Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 03, 2024 20:29



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
divx=xvid? :S 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. dec. 16, 2006 20:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Alapszavak számítógépes filmnézéshez

Kodek * A (en)Coder-Decoder szavak rövidítése. Az encoder a kodeknek az a része, amellyel digitális videófolyamot hozhatunk létre analóg vagy digitális forrásból. Ez a digitalizálás. A decoder adigitális videófolyamot játssza le.

avi * Audio Video Interleave. Egy tárolóformátum, amit a Microsoft fejlesztett ki. Két komponensből állhat: hang-, és videófolyamból. Ezeket tárolja egymás mellett egy fájlban. A kettőt az avi splitter szinkronizálja.

DivX * MPEG-4 szabványú kodek, első változatai az MS MPEG-4 v3 feltört és optimalizált változatából keletkeztek. Alapváltozata ingyenes, a pro nem.

XviD * Nyílt forráskódú, ingyenes MPEG-4 alapú kodek. A DivX legnagyobb ellenlábasa, nagyon hasonló minőségeket lehet vele elérni.


FORRÁS: http://etech.transindex.ro/?cikk=2994


szomb. dec. 16, 2006 20:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nekem egy Thomson lejátszóm van (DTH109), a kézikönyv nem említi az xvid formátumot, de azért sikerült vele lejátszani, úgyhogy biztosat csak kipróbálás után lehet mondani.

Úgy tudom mindkét formátumnak az mpeg4 az alapja, de nem tudom hogy csak formai különbség van köztük, vagy az algoritmus is más. Számítógépen az xvid dekóder beállítható különböző formátumok lejátszására is (xvid, divx, dx50, mp4v), úgyhogy én azt is el tudom képzelni, hogy a dekódolás ezeknél egyforma. De mondom, hogy ez csak az én véleményem, a saját tapasztalatom alapján.


szer. nov. 16, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: New World Disorder
Hozzászólás 
Nem, tényleg nem ugyanaz a kettő. De ne ez legyen a fő szempont, a divx lejátszás. Viszont a Pana, mint márka nem rossz választás kompaktból, bár a konkrét típusa nem derült ki, ugyebár...


hétf. nov. 14, 2005 17:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. okt. 22, 2005 17:31
Hozzászólások: 20
Hozzászólás divx=xvid? :S
Tesom venni akar 1 dvd lejátszót, vmi pannasonicot... az van ráírva divxet lejátsz.... nos a divx az nem egyenlő xvidel ugye?

Jólenne ha mindent lejátszana. Végülis ez egy házimozirendszer lenne. Valami 400 w os cucc...körbenézet már és ezt szemelte ki.


csüt. nov. 10, 2005 17:24
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség