Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 18:59



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Matáv arculatváltás


Ami a hivatalos közleményből "véletlenül" kimaradt:

"A készüléket átneveztük T-elefonra, a vidéki hivást T-ávolságira, az utcai
készülékek érméjét T-antuszra, a beszélgetés egységét pedig T-arifában
mérjük! Mindezt pedig T-e Fizeted!"


szomb. máj. 14, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Fogadás

--------------------------------------------------------------------------------
Egy ember bemegy a kocsmába és leül a pulthoz. Ahogy beszélget a kocsmárossal, azt mondja neki:
- Ide figyeljen, akar fogadni velem egy dollárba, hogy meg tudom harapni a jobb szememet?
A kocsmáros belemegy, az ember kiveszi az üvegszemét, megharapja, visszateszi, megnyerte a dollárt. Iszogat megint, majd megszólal:
- Akar fogadni velem tíz dollárba, hogy meg tudom harapni a bal szememet?
A kocsmáros gondolja, hogy ez lehetetlenség, úgyhogy belemegy a fogadásba. A vendég kiveszi a műfogsorát, és megharapja vele a bal szemét, megint megnyerte a tíz dollárt. Egy idő múlva kiissza a poharát, majd odafordul a kocsmároshoz:
- Fogadna velem 100 dollárba, hogy ezt a poharat ráteszem a bárpultra, és úgy bele tudok pisilni, hogy semmi nem megy melle?
A kocsmáros, aki mérges, mert elvesztette a pénzt, kap az alkalmon, és fogad vele. A férfi felteszi a poharat a pultra, és elkezd bele pisilni, de minden melle megy. A kocsmáros megnyerte a 100-ast, boldogan teszi el, és megkérdi a vendégtől:
- Már ne haragudjon, de hogy gondolta, hogy bele tud pisilni a pohárba anélkül, hogy mellé menne?
- Nem gondoltam, hogy meg tudom csinálni, - mondja a vendég - de látja azt a vendéget a sarokban? Azzal fogadtam 500 dollárba, hogy rápisilek a pultjára, és maga örülni fog neki.

Jammin... hope u like jammin too :P


pén. máj. 13, 2005 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
djsms írta:
Miért "rosszabb" egy Szeged környéki barátnő, mint egy dunántúli?
Mert a dunántúli azt mondja szex után, hogy: "Még egyszer!", a szegedi meg azt, hogy "Még öccör!!"

Tanár a diákokhoz az idei érettségin:
- Mindenki hozott magával feladatsort, vagy osszak?
Ez már a v3.0 volt eddig :)
Termékeny egy hét a viccvariánsokra :lol:

Üdv!


pén. máj. 13, 2005 13:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
:lol: :lol: :lol:


pén. máj. 13, 2005 11:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Zsoca-M5, ez nem gyenge! :lol: :lol: :lol:

Én is hallottam egyet:

Péntek este a székely fia öltözködik. Kérdi az apja:
- Hova mész, fiam?
- Iszunk egyet a haverokkal.
- Baj lesz, meglátod. Hülye vagy, amikor iszol...
Másnap reggel ébred a fiú, fáj az álla kegyetlenül. Kérdi az
apját, mi történt éjjel.
- Hát, fiam, mondtam, hogy baj lesz. Hazajöttél tök
részegen, nem szóltam egy szót se. Akkor sem, amikor
leköcsögöztél. Amikor anyádat lek**váztad, akkor is csendben
maradtam. Amikor a nővéredet lerugdostad az ágyról, még azt
is tűrtem. Akkor sem szóltam, amikor letoltad a gatyádat, és
odasz*rtál a nappaliba. Na, de amikor teleszúrkáltad
fogpiszkálóval, és kijelentetted, hogy "mától a sünike
velünk lakik"...


pén. máj. 13, 2005 11:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Lehet, hogy régi, de tegnap hallottam a Rádió1-en:

Szőke nő út szélén áll egy kispolszkival! ELÖL csomagtér nyitva!
Jön egy másik szőke nő szintén kispolszkival! Félrehúzódik, majd megkérdezi:
- Hölgyem baj van? Segíthetek valamiben?
- Igen azt hiszem nagy baj van! Valami történt a kocsival félrehúzódtam, felnyitom a motorteret (ELÖL) és most nézem, hogy nincs meg a motor!
- Önnek piszoki nagy szerencséje van én a múltkor vettem észre, hogy nálam van egy HÁTUL a csomagtartóban!
:lol: :lol: :lol:

hehe nekem van kispolszkim 3 is :) 1 üzemképes, vagyis majdnem. Kedden megy műszakira, mert lejárt :) Na annak az elejében mindig van egy fél kispók alkatrész formában ;)


pén. máj. 13, 2005 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Még egy:

Medve iszonyatosan kanos, és úgy dönt az első aki belebotlik azt megb.ssza!
Hát persze kibe botlik bele a sündisznóba!
Fölkapja, sündisznó összehúzza magát! A medve forgatja, tekeri jobbra-balra, egyszer csak megszólal:
- Te sün hol a p.nád?
Mire a sün óvatósan kinyögi:
- Nnnnnnnn....Nincs p.nám.
Medve:
- Mivel mondtad, mivel mondtad?
:lol:


pén. máj. 13, 2005 8:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Lehet, hogy régi, de tegnap hallottam a Rádió1-en:

Szőke nő út szélén áll egy kispolszkival! ELÖL csomagtér nyitva!
Jön egy másik szőke nő szintén kispolszkival! Félrehúzódik, majd megkérdezi:
- Hölgyem baj van? Segíthetek valamiben?
- Igen azt hiszem nagy baj van! Valami történt a kocsival félrehúzódtam, felnyitom a motorteret (ELÖL) és most nézem, hogy nincs meg a motor!
- Önnek piszoki nagy szerencséje van én a múltkor vettem észre, hogy nálam van egy HÁTUL a csomagtartóban!
:lol: :lol: :lol:


pén. máj. 13, 2005 8:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
azért nagyon más egy gengszter és egy vallási "katona"
a gengszter kizárólag a pénzért tesz bármit is, a legtöbb átlagembernek nincs félnivalójuk tőlük.
Ezzel szemben egy vallási fanatikus képes ezreket megölni csak azért, mert másképp gondolkodik! Sőt, képes ezért a saját életét is feláldozni!
Szerintetek melyik "csapat" fog előbb atommal fenyegetőzni?

Szándékosan nem kötöttem egyik csoportot sem országhoz vagy néphez, mert mindenütt van mindkettőből


pén. máj. 13, 2005 7:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Miért "rosszabb" egy Szeged környéki barátnő, mint egy dunántúli?
Mert a dunántúli azt mondja szex után, hogy: "Még egyszer!", a szegedi meg azt, hogy "Még öccör!!"

Tanár a diákokhoz az idei érettségin:
- Mindenki hozott magával feladatsort, vagy osszak?


pén. máj. 13, 2005 7:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Kicsiny kedves országunk történelme már jó ideje arról szól, hogy az éppen aktuális nagypofájú állam seggét nyaljuk...
Svájc nem nyal sehová... Érdekes, de mégis jól megy nekik. Mondjuk a nagy függetlenségében azért nem kell elfelejteni, hogy 2, vagy 3 évente kötelező minden megfelelő korú férfinak néhány (1-3?) hetes "fenntartó" kiképzésen részt vennie, továbbá ugyanezen férfiak pincéjében megtalálható egy teljes menetfelszerelés, szóval a függetlenség azért ott sem olyan egyszerű dolog, mert felkészülve azért fel vannak.

Üdv!


csüt. máj. 12, 2005 12:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nem tudom melyik a jobb az amcsi gengszter vagy az arab terrorista! Bármelyik simán gyilkolja az ártatlanokat!
Minden esetre szerintem inkább az arabok mint az amcsik! Sajnos az országunk erősen amerikai irányába megy (lásd amcsi seggnyalás), de ezt a gazdasági fejlődés megköveteli.....sajnos.
Az arabokat 100x többre becsülöm, akárhány terrorista is legyen közöttük, mert náluk még létezik olyan, hogy erkölcsi érték (és valószínűleg örökké létezni is fog). Az amcsiknál és sajnos már nálunk is ez a fogalom a kihalás szélén van, ha egyáltalán létezik még!


csüt. máj. 12, 2005 7:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Azért nem ilyen szép a helyzet a muszlim országokkal. Sajnos.
Én jártam már vagy hat-nyolc ilyen országban, és nagyon vegyes a benyomás, amiről mesélni tudnék.

Van köztük sok, hihetetlenül szélsőségesen befolyásolt ember, aki bármire képes. Sajnos ez a vallásuk többféleképpen lehetséges értelmezése miatt van (lásd szept. 11.)..
Náluk nincs olyan egy személyben megtestesült vezető (mint pl. a katolikus Pápa), hanem szinte országonként, és helyileg elfogadott vezetők. És bizony ezek homlokegyenesen ellentétesen magyarázzák ugyanazt a (Mohamed prófétától) szentírást. Ehhez az is hozzájárul, hogy az arab nyelvben gyakolatialg nincs magánhangzó (3 db, ha jól tudom), nem is írják sehogy sem. Emiatt ugyanazt a szót többféleképpen értelmezik.

Ebből adódik a sok probléma.

Én biztos nem tudnék ott élni. Mondjuk Amerikában sem. Nekem abból is 1-2-3 hét untig elég volt.


szer. máj. 11, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
sutszi írta:
Salvatore,mi volt a freibe?????? :?: :?: :?:
Nem láttam a végét mert aludtam hogy ne legyek hulla az érettségin :D


hát az hogy kimerte mondani, hogy az USA egy köcsög banda, aki a pénzével terroizál és a médiájával és kikiált minden arabot terroristának, mi meg szépen mint a kiskutya loholunk utána és nyaljuk a seggüket, pedig gazdaságilag az amikhoz elég kevés közünk van, ellentétben az arab országokkal!!!! Míg nem álltunk mi is be ebbe a nagy "terrorizmus" elleni harcba nagyon nagy pénzek jöttek onnan! Nekem is van olyan rokonom aki végigjárta(dolgozta) az egész közelkeletet és nem bánta meg!


szer. máj. 11, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
javítva!


szer. máj. 11, 2005 17:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio

Ne hargudj, biztos elnézted: kétely...


szer. máj. 11, 2005 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ettől függetlenül Angliában még nem láttam akkora eldurvult politikai balhét és - helyzetet, mint kicsiny vízfejű hazánkban...
Néha komolyan szégyellem magam, hogy az országom termelte ki ezeket a címeres...

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca szer. máj. 11, 2005 17:07-kor.



szer. máj. 11, 2005 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
nálunk is kezd olyanná válni a sajtó mint kint Angliában és az USA-ban. Szenzáció hajhász, a tényeket magasról lesz.aró!
És a Magyar emberek nagy része olyan mint a buta amerikaiak aki amit látnak hallanak kételyek nélkül elhiszik. Ergó akié a média azé a hatalom...
Néztétek a Frei műsorát? Hát szerintem a Frei komoly kakiba nyúlt bele ezzel, örülhet ha nem lövik seggbe! 8)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Salvatore Salvataggio szer. máj. 11, 2005 17:09-kor.



szer. máj. 11, 2005 16:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Csak ide kívánkozik egy másik fórum, ott meg kiderült, hogy minek az idegen nyelv, mikor mi magyrok vagyunk.

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=467665#467665

Megáll az ész.
Annyiban egyetértek a nyelvi kérdéssel, hogy nekem is b...sza a csőrömet, hogy ha én megyek a németekhez, nekem kell németül tudnom, ha ők jönnek ide, akkor is nekem kell... Ez azért kicsit pökhendi részükről...
Na de a beszúrt topicban is voltak marhaságok. Svájcban a hivatalos nyelv a német (~50% anyanyelve), a francia (~35% anyanyelve) és a rétó román (vö. cigány), amit a maradék beszél. Olaszról én nem tudok ott. És valóban, a lakosság 80%-a jól beszél angolul is. Legalábbis nem lepődik meg, ha angolul szólnak hozzájuk.

Üdv!


szer. máj. 11, 2005 16:56
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
A tisztánlátás kedvéért (ezt a linket nemrég kaptuk egyébként az SG-től):
http://www.sg.hu/cikkek/37007


szer. máj. 11, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Én már régebben írtam valamelyik Fórumban, hogy ebből bukta lesz. Hihetetlen mekkora barom volt, aki hagyta ezt a technikát. Vagy hagyták... Egyedül nem megy ilyesmi.

A lapokat valakiknek ki kellet szedni gépen, nyomdába küldeni, csomagolni, szállítani, tárolni, megint szállítani, vigyázni rá a sulikban.
Egy csomó pont van, ahol hozzá lehet férni. Például a nyomdai offset nyomólapok megsemmisítését kiváncsi lennék ki ellenőrizte? Számozottak voltak-e a példányok? Stb. Ezt nem lehetett átgondolni előre?
A nyomdának biztosan megérte. Lehet, hogy haver volt ott.
Most meg nincs felelős.
Amikor én árettségiztem, még tv-n, rádión sem mondák be, egyszerűen volt egy lepecsételt boríték, és kész, meg a szöveggyüjtemény, vagy példatár, nameg a függvénytábla. De meg sem merte senki manipulálni, mert kapott volna ért 5 évet leglább.

Csak ide kívánkozik egy másik fórum, ott meg kiderült, hogy minek az idegen nyelv, mikor mi magyrok vagyunk.

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=467665#467665

Megáll az ész.


szer. máj. 11, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nahiszen...
Milyen értéke van egy olyan érettséginek, ahol használható (vagy használható lesz) a Magyar Helyesírás Szabályai...
Történelemből írásbeli? Nevetséges... Disszertáció, értekezés vagy tudásbeszámoló? Nem mindegy. Arra kíváncsiak, amit tudok, vagy arra, hogyan tudok magasztos ömlengést írni egy korról? De az is durva, hogy (ha információim nem hazudnak) nem lehet már szöveggyűjteményt használni, hanem valami kivonatos marhaság van, ami elég kurta... Kíváncsi vagyok, hogyan lehet művet elemezni anélkül, hogy a lényeges részeket nem olvasom át, hogy gondolatokat ébresszen... Én még anno Tóth Árpádból írtam, és nem ismertem a verset fejből, csak pár sorát. Szöveggyűjtemény elő, elolvas kétszer, megrág, ízlelget, aztán szép kerek dolgozatot írtam belőle. Körbe is ment a tanárin :oops:
(Jó értelemben :D , hogy fényezzem kicsit magamat)
Ja igen: ha jól érzékelem, ma minden diákra jut egy előre nyomtatott legyártott feladatsor. Az rengeteg papír, pénz, és tévedési lehetőség.
Régi rendszer: 3 db. boríték (az egész országra vetítve) 1-1 lappal, + saját szöveggyűjtemény, saját függvénytábla és saját "zöld könyv" a diákoknál...

Üdv!


kedd máj. 10, 2005 19:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
áhh itt már nem csak arról van szó hogy megtanulják éééé vagy sem, hanem az is hogy akik megtudták szerezni azoknak elég nagy előny a többiekkel szemben a felvételiknél és ez a nemmindegy!

de szerintem a rohadt ellenzék sugalta, hogy ez a f.asz rendszer legyen és azt is hogy ahol a lapok voltak, a kutya se őrizze! :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


kedd máj. 10, 2005 16:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
És a barmok nem értik meg, hogy ha NEM tanulják meg, hanem "becsítelik" az érettségit, akkor szó szerint hülyék maradnak. Akkor rettentően utáltam az érettségit (5 éve), de mostmár belátom, hogy igenis, VOLT haszna. Az érettségi időszaka az, amikor az embernek a legtágabb a tudása az élet minden területén, mert utána már specializálódik mindenki valamilyen témakörre. Tehát az érettségire szükség van, és ha valamivel, ezzel nem érdemes csalni. Másrészt az érettségi az utolsó hely (iskola), ahol még arra kíváncsiak, hogy mi TUD az ember és nem arra, hogy mit nem tud, valamint az utolsó hely, ahol még segítenek, hogy átmenj. Legalábbis nekem ilyen tapasztalataim vannak.
Megvallom őszintén, én 4 napot tanultam az érettségire aktívan (a franc egye meg a Half-Life-ot, hogy épp akkor kellett belemerülnöm :)), de csak a magyar és a töri lett négyes (amiket kevésbé szerettem), a többi ötös. Bár nem számítottam strébernek, sőt, én sose éreztem késztetést arra, hogy mellémenjek a sulinak. Manapság ez is eléggé divat lett, mert ez a menő, a haverok lenéznek, ha bejársz az órákra. Elszomorító.


kedd máj. 10, 2005 15:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Megnéztem én is.

Ezek nem normálisak, esküszöm. A jövő generáció.


kedd máj. 10, 2005 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Ezt figyeljétek:
http://www.palya.hu/forum/threaddisp.cf ... 14660&tg=5


kedd máj. 10, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sajnos az volt a nagy hülye (és finom vagyok), aki hagyta az egészet így kivitelezni. Nyilvánvaló volt már akkor, amikor megváltoztatták a régi rendszert (rádió, tv bemondás), kizárt lesz, hogy ne akadjon csak egy valaki a nyomdától az iskolákig, aki nem fog belenyúlni. Így is lett.

Van egy ismerősöm az Oktatási Min.-ben, neki mondtam ezt már vagy egy hónapja, hogy akkora balhé lesz, hogy repül a miniszter. Ezek után remélem is. Most nem "félrelép".

Hogy ennyire ne lehessen előre gondolkozni. Vagy a nyomdász havernak kellet a meló.


kedd máj. 10, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Kikészít ez az érettségi botrány... Addig oké, hogy kiszivárgott az info (nem tudom, hogy mit vártak, amikor
már pénteken szétszórták a sulikba), meg hogy sokan egyből politikai hátteret sejtenek (ez is elképzelhető,
de engem nem érdekel), de az, hogy már a sok hülye barom küldi a warez oldalakra az emelt díjas sms-t
a tételsorokért, aztán meg sír, hogy nem is kap semmit a pénzéért attól elmegy a hajam.

Idézetek tetszőleges fórumokról:
-Nekem is küldjétek el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szanalom@idiotamail.hu

-Jajjj nekem is lécciléccilécci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1500 felkiáltójel alap)

-Jajj, ha nekem is elküldi valaki, meghálálom! Köszike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

-Nem tud valaki nem fizetős oldalt????????????????????


Hányinger. Szánalmas kis gyökerek. Ha leszólja őket valaki, akkor meg nagy pofával üvöltenek, hogy minek szólsz be...
:?


kedd máj. 10, 2005 14:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Salvatore, honnan kukáztad? :D

Üdv!


hétf. máj. 09, 2005 23:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Kinek kell athlon64 ha van ilyen! :lol:


Kép


hétf. máj. 09, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Mostanában előkerült mindenféle ügynök lista. Találtam egyet én is!
http://amti.hu/ugynokok.jpg


szomb. máj. 07, 2005 16:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Egyszerűen nem értem...
Van egy Wireless routerem, és hogy a két gép lássa egymást, rögzítettem a gépeken az IP-t. Ezzel azt értem el, hogy egyrészt a gépek látják egymást, másrészt bizonyos netoldalak nem jönnek le, csak ha be van állítva a szolgáltatóm proxyja. Pedig tudomásom szerint pont fordítva kellene lennie, azaz proxyn keresztül nem kéne jönnie ennek-annak.
Az MSN-em is szórakozott kicsit (7-es), kapcsolattesztelésnél hogy proxytesztnél válaszolt, hol az IP-énél, de volt, hogy egyiknél sem. Mindegy, most megy minden, így marad. Előtte egyébként a gépeken DHCP volt.

Üdv!


csüt. máj. 05, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Sy írta:
Szerintem arról van szó, hogy ha sok ugyanolyan értékkel (tehát tök mindegy, hogy egyessel vagy nullással) van tele egy file, akkor elég csak annyit átküldeni, hogy itt most nullák jönnek, több száz MB-on keresztül. Így "valóban" el lehet érni nagy sebességet, bár a dicsőség öröme kétséges :)

Igaz én más irányban indultam el a megoldás felé, de a lényeg ugyanaz, hogy a file valós mérete más mint az átvitt adatok mennyiség (asszem ez a tömörítéses dolog lehet a legkézenfekvőbb magyarázat)!


csüt. máj. 05, 2005 7:39
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
djsms írta:
Zsoca-M5 írta:
Ha jól tudom a kettő nem ugyanaz!!!
Ha null-ra másolsz valamit az eltűnik a semmibe!

szerintem meg ugyanaz! a null eszközre bármit másolsz, eltünik a semmibe!
Ritkán van rá szükség, de pl teszthez nagyon is jól jön, mert nem lesz járulékos adat az eredményben. Pl ha vinyóra másolná a netről letöltött adatot akkor a vinyó is beleszólna. 5 bájtos 5 gigás fájl meg nincs! Olyan nincs, hogy "semmi sincs" a fájlban! Vagy 0-val vagy 255-el, de valamivel fel van töltve! :)

OK nem vitázok! Pontosan nem is tudom, hogy mi ez! Nyilván vannak 0-k a helyén csak nem mind1, hogy ezek foglalnak-e helyet a winyón mint 0 érték, vagy "semminek" felelnek meg! Próbálj meg rákeresni Google-ben, hátha van valami!


Szerintem arról van szó, hogy ha sok ugyanolyan értékkel (tehát tök mindegy, hogy egyessel vagy nullással) van tele egy file, akkor elég csak annyit átküldeni, hogy itt most nullák jönnek, több száz MB-on keresztül. Így "valóban" el lehet érni nagy sebességet, bár a dicsőség öröme kétséges :)


szer. máj. 04, 2005 18:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sutszi írta:
Tegnap az egyik népszerű fájlcserélő hálózaton jártamban keltemben megtetszett egy 700MBos állomány.Hát mondom üsse kő letöltöm.
512/128as káblenetem van.
Egy Houstoni srác volt az illető akitől kb 4perc alatt töltöttem le a teljes állományt a legnagyobb sebesség 4,5MB/s. A vicc hogy neki is káblenetje van és még soha nem ért el ekkora sebességet. :D
Na erre kössön csomót valaki.
Tőlem egyszer a 96kbit/s kimenő vonalon 80-90kbyte-tal (tehát 640-720kbit/s-mal) szedtek egy 120 mega körüli fájlt. Garantáltan hibátlan lett és nagyon egyszerű a magyarázat: a fájl egy szótáradatbázis volt, és a fájlcserélő (vajon melyik? :D ) támogatja a tömörítést, egy szótáradatbázison meg ugye mint tudjuk, bőven van mit.

Üdv!


szer. máj. 04, 2005 14:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
ha a sulinetes dolgot megtudod akkor szólj!:) köszi! :twisted:
1-2 oldallal korábban belinkeltem a változásokat, ami kb. annyit tesz, hogy szigorítják a feltételeket a szállítóknak, amit viszont mi szívhatunk meg. Konzorciumokat persze továbbra is csinálhatnak, de elképzelhető (taiwani memória áremeléis mintára), hogy a nagyok fognak csak megmaradni, mert a kicsik nem fogják tudni leszerződni az országosan legalább 100 (vagy mennyi...?) értékesítő helyet. Ha pedig csak a nagyok maradnak, az árszabást ők diktálhatják, azaz drágulhat minden.

Üdv!


szer. máj. 04, 2005 14:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
djsms írta:
Zsoca-M5 írta:
Ha jól tudom a kettő nem ugyanaz!!!
Ha null-ra másolsz valamit az eltűnik a semmibe!

szerintem meg ugyanaz! a null eszközre bármit másolsz, eltünik a semmibe!
Ritkán van rá szükség, de pl teszthez nagyon is jól jön, mert nem lesz járulékos adat az eredményben. Pl ha vinyóra másolná a netről letöltött adatot akkor a vinyó is beleszólna. 5 bájtos 5 gigás fájl meg nincs! Olyan nincs, hogy "semmi sincs" a fájlban! Vagy 0-val vagy 255-el, de valamivel fel van töltve! :)

OK nem vitázok! Pontosan nem is tudom, hogy mi ez! Nyilván vannak 0-k a helyén csak nem mind1, hogy ezek foglalnak-e helyet a winyón mint 0 érték, vagy "semminek" felelnek meg! Próbálj meg rákeresni Google-ben, hátha van valami!
EDT: Közben találtam egy zseniális leírást:Sparse File


szer. máj. 04, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ha a sulinetes dolgot megtudod akkor szólj!:) köszi! :twisted:


szer. máj. 04, 2005 12:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Ha jól tudom a kettő nem ugyanaz!!!
Ha null-ra másolsz valamit az eltűnik a semmibe!

szerintem meg ugyanaz! a null eszközre bármit másolsz, eltünik a semmibe!
Ritkán van rá szükség, de pl teszthez nagyon is jól jön, mert nem lesz járulékos adat az eredményben. Pl ha vinyóra másolná a netről letöltött adatot akkor a vinyó is beleszólna. 5 bájtos 5 gigás fájl meg nincs! Olyan nincs, hogy "semmi sincs" a fájlban! Vagy 0-val vagy 255-el, de valamivel fel van töltve! :)


szer. máj. 04, 2005 10:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
djsms írta:
/dev/null ? :)
win alatt meg simán null "eszközbe" kell másolni

Ha jól tudom a kettő nem ugyanaz!!!
Ha null-ra másolsz valamit az eltűnik a semmibe!
Viszont a Sparse file mérete lehet több tíz giga is, viszont értelmes adat, lehet hogy csak 5 byte van benne!
Tehát ennek a filenak a mérete valóban megjelenik fizikailag, csak nincs benne semmi!

Salvatore Salvataggio írta:
milyen kerületekben tapasztaltátok ezeket az emelkedéseket? esetleg 4 vagy 5 ker??

Én Érd-en tapasztaltam, de Május 15-ig állítólag mindenhol tapasztalni kell :) (Matáv területen állítólag)

Nem tudja valaki véletlenül, hogy konkrétan mivel lesz más Júniustól (vagy Júliustól nemtudom) a Sulinet???


szer. máj. 04, 2005 10:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
milyen kerületekben tapasztaltátok ezeket az emelkedéseket? esetleg 4 vagy 5 ker??


szer. máj. 04, 2005 10:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Akkor ne csodálkozz! Lehet, hogy egy ún. "sparse file" a fake file! Ami annyit tesz, hogy x byte valós adat majd x byte semmi! A semmit 1 pillanat alatt létrehozza a winycseszteren, de hálózaton ez nem jön át, viszont a teljes méretbe beleszámít!


/dev/null ? :)
win alatt meg simán null "eszközbe" kell másolni


szer. máj. 04, 2005 7:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
McLaca írta:
2 megával mérj, az a pontosabb!
(Sőt, 1 gigával lenne a legpontosabb, de kinek vannak arra órái...)

Üdv!

Ez nagyjából pontos adat mert FTP letöltés közben a Total Commander is ennyit írt (KByte-ban)!

sutszi:

Akkor ne csodálkozz! Lehet, hogy egy ún. "sparse file" a fake file! Ami annyit tesz, hogy x byte valós adat majd x byte semmi! A semmit 1 pillanat alatt létrehozza a winycseszteren, de hálózaton ez nem jön át, viszont a teljes méretbe beleszámít!


szer. máj. 04, 2005 7:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
.Dester. írta:
Azt is meg tudom mondani, hogy miért nem jó a "de viszont". Bár a nyelvtanórák már régen voltak, előkaptam egy régi nyelvtankönyvet, és végülis a magyarázat egyszerű.
Idézek a könyvből: Az ellentétes mondatok tagmondatainak tartalma között ellentét (szembeállítás, ellentmondás) van. Tagmondatai ritkábban kötőszó nélkül, többnyire azonban kötőszóval kapcsolódnak egymáshoz. Gyakoribb kötőszavai: de, azonban, ellenben, mégis, mégsem, hanem.
Magyarul a de és viszont szavak ugyanazt a feladatkört látják el, így kettőt egy helyen használni fölösleges és helytelen. Elég vagy csak az egyik, vagy csak a másik. (Valamint persze nem egy szó a "de viszont" :))

Remélem világos ;)


bocs a régi hsz előhozása miatt, de csak most vettem észre :)
Mikor gimis voltam a történelem tanáromnak volt egy jó mondása:
"De azonban miatt ellenben noha ámbár jól lehet ..." :)
Minap láttam egy tv műsort, ahol azt taglalták, hogy a "de azonban" sajnos már legálisan használható! Azzal indokolták, hogy sok költőnk, írónk használta ezt a kifejezéspárt. Vicces, de pont az olvasott emberek használhatnák "legálisan", hiszen ők ezt olvasták valahol! :)

Többek között Vörösmarty is elkövetett tautológiát!

Vörösmarty Mihály: A két szomszédvár (négy énekben) Második ének (Részlet)
"A felijedt eskvők, zavar és sokféle tünődés
Lelkeikben; de azonban elért a kései vándor,
Végig csörtete a márványpadu csarnokon, és a
Tág palotába nyitott."

Sőt, az Élet és Irodalomban is láttam már!


szer. máj. 04, 2005 7:14
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás :)
sutszi írta:
Tegnap az egyik népszerű fájlcserélő hálózaton jártamban keltemben megtetszett egy 700MBos állomány.Hát mondom üsse kő letöltöm.
512/128as káblenetem van.
Egy Houstoni srác volt az illető akitől kb 4perc alatt töltöttem le a teljes állományt a legnagyobb sebesség 4,5MB/s. A vicc hogy neki is káblenetje van és még soha nem ért el ekkora sebességet. :D
Na erre kössön csomót valaki.



és hibátlan lett? én már szedtem le 1034Mb al is, de hulladék jött csak..:)


szer. máj. 04, 2005 6:52
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
2 megával mérj, az a pontosabb!
(Sőt, 1 gigával lenne a legpontosabb, de kinek vannak arra órái...)

Üdv!


kedd máj. 03, 2005 21:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Na nem kellett sokáig várni! Mára már nálam is emeltek :)

Letöltési sebesség teszteredmények:
adatmennyiség: 1024 kbyte (1 048 576 byte)
letöltési idő: 6.90 sec
sebesség: 1187 kbit/sec (1 215 488 bit/sec)

Feltöltési sebesség teszteredmények:
adatmennyiség: 1024 kbyte (1 048 576 byte)
feltöltési idő: 51.26 sec
sebesség: 159 kbit/sec (162 816 bit/sec)


kedd máj. 03, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://speedtest.ttnet.net.tr
de :
http://www.google.com/search?q=adsl+spe ... 8&oe=utf-8


kedd máj. 03, 2005 15:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen, ismerem ezt a módit is, de most ezért nem fogok sem kábelt dugdosni, sem routert konfigurálni. Ha a www.adslteszt.matav.hu -n mérek, akkor a szolgáltatón (Interware) keresztüli sebességértékeket fogom kapni, ami közelebb áll a gyakorlati sávszélemhez. Egyébként az ADSL központ tőlem 3 buszmegállónyira van, kb. 1-1,5 km. Így a fenti linkkel 1080/127kbit a sebességem. Ha közvetlenül mennék fel, valszeg kicsit több lenne, bár volt már (negatív, emiatt elég furcsa) meglepetés e téren.

Üdv!


kedd máj. 03, 2005 14:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
McLaca:
user:adsl@test
jelszo:test
csatlakozz fel így.
böngészőbe:
192.168.9.1

és teszteld le ez a tuti!


kedd máj. 03, 2005 14:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség