Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:34



Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
Aktív subwoofer összekötés 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Aktív subwoofer összekötés
Ilyen?
..mert, azon nincs mit bekötni kimenetként!-biztosan mindkettő 'Jóárazott-ban' volt! :wink:
Ill a 11 .page utal egy semmilyen megoldásra..a 2x2 soha sem lesz 5.1 ill 7.1


pén. márc. 21, 2014 23:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 11, 2014 19:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Aktív subwoofer összekötés
Sziasztok!
Valaki segítségét szeretném kérni!
Nem rég vásároltam egy Harman Kardon avr10 erősítőt és egy Panasonic SB-WA110 aktív subwoofert.Az a problémám,hogy az erősítőn két kimenet van (piros-fehér),a ládán egy bemenet.Van valamilyen megoldás az összekötésükre?Azt hallottam az Y kábel nem jó.Válaszotokat előre is köszönöm!


kedd márc. 11, 2014 19:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Pofon egyszerű.

Az aktív mélynyomóban van beépítve saját erősítő (gagyibb márkáknál, pl. Panasonic, még van mély kiemelő elektronika is, hogy úgy tűnjön, mintha qrva nagy teljesítményű lenne a cucc, de valójában csak egy kis elektronikai csel. Na mind1, az aktív fogalomba az tartozik, hogy beépített erősítős, és vonal szintű jellel vezérled [RCA kábellel, vagy gagyibbaknál 3,5 jack kábellel kötöd össze] Ja és még annyi, hogy kell neki 230V-os táp is (a beépített erősítő tápellátásához.)
A passzív pedig nem rendelkezik saját erősítővel, a házimozi erősítődnek kell lennie külön erősítő részének ehhez a hangsugárzóhoz is, ennyi hátránya van. Vagyis nem használhacc hozzá vonal szintű jelet, hanem hangfalkábellel össze kell kötnöd az erőlködőt, meg a mélynyomót. Ennek nincs beépített erősítője, így külön 230V se kell neki.

Az aktív előnyösebb használatnál, a passzív előnyösebb vásrárlásnál
Az aktív ugyanis 2x 3x drágább, mint a passzív. Én az aktívot ajánlom, mert nagyrészt nem csak erősítőket, hanem védő elektronikákat is szerelnek beléjük, és az amatőrök sem teszik tönkre rögtön a mélynyomót, egy félrekötésnél, max csak nem fog szólni. És még annyi, hogy stabilabb, ha külön van egy táp a mélynyomónak is, és nem az erősítő tápellátásáról megy minden.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioman vas. júl. 31, 2005 18:24-kor.



vas. júl. 31, 2005 18:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 15, 2005 22:17
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Woofer
Hi
Megtudna nekem vki magyarazni hogy mi a kulonbseg az aktiv es passziv subwoofer kozott???
(nekem amugy passziv van)
-melyik a jobb?
thx


vas. júl. 31, 2005 16:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 13:48
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Hagyományos bekötésen azt értettem, hogy a subot a front helyére kötöm be, és a frontokat meg a subra. Nem biztos hogy hagyományos, de nekem az :-)

De már tiszta minden :-)


szomb. júl. 16, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Gyűzelem!!!
Tegnap kint volt egy srác a UPC-től....
Elsőre azt mondta, nem biztos, hogy meg tudja oldani.... erre felhoztam, hogy itt mit olvastam, és ez földhurok, meg isolator, stb..... erre pont volt még 1 darab ilyen szerkentyűje a kocsiban... berakta és láss csodát, minden jó lett :D
Hát így ért véget a törénetem.
Köszi a segítségeket!


csüt. júl. 14, 2005 6:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Pojka írta:
Itt Pécsett egy antenna boltban csak nézett a tulaj, amikor isolatort kértem. Azt mondta, hogy már évek óta olyat nem is látott.
De adott egy jó tanácsot: hívjam ki a UPC-t, hogy oldják meg a saját rendszerük földelését, mert én fizetek a szolgáltatásért, akkor elvárhatom, hogy olyan legyen a minőség, hogy ne zavarjon semmit.
Holnap jönnek. Kíváncsi vagyok, mit fognak mondani, vagy csinálni.

Persze, csak az illető elfelejtette, hogy az Uniós előírás miszerint leválasztottnak kell lennie a lakásba telepített végpontnak még Magyarországon nem kötelező. Ez azt jelenti, hogy vagy nem fognak semmit se csinálni vagy fizetned az eszközért ill. ha jó kedvében lesz a szaki akkor lehet, hogy ingyen beköt egy isolator-t. Ha jól tudom akkor 2006 vagy 2007 az amikor Magyarországon is kötelező lesz a leválasztott végpont.


kedd júl. 12, 2005 13:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Itt Pécsett egy antenna boltban csak nézett a tulaj, amikor isolatort kértem. Azt mondta, hogy már évek óta olyat nem is látott.
De adott egy jó tanácsot: hívjam ki a UPC-t, hogy oldják meg a saját rendszerük földelését, mert én fizetek a szolgáltatásért, akkor elvárhatom, hogy olyan legyen a minőség, hogy ne zavarjon semmit.
Holnap jönnek. Kíváncsi vagyok, mit fognak mondani, vagy csinálni.


kedd júl. 12, 2005 12:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Kipróbálom, köszi!
:D


hétf. júl. 11, 2005 13:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Pojka írta:
Köszi!
Érdekes válasz.... De akkor hogy-hogy csak a SUB OUT csatlakozón keresztül jön ki a probléma? Ha a RECORDER OUT-ra teszem a ládát az erősítőn, akkor nincs semmi probléma és szól minden zaj nélkül?
Amúgy egy kukkot sem értettem amit írtál, hogy mivel lehetne kiköszöbölni. Nem vagyok nagy elektro szakember..... :)

Valószínű, hogy a RECORDER OUT galvanikusan le van választva.
Tulajdonképpen arról van szó, hogy a kábelTV hálózat és az elektromos hálózat között földpotenciál különbség van azaz a két rendszer nem azonos földeléssel rendelkezik ezért ha kapcsolatba kerülnek egymással akkor úgynevezett földhurok keletkezik. Ez okozza a búgást. Megszüntetni csak a földhurok megszüntetésével lehet melynek a módja az, hogy galvanikusan leválasztásra kerül a kábelTV hálózat egy isolator nevű eszköz segítségével.
Ilyen isolator megvásárolható kábelTV szerelvényeket forgalmazó szaküzletben.
pld. itt: KT Electronics: VIII. Ker Diószeghy Sámuel utca 17/C
Tel: 313-0980, nyitva: 8-17.00 az isolator ára 550Ft

Továbbá a sub-ot ugyanabba a konnektorba dugd be ahova az erősítő is be van dugva.


hétf. júl. 11, 2005 13:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Köszi!
Érdekes válasz.... De akkor hogy-hogy csak a SUB OUT csatlakozón keresztül jön ki a probléma? Ha a RECORDER OUT-ra teszem a ládát az erősítőn, akkor nincs semmi probléma és szól minden zaj nélkül?
Amúgy egy kukkot sem értettem amit írtál, hogy mivel lehetne kiköszöbölni. Nem vagyok nagy elektro szakember..... :)


hétf. júl. 11, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
Pojka írta:
Mit nevezel hagyományos összekötésnek? A sub kimenetest?
Már rájöttem, hogy a mélyládám és a UPS antenna kábelem nem fér össze az erősítőben. Már csak azt nem tudom, hogy mért.

Leírom az összekötésemet. DVD lejátszó - TV : Scart
DVD lejátszó - Erősítő : 2 RCA (Stereo)
Koaxilal (digi)
Erősítő - Sub : RCA
Na most, akár a TV-n, akár az erősítőben bent van a UPS antenna kábel és a sub láda is rajta van gerjed (búg) minden hagngszóró. Ha az erősítőből kihúzom az antennát, akkor még a TV-ből vagy az antennát, vagy a Scartot ki kell húznom, hogy ne gerjedjen semmi. (ekkor tudok zenét hallgatni)
Ha a mélyládát húzom ki az erősítőből, akkor minden antenna és kábel lehet a helyén és szól szépen. (persze mélyláda nélkül)
Viszont, ha a REC OUT-ra csatlakozik, akkor megint minden szól rendesen. Csak ugye így elesek a sub állítási lehetőségétől.... az-az mindig olyan hangerőn szól, mint amire beállítom.
Valaki tudna erre reagálni? Az erősítőben lehet valami? Rossz a sub kimenete?
Már vittem gar. szervízre, de ott gondolom antenna nélkül próbálták és így nem jöttek rá az igazi problémára.

Földhurok. Azaz a búgás oka a kábelTV hálózat és az elektromos hálózat földpotenciál különbsége és ezt hívják földhuroknak. Galvanikus leválasztással azaz az antenna hálózat lakásba bejövő ágában isolator bekötésével kiiktatható.


hétf. júl. 11, 2005 10:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Mit nevezel hagyományos összekötésnek? A sub kimenetest?
Már rájöttem, hogy a mélyládám és a UPS antenna kábelem nem fér össze az erősítőben. Már csak azt nem tudom, hogy mért.

Leírom az összekötésemet. DVD lejátszó - TV : Scart
DVD lejátszó - Erősítő : 2 RCA (Stereo)
Koaxilal (digi)
Erősítő - Sub : RCA
Na most, akár a TV-n, akár az erősítőben bent van a UPS antenna kábel és a sub láda is rajta van gerjed (búg) minden hagngszóró. Ha az erősítőből kihúzom az antennát, akkor még a TV-ből vagy az antennát, vagy a Scartot ki kell húznom, hogy ne gerjedjen semmi. (ekkor tudok zenét hallgatni)
Ha a mélyládát húzom ki az erősítőből, akkor minden antenna és kábel lehet a helyén és szól szépen. (persze mélyláda nélkül)
Viszont, ha a REC OUT-ra csatlakozik, akkor megint minden szól rendesen. Csak ugye így elesek a sub állítási lehetőségétől.... az-az mindig olyan hangerőn szól, mint amire beállítom.
Valaki tudna erre reagálni? Az erősítőben lehet valami? Rossz a sub kimenete?
Már vittem gar. szervízre, de ott gondolom antenna nélkül próbálták és így nem jöttek rá az igazi problémára.


hétf. júl. 11, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 13:48
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Ja de hülye vagyok, hiszen az A és B egyszerre nem mehet, nem tudom hogyan gondoltam a dolgot :-)
Maradok a hagyományos összekötésnél. Te miért nem azt használod?


pén. júl. 08, 2005 10:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 13:48
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Tudom hogy mire jó az A/B alias multiroom kimenet, csak arra lennék kíváncsi, hogy ha az A-n levő fronton levő hangszórókat hagyom ahol van; és a B-re (ami most üres, de majd odakapcsolom neki a jelet) kötöm a subot, akkor valamilyen számomra érthetetlen okból nem fogja-e zavarni a subot, hogy nincsen rákötve semmi sem (valószínűleg hülye kérdés, de azért csak megkérdezem, mert sok hülye dolgot tapasztaltam már :)
Az erősítős sub kimenethez köszi a tapasztalatodat. Mondjuk annyira eddig sem voltam oda érte, mert 90Hz-nél vág, de az azért csak jó lett volna, ha a távirányítóról lehetne szabályozni a jelszintet.


pén. júl. 08, 2005 10:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Nekem is épp egy ilyen erősítővel van épp gondom a Yamaha erősítő topicban.
Szóval a sub-nál mindegy, hogy azt az egy kábelt melyik bemenetre kötöd, ha nincs a ládán jelezve mono felirattal, hogy melyik legyen. Általában a bal csatornára szokták kötni.
Ha erre kapcsolod és szól, akkor nálad jó az erősítő. Nekem épp itt van a gond, mert aktív ládát rákötve egy ellenálláshang hallatszik csak az összes hangszóróból és nem kap jelet a láda. Én egy Wharfadale ládát vettem hozzá és az ki is kapcsol 1 perc után, tehát jelet sem kap.
A front kimenetből meg azért van kettő, mert a nagyobb, leszorítós csatlakozó az jobb minőséget tud, mint a sima csiptetős. A készülék bal oldalán egy kis gombbal lehet választani, hogy melyik kimenetre menjen a hang A/B/none.
Tehát, ha a leszorítóson van a front pár, akkor a csiptetősön gondolom nem jön ki semmi.


pén. júl. 08, 2005 9:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 13:48
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Aktív subwoofer összekötés
Van egy Yamaha RX-V350-es erősítőm és tervezek venni egy Heco Superior 20-as aktív mélynyomót.
Nagyjából tudom hogy milyen lehetőségeim vannak az összekötésre, de van néhány homályos folt, amiket eddig nem sikerült tisztáznom.
Az erősítőmön van egy subwoofer kimenet, amire azt írja a gépkönyv, hogy aktív subwoofereket is rá lehet kötni, pl. a Yamaha mittoménmit. Ezek szerint passzívot is... szóval nem tudom ez milyen kimenet, mert nem a számomra szokványos értelemben vett line-out...
Ezt össze köthetem a mélynyomó line-injével? Ha igen melyikkel, ti. a mélynyomó sztereóban várja azt, ami az erősítőn csak egy sima RCA-ként jelenik meg (úgy hallottam, hogy a bal-ra kell kötni ilyenkor).
Másik kérdés, hogy az erősítőmre rá lehet kötni két pár frontot is (de csak egy van rajta most). Ráköthetem a mélyet a másik csatira, úgy hogy a mélyre már nem kötök semmilyen hangsugárzókat? Gondolom igen, de azért jó lenne a megerősítés :-)
Előre is köszi a hozzászólásokat!


szer. júl. 06, 2005 13:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 17 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség