorúl hogy lehessen használni, nincs firmware frissítés (egy hónapja nem néztem ugyan, ha van azóta, akkor bocs). Magyaruúl erősen noname kategória, hiába van sok feature benne. Arról nem is beszélve, hogy egy alaplapra szerelt hangkártya minőséggel szólal meg az analóg kijáratokon, de a dekódolása sem szép. Egyetlen dolog tetszett, hogy dvd-ről is játszik mp3-mat. De ez sokkal kevésbé érdekel, mint hogy legyen tisztességes hangja, aminél hátra tudok dőlni a fotelban, és magamra húzhatom kedvenc lemezeimet.

Láttam még néhányat, Tomson-t is, az katasztrófa. Aztán valahogy nem tudtam eléggé kipróbálni az MM-ben ezeket a játékosokat, nem értettek hozzá a Pixmania-ban hogy megmondják hogy a neten spec alapján kiválasztott játékosnak valójában milyen a minősége. Katasztrófa, amikor hallom az analóg out-on, hogy forog a lemez, vagy az elektronikus zörelyt kiadja. Mivel ilyenből nem kértem, márka szervizbe mentem, ahol kényelmesen helyet foglalhattam, vittem nagyon jó minőségü korongokat (Djabe - Táncolnak a kazlak, Roger Waters - In The Flesh, Diana Krall - Concert in Paris, Eagles...). Ott próbáltam, segítettek az eladók (mondjuk a hozzáértésük nem volt túl magas, de legalább nem lealacsonyítóan csekély). De berakták a másikat, hallgattam ugyan úgy, összehasonlítottam erősítőket és lejátszókat, szóval szüttyögtem néhány órát választás előtt.

A következő project a dvd felvevő. Ebben tanácsot is szeretnék kérni. Ami nagyon fontos (Pana cuccoknál hallottam ilyet), hogy ha a vincsire felvett filmet megvágom (reklámok ki pl), akkor nem írja ki dvd-re. Ezt nagyon nem szeretném megtapasztalni. Szeretném ha időzítve nem csak az antennáról tudna felvenni, hanem külső forrásból (ha pl nyaralok, de rádióból szeretném gyűlyteni a hangjátékokat). Pc-re általában hogyan lehet átvinni a felvételeket? Simán usb vagy firewire porton átmásolom, vagy trükközni kell?

Szóval ilyesmi igények vannak.

Üdv:
I.


szer. júl. 27, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pioneer, Denon asztali készülékek szerintem nem éppen gagyik, és tudják mind a DVD-A-t, mint az SACD-t. Elérhető áron pedig ott van a HDMI kimenetes Samsung lejátszó sorozat. A JVC asztali DVD-k szerintem már kissé elmaradottak.
Sony meg nem gyenge Hi-Fi-ben, a SACD is pl. az Ő találmánya.


szer. júl. 27, 2005 14:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 3:00
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Én JVC-t vettem. Sokat meg hallgattam, de sok nem tetszett. Komponens rendszerű szetet vettem. Az ára kicsit több, akkor 200-ért lehetett hozzájutni a QP-F30-hoz, mostmár csak 190 :-) A dvd-t lecseréltem (xv-n412-ről xv-n512-re) hogy tudjak dvd-audiot hallgatni. A kábelezés még hátra van, azzal nem tudok mit kezdeni, nem tudom hogy tényleg van-e különbség. Sokan mondják hogy igen, sokan nem.

Amire figyelj, az az, hogy mennyire szól szépen. nálam ez a fontos. :-) A tv más kategória, de én főként zenei felvételeket hallgatok rajta. Rengeteg koncertfilm, dvd-audio. Az a baj, hogy ami dvd-audio és sacd kompatibilis, az csak a barkács noname vackokban van meg amennyire tudom, komolyabb kategóriában vagy az egyik, vagy a másik. A Sony a sacd, a Jvc a dvd-a, és sorolhatnám.

A Sony nagyon gagyi a hi-fi-ben, egyedül a minidiscet találta el, csak rosszul kereskedik vele. :-( Nem az mp3 a konkurense, de itthon felvevőnek (és terepen felvevőnek) nincs párja. De persze ő inkább a walkmanos srácokat célozta meg vele. Ő tudja. :-)

Szóval nekem bevállt a fenti típus, sokat tud az árához képest, jó a minősége képben és hangban egyaránt. Divixes cuccot nem néztem rajta, nem érdekel az a része a filmezésnek. Azért kár házimozira költeni, kiszolgálja egy pc-re dugható 5.1-es szet is, ami már 20-tól kapható kb. Persze a computer zajt csökkenteni kell, mert van akit zavar. De a divixes csodáknak a minősége borzalmas eleve, kár fárasztani vele egy komolyabb rendszert.

Hallgattam Yamahákat is. Persze csak az én pénztárcámhoz mérten, a csúcs cuccokat nem is néztem meg, mert akkor jelzálog lett volna a lakásra, azt meg nem akartam. :-) Inkább amenni kp-t össze tudtam szedni. És ebben az árkategóriában a Yamaha nem muzsikált szebben mint ez, sőtt. Legalábbis az én ízlésemnek nem tetszett. De hát mindenki mást szeret hallani, van aki Sennheiser, van aki Beyerdinamic fülesen élvezi a zenét.


Love and Peace.


szomb. júl. 16, 2005 3:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
Odo írta:
Lehet nevetséges, de igen. Bár nem azért, hogy azzal villogjak, hogy ez új. Egyszerűen olyan vagyok, hogy azt szeretem. Még könyvtárból sem szoktam kölcsönözni, mert utálok olyat olvasni ami nem az enyém. :D :oops:
Meg nagyobb biztonságban érzem magam, ha van rá még legalább egy év gari. A Harman/Kardont meg nem is szeretem :) .


Nem nevetséges! Nem vagyunk egyformák, ez benne a szép. : )
Az erősítőmet én sem kölcsönöztem, hanem megvettem jó pénzért a barátomtól. Nem harman, azt csak példaként írtam. Nekem egy Pioneer erőlködőm van, egy régi csúcsmodell, ami ma már 4 éves. Szervizt nem látott. Csak 5.1-et tud (semmi prologic 2, 6.1), de azt nagyon. :wink:
Ha meg az erősítő olyan, hogy a garancia jelenti a biztonságot vele kapcsolatban, akkor azt az erősítőt elvitte az ördög...


kedd márc. 22, 2005 18:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Hardside írta:
Odo írta:
Használt cumót még erősítő esetében sem ajánlom.


Szóval, te inkább megvennél 70-ért egy Yamaha RXV-450-et újonnan, mint kb. ugyanennyiért egy féléves harman/kardon AVR 230-at, csak azért, hogy elmondhasd: „ez új ám!”
Te tudod.
Persze akárhol, akárkitől nem szabad használtat venni.
Pl. itt érdemes, errefelé megbízható srácok vannak.

Lehet nevetséges, de igen. Bár nem azért, hogy azzal villogjak, hogy ez új. Egyszerűen olyan vagyok, hogy azt szeretem. Még könyvtárból sem szoktam kölcsönözni, mert utálok olyat olvasni ami nem az enyém. :D :oops:
Meg nagyobb biztonságban érzem magam, ha van rá még legalább egy év gari. A Harman/Kardont meg nem is szeretem :) .


kedd márc. 22, 2005 16:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
Nem-nem, ez egy fórum, ahol -hasonlóan ehhez a fórumhoz- a tagok jó része eléggé ismeri egymást ahhoz, hogy a bizalom nagyobb lehessen adás-vétel esetén :)


kedd márc. 22, 2005 15:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Hardside írta:
Pl. itt érdemes, errefelé megbízható srácok vannak.
Saját cég? :wink:


kedd márc. 22, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
Odo írta:
Használt cumót még erősítő esetében sem ajánlom.


Szóval, te inkább megvennél 70-ért egy Yamaha RXV-450-et újonnan, mint kb. ugyanennyiért egy féléves harman/kardon AVR 230-at, csak azért, hogy elmondhasd: „ez új ám!”
Te tudod.
Persze akárhol, akárkitől nem szabad használtat venni.
Pl. itt érdemes, errefelé megbízható srácok vannak.


kedd márc. 22, 2005 12:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
DVD lejátszó esetében mindenképpen a Philipset tudnám javasolni. Minden írott lemezt visz alapmodell és a felsőkategóriás is. A 720SA kitűnő választás, még az SACD-t is kezeli.
Alternatíva lehet a Panasonic is, bár ott több a kompatibilitási probléma.

Egydobozos rendszer akkor jó, ha egyszerű dolgot akarsz, kis helyen. És nem vagy kifejezetten 'vájt fülű'. :)
Philips és Panasonic egydobozos házimozikat 70-100 ezer Ft között lehet már kapni.
Használt cumót még erősítő esetében sem ajánlom.


pén. márc. 18, 2005 23:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás Re: Házimozi
Rudolf írta:
YAMAHA+YAMAHA ÉS 1 jobb DVD lejátszó
Nem mindegy milyen Yamaha. Nem lehet márkához kötni...inkább pénzhez :)


szer. márc. 09, 2005 14:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 11:45
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Házimozi
YAMAHA+YAMAHA ÉS 1 jobb DVD lejátszó


szer. márc. 09, 2005 13:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
A topic címe az volt, hogy mire figyeljünk. Én erről írtam: figyeljünk a pénztárcánkra, és a későbbi bővíthetőségre. Hogy később ne bánjuk meg. Nincs értelme erőltetni a kompaktot, hacsak nem helyproblémák miatt.

Amit írtál, azok közül személyes jó tapasztalatom van a Panasoniccal. DVD S-27, ha jól emlékszem.
Ezen kívül ami nekem van: JVC VSX202, és egy harman / kardon DVD 22.
Az első egy alaptípus, abszolút mindenevő. A második már egy magasabb minőségi kategória, 60 ezer körüli áron van most a satsystemnél akciósan.
"Bár szerintem olyan ultrasok dologban nem különböznek. Szerintem..."
Különböznek. Nem is kicsit.
"Olcsóbb, de tényleg nem éri meg csak abban az esetben, ha nem akarod élvezni a házimozi nyújtotta lehetöségeket, azaz nem használod ki."
És ha szeretsz garanciában állandóan javíttatni, cserélni. Jut eszembe, egy ismerősöm a Thomsonjával szenved örökké. Lehet, hogy nem általános, de azért leírom.
Sharpot most 10.000-ért lehetett kapni. Mondjuk, éppenséggel az is Made in China, meg a 'techsonic' is... Meg az eddigi összes Sony cuccom is. Egyedül ez a harman/kardonom volt idáig, ami made in USA. Nem vagyok amerikabuzi, sőt, de azért azt érdemes megnézni.


szomb. márc. 05, 2005 15:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 10:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
A Tescoból nem is szánkékoztam ilyet venni.
Én se nagyon rajongok a kompakt rendszerhe, de végülis ha megveszek egy ilyet késöbb más hangrendszert is tudok hozzá csatlakoztatni.

Először akkor beszéljük ki a DVD lejátszót:
Nekem a Panasonic és a Samsung az ami bejön mint márkanév, de nem tom milyen dvd lejátszókat gyárt.

Szóval főleg márka és tipus érdekelne, kinek milyen a tapasztalata.
Bár szerintem olyan ultrasok dologban nem különböznek. Szerintem... :)


Ha esetleg az Egyébre szavaztok, mondjátok el mégis melyikre gondoltok.
Tudom kimaradtak pl olyan névk mint pl a Sony stb. Sajnos utolag nem tudtam módosítani a listát.


pén. márc. 04, 2005 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Hardside írta:
DVD-játékost se vegyél Tesco-s noname-et, mert nem olcsóbbak, mint a Sharp, Panasonic, JVC.

Olcsóbb, de tényleg nem éri meg csak abban az esetben, ha nem akarod élvezni a házimozi nyújtotta lehetöségeket, azaz nem használod ki. Ha csak simán dvd filmeket akrasz nézni, normális tv-n, akkor jó az olcsó noném.


pén. márc. 04, 2005 17:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
Csak egy őszinte jótanács: NE vegyél kompaktot.
Ami a kompaktok között normálisabb, az már annyiba kerül, amennyiért komponensekből is összeállíthatsz egy kulturált rendszert, ami később tetszés szerint fejleszthető, bővíthető.
Én elindulnék egy normális 5.1-es erősítővel (semmi 6.1, 7.1, és hasonló kábítások), egy olcsó, mindent vivő DVD játékkossal és mondjuk egy Yamaha NS-P240 hangfalrendszerrel. Ez így simán megvan 100-ból, és később úgy fejleszted a komponenseket, ahogy akarod.

Nézz körül az ittveddmeg.hu-n, ott különféle összeállításokat is lehet venni, normális áron.
Az erősítő tipikusan az, amit szabad és érdemes is használtan megvenni. Ugyanis ugyanazért a pénzért kategóriákkal jobb készülékhez juthatsz, mint újonnan. Erősítőből Denon, Yamaha, Pioneer egyaránt jó választás.
DVD-játékost se vegyél Tesco-s noname-et, mert nem olcsóbbak, mint a Sharp, Panasonic, JVC.


pén. márc. 04, 2005 12:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 04, 2005 10:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Házimozi vásárlás - Mire figyeljünk?
Elsősorban DVD lejátszó és hangfal rendszerekre gondolok most.
Annyi fajta van, hogy nem tudok eligazodni köztük.
Igy nem tudom melyiket válasszam.
Olvastam már sokfajtáról, de az a helyzet hogy nem tudom mit nézzek:
Hogy hányfajta formátumok képes kezelni, vagy milyen dekódolások vannak benne, esetleg hogy néz ki?

Írjátok le nektek milyen van, miért azt vettétek, elégedettek vagytok-e vele, ha nincs akkor milyet vennétek, és miért azt vennétek meg?
:)


pén. márc. 04, 2005 10:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 37 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség