Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:40



Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ] 
HDTV 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2010 8:28
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: HDTV
VGA HDMI kábel az maximum DVI-HDMI kábel lehet mert Ha D-SUB (kék vagy feketeszínű csatlakozó 15 tűvel) -HDMI lenne akkor ahhoz kéne átalakító. A D-SUB az analóg módon továbítja az adatot míg a DVI és a HDMI digitális úton és hogy kell a 23 ezre átalakító. Amúgy ha a TV-n is lenne vga bemenet akkor nincs gon, csak össze kell dugni mint egy monitorral.


hétf. jún. 07, 2010 10:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 21:03
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok !

Igyekszem röviden leírni a kérdésemet.
Egy VGA kimenettel (is) rendelkező laptopon lévő nagyfelbontású filmeket szeretném a Samsung ps50p96fd full hd tv-men nézni.
Több fórumot olvasva egyik megoldásként elképzelhető (?) egy VGA-HDMI kábel (pár ezer Ft), de valamelyik honlapon láttam egy VGA-HDMI átalakítót is (23e Ft körül). Mi a különbség a két megoldás között, ill. működhet-e mindkettő ? Ha teljesen rossz irányban járok (könnyen lehet), akkor kérem javasoljatok megoldást.
A laptopon (ASUS) ATI Radeon Xpress 1100 M videokártya van, ha ennek van jelentősége.
Kösz előre is.


szer. okt. 28, 2009 21:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 20, 2009 8:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!Lenne 1 kérdésem hozzátok,mert látom,hogy ti értetek ahd tv-khez.Szeretnék venni egyet a közeljövőben és kiszeretnék kréni a véleméyneteket ,hogy melyik márkát érdemes megvenni és mire érdemes figyelni vásárlásnál.150-200e Ft-om lenne rá.;)
A választ előre is köszönöm


hétf. júl. 20, 2009 16:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Köszönöm a tájékoztatást :)


szer. jan. 07, 2009 14:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, a sima DVD lejátszókból is először csak olyan volt, ami csak a DVD formátumot játszotta le, aztán szépen lassan megjelentek az olyanok amik már a divx-et, xvidet is lejátszották.

Idővel biztos lesz, ami viszi az mkv-t is, de ez még beletellik néhány hónapba/évbe.


kedd jan. 06, 2009 20:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
...azért találták ki, hogy amit megveszel ...

Ez a lényeg. Erről írtam én is. Az hogy működik másképp is, az szerencse (vagy jó másolat).

Mindenki úgy védi az érdekeit, ahogy tudja. :shock:

Más meg úgy kerüli meg szintén, ahogy tudja. :D

De ezért háborogni túlzás. :roll:


kedd jan. 06, 2009 18:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mikayla írta:
Hello!

Szeretném felvetni azt a kérdést, hogy minek találták ki a HDMI-s DVD lejátszót, ha a torrentről letölthető formátumú HD-s filmeket nem lehet megfelelően kiírni DVD-re, hogy a DVD lejátsza. Ha valaki tud ez ügyben segítséget nyújtani, az írjon.

Előre is köszönöm!


A HDMI-s DVD legjátszó azért találták ki, hogy amit megveszel filmet a boltban Blu-rayen (esetleg HD DVD-n) , azt le tudd játszani :wink:

adamec: igen, ilyenkor jön képbe a htpc egy jó kis Media Centerrel :P
Olcsóbb, sok oldalúbb.


kedd jan. 06, 2009 15:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Mikayla írta:
... minek találták ki a HDMI-s DVD lejátszót, ha a torrentről letölthető formátumú HD-s filmeket nem lehet megfelelően kiírni DVD-re, hogy a DVD lejátsza...

Ezt komolyan kérdezed? :D

Mert a kettő nem egyforma (elrontott másolat, hibás dekódolás, rossz tömörítés stb). Nem gondolhatod, hogy a torrenten letöltött ilyen-olyan illegális másolatokra felkészítik a HD DVD lejátszókat. :o

Ha a másolat tökéletesen egyforma lenne (ami nem egyszerű a beépített védelem miatt), még akkor is kétesélyes a lejátszás. :shock:


És akkor ilyenkor jön a HTPC építés ? :D Mert nekem sem jutott más még eszembe, csakhogy gépet a tévére és akkor mehet.


kedd jan. 06, 2009 15:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Mikayla írta:
... minek találták ki a HDMI-s DVD lejátszót, ha a torrentről letölthető formátumú HD-s filmeket nem lehet megfelelően kiírni DVD-re, hogy a DVD lejátsza...

Ezt komolyan kérdezed? :D

Mert a kettő nem egyforma (elrontott másolat, hibás dekódolás, rossz tömörítés stb). Nem gondolhatod, hogy a torrenten letöltött ilyen-olyan illegális másolatokra felkészítik a HD DVD lejátszókat. :o

Ha a másolat tökéletesen egyforma lenne (ami nem egyszerű a beépített védelem miatt), még akkor is kétesélyes a lejátszás. :shock:


hétf. jan. 05, 2009 20:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 05, 2009 19:56
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello!

Szeretném felvetni azt a kérdést, hogy minek találták ki a HDMI-s DVD lejátszót, ha a torrentről letölthető formátumú HD-s filmeket nem lehet megfelelően kiírni DVD-re, hogy a DVD lejátsza. Ha valaki tud ez ügyben segítséget nyújtani, az írjon.

Előre is köszönöm!


hétf. jan. 05, 2009 20:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. júl. 02, 2006 20:31
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Monitor kikapcs, de a tv menjen
Sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni: hdmi kábellal összekötöttem a laptopomat és a hd tv-met, de szeretném a monitort kikapcsolni h ne menyjen tönkre a folyamatos álló kép miatt, mert a hd tv-n fut a film, és ha képernyőkimélőt akarok v kikapcsolni akkor a hd tv-n is ugyan úgy képernyő kimélő megy vagy ha kikapcsolom nem megy a film, tehát vmilyen olyan megoldásra lenne szükségem h a monitor kikapcsoljon ugyan akkor a hd tv-n menyjen a film továbbra is, remélem érthetően írtam le:P
előre is köszy a segítséget!
Üdv:
Thomask!


kedd dec. 16, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Üdv!

Eddig sima vga kábellel volt összekötve a Samsung lcd tv-m a Radeon 2600 XT HD videókarival. A képminőség teljesen rendben volt.

Kíváncsiságból tegnap vettem egy dvi-hdmi kábelt, hogy azzal milyen lesz...

A kép így sokkal rondább, mint a sima vga kábellel. Mitől lehet?
(A driverben próbáltam már mindenféle beállítást.)


vas. jún. 01, 2008 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Hogy mi kell a HD-hez!

Nagy gép! + K-litle codec mega pack!
A rippelt BluRay filmek mkv filebe pakolt komponenseinek változatásához még az MKVmerge nevű program szükséges.
További infó: http://www.videohelp.com


hétf. máj. 26, 2008 12:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 26, 2007 11:50
Hozzászólások: 14
Hozzászólás mkv videonal nincs hang
Helló mindenkinek!Én azt szeretném megkérdezni,hogy kinek van ötlete,hogy miért nincs hang a hd video lejátszásakor.?Bs Playert használok.
A google-ban ezt a codec ez találtam..mkvinst_b99
A kép megy is meg szép minden,csak nincs hang hozzá!
Ha tudtok segítsetek!
Előre is köszönöm! :roll:


csüt. nov. 22, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 24, 2007 14:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Mi a különbség a kontrasztarány és a Dinamikus kontrasztarány közt??
Az egyik Sony HD lcd-nél azt írják hogy Képernyő kontrasztaránya 1300:1,
Dinamikus kontrasztarány 7000:1 :?: :?:
:?:


szomb. márc. 24, 2007 14:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 09, 2007 1:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kép

egy ilyen hd gépezet megvásárlását tervezem innen: electroworld

ha valakinek van már tapasztalata szívesen venném, ha megosztaná...

thx


pén. márc. 09, 2007 2:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 24, 2007 8:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Egy tipp, ha van ADSL-szerződésed, nincs hűségnyilatkozatod és nem akarsz a két hónapot internet nélkül tölteni, hogy új előfizetőnek tekintsenek!

Az ICEDSL-től ügyfélszolálatán mondták, hogyha a telefonszámod átíratod más nevére pl. párodra új előfizetőnek fognak tekinteni, ugyanis a t-com nem a telefonszámot vizsgálja, hanem az előfizető nevét. Megkérdeztem a t-com-ot, 1800 ft-ba kerül az átíratás, 24-48-órán belül telefonon le lehet rendezni.

Ahogy lejár a hűségnyilatkozatom, íratom át a telefont az asszony nevére és megyek az icedsl-hez.


szer. jan. 24, 2007 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Én ezt használom már egy ideje, és minden tökéletes, nem akad, nem csúszik a hang, stb...

http://www.cccp-project.net/

Fontos, hogy ezen kívül ne legyen semmilyen codec feltelepítve!
(Jah, MPC-t használom lejátszóként.)


pén. jan. 19, 2007 9:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 31, 2006 19:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok.

Most estem bele csak ebbe a hd örületbe.Hogyan lehet .mkv 4.4 gigas filmet kiirni dvd.Szenvedek már egy ideje.
Előre is köszi


kedd okt. 31, 2006 19:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 29, 2006 16:38
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
A HD-ról szóló vmilyen magyar oldal létezik?


hétf. szept. 18, 2006 7:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1029
Hozzászólás 
hokuszp írta:
Hali!

Milyen programmal lehet hd videót szerkeszteni?
vdubmod és premiere feladta a küzdelmet

HD-t kezelő editor programmal. :lol:
pld. Canopus Edius, AVID HD-s változata, Adobe Premiere Pro 2, stb.
Szóval bármelyik HD ready NL editor rendszer képes HDV szerkesztésre. Viszont ha nincs hardware-es editálási támogatás akkor igencsak dögös PC kell ahhoz, hogy ugyanúgy tudd kezelni mint a mezei SD anyagokat. pld. Premiere Pro 2 esetén HD editálásához legalább dual Xeon 2.8GHz processzor és 2GB RAM kell ahhoz, hogy ugyanúgy tudd kezelni ment a mezei 720x576 SD videót.

Ja és legyen hardware-es DX9 támogatású VGA a gépedbe lehetőleg gyors GPU-val mivel ezek a programok a VGA GPU-ját is használják nem csak a CPU-t


szomb. szept. 16, 2006 16:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 15, 2006 22:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali!

Milyen programmal lehet hd videót szerkeszteni?
vdubmod és premiere feladta a küzdelmet


pén. szept. 15, 2006 22:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 15, 2006 5:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
azert egy alap dx9es kartya nem art szerintem pl 9250, vagy x300, 6200, ezeken mar remekul lehet hd videokat nezni.. most kivancsi leszek, (hetfon megveszem az utso alkatreszemet az uj gephez) hogy 2magos procival hogy fogok videot tomoriteni. :D TinyXP-t rakok ra.. igyse kell mediaplayer, a clasic-ot hasznalom, meg winamp. firefox, es thunderbird. :D


szomb. jún. 17, 2006 23:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Helyes gTWELVE :D

mx400? Vicces lehetett a rádöbbenés pillanata... :lol:
Hozzáteszem nekem mx440-esem volt, és szuperül eljátszadoztam vele régen. Sőt egy ismim a mai napig azzal nyomul! :lol:


pén. jún. 16, 2006 13:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 15, 2006 5:32
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Vegre idetalatam.. :D Gamer invitalasara.
Minap teljesen kivoltam.. elovettem egyik kedvenc hd movie-mat gondoltam kikapcsolodok, meg mulatok.. LOL aztan film be.. hd movie akad de mint az allat..(1080i) mondom magamba mi a tok?? ez idaig ment mint a karikacsapas.. beraktam egy masikat 720-ast az is.. NE MAR!!!! codec reinstall.. ujabb verziok keresese.. semmi eredmeny.. mar teljesen elkenodtem mikor hoppa.. vga karim szervizbe.. mi is van benne.. dx7es mx400 32mb rammal LOL szoval azert nem..


csüt. jún. 15, 2006 5:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
jahogy WMV - ezt nem irtad ... ;)

akkor gondolom wmp10/11 essel kellene kisérletezni, esetleg szétkapni a WMV-t és a streameket bedobni valami ÉRTELMES konténerbe (AVI esetleg, de inkább MKV !!)


vas. jún. 11, 2006 10:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ezt próbáltam először... :(

Egyébként a 7,8 GB-méretű wmv-ről van szó, és ahogy láttam a hozzászólásokból, nem csak nekem van ezzel problémám...
A MPC-al az a baj, hogy egyáltalán nem is látja a többi hangsávot, csak az alapértelmezett németet és szvsz...


szomb. jún. 10, 2006 15:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
SLIDER:
a subtitle workshoppal tudod a feliratot eltolni, időziteni, nyujtani, stb ... az összes feliratsort ki kell jelölni, s utána menüben delay, ott van mellette h melyik a hotkey/gyorsbillentyű :)

Ha ezt nyomkodod, láthatod h a kijelölt feliratokat eltolja +- 100millisecundummal.

Már 1x leirtam, de leirom még1x: a powerdvd7 egy szutyok bughalmaz, ha azzal szivsz, magadra vess!

Tedd fel a VobSub 2.37-et, az hozzáteszi a filmekhez a feliratot, ha a nevük azonos. Pl
Blade.ts
Blade.srt

Ezután akár melyik rendes playerben (pl mpc) lesz feliratod!

GAMERHUN:
Haali Matrioska Splitter
Media player classic legyen fent. Haali installkor kikapcsolja az mpc beépitett matrioska kezelőjét, mert az bugos.
Ezután a filmet nyisd meg mpc-ben és a menüben a PLAY/AUDIO szekcioban tudsz váltani a feliratsávok közt, ez megy AVI és MKV esetén is!


szomb. jún. 10, 2006 13:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Slider:

Ezzel, legalábbis ehhez hasonló problémával már én találkoztam, de nekem sem sikerült megoldani, ígyhát én is veled eggyütt várok, hátha valaki nálunk okosabb megosztja velünk hogy mi is lehet a baj... :lol:

Ha valaki tud, nekem arra adhatna válszt,hogy a "The Brothers Grimm 720p"-t mi a franccal tudom lejátszani úgy hogy ne német, hanem az angol legyen, és srt kiterjesztésű felirat fájlt tudjak hozzá csatolni.

A VLCplayer-el nincs hangom,a MPC-al csak a német hansáv működik,a MP10 és a BSplayer-ben 2 másodperc után megáll a kép... :shock:

???


csüt. jún. 08, 2006 12:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 23:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás TS gondok segítsetek
Sziasztok!

Lenne egy aprócska gondom. először is felvezetem a témát :)

Szóval a napokban szereztem HD felbontásban a BSG s02e18-as részét. Ezt .TS kiterjesztéssel ami 3.96giga.
Nos leszedtem hozzá egy SRT fájlt. Neki akartam állni kódolgatni, DE csodák csodája a Power DVD 7 fel tudta csatolni a feliratot tehát SRT-t használ. Ilyet sohasem láttam még.
A gond az hogy nem lehet a filmben normálisan tekerni, mert a felirat mindig előlről kezdődik.
A subtitle workshopban megnyílik a film ha a .ts-t átnevezem először .AVI-ra. Nos ott lehet tekerni is úgy is hogy a felirat követi a filmet. Vagyis követni, mert pár mili másodpercel csúszik a felirat.

Tehát a gondom az, hogy igy nem lehet feliratot időzíteni. Szerencsére ez a felirat pont passzolt a filmhez. De ha épp nem passzolna valamelyik akkor mit tudok csinálni? Valami jobb kódek kell?

Melyik kódekfelelős azért hogy.TS-hez felcsatolja az srt-t? Mi a rossz? A fájlhoz nem szívesen nyúlok mert a minőség számomra fontos. Úgyhogy kivárom az első BR vagy HD-DVD lemezeket. A gond az, hogy mivel lehet normálisan feliratot kezeltetni?

Mit kéne máshogy csinálni? A Classic player és a win media palyer nem is kezeli ezt le. Illetve BS playert nem próbáltam még.

Kérlek segítsetek nekem? nagyon szépen köszönöm.


szer. jún. 07, 2006 23:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 07, 2006 23:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás TS gondok segísetek
Szaisztok!

Lenne egy aprócska gondom. először is felvezetem a témát :)

Szóval a napokban szereztem HD felbontásban a BSG s02e18-as részét. Ezt .TS kiterjesztéssel ami 3.96giga.
Nos leszedtem hozzá egy SRT fájlt. Neki akartam állni kódolgatni, DE csodák csodája a Power DVD 7 fel tudta csatolni a feliratot tehát SRT-t használ. Ilyet sohasem láttam még.
A gond az hogy nem lehet a filmben normálisan tekerni, mert a felirat mindig előlről kezdődik.
A subtitle workshopban megnyílik a film ha a .ts-t átnevezem először .AVI-ra. Nos ott lehet tekerni is úgy is hogy a felirat követi a filmet. Vagyis követni, mert pár mili másodpercel csúszik a film.

Tehát a gondom az, hogy igy nem lehet feliratot időzíteni. Szerencsére ez a felirat pont passzolt a filmhez. De ha épp nem passzolna valamelyik akkor mit tudok csinálni? Valami jobb kódek kell?

Melyik kódekfelelős azért hogy.TS-hez felcsatolja az srt-t? Mi a rossz? A fájlhoz nem szívesen nyúlok mert a minőség számomra fontos. Úgyhogy kivárom az első BR vagy HD-DVD lemezeket. A gond az, hogy mivel lehet normálisan feliratot kezeltetni?

Mit kéne máshogy csinálni? A Classic player és a win media palyer nem is kezeli ezt le. Illetve BS playert nem próbáltam még.

Kérlek segítsetek nekem? nagyon szépen köszönöm.


szer. jún. 07, 2006 23:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Ja közbe télleg. Tiltva volt a DTS ffdshowba, szal most rendbe


szer. máj. 24, 2006 6:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Most néztem meg a fennt említett filmet, bsplayer-el, és nekem müxik minden gond nélkül a DTS hang...

Az ffdshow nekem is fennt van,és csak a h264 dekóder van tiltva benne...


kedd máj. 23, 2006 12:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Hmm, pedig fennvan az ffdshow, majd megnézem mi van vele.
Az MPC-be volt vmi problem má nemtommi
kösz


vas. máj. 21, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
jamesch: és akkor néhány képkocka tovább lenne a képernyőn ? Sajnos ha ilyet tennék, akadozna a kép :)

Az egyetlen lehetősg az lenne, ha az mpeg2 fájlban meg lehetne adni, h 1 mp alatt hány képkocka legyen ...ezzel lehetne nyujtani a filmet. AVI ban ez lehetséges az biztos, ám mpegről nem tudok :(

Mi az h bsplayer nem játsza le a DTS-t ? FFDSHOW audio kodekben van dts dekodolási lehetőség, s ha a bsplayer szabvány directshow alapu player, akkor ezzel nem lehet gond ... ha pedig nem az, nos, akkor váltani kell :) media player classic + vobsub-ra :)


vas. máj. 21, 2006 17:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Nem lehet azt megcsinálni, hogy megnézed milyen hosszú a hang és akkorára húzod a filmet? Vagy ez hüjeség?

Más:
HDBits-rol leszedtem a Pulp Fiction-t, és ugye dts hang van rajta és azt a bsplayer nem jácca le, ezt meg lehetne csinálni vhogy? Azér azzal akarom mer a legeccer^ubb vele a feliratkezelés és akarok hozzá idoziteni majd.


szomb. máj. 20, 2006 11:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
azért kellene valami módszer, mert pl egy TS vagy h264/wmv9 kép esetén mondjuk a dvd lemezemről a DTS hangot szeretném inkább alátenni. ez nagyon ritkán sikerül... lehet h az éteren át nem pontosan 23.976-al adnak, mert miután beteszem az AVI/MKV konténerbe a filmet, átállitom a video framerátáját 25re, mellécsapom a hangot (ac3/dts a gyári dvd korongomról), az elején jó, de a film folyamán folyamatosan(!) csuszik el a hang ... azaz fél ora után fél mp, a film végére már 2 mp ...

lehet h 23.977 frammel adnak ? :) vagy 23.978 ?? bosszanto, h vagy a kép (hd) vagy a hang (dvd) a lehető legjobb, s nem tudom összehozni őket :)

gamerhun: nincs mit, a cyberlink h264 kodeket a pdvd7 rakja fel :) a leglassabb h264 kodek ami csak létezik :)


pén. máj. 19, 2006 20:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Mér van elcsuszva a hang? Én még ilyennel nem találkoztam, konstans delayel se


csüt. máj. 18, 2006 20:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Tapsvihar Arty-nak!!!!! :rulez: !-B !-B !-B !-B

Most néztem meg, a media player classic, eddig tényleg nem a coreAVC-t használta hanem vmi rohadt Cyberlink h264-est!!!!
Probléma megolda,most hogy tényleg a coreAVC-t használja, már jól üzemel... köszi Arty!

Na igen az ilyenek mellé inkább feliratot szoktam rakni...
Szerintem, mivel ezek 2 esetleg 3 TS fájlból vannak átkódolva, az összeillesztésnél lehet valami probléma, legalábbis én csak olyannal találkoztam, aminél egy adott pillanat(ami szerintem az illesztés pillanata) alatt elcsúszik a hang X másodpercet...

Ha hülyeséget beszélek, majd csak kijavít valaki! :lol:


csüt. máj. 18, 2006 20:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
akinek szaggat a film CoreAVC kodekkel: biztos nem az ffdshow dekodolja a h264 tömöritésü videoitokat továbbra is? (avi/mkv) ugyanis 1600mhz fölött ennek már meg kell birkóznia a legtöbbükkel ...

a media player classiccal lehet ellenőrizni, megnyitod a fájlt, utána menüben a filterek között látszódnia kell:

Kép

Más: ti a képet hogyan igazítjátok a hanghoz? nem arról beszélek, ha konstans mértékben van elcsuszva a kép (pl 2-3 mp-el) hanem az elején jo a filmhez a hang, a végére pedig késik 1-2 másodpercet. ezekkel én nem tudok mit csinálni ...


csüt. máj. 18, 2006 16:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ha valaki nem ismeri ezeket:

Autók & motorok:
http://www.nihoncarandbike.com/en/

HD bemutatók stb:
ftp://ftp.dvdcenter.hu/

Felirat ment:
Commando (1985- Arnold Schwarzenegger) 720p English+Russian audio


kedd máj. 16, 2006 12:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Jasy írta:
Intel P4, 1G RAM. Ami nem 2.8G a sebesség vagy 2.6G passz. .


Akkor nálad is vmi joféle probléma lehet. Az én gépem gyengébb(ld. feljebb) és jol mennek a cuccok. Az hagyján hogy x264 akad ha rossz codecet használsz, de hogy a TS is az durva, az ugyanis nagyságrendekkel kisebb tömörítés, így joval kevesebb prociidő. A TS az gyakorlatilag Mpeg2, minta DVD is. A PowerDVD is simán lejácca, pedig az alapbol deinterlaceli(méghozzá elég jól) amit kell.
Ha a vinyó töredezettsége probléma akkor vagy írd ki dvdre vagy sztem amugy is installj windowst ujra. szal neked simán mennie kell x264-nek is


kedd máj. 16, 2006 0:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
"TS-ből Xvid" témában sajnos én nem vagyok jártas úgyhogy ehhez nem igazán tudok hozzászólni...
Bár olyasmit már hallottam valahol, h frissen formázott meghajtón jobb filmeket kódolni/nézni stb.

A TS-ek lejátszásához én az NVIDIA PureVideo Decoder-t használom, és eddig semmi bajom sem volt vele, minden ment tökéletesen...

Most néztem meg a 2006 05 13-as ffdshow-ot, és ezzel minden tökéletesen eggyüttműködik, kivéve a feliratokat... azok teljesen behülyülnek tőle.
Tökmindegy neki hogy milyen lejátszót használsz, a feliratok szétcsúsznak a képernyőn, rosszabbik esetben pedig meg sem jelennek. :shock:


hétf. máj. 15, 2006 22:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Jamesch írta:
Jasy írta:
Sziasztok itt akkor.
Én x264-vel meg sem próbálkozom a gépemen.
De érdekes, hogy a TS file-kat kis akadással lejátsza.


Milyen géped van?


Most ezt így fejből? :)
Dolgozom éppen és nem nagyon emlékszem már, hogy milyen gépem is van. :)
De ami biztos. Intel P4, 1G RAM. Ami nem 2.8G a sebesség vagy 2.6G passz. Majd otthon megnézem.
Jah nem Cerka proci.


hétf. máj. 15, 2006 21:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Jasy írta:
Sziasztok itt akkor.
Én x264-vel meg sem próbálkozom a gépemen.
De érdekes, hogy a TS file-kat kis akadással lejátsza.


Milyen géped van?


hétf. máj. 15, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok itt akkor.
Én x264-vel meg sem próbálkozom a gépemen.
De érdekes, hogy a TS file-kat kis akadással lejátsza. Igaz van amelyiket nagy akadozással játsza le. de rájöttem már arra is, hogy ha ehy olyan particióra rakom fel ami éppen le volt formázva akkor szinte akadás nélkül játsza le a filmeket.
Xvid 720p-kel viszont semmi gondom nincs.
Szoktam kódolni is TS-ből XviD avi-ba és néha - nem tudom mit - elrontok beállításoknál és nem az a méret jön ki amit beállítottam. Mármint file méretnek. GordianKnottal szoktam csinálni. Miért, mert ezzel lehet croppolni is. AutoGK-val nem lehet. AutoGK jó file méretet ad vissza.
De az is érdekes, hogy megcsinálom mégegyszer a beállításokat ugyanúgy és akkor meg jó lesz a file méret.
Pl: Van egy sorozat TS-em ebből csinálok egy 720p-s AVI-t. Elsőre sikerült beállítanom mindent rendesen. Lefut. Tökéletes. Hang csúszik egy kicsit, de ezt megoldom. Mivel 5.1-es hangja van ezért azt csak hozzá fűzöm a kész filmhez. Így kapok egy 1.4Gigás file-t.
Sorozat másik része ugyanezen beállításokkal persze a szükséges dolgok megváltoztatásával - nem ugynaolyan hosszú mint az előző - elindítom és kapok egy 400megás file-t és nem értem, hogy miért. A Programot sem zártam be közben. Gépet sem indítottam újra. stb.
Tud ebben nekem valaki segíteni?


Feliratok: Készülőben vannak: Fifth Element 720p-s AVI-hoz.
Battlestar Galactica TS-ekhez (Minihez is)
Back To The Future triológiához TS.
Final Fantasy TS(Amit találtam hozzá az nem stimmelt)
Ice Age TS
Robots TS


hétf. máj. 15, 2006 21:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ment a "Waterworld 1995 720p Xvid DTS-CHD" felirat is...

Hát valami szerintem sincs rendben, de azt hiszem eljött az ideje egy rendszer újratelepítésnek, aztán majd meglátjuk...

JetAudio????Na ezt még sehol sem ajánlották, kipróbálom...


hétf. máj. 15, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 15, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Hello
Sztem nálad vmi nagyon nincs rendben.
AZ én konfigom: AMD 2400+, 512MB ddr, Ati radeon 9600 pro
és x264 stb cuccok mennek fa-szán(bár majdnem max procihasználattal). És biztos hogy a CoreAVC a leggyorsabb codec, mellé alapbol az MPC-t ajánlanám. Amugy én ku-rva soxor oda-visszainstalltam ffdshowt meg CoreAVC-t és most már Bsplayerbe is **** megy AVCvel, nemtom hogy. Amit még próbálj meg aza JetAudio nevű progi, asszem az jáctotta le legkevesebb procihasználattal zsírul a fájlokat, pedig nem gondoltam volna mert elég csicsás.


hétf. máj. 15, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Ti milyen codec-eket használtok a filmek lejátszására?
Nekem mindenki a coreAVC-t javasolja az x264 lejátszására, de azzal nekem minden akadozik, az eddig legjobban működő amit találtam az a Cole2k codac pack(viszont ezzel néhány film képe és hangja nincs szinkronban)...
Gépem:2 GB RAM,AMD64 3000+, 7800GTX, Audigy 2 zs


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gamerhun kedd máj. 23, 2006 12:11-kor.



hétf. máj. 15, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11
Hozzászólás HDTV
Elérkezettnek(vagy legalábbis majdnem elérkezettnek:) látom az időt, amikor ideje elkezdeni erről a témáról is beszélni.
Szóval ide jöhet minden ami HD-vel kapcsolatos!

Hajrá! 8) :lol:


hétf. máj. 15, 2006 1:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 50 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség