Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 13:55



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 688, 689, 690, 691, 692, 693, 694 ... 785  Következő
OFF TOPICOK GYŰJTEMÉNYE 
Szerző Üzenet
Hozzászólás 
Napló:
szegény parasztnénikéket bevarják :D

Mondjuk még mindig nem értem miért szedték szét...


vas. dec. 05, 2004 19:24
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
M62 írta:
McLaca írta:
...
Nem viseltetek ellenszenvvel a kontaktlencse iránt! S azt is írtam, nem kívánok senkit sem meggyőzni.
Csupán kifejtettem (szerény) véleményemet, ami a Te példáddal szemléltetve kb arra irányult, hogy kimutassam, OK, jó dolog a kocsi, de a busz sem olyan rossz, mint amennyire sokan fikázzák.

OK, megbeszéltük! Nem fikázom én a szemüveget, most amúgy is el vagyok tiltva a kontaktlencsétől egy ideje, valami agresszív allergia 5 hónapja nem hagy békén... Pusztán én marhára utálom a szemüveget, mert nagyon kényelmetlen - nekem. És garbót sem tudok úgy húzni, hogy ne kelljen levennem :cry:

Üdv!


vas. dec. 05, 2004 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
@ írta:
...


Nem beszélve arról, hogy - bár sajnos egyre kevésbé - dohányozni is lehet.
Nem találtam meg az eredeti képet, amiből kivágtam ezt a kis részletet, de ezen az oldalon kétségtelenül azonosítani lehet, mi is szerepel az avatarban:

http://www2.chem.elte.hu/gigant_club/pi ... ex_en.html

Sajnos - vagy szerencsére? :) - ilyen nagy gépekről általában csak nagy képek készülnek, elég macerás volt olyan fotót találni, amiből kivágva egy avatarnyi részt még valami érdemi, felismerhető marad rajta ilyen kis területen...


vas. dec. 05, 2004 18:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
én is jobb szeretem a vonatot mint a buszt, mert ha rosszul vagyok, akkor fel tudok állni és megmozdulok egy picit!

Mellesleg most az új képeden nem M43-as van?


vas. dec. 05, 2004 18:27
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
@ írta:
M62 írta:
... jó dolog a kocsi, de a busz sem olyan rossz, mint amennyire sokan fikázzák...

Hát még a vonat :D


Naná, de ezt személyes elfogultságom miatt nem említettem. :D
Egyébként, ha tehetem, nagyobb távolságokra mindig vonattal megyek, környezetbarát (különösen az M62 :wink: ), olcsó, viszonylag gyors.


vas. dec. 05, 2004 18:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Rozso írta:
Mi az a tipikus kommunikátor hiba???


Kommunikátoron ugyebár a hátulján beszélünk, tehát a hátlapon van a hangszóró. És kifordítva beszélünk vele. Itt meg a csaj úgy veszi fel, mint minden szokványos telót, tehát az előlapot tette a füléhez!
(9500-nál már minden a szokványos, nem fordított :(((()


vas. dec. 05, 2004 18:04
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Most megint nagyon láma leszek:

Mi az a tipikus kommunikátor hiba???


vas. dec. 05, 2004 17:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Igen, erre gondoltam én is, de hát ez olyan standard dolog BK-éknál... Nagyon nem is hallottam másik cs.hangot náluk :D Valszeg ez van meg nekik úgy hogy alá tudják festeni :D

Most nézem az EW új katalógusát. Holnaptól 2600 25k
Philips 20 gigás mp3 lejátszó 90k
Matrix trilógia 15k
Ipaq RX3715 (multimédiás iPAQ) 120k
128 megás pendrive 6k
256 megás SD 8k
ezen kívül Happy kártya 190 HUF lebeszélhetőséggel 1900

jah, és HAJKREPPELŐ 4k-ért!!! :mrgreen:


vas. dec. 05, 2004 17:25
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Dannyboy írta:


Hát én inkább a szereplőre koncentráltam,mint a telefonra :D


vas. dec. 05, 2004 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
@ írta:
Az egyik ugye a tipikus kommunikátor hiba! Ezt sose tudom megérteni, miért jó ez. Hiszen valaki felvilágosíthatná őket hogy hogyan is van... Vagy lehet attól félnek, hogy akkor meg a tudatlan réteg nézi majd hülyének őket? :D

A másik hiba az micsoda? nem jöttem rá, mert annyira el van csúszva minden...


A csörgés. :D


vas. dec. 05, 2004 16:56
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
M62 írta:
... jó dolog a kocsi, de a busz sem olyan rossz, mint amennyire sokan fikázzák...


Hát még a vonat :D


vas. dec. 05, 2004 16:50
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Miért érzem úgy, hogy meglehetős ellenszenvet érzel a kontaktlencse iránt?
az én szemem csak -2,5-ös.
Egy csomó érvet felhoztam a szemüveg ellen és a KL mellett. Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy egyeseknek nincs ínyére a lehetséges plusz kényelem. Ez olyan, mintha nem akarnál kocsival járni, csak busszal, mert jó az is, meg olcsóbb, meg nincs kedved a benzinkútnál a tanksapkaajtó alatt "túrni"...
Üdv!


Nem viseltetek ellenszenvvel a kontaktlencse iránt! S azt is írtam, nem kívánok senkit sem meggyőzni.
Csupán kifejtettem (szerény) véleményemet, ami a Te példáddal szemléltetve kb arra irányult, hogy kimutassam, OK, jó dolog a kocsi, de a busz sem olyan rossz, mint amennyire sokan fikázzák.


vas. dec. 05, 2004 16:31
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Az egyik ugye a tipikus kommunikátor hiba! Ezt sose tudom megérteni, miért jó ez. Hiszen valaki felvilágosíthatná őket hogy hogyan is van... Vagy lehet attól félnek, hogy akkor meg a tudatlan réteg nézi majd hülyének őket? :D

A másik hiba az micsoda? nem jöttem rá, mert annyira el van csúszva minden...


vas. dec. 05, 2004 16:12
Hozzászólás 
Mi lesz majd Naplóban?


vas. dec. 05, 2004 16:10
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Ezt nézzétek mit találtam:

https://www.dunakanyar.net/~daniceg/SzaboErika1.avi

Kb. 6,5Mb, érdemes letölteni, mert 2 mobilos hibát is vétettek egy apró jelenetben. Nos, ki tudja a választ? :D


vas. dec. 05, 2004 16:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
M62 írta:
McLaca írta:
[...] Üdv!
[...] :P

Dixi.

Bár megkésve, de válaszolok:
Miért érzem úgy, hogy meglehetős ellenszenvet érzel a kontaktlencse iránt?
A szemüveg oxigénáteresztése nem ezerszer, de még csak tízszer sem jobb, mint a kontaktlencséé. A Focus Night & Day oxigénáteresztése 175 Dk/t. A szem oxigénszükséglete kb. 195-210 Dk/t-nek feleltethető meg, tehát amelyik KL ennyi oxigént átenged, az gyakorlatilag olyan, mint ha nem is lenne, azaz kb. = a szemüveggel, ami így csak max. 1,2× jobb áteresztőképességgel rendelkezik az FN&D kl-nél. És rendelkezik még: súllyal, kromatikus aberrációval, széli torzítással (az aszférikus lencsék IS!), káprázás-hatással, tükröződéssel-fénybecsillanással, látótér beszűkítéssel, valamint dioptriafüggő mérettorzítással. Könnyen koszolódik és egy jó szemcsi semmivel sem olcsóbb arányaiban, mint a kontaktlencse.
"Pattanástalanítót" is használok, csak olyat, ami használ is, és nem kapni a Corában. Orvos írja ugyanis. Differin a neve, 980Ft/tubus, havi 2 fogy belőle, és nem hiszem, hogy trendiségből használnám, mert ahhoz képest, hogy most milyen rendben van a bőröm, szívesen mutatnék Neked tavaly nyáron készült fotót az arcomról. Nem hiszem, hogy Te olyan fejjel szívesen szaladgáltál volna az utcán és most ne néhány piros pöttyre gondolj, hanem vörös, kemény, csomós gennyes göbökre, egynémely babszem nagyságú volt... Szerencsére csak volt!

Sulla írta:
[...]
10 éve én sem törtem keretet, csak cseréltem. Nadrágot sem hord az ember 10 évig, ezért cseréli le néha a kereteit is. Megunja, nem tetszik neki, kényelmesebbet akar. Én is most cseréltem a 4 éves keretemet egy félkeretesre, mert jobban áll, ebbe csak plasztiklencse rakható, de az is véknyított és könnyű az egész szemüveg. És bizony nyáron akkor is lejjebb csúszik arról a ponttól, ahol én hordani szeretem, akármilyen szoros is. Próbáld ki, ha nagyon meleged van, kapd le a szemüveget és érezni fogod, mennyivel hűsebb... Esőben meg, ha nincs nálam ernyő, külön élvezet, hogy nem látok semmit, mert csurom víz. Télen meg párásodik. A jobb páramentesítők meg (amik nem szimplán kondenzálják a párát víz formában) elég drágák.
Egyébként -6 dioptria alatt már a TB is támogatja ezt a "trendi" eszközt. Nyilván mert nem trendi, hanem hasznos gyógyászati segédeszköz.
Milyen cylinder értékekkel rendelkezik amúgy a szemed? Lehet, hogy azóta kreáltak már hozzá lencsét, de jellemzően a KL amúgy is jobban korrigálja az astigmiát = kisebb cyl érték is elégséges, 1D alatti cyl-t meg egyszerűen kikorrigálja a sima KL is. A 9 dioptria viszont húzós. Ott már rövidlátásnál nagyon nagy a lencse "kicsinyítő" hatása. Ha ezek után kipróbálnál egy KL-t, meglepődnél, mekkora minden :) Én is meglepődtem először, hogy a valóságban milyen nagy a 17"-os monitorom a szemüvegben látott képhez képest, pedig az én szemem csak -2,5-ös. A szemedben egyébként nem kotorászol, ahhoz hozzá sem érsz, csak a KL-hez. De a szemhez hozzáérni sem nagy kunszt, csak sokan félnek a dologtól. Mondjuk a kontakt szemnyomásmérésbe sem halt bele senki, pedig akkor is a szemedhez "érnek"...
Sy írta:
[...]
Igen, ez egy jó megoldás. Csakhogy Te magad írtad, hogy azóta se láttál ilyet, tehát mégsem megoldás, mert nagyon ritka. Nem úgy a KL+napszemüveg páros. A téli napszemüveggel teljesen igazad van, aki ezen meglepődik, elég buta lehet. A szemre ugyanis különösen káros a homogén erős fény, de igazság szertin ma már napszemüveget inkább az UV védelem miatt célszerű hordani, ugyanis a **** könnyen megég...

Egy csomó érvet felhoztam a szemüveg ellen és a KL mellett. Egyszerűen nem bírom felfogni, hogy egyeseknek nincs ínyére a lehetséges plusz kényelem. Ez olyan, mintha nem akarnál kocsival járni, csak busszal, mert jó az is, meg olcsóbb, meg nincs kedved a benzinkútnál a tanksapkaajtó alatt "túrni"...
A KL nem a "szemben túrással" egyenlő, főleg, hogy - mint mondtam - a szemedhez nem kell hozzáérni. De nyilván akkor sem nyúlunk bele, ha belemegy valami, mert nem szívesen túrnánk benne... De ha néha megdörzsölöd a szemed, tudj róla, hogy nagyon káros, sokkal károsabb,. mint "túrni" benne... (Azért emlegetem ennyit, mert nagyon hülye kifejezés, és nem tükrözi a valóságot....)
Aki kényelmet akar, továbbra is nyugodtan használja a kontaktlencsét, mert jobb :!:
Itt egy kisfilm az egész "procedúráról": http://www.iglobal.com:8080/ramgen/lenslow.rm
Realplayer kell hozzá! Mondjuk a csaj béna, alapesetben nem kell lehúzni a lencsét kivételkor a fehérjére, meg lehet fogni a szivárványhártyán ülő részét is és akkor látod is, mit csinálsz. A valóságban nem ilyen műtősen kell csinálni, dehát ez oktatófilm.

Üdv!


vas. dec. 05, 2004 14:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 222
Hozzászólás 
nem tudna valaki kisegiteni egy Sony DSC-P100 fenykepezo magyar nyelvu leirassal?


vas. dec. 05, 2004 13:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
hi all,

Lenne egy kérdésem. Nem tudjátok véletlenűl, hogy valami rap freestyle verseny hol lesz? Mert ma lesz a harmadik forduló, és szeretnék menni rá, csak nem tudom hol lesz :D
A radio DJ támogatója, vagy legalábbis ott szoktam hallani a reklámot, de a honlapjukon (www.dj.hu) nincs róla szó... :(


vas. dec. 05, 2004 12:25
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
Éljen, akarom mondani szépen OFF-oljon csak ez a topic továbbra is ! :D


vas. dec. 05, 2004 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
Éljen az OFF TOPIC!

Nekem különösen a szivemhez nőtt, a HSZ-eim többsége itt van. :wink:
Ez is azt mutatja, hogy ez egy jó társaság, akik nem csak telefontémában szeretnek beszélgetni :)


vas. dec. 05, 2004 11:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Éljen,éljen!! :mrgreen:

Nekem is ez az egyik kedvenc topicom :D


vas. dec. 05, 2004 11:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Boldog 100-ik oldalt! :)



Ez az igazi mobilos csalás!
http://index.hu/politika/bulvar/kaszcs041205/

Mégsem szegte meg a törvényeket az a két szerb férfi és egy magyar nő, akiket idén márciusban vett őrizetbe a brit rendőrség, mert segédeszközt használtak egy kaszinóban - adta hírül a BBC Online. A rendőrség döntése szerint a tiró megtarthatja a 1,3 millió fontos (460 millió forint) nyereményét is.
Mint az Index korábban hírt adott róla, a trió idén márciusban játszott a londoni Ritz hotel kaszinójában. A banda tagjai egy mobiltelefonba rejtett lézerszkennerrel figyelték a rulett kerekét. A telefon egy mikroszámítógépre továbbította az adatokat, ami kiszámolta, hova eshet a golyó. A gép visszaküldte a számot a telefonra, amit a hármas aztán megjátszott.

A rendőrség most vádemelési javaslat nélkül zárta le az ügyet. A háromtagú banda az első este százezer, a második este egymilliókétszázezer fontot nyert. A rendőrség már akkor nem tudta mivel vádolni a triót, mert a módszer nem sértette a kaszinó szabályait, hiszen nem befolyásolta a pörgést, vagy a golyó útját.




Vajon milyen az a szkenneres telefon?


vas. dec. 05, 2004 10:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Ez az OFF topic 100. oldala!!!

Ünnepeljük meg!
Kép
Kép
Kép

Szerintem ennek a topicnak (és elődjének) sok szerepe van abban, hogy ebből a fórumból az lett, ami lett.


vas. dec. 05, 2004 9:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
skynet írta:
vizsla1 írta:
Ami zavar: az MMS-árakhoz odaírták, hogy Szöveges MMS max. 1000 karaktert tartalmazhat. Mi ez a hülyeség?


nokia 3100-n és 3510i-n pl csak ennyit tudsz beleírni (mert ezek nem kezelik a diákat)

Mi a fene, hogy nem live! kompatibilis készülékhez igazodik :-)?!


vas. dec. 05, 2004 9:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
valaki legyen oly kedves és dobjon meg egy MC60 nyitóval, köszönöm!

*** megvan a nyitó, ha esetleg valaki másnak is kéne, tudja hol ér el! ***


szomb. dec. 04, 2004 22:45
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Rozso írta:
vizsla1 írta:
Szereztem 12-es Kedvcsinálót.

Milyen kedvcsináló?


Vodafone kedvcsináló....


szomb. dec. 04, 2004 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
Rozso írta:
Milyen kedvcsináló?


Írja ezt egy platina tag...

ÉN kérek elnézést.

:lol:


szomb. dec. 04, 2004 22:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
vizsla1 írta:
Szereztem 12-es Kedvcsinálót.

Milyen kedvcsináló?


szomb. dec. 04, 2004 21:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
kerelyfe írta:
McLaca írta:
....Mosógép...


Nagyon szépen köszönöm, sokat segített.

Pénteken megvesszük és majd tudatom.


Megvan! :D

Electrolux EWF1030

92k, EW, Debrecen


Ui.: Egy kis fényezés az EW-nek, bár tudom nem szorulnak rá! :D . Az eladósrác több volt mint korrekt. Kb. 10 mosógépet bemutatott pro/kontra. Elmondta, hogy az új csili-vili funkciók mit takarnak (azaz parasztvakítás-e, vagy sem), stb.....


szomb. dec. 04, 2004 20:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Szereztem 12-es Kedvcsinálót. Kicsit elhamarkodták szerintem a kiadását. Eddig mindegyiknek hónap 22-24 között volt a lapzártája, tehát ezelőtt október 22., ezt pedig november 11-én zárták. Vagy ez arra utalna, hogy már sok változás nem lesz januárig? Ami zavar: az MMS-árakhoz odaírták, hogy Szöveges MMS max. 1000 karaktert tartalmazhat. Mi ez a hülyeség? Egy kis figyelmesség Tőlük: a havi díjas Kedvcsinálóban az E310 reklámjánál kiírták, hogy az előző számban eltévesztették a frekvenciákat.


pén. dec. 03, 2004 23:36
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Kevés dolog van amit az ELTE-sek csináltak és jó, de ami jó az jó...
Aki esetleg még nem ismerte, KÖTELEZŐ darab!
Matrix újraszinkron, de egyszerűen baromi jó!!!

http://www.alterego.hu


pén. dec. 03, 2004 22:07
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Sürgősen eladó egy jegy a hyperre...


pén. dec. 03, 2004 19:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
24éves nagyon dögös maca 14éves diákkal szexelt. Normális????
Annyi pasit kaphatott volna.....


pén. dec. 03, 2004 18:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás Gyakornoki vízum Ausztriában
Sziasztok!

Van itt valaki, aki ismer olyat, aki gyakornoki vízummal dolgozik Ausztriában?
Köszi!
Üdv:
Tian


pén. dec. 03, 2004 18:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Koszi! :-D

Fel is vettem a kedvencek. ;-)


pén. dec. 03, 2004 17:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Hurrá!

Ez vmi hasonló, mint amit már prászor kifejtettem, hogy jó lenne, de még mindig nem olyan jó.

Idézet:
Jegyvásárlás otthon

A MÁV Rt. felvette a küzdelmet a sorban állás ellen, a vasúttársaság 2005-ben tervezi bevezetni az utasok kényelmét szolgáló új jegyértékesítési rendszerét. Az állomási Menetjegyeladási, Helybiztosítási és Utastájékoztatási Rendszer (MHR) bevezetése mellett jön az E-ticket is, így a jegykiadási fejlesztések segítségével az állomásokon, egyablakos rendszerben vagy Interneten, akár otthon is megvásárolható lesz a vasúti menetjegy. A fejlesztésből nem maradtak ki a mobiltelefonok sem: a virtuális menetjegyhez csak egy jelszóra lesz szükség.
A rendszer bevezetését követően az eddigi sorban állás helyett már háromféleképpen lehet menetjegyet vásárolni: vasúti pénztáraknál, otthon vagy akár menet közben, telefonon.
Az E-ticket segítségével a jövőben az Interneten keresztül is lehet jegyet és helyjegyet venni, illetve fizetni. Az új szolgáltatás legnagyobb előnye, hogy a jövő utasa a jegyet többféle módon kaphatja kézhez.
Az internetes jegyvásárlással otthon is kinyomtatható lesz a jegy. Akinek nincs nyomtatója, az felveheti E-ticket ponton, E-pénztárban vagy az MHR terminálokon. Ha valaki nincs számítógép közelében, de mégsem szeretne állomáson jegyet venni, egy jelszó segítségével mobiltelefonon, illetve WAP-on keresztül is hozzájuthat virtuális menetjegyéhez. 2005-ben az állomáson jegyet vásárlók számára is egyszerűbb, gyorsabb és kényelmesebb lesz a jegyvásárlás, amikor a pénztárak MHR terminálokká alakulnak át: a jövőben egy kiszolgáló ablaknál lesz megvásárolható a belföldi és nemzetközi menetjegy, a helyjegy, szakképzett munkatársainkhoz pedig ugyanott információért is fordulhatnak utasaink.

Az utas-tájékoztatás korszerűsítése

2004-ben került bevezetésre az IC vonatok többségén a három nyelvű, mp3-as technológiával működő hangos utas-tájékoztatás. A 2005. évi menetrendi időszakban a teljes IC hálózat lefedését tervezzük.
2005. évben felújításra kerülő állomásokon új, utasbarát vizuális tájékoztató berendezések kerülnek felszerelésre.
Az IC vonatokra új iránytáblák kerülnek



pén. dec. 03, 2004 17:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Sy írta:
Napszemüveg! :) Engem nem szokott érdekelni, hogy esetleg megnéznek-e emiatt. Ráadásul akkor nem hunyorog az ember, a szem körüli ráncok sem alakulnak ki olyan gyorsan :)


Jó ötlet :wink: :)
Engem se az érdekel,hogy megnéznek-e,hanem hogy én lássak vmit :D Meg eddig nem nagyon volt egy normális napszemcsim,de most a nyáron vettem egyet,ami nagyon tetszik,kényelmes és ráadásul még a naptól is véd :P Egy Merida szemcsi (bicós márka,3 pár cserélhetős lencse,tok,kistatyó,szal korrekt,mindez 6k-ért) és azóta ezt nagyon szeretem,hordom is sokat.E télen valszeg ezt is cipelem majd magammal.


pén. dec. 03, 2004 16:37
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
pampika írta:
Én ugyan nem vagyok szemüveges,de a szemem eléggé érzékeny a fényre.És télen a halálom,amikor süt a nap,nekem meg majd kifolyik a szemem,mert semmit se látok a sok visszaverődő fénytől :( Ilyenkor kicsit hülyének néznek,amikor összevissza hunyorogva közlekedek :D


Napszemüveg! :) Engem nem szokott érdekelni, hogy esetleg megnéznek-e emiatt. Ráadásul akkor nem hunyorog az ember, a szem körüli ráncok sem alakulnak ki olyan gyorsan :)


pén. dec. 03, 2004 16:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Jah,ha lehet,akkor szerkesszétek már az idézeteket!Most is 2 állati hosszú HSZ van idézve 1 sor új mondat miatt...egy kicsit legyünk már tekintettel egymásra :wink:


pén. dec. 03, 2004 16:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Sy írta:
Ja, és még valami - bár ez kicsit elrugaszkodik közvetlen a szemüveg vs. kontaktlencse témájától -; nem értem, miért csodálkoznak egyes emberek, amiért néha télen is felrakom a napvédő részét a szemüvegemnek...


Üdv sorstárs :) Én ugyan nem vagyok szemüveges,de a szemem eléggé érzékeny a fényre.És télen a halálom,amikor süt a nap,nekem meg majd kifolyik a szemem,mert semmit se látok a sok visszaverődő fénytől :( Ilyenkor kicsit hülyének néznek,amikor összevissza hunyorogva közlekedek :D


pén. dec. 03, 2004 16:03
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ha már szemüveg (jómagam is idestova több mint 23 éve használom), nekem egy olyan okulárém van, aminek icipici vaskorongok vannak beleépítve a lencse és a szár között, a kereten levő picuri helyre. Magához a kerethez pedig járt egy olyan napszemüveg-szerű nemtommi, aminek nincsen szára, csak két picike kis "lába", amin meg két kicsike mágnes van. Ezek pont passzolnak a szemüvegem vaskorongjaihoz, így ha süt a nap, egy mozdulat felrakni (vagy levenni), és mégis szemüvegem van, meg napszemüvegem is :)

Annyira pedig nem ormótlan, hogy zavarna, nagyon ügyesen oldották meg. Kb 4 éve vettem a Visionben, azóta sehol nem találtam ilyen modellt, pedig a szárán levő műanyag már kezd elkopni :(

Ja, és még valami - bár ez kicsit elrugaszkodik közvetlen a szemüveg vs. kontaktlencse témájától -; nem értem, miért csodálkoznak egyes emberek, amiért néha télen is felrakom a napvédő részét a szemüvegemnek. Úgy látszik, vannak páran, akik nem tudják felfogni, hogy az nem a melegtől, hanem a fénysugaraktól véd :) Aki hóban, tündöklő napsütésben járkált már utcán, az tudja, miről beszélek.


pén. dec. 03, 2004 15:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1373
Hozzászólás 
Csak azt tudnam,hogy a TVN-esek miert nem kepesek meg mindig megoldani azt,hogy waprol is torolheto legyen a level? :-l Tele van a postaladam es estig nem tudom kiuriteni.


pén. dec. 03, 2004 15:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
Amúgy én is 20 éve hordok szemüveget (9 dioptria, mínuszban) és 10 éve nem nagyon törtem keretet, ilyesmit. Kosarazni, sportolni meg szemüvegben is lehet, lásd Abdul Jabbar meg az a kis 'csög holland focista, nem jut eszembe a neve. Én is kosaraztam, egy szár nélküli szemüvegem keretét fúrta meg apám, abba egy vastag gumi beköt aztán hadd szóljon.

Kontaktlencsét sose próbáltam, igaz az én cilinderemhez nem is gyártanak. De nem szívesen túrnék a szememben.

Amúgy a nyáron izzadok alatta meg lecsúszik az egy nagy kamu. Sose izzadtam benne, lecsúszni meg pláne nem csúszott le, de tudjátok lehet kapni ilyen rugós szárút, az biztos fennmarad.

S


pén. dec. 03, 2004 13:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
M62 írta:
McLaca írta:
Én nem, mert havi lencsém van, ugyanis a Focus Night&Day-ből 3db kerül 10ezerbe, és ez az olcsóbb helyeken ennyi. Ez kicsit húzós, de nem is ez a baj vele, hanem az, hogy az én görbületemben nem igazán gyártják... Viszont az említett O2Optrixnek közel akkora az oxigénátereszétse, mint az FN&D-nek, ezért abban esetenként lehet aludni. Az FN&D-ben folyamatosan egy hónapig.
Ugyanakkor ne felejtsük el a külsőségeken túl, hogy a pattanásos bőr és a szem töréshibája is betegség. Ha a kontaktlencse és a pattanástalanító (de hülye szó :D ) trendi, akkor - hogy a fórum arculatánál maradjunk - az összes 10E HUF-nál drágább telefon is az. Függetlenül attól, hogy állítólag nekem jól áll a mostani szemüveg, kiakasztó egész nap cipelni, pedig ez most nagyon könnyű. Próbáld ki egyszer reggeltől estig 1 hónapon át minden nap napszemüveget viselni (mondjuk egy világosat, ami csak UV-t szűr). Marha kényelmetlen. A pólódat sem tudod úgy levenni, hogy ne kelljen a szemüvegeddle babrálni, főleg utcán lehetetlen. Nem fekhetsz akárhogy le mondjuk TV-zni, nehogy megnyomorítsd a keretet, és nyáron bizony elég idegesítő, hogy a szemüveg möggött fűt a nap, napszemüveget hordani nem leget és kiesik a szemed a fénytől plusz állandóan lecsúszik az orrodon, akármilyen szorosra is állították... Hidd el, a legtöbben emiatt választják a kontaktlencsét, nem trendiségből. Én meg nagyon racionálisan gondolkodom általában, ezért választottam KL-t. 8) A szemüvegem amúgy nem volt drága, pedig nem is néztem a keretek árát, Belehúztam, felpróbáltam (kb. a 30. volt), jól állt a csajok szerint is, akiket magammal cipeltem, megnéztem az árcimkéjét és nagyon baráti volt. A lencsém is sima 1.6-os véknyított, AntiReflex(zöld)+felületkeményítés rajta. Annyiba került, mint 2 doboz O2Optrix+2 doboz 360ml-es ápolófolyadék. Tehát nem sokkal kevesebbe, mint 1 évi kontaktlencsézés. Az igazán jó szemüveg egyébként minden, csak nem olcsó. Egyik ismerősöm most csináltatott 96ezerért, mondjuk azon minden van, +multifokális a lencse, szóval az már eleve nem olcsó...

Üdv!


Most éppen Te világítottál rá az anyagi oldalon jelentkező másik problémára, hogy akinek van kontaktlencséje, annak általában szemüvege is van, mert sosem tudni ugye, kirándulás, szemgyulladás, mittomén.
A szemüvegnek amúgy az oxigénáteresztése is ezerszer jobb bármelyik kontaktlencsénél, s ezért nem kérnek felárat, hiszen a szemüveg felépítése az oxigénáramlást önmagában, mindenféle trükközés nélkül lehetővé teszi. :lol:

Mellesleg jelezném, hogy szemüveges vagyok, és nem egy hónapja, hanem immár sokadik éve reggeltől estig viselem a szemüvegemet, és simán át tudom húzni pólón, pulóveren a fejem, anélkül, hogy levenném a pápaszemem, gyakorlat kérdése.
A keretem is több éve megvan, már többször megnyomorítottam, ám viszonylag kis kézimunkával kiigazítottam az elhajlásokat, s észre sem lehet venni a manuális beavatkozást. 8)

A betegségekről annyit, hogy maga az élet is egy nemi úton terjedő, halálos kimenetelű betegség. 8) Egyébként pedig szerintem az igazi betegségek olyanok, hogy azok miatt nem vagy képes avagy csak jelentős erőfeszítésekkel tudod elvégezni a mindennapi teendőidet.
Persze eme csodaszerek gyártóinak logikája is érthető: jól elmagyarázzuk a pupákoknak, hogy milyen sanyarú is most a helyzetük, de bezzeg mi gyártók kitaláltuk a megoldást erre, tessék hát megvenni, nagy tisztelettel várjuk, hogy bepengessétek a nagy zsét a kasszánkba! :lol:

Amúgy nem kívántam és továbbra sem kívánok senkit sem meggyőzni arról, hogy szemüveget viseljen, avagy mellőzze a pattanástalanító használatát. :P

Dixi.


Persze a szemüvegek gyártóinak... Dixi, csak nem optikus vagy? :))))


pén. dec. 03, 2004 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Én nem, mert havi lencsém van, ugyanis a Focus Night&Day-ből 3db kerül 10ezerbe, és ez az olcsóbb helyeken ennyi. Ez kicsit húzós, de nem is ez a baj vele, hanem az, hogy az én görbületemben nem igazán gyártják... Viszont az említett O2Optrixnek közel akkora az oxigénátereszétse, mint az FN&D-nek, ezért abban esetenként lehet aludni. Az FN&D-ben folyamatosan egy hónapig.
Ugyanakkor ne felejtsük el a külsőségeken túl, hogy a pattanásos bőr és a szem töréshibája is betegség. Ha a kontaktlencse és a pattanástalanító (de hülye szó :D ) trendi, akkor - hogy a fórum arculatánál maradjunk - az összes 10E HUF-nál drágább telefon is az. Függetlenül attól, hogy állítólag nekem jól áll a mostani szemüveg, kiakasztó egész nap cipelni, pedig ez most nagyon könnyű. Próbáld ki egyszer reggeltől estig 1 hónapon át minden nap napszemüveget viselni (mondjuk egy világosat, ami csak UV-t szűr). Marha kényelmetlen. A pólódat sem tudod úgy levenni, hogy ne kelljen a szemüvegeddle babrálni, főleg utcán lehetetlen. Nem fekhetsz akárhogy le mondjuk TV-zni, nehogy megnyomorítsd a keretet, és nyáron bizony elég idegesítő, hogy a szemüveg möggött fűt a nap, napszemüveget hordani nem leget és kiesik a szemed a fénytől plusz állandóan lecsúszik az orrodon, akármilyen szorosra is állították... Hidd el, a legtöbben emiatt választják a kontaktlencsét, nem trendiségből. Én meg nagyon racionálisan gondolkodom általában, ezért választottam KL-t. 8) A szemüvegem amúgy nem volt drága, pedig nem is néztem a keretek árát, Belehúztam, felpróbáltam (kb. a 30. volt), jól állt a csajok szerint is, akiket magammal cipeltem, megnéztem az árcimkéjét és nagyon baráti volt. A lencsém is sima 1.6-os véknyított, AntiReflex(zöld)+felületkeményítés rajta. Annyiba került, mint 2 doboz O2Optrix+2 doboz 360ml-es ápolófolyadék. Tehát nem sokkal kevesebbe, mint 1 évi kontaktlencsézés. Az igazán jó szemüveg egyébként minden, csak nem olcsó. Egyik ismerősöm most csináltatott 96ezerért, mondjuk azon minden van, +multifokális a lencse, szóval az már eleve nem olcsó...

Üdv!


Most éppen Te világítottál rá az anyagi oldalon jelentkező másik problémára, hogy akinek van kontaktlencséje, annak általában szemüvege is van, mert sosem tudni ugye, kirándulás, szemgyulladás, mittomén.
A szemüvegnek amúgy az oxigénáteresztése is ezerszer jobb bármelyik kontaktlencsénél, s ezért nem kérnek felárat, hiszen a szemüveg felépítése az oxigénáramlást önmagában, mindenféle trükközés nélkül lehetővé teszi. :lol:

Mellesleg jelezném, hogy szemüveges vagyok, és nem egy hónapja, hanem immár sokadik éve reggeltől estig viselem a szemüvegemet, és simán át tudom húzni pólón, pulóveren a fejem, anélkül, hogy levenném a pápaszemem, gyakorlat kérdése.
A keretem is több éve megvan, már többször megnyomorítottam, ám viszonylag kis kézimunkával kiigazítottam az elhajlásokat, s észre sem lehet venni a manuális beavatkozást. 8)

A betegségekről annyit, hogy maga az élet is egy nemi úton terjedő, halálos kimenetelű betegség. 8) Egyébként pedig szerintem az igazi betegségek olyanok, hogy azok miatt nem vagy képes avagy csak jelentős erőfeszítésekkel tudod elvégezni a mindennapi teendőidet.
Persze eme csodaszerek gyártóinak logikája is érthető: jól elmagyarázzuk a pupákoknak, hogy milyen sanyarú is most a helyzetük, de bezzeg mi gyártók kitaláltuk a megoldást erre, tessék hát megvenni, nagy tisztelettel várjuk, hogy bepengessétek a nagy zsét a kasszánkba! :lol:

Amúgy nem kívántam és továbbra sem kívánok senkit sem meggyőzni arról, hogy szemüveget viseljen, avagy mellőzze a pattanástalanító használatát. :P

Dixi.


pén. dec. 03, 2004 10:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 983
Tartózkodási hely: Pest
Hozzászólás 
Ha valakit érdekel a szombati hyperre jegy, akkor püzzön kérem :)

(az adok veszekbe nem fért bele, offnak meg of :) )


pén. dec. 03, 2004 3:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem mossa ki, ha nem vagy ügyetlen, de kimoshatja! Vigyázni kell, és akkor nincs gond, vagy búvárszemüveg. De ki is lehet venni pancsi előtt, mint írtam korábban, nekem ez nincs 10mp, és tükör nélkül is megy.

Üdv!


csüt. dec. 02, 2004 23:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
M62 írta:
Akkor most látod az órát reggel vagy sem?
Na látod, hogy nem látod! :P :lol:
Én nem, mert havi lencsém van, ugyanis a Focus Night&Day-ből 3db kerül 10ezerbe, és ez az olcsóbb helyeken ennyi. Ez kicsit húzós, de nem is ez a baj vele, hanem az, hogy az én görbületemben nem igazán gyártják... Viszont az említett O2Optrixnek közel akkora az oxigénátereszétse, mint az FN&D-nek, ezért abban esetenként lehet aludni. Az FN&D-ben folyamatosan egy hónapig.
Ugyanakkor ne felejtsük el a külsőségeken túl, hogy a pattanásos bőr és a szem töréshibája is betegség. Ha a kontaktlencse és a pattanástalanító (de hülye szó :D ) trendi, akkor - hogy a fórum arculatánál maradjunk - az összes 10E HUF-nál drágább telefon is az. Függetlenül attól, hogy állítólag nekem jól áll a mostani szemüveg, kiakasztó egész nap cipelni, pedig ez most nagyon könnyű. Próbáld ki egyszer reggeltől estig 1 hónapon át minden nap napszemüveget viselni (mondjuk egy világosat, ami csak UV-t szűr). Marha kényelmetlen. A pólódat sem tudod úgy levenni, hogy ne kelljen a szemüvegeddle babrálni, főleg utcán lehetetlen. Nem fekhetsz akárhogy le mondjuk TV-zni, nehogy megnyomorítsd a keretet, és nyáron bizony elég idegesítő, hogy a szemüveg möggött fűt a nap, napszemüveget hordani nem leget és kiesik a szemed a fénytől plusz állandóan lecsúszik az orrodon, akármilyen szorosra is állították... Hidd el, a legtöbben emiatt választják a kontaktlencsét, nem trendiségből. Én meg nagyon racionálisan gondolkodom általában, ezért választottam KL-t. 8) A szemüvegem amúgy nem volt drága, pedig nem is néztem a keretek árát, Belehúztam, felpróbáltam (kb. a 30. volt), jól állt a csajok szerint is, akiket magammal cipeltem, megnéztem az árcimkéjét és nagyon baráti volt. A lencsém is sima 1.6-os véknyított, AntiReflex(zöld)+felületkeményítés rajta. Annyiba került, mint 2 doboz O2Optrix+2 doboz 360ml-es ápolófolyadék. Tehát nem sokkal kevesebbe, mint 1 évi kontaktlencsézés. Az igazán jó szemüveg egyébként minden, csak nem olcsó. Egyik ismerősöm most csináltatott 96ezerért, mondjuk azon minden van, +multifokális a lencse, szóval az már eleve nem olcsó...

Üdv!


csüt. dec. 02, 2004 23:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 04, 2004 10:17
Hozzászólások: 1096
Tartózkodási hely: A bőrömben vagyok állandó jelleggel.
Hozzászólás 
Nem vitattam, hogy értelmes dolog a kontaktlencse (egy hidratáló krém, pattanástalanító lemosó (stb.) sem hülyeség).
S itt jön be a trendiség is. Ahogy jó az, ha nem vagy pattanásos, mert alapozót, tudomisén mit teszel fel, ugyanúgy előnyösebb az, ha nem viselsz szemüveget.

Egyébként azt hiszem igen sokan korántsem az általad vázolt szempontokra tekintettel vásárolnak kontaktlencsét. (Az viszont nem kétséges, hogy nagy dioptria esetén a kontaktlencse sokkal szerencsésebb választás.)

Nagyon sok mindent meg lehet ideologizálni egyébként. :wink: (Így működik a mobilbiznisz is: a sima csengőhangok sem rosszak, de most itt a hiperszuper MP3-csengőhangokkal felvértezett cucc, mennyivel jobb lesz neked, ha ilyen lesz... stb.)

McLaca írta:
Reggel és este turkálásról annyit, hogy momentán a Focus Night&Day lencsét mondjuk november elsején beteszed, november 30-án meg kiveszed és kidobod. Ez aztán marha nagy kényelmetlenség. És reggel is látod az órát élesen :D
Nálam kb. 1,5 másodperc/szem, szabályosan bedobom/kikapom. Ha napi lencse, akkor ennyi volt, lencse a kukába, ha havi, akkor 10-15 másodperc sikamika, és tokbatétel.


Akkor most látod az órát reggel vagy sem?
Na látod, hogy nem látod! :P :lol:


csüt. dec. 02, 2004 20:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
M62 írta:
Sosem értettem, mi értelme a kontaktlencsének.
Minden reggel és este turkálhatsz a szemedben azért, hogy napközben hű de trendi legyél.
Egy jó kerettel (Police rulez) nem csak trendi vagy, hanem okosabbnak is tűnsz. 8)
Sőt, szerintem a szemüveg olcsóbb is.
Miért jó? Sokkal kényelmesebb (gaykorlatilag nem is tudsz róla, hogy ott van, csak élesen látsz), sokkal jobb látásélességet biztosít, a mérettorzítása nagyságrendekkel kisebb (gondolj bele, -6 dioptriánál már elég rendesen kicsinyít a lencse, a súlyáról nem is beszélve), és nem szűkíti be a látóteret. Ha oldalra vagy fel akarsz nézni, nem kell a fejeddel is utána menni, mint szemüvegben, ahol a keret széle a határ... No és egy UV szűrős KL sokkal széleskörűbben véd, mint a napszemüveg. Reggel és este turkálásról annyit, hogy momentán a Focus Night&Day lencsét mondjuk november elsején beteszed, november 30-án meg kiveszed és kidobod. Ez aztán marha nagy kényelmetlenség. És reggel is látod az órát élesen :D De a havi vagy napi lencséknél sem kell "kotorászni" a szemedben, szívesen megmutatnám szemléyesen, meddig tart betenni, meg kivenni... Kb. addig, ameddig ez utóbbi mondatomat olvasod. Nálam kb. 1,5 másodperc/szem, szabályosan bedobom/kikapom. Ha napi lencse, akkor ennyi volt, lencse a kukába, ha havi, akkor 10-15 másodperc sikamika, és tokbatétel. Ennyi. Nem a trendiséget, hanem a jobb látáskomfortot és kényelmet szolgálja, mellesleg ami nem látszik, az hogy lehet trendi? Ha a rövidlátó ember kontaktlencsében trendi, akkor az egészséges szemű ember is az?? Elvégre nincs rajta szemüveg...
Vízzel tisztítás: keménylencsénél: igen, azzal is kell, de aztán fertőtlenítő oldatban kell tárolni. Lágy lencsénél NEM!!! Ugyanis tele van kórokozóval a víz, és a lágy lencse , lévén 25-75%-a víz (típustól függően), eltárolja ezeket. Egy doboz új generációs O2Optrix lencse (a legújabb, marha nagy oxigénáteresztésű) ára kb. 12000 Ft. Az 6 db. Ha kiesik, 2000 Ft-ot buktál. De pl egy doboz nagyon kiváló Sauflon lencse kb. 9000 Ft a drágább helyeken, olcsóbbakon olcsóbb nyilván, 1 db. lencse 1500 pénz, ha kiesik és ki kell dobni, nem halsz bele, ha már lencsére van pénzed és nem is fordul elő gyakran. De ha előfordul, marad egy fél pár (1 db :D ) lencse, amit hordhatsz ilyen esetekre tartaléknak, pénztárcában, akárhol elfér.
Huhh... de hosszú lett.

Üdv!


csüt. dec. 02, 2004 18:58
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 39234 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 688, 689, 690, 691, 692, 693, 694 ... 785  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség