Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:40



Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
LCD TV-ről a sima tv adás hangjának átvitele hangrendszerre 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 02, 2009 11:06
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
A TV qut kimenetén a hang nem szabályozható, csak a fejhalgató
kimeneten. Én a tv qut kimenetet használom és a tv-röl teljesen
leveszem a hangot, igy csak az E-10 szol szerintem a tv hangja csak
bezavar. csao


hétf. feb. 23, 2009 9:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 06, 2008 14:45
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
A dolgot sikerült megoldani. Két lehetőség volt, vagy a tv audió fülhallgató kimenetéről vezettem a hangot aux kábellel a lejátszóba, vagy a tv még szabad audio out -L,R-kimenetéről vezettem rca - aux végű kábellel a lejátszóba.
Utóbbi jobb megoldásnak bizonyult hangminőség szempontjából.

Kérdésem az lenne, hogy nincs olyan módszer, hogy a tv hangerejét egyszerre tudjam levenni,ill. felvenni a kivezetett hangéval - lejátszóra bevezetett és azáltal kiadott - együtt?
Mert a fenti megoldásokkal be kell kapcsolni ugye a lejátszót is aux módba, és külön kell állítgatni a tv és a lejátszó hangerejét, és majd minden tv-adásnál mindkét eszközön korrigálni kell a hangerőt.


vas. feb. 22, 2009 16:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 02, 2009 11:06
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Csao
veszel egy olyan kábelt ainek az egyik felén stereo jack van a másik
felén pedig 2 darab rca. A jackdugót bedugod az e-10-es aux bemenetre
a két rca dugót pedig a tv audio qut kimenetére. Ezek utén már csak
Auxra kell állitanod a E-10-est és ott fog szolni a tv hangja


hétf. feb. 02, 2009 11:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 06, 2008 14:45
Hozzászólások: 3
Hozzászólás LCD TV-ről a sima tv adás hangjának átvitele hangrendszerre
Üdv Mkinek!

Van egy Philips 42PFL5603D/12 tip. LCD tv-m összekötve egy Samsung RTS-E10 tip. 2.1-es, fm-tuneres DVD lejátszóval. A lejátszó és maga a hangfal egybe van építve.

Azt szeretném elérni, hogy a TV-t rá tudjam kötni a lejátszóra úgy, hogy a TV műsor nézése közben a lejátszó hangfalai is szóljanak a tv-jével együttesen.

A TV-n az alábbi csatlakozók vannak:
-EXT1 ( Scart ) támogatja Audio L/R; CVBS IN/OUT; RGB
-EXT2 ( Scart ) támogatja Audio L/R; CVBS IN/OUT; RGB
-EXT3 komponens video ( Y Pb Pr ) Audio L/R bemeneti csatlakozó
-SPDIF OUT hangkimeneti csatlakozó
-Audio out L/R hangkimeneti
-Tv antenna
-HDMI 1/2/3 bemeneti csatlakozó
-Audio in ( mini csatlakozó Pc audiobemenet)


A DVD lejátszón az alábbi csatlakozók vannak:
-hangszóró kimeneti csatlakozók
-USB host
-AUX in aljzat
-fm antenna csatlakozó
-Audio L/R out aljzatok
-Video kimeneti aljzat
-komponens video kimeneti aljzatok

Jelenleg a TV-re úgy van rákötve a a lejátszó, hogy a lejátszó komponens video kimeneti aljzatából van a kábel a tv EXT3 csatlakozójába dugva. Ez az ún. Y Pb Br kábel.
Nem értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy megkérdezném, hogy ez a csatlakozási típus mit takar, meg a három kábelben tulajdonképpen mi közvetítődik.
Úgy tudom, hogy a HDMI csatlakozás után ez eredményez a a legjobb minőséget.

1.A kérdésem az volna hogy a komponens kábelek helye alatt a TV EXT3 csatlakozójaként megjelölt helyen van egy Audio L és egy R csatlakozó.

Na már most akkor még oda pluszba is kell két RCA kábelt dugni a lejátszó Audio L/R aljzatából, vagy a komponens csatlakozás elég-e?

2.Vagy jól van a komponens vezeték, ahogy raktam, és a lejátszó Audio L/R kábeljét a TV Audio Out L/R dugaszába tegyem?

3.Vagy kell egy SPDIF kábel ami a DVD lejátszó video kimenete aljzatát köti össze a TV SPDIF out csatlakozójával?

Vagy gondoltam még arra is, mivel van egy átalakítóm, amibe be lehet dugni video, left, rigt rca kábelt, hogy abba beledugom a left/right audiót, és a scart csatlakozót a TV EXT1 vagy EXT2 csatlakozójába dugom.

Eddig úgy próbáltam, hogy a tv EXT1,2 csatlakozójába dugtam a scart csatlakozót, amibe az audio kábeleket dugtam. Eredméyre nem vezetett.

Próbálkoztam úgy is, hogy hogy a TV audio out L/R csatlakozójába dugtam a lejátszó audio aljzatait. Eredményre nem vezetett.

Csak RCA kábelem, meg RCA kábelhez Scart átalakítóm van.

Vagy az volt a baj, hogy a TV-n, vagy a DVD lejátszón, vagy esetleg mindkettő menüjében kell állítgatni valamit? Mert én próbáltam, de nem találtam bennük erre vonatkozó leírást.

Légyszíves segítsetek, ha tudtok, mert nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz. Kérdésem az lenne még, hogy nektek mi a véleményetek, esetleg tapasztalotok a fent említett tv-ról, DVD lejátszóról?

A segítségeteket előre is köszönöm!


pén. jan. 23, 2009 12:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség