Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:25



Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ] 
T-Home tv rendszer a digitális televiziózás 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ezen túl volt vagy van valami korlátozás, hogy a második set-top-box mit játszhat le, vehet fel(?), meg talán apróbb gyermekbetegségek voltak a második boxra.
Azután ez vagy csökkent, esetleg megszűnt az automatikus firmware frissítésekkel, vagy nem.
Az IPTV fórumát kellene bogarászni.


szer. jan. 06, 2010 8:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 05, 2010 14:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás ..
köszi már rájöttem :P :wink: :roll:


kedd jan. 05, 2010 23:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Két tévéhez két set top box kell, így egymástól függetlenül veszik az adást. A távirányítás általában nem gond, ha külön helyiségben vannak.


kedd jan. 05, 2010 23:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 05, 2010 14:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves Mindannyian!

Nem beszélve arról, hogyan távirányítsa az ember az egyiket, hogy a másik erre ne reagáljon?!
A belső tárolót hagyjuk, onnan nehéz bármit előhozni, hacsak nem videora vsszük fel annak a tartalmát, de ha külön van két egység, akkor ez felesleges.

Üdv! SMA


Most rendeltem meg t-home tv-t, és azt szeretném tudni, akkor most ha 2 tv-re van, akkor nem lehet azt,hogy ne azt nézzük amit a másik tv-be néznek?:shock: Vagy csak a távirányítás reagál a másikra?Ez ellen tud valaki valami megoldást ha így van?Köszi :roll:


kedd jan. 05, 2010 14:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
köszönöm!


kedd márc. 17, 2009 16:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hát sajna valóban nem :cry:


kedd márc. 17, 2009 1:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
tisztelt sporttársak!
jól látom, hogy egy fütyisapka volt, aki megvette a "matáv"-nál az intek beltérit? valóban nem lehet az adók sorrendjét változtatni?


hétf. márc. 16, 2009 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Markusur írta:
Sziasztok!

Beköttettük mi is a T-Home SAT TV-jét amihez ADB 5800S tip. beltériket szereltek. Van rajta USB csati is.
(Leírásában az USB funkció nincs részletezve.)

Kérdésem az lenne, hogy lehet-e rajta kifelé hozni anyagot (képre és hangra gondolok) amit PC-be vezetve rögzíthetnék?

Köszi: Zoli


Nem, azért nincs benne az útmutatóba se. Viszont össze tudod kötni a PC-t az STB-vel, ha van valami audio-video bemenet a gépedbe.


vas. márc. 08, 2009 16:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok!

Beköttettük mi is a T-Home SAT TV-jét amihez ADB 5800S tip. beltériket szereltek. Van rajta USB csati is.
(Leírásában az USB funkció nincs részletezve.)

Kérdésem az lenne, hogy lehet-e rajta kifelé hozni anyagot (képre és hangra gondolok) amit PC-be vezetve rögzíthetnék?

Köszi: Zoli


vas. márc. 08, 2009 16:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás Re: felvétel dvd recorderrel
A másolásvédelem kikapcsolva, most már tudsz ezekről a csatornákról is felvételt készíteni. Elnézést a kellemetlenségért és köszi a jelzést!

Fisichellla írta:
Sziasztok!

Albérletbe szeretnék beköttetni digitális kábeltvt, és nem tudom eldönteni, hogy melyik szolgáltató lenne a jó megoldás. Autó- és motorsport rajongó vagyok, rendszeresen rögzítem a sporteseményeket Panasonic DMR- EH57 típusú dvd recorderemmel. Jelenlegi szolgáltatóm a T-Home, amelynél azonban az Eurosport csatornáról képtelen vagyok műsort rögzíteni dvd felvevővel, mivel az másolásvédelmi jelet észlel és megtagadja a felvételt, ugyanez a helyzet a Sport Klub csatornával is. Kérdésem az lenne, hogy a t-home miért közvetíti ezt a jelet? Ők teszik rá vagy az eurosport központilag? mit lehet tenni ellene? Azért is érdekes a dolog ,mert az eurosport 2- ről teljesen szabadon tudok rögzíteni
Előre is köszönöm válaszaitokat!


kedd júl. 22, 2008 10:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 22, 2008 7:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás felvétel dvd recorderrel
Sziasztok!

Albérletbe szeretnék beköttetni digitális kábeltvt, és nem tudom eldönteni, hogy melyik szolgáltató lenne a jó megoldás. Autó- és motorsport rajongó vagyok, rendszeresen rögzítem a sporteseményeket Panasonic DMR- EH57 típusú dvd recorderemmel. Jelenlegi szolgáltatóm a T-Home, amelynél azonban az Eurosport csatornáról képtelen vagyok műsort rögzíteni dvd felvevővel, mivel az másolásvédelmi jelet észlel és megtagadja a felvételt, ugyanez a helyzet a Sport Klub csatornával is. Kérdésem az lenne, hogy a t-home miért közvetíti ezt a jelet? Ők teszik rá vagy az eurosport központilag? mit lehet tenni ellene? Azért is érdekes a dolog ,mert az eurosport 2- ről teljesen szabadon tudok rögzíteni
Előre is köszönöm válaszaitokat!


kedd júl. 22, 2008 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves EFi és Többiek!

Nem erre gondoltam, ez kevés, a közel tíz év alatt eddig jutottak csak?
1997-óta kell erre készülni, ez a három csatorna régóta megy, de ennél többre gondoltam, legalább a Magyar nyelvű adások sugárzására.
Akkor volna értelme venni DVB-T készüléket, vagy olyant, ami tudja a DVB-T és DVB-S adásokat fogni.
Egyelőre tárgytalan az egész, kösz az információt.

Üdv! SMA


hétf. okt. 22, 2007 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves Mindannyian!
Érdekelne, hogy hány TV-csatornát lehet fogni a földi, vagyis a Terrestrial-rendszerben itthon?

Üdv! SMA


Ha DVB-T-re gondolsz, itt lehet róla olvasgatni:
http://www.ahrt.hu/hu/szolgaltatasok/tv_digitalis.php


hétf. okt. 22, 2007 10:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves Mindannyian!

Jelenleg a kábelen keresztül függetlenül lehet a TV műsort nézni a TV-n és közben más csatornát felvenni a videora.
Ez a T-Home csomagban alapban nem működik, ehhez még egy beltéri, avagy Set-Top-Box szükséges.
Üdv! SMA


Hát igen, ezt az oldalát nem igazán emelik ki. :shock:
Ez minden digitális elven sugárzott csomagra igaz. Az árat picivel az analóg alá lövik be, hogy jaj, de jó, aztán az emberek 90%-a hamar rájön, hogy kettőt kell legalább rendelnie, mert már megszokta, hogy a lakás 3 tévéjén + a dvd-recorderen más-más műsort akarnak nézni, úgy mint az elmúlt 20 évben. Magyarul tiszta ráfizetés. A képminőség alig jobb egy rendesen beállított analóghoz képest, de azt súlykolják, hogy ez a jövő. A szolgáltatóknak biztos.


hétf. okt. 22, 2007 10:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Mindannyian!

Nálunk is kezd elérhetővé válni ez a T-Home TV szolgáltatás a telefonvonalon és ADSL mellett.
Valamivel kedvezőbb az előfizetése, mint a kábel TV-nek, de van néhány probléma is.
Jelenleg a kábelen keresztül függetlenül lehet a TV műsort nézni a TV-n és közben más csatornát felvenni a videora.
Ez a T-Home csomagban alapban nem működik, ehhez még egy beltéri, avagy Set-Top-Box szükséges. A sok kábelezés mellett, ennek még az is hátránya, hogy plusz költség a második egység. Nem beszélve arról, hogyan távirányítsa az ember az egyiket, hogy a másik erre ne reagáljon?!
A belső tárolót hagyjuk, onnan nehéz bármit előhozni, hacsak nem videora vsszük fel annak a tartalmát, de ha külön van két egység, akkor ez felesleges.

Érdekelne, hogy hány TV-csatornát lehet fogni a földi, vagyis a Terrestrial-rendszerben itthon?
Lehet, hogy kivárjuk, amíg ez is elindul és talán akkor versenyképesebb lesz a többi megoldáshoz képest.
Nincs szükségem többszáz csatornára, az a tucatnyi, ami nézhető, az legyen stabil, megbízható.

Egyébként lesz Házi-Mozi és High-End Show a Westend Hiltonban, november 2-3-4.-én.

Üdv! SMA


hétf. okt. 22, 2007 8:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 15, 2007 20:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Vélemények a T-Home-ról
Sziasztok!

Már az első T-Home reklám megjelenésekor felkaptam a fejem, hogy ez klassz lenne, ha jól működik. Elérkezett az idő, hogy a mi városunkban is elérhető a szolgáltatás már 3 napja. :) Arról szeretnék vélmeményt olvasni, hogy ki mennyire elégedett a szolgátatással. Legfőképp olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik már használják. Ezt csak azért írom le, mert egy másik fórumon csak önmaguk technikai tudását csillogtató önelégült emberkék hasonlítgatnak világ másik oldalán lévő rendszerekhez, amelyekre talán még 8-10 évig esélyünk sincs. Érdekelne, hogy a UPC-hez viszonyítva ez milyen minőség lehet? Mennyire üzembiztos a rendszer? Nagyobb TV-n is (mondjuk egy 82 cm-es LCD-n) is jó-e a kép? A Digi Tv-hez nem mondom, hogy hasonlítsuk. Aki már látta a Digi Tv képminőségét, az tudja miért. :)

Előre is köszi a válaszokat.


szer. aug. 15, 2007 21:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. júl. 05, 2007 8:29
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Elképzelésem szerint a lakásban a TV-hez (2db) az ethernetet wireless módon szeretném eljuttatni.
Láttam a leírásban, hogy mind az elosztó, mind a TV-vevőegység rendelkezik USB-porttal.
Kérdésem lenne, hogy vajon USB-s WIFI ethernet adapterrel megoldható lenne, vagy csak olyan Ethernet adapterrel oldható meg, mely a szabványos hálózati csatlakozót használja?
Lehet, hogy az elosztónál ráadásul valami router-t, switche-t kellene alkalmazni?

Segítsetek, hogyan lehetne ezt megvalósítani, hogy mikor a szerelők jönnek, már az eszközök rendelkezésre álljanak.


csüt. júl. 05, 2007 8:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 12:44
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Sebesség még...
Én is így gondoltam, csak ezt nem propagálják, hogy ez egy plussssz előnye, hogy az 512-es ADSL hozzáféréseket "ingyen" gyorsítják.... :-)


kedd ápr. 17, 2007 13:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 14:24
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Sebesség infó...
rekalaca írta:
Nem tudom, hogy az IP tv előtt neked milyen ADSL volt, de nem érzékelted, hogy a TV bekötése után gyorsúlt? Nem amiatt, ami február, márciusban volt, hogy központilag emelték a sebességet, hanem közvetlenül a TV-Home bekapcsolásakor... Nekem az 512-ről elég szépen megugrott... Neked is? Bár ha neked gyorsabb volt előtte is, akkor lehet, hogy nem érzékelted....

Üdv!

Nekem elötte is gyors volt, neked azért gyorsult fel mert feltétele az iptvnek hogí gyors internet elérés legyen, mert egy kábelen jön a net és a tv és ha használod a tv-t felére csökken a net elérésed sávszélessége és hogy zökkenőmentes legyen a kapcsolat felgyorsitották.


kedd ápr. 17, 2007 10:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 12:44
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Sebesség infó...
Nem tudom, hogy az IP tv előtt neked milyen ADSL volt, de nem érzékelted, hogy a TV bekötése után gyorsúlt? Nem amiatt, ami február, márciusban volt, hogy központilag emelték a sebességet, hanem közvetlenül a TV-Home bekapcsolásakor... Nekem az 512-ről elég szépen megugrott... Neked is? Bár ha neked gyorsabb volt előtte is, akkor lehet, hogy nem érzékelted....

Üdv!


kedd ápr. 17, 2007 8:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 14:24
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás lemez tartalma
Bocsi a CAB-os félrevezetésért ma frissen megnéztem megint a lemez tartalmát. Ez egy 80gb-os vinyó ami ketté van particionálva. egyik egy 125mb-os rész ezen van a rendszer, a másik a maradék arra rögziti az anyagot. itt van két könyvtár(dvrvol és tv2clientcrashlogs)a dvrvolban sok slc kiterjesztésű fájl van mindegyik mérete 1073471827 bájt, ezen particion még van egy dvr.mrt. ennek a méretéből gondolva ami nálam jelenleg 67 giga ez lehet a rögzitett, müsorok helye.

EZMÁR TUTI MÉG EGYSZER ELNÉZÉST CAB MIATT. EZZEL A KITERJESZTÉSSEL KÉNE VALAMIT TENNI, HOGY A FILMEK ELŐJÖJJENEK.

nekem egy samsung vinyo dolgozik benne.

itt egy kép hogyan néz ki belüről.

Kép


szer. márc. 28, 2007 14:17
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Vinyó...
hezoli írta:
rekalaca írta:
Én még nem szedtem szét... A vinyója olyan mint egy rendes pc vinyó? Rá tudtad tenni mint egy új meghajtót?

igen. ketté van particionálva, egyiken van maga a rendszer masikra meg rögziti az eseményeket. ezeket a fájlokat kellene valahogy átalakitani videokká. csak ezeket nem tudom hogyan lehet.


Üdv!

A .Cab fájlok a Windows CE saját installációs illetve adattároló fájljai.
Kitömöríteni őket windows alatt a Microsoft CAB SDK (SDevelopment Kit) ben található extraxt.exe -vel lehet.
A cab SDK-t google kidobja, onnan le lehet tölteni.
Nem próbáltam ki, de lehet hogy műxik.
Ha kipróbálod esetleg, várom az eredményt.

B.


szer. márc. 28, 2007 12:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 14:24
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Vinyó...
rekalaca írta:
Én még nem szedtem szét... A vinyója olyan mint egy rendes pc vinyó? Rá tudtad tenni mint egy új meghajtót?

igen. ketté van particionálva, egyiken van maga a rendszer masikra meg rögziti az eseményeket. ezeket a fájlokat kellene valahogy átalakitani videokká. csak ezeket nem tudom hogyan lehet.


szomb. márc. 03, 2007 3:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 12:44
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Vinyó...
Én még nem szedtem szét... A vinyója olyan mint egy rendes pc vinyó? Rá tudtad tenni mint egy új meghajtót?


pén. márc. 02, 2007 11:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 14:24
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
én kiszedtem a vinyot de sajnos a fájlok amit kezel nem tudtam mit tenni vele. Valamilyen cab kiterjesztése va azthiszem. egyébként ugy tudom az usb port még nem üzemel rajta, az majd egy késöbbi frissitésnél kerül rá. Vinyoja ketté van szedve. egyik a zoftver a másik a mentett fájlokat tartalmazza.


kedd feb. 27, 2007 8:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 12:44
Hozzászólások: 4
Hozzászólás T-Home TV
Én is érdeklődnék a téma iránt, mert nekem is IP tv-m van és jó lenne a felvett dolgokat kimenteni pc-re... Igaz eddig még én sem próbáltam meg, hogy ha usb-n keresztül összekötöm, akkor mit reagál rá a windows?...
Egy dologgal nem vagyok elégedett a nagy digitális technikában, hogy ha valamilyen műsort kinézek a tv újságból és rákattintok a felvételre, akkor beállítja magát, hogy azt a műsort vegye fel...viszont ha csúszik a kezdés, akkor már hamarabb elindul a felvétel és lemadar a vége... Az lenne a minimum, hogy pont akkor kezdődik a felvétel, mint a film... Na de egyszer talán egy szoftverfrissítés megoldja a dolgot.. :-)


hétf. feb. 26, 2007 12:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 15, 2005 14:24
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás T-Home tv rendszer a digitális televiziózás
Sziasztok lassan egy honapja használom a T-Home tv-t. kiváncsi lennék mások véleményére.
Szerintetek a thome tv vevőegységbe levő Vinyóra rávett filmet hogyan tudnám leszedni, átalakitani ugy hogy máshol, másmilyen modon(pl divx, dvd)kimenthető legyen.
Várok minden okosságot a rendszerrel kapcsolatban. Mit hogyan stb.
Nem irom le mit tud, mert nem akarom reklámozni mert azért nekem nem fizet senki. Jó a rendszer, bár még gyerek cipőbe jár, kicsit barkácsolni kéne ebbe keresek seggitséget.


szer. feb. 21, 2007 10:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 27 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség