Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 8:08



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Rozso írta:
Itt a megoldás a fórum gondjára!

Át kell rakni a motort erre a gépre:
http://www.iif.hu/szuper/

Hihi :) És milyen célból, tudományos kutatással vagy felsőoktatási célokkal indokoljuk meg a kérelmet? :)


csüt. jan. 13, 2005 21:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Itt a megoldás a fórum gondjára!

Át kell rakni a motort erre a gépre:
http://www.iif.hu/szuper/


csüt. jan. 13, 2005 21:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Aham, én is a szilikózis miatt utálom takarítani a gépet. Egy böszme nagy álló házam van, annak az aljára már mi leült.. :D Sokáig egyébként rajta sem volt a köpeny, ez abból a szempontból jó volt, hogy nem ragadt bele a kosz :D

De igazad van, tényleg gyakrabban kellene takarítani a vackokat, csak hát... :) Egyébként akinek lecserélhető előlapos/hátlapos telefonja van (akad még olyan, ami nem ilyen?), és nem szedi le párhavonta rendszeresen takarítani, az is meglepődhet, mi "dzsuva" be tudja magát fészkelni az elektronikába. Leghálátlanabb feladat mégis a billentyűzet takarítása, legalábbis ha nem csak úgy összecsapja az ember (szerintem) :twisted:


csüt. jan. 13, 2005 17:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Egy kicsit más, de nem akartam neki új topicot nyitni. Tegnap szétszedtem a gépet (azért nem ripityára, de vinyók és videokártya ki, kábelek le), hogy kitakarítsam. Az a pormennyiség, amit megint magába szívott 2 hónap alatt... Egyébként nem egy döglött szúnyogot találtam benne, és már nem az első alkalommal. Hogy miért gerjednek a gépemre?! :)
Naszóval az összes venti ki, alapos pucolás. A pormennyiségre jellemző adat, hogy először porszívóval estem neki a ventiknek is és a gép belsejének is, és utána is a porszívócső alatt pucoltam az ecsettel, mert különben köhögés és szilikózis. Röpke két óra alatt végeztem a ház nagyjának portalanításával, a vinyók takarításával (a nagyvinyó alján van vinyóhűtő is, hogy ott is mi volt...), és az összerakással. Eredmény: Intel gyári hűtővel (2.8 GHz Northwood) egész éjszakás (kb. 6 órahossza) SETI után 43 fokos volt a proci, kellemes meleg szobahőmérsékletű szobában (nem szeretek hidegben aludni én sem :)). Majdnem terheletlenül 28-30°C. Az alaplap teljes terhelésen 34°C. Előtte 52°C körül járt a processzor csutkán hajtva.
Ennyit ér a portalanítás, meg az az öt házhűtő venti és persze a vinyóhűtő (amikor kikapcsoltam a gépet, a vinyók majdnem hidegek voltak többnapos folyamatos működés után, Maxtor mindkettő, a 120GB-osat két venti hűti (ebből az egyik a házba fújja be a levegőt kintről), a 40 GB-os csak egy másik házhűtőnek van az útjában). Ja és a gép rendkívül csendes. Tudom, hogy nem hiszitek el, én se hinném. Mind az öt házhűtő ventillátor 2200-as fordulatszámon pörög, a processzorhűtő 2750-en. A táp meg egy kétventis Chieftec, ami szintén halk. A vidkártyán Top Tech Cooling hűtés van gyárilag (gyakorlatilag zéró hangkibocsátás). Nem dicsekvésképpen mondom ezt, csak próbálok példát statuálni, hogy érdemes takarítani a gépet néha :) (Jövő héten járok utána a szűrőnek a ventinyílások elé, mert azért nem mindig van kedvem havonta szétszedni a gépházat.)
Szóval... ha vége a vizsgaidőszaknak, pucoljátok ki Ti is :) (Nekem nincs még vége, csak tanulás helyett még ezt is szívesebben csinálom :D )


csüt. jan. 13, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
nem nevetek rajta, hogy pont most jutott eszedbe neked is, mindig tudtam, hogy közel áll hozzám a telepátia :lol: 8)

igazából a sebességet talán lehetne kompenzálni egy raid-szerű megoldással, hogy a vezérlője mondjuk egyszerre több elemre ír és így mondjuk párszoros sebességugrás elérhető, csak elég töredezettek lennének az adatok...

hát az ára... na igen, ez probléma... amúgy ha már az ár: miért kerül ennyivel többe egy memóriakártya mint egy vinyó (ha azonos lenne a kapacitásuk)?

de nem volna rossz ha összejönne :)


kedd jan. 04, 2005 23:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Viszont azon túl, hogy most még rohadt drága, tuti, hogy ez lesz a jövő valamilyen formában... Csak győzzük kivárni.

Üdv!


kedd jan. 04, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az még hagyján. Milyen ára lenne egy ilyen eszköznek? Jóformán nem lenne, aki megfizetné. Gondolj bele, mennyibe kerül ma egy 1 GB-os memóriakártya, és ebből csak 40-et paszírozz össze, plusz az adatokat elosztó vezérlőrendszert (hova mi kerüljön, stb). Irdatlan pénzbe kerülne. Szerintem ahhoz hasonlítana, mint most egy pl. 64 prociból álló rendszer összepakolása...


kedd jan. 04, 2005 23:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Röhögni fogsz, de vagy 1 napja jutott ez pont eszembe, aztán elhessegettem a gondolatot, mert egyenlőre az UltraSD kártyák olvasási sebessége se nagyon éri el (sőt! meg se közelíti) az 50MByte/s-ot, ami a mai vinyóknál már általánosnak mondható szekvenciális olvasásnál.

Üdv!


kedd jan. 04, 2005 23:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
remélem nem kérdezek teljesen ostobaságot, de inkább itt teszem fel a kérdést, mint új topicban:

manapság már elég kis fizikai mérettel gyártanak SD, MMC vagy éppen miniSD kártyákat. azon gondolkoztam, hogy vajon miért nem próbálkoznak olyannal, hogy ilyen memóriaelemekből tegyenek össze egy "merevlemezt".
mert ugye ebben nem lenne mozgó alkatrész, talán csak a hűtés, és egy vinyó térfogatába be lehetne rakni minden bizonnyal 50-100GB-nyi SD-chipet.
ezzel gondolom elég jó átviteli sebességet, meg elérési időt lehetne produkálni...
vagy nem?


kedd jan. 04, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Rockstar Classics Volume 3: Grand Theft Auto 2
http://www.rockstargames.com/classics/

A Rockstar Games lehetove tette a GTA1 teljes verzioja utan a full GTA2 ingyenes letolteset is.
(353 MB .zip file, includes install .exe, readme .txt file, and a .pdf of the original PC game manual)
8) Jol kezdodik a karacsony. Nattyon allat, haloban is.


UI: Ugy tunik mindenki le akarja tolteni, ezert Rockstar-ek most atmenetileg szuneteltetik a linket amig kisebb lesz a forgalom.
Addig is Bittorrent:
http://www.isohunt.com/
File-hoz: GTA2 (vagy ami szemnek szajnak ingere :wink: (az szajnak koromnek fajdalma :lol: ))
Search: Torrents
...majd torrent file (nehany KByte) letolt es pl a BitComet nevu progival megnyitva mar jon is az aldas ... igaz neha eleg lassan


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lossfer szer. jan. 12, 2005 14:14-kor.



szer. dec. 22, 2004 10:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Na igen, előttem már elmondták a lényeget az EMMA-ról... Az sem megy csak úgy bárkinek, komoly biztonsági előírásoknak megfelelően kapcsz egy jelszót hozzá, hogy akárki ne lássa, de ott is csak azt fogod látni, hogy Te melyik munkáltatónál mikortól meddig voltál bejelentve.
Cégszinten listát kapni nem lehet! Nem támogatja az OEP szoftvere!
Mintegy mellesleg megjegyezném: az EMMA nem elsősorban a mezei felhasználóknak készült, hanem a munkáltatóknak, hogy neten is bejelenthessék alkalmazottaikat, a saját bejelentett állapotunk ellenőrzésének lehetősége csak "bónusz".

Üdv!


pén. dec. 17, 2004 23:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
www.emma185.hu az egesz pontos cim, de jelszot csak szemelyesen lehet igenyelni, nyaron 1honap alatt keszult el... es azt is csak szemelyesen adtak at :-)


pén. dec. 17, 2004 16:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Köszi


pén. dec. 17, 2004 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
EMMA-nak hívják ezt az adatbázist, a www.afsz.hu -ról el lehet érni elvileg.


pén. dec. 17, 2004 10:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Kb. 8 hónapja pont azért hoztak létre egy honlapot, hogy minden dolgozó maga megnézhesse otthon, hogy bejelentette-e a főnöke, vagy a tudta nélkül nem. Csak már nem emlékszem a címére.


pén. dec. 17, 2004 9:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Elvileg SEM kell a neten lennie, mivel ezek az adatok személyiségi jogokat is sérthetnek. Az OEP-re illetve a MEP-ekre tartozik a dolog egyébként, az ő részükre kell a munkáltatónak a bejelentést elküldeni. Ha valaki tudni akarja, be van-e jelentve munkáltatójánál, a legegyszerűbb, ha bemegy az egyik MEP-be, vagy az OEP-be, és megkérdezi. Meg fogják mondani neki, mert a saját adatairól és érdekeiről van szó. Egyébként nem vagyok teljesen kívülálló a dologban (igaz, csak "másodkezű"), viszont az ilyen adatkiadásokkal való játszadozás a köztisztviselő munkahelyébe kerülhet, ezt komolyan, nagyon(!) komolyan veszik...
Egyébként ha konkrét cégről akarod megtudni, hogy ő kiket jelentett be, azt maximum a cégnél illetékestől lehet, mert az OEP adatbázisban a cégeknél konkrét személyek nem látszanak, csak a létszámuk. Az, hogy melyik cégtől van bejelentve valaki, csak az ő nevénél és saját adatainál látszik.

Üdv!


csüt. dec. 16, 2004 22:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Meg tudná nekem valaki azt mondani, hol találom meg a neten, hogy egy cégnél kik azok a dolgozók, akik be vannak jelentve?

Elvileg fent kell lenni az APEH, OEP vagy valaki más honlapján.

Köszi


csüt. dec. 16, 2004 15:27
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ó, köszönöm, modem reboot kellett :) Már egy hete hasít, mint az állat :) 350 KB-tal "szokott" jönni :)


szer. dec. 08, 2004 16:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Nagyon off, de ajanlom mindenkinek ha van 1-2 szabad perce.
http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=3743
http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=3734
Hirlevel menupontnal lehet feliratkozni a korlevelukre. Hetente max 1-et kuldenek, tele jobbnal jobb cikkekkel.

Sy: en classic -os vagyok es most 100KB/Sec -el jon max. Bar mikor elkezdodik a letoltes 200KB/Sec egy pillanatra majd visszaesik 80-100 koze.
A sebességnövelés tervezett menetrendje:
Budapest: kész
Elvileg mar mennie kene.


szer. dec. 08, 2004 13:34
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Most akkor hasít már valakinél a cselló? Mert itt nálam továbbra is csak 120-125 KB-tal jön (pluszos vagyok), pedig azt mondták, hogy dec 1-től upgrade-elnek. Ja, a helyszín Újpest kertvárosi része.


csüt. dec. 02, 2004 11:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Hali!
1.Nalam is Chello van. Nyaron mikor raktam ossze az uj gepet kellett egy uj PCI-os SMC halokaresz is. Vettem is egyet hasznaltan 1,5e penzert. Csak sajna kontakthibas a csatlakozoja igy gyakran szakadt meg a netkapcs. Mivel elegem lett az allando UTP kabel(kabelmodem-SMC Lan) mozgatasbol, atalltam USB-re(kabelmodem-alaplapi USB kivezetes). Ugyan a szerelo aki hozta ezt az uj Motorola modemet mondta hogy nem erdemes igy hasznalni...(mar nem emlekszem miert), de sztem meg gyorsabb is lett a net.

http://prov.chello.hu
Kábelmodem: docsiscm
MAC cím: 00:0e:5c:cf:a5:3c
Ezek szerint itt most akkor a kabelmodem mac address-et hasznalja.
Tenyleg mar alig varom hogy 768kbit/s -rol 1,5Mbit/s-re alljanak at. Ez milyen durva mar. Meg fogja erni a Chello-nal maradni. Plane ha meg a kozalkalmazottaknak jaro kedvezmeny is osszejon.(7rugora lemenne a havidij) Alakulnanak a dolgok rendesen. :D

2.
`ASUS K8N-E Delux
Athlon 64 3200+
Sapphire 9800pro
2x512 MB DDR400 ram
Pioneer DVD-108
Casetec CK-1018B ház
Coolink 350 W táp`

Koffi istenkiraly a konfigod. Par ev mulva en is hasonlokeppen teszek. Athlon 64 rulez. Csak annyit meg hogy inkabb Chieftec(360w=<) kellene a konfighoz. Igaz az a 45 fok nem rossz, de a 9800 pro azert mar ATI-nal is eszi a wattokat, raadasul nyaron lesz ez meg igyse.
Nalam a 950-es Duron most 42 fokos , nyaron 49 volt.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lossfer csüt. dec. 09, 2004 14:07-kor.



kedd nov. 30, 2004 10:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
Sy írta:
és van egy kérdésem is: mi használja már ki az új AMD-ben rejlő 64 bites erőt? Linux alól nyomod? Vagy csak előre gondolva a jövőre? :)


Nem, nem linuxon nyomom, inkább az utóbbi.
Igazándiból jódarabig úgy tudtam, hogy Cad-hez inkább az Intel platform
a megfelelőbb, de addig vártam a vásárlással (anyagi okok miatt), hogy közben az Intel -olvasmányaim szerint- kisiklott a fejlesztési iránnyal,
ráadásul jött az AMD 939-es platformja ami lenyomta a 775-ös tokozású
A64-es árát. Így ez kedvezőbb vétel lett. Igaz hogy ezzel a foglalattal már
nem nagyon tudok bővíteni később, de kérdem én két-három év mulva mit lehet bővíteni egy alaplapon, ha akkor pl. DDR2-es memória lesz az elterjedtebb=olcsóbb, vagy pl. a PCI-express VGA lesz az elterjedt és olcsóbb?
Szóval egy "kifutó modellt" vettem "extrásan" amit szeretnék legalább négy évig viszonylag kevés kompromisszummal használni (édes álom).
Tehát egy kiegyenltett rendszert próbáltam összepakolni.
Hogy mi használja ki a 64 bites erőt? Fogalmam sincs. Talán most még semmi ami a gépemen van.
De van egy-két durva 3D-s CAD-rajzom, amivel egy P4-es 2GHz-es gép
(ki tudja milyen egyéb összetevőkkel) meghalt.
Egy érdekesség: A házban egyenlőre semilyen ventillátor nincs,
de a proci hőmérséklete nem képes 45 C-fok fölé menni (gyári hűtővel)
3Dmark 2003-ban alap beállításokkal 5925 pontot csinált, bár fogalmam sincs, hogy játékokon kívül ez jó-e valamire. Igazi CAD-es VGA-ra nincs pénzem (pl. 3D labs, ATI Fire GL), de szerintem ezzel is elketyegek egy
darabig.
Szóval kb. ennyi.
üdv,
Koffi.


kedd nov. 30, 2004 6:31
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Viszont azt nem mondtam, hogy egy router is van a képben. Nem nagyon értettem az elmondásból, hogyan csatlakozik pontosan a két gépre, de gondolom, rögtön a kábelmodem után megoszt, és onnan megy a két gép felé a net. Persze lehet, hogy nem is router, hanem switch, de hát az illető még annyira sem ért hozzá, mint én, én meg sajna a hálózatokban nem vagyok annyira otthon :(


Nincs mit! Nálam is egy router ül a hálózatban, ez osztja a netet, már amikor több gép csatlakozik fel :) És minden automatikusan van. Igaz, nekem a routernél be van állítva, hogy a DHCP-szerver a 192.168.0.2-től ossza az IP-címeket (az 1-est értelemszerűen a router kapja); de persze lehet ezt másként is konfigurálni.

Persze azt hozzá kell tenni, hogy a UPC-s net addig nem fog menni, amíg a hálókártya MAC-address-éhez van beállítva az előfizetés (és a router benn ül a helyi hálózatba). Ha ugyanis rádugod a routert a modem és a gép közé, akkor a modem már a router fizikai címét fogja "látni". Ezen kétféleképp lehet változtatni: vagy beszólsz a központba, hogy elromlott a hálókártya, újat vettél és bediktálod a router MAC-address-ét :) vagy átírod a router fizikai címét. Erről itt részletesebben olvashatsz, ha érdekel:
http://www.terminal.hu/newsread.php?id=05205905020301


hétf. nov. 29, 2004 23:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
koffi írta:
Ezúton elnézését kérem Sy-nak, ha sértőnek érezte modorom.


Nem éreztem sértőnek :) A kérdésedet sem tartottam érdektelennek vagy feleslegesnek, annak is helye van itt (ahogy a rá adott válaszoknak is). Csak feleslegesnek tartottam adott témában a ki tudja már hanyadik új témát megnyitni. Így a sok topikban elvész az infó, aminek további következménye, hogy még újabb topikok nyílnak :) Nem azt mondom, hogy az a legjobb, ha külön topik van minden hardvernek (például monitor, winchester, videokártya stb.), de az sem jó, ha videokártyás topikból több van, mint ami egy oldalra egyáltalán kifér.

Na, nem ragozom tovább :) A gépedhez pedig gratulálok, és van egy kérdésem is: mi használja már ki az új AMD-ben rejlő 64 bites erőt? Linux alól nyomod? Vagy csak előre gondolva a jövőre? :)


hétf. nov. 29, 2004 23:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ámen...
Igazad van McLaca. Sajnos leginkább az ellenkezőjét lehet tapasztalni. Nemcsak itt, máshol is... :(


hétf. nov. 29, 2004 23:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én inkább ahhoz gratulálok, hogy vannak még olyan fórumtársak, akik képesek elnézést kérni, mert vannak olyan intelligensek. Természetesen a véleméyn mindenki sajátja, ha azt leírja, azzal nem a többieket kívánja meggyőzni, hanem a saját szemszögét próbálja ismertetni.
Koffi: a hozzáállásod nagyon korrekt. Bárcsak mindenki így állna a dolgokhoz...

Üdv!


hétf. nov. 29, 2004 20:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Tetszenek az alkatrészek, bár nem mindet ismerem közelebbről, max a márkát. Úgy néz ki, tényleg figyelted a terminalos javaslatokat. :)
Gratulálok a gépedhez!


hétf. nov. 29, 2004 11:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 46
Hozzászólás 
Üdvözlet mindenkinek!

Az utóbbi időben nem tudtam látogatni a fórumot, mivel sajnos otthon nincs internet hozzáférésem, a munkahelyemen
pedig ritkán van időm fórumozni. Ezt csak azért közlöm, mert amint látom
félreértésre adtam okot legutóbbi hozzászólásommal,
melyet hirtelen felindultságomban írtam. (Idézem önmagam alább.)
Ezúton elnézését kérem Sy-nak, ha sértőnek érezte modorom.
Mindazonáltal személyeskedőnek tetsző megjegyzéseimet visszavonva, de véleményemet fenntartom. Nem várom hogy egyet értsen vele bárki
is, és elfogadom az azok által hozott szabályokat akik azért dolgoznak
ezen a fórumon hogy rendesen működjön. Ezentúl figyelmesebben körülnézek mielőtt kérdezek valamit.

Más:
Végre nem csak a partvonalról kell figyelnem a témákat.
kb. egy év terminál fórumozás után végre sikerült megvennem saját otthoni
gépemet. A konfig összeállításában szinte teljes egészében ez a fórum
volt segítségemre. A teljes analfabétizmustól eljutottam legalábbis arra a szintre, hogy önállóan kiválasszam azokat a komponenseket, amelyekre
nekem szükségem van.
Köszönet érte minden hozzászólónak.
Ha nem számít reklámnak leírom ide a konfigot:
ASUS K8N-E Delux
Athlon 64 3200+
Sapphire 9800pro
2x512 MB DDR400 ram
Pioneer DVD-108
Casetec CK-1018B ház
Coolink 350 W táp

Némi játék mellett főleg CAD-re használom majd, remélem nem fog
megakadni. Egyenlőre még nem szakítottam meg, de majd igyekszem.


koffi írta:
Tisztelt Sy!

Lezártad a topicomat, mert unod a témát.
Megértem, hisz moderátor vagy, naponta olvasod.
Én viszont ritkábban jutok nethez és valahogy elkerülte a figyelmemet
hogy Videokari témát már megbeszélték.(?) Ráadásul az első oldalon nem
láttam a topicok közt. Ezért bocs.

DE!

-Konkrétan az én kérdésem nem vitatták meg.
-Ha mégis feltenném ott (lelakatolt) kérdésem, valószínűleg sokan nem
néznék meg olyanok, akik egyébként tudnának segíteni, de messziről
kerülik az ATI vs. NVIDIA tipusú szájtépéseket, ezért meg sem nézik a
gyanús topicokat.
-Szerintem egyértelmű topic címre szívesebben válaszolnak.
-Szerintem egy fórum nem a moderátorok szórakoztatására kell hogy szolgáljon.
-Rendet sokféle képpen lehet tartani. Ha ez így megy tovább ahogy ti csináljátok, akkor lassan az egész első oldal a tipus-topicokkal lesz tele.
Ha valakinek kérdése van, válasszon egy skatulyát, olvasson el 14 oldal fölösleges információt,
majd szóljon hozzá 650. -ként és várjon hátha lesz még aki szintén
elolvas 649 hozzászólást és ha még nem őrült bele talán válaszol is.

Szerintem ez rossz koncepció. Ha érdektelen egy téma vagy kimerült, úgy is hamar elsüllyed a topic. Ha meg csak azért nem süllyed el mert egyedül a témaindító tartja életben, arra ott vannak tényleg a moderátorok. Így frissebb, áttekinthetőbb lenne miről folynak a témák a fórumon első látásra.

Szóval ha megértettél, feloldhatnád a topicomat, hátha van rajtatad kívül más értelmes ember is a fórumon aki megosztaná velem tapasztalatait
és ellentétben veled nincsen csömörea témától. Ha nincs ilyen, úgy is eltűnik a téma.

kössz,
Koffi.


hétf. nov. 29, 2004 8:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én oregano-mániás vagyok ;)


vas. nov. 28, 2004 11:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Scorp írta:
Fuszeres mezeskalacs? Az milyen? :)

Jajj... Óriási méreteket ölt a magyar konyhai analfabetizmus... :cry:
A fűszer fogalma nem egyenlő a só-bors-paprika hármassal.
A mézeskalácsba a következő fűszerek kellenek:
- fahéj
- szegfűbors
- szegfűszeg
- csillagánizs
- gyömbér
(- esetleg szerecsendió, elrontani nem fogja és kakaóba is kiváló gyömbérrel kombinálva)
Természetesen mindezek őrölve.
Kiszaladtam a konyhába, hirtelen felindulásból megszámoltam: 38 féle különböző fűszer van a fűszeres polcunkon. (+ szójaszósz + worchestershire szósz (ami kb. ecetes szójaszósz :) ) + szezámolaj )

Üdv!


vas. nov. 28, 2004 10:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sy írta:
[...]
Kösz a segítséget! Én is így gondoltam, ezt is csináltam, a DHCP alapból be volt kapcsolva, és annak tudatában, hogy a Chello is dinamikus IP-t használ, gondoltam, hogy ki tudja osztani neki a hálózat magától. A DNS is úgy lett beállítva, ahogy mondtad, tehát akkor működnie kell. Viszont azt nem mondtam, hogy egy router is van a képben. Nem nagyon értettem az elmondásból, hogyan csatlakozik pontosan a két gépre, de gondolom, rögtön a kábelmodem után megoszt, és onnan megy a két gép felé a net. Persze lehet, hogy nem is router, hanem switch, de hát az illető még annyira sem ért hozzá, mint én, én meg sajna a hálózatokban nem vagyok annyira otthon :(

Üdv!


vas. nov. 28, 2004 10:26
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
McLaca írta:
a chellonál azon túl, hogy a gépem hálókártyája a kábelmodembe van dugva, szükségesek egyéb beállítások (ip-k, jelszó, stb...), hogy működjön? Vagy sima Microsoft Network bejelentkezéssel és automatikus ip kiosztással is megy?? ADSL-em van, így a Chelloról fogalmam sincs.


Kapcsold be (ha nem úgy van), hogy automatikusan jusson IP-címhez meg a DNS-szerver címéhez. DHCP-t engedélyezni kell, és ennyi. A csellónál ugyanis a hálózati egységed (hálókártya, router) MAC-addresse (azaz fizikai címe) alapján azonosítanak be, ezért soha nem kell jelszót gépelni :) Persze akkor igen, ha a csellós mailboxodat is használni akarod, de hát melyik levelezőszerverre ne kellene bejelentkezni? :)


vas. nov. 28, 2004 9:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Fuszeres mezeskalacs? Az milyen? :)


vas. nov. 28, 2004 5:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Jaja... ülni a karácsonyfa mellett este az ablaknál, nézni a hóesést, miközben forró kakaót szürcsölget az ember és a szobát átjárja a friss mézeskalács fűszeres illata... Hmmm...
Na és ha van még hozzá egy kandalló is, amiben ropog a tűz, és netán egy erdőbéli fenyves tisztásán álló házikóban történik mindez, aminek a belső falai rusztikusak (látszanak a gerendák, vakolat nélkül), az már a tökély...

De ha már ide tévedtem: nem tudnám hova írni (valszeg a szoftver fúrumba illene, de nincs kedvem átmászni oda), így itt kérdezem: a chellonál azon túl, hogy a gépem hálókártyája a kábelmodembe van dugva, szükségesek egyéb beállítások (ip-k, jelszó, stb...), hogy működjön? Vagy sima Microsoft Network bejelentkezéssel és automatikus ip kiosztással is megy?? ADSL-em van, így a Chelloról fogalmam sincs.
Előre is kösz!

Üdv!


szomb. nov. 27, 2004 23:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
És már mióta nem volt fehér Karácsonyunk... max egy kicsi hó mutatóba. Legalábbis erre a Dél-Alföldön. :(


hétf. nov. 22, 2004 0:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
2 eve olvasgatom a terminal hardver forumat, ebbol az elso fel ev szo szerint csak olvasassal telt el. Nekem ez igy volt termeszetes.

Igen-igen tegnap delelott itt Ujpesten marhara esett a ho, igaz semmi sem maradt belole, meg egy orara sem. De nagyon hangulatos volt.
En minden evben akkor lennek elegedett ha a Karacsony es az Ujev elso napja hofeher lenne. Az az igazi. :wink:


vas. nov. 21, 2004 20:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Erre sütött a nap, nem is volt rossz idő, de mostmár irdatlan hideg van.


szomb. nov. 20, 2004 18:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Archon írta:
(...)Nem tudom, hogy meg lehetne-e oldani, hogy regisztrációkor KÖTELEZŐ legyen
átolvasni a fórumszabályzatot? Akkor is lennének persze problémák, de az intelligensebb ember tanulna belőle, az tuti.
Sy?(...)


Az a gond, hogy én ahhoz innen az adminból nem tudok hozzányúlni. Mármint a regisztráláskor megjelenő szöveghez. Mint ahogyan azt sem tudom elérni, hogy az első pár hozzászólásig ne lehessen új topikot nyitni, csak hozzászólni (szerintem ez is hasznos lenne). Ehhez bele kellene nyúlni a motorba, nem nagyon, de ezt csak a programozó tudja megtenni, én nem (és nem csak azért, mert nem értek hozzá, hanem mert jogosultságom sincs :)).

Más téma: délelőtt havazott Észak-Pesten, úgy örültem neki :) Igaz, el is olvadt nagyjából, ami leesett, nálatok mi a helyzet?


szomb. nov. 20, 2004 17:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nem baj Archon, mi meghallgatunk. A pszichiáter díjszabását megtalálod a weblapomon :D
A regisztrációkor megjelenő fórumszabályzatra már én is gondoltam, fel is vetettem régebben.
A többihez most nem tudok mit hozzáfűzni, szimplán csak egyetértek mindennel...


pén. nov. 19, 2004 12:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Egyetértek Zsivaagoo-val. Eléggé zavaró, hogy rengeteg új felhasználó egyszerűen nem veszi a fáradtságot elolvasni
egy közleményt, helyette berúgja az ajtót, és elkezd nagy hangon óbégatni,amikor meg egy tapasztalt fórumozó
rászól, akkor meg kiakad, mint a vasajtó. Nem tudom, hogy meg lehetne-e oldani, hogy regisztrációkor KÖTELEZŐ legyen
átolvasni a fórumszabályzatot? Akkor is lennének persze problémák, de az intelligensebb ember tanulna belőle, az tuti.
Sy?

A tiszteletlenségről/nagyszájúságról/hozzá nem értésről:
Én ugyebár használt/új eszközökkel foglalkozó sztech boltban vagyok eladó/szervízes. Elmondhatom, hogy elég
nagy tapasztalatom van pl a szervízelésben egészen az XT-től az XP ig. :D (Sajnos a 64 bitesekkel még nem találkoztam)
De mégis van annyi önkritikám, hogy elismerem: én néhány fórumozóhoz képest nulla vagyok. De azért
azt nem szeretem, ha egy 12 éves "FPS bajnok" jön, és megmondja nekem a frankót, természetesen féligazságok
és félig megemésztett és visszaböfögött szemét formájában. Azt figyeltem meg, hogy a mai világ sajnos ezen
az úton halad. Mindenhol azt verik beléd, hogy: legyél "agilis" (ugass le mindenkit, nem baj, ha nincs igazad), "célorientált"
(csak magaddal törődj, mindenki mást le kell syarni), "dinamikus" (pörögj, mint cserebogár a hátán). Ezek egy jó
manager tuljadonságai. Ezt magyarázza mindenki, és természetes, hogy a fiatalabb korosztály is nyitott szemel jár, látja,
hogy apuci átgázolt 40 emberen, kirúgott 20 alkalmazottat csak azért, mert nem volt elég széles a mosoly az arcukon,
és lám, mégiscsak jól csinálja apu, mert van három 20 millió Ft-os BMW-je. Mit tesz a trónörökös? Követi a példát
(tisztelet a kivételnek), a jelszó: járt utat járatlanért el ne hagyd!
Tehát ő is agresszív lesz, nagy valószínűséggel, a tiszteletnek írmagja sem marad benne. Szóval nagyon nem kell csodálkozni, ha egy új felhasználó elküld a pycsába Zsivaagoo. :lol:
(Ez az y-os dolog teszik, csak sztem mindjárt jön Sy, és úgy seggberúg, hogy Gyöngyösön esek vissza a hóval :D )

Uhh, ez kicsit hosszú lett. Sebaj. Legalább leírtam ami már régóta piszkálja a csőröm. :)
A pszichológus is azt mondja, hogy beszéld ki magadból, hogy mi bánt... :roll:


pén. nov. 19, 2004 6:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Jártak? :) (Járnak?)


pén. nov. 19, 2004 0:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1086
Hozzászólás 
Zsivaagoo: sajnos igazad van. Azt nem ertem, hogy aki meg irni/olvasni sem tanult meg rendesen, annak hogyan lett meg a 8 altalanos? Meg a tobbi iskola? Vagy az ilyen emberek hova jartak iskolaba???


pén. nov. 19, 2004 0:39
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Zsivaagoo írta:
kicsillagozza a syarvast, az őyikét a syarvert, de a LÓPIKULÁ-ra bisztosss nincs felkészülve. :lol:

És az előbb reklamál a helyesírásért (hozzáteszem, hogy nem az ipszilonok miatt jegyeztem ezt meg).. :)

Egyébként őszintén szólva nem tudom, mi a szösz az a syarver, de nem hiszem, hogy a sza rvas olyan gyakori szó lenne itt a fórumon :) A tisztitásra használt kendő pedig mikroszálas, tessék megtanulni :D

Állítólag tényleg jobb a mű anyag, nekem a Vision Express-be mondták, hogy a **** jobban karcolja a szemüveg lencséjét, mint a speckó mikroszálas kendő. Arra már nem emlékszem, hogy külön pénzt kértek-e el érte, amikor megvettem az aktuális okulárét, szóval lehet valami összenfonódás is ott :) De kíméljük a sza rvasokat (és akkor a fórumcenzúra sem izgul be).


csüt. nov. 18, 2004 21:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Zsivaagoo: én sem számítok öregnek, de hihetetlen tényleg, amit a mai fiatalok megengednek a maguknak. Kb. 17 éves lehettem, amikor egy kis 10 éves elkezdett nekem pattogni. Ugyanolyan voltam, mint Te, kiskoromban: tiszteltem az idősebbeket (kivéve, ha ok nélkül szemetek voltak velem, ez ma is így van). A kiskancsó elkezdett szórakozni velem, egészen addig, amíg el nem kaptam a nyakát hátulról. Utána még, amíg a középsuliba jártam, mindig előre köszönt...
A mai fiataloknak semmi se szent. Tisztelet természetesen a kivételnek. (Itt beszélhetnék néhány idős emberről is, akik egészen addig alig tudnak mozdulni, amíg nem fut be a villamos. Akkor aztán nyakukba veszik a járókeretet, eldobják a botot és meg se várják, hogy leszálljunk, már dúródnak felfelé (persze gyökkettő tempóval) és még nekik áll feljebb, ha megjegyzem, hogy én bizony ugyanazon az ajtón szeretnék LEszállni.)

És - hogy az első kérdésedre válaszoljak - igen, észrevettem én is.
Az utolsó felkiáltással pedig már elkéstél... néha röhögök, néha sírok azon, amit a kis ficsúrok összehordanak a buszon mögöttem... De igen, ők a királyok. És ezt mindenkinek tudnia is kell! (A Linux pedig egy "használhatatlan xar", mert a vindózt fel lehet telepíteni.)


csüt. nov. 18, 2004 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Májsztrók!

Nem kéne finomítani már egy kicsit a Syar szűrőn ?

Mert kicsillagozza a syarvast, az őyikét a syarvert, de a LÓPIKULÁ-ra bisztosss nincs felkészülve. :lol:


csüt. nov. 18, 2004 19:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
A régi fórumtársakhoz szólok!

Nem tudom, hogy észrevettétek-e, hogy kezd hígulni a "közönség". Mind színvonalban, mind szellemileg, mind probléma-megoldás/feltevés viszonylatában. Mert:
- Nem olvasnak, csak követelnek/"óbégatnak": azaz
"Hagyja a dagadt ruhát másra,
Engem vigyen fel a padlásra!" [Hiszti.] DEAZONNALBAKKER!!!!
- Helyesen írni -magyarul- nem tudnak.
- Sem (a kort, sem) a tapasztalatot nem tisztelik. ----- Anno szerettem volna elsőévesként billiárdozni. Tisztelettel néztem az ötödéveseket, akik bűvölték a billiárdgolyókat. Engedélyt kértem nézni!!!!!!! Amikor ötödéves lettem, a pofátlan elsőévesek benyomultak a szobánkba, hogy "- Úgy hallottuk, nektek van billiárdbőrötök. Adjatok, mert billiárdozni akarunk. [Hoppá!]
- Milyen bőr kell? Hasbőr, vagy hátbőr?
- Melyik jobb ?
- Hát, a hátbőr.
- Akkor adjatok olyat.
- Kérlek szépen. Csak előbb fordulj meg.
Az elsős delikvens megfordult, és a szobatársam olyat rúgott a hátsó fertályába, hogy elment a kedve a billiárdtól egy darabig.

Lehet, hogy már kezdünk itt is így állni? [Már minden hülye nekiáll "SZÁMÍTÓGÉPET VENNI/BUHERÁLNI". Ráadásul Sulinetben? És egyből hozzáértő lesz, mert neki van otthon számítógépe?] Add uramisten, hogy ne így legyen :!:


csüt. nov. 18, 2004 19:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 186
Hozzászólás 
Ne moda akarok menni, hanem egy mobilt rendeltem. Elég gáz lenne, ha egy trafót is cipelnem kéne a töltővel együtt.

A dugó az ugyan az, mint az amcsiknál, ahogy láttam a képen. (Háraomszög alakú, fölül henger, alul 2 függőleges lapos) Onnan egy IBM laptopot rendeltem, és szerencsém volt, hogy 100-240V-ig bírta a töltő, úgyhogy csak egy bicska kellett neki.


szomb. nov. 13, 2004 21:11
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Naszóval. Japán 100V, US 110V, Európa 230V, UK 240V a Genius szettem doboza szerint.


pén. nov. 12, 2004 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
ThinkPad233 írta:
Érdekelne, hogy az angoloknál 220V-t van, vagy majmolják az amcsikat, és nekik is 110 jön a konnektorból?

Hali!

220 van náluk is!
Viszont a legtöbb helyen érdekes dugaljat használnak, ha szállodában fogsz aludni, akkor általában van nekik átalakítójuk, úgyhogy nem lesz gond! Ha viszont nem szállodába alszol, akkor előre kell erről gondoskodni!


pén. nov. 12, 2004 10:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Asszem 220. (Nem 230.)
A Genius szettemen pont ott volt az összes lényeges kiosztás (persze megmatricázva a 230V/EU felirat). Ott volt UK, USA, Japán, .... Ma úgyis megyek a garázsba, ha minden igaz, és megnézem.


csüt. nov. 11, 2004 17:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség