Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 17:08



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
szerintetek melyik a legjobb magány nyugíj pénztár jelenleg?

Kb. 1,5 éve beszéltem egy pénzügyi tanácsadóval, és azt mondta, hogy évente változik, hogy melyik nyugdíjpénztár csinálja a legjobb hozamot, de átlagban az AB-AEGON a legjobb.
Ezt később egy másik forrásból is megerősíteni halottam!

Ennek ellenére én Archonnal vagyok egy húron a témában!!! :(
(Sok fax betegség mellett kevés az esély hogy egyáltalán megérjük, ha netán sikerülne, akkor meg majd jól lehúznak valamivel, vagy kitolják a korhatárt még 3-5 évvel :( )


kedd márc. 22, 2005 8:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
szerintetek melyik a legjobb magány nyugíj pénztár jelenleg?


Oly mindegy szerintem, ha meg is érjük a nyugdíjas kort, akkor is lehúz mindenki, ahogy csak tud... :?


kedd márc. 22, 2005 7:35
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Apám egy többes biztosítási cégnél dolgozik, majd rákérdek holnap. :)


hétf. márc. 21, 2005 23:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
szerintetek melyik a legjobb magány nyugíj pénztár jelenleg?


hétf. márc. 21, 2005 22:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
StSanya írta:
Salvatore Salvataggio írta:
Tegnap este utazok haza a 49-es villingerrel és miközben haladtunk át a Szabadság hídon, brazil kinézetű kislány kérdezi brazil kinézetű apukályát:
Kislány írta:
Apu ezt ki ásta ki?

Mutatva a Dunára.
Apuka írta:
Fogalmam sincs kislányom.



És brazil nyelven csevegtek... :?: :shock: :wink:


nem portugálul beszélgettek, hanem magyarul 8 ker akcentussal!:)


hétf. márc. 21, 2005 15:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
StSanya írta:
És brazil nyelven csevegtek... :?: :shock: :wink:


Nem írta, hogy brazilok voltak. Csak hogy úgy néztek ki. Ez amolyan PC-féleség volt (gondolom én) :)


hétf. márc. 21, 2005 14:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Tegnap este utazok haza a 49-es villingerrel és miközben haladtunk át a Szabadság hídon, brazil kinézetű kislány kérdezi brazil kinézetű apukályát:
Kislány írta:
Apu ezt ki ásta ki?

Mutatva a Dunára.
Apuka írta:
Fogalmam sincs kislányom.



És brazil nyelven csevegtek... :?: :shock: :wink:


hétf. márc. 21, 2005 13:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Tegnap este utazok haza a 49-es villingerrel és miközben haladtunk át a Szabadság hídon, brazil kinézetű kislány kérdezi brazil kinézetű apukályát:
Kislány írta:
Apu ezt ki ásta ki?

Mutatva a Dunára.
Apuka írta:
Fogalmam sincs kislányom.


hétf. márc. 21, 2005 12:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Gyakorlatilag a legolcsóbb DVD-mellékletes újság most a PCW lett, a Chip 2000Ft körüli, a CP meg majdnem 2500 Ft :!: Ráadásul az utóbbi elég kaki újság is.

Üdv!


pén. márc. 11, 2005 21:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Mi a véleményetek a PC-world-ről?
Ma ugyanis kaptam egy levelet IPMA service-től, amiben közölték, hogy az újság szünetel. De választhatok, hogy kérem-e a PC world-öt egy kis plusszért. Gondolom nem én voltam az egyetlen, aki az édes anyukájukra gondolt először. 12e huf volt az újság 1 évre meg most még fizessek rá 1280-at, ráadásul ezzel a márciusi számot már el is summantották. :evil: :evil: :evil: :evil:
Ja, és megnéztem a pc-world alapból 13920 Ft diák kedvezménnyel pedig 12 528.- Ft DVD-vel

:?: Tehát, megéri vajon, vagy még akad más alternatíva újság téren :?:


pén. márc. 11, 2005 18:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ok, én annyit tudok, hogy az újság arculatát és a "dolgokhoz való hozzáállását" alapjaiban akarták megváltoztatni, egységesíteni a világ minden részén, ahol a Chip megjelent. Ebbe nem akartak belemenni a régi szerkesztők, arra hivatkozva, hogy a helyspecifikus igényeket szem előtt kell tartani, a globális szemlélet nem működhet jól, és ezért jöttek kollektíve el. Én így tudom.
A Chip akkori - PCM-mel párhuzamos - kiadásait elnézve a változtatás tényleg hátrány volt. Azóta kaptam ****, mivel régen Chip-előfizető voltam, az sem volt jobb. Mostanában nem tudom, mi a helyzet a Chippel, viszont elég ízléstelenül és még mindig az adatbázisából megint előkotorta a címemet, a PCM hamvain egy tisztességtelen, de kétségtelenül csábító ajánlattal előrukkolva:

http://web.interware.hu/blpref/terminal/chipdm.gif

Nem tartom túl "jóérzésűnek" az időzítést, egyértelmű számukra, hogy régi Chip-előfizetőként most a PCM-et olvastam, és ezért küldték ki az ajánlatot, de nem lehet rá nemet mondani! 333Ft-ért 1 szám DVD-melléklettel a hülyének is megéri - figyelembe véve, hogy a Chip ma DVD-melléklettel pofátlanul drága. Ennél már csak a CP a drágább, ráadásul az még **** is.
Most venni fogom egy darapig a PCW-t, mert ott lesz a PCM-gárda egy része is, hátha marad valami belőlük, viszont így a Chipet is be tudom vállalni, mert együtt a kettőre nem szánnék ennyi pénzt, így viszont jó lesz. 1 szám nem szám, abból még nem derül ki, milyen egy újság, lehet, hogy csak pont egy gyenge szám, de 3 hónap elég arra, hogy megtudjam, milyen minőségűek az újságok, aztán lepaktálok valamelyikkel. A szívem a PCM-gárda miatt a PCW felé húz, de a legjobb az lenne, ha a DVD-melléklet felépítését is eltanulnák a PCM-esektől.

Üdv!


szer. márc. 09, 2005 23:05
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Bár 2002-ben a nemzetközi Chip csúnyán kitolt a szerkesztőkkel


Ohó, ez azért nem egészen így volt... Sőt! De hát ebbe sokan nem láttak/látnak bele, csak halkan jegyzem meg ezért...


kedd márc. 08, 2005 19:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
az lenne a jó ha a pcworld átemelni azokat a részeket(embereket) amelyek miatt etalon volt a chip majd a PCM. nagyot húzhatna vele a PCW.


kedd márc. 08, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Azt elfelejtettem írni, hogy az IPMA hagy ne mondjam meg, mit csináljon a nevenapján... Elbaxni a legjobb újságot zavaros és eléggé nevetséges, de inkább hozzá nem értő gazdasági manőverekkel... (Elmaradt fizuk pl., hogy csak a legdurvábbat említsem...)
A PCWorld kiadójának lenne rá kapacitása (anyagi is), hogy a PCM-et egy-az-egyben megtartsa külön újságként, persze nem akar magának konkurenciát csinálni, de SZVSZ a PCM sosem volt a PCW konkurenciája. Sokkal több és jobb annál :!: Illetve volt... :(

Üdv!


hétf. márc. 07, 2005 22:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
akkor mi lesz a nod32 frissítésemmel!:(


Két-három hetente letöltöd, és rátelepíted a régire, mint minden más, crackelni nem szerető rendes ember (pl. én)... :lol:


hétf. márc. 07, 2005 18:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
akkor mi lesz a nod32 frissítésemmel!:(


hétf. márc. 07, 2005 9:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ohhhh hogy bassssssssssssssssssssza meg!!!!!!!!!!!!!


hétf. márc. 07, 2005 9:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
jár valakinek a pcmagazin??? akinek jár a márciusi számot megkapta már???

Már korábban is be akartam írni, de csak estére jutottam el idáig:

A PCMagazin, magyarország szakmailag egyik legszínvonalasabb (ha nem A legszínvonalasab), és legnagyobb múltú szerkesztőgárdájával rendelkező (anno Chip) IT-szaklap a kiadó csődje miatt (ami számomra felfoghatatlan) "átmenetileg szünetel", azaz gyakorlatilag nincs, és szerintem már nem is lesz - nagy-nagy sajnálatomra.
A törzsgárda (régi Chip) cikkein nőttem bele a számítástechnikába, amit tudok, abból sokat merítettem a szerkesztőktől. Bár 2002-ben a nemzetközi Chip csúnyán kitolt a szerkesztőkkel, ők megújulva alapították meg a Magyar PCMagazint, és újraalkották a teljes Vogel újságlapcsaládot is (Gamer, Magyar Műszaki Magazin, stb.)
Ha a lap nem támad újra fel - ami az alább írtakból elég valószínű - akkor nagy veszteségként könyvelhetjük el, béke poraira... :cry:

Azonban nem teljesen elveszett a dolog, a szerkesztők egy részét (remélem, hogy Nagy Zoltán tesztlaborvezetőt mindenképpen!) és a rovatok egynémelyikét átveszi a "konkurencia", MO. legnagyobb és legolvasottabb IT szaklapja, a PCWorld. Az előfizetőknek felajánlják, hogy áttérjenek a PCWorld-re, azonban ha ők ezt nem szeretnék (miért ne szeretnék?), biztosítja a PCM a kártalanítást.
A PCWorld egyébként kicsivel drágább a PCM-nél, de előfizetésben meg nagyon olcsó a standos árhoz képest - DVD melléklettel. A kár az, hogy a PCWorld DVD mellékletének színvonala, menüje nyomába sem érhet a PCM-nek :(
A PCWorld 2005-ben a PCM logóját is szerepeltetni fogja a címlapján.
Megnézem, meglátjuk, hogy átlovalok-e a PCWorld-re, azonban ha nem jön be, nem tudom, mit olvassak azután. A Chip a hülye német kiadó miatt színes-szagos mosóporreklámszerű újság lett, csicsás, de tartalmilag nulla. A CP-t sosem tartottam egy szakmailag korrekt, megbízható újságnak. Mi marad még? :roll:

http://www.pcmagazin.hu/index.php (lefelé az első hír)
http://origo.hu/techbazis/20050304mpcmbucsu.html
http://www.sg.hu/cikk.php?cid=35863
http://pcworld.hu/story.php?sid=4270

Üdv...


vas. márc. 06, 2005 23:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Valamelyik topicban azt olvastam, hogy csődbementek. De nem tudom melyik fórumban :(


vas. márc. 06, 2005 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
jár valakinek a pcmagazin??? akinek jár a márciusi számot megkapta már???


vas. márc. 06, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ki ne dobd, hé! Inkább írj nekem ICQ-n v. MSN-en!!! :)


kedd márc. 01, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Múlt hétvégén úgy döntöttem véget vetek sok éves gyűjtő szenvedélyemnek, és kidobom a sok ócska computercuccot!

Igen ám de hova dobjam ki? Ezek veszélyes hulladéknak számítanak nem?
Ti hová vinnétek?
(3 szgépház AT-s, 3 optikai meghajtó, 2 winyó, némi kábel joystick, sok 5.25"-ös lemez, stb!!!)


kedd márc. 01, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Kedves Technikai Segítség!

Tavaly frissítettem a Barát 5.0-ról a Férj 1.0-ra, és azt tapasztaltam, hogy a rendszer teljesítménye csökken, különösen a Virág és Ékszer alkalmazásokban, amik pedig kifogástalanul működtek a Barát 5.0 alatt.

Ezen túlmenőleg a Férj 1.0 több kedvenc programomat is eltávolította, mint például a Romantika 9.3-at és az Odafigyelés 6.4-et,ám telepített olyan alkalmazásokat, mint a Bajnokok Ligája 4.1 és az Fradi 3.0. Most már az Elbeszélgetés 8.0 sem működik, és ha Takarítás 2.8-at akarom indítani, visszautasít a rendszer. Megpróbáltam a Nyaggatás 5.3-mal kijavítani a hibákat, de sikertelenül. Mit tegyek?

Elkeseredett

Kedves Elkeseredett!

Először is, ne felejtse, hogy a Barát 5.0 szórakoztatócsomag, míg a Férj 1.0 operációs rendszer, saját utasításkészlettel. Gépelje be a következő parancssort: C: ?>Azt hittem, szeretsz [Enter] Ezután töltse le a Könnyek 6.7-et, mivel telepítheti a Bűntudat 3.0-át! Ha minden rendben megy, akkor a Férj 1.0 ezután magától indítja az Ékszer 2.4 és Virágok 3.6 alkalmazásokat. Kérem, figyeljen oda, hogy ne terhelje túl a Férj 1.0-át több ilyen alkalmazás gyakori, vagy egyidejű futtatásával, mert ez esetben előfordulhat, hogy a Férj 1.0 telepíti az Ingerült Csönd 2.3-at, vagy a Kocsmázás 7.0-át, ami által a rendszer fokozottan ki lesz téve a Sör 6.1 támadásainak. A Sör 6.1 kártékony program, mely HangosHorkolás.wav fájlokat hoz létre a merevlemezen. Egyes tapasztalatok szerint a Férj 1.0 aPletykadélután 2.1 és a Barátnőim Átjönnek Vacsorára 3.2 futtatása esetén lemerevedhet, ezeket csak akkor indítsa, ha előtte telepítette az Elmehetsz A Meccsre 1.5-öt! Bármilyen hibát is tapasztal a Férj 1.0 működésében, SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT NE telepítse az Anyós 1.0-át, és ne telepítsen új Barát programot se! Ezek nem támogatott alkalmazások; a Férj 1.0 rendszer összeomlásához és a kapcsolat megszakadásához vezethetnek. A Férj 1.0 remek program, de csak korlátozott memóriakezelési lehetőségei vannak, valamint nem kompatibilis néhány újabb alkalmazással (ilyen Például a Vegetáriánus Étel 4.3). Érdemes lehet fontolóra venni néhány kiegészítő szoftver beszerzését. Személy szerint a Meleg Vacsora 3.1-et és a Rafinált Alsónemű 7.7-et ajánlom.

A legjobbakat: Technikai Segítség
:lol: :lol: :lol: :lol:


kedd márc. 01, 2005 9:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Futballmeccsen


--------------------------------------------------------------------------------

8 legrosszabb dolog, ami a magyar válogatottal történhet egy bárki elleni futballmeccsen

1. A meccs előtt közlik velük, hogy a másik csapatban is tizenegyen lesznek.

2. Annyira kimerülnek az újságnyilatkozatokban, hogy nem bírnak feljönni a lépcsőn az öltözőből.

3. Csak a meccs harmincadik percében jönnek rá, hogy aki másik színű mezben van, az nem barát.

4. Lelkileg megtöri őket, hogy a másik csapat miatt állandóan hátra kell futni.

5. Megkeverednek, mert a mérkőzés előtt a videón sokkal kisebbnek tűnt a pálya, és más pólóban voltak a csapatok.

6. Végig a bírónak passzolnak, mert ő mozog olyan lassan, hogy eltalálják.

7. Az első gól után meglepődnek, hogy nem ezt nyilatkozták az újságban.

8. Eljön az ellenfél.

:wink: Legalabb boxban jok vagyunk. Meg Paris-Dakar -ban. :lol:


vas. feb. 27, 2005 11:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A mai szülők egyszerűen lusták, trehányak, nincs kedvük az egész gyereknevelősdihez. Divatból szülnek gyereket, mert lassan már az is sikk lesz, persze csak az együgyű, de anyagilag annál fejlettebb környezetben. (Ki látott már villogást azzal, hogy kinek milyen - és mennyibe kerülő - babakocsija van? Én igen. :( )
Ezzel jön elő az, hogy a szülő örül, ha a gyereke elfoglalja magát a számítógépes játékokkal, vagy ha lerakja a TV-elé, akkor azzal, és legalább így nem nyaggatja a szülőt. Ez marha nagy gond.
Pedig azzal a gyerekkel sokat kell foglalkozni, játszani, (lehet, röhejes lesz, de: ) mesélni neki, megpróbálni kialakítani benne a helyes világképet, hogy azt ne a TV-ből, a haveroktól, mészárszék-játékokból merítse.
Persze nem azt mondom, hogy tiltsuk a játékot, de ha a fenti foglalkozás a gyerekkel (és a lelkével) megtörténik, akkor az ilyen jellegű játékokat játéknak fogja fel a fiatal, és nem lesz befolyással rá, mert nem lesz szüksége példa merítésre, hiszen azt már megkapta, ahonnan kell.
(Csak azért írom ezeket, mert én megkaptam a fentieket, ezért is lett meglehetősen racionális a gondolkodásom, és nem fogok egy játéktól rendőrt ölni, de horrorfilmtől sem fogok kiabálni...)

Üdv!


kedd feb. 22, 2005 19:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Egyet értek!
Most nem akarok mély filózófiába belemenni (nem is tudnék :oops: ), főleg nem demográfiai dolgokba, de manapság sajnos (vagy nem!, mindenki döntsön kedvére) divat lett nagyon fiatalon gyereket csinálni....aztán megbánni,... ezt nem beismerni, végül lexarni és mindent ráhagyni a gyerkőcre!


hétf. feb. 21, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Dester:
Mennyi idős is vagy?

Hidd el egy kisgyermeket ilyen stílusú játékok erősen rossz irányba tudnak vezérelni, nem azt mondom hogy az ilyenektől minden gyerek meghülyül és elüti a gyalogosokat, stb., de nagy a valószínűsége, hogy erőszakosabbak lesznek felnőtt korukban, és egyéb rossz hatással lehet rájuk!


Zsoca, szülői kontroll nélkül nem ér az egész semmit. Én 9-10 évesen ismerkedtem meg a számítástechnikával, még C64-gyel és C PLUS-4-gyel, és ott is voltak erőszakos játékok. Ott is fröcsögött a vér, és az akkori felfogásban az is annyira kidolgozottnak tűnt, mint manapság egy játék, pl GTA. Szerintem a kulcsmondat: a szülő tudja, hogy mivel foglalkozik a gyerkőc a szabadidejében! Nem mondom, hogy rakjon a gyerekre térfigyelő rendszert, de sok gyerekre minden rá van hagyva. Ez szerintem nem helyes...


hétf. feb. 21, 2005 19:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Az biztos hogy ez az urge eleve nem volt normalis.
GTA3 nekem foleg a komplex virtualis vilaga miatt tetszett meg rogton, majdnem lepadloztam mikor 1 eve eloszor lattam. Pedig mar 2002-ben kijott. Persze en is a GTA1-el kezdtem maig az egyik kedvencem, kulonosen az eleje, Liberty City.

Feliratok kutyás házak kapuján

--------------------------------------------------------------------------------

Én 6 másodperc alatt gyorsulok százra. És Te?

Nem veszünk semmit, nem adunk el semmit, nem térünk át semmilyen hitre. És
ezt a kutyák is tudják.

Miután Döncivel megismerkedtél, menj el plasztikai sebész ismerősödhöz!

Csöpike sem vegetáriánus!

Kutya : Betörő 15 : 0

Vigyázz, csak az eleje harap!

Vigyázz, a kapu harap!

Amputációt és alakformálást vállalok. Kérlek gyere be csengetés nélkül!

Nem harap a kutya csak ízlel, de nyugi mert **** nem eszik!

Vigyázz! A kutya HOMOKOS! Hangfelismerő szoftverrel ellátva.

Belépés díjtalan, kilépés bizonytalan!

A blökik szabadon mozognak, Ön szabadon dönt!

Kedves betörők! A kutya mindenkit beenged, a gond kifele jövet kezdődik...

Nem felhasználóbarát környezet. Ha csengetés nélkül jössz be, előbb lőlek le,
minthogy a kutya megharapna!

A kutya veszélyes, a rotitól meg még én is félek!

Yajj :lol: :lol:


hétf. feb. 21, 2005 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Dester:
Mennyi idős is vagy?

Hidd el egy kisgyermeket ilyen stílusú játékok erősen rossz irányba tudnak vezérelni, nem azt mondom hogy az ilyenektől minden gyerek meghülyül és elüti a gyalogosokat, stb., de nagy a valószínűsége, hogy erőszakosabbak lesznek felnőtt korukban, és egyéb rossz hatással lehet rájuk!
Az már más kérdés, hogy szerintem nem az a megoldás, hogy egyszerűen nem szabad kiadni ilyen játékot, viszont igazán jó megoldást nem tudok!
(Mellesleg nagyon várom már a GTA SA-t :oops: )


hétf. feb. 21, 2005 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nagyszerű. Érdekes módon én is sokat GTA-ztam, mégse lövök le senkit az utcán, és nem rángatok ki senkit az autójából. A Carmageddon a mai napig a kedvenc sorozatom, de mégsem ütöttem el iskoláscsoportokat, hogy 10x-es combót kapjak. A Barbariannal is sokan játszottak C64-en, mégse hallottunk olyan hírt, hogy valaki egy karddal lecsapta volna a "játszópajtás" fejét. És még sorolhatnám... Akit egy játék motiválni tud ilyen cselekedetre, az az ember beteg.
"A játékipar a történelem legerőszakosabb és legnépszerűbb programjával az összes amerikai rendőrre célkeresztet rakott"
Látszik az ottani okoskodók hozzá nem értése. Millió ennél erőszakosabb játékot tudnék felsorolni...

UPDATE

Ahogy minden évben, ezúttal is előjött Amerikában az erőszakos videojátékok kérdése. A politikusok régóta mindent megtesznek azért, hogy redukálják az eladásokat, de eddig nem jártak sikerrel (szerencsére).

A legújabb próbálkozó Leland Yee kaliforniai képviselő, aki háborút hirdetett az erőszakos játékok kiadása ellen. Az EMA ( Entertainment Merchants Association) persze ezt nem teljesen így gondolja, a szövetség elnöke úgy tűnik felveszi a kesztyűt, kész a háborúra, ami nyilatkozatok formájában már el is indult. Vajon mikor értik meg az öltönyös politikusok végre, hogy aki hülye, az egy narancsra ránézve is elkezdhet ámokfutni, nem kell hozzá videojáték. Reméljük még az újabb ezredforduló előtt.


Forrás


hétf. feb. 21, 2005 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
sulyos:
Újra botrány a Grand Theft Auto játék körül
http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=28241


hétf. feb. 21, 2005 12:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
A programozók Bibliája


--------------------------------------------------------------------------------

1. Kezdetben teremté az Úr a Bitet és a Byte-ot. És teremté ezekből a szót.
2. És a Szóban két Byte volt, és nem létezett semmi más. És az Úr elválasztá az Egyet a Nullától. És láta az Úr, hogy ez jó.
3. És mondá az Úr: legyen Adat! És így történt. És mondá az Úr: Foglalja el az Adat a megfelelő helyet! És megteremté az Úr a floppy-diszkeket, és a hard-diszkeket és a kompakt-diszkeket. És látá az Úr, hogy ez jó.
4. És moná az Úr: legyen Számítógép, ahova a diszkeket be lehet helyezni! És elnevezé Hárdvernek. És látá az Úr, hogy ez jó.
5. És Szoftver még nem létezett akkor. De az Úr megteremté a programokat, nagyokat és kicsiket az fajtájuk szerint.
És mondá az Úr: szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek meg a Memóriát!
6. És mondá az Úr: teremtsünk Programozót és alkosson a Programozó új Programokat, és irányítsa a Számítógépeket, a Programokat és az Adatokat.
7. És megteremté az Úr a programozót és elhelyezte a Számítógép-központban. És megmutatta neki az Úr a Könyvtárszerkezetet, és mondá neki az Úr: használhatsz minden könyvtárat és alkönyvtárat, de NE HASZNÁLD a windowst!
8. És mondá az Úr: nem jó a programozónak egyedül. Álmot bocsátott rá és kivette egyik oldalbordáját, és másik lényt teremtett belőle, aki felnéz a programozóra, aki szereti azt, amit a programozó csinál, és elnevezé ezt a lényt felhasználónak.
9. És ott volt a Programozó és a Felhasználó a csupasz DOS alatt, és látá az Úr, hogy ez jó.
10. De Bill okosabb volt az Úr minden teremtményénél. És Bill megkérdezé a felhasználót: mondta-e az Úr, hogy ne futtass egyetlen programot sem?
11. És a felhasználó válaszolt: azt monda az Úr, hogy használhatunk minden programot, minden adatot, de mondta, hogy a Windowst ne használjuk, különben meghalunk.
12. És mondá Bill a felhasználónak: hogyan beszélhetsz olyasmiről, amit még ki sem próbáltál? Abban a pillanatban, hogy használod a windowst, olyan leszel mint az Úr. Képes leszel bármit létrehozni egy egyszerű egérkattintással!
13. És a felhasználó látá, hogy a Windows gyümölcsei szebbek és könnyebb azokat használni. És látá a felhasználó hogy minen tudás haszontalan, mert a windows képes azokat helyettesíteni.
14. És a felhasználó installálta a számítógépén a windowst, és mondta a programozónak, hogy ez jó.
15. És a programozó azonnal elkezdte keresni az új drivereket. És megkérdezé őt az Úr: - Mit keresel?
És a programozó válaszolt: - Új drivereket keresek, mert nem találom őket a DOS-ban. És mondá az Úr: ki mondta neked, hogy új driverekre van szükséged? Futtattad a windowst? És a programozó válaszolt: Bill mondta nekünk!
16. És monda az Úr Billnek: azért, amit tettél, gyűlölt leszel minden teremtmény elött. És a felhasználó boldogtalan lesz miattad. És örökké Windowst kell árulnod.
17. És mondá az Úr a Felhasználónak: Azért, amit tettél, csalódni fogsz a Windowsban, és az megeszi minden erőforrásodat, és lassú programokat kell használnod és örökkön örokké a programozó segítségére fogsz szorúlni.
18. És mondá az Úr a programozónak: azért mert hallgattál a felhasználóra, soha sem leszel boldog. Programjaidban hemzsegni fognak a hibák, és ki kell javítanod őket az idők végezetéig.
19. És az Úr kiűzte őket a Számítógép központból, az ajtót lezárta és jelszóval levédte.
20. GENERAL PROTECTION FAULT

:lol: :lol:

Windows 1.0 to XP: Screenshots ahogyan azt BILL benezte
http://www.infosatellite.com/news/2001/ ... shots.html


csüt. feb. 17, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
OK OK mint leirtam ezeken en is tul vagyok . Alcohol 120% es Daemon-nal is ugyanaz a helyzet. Azota kulonfele crack-ekkel megoldottam a dolgot de tovabbra sem ertem miert nem mukodik nalam a dolog, hiszen ezekkel a virtualis CD meghajtokkal en egyenlore semmi tobbet nem ertem el mint azelott. Ugyertem eddig is ha letoltottem pl egy ISO-t azt winrar-al siman kitomoritettem es elinditottam a progi setup-jat. Ha setup kozben nem kert CD-t (mondjuk mert nem tobb CD-s pl CD1.ISO, CD2.ISO) akkor minden sikerul, Daemon Tools es tarsai nelkul is.

Az a helyzet hogy most talalkoztam a GTA3 8) eredeti 2 ISO-javal , ez pl azt csinalja hogy eloszor a CD1.ISO-rol feltelepit kb 300MB-ot majd azt mondja finished. Ezutan elinditod Start menu-bol a progit es nah ekkor keri a megfelelo CD -t ami egyertelmuen a 2. ISO allomany lesz(vagy max megint az elso). Tok mindegy kiprobaltam mar mindent, nem fogadta el. Elvileg teljeserteku CD meghajtokat hoznak letre ezek a progik de nekem richtig az F: be varja a CD-t es nem virtual G: vagy F:-re. Mindent jol csinaltam , pontosan tudom hogy kene hogy mukodjon es megsem. Virtual akarmelyikrol telepitve.. csak az F:-be varja a korongot.
Ezert irtam hogy sztem olyan progi kene ami kijelol egy konyvtarat es elhiteti a futo progikkal hogy az a konyvtar az eddig installalt fizikailag is letezo CD-ROM. A FakeCD ezt csinalta.
Azert koszonom.


csüt. feb. 17, 2005 12:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Koszi szepen!

Letoltottem, az a helyzet hogy meg nem nagyon csinaltam ezt a dolgot tudnatok segiteni par lepesben? F a CD iro.
Marmint a Daemon Tools-al legalabb odaig eljutottam hogy letrehoztam 2 virtualis meghajtot(G,H) es azokhoz tudtam tarsitani a 2 ISO-t(pl CD1.ISO, CD2.ISO). Ezekutan a Wintezoben mar latszottak is a meghajtok ill rajtuk a kicsomagolt ISO-k. Elinditottam G: -n levo setup-ot , de a telepites kozepen kerte a CD-t magyarul ugyanaz tortent mint Daemon Tools nelkul. Tehat ez nem FakeCD-re van, nem arra szolgal hogy elhitesse a progival hogy egy vinyo konyvtar a CD.

Alcohol 120%-ban odaig jutottam hogy File/megnyitas CD1.ISO , majd az ISO-t hozza`csatlakoztattam` (progiban ez a kif) a virtual G:-hez es ennyi. Egyenlore meg azt sem tudom megcsinalni mint a Daemonnal hogy G:-rol futtassak. Mit rontok el de nagyon?


elinditod alkohol 120%-ot , ket lehetoseg van utana :)
1. ramesz a virtualis meghajtora(G) ott nyomsz egy Insert-et, akkor kivalaszod image-t es kesz :)
2. a File/megnyitas -> megjelenik az ablakba a megnyitott image, azon eger jobb gomb-> eszkoz csatlakoztatasa-> G meghajtohoz
es kesz, mukodnie kell :)


csüt. feb. 17, 2005 4:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Eddig a Daemon Tools inkabb bejott, de vmiert az eredeti F:(SONY CDRW) -be varja a CD-t. Lama vagyok,max azzal nyugtathatom magam hogy meg nem volt ra szuksegem. :oops: Nem nagyon jatszom, nincs is itthon CD/DVD gyujtemenyem. (hobby multimedias park :lol: )

Tenyleg epp most megy a TV-ben a Fantomas.
Ezek a demoni eszkozok... hat :lol: :lol:


szer. feb. 16, 2005 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Koszi szepen!

Letoltottem, az a helyzet hogy meg nem nagyon csinaltam ezt a dolgot tudnatok segiteni par lepesben? F a CD iro.
Marmint a Daemon Tools-al legalabb odaig eljutottam hogy letrehoztam 2 virtualis meghajtot(G,H) es azokhoz tudtam tarsitani a 2 ISO-t(pl CD1.ISO, CD2.ISO). Ezekutan a Wintezoben mar latszottak is a meghajtok ill rajtuk a kicsomagolt ISO-k. Elinditottam G: -n levo setup-ot , de a telepites kozepen kerte a CD-t magyarul ugyanaz tortent mint Daemon Tools nelkul. Tehat ez nem FakeCD-re van, nem arra szolgal hogy elhitesse a progival hogy egy vinyo konyvtar a CD.

Alcohol 120%-ban odaig jutottam hogy File/megnyitas CD1.ISO , majd az ISO-t hozza`csatlakoztattam` (progiban ez a kif) a virtual G:-hez es ennyi. Egyenlore meg azt sem tudom megcsinalni mint a Daemonnal hogy G:-rol futtassak. Mit rontok el de nagyon?


szer. feb. 16, 2005 21:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Mivel ez tényleg offtopic, ide leírom: a kontaktlencsézés "offabb" topic volt, mint ez :)
Pusztán kíváncsiságból: a Daemon Tools miért nem jött be?


szer. feb. 16, 2005 21:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Hali!
Lenne egy olyan kerdesem hogy tud-e vki FakeCD funkcioju progit XP ala. Utobbi evekben egyaltalan nem kellett nekem ilyen progi de most a bittorrent ota mas a helyzet. Daemon Tools -t kiprobaltam nem igazan mukodott a dolog. Csak annyi kene hogy telepites kozben ne kerje a CD-t. Eleg OFF, de ha vki tud segiteni azt megkoszonnem.
Udv.



Alkohol 120%

"No other software available enables you to create up to a staggering 31 virtual drives, allowing you to run your game images at over 200X faster than from a conventional CD-ROM. Alcohol 120% is a powerful utility that uses a unique combination of options to ensure a perfect back up every time"


szer. feb. 16, 2005 20:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Alcohol 120% :?:


szer. feb. 16, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Hali!
Lenne egy olyan kerdesem hogy tud-e vki FakeCD funkcioju progit XP ala. Utobbi evekben egyaltalan nem kellett nekem ilyen progi de most a bittorrent ota mas a helyzet. Daemon Tools -t kiprobaltam nem igazan mukodott a dolog. Csak annyi kene hogy telepites kozben ne kerje a CD-t. Eleg OFF, de ha vki tud segiteni azt megkoszonnem.
Udv.


szer. feb. 16, 2005 20:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Kösz az infókat :) Na majd meglátjuk :)


szer. feb. 16, 2005 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Van erről a "sárga színű" fórumon egy topic, beírnak oda elég komoly sazkik is. A "No rub" marketingfogás, csak egy felirat. Az anyag ugyanaz, mint a felirat előtt - a lencse meg a laboratóriumi tesztek alatt tiszta lesz, de a gyakorlatban valahogy mégis koszos marad...
A sikálás menete: lencse a tenyérbe, 3-4 csepp ápoló rá, mutatóujjal dörzsölni pár másodpercig, aztán megfordít (kifordít) és ott is kis sikálás. Pár cseppel öblíteni, aztán mehet a tokba. Így biztosabb a fehérjeoldás, de igazság szerint a 30 napos csere nem csak az anyag öregedése miatt kell, hanem a fehérjelerakódást sem lehet egy idő után tökéletesen leszedni dörzsöléssel sem, hát még anélkül. Diszkomfort érzés okozója lehet. Ja igen, így kicsit gyorsabban fogy az ápoló, de azt a 10 cseppet ki lehet spórolni a tokból :) Nekem a 355ml kb. 2,5-3 hónapra elég, nem vagyok vele túl spórolós, mert a szememen nem vagyok hajlandó... Még valami: nem kopik a lencse! Az kéne még csak... Akkor a Sauflon ápolót használók a hónap végére fél dioptriával gyengébben látnának! :) (Nyugi, az én dokim is mond hülyeségeket).

Üdv!


kedd feb. 15, 2005 23:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Égő vagy nem égő, de nem tudom, hogy kell síkálni. Az orvos nekem azt mondta, hogy a no rub technológiának köszönhetően fölösleges síkálnom a lencsét, mert csak jobban kopik, de jobb nem lesz.


kedd feb. 15, 2005 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
Optifree Express 355 ml-t használok ;)
Akkor minden rendben :) De próbáld ki az Aqua-t is, embere válogatja, kinek melyik a jobb. A kettő kb. egy kategória. Ja és ne higyj a "No rub" feliratoknak, a feliraton kívül semmit nem takar. Tessék minden nap sikálni! :lol:

Üdv!


hétf. feb. 14, 2005 23:18
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Optifree Express 355 ml-t használok ;)


hétf. feb. 14, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester: nekem napi 14-16 órát is bent van olykor, de nem gáz eddig. Jó ápoló sokat segít, próbáld ki a Solo Aqua-t, vagy az OptiFree Expresst, persze ezek nem olcsók, de spóron 3 hónapra elég a 355ml-es Optifree 4k HUF-ért. Ég és föld mondjuk a Sauflon ápolóhoz képest - nekem attól száradt is - égett is a szemem, és azt hittem, a lencse a ratyi de nem :)

Üdv!


hétf. feb. 14, 2005 0:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca: olcsó lencse és érződik is rajta. Túlhordani nem célszerű. Ettől függetlenül ennyi pénzért (és első lencsének) soha rosszabbat. A Zeiss nálam nagyon leszerepelt szemüveg téren (vittetek már vissza lencsét 2x gariba 1 éven belül?), a lencse egész jó. Sajnos ebben aludni nem lehet, ami nálam is nagy hátrány, főleg ha a barátnőmék albijában le szeretnék dőlni 1-1 órára néha. A 30 napos periódus végefelé érezhetően jobban cseszi a szemem, valamint még hátránya, hogy napi 10 óránál többet tényleg nem érdemes hordani. Ezért csak utcán szoktam (főleg vezetésnél). A monitor elé jó a szemüveg is.

Zsoca: én ebből most nem sokat értettem, égő vagy sem :oops: :) Na jó, azért nagyjából fogtam. Megkeresem ezeket a progikat. Köszi!


hétf. feb. 14, 2005 0:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Én régebben dolgoztam egy SAP adatbázison, és ott a Squirrel SQL Client-et valamint a DBVisualizer nevű programot használtam! Mindkettőnek van előnye hátránya (azért használtam kettő).
Ja amúgy ezen kliensek bármelyikét tudtommal bármelyik adatbázismotorhoz lehet használni, csak kell hozzá egy megfelelő JAR file (mivel JAVA alapú mindkettő)!!!
Nálam SAP esetén (meglepő módon :)) SAPDB.JAR kellett gondolom hasonlóan elmésen lehet elnevezve MYSQL alá is :) (legalábbis reméljük)


vas. feb. 13, 2005 18:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
Akciós lencse volt, amikor vettem, de nekem bevált, főleg annyi pénzért. Miért kérded? :)

Tobzódom a márkák között, igazából tapasztalatokra lenne szükségem, mert éppen váltok, de csak a kínlódás van. J&J kéthetest adott a doki 1 hónaposnak (ezért még holnap összeveszek vele), amit sikeresen kinyírtam, de amúgy is akkora sztorijaim vannak a lencséimmel, hogy ihaj :) Magas oxigénáteresztésű kéne, de azt csak rendelésre hozna a doki (O2Optix, olcsóbb, mint a Focus Night&Day, de ebben is lehet időnként szunyálni, ami feltétel :D ), addig meg valamivel ki kell húzni, de nem akarok 1,5 havi J&J-ért annyit fizetni, amennyibe egy sokkal jobb minőségű lencse 3 havi adagja kerül... Kényelmes amúgy a Zeiss? Elég olcsó. Nekem csak az jön be, amit semmilyen körülmények között sem érzek a szememben, a J&J már majdnem jó - volt :D Persze a szakadásának története itt sem egyszerű.

SQL-re semmi ötletem...

Üdv!
Videoton RuleZ! 8)


vas. feb. 13, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
Dester írta:
McLaca: elöregedett a gumi vagy mi a fene a membrán körül, de elég csúnyán.

A mi Technics erősítőnk kb. 80e volt pár évvel ezelőtt, az akkori csúcsmodell. Amúgy osztom a nézetet, hogy az erősítő is olyan, mint a tápegység... Ha érezni a súlyát, az nem baj :)
Videoton féle membránszél öregedés itt is dettó. Nekünk valami gézféle és közepesen puha önthető gumi segítségével javították, eredménye: a dinamikája még jobb lett, mint újkorában :lol:
Ma is megvan, ma is szebben szól, mint a gány minihifik mélység nélküli dobozokkal, ennek ellenére bazi nagy "mélynyomókkal" (?) :roll: a boltok polcain...
Az erősítők súlya komoly minőségi előrejelző. Ha nem tudod csak úgy hirtelen felindulásból lekapni a polcról, az már félsiker :) Nemhiába olyan magasak a csúcsmodellek.
Apropó Dester: milyen típusú kontaktlencsét hordasz?

Üdv!


A minőségi javulás itt is megvolt... Akkorát szól, hogy az utcán TISZTÁN hallani (negyedik emeleten lakunk, fél hangerőn az erőlködő). Egyszer ezzel "kopogtunk" át a falszomszédnak, amikor már sokadjára kopácsolt vasárnap kora délután... A fürdőszobában nem lehet megmaradni, ha szól, mert a csempék úgy felerősítik a basszust, hogy belefájdul az ember feje. Ugyanakkor nagyon szépen és tisztán szólnak, és egyetértek Lacával, hogy lenyomja a mostani "divatos" hangszórók nagy részét.

A kontaktlencsém típusa: Zeiss CONTACT Day 30 Spheric (1 hónapos csereritmusú lágy kontaktlencse). Akciós lencse volt, amikor vettem, de nekem bevált, főleg annyi pénzért. Miért kérded? :)

És egy bődületesen off-off-offtopic: nem tud valaki valamilyen toolt MySQL-hez, amivel valami barátságosabb környezetben tudnék adatbázist mahinálni? Ez a parancssoros dolog nagyon szép és jó, de úgy érzem magam, mint a C64-es időkben, amikor a programkód részének listázása úgy ment, hogy LIST 230-330... Szeretném azonnal látni a nyomát, hogy mit buherálok (adok hozzá, módosítok, stb) az adatbázisban, mert így kegyetlenül unalmas és hosszadalmas... Már intézem az SQL támogatást a weblapom alá, szóval ha megvan az adatbázis, összehajítjuk a PHP-t és már mehet is a weblap...


szomb. feb. 12, 2005 11:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség