Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 1:58



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Idézet:
7 pont, amiben megegyezik a Windows és egy átlagos nő:


1. Szinte mindenkinek van vagy volt már.

2. Logikusnak tűnő szerkezete ellenére teljesen kiszámíthatatlan.

3. Teljesen azonos eseményekre képes a legkülönfélébb, legmeghökkentőbb válaszokat produkálni.

4. A legtöbb tetszetős és praktikusnak látszó terméket rájuk tervezik.

5. A használat során bebizonyosodik, hogy a divatos külső nem minden.

6. A használati idő előrehaladásával egyre nagyobb százalékát veszi igénybe kapacitásunknak.

7. Az újabb verziók mindig a régebbi hibáinak kijavítását ígérik, ehelyett mindig újabb és újabb, addig elképzelhetetlennek tartott hibaforrásokkal találkozunk.




7 pont, amiben egy belevaló férfi hasonlít a Linuxra:

1. Egyszerre akár több felhasználó igényeit is képes maradéktalanul kielégíteni, akár úgy is, hogy egyik sem tud a másik létezéséről.

2. Nyílt és egyszerű forráskódja ellenére saját képükre formálni igazán csak a hozzáértők képesek.

3. Türelemmel és megfelelő gyakorlattal minden feladatot meg lehet vele oldani.

4. Feltételezi, hogy az őt használó tudja, mit is akar vele kezdeni.

5. A rendelkezésre álló erőforrások lehető legnagyobb részét a felhasználó(k)nak adja.

6. Működésében probléma csakis durva felhasználói behatás esetén következik be.

7. Habár gyakran és sokféle újabb verzió jelenik meg, a felhasználók igyekeznek a régit megtartani s legfeljebb egyes részeket frissíteni.


szomb. feb. 12, 2005 8:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
McLaca: elöregedett a gumi vagy mi a fene a membrán körül, de elég csúnyán.

A mi Technics erősítőnk kb. 80e volt pár évvel ezelőtt, az akkori csúcsmodell. Amúgy osztom a nézetet, hogy az erősítő is olyan, mint a tápegység... Ha érezni a súlyát, az nem baj :)
Videoton féle membránszél öregedés itt is dettó. Nekünk valami gézféle és közepesen puha önthető gumi segítségével javították, eredménye: a dinamikája még jobb lett, mint újkorában :lol:
Ma is megvan, ma is szebben szól, mint a gány minihifik mélység nélküli dobozokkal, ennek ellenére bazi nagy "mélynyomókkal" (?) :roll: a boltok polcain...
Az erősítők súlya komoly minőségi előrejelző. Ha nem tudod csak úgy hirtelen felindulásból lekapni a polcról, az már félsiker :) Nemhiába olyan magasak a csúcsmodellek.
Apropó Dester: milyen típusú kontaktlencsét hordasz?

Üdv!


pén. feb. 11, 2005 19:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca: elöregedett a gumi vagy mi a fene a membrán körül, de elég csúnyán.

A mi Technics erősítőnk kb. 80e volt pár évvel ezelőtt, az akkori csúcsmodell. Amúgy osztom a nézetet, hogy az erősítő is olyan, mint a tápegység... Ha érezni a súlyát, az nem baj :)


pén. feb. 11, 2005 11:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hát így ahogy egy kicsit szétnéztem a "piacon", azt kell hogy mondjam hogy az a 200k amit gondoltam rá az elején az kevéske lesz :) De majd meglátjuk elvégre nem holnapra kell!
Azért köszi a tippeket! :D


csüt. feb. 10, 2005 23:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az "átlag" emberi fül 30-40 Hz körül veszti el az érzékenységét, én a 30-32Hz-et még hallom. A 20Hz-es mélyládáknak ott van szerepe, hogy a 20Hz-et inkább érzed már, mint hallod, és ezzel az "érzéssel" megtámogatva a hallható mélyhangokat, válik nagyon "kerekké" a hangkép :)
Hangszóróknál én mindenképpen a torzítást és a dinamikatartományt nézném, meg persze ki is próbálnám, és nem azt venném, amelyiket a szomszéd Pistike mondja, hanem amelyiknek tetszik a hangja. Jamo pl. nem kéne túlzottan, de JBL jöhet :) Hallottam a Corában nem rég egy JBL szettet, a rear dobozok is kétutasak és közepesen nagyok voltak (a front négyutas volt, a center meg három - mindben volt mélytartományú hangszóró, kb. 70 Hz-ig - többi a mélyládának volt feladva), az ára meg tűrhető volt, 170k HUF. A hangja meg állat. Egyenes frekvenciaátmenet, egyik frekvencia sem akarta a többit túlharsogni, semmi dobozhang, semmi puffogás, határozott, telt kellemes közép, éles, de nem bántó magasak, testes mélyek, elsőre beleszerettem... Aztán rájöttem, hogy most notira gyűjtök :shock: :lol:

Üdv!


csüt. feb. 10, 2005 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Kell a francnak! :)
Főleg hogy elsősorban filmet nézni kéne, nem pedig zeneüvöltetésre!
Az erősítőt nem a wattszám alapján néztem ki hanem a tudása alapján! :wink:
Amúgy egy mélyládánál az alsó Frekvencia mennyire számít?
Mert ha jól tudom a fül 20Hz-ig hall, viszont 20Hz-es alsó frekvenciás mélyláda kb 300e Ft :) én meg sztem 50e körül szánnék rá :) Szal abban és többi hangfalban mit számít leginkább?
Akkora szórások vannak hogy ihaj két első álló hangfal 70-500-ig látszólag hasonló paraméterekkel csak persze más márkanévvel!!!??? :shock: :shock: :shock:


csüt. feb. 10, 2005 21:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
hány wattosat kell venni, ha az erősítő a fenti példa által mondjuk 120W csatornánként??
Akkor olyat, amit legalább 150W-tal meg lehet terhelni zeneileg (tehát nem a névleges), de az k.- drága! Mondjuk egy valamire való hangfalszettben van túlterhelés korlátozás, de jellemzően az erősítőhöz képest túl kell méretezni a hangdobozokat, hogy szépen kiadják nagy hangerőn is a terhelést. Kell amúgy ekkora teljesítmény? Már a csatornánkénti 70W is eléggé meg tudja viselni a szomszédok fülét (még családi házas övezetben is, nemhogy társasházban :D ), sőt a Te füleidet is. 120W/ch nagyon hangos...

Üdv!


csüt. feb. 10, 2005 20:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
100-150körüli erösitök: Denon AVR2105-töl, Onkyo TXSR601-töl, Yamaha RXV455-töl, Marantz


csüt. feb. 10, 2005 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Erősítőt még csak-csak meg tudom nézni, hogy mi kell nekem meg mire áldoznék pénz (nagyon tetszik ez: Pioneer VSX-1014 kicsit lejjebb az oldalon!!!)
De, hogy a hangfalakba mélyládákba mi az amit nézni kell (milyen adat) azt nem tudom! Na meg azt sem, hogy hány wattosat kell venni, ha az erősítő a fenti példa által mondjuk 120W csatornánként??


csüt. feb. 10, 2005 19:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
[...] szépen felújított Videoton hangfalon [...]
Csak nem ette meg Nálatok is a gyári ragasztó a membrán széli szivacskarimákat? 8)

Üdv!


csüt. feb. 10, 2005 18:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én mostanában amondó vagyok, hogy valóban, az újabbak többet tudnak, de ki merem jelenteni lassan, hogy minél régebbi, annál jobb :), de komolyan. Életem legnagyobb csalódása: Sony házimozierősítő (kb. két éve), szétszedve, és egy Walkmant is megyszégyenítően apró agyonintegrált elektronika volt benne, súlya szinte semmi. Erről ennyit.
Sőt, általában: házimoziban kb. mindent el lehet felejteni, ami Sony, főleg, ha amaz erősítő és a hangfal is, mert együtt gyalázatosabbak, mint külön-külön.
Sonyőrültek, lehet anyázni! (De előtte vegyétek figyelembe, hogy 10 év sok idő a Sonynál is...)

Üdv!


csüt. feb. 10, 2005 17:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én erősítő fronton szólnék hozzá: nekünk egy Technics SA-AX730 erőlködőnk van és szuper. Már páréves darab, az újabbak biztos többet tudnak, de mi még ezt se használjuk ki. Nagyon szépen szól (két régi, de szépen felújított Videoton hangfalon), az igazi különbség a hang terén az eddigi Videoton erősítőhöz képest a PHONO részen megdöbbentő. Sokkal kevésbé recsegnek a lemezek (ugyanazzal a gyémánttűs Pioneer lemezjátszóval játszva), nem tudom hogy csinálja... 5.1-et is tudna, ha lenne mit meghajtania :) Sok bemenete van, a távirányítója mindent visz, szerintem jó választás.


csüt. feb. 10, 2005 17:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Nem vagyok hangfal guru, de szerintem is nagyon jó a JBL és ha vannak ausztriai kapcsolataid, akkor még talán olcsóbban is megúszod. Még karácsony előtt nézegettünk egy JBL-t tesómmal az egyik boltban. Meg kell mondani, gyönyörű volt. És volt benne tartalék bőven. :D
Egyik srác-nak is JBL van és nagyon szépen szól. Szerintem nem is vészesen drága.


csüt. feb. 10, 2005 17:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én lelkes amatőrként JBL hangfalszettet és Yamaha, vagy esetleg Pioneer erölködőt (talán még a Technics is szóba jöhet) ajánlanék (össz. kb. 250k), de vannak sokkal nagyobb guruk a témában, lehet, hogy ők nem így gondolják :)
Terminál Házimozi fórumban próbáltál már kérdezni? Elég elhagyatott, az tény, de hátha!

Üdv!


csüt. feb. 10, 2005 17:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hi!

Hadd offoljak már egy rendeset! :D
Valamikor a jövőben (talán idén) szeretnék otthonra egy házimozit (TV-t nem csak erőlködőt, esetleg egy Divx lejátszót (ez most nem érdekel) és a hangfalakat!
Akinek van tapasztalata, esetleg Guru a témában (márkák, hangzás, stb) az szánjon meg valami jótanáccsal!
Min. 6.1-eset szeretnék (legalább jövőre ne legyen elavult, bár úgyis az lesz!)
Ja örülnék ha 2 kiló környékén megállna!!


csüt. feb. 10, 2005 11:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Üdv!

Tud valaki jó áron (mondjuk nagykeráron?) agp-s 6600GT-t?
A márka az mindegy (mondjuk egy Chaintech-nek nagyon örülnék ám!)
:)


csüt. feb. 10, 2005 11:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
B*zi amcsik + a hülye szokásaik :x


szer. feb. 09, 2005 8:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
McLaca írta:
A Valentin naphoz: ... valami szánalmasan csicsás eseménnyel ... Nekünk meg nem kellene mindenben majmolni az amcsikat :!:
Üdv!


De jó, hogy többen is így érzünk, jó tudni, hogy nem én vagyok a szőrös szívű szörnyeteg, hanem valszín
a normálisak közé tartozok... :)


szer. feb. 09, 2005 7:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egy kis érdekesség, lustaságból ide szúrom be:

http://index.hu/tech/net/wimax050112/

Üdv!


kedd feb. 08, 2005 23:36
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Szívemből szóltál, McLaca... Már nem először. :)


kedd feb. 08, 2005 23:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
Képzelem az arcodat, ahogy magadban röhögsz a csajon a háta mögött... :) Nem világosítottad fel?
Áhh, veszett fejsze nyele az ilyen... Meg kedvem sem volt kötekedni vele, úgy tűnt, nem is lenne érdemes, mert hajthatatlan volt. Igazából inkább szánakoztam, hogy ilyen "szakképzett" eladók dolgoznak ekkora multiknál...

A Valentin naphoz: nem hiszem, hogy kell egy nap ahhoz, hogy másik 364 párommal eltöltöttről megemlékezzek, és ajándékozzak, meg bizonygassam: szeretem. Aki ezt a másik 364 napon nem teszi, az szégyelje magát! Akkor mondom neki, és akkor ajándékozok, amikor úgy érzem, és nem akkor, amikor a kereskedőknek viszket a pénztárcájuk valami szánalmasan csicsás eseménnyel kihúzni a zsebünkből a pénzt... Állítom, az ajándékboltok forgalmuk 15-20%-át ilyenkor produkálják. Nekünk meg nem kellene mindenben majmolni az amcsikat :!:

Üdv!


kedd feb. 08, 2005 19:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Árpy írta:
Gondolom nem a barátnődet :wink:

Tényleg kicsit kétértelmű lett, de konkrétan a Valentin napra gondoltam :)
Árpy írta:
Nem találtam Dester névnapot februárban :lol:

Mert rossz helyen kerested! Márciusban van ;)


kedd feb. 08, 2005 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Dester írta:
Sose szerettem.
Gondolom nem a barátnődet :wink:
Dester írta:
utána nem sokkal meg a névnapom
Nem találtam Dester névnapot februárban :lol:


kedd feb. 08, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az én véleményem szerint erőltetett, túlságosan is "mesterséges ünnep", mi ki szoktuk hagyni a barátnőmmel. Sose szerettem. Előtte nem sokkal úgyis a szülinapom van, utána nem sokkal meg a névnapom és a barátnőm szülinapja... Van bőven mit ünnepelni ;)


kedd feb. 08, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Ki ünnepli a Valentin day-t?


kedd feb. 08, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Képzelem az arcodat, ahogy magadban röhögsz a csajon a háta mögött... :) Nem világosítottad fel?


kedd feb. 08, 2005 9:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Legújabb "behidalós" sztori: nézegetem a MM-ban az Audio/Video kábeleket, miközben egy eladó csajszi bőszen magyaráz, már-már veszekszik egy (jogosan) hitetlenkedő vevővel, hogy "márpedig neki de akkor is" átmegy a hang is egyetlen S-Video kábellel a számítógépről a TV-re. Nagy Grat. neki :lol:
S-Video lábkiosztása:
1. luminancia föld
2. krominancia föld
3. luminancia jel
4. krominancia jel
Na ebbe rakja nekem bele a csajszi a 2 hangcsatornát...
Mert hülye azért nem vagyok! 8) :lol:

Üdv!


hétf. feb. 07, 2005 23:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Na akkor végigböngészem az 1. CD-men az ARJ-ket, hátha találok valamit...


pén. feb. 04, 2005 19:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen, biztosan 720-as, mert az alján a jobb oldalon nincs meg a lyuk, mert ugyebár az olvasó azzal azonosítja a lemez típusát. A trükk különben az volt (én is szórakoztam vele), hogy a 720-as lemezeken a jobb alsó sarokban az előbb említett helyen, ahol nincs lyuk, fúrni kellett egyet, és máris formázható volt a lemez DS HD formában 1,44 Mbyte-ra. Mondjuk ezek a lemezek azóta mind 0. szektorosak :D
Visszafelé is meg lehet csinálni, ha beragasztom a lyukat, hagyja a meghajtó 720-ra formázni (ha nincs beragasztva a lyuk, akkor nem!), de mint mondtam, az XP-s format nem is ismeri a 720-as méretet, ezért '98-alól vagy parancssorban kell megcsinálni... Teljesen feleslegesen, mert még a sorozatszám klónozó progik után sem működik a másolt kulcsfloppy :cry:

Üdv!


pén. feb. 04, 2005 19:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Na ez így tényleg gázos. Akkor ez eredeti lemez 720-as lehet? (Annak idején voltak trükkök, amivel fel lehetett formázni lemezeket nagyobbra.)
Ha az origi 720-as lemez, akkor a céllemeznek is annak kell lennie!


pén. feb. 04, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Előre is köszi!
Próbáltam már pár progit, amik látszólag tökéletes másolatot készítenek, de az eredeti lemez egy 3M, és 1.0MB felirattal, 720k-ra formázva. Na itt az első bibi, mert - gondolom - a floppykon is lehet valamiféle azonosítósáv, amit nem lehet írni, vagy nem olyan egyszerű, és ez nyilván más lehet az 1,44-es floppyknál, még ha 720k-ra is vannak formázva, amit egyébként a sima format (nekem legalábbis) XP Prof. alatt nem is tud megcsinálni :D

Üdv!


csüt. feb. 03, 2005 20:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
Valaki nem tudja véletletnül a tuti infót/módszert, mivel lehet egy floppyról tökéletes, azaz 100%-ig mindenben megegyező klón másolatot készíteni?? Olyan progiig már jutottam, ami a sorozatszámot a -szándékos- bad sectorokkal együtt átviszi, de még így sem klappol. Egyébként egy nemzetközi szabványacél adatbázis progihoz tartozó kulcslemez lenne az alany, a progi enélkül nem fut...

Üdv!

Gondolom akkor a DOS-os diskcopy nem ezt csinálja. Valahol volt nekem valami ilyesmi kis progim emlékeim szerint, utánanézek. Ha megtalálom, szólok. :)


szer. feb. 02, 2005 16:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:14
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!
Mivel nem akarok új tpocot nyitni, ezért itt vetem fel a gondom: naponta az első bekapcsoláskor szemre normálisan betölt az xp, de netem nincs, illetve nem működik semmi program, még kikapcsolni sem tudom. Reset után már rendesen betölt, minden primán fut, van net is. Virust nem talált a NOD, kémprogi sem zavar.

Konfig:
ABIT AI7
P4 2.8Ghz
2x512 RAM
R9600XT (Catalyst 5.1)

Minden alapon húzás nélkül. Mi lehet a baj? Köszi a segitséget!


szer. feb. 02, 2005 15:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Valaki nem tudja véletletnül a tuti infót/módszert, mivel lehet egy floppyról tökéletes, azaz 100%-ig mindenben megegyező klón másolatot készíteni?? Olyan progiig már jutottam, ami a sorozatszámot a -szándékos- bad sectorokkal együtt átviszi, de még így sem klappol. Egyébként egy nemzetközi szabványacél adatbázis progihoz tartozó kulcslemez lenne az alany, a progi enélkül nem fut...

Üdv!


pén. jan. 28, 2005 22:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Nekem ez a kedvenc részem:



Idézet:
Évekig álmodozik arról, hogyan verné szét az egészet egy

tűzoltószekercével.


A rendszergizdának számos ellensége van, de legjobban a

felhasználókat utálja.

A velük folytatott sziszifuszi küzdelem lassanként kiöl belőle mindent, ami emberi.

Az ideális rendszeren nincsenek felhasználók, és a rendszergazda

mindent meg is tesz azért, hogy rendszere közelítsen az ideálishoz.



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


csüt. jan. 27, 2005 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
StSanya írta:
A mai poén: (szóljatok majd, ha unjátok... :wink: )


Idézet:
A rendszergazda a valósággal nehezebben boldogul, a verbális

kommunikáció során gyakran túlcsordul vagy lefagy.

Ideges természetű, embertársait gyanakvó tekintettel méregeti,

mindenkiben potenciális felhasználót gyanít.

Apró szokásaihoz görcsösen ragaszkodik, az utcán hexadecimális

kódokat mormol maga elé.



A valós világ komplexitása metafizikai szorongással tölti el,

összeesküvés-elméleteket gyárt és csereberél a rendszereket összekötő

szupersztrádán, kódoltan kommunikál.



A rendszert számos veszély fenyegeti.



Oriasi. Ez tetszett a legjobban.
Ezek szerint az altalanos kozvelekedes szerint "A Rendszergazda"=Smith ugynok
http://whatisthematrix.warnerbros.com/cmp/1-3g.html

Kerem ne tessek engedni burjanzani az ilyen kompromittalo demagogiakat.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


csüt. jan. 27, 2005 20:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
A mai poén: (szóljatok majd, ha unjátok... :wink: )


Idézet:
A rendszergazda


A populáris definíció szerint a rendszergazda az az ember, aki reggel

kihajtja a rendszereket az ólból, eteti-itatja, este pedig

visszatereli öket oda.

A valóság majdnem ilyen szomorú.



Számos egyébként elônytelen jellemvonás és hosszú évek kitartó

munkája szükséges ahhoz, hogy valakibôl igazi rendszergazda váljon.



Az igazi rendszergazda titkos tudás birtokosa, számos beavatási

lépésen keresztül sámáni erők birtokosává válik, a felügyeletére

bízott rendszeren élet és halál urának képzeli magát, és sajnos az is.



Vannak mellékhatások is, az évek során egyre fokozódó paranoia,

skizofrénia, hatalommánia, kommunikáció-képtelenség és

tévedhetetlenség-tudat, hogy csak a legsúlyosabbakat említsük.



A rendszerhez fűződő bensőséges viszonya szorosabb, mint bármelyik

házasság, a felügyeletére bízott számítógép vagy

számítógépek minden porcikáját ismeri.

Párkapcsolatuk macsó típusú, ha a rendszer teljesítménye elmarad az

elvárásoktól, verbálisan, féltékenységi rohamaiban tettlegesen is

inzultálja kedvesét.

Huzamosabb ideig azonban nem bírja ki nélküle, modemet vásárol hogy a

leglehetetlenebb időpontokban otthonról is ellenőrizhesse muködését.



Évekig álmodozik arról, hogyan verné szét az egészet egy

tűzoltószekercével.



A rendszergizdának számos ellensége van, de legjobban a

felhasználókat utálja.

A velük folytatott sziszifuszi küzdelem lassanként kiöl belőle mindent, ami emberi.

Az ideális rendszeren nincsenek felhasználók, és a rendszergazda

mindent meg is tesz azért, hogy rendszere közelítsen az ideálishoz.



Első lépésben munkatáborhoz méltó fegyelmet vezet be a rendszeren.

A tábort körletekre osztja, lakóinak életét szigorú szabályokkal

keseríti meg, mindenkinek körültekintően, sőt, szadista élvezettel

korlátozza jogait.

Tudásának morzsáit csak kiválasztottaknak adja tovább, a rendszer

foglyai közül a kontraszelekció elve szerint kápókat szemel ki

magának, csicskáztatja őket, elvégezteti velük a piszkos munkát,

cserében extra jogokat adományoz nekik, és bizonyos mértékben

osztozhatnak a mezei felhasználók iránt érzett megvetésében.

A kivételezettektől feltétlen lojalitást követel.



A rendszergazda a valósággal nehezebben boldogul, a verbális

kommunikáció során gyakran túlcsordul vagy lefagy.

Ideges természetű, embertársait gyanakvó tekintettel méregeti,

mindenkiben potenciális felhasználót gyanít.

Apró szokásaihoz görcsösen ragaszkodik, az utcán hexadecimális

kódokat mormol maga elé.



A valós világ komplexitása metafizikai szorongással tölti el,

összeesküvés-elméleteket gyárt és csereberél a rendszereket összekötő

szupersztrádán, kódoltan kommunikál.



A tények egyre kevésbé befolyásolják gondolkodását, vélt vagy valós

veszély esetén kommandósnak képzeli magát, és senki nem látott még

napozó rendszergazdát.

Szélsőséges rendpárti vagy radikális anarchista, utóbbi esetben

azonban csak a rendszerén uralkodó félfasiszta viszonyokat

kompenzálja.



A rendszergazdának mindig igaza van, a kritika bármely formáját a

személye ellen irányuló burkolt támadásként értelmezi, ilyenkor

vérengző mimózává változik.



Bizarr szexuális életét a hálózaton terjed pornográf anyagok

gyűjtésével próbálja meg feldobni.



Nagyon jól keres, mégis mindig alulfizetve érzi magát, így

lelkiismeretfurdalás nélkül maszekolhat munkaidőben is.



A grafikus alkalmazásoktól (World Wide Web), hálózati játékoktól,

interaktív próbálkozásoktól (Java) epilepsziás rohamot kap, a

multinacionális karvalytőke rendszervesztő marketinghúzásainak tartja

őket, az ilyesmikkel próbálkozó felhasználót vérbe alázza.



A rendszert számos veszély fenyegeti.



A felhasználók apró trükkökkel próbálkoznak a szabályok kijátszására,

a rendszergazda ilyenkor példát statuál, nyilvános büntetést eszel ki.



A rendszer határait dühös pitbullként védi, tűzfalakat épít, áramot

vezet a szögesdrótba, aknazárat telepít.



Rémálmaiban a partizánok mégis bejutnak, és megkísérlik elpusztítani

a rendszert, vagy egyszerűen csak felírják a falra hogy "Hülye rendszergazda".



Rémálmai néha valóra válnak, ilyenkor hiába állítja fel tábori ágyát

a gépteremben, napokig nem tud aludni.



Óriási stresszigényét kielégítendô titokban partizánkodik, hogy

ellen rizze a szomszédos rendszerek gazdáinak éberségét, és

bebizonyítsa, hogy az általuk használt operációs rendszer fabatkát sem ér.



Szoftverügyekben vallásháborúkat robbant ki és kultivál,

feketelistákat készít azokról a cégekről és kollegákról, akiket

elsőként állít majd falhoz a forradalom.



Az igazán rátermett rendszergazdák rémtetteit hálózati mítoszok

örökítik meg.


kedd jan. 25, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha már a levlistáknál tartunk - hogy a bánatban lehet lementeni az Outlook Express levelezési szabályait - ha le lehet egyáltalán... :?:

Üdv!


kedd jan. 25, 2005 20:40
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Dester írta:
egy kétoldalas listám van már a spamekről, amiket automatice töröl a levprogi...

A Microsoft is szokott kiadni ilyen spamlistát, nemtom, hogy az csak Outlookhoz való-e, de ott irgalmatlan mennyiségben vannak spammer címek :)

Szerintem addig erre nem lesz megoldás, amíg a küldőt nem lehet egyértelműen beazonosítani és hitelesíteni minden egyes elektronikus levélre vonatkozóan :(


kedd jan. 25, 2005 20:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez így van. Ezt a kockázatot mindenkinek magának kell mérlegelnie. Én sem mertem még megjátszni, hanem egy ismerős javasolta, ehelyett egy kétoldalas listám van már a spamekről, amiket automatice töröl a levprogi... Egyelőre megvagyok így is. :)


kedd jan. 25, 2005 14:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Dester írta:
Nemrég hallottam a legegyszerűbb spamszűrőről. A menete:
Tegyük fel, hogy van 3 ismerősöd, akinek .com végződésű e-mail címe van. Mindháromra létrehozol egy-egy szabályt, hogy a tőlük érkező e-mailt tegye át a progi automatikusan a nekik megfelelő mappába. Ez 3 szabály (vagy egy, ha egy mappába kerül mind3 ember levele).
A következő szabály: az összes .com, .tw címről érkező e-mail még szerveren való törlése.
Ennyit a spamekről és vírusokról.


Ezzel csak az a gáz, hogy az általad nem ismert e-mailcímről írók, akik esetleg rég nem látott barátaid, ismerőseid, ne adj isten üzletfeleid, azok hiába írnak, mert nem fognak elérni... És nem mindenki olyan kitartó, hogy egy másik mailcímről írjon, ha a korábbiról nem reagáltál. Pl. én sem. Szóval én azért ilyesmit nem mernék megjátszani...


kedd jan. 25, 2005 10:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nemrég hallottam a legegyszerűbb spamszűrőről. A menete:
Tegyük fel, hogy van 3 ismerősöd, akinek .com végződésű e-mail címe van. Mindháromra létrehozol egy-egy szabályt, hogy a tőlük érkező e-mailt tegye át a progi automatikusan a nekik megfelelő mappába. Ez 3 szabály (vagy egy, ha egy mappába kerül mind3 ember levele).
A következő szabály: az összes .com, .tw címről érkező e-mail még szerveren való törlése.
Ennyit a spamekről és vírusokról.


hétf. jan. 24, 2005 0:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Indítson már nekem újra egy alap XP-t az a nagyokos, aki ezt írta a CTRL+ALT+DEL kombinációval... Majd 3 napi nyomogatás után megnézem, mire jutott... :lol: A merevlemez működéséhez szükséges virtuális memória a 0. szektorban... mi van???

Ez viszont valós dolog:
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=27988
Nem árt figyelni, persze egy rutinos gép előtt ülő azért ezt már nem kajálja be... Egy .pif még egy ismerőstől is gyanús, nemhogy csak "úgy". Egy ilyennél meg tuti visszakérdeznék, hogy " ez mi?", és rögtön kiderülne, hogy a másik nem is akart semmit küldeni nekem, ezzel el is intéztem...
Lehet egyébként, hogy pont ennek kivédésén fáradoztak ma az üzemeltetők, és azért volt olyan bizonytalan (leginkább elérhetetlen) a szolgáltatás.

Üdv!


vas. jan. 23, 2005 23:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Na valami állat megint okos volt, már ketten megküldték az alábbi üzenetet, hogy mit szólok hozzá: :evil: :evil: :evil:

Idézet:
A CNN ( McAfee ) egy, a történelem legveszélyesebb vírusát fedezte fel
a hálón múlt vasárnap délután. A merevlemez ZERO-szektorát semmisíti meg totálisan, azt, ahol a működéshez szükséges virtuális memória található.
A vírus a következőképpen terjed: minden, a levelezési listán található e-mail címre automatikusan elküldi önmagát, mely a "A Virtual Card for You" névre hallgat!!!
Ha véleletlenül megnyitod ezt a levelet, a gép kötelezni fog arra, hogy manuálisan CTRL+ALT+DEL-lel indítsd újra a gépet.
Amikor a gép újraindul, totálisan és véglegesen semmisíti meg a
merevlemezt!!!! SOHA NE NYISSÁTOK KI A "A Virtual Card for You" megnevezesű leveleket!!! Még akkor sem, ha ismeritek a címet ahonnan a levél érkezett!!
Adjátok át ezt az informáciot mindenkinek, aki használja a webet, mert így nem csak az ő gépüket, de a sajátotokat is megmentitek!!!


Aztán az okosok most pár napig ezt küldik ide-oda... :evil: :evil: :evil:


vas. jan. 23, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Ez ma jött email, besz@rás, főleg a ránk vonatkozó része:



Idézet:
Embertípusok:


Plaza Cica



Látszolag: Feszes nadrág, szexi tetkó, falatnyi tapadós top, a cipője

nélkül nem érné fel a bárpultot.



Félelmek: Letörik a mukörmöm, lejár a szolibérletem, elhagy a pasim,

a merdzsós.



Idézet: Jó smárolhatunk, de ha elkened a szemfestékemet meghalsz!!



Manager Cica



Látszolag: Kiskosztüm, nagy ész, jobb kézben mobil, bal kézben

filofax, hóna alatt aktatáska.



Félelmek: Meghúzza valaki a vadiúj céges autómat, vírusos lesz a

laptopom, csökken az értékem a munkaeropiacon.



Idézet: Visszajött már a HR-rol a CV-je annak az új kolegának akivel

az FMCG sales force-unkat akarjuk erosíteni?





Férjet akarok Macska



Látszólag: Ábrándos tekintet, konszolidált viselet.

Ha tüzet kérsz tőle a folyosón elkéri a telefonszámodat, és ha

legközelebb összefuttok azon bánkódik, hogy nem hívtad fel.



Félelmek: Siet a biológiai órája, nincs kinek kivasalni az ingét.



Idézet: Láttad azokat az édes bucifeju gyerekeket ahogy a homokozóban

játszottak a papájukkal ?



Sznobi cica (kultúr)

Egyetemista, látszólag muvészlélek



Küllem: fontos az egyediség, a másság, ami néhol a régi korokat

(hippizmus) idéző méregdrága, tömegcuccok viseletében merül ki.

Kerülni a divatot, kivéve az "altis" vonalat.



Öltözet: bársony gatyó haranglábbal, egyszeru pólócska "ART", vagy

"Cannabis" felirattal, bokáig lelógó kötött pulcsi, bársony, vagy

bőrcipellő lehetőleg piros, zöld, vagy lehetetlen kék színekben.



Bahiás ékszerek.



Félelmek: még nem láttam a "Muvészben" Hal Hartley legújabb filmjét,

így nem tudok róla értekezni.

Mi lesz, ha egyszer bezár a "Ciánkáli" ?

Nem jutok le a ma esti Kispál koncertre



Idézet: "Szerintem a világmindenség fontos alkotóelemei vagyunk, mely

a tudatunk kiteljesedésével válik harmónikus egységgé"

-ppfhhuu - füstöt kifúj.





Pasik:



A Manager

Külsőleg: Jól öltözött, kedves, felelőssegtudatos, magabiztos, élete

látszolag vidám, gondtalan es jól szervezett.



Félelmei: Reggel elkésik a tőzsdéről, egy hónapban csak másfél

milliót keres nettó, és ezért körberöhögik,

emelni fogja a Mekdonaldsz a "sajtbi" esetleg a "hambi" árát is,

nem fog reggel kapni csokis kroaszant, elkapja a kergemarha kórt,

véletlenül megszólítja egy nő.



Idézet: (színház, Tosca áriája közben):

Mobilon: - Hogy öt pontot estünk a tőzsdén? Azonnal vásárolj 5 milkáért MOL-t!



Számítógépbuzik

A Netcowboy altipus

Látszólag: Szakadt póló, farmernadrág, rossz bakancs, néhány hetes borosta.



Félelmei: Ma egyik virtuális felesége sem lesz fönt a neten, betelik

a vinyó a szexképektől, rajtaüt az FBI mert pénzt szedett le

valamelyik bankszámláról, megint IRC-n kell szakítania a kedvesével.



Idézet: Hát vazze. Ez a page nagyon ruleZ.



Rendszergazda altipus

Látszolag: Nagyon régi (valószínuleg általános iskolás) fekete

farmer, nagyon furcsa színű póló, szemüveg, weird hajviselet,

szandál, esetleg viatnami papucs.

Elhízott vagy csontsovány test.



Félelmei: Megszűnik a Unix, nem tudja letölteni a Linix legújabb

verzióját, elfelejti bevenni a vitaminjait, kiderül,

hogy nem csak férfiak élnek.



Idézet: ..és akkor nem tudtam betölteni, mert a mátrix megtelt és

akkor a coredumpot törölni kellett...



Programozó altipus

Látszólag: Fehér, napfényt soha nem látott bőr, csontsovány test,

beszélni és enni még sohasem látták,

számítógéptől 50 méternél mégsohasem volt messzebb, nylonzacskóban

tankönyvek.



Félelmei: Megfosztják a számítógépétől, nem tud reggel bootolni,

megszólítja valaki.



Idézet: 0000111000101110000



Szoli king tipus



Látszólag: Barna agyonszolizott bőr, kigyúrt, alacsony test, kocka

LADA, vastag aranyláncok, mobil, fehér frottir zokni, makkos cipő,

susesz (suhogós jogging).



Félelmek: Nem adtam tejet Marcellnak (a pitbullnak), kifogy a

mobilból a térerő, nincs eléggé izzadtságszagom, nem megy a

narancssárga pólómhoz a zöld suhogós jogging.



Idézet: Kóstolgatsz jóbarát? Leverlek mint vak a poharat!


szomb. jan. 22, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem lejött innen is. Röviden összefoglalva: nem semmi...

Üdv!


hétf. jan. 17, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
De, csak nekem még mentés máskénttal se sikerült leszedni, hanem az uw oldaláról ment csak. Egyébként akármelyik terv is valósul meg, nem lesz pite... Vagy ezek nem tervek? :)


hétf. jan. 17, 2005 17:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Ez jó!

Ha írok valamit az OFF topicba, akkor biztos nem lesz rá egy hsz sem napokig! :D


hétf. jan. 17, 2005 16:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Ez a nem semmi!

Itt van néhány kép, hogy milyenek lesznek a pekingi olimpiai stadionok:

http://rozso2.uw.hu/peking.pps
(mentés máskénttel engedi leszedni!)


csüt. jan. 13, 2005 22:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Ez kérdés?

Ezen a fórumon komoly tudományos értekezés folyik!


csüt. jan. 13, 2005 21:51
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség