Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:25



Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ] 
Médialejátszók 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Vásároltam tőlük. Jó márka a Dune is, a Popcorn is.


pén. ápr. 27, 2012 18:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 24, 2012 15:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Sziasztok!

Szeretnék hamarosan venni egy médialejátszót, és ebben szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek. Keresgéltem a neten, és itt találtam rá erre az oldalra: http://lejatszo.hu/?oldal=webshop
Vásároltatok már esetleg onnan? Ismeri valamelyikőtök a Dune, Popcorn lejátszókat? Sok jót olvastam róluk, biztos jó cuccok.
Kinéztem magamnak ezt a D1-et: http://lejatszo.hu/?oldal=termek&termid=783&gn=Dune-HD-Smart-D1
Ár/érték arányban szerintem nagyon jó.
De gondoltam mielőtt beleugrok a vásárlásba, megkérdezlek Titeket is.

Köszönöm szépen előre is a segítséget.


pén. ápr. 27, 2012 15:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 02, 2011 22:54
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Van egy Hyundai L110 típusú média lejátszóm.
A kérdésem az lenne, hogy van egy rca foglalatos 5.1 -es hangrendszerem és van -e ötlet hogy lehetne a hangot rátenni a TV egy Samsung 530B.
A médialejátszo portjai:
2 db USB csatlakozó

- HDMI kimenet (1.3)
- Koaxiális digitális hang kimenet
- A/V kimenet

Előre is köszi.


kedd jún. 07, 2011 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Oké, köszi újfent. A téma még aktuális, még mindig nem vettem meg a kütyüt, úgyhogy még nézelődök tovább. Megint jött néhány termékbejelentés, de a száraz műszaki adatokból mindig kimarad valami. Teszt meg mire lesz...


szer. feb. 02, 2011 14:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Dester írta:
Még tovább nézelődtem. Kicsit elbizonytalanodtam. Jónak tűnik ez a D1-es HDI Dune is. Ennyi még talán lenne is rá. Jajj. :) Csak azt nem tudom, hogy megér-e 14e Ft-tal többet a moduláris bővíthetőség és a kijelző, valamint az ingyenes kiszállítás. Nem tudom, melyiknek mennyire jó a támogatottsága (úgy értem, support és a firmware-ek gyakorisága, neadjisten hackelhetősége). Erről van infótok? :)

A hackelhetőség annyiban merül ki hogy a jukebox,yadis vagy az idune programok segítségével teljesen egyedi kinézetet lehet rávarázsolni. :) Az utolsó firmware 2010 szeptember 16.-os dátumozású.Lehet hogy öregnek tűnik a maga 4 hónapjával de ha egyszer működik minden.


csüt. jan. 20, 2011 21:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Lemaradtunk róla, de talán visszanézhető: http://prohardver.hu/hir/ph_tv_popcorn_es_hdmi.html


csüt. jan. 20, 2011 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
A Dune firmware-t nemigen hallottam, hogy hackelnék.
Mostanában kicsit elmaradtak a frissítések, de egyébként szokott lenni. A napokban kellene megjelenni egy korábban beígért új betának, bár amennyit ülnek rajta, már akár végleges is lehetne. Frissíthető közvetlenül és automatikusan a netről is.
Ebben a kijelző már mutatni fogja a mappa és fájlneveket. Az DVB-T kezelés is lassan egy éve ígéret, de ez szerintem felejtős. Egyébként is csak a saját dedikált tunerével menne, ami meg máshol, Windows alól használhatatlan.
Ha ilyen igény volna, D1 esetén a modulos bővítésre kell inkább várni. Ha az lesz, akkor annak jónak kellene lennie. Túl olcsó azért nem lesz, lehet, hogy jobban jár az ember az egyéb kapható dekóder boxokkal.
Az új sorozat előnye még, itt is van számos hasonló kérdés, hogy az ígéret szerint lehet majd cserélni csak magát az alaplapot benne, ha megjelenik újabb nagyobb tudású Sigma chip, és lesz rá fejlesztés.
Na most az ár biztos jó kérdés, hogy hogy éri meg jobban, vagy akarsz-e egyáltalán cserélni.
A Dune-vel egyelőre (vagy örökre) le kell mondj az internetes tartalmakról, a gigabites LAN-ról.


csüt. jan. 20, 2011 13:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Még tovább nézelődtem. Kicsit elbizonytalanodtam. Jónak tűnik ez a D1-es HDI Dune is. Ennyi még talán lenne is rá. Jajj. :) Csak azt nem tudom, hogy megér-e 14e Ft-tal többet a moduláris bővíthetőség és a kijelző, valamint az ingyenes kiszállítás. Nem tudom, melyiknek mennyire jó a támogatottsága (úgy értem, support és a firmware-ek gyakorisága, neadjisten hackelhetősége). Erről van infótok? :)


csüt. jan. 20, 2011 11:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Igen igen, minden világos, egy nyelvet beszélünk. :)


hétf. jan. 17, 2011 15:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Ezért mondtam korábban, hogy ebben a kategóriában "ennyi pénzért nemigen van jobb választás az NMT A-210-nél".

Ettől még nem árt ha pontosítjuk, hogy mi az ami nem lesz, és talán nem is annyira fontos. :wink:
Másnak talán az lehet, lehetnek más szempontok, vagy a jövőbeni esetleges fejlesztési lehetőségek. De az is lehet, hogy nem toldozni-foldozni kell, hanem ha megnő az igény és a pénzmag, kidobni a régit és venni akkori áron egy akkori technikailag fejlettebbet.

Az ext3/NTFS torrent problémát, ha van, én nem tartom annyira jelentősnek. Vagy mégis működik NTFS-en is, ahogy rittinger zoltán utalt saját esetére, vagy a mai vinyó árak mellett csak lehet egy megoldást találni plusz egy ext3-as vinyó beépítésre, ha a torrent annyira fontos.

Vagy egyszer csak mégis lesz NAS igényed is. :twisted:


hétf. jan. 17, 2011 15:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Aranyosak vagytok, de nem fogok 100e-et (vagy többet) költeni egy médialejátszóra. Ennyire nem fontos a Blu-Ray támogatás. Sőt, soktízgigás BD image-eim sincsenek és szerintem nem is nagyon lesznek. egy 8-15 GB-os MKV-be már belefér minden Full HD-ben, a menü meg nem fontos.
Egyébként könnyen lehet, hogy a Popcornhoz is raknak egy NTFS drivert, és akkor a torrent is menni fog NTFS-en is. Legalábbis remélem. :)
A wifi meg kell. Nem akarok kábelezni a két szoba között, még ideiglenesen sem. Ja és maximum 720p-s tartalmak lejátszásához, mivel az a TV csak ennyit tud. (A full HD filmeket meg úgyis a nagy tévén nézzük, erőlködővel. A kisebbik a hálóban van, ritkán használjuk, de roppant kényelmetlen a laptopot rákötögetni DSUB-on (és akkor a hang még meg sincs oldva), főleg ha éppen nem ismeri fel az 1366x768-as felbontást...)


hétf. jan. 17, 2011 14:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Igen igen,azt már én is kinéztem magamnak.Ha a Blu-Ray olvasó és a plusz merevlemez bővítő modulnak semmi értelmét nem látom legalábbis pénzkidobásnak tűnik,ez a modul amibe két bővítőkártya helyet raktak,az már tetszik.Van még idő gondolkodni addig amíg befejezik végleg az analóg sugárzást de valószínű hogy az lesz a nyerő.


csüt. jan. 13, 2011 20:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
A firmware-ek egyre frissülnek. Hol sűrűbben, hol ritkábban.
A Popcorn lejátszó is korábban csak olvasni tudta az NTFS-t, majd bele került a kernel módú NTFS read/write driver.
A jó ég tudja, mi a pontos mai helyzet torrent ügyben, de ha neked megy Dune-n NTFS-re, akkor oké. :D
DVB-T egyelőre nem megy a Dune-ken. De pont a te lejátszódhoz lesz majd később nemcsak USB-s, hanem hasonló moduláris bővítés dual tunerrel. Abba rakhatsz majd DVB-T, DVB-C és DVB-S tunert is. Vagy olyannal kéred. És mintha kódkártya olvasó is lenne majd benne, hogy ne csak az FTA csatornákat lehessen fogni.
Itt is van, de lehet, hogy már láttad. Dune HD Smart ME


csüt. jan. 13, 2011 20:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Médialejátszók
TargeT írta:
:hm: Valamelyik fórumban olvastam, hogy a torrent NTFS-re nem menti el a fájlt. De lehet, hogy összekevertem kicsit a dolgokat, és nem magával a mentéssel van baj, hanem Dune esetén ilyenkor kell a 2 GB ext2 rendszerpartíció. Blu-rayhez, internetes rádiókhoz tuti kell. Ha menne a DVB-T, akkor ahhoz is, meg a nálunk nem létező ingyenes IPTV-hez is.
Popcornnál ilyen rendszerpartíció nincs, valószínűleg mégis az lesz, hogy a linuxos Transmission kliens nem ment NTFS-re. Így a kör mégis bezárul?
Apropó, neked akkor pendrive-on van a 2 GB rendszerpartíció, vagy hogyan másképp hoztad létre rendszerpartíció formázás nélkül, ha a teljes vinyód előre NTFS?


Igazából ha ezt olvastad akkor nem tévedtél sokat.Amikor megvettem és azzal az fw-vel próbáltam ami gyárilag volt rajta,azzal valóban nem ment a torrent funkció de azóta a legutolsó béta firmware van rajta aminél megoldották a teljes ntfs támogatás.A 2GB-os rendszerpartíció igazából csak a Blu-Ray Live tartalmak miatt kell,az internetes rádiók mennek direktből is,elég ha rámásolod a belső merevlemezre és ennyi,persze mehet a 2gigásra is,sok helyet nem foglal.Az IPTV-ről és DVB-T-ről nem tudok nyilatkozni mivel az előbbi itthon nem elérhető az utóbbival még nem kerültem közelebbi kapcsolatba.Először egy pendrive-on gondolkodtam én is de nem akartam hogy egy jókora cucc kilógjon a gépből még ha a hátsóba is dugom,vannak mini kivitelűek is de csak azért nem akartam rendelni valahol,ezért a boltban az eladó feldobta az ötletet hogy mért nem veszek egy microsd kártyát usb adapterrel.Én meg hogy mért ne? :D Szóval a rendszerpartíció egy 2GB-os micro sd kártyán van egy ilyen adapterben,a képen alul.Talán egy fél centit lóg ki a hátlapból.


csüt. jan. 13, 2011 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Annyit akartam még említeni Desternek, hogy amiről szó esett még blu-ray lemezek menüs lejátszása, az az általa kiválasztott Popi NMT A-210 esetén nem megy.
Lehet, hogy nem akkora veszteség, de nem árt tudni. Ez a fajta menüs blu-ray lejátszást a mostani Dune-k mind tudják és a drágább Popcorn NMT C-200 készülékkel is megy, ha jól tudom.
A Popcorn az internetes tartalmakban jobb, a Dune-re egyelőre egy elég szerencsétlen és csak USB billentyűzettel és egérrel használható internet böngésző van összesen. Egy média lejátszónál nem mindenkinek fontos a YouTube vagy hasonló, lehet mérlegelni.
Nem tudom ez a jukeboxos kezelőfelület a valóságban mennyire jó, én inkább a hagyományos PC-n megszokott mappastruktúrát kedvelem, legfeljebb egy kis grafikával, ikonokkal, borítókkal megbolondítva.

rittinger zoltán írta:
Annyiban azért vitatkoznék hogy ext fájlrendszer kell a torrent miatt.Én a 2TB-os merevlemezt ntfs-re formáztam mivel az előbb megvolt mint a lejátszó és nem tudtam előre hogy ext fájlrendszert használ.Már jó sok anyag volt rajta,áthelyezni már nem tudtam sehová így beraktam a gépbe és ment minden mint a karikacsapás.

:hm: Valamelyik fórumban olvastam, hogy a torrent NTFS-re nem menti el a fájlt. De lehet, hogy összekevertem kicsit a dolgokat, és nem magával a mentéssel van baj, hanem Dune esetén ilyenkor kell a 2 GB ext2 rendszerpartíció. Blu-rayhez, internetes rádiókhoz tuti kell. Ha menne a DVB-T, akkor ahhoz is, meg a nálunk nem létező ingyenes IPTV-hez is.
Popcornnál ilyen rendszerpartíció nincs, valószínűleg mégis az lesz, hogy a linuxos Transmission kliens nem ment NTFS-re. Így a kör mégis bezárul?
Apropó, neked akkor pendrive-on van a 2 GB rendszerpartíció, vagy hogyan másképp hoztad létre rendszerpartíció formázás nélkül, ha a teljes vinyód előre NTFS?

Idézet:
A torrent a gép bekapcsolása nélkül is megy,csak stand by üzemmódba,ugyanúgy ahogy a fájlok másolása pc-ról a lejátszóra vagy vissza.

Igen, standby üzemmódban a Dune csak a videokimenetet kapcsolja le. A torrent ezalatt működik.

Szerk: Megnéztem ezt a torrent használatot. Itt azt írják, hogy ext2/ext3 partíció kell a torrenthez, bár akkor még a Dune nem kezelte az NTFS-t, amikor ezt írhatták.
Viszont a rendszerpartíciót nem látom említeni. Lehet, hogy önmagában a torrenthez akkor nem kell.


csüt. jan. 13, 2011 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Médialejátszók
@Dester,pár hónappal ezelőtt hasonló cipőben jártam mint te,annyira elszaporodtak a médialejátszók hogy ember legyen a talpán aki választani tud csak a száraz adatok alapján amit találni a neten.
Azóta megszületett a döntés és kb egy hónapja a hdi dune mellett tettem le a voksomat.
http://dunehd.hu/?oldal=termekek
A D1-est választottam.A követelményeid közül a 99%-a megvan.Mint ahogy azt TargeT írta a gigabites ethernet egyelőre nem igazán működik de ennek hátrányát én még nem vettem észre,illetve a wi-fi adapterek közül is csak azokkal működik megfelelően ami a hdi ajánl.Én viszont ezt a lehetőséget alapból elvetettem,egyel több kábel aztán nem zavar de legalább stabil a kapcsolat.
Felesleges is lenne leírni mit tud mert amiket felsoroltál azzal nincs gond.Csak egy bibi van vele,egy hangyapö**nyit kilóg az általad említett 50 ezres határon.

szerk:Annyiban azért vitatkoznék hogy ext fájlrendszer kell a torrent miatt.Én a 2TB-os merevlemezt ntfs-re formáztam mivel az előbb megvolt mint a lejátszó és nem tudtam előre hogy ext fájlrendszert használ.Már jó sok anyag volt rajta,áthelyezni már nem tudtam sehová így beraktam a gépbe és ment minden mint a karikacsapás.A torrent a gép bekapcsolása nélkül is megy,csak stand by üzemmódba,ugyanúgy ahogy a fájlok másolása pc-ról a lejátszóra vagy vissza.


csüt. jan. 13, 2011 18:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
OK, értem, köszönöm.


csüt. jan. 13, 2011 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
]:-< Nem, ha jól emlékszem ez nem megy.
Meglévő NTFS-ről nem tudsz konvertálni ext3-ra. Csak formázni tudsz ext3-ra és utána visszarakni az anyagot.


csüt. jan. 13, 2011 13:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
No az biztos. :) Viszont egyelőre tuti nem lesz dedikált vinyó, mivel egész egyszerűen nincs. :) A másfél terás jószágon amúgy is többnyire filmek vannak. Úgy emlékszem, lehet konvertálni is NTFS-ről (valamelyik cucc tud ilyet), nameg előtte kiírom (vagy egy részét lemásolom), amit ki érdemes. :)


csüt. jan. 13, 2011 12:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Igen, a torrentek letöltéséhez mindenképpen ext3 fájlrendszer kell a médialejátszókba, még ha egyébként már tudják írni és olvasni az NTFS-t is ezek a linuxos firmware-ek.
Én azt javasolnám, hogy legyen egy dedikált vinyó ext3-mal a médialejátszóban. Ez jó így mindenre, hálózaton keresztül nem lehet semmi baj.
Ha viszont a PC-re akarod direktbe kötni a vinyót, akkor van Win7 x64 alatt is működő ext3 driver hozzá. Még az se kell, hogy automatikusan induljon a Windowssal, elég akkor indítani egy parancsikonnal, ha tényleg rádugod az ext3 partíciós vinyót.
Ext3 partícióval azt mondják kicsit gyorsabb is. A Linuxnak csak jobb, mint az NTFS. :wink:


csüt. jan. 13, 2011 12:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
No, hát akkor úgy néz ki, el is dőlt a dolog. Nagyon köszönöm a véleményeket, javaslatokat. :)
Az, hogy nem lehet fájlokat kihagyni a torrentből, huszadrangú dolog. Nagyon ritka az olyan eset, amikor erre szükségem van, de akkor meg a gépről indítom uTorrenttel és ennyi.
Ami kicsit macerás, ha a vinyónak ext3 fájlrendszer kell a torrentkliens miatt, márpedig ha Transmission fut alatta, akkor sanszos. Ugyanis egy meglévő 1,5 TB-os vinyómat tenném át a ketyerébe, kis híján tele van adattal, és természetesen NTFS a fájlrendszer.


csüt. jan. 13, 2011 10:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
A NAS valóban nem feltétlenül fontos elsőre. Ráérsz, ha konkrét igény mutatkozik.
Ezekben a médialejátszókban is van alapfokú torrent kliens, lehet hogy ebben már nem is annyira alapfokú a Transmission.
Egyébként is inkább csak arra hallottam panaszkodni médialejátszónál, hogy nem lehet fájlokat kihagyni a torrentből. Egyébként meg előbb-utóbb szépen letölti amit kell 20-25 W fogyasztás mellett.
A Popcorn azt hiszem az internetes tartalmakban jobb. Ennyi pénzért nemigen van jobb választás az NMT A-210-nél.

Különben is jönne a következő kérdés, hogy akkor milyen NAS-t. :wink:
Hány lemezes legyen, kell-e RAID1 vagy RAID5, meg milyen márka, tudás és minőség legyen.
Olcsó húsokkal meg lehet szívni, és egy jobb NAS többe kerül, mint a belepakolt vinyó(k).


csüt. jan. 13, 2011 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Körülnéztem kicsit. A Popcorn Hour NMT A-210 egész jónak tűnik, 54e az ára. Gigabit, NAS funkció, Wifi lehetőség, elég jól bővíthető, szóval lehet, hogy nem is kéne NAS. Legalábbis egyelőre. :)


szer. jan. 12, 2011 22:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Oké, igazad van, akkor ez is elvetve. :)
Akkor valószínűleg médialejátszó + NAS kombó lesz. A NAS már csak azért is jobb lenne, mert nem kéne 200W-tal zúgnia a gépemnek, ha fut a torrent.


szer. jan. 12, 2011 13:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
A sima DVD-t USB DVD meghajtóról tudod lejátszani. Egy PC-s régi belső DVD meghajtót is betehetsz egy külső házba, de az 5,25"-os ház nem olcsó és talán nem is sok van már.
Jobban jársz, ha a DVD-ket .iso-ba elmented, és vagy a belső merevlemezről, vagy külsőről, vagy NAS-ról játszod le. Így mappaszerkezetben, de csak egy-egy darabban lesznek a filmek és nem kell a lemezekkel vacakolni.
Az mkv fájlok lejátszása ezeknek nem gond, bár ugye az csak konténer.


szer. jan. 12, 2011 13:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
A Blu-Ray nem szempont, egy ilyen lemezem sincs. A sima DVD, illetve pl. írott DL DVD-ről MKV lenne érdekesebb, de az sem követelmény. :)


szer. jan. 12, 2011 13:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Az 50e az olyan középkategória féle lehet. Ennyiért tuti nincs benne blu-ray, de szerintem az nem is kell, hacsak nem állnak otthon glédában az ilyen lemezeid.
Merevlemezről le tudsz játszani blu-ray tartalmat eredetiben (pl. Avatar) médialejátszóról (Dune), de PC-n is viszi menüstruktúrával pl. az ArcSoft TotalMedia Theatre 5.

A HDI most ráállt erre a moduláris rendszerre, így sem olcsó, de rugalmasabban választható, bővíthető. Persze egyéb szegmensben is nyomul, jönnek egyéb drágább kategóriájú termékekkel is, mint Dune HD Max, csak győzd majd kifizetni.
Vagy Dune HD Duo, de ez sem középkategória.


szer. jan. 12, 2011 13:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Köszi TargeT a nagyon gyors választ :) Az árat valóban kifelejtettem. Nos, úgy maximum 50e körüli összeget szánnék rá, nem célom az olcsóság. Inkább legyen tartós, legyenek hozzá rendszeresen hibajavítások, frissítések, ugyanis nem tervezem lecserélni évekig. A gigabites háló valóban csak a másolási tempó miatt kellene. A router is és a gépem is gigabites, illetve ha lesz NAS, az is az lesz. Nem szeretném, ha pont ez a komponens lenne a szűk keresztmetszet. Ha viszont a hálózati lejátszás megy 100 megabites hálón is, akkor a lényegében beépített vinyó is szükségtelenné válik, mellépakolok egy NASt, és meg is van oldva a dolog. A gép tud másolni így jó nagy tempóval a gigabites NASra, a médialejátszó meg lassabb tempóval is meg tud elégedni, neki csak a lejátszáshoz kell mozgatnia az adatokat. Maga a másolás gyors lesz így is. Így ez a követelmény ki is lőve. Az N-es wifi viszont továbbra is kell viszont, mert a lakásban esetenként két tévé között hurcolnám az eszközt, és a másik tévénél már nem akarok UTP kábelt húzgálni, viszont légvonalban a router kb. másfél méterre lenne, csak egy vékony fal van a két helyiség között.

A legoptimálisabb persze az lenne, ha lenne optikai meghajtó is a cuccban, mivel előbb-utóbb még a max 8 gigás FullHD filmek is lemezre kerülnek ki, de az már jóval magasabb árkategóriát jelent. Ebből néztem a Dune Blu-ray lejátszós eszközét, de nincs bő 100e Ft-om erre a célra. Úgyhogy ezt is elvetettem. (Hacsak nem egy USB-s DVD-olvasót csatlakoztatok hozzá, már ha lehet...)

Megnézem a Popcornt és a Dune-t is, köszönöm a tippeket!


szer. jan. 12, 2011 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Médialejátszók
Nem írtál irányárat, így nem tudni mennyire alap, közép vagy felső kategória van megcélozva.
Valamiért úgy gondolom, hogy nem túlzottan alap lenne. :wink:
Ha a mindenféle formátum és .iso menük lejátszása, a minőség a cél, akkor Realtek chipes helyett gyakorlatilag a Sigma Designs chipjei jönnek szóba csak.
Sigma chipnél leginkább két márka több-kevesebb típussal a legkedveltebb, a legjobb ebben a kategóriában. Egyik a Popcorn, másik a HDI Dune.
A Sigma chipnél a gigabit ethernettel vannak gondok, bár a még a rippelt eredeti minőségű blu-ray lemezek lejátszásához sem kell gigabit NAS-ról sem, elég a 100 Mbit.
Másolásnál jelentkezhet, vagy nem ártana az otthoni hálón. Talán a Popcorn már ezt jobban megoldotta, a Dune gigabites még kísérleti fázisban van, gyakorlatilag semmit nem javít, gyorsít, inkább kikapcsolni javasolt. Talán majd egy firmware frissítés után a valamikori jövőben.
Nem minden USB wifi kártyát tud kezelni a Dune, található kompatibilitási lista, de egyébként is jobb a kábeles összekötés.
Ezen az oldalon tudsz böngészni különböző minőség és ár kategóriákban. Olcsóbb készüléknek itt a Venice-t favorizálják.
Tökéletes termék, mint sehol, ezekből sincs, mindegyiknek van előnye, hátránya. Valamilyen kompromisszum, fontossági sorrend, szimpátia, no meg pénztárca kinyitási szögének nagysága alapján kell dönteni.


szer. jan. 12, 2011 11:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás Médialejátszók
Manapság egyre jobban terjednek a médialejátszók, így gondoltam nyitok neki egy topicot. Ennek ráadásul az az apropója, hogy szeretnék venni egyet, és ebben kérném a segítségeteket, ugyanis átnéztem már jópár tesztet, de még nem találtam meg azt a lejátszót, ami mellett nyugodt szívvel letenném a voksomat.

Alapkövetelmények:
- mindenféle elterjedt videoformátum zökkenőmentes lejátszása, főleg full HD MKV, DivX/Xvid
- jó képminőség
- ISO-ból DVD lejátszása menüvel
- korrekt feliratkezelés
- Gigabit Ethernet
- Wi-fi
- HDMI kimenet (még szép)
- normális távirányító (könnyen lehessen hangsávot, feliratsávot váltani)
- optikai vagy koaxiális hangkimenet
- hálózatról filmlejátszás (NAS, számítógép megosztott könyvtára, stb.)
- firmware frissíthetőség

Jó lenne, ha lenne benne:
- HDD beépítés lehetősége vagy eSATA, de ebben az esetben kezelje az NTFS-t is teljes körűen
- DTS dekóder

Nem szempont:
- képnézegetés
- zenehallgatás
- nem kell csendesnek lennie
- ha korrektül kezel NAS-t, nem kell bele torrent kliens
- internetes funkciók (pl. youtube, stb.)
- szép menü
- kártyaolvasó

A válaszokat előre is köszönöm. :)


szer. jan. 12, 2011 10:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 30 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség