Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:07



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Common Interface 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Common Interface
Moerbisch írta:
... a nem kereskedelmi adók - MTV1, MTV2, Duna1, Duna2, stb. nem nézhetők digitális vétellel, mert a 177 MHz sávot a modern tv-k nem találják (?) ...

Nekem Sharp LC37DH66E van (modern, és jó drága volt), az veszi a közszolgálati csatornákat is.


kedd dec. 06, 2011 16:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 06, 2011 15:44
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Common Interface
Tisztelt Target T., vagy aki otthon van a témában

a common interface-szel, pontosabban a szolgáltatóval harcolok, akik szerint teljesen normális, hogy a nem kereskedelmi adók - MTV1, MTV2, Duna1, Duna2, stb. nem nézhetők digitális vétellel, mert a 177 MHz sávot a modern tv-k nem találják (?). (Az most más lapra tartozik, hogy erről sem előtte, sem a CI kártya átadásakor, sem a többszöri telefoni problémajelzéskor ezt nem jelezték)
Nehezen tudom elképzelni ezt a lehetőséget, annál is inkább, mivel az analóg vételnél valamennyi adó bejön.

Kérem szíves segítségeteket. A tv típusa : Panasonic TX-P42G30E


kedd dec. 06, 2011 16:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tarki01 írta:
Sziasztok én is vettem egy Common Interface nyílású tv-t nekem upc előfizum van de én se akarok külön dobozt távirányítóval a szolgáltató elküldött a sunyiba nem találta meg még valaki a megoldást?

Nem. :(
Hogy izélnék meg. :D

És nem is lesz, mert üzletileg nem jó nekik. Hogy mi jó az előfizetőnek azt meg lesz.rják. :(


hétf. dec. 28, 2009 16:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 27, 2009 21:45
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok én is vettem egy Common Interface nyílású tv-t nekem upc előfizum van de én se akarok külön dobozt távirányítóval a szolgáltató elküldött a sunyiba nem találta meg még valaki a megoldást?


vas. dec. 27, 2009 21:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Mint írtam, a DVB-C -nek, az egyéb műholdról jövő DVB-S illetve a földi DVB-T -nek sajnos más-más a kódolása és hibajavító rendszere (Q64, Q16)

Más, és írtad is. Csak nem tudom, hogy jön ez ide, vagy mi vele a probléma.
Azt meg végképp nem értem, miért említed a DVB-S-t, mert ilyen vevőt ma még nem szoktak tartalmazni a tévék.
Ehhez valóban box kell, illetve volt már DVB-S vevős Panasonic és Sony merevlemezes felvevő, ami tudta. Más modulációt meg nem nagyon, vagy hogy volt, de az más kérdés. :P
Ha a tévéd tartalmaz DVB-C és DVB-T vevőt is, akkor nem mindegy neked, hogy amúgy milyen a hibajavító rendszer? :roll: :lol: Veszi amit kell, meg hibát javít, ahogy kell, oszt jónapot. :wink:
Nálam például digitális csatornáknál a menüben megkérdezi, hogy most földi sugárzást vagy kábelt akarok behangolni. Ennyi.
Viszont te valóban bajban vagy. Ki kell ábrándítsalak, a Sharp LC37DH66E típusú tévé nem tartalmaz DVB-C vevőt, csak mpeg4 DVB-T-t. :cry:
Ami azt jelenti, neked digitális kábeles adáshoz vagy box, vagy másik tévé kell. Avagy éppen a topic indító Common Interface-hez egy DVB-C vevős CA modul.
Vagy mégis IPTV, az is box, de legalább HDMI-s, és kiváltja a videomagnót is. :wink:

Idézet:
Bp. II. ker. Van UPC és T-Home is (elmehetnének a sunyiba, de ez más téma)

Na tessék, nálad nagyobb a választék. :wink: Nálunk UPC nincs, Digi lehetőség meg talán lesz.
Illetve volna még a műholdas, amit nem akarok, bár lehet, hogy nem annyira rossz.
Te meg a box miatt gondolom, még úgy sem. :lol:

Idézet:
Idézet:
Gondolom, most is van valamilyen analóg előfizetésed

Csak az van, és az is marad egyelőre, mert az ST doboz nem kell.

Ha volna Digi nálatok, akkor ahhoz nem kell box. Adják az analógot és digitálist egy koaxon, és csak az extra kiegészítő csomaghoz kell box, ami ráadásul SD analóg kimenettel :P, és csak magához a kódolatlan digitális adókhoz nem is adnak.
Azután vagy veszed a digitális adókat, vagy nem. DVB-C vevős tévével veszed, csak kiderült a tied nem ilyen. :(

Idézet:
Idézet:
Én az IPTV-vel meg vagyok elégedve

Én csak láttam egy havernál, a T-től béreli. Amiket mond rá, abból mind csillag lenne itt a fórumon. Egyszóval: megbízthatatalan, és ****.

Hallottam már olyat, akinek valamiért rossz volt. Sok függ a netkapcsolattól is, minthogy IP alapú.
Én kellemesen csalódtam, nekem bevált, de ez persze nem garancia semmire. Az SD kép egészen jó HDMI kimenetről, és minőségromlás nélkül rögzíthetem az adásokat pár gombnyomással, time shift, stb.

Idézet:
Hát itt tatrtok. :D

Ha így folytatod, nem is lesz csak homályos analóg adásod. Scartos, kompozitos kimenetű STB esetén SD adásnál a képminőséget tekintve tényleg nem túl sok értelme van a digitális adásnak. Legfeljebb az, hogy kicsit több adó van, és az EPG.
Ha viszont ugyanezt tudod nézni közvetlenül a tévéről DVB-C vevővel, vagy HDMI kimenetű boxról, a digitális agyonveri az analógot. Ez tuti.


pén. ápr. 10, 2009 8:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
Most akkor a tévéd mit tud? DVB-C vételt igen? DVB-T mpeg4-et is?

Mind a kettőt tudja. A tv típusa: Sharp LC37DH66E (full HD)
Mint írtam, a DVB-C -nek, az egyéb műholdról jövő DVB-S illetve a földi DVB-T -nek sajnos más-más a kódolása és hibajavító rendszere (Q64, Q16)

Idézet:
Az nem mindegy persze, hogy hol laksz, milyen szolgáltatási területen.

Bp. II. ker. Van UPC és T-Home is (elmehetnének a sunyiba, de ez más téma)

Idézet:
Gondolom, most is van valamilyen analóg előfizetésed

Csak az van, és az is marad egyelőre, mert az ST doboz nem kell.

Idézet:
Én az IPTV-vel meg vagyok elégedve

Én csak láttam egy havernál, a T-től béreli. Amiket mond rá, abból mind csillag lenne itt a fórumon. Egyszóval: megbízthatatalan, és ****.

Hát itt tatrtok. :D


csüt. ápr. 09, 2009 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci, forszírozzuk még egy kicsit a dolgot. :wink:
Most akkor a tévéd mit tud? DVB-C vételt igen? DVB-T mpeg4-et is?
A Digi kábeles vételnél én úgy tudom, ha a tévé a DVB-C-t tudja, akkor nem kell semmiféle box, közvetlenül veheted az adásokat.
Ha mpeg4-et is tud a tévé, úgy veheted a HD adásokat kábelről is.
Ha kódolatlanul jön a jel, mint a Digi, vagy másnál a kódmentes időszak, akkor nem kell se CI, se CA, se Conax, csak veszed az összeset. :D
De ha a Digi vételhez már box is kell, úgy ahogy tudom, ott össze van rendelve az előfizetői kártya és a box, tehát a CA modulos dolog nemigen játszik.
Viszont DVB-C vevős tévénél nem is kell, hogy a kígyó a farkába harapjon. :wink:

Az nem mindegy persze, hogy hol laksz, milyen szolgáltatási területen.
Gondolom, most is van valamilyen analóg előfizetésed, ha nem a földi sugárzást veszed. :wink:
Ha T-s területen vagy, az analóg előfizetés ugyanannyiba került, mint a digitális, csak utóbbihoz kellett a set-top-box is korábban megfelelő tévék hiányában. Az analógot mindenképpen adták "ingyen", és mellette jött ugyanazon a kábelen a digitális.
A boxra havi bérleti díj volt, vagy megvehetted egy összegben. Én ezért amint lehetett átváltottam digitális előfizetésre, a boxot pedig megvettem.
Ha anyagilag nézem, lehet hogy végül nem érte meg megvenni, mert kb. két évig volt ez a digi előfizetésem, és a havi összesített bérleti díjakból így vagy 2 ezerrel olcsóbban megúsztam volna. :roll:
Előre persze nem lehetett tudni, hogy meddig tart. Vagy sejteni mégis? :shock: :D
Hogy hol laksz, azért nem mindegy, mert vagy UPC vagy T terület lehet asszem. A Digi most terjeszkedik, és lefektette előttünk az optikai kábelét. Olyan nagyon egyelőre nem érint az IPTV hűségidőszak miatt.
Utána meg meglátjuk.
Lassan a T is lerakja a sajátját, mert 2013 végére vagy 800 ezer háztartást akar elérni fiber-to-the-home G-PON csatlakozással.
Majd kérdés lesz az ár, meg hogy mikor ér ide.
Ha a tévéd is alkalmas rá, és van Digi nálatok, jelenleg legolcsóbban azzal úszod meg, és még CA modult sem kell venned.
Én az IPTV-vel meg vagyok elégedve, HDMI-n jobb és olcsóbb, mint a kábeles, és még 50 órányi merevlemezes rögzítésem is lehet time shifttel, könnyített EPG programozással, egyszerre 2 csatorna rögzíthetőségével.


csüt. ápr. 09, 2009 10:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Idézet:
gond lehet a magyar nyelvű EPG-vel

Tudja a tévém, legalább is a leírás szerint.

No akkor fogalmazzak érthetőbben és konkrétabban, mert úgy látom félreértetted.
A Sony tévékkel van garantáltan "gond" és egyelőre biztosan, de nem az, hogy nem veszik a magyar EPG-t. Venni veszik, csak nem magyar karakterkészlettel, hanem valami északi népével, így meg baromi nehéz olvasni, és következtetni, hogy éppen milyen ékezetes betű helyett van @ ae vagy a jó ég tudja mi. És ugyanez van a filmek magyar felirataival, csak ott echte svédül jön az egész. :P
Ez volt DVB-T-n is, csak kis késéssel az AH valahogy megoldotta, és mostmár jól jeleníti meg a tévé. Ja kérem, másképp nem lett volna MinDig TV matrica, ami egyik félnek se lett volna előnyös.
A kábeles mpeg2 viszont maradt ugyanolyan sz@r. CA modul esetén persze, a saját box már jól veszi.
De ki veszi rá a T-t, hogy a Sony kedvében járjon ezügyben? :lol: Nem fűződik hozzá semmi érdeke.


szer. ápr. 08, 2009 17:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
Szóval jelenleg van egy baromi jó tévéd, és TV műsorokhoz csak analógként használod.
Digitálisban meg úgy utálod a boxot, hogy na még.

Szó szerint így van. :D
A t*köm tele van a külön dobozokkal. Ott van a tv, beleépítik a lehetőséget, hogy ne kellejen mindenféle tajvani micsoda mellé (elé, alá), csak bedugni a kártyát. Erre nyomják ezerrel a dobozaikat. Hallottam, hogy az UPC is bevásárolt több tízezer darabot, és most nyomják.
Talán emlékszel az ISDN-re. Ott is bevásárolt a Matáv annakidején, mert már kint elavult volt. Nyomták is akkor. Ami most van, ugyanaz tökben.

Idézet:
gond lehet a magyar nyelvű EPG-vel

Tudja a tévém, legalább is a leírás szerint.

Idézet:
valaki írta, hogy előfizetett

A DIGI van a kisebbik lányomnak. Először **** volt, ugyanúgy ahogy írod. Ezután egy kicsit szigorúbban léptem fel, erre fejet és beltérit cseréltek (azaz mindent). Azóta tökéletes.


szer. ápr. 08, 2009 16:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Látom is, meg nem is az összes problémád. :wink:

Szóval jelenleg van egy baromi jó tévéd, és TV műsorokhoz csak analógként használod. :roll:
Digitálisban meg úgy utálod a boxot, hogy na még. :lol:
Azért ennyire szerinten nem kell. Az a plusz távirányító sem olyan nagy dolog, meg a boxnak is lehet néhány jó tulajdonsága.
A gond inkább az, hogy az SD boxok többnyire csak scart csatlakozósak, és minőségromlást okoznak, és nem is mindenütt adják ingyen. A kódmentes időszak meg nyúlfarknyi.
De mondom, a CA modulos játék sem felhőtlen leányálom, csak más jellegű problémák lesznek, és azt magadnak kell megvenned.
A Google biztosan dob fel néhány netes áruházat.

A HD tévé előfizetés aránytalanul drága szerintem a műsorokhoz, vagy amennyire egyáltalán nézném. A HD box szintén drága akár bérled, akár kifizeted.. Talán még az IPTV-s HD úgy ahogy belefér, de feltétele a VDSL 25 Mbit/s net lehetőség.
Ha jól emlékszem a HD természetfilm csatornák magyar nyelvet nem is adnak, de ez talán változik.

Lassan egyébként is minden üvegszálas lesz, de inkább lassan.
A műholdasról túl sokat nem tudok, nagyon nem vágyom lavórra, de biztos ennek is van előnye.

Nem kell mindent elhinni, a szolgáltatók szeretik emlegetni ezt az összerendelést, de a T SD, és azt hiszem a HD esetén sincs semmi gond a Conax - CA modul párossal.
Viszont gond lehet a magyar nyelvű EPG-vel, bár attól függ milyen a tévé, és van olyan, hogy átrendezi a programokat, és említettem a rögzítést is. Nem árt választéknak az a box. :)
A UPC-nél ahogy tudom valóban nem megy.

:hm: Most így ebbe a Digibe technikailag belekeveredtem valahogy. Olcsónak elég olcsó, 10/5 Mbites netet is ad mellé szinte bagóért, de ha tényleg csak koax megy be kódolatlan jellel, akkor csak azért és annak kell box, akinek a tévéje nem tud DVB-C-t. Nekem valahogy így jött le.
Mintha valaki tudta volna nézni box nélkül is, de lehet hogy rosszul emlékszem.
A netjüket van aki dícséri, hogy nincs gond, de van akinek szakadozik, bár egyesek szerint csak trehány szerelés. Nem tudom.
Itt a fórumon valaki írta, hogy előfizetett, talán McLaca. Kérdezni kellene saját tapasztalatáról.


kedd ápr. 07, 2009 20:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
de mi a kérdés?

Az, hogy van egy jó drága tévém, CI lehetőséggel. Előbb-utóbb valamilyen módon rákányszerülök a digitális csatornák vételére (is), de SetTopBox-ot nem vagyok hajlandó semmilyen módon még egy távszabályzóval a tv mellé rakni.

Idézet:
Kell venni egy CA modult...

Ezt tudom, mivel evvel (is) foglalkozom. Pont ezért érthetetlen számomra, hogy nálunk nem is lehet erről hallani. Mellesleg felhívtam a T-t, DGI-t meg az UPC-t, és kerek perec megmondták, hogy az előfizetői kártya össze van kódolva a saját Box-ukkal, és kész. Külön nem adják, elmehetek a sunyiba.
Hol láttál ilyen modult árulni?

Idézet:
Digi meg állítólag bevisz egy koaxot, és kódolatlanul nyomja mpeg2 DVB-C-n az összes csatornát

A baj ott van, hogy a DVB-C a kábel tv frekvencasávot használja (kb 120-700 MHz), a DIGI vevőfejből meg 10GHz-ről lekonvertált jel van, ami 1,2-2GHz között van, rádásolul a kvadratúra moduláció fajtája is más. Így a kapható DVB-C SetTopBox nem jó a DIGI-re. Nekik egy spéci beltérijük van.

Az IPTV meg egy ugyanolyan adatfolyam, mint bármelyik hálózati adatfolyam. Nincs benne hibajavító kód (a műholdasban van különféle mértékű) ami csak helyet foglana.

Idézet:
A kisregényem után, mi is a konkrét kérdés mégegyszer?

Az én kisregényem után talán látod kb. mi a bajom. :D


kedd ápr. 07, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Én nem használok, de mi a kérdés? :wink:

T-Kábeles előfizetéssel tuti működik.
Kell venni egy CA modult - olyan 15 rugónál vagy hogy kezdődik -, amit bedugsz a tévé CI slotjába.
Az előfizetői Conax kártyát meg bedugod a CA modulba. (Persze olyan CA modul kell, ami a kártyát megeszi.)
Ezzel kiváltod a set-top-boxot és a kép jobb lesz, mintha scarton használnád. Ha esetleg nem volna HDMI kimenet az SD boxnak, mint általában.
Lesz néhány újabb problémád, ami tévé függő is, meg felvenni így csak a tévé scart kimenetéről fogsz tudni az éppen nézett adást. HDMI-t nem volt alkalmam kipróbálni ilyen bemenetű felvevő hiányában.
Vagy felvételre ilyenkor használod a meglévő boxot.

Van azután olyan legenda vagy valóság, hogy más szolgáltatók összerendelik a boxot az előfizetői kártyával, és így állítólag nem lesz jó a CA modul és kártya párosítás.

Azután legújabban a Digi meg állítólag bevisz egy koaxot, és kódolatlanul nyomja mpeg2 DVB-C-n az összes csatornát, így ha megfelelő ilyen vevős tévéd van, még box se kell, meg CA modul sem.

IPTV-hez meg nem kell, és nem is lehetne, a boxnak van azonosítója az előfizetőhöz rendelve, meg egész más technika, etherneten megy a jel. Van merevlemezes rögzítés, time shift, miegymás és HDMI kimenet, amivel persze jobb a kép is.

Szóval minden attól függ, milyen szolgáltatónál vagy.

A kisregényem után, mi is a konkrét kérdés mégegyszer? :wink:


kedd ápr. 07, 2009 18:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nem létezik, hogy senki sem. Érdekelnének a részletek. :shock:

Manapság az újabb tévékben már megvan a lehetőség a használatára az szerencsétlen SetTopBox helyett (ami engem használatban a régi UHF adapterre emlékeztet negyven évvel ezelőttről)


kedd ápr. 07, 2009 15:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Common Interface
Ki használ Common Interface-t a tv készülékben SetTopBox helyett? Mi a tapasztalat? :shock:


kedd márc. 17, 2009 20:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség