Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 12:01



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ha még nem láttátok volna, íme a legjobb magyar játék ;) :
http://www.parsec.hu/egricsillagok.html


csüt. jún. 02, 2005 14:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
grimi:
Mi nem használunk riasztót! Olyanok vagyunk ahogy mondtad....(ha megtörtént a baj... :( )
Viszont ha ilyesmire szánod magad, ne kábítson el semmi! Ami ér valami, az vagy a rendőrségre beszóló telefonos (RIMI), vagy valamilyen tipikusan örző védő cégre beszóló telefonos (pl. Monitor Alarm), vagy olyan amit te barkácsolsz össze bár szerintem lehet kapni is, ami egy megadott számot hív fel (pl. téged) mobilon!
Mert az, hogy csak úgy szól üvőlt a riasztó, aztán vagy érdekli a szomszédokat vagy nem, az egy kalap ....-t sem ér!
Amerre mi lakunk (Érdliget), legalább 2 naponta üvölt a riasztó valahol a hegyen! Ha mi mintaszomszédok lennénk már akkor sem mennék ki minden riasztóra, és gondolom senki sem!

...és akkor a testi épségünkről még nem is beszéltem!
Pl: Pár hónappal ezelőtt a szembeszomszéd előtt állt egy kombi A4. Megállt egy zsiga kipattant belől 4 kisebbségi figura, betörték az oldalüveget és elkezdtek benne matatni. Én nem voltam otthon de bátyám kiordított az ablakon, hogy "Mit csináltok? Na húzzatok a francba innen!" vagy valami hasonlót, és ......na hol tart ma a világ.....NEM nem ilyedtek meg és húztak el....hanem fölkaptak pár követ és elkezdték a házat (ablak irányába) dobálni! Bátyám inkább beljebb húzodott!


csüt. jún. 02, 2005 12:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Dester!
Két ismerősömnek is van Calibrája és csak jókat hallottam róluk. Az egyik egy újabb fekete 2 littyós, a másik egy régebbi piros. A fekete egy fiatal srácé, nagyon állatul néz ki. Mind a ketten azt mondták, hogy nem válnának meg tőle.

Viszon volna egy kérdésem is. Kertes családi házunk van és úgy 10 méterrel mögötte egy kis nyári lak, konyha, fürdő, egy kis szoba és egy műhely szerszámoknak. Na, ezt a kis házat tegnap este felfeszítették. Szerencsére nem vittek el semmit, igaz nem is tudtak volna sok mindent. Vagy meg lettek zavarva, vagy csak nem találtak semmi számukra értékeset.
Arra lennék kiváncsi, hogy használtok-e riasztót, vagy egyáltalán hogyan védekeztek ilyen esetek ellen?

Tudom, hogy mindenki, köztük mi is csak akkor kap a fejéhez mikor megtörtént a baj, de tényleg el kell gondolkodni a biztonságon, mert a szomszédos faluban egész utcákon mentek végig és minden lehetséges helyre bementek. És nagyon nem szeretném, hogy esetleg hozzánk is még egyszer benézzenek. :evil:


csüt. jún. 02, 2005 12:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sutszi írta:
McLaca írta:
http://www.muropaketti.com/superpi/

Nagyon durva frekvenciaértékek... Láttatok már ilyet?

Üdv!


Bocs, de ez meg mi a..... :?: :?: :?:
Sajnos ezt a nyelvet nem értem.
Ezek stabil értékek vagy csak valaha elért csúcsok meg egyáltalán el tudja valaki mondani hogy miről szól az oldal :?:
Nem a nyelv a lényeg. Ez egy toplista a SuperPI nevezetű programmal készült teszteredményekről, 8M beállítással (gondolom ez azt jelenti, hogy a pi értékét 8 millió tizedesjegy pontossággal közelíti). A teszt lefutási ideje látható baloldalt, jobboldalt pedig az, amilyen teljesítményű procival sikerült elérni. És ez szúrt szemet, mert a ~6GHz még nem túl gyakori... :lol:

Üdv!


csüt. jún. 02, 2005 11:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
És ez mit tud?
Fogalmam sincs, kérték, hogy szerezzem meg, állítólag rendszerösszeomlás esetén használható, valószínűleg egy bootolható CD-t lehet sütni az .iso-ból.
Bár én rendszerösszeomlásra mindig az XP Setup CD-t ajánlom, és mindig hülyének néznek :lol:


csüt. jún. 02, 2005 11:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
És ez mit tud?


csüt. jún. 02, 2005 7:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hiren's BootCD 6
Ki mit tud róla? Kereskedelmi? (Tehát kell törni? :oops: )
DC-n nagyon lassan jönne, netről lesuhant gyorsan.
Egy .iso fájl, tehát lemezt kell belőle sütni (gondolom, bootolható), így csak nem kereskedelmi...
:?:

Üdv!


szer. jún. 01, 2005 21:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
http://www.muropaketti.com/superpi/

Nagyon durva frekvenciaértékek... Láttatok már ilyet?

Üdv!


szer. jún. 01, 2005 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Aha, én is erre a fél kép/teljes kép dologra gondoltam először, de a neten teljesen más dolgokat olvastam :( Könnyen lehet, hogy arról van szó, mert a DV kamerák félképeket vesznek fel és bizony néha megjelennek a csíkok főleg gyors mozgásoknál!
Köszi az infót! (Arra gondoltam kódolok egyet vele - egyet nélküle :) )
Sajna a programot update-elték, de a help maradt a régi! :(
Köszi a segítséget!


szer. jún. 01, 2005 12:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Dester, bocs hogy egy kérdés erejéig OFF-olok a jelenlegi OFF-ban :D
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy video encode-olásnál mit jelent a Progressive Encoding (szó szerint én is le tudom fordítani, de inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen hatással lesz a készítendő DVD-re)???

Mellesleg DV-Avi -ból készítek DVD-t Pinnacle Studio 9.4-el és a Make Disc opciónál van egy advanced gomb (ez új) és abban van egy ilyen opció!
Előre is köszi!
A TV-knél használatos "progresszív" kifejezésből kiindulva ez azt jelentheti, hogy nem félképekbe, hanem teljes képekbe kódolja a videót. Bár a DVD szerintem eleve teljes képes...
A TV-knél használják a "Progressive Scan" kifejezést, ott azt jelenti, hogy a készülék átvált a félképes (interlaced) megjelenítésből teljes képes (non interlaced) megjelenítésre, kvázi úgy, mint a monitorok. A legtöbb TV az RGB bemeneten fogadott jelet képes így megjeleníteni - amire úgy általában DVD van manapság kötve.
Szerintem ebből indulj ki, de a súgó is sokat segíthet!

Üdv!


szer. jún. 01, 2005 10:00
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nem, 4x4 nem kell. Szinte mindenkinek csak rossz tapasztalatai vannak vele. Beszéltem egy Calibra-szakival, ő azt mondta, hogy a 2.0-s 8 szelepes motor a legjobb abból a szempontból, hogy rettentően igénytelen és nagyon nehezen hibásodnak meg. Igaz csak 115LE, dehát istenem. :)
Az oldalt nem láttam még, de nagyon köszi Zsoca! Láttam pár érdekes jelentkezőt.
(A kérdésedre pedig sajnos nem tudok válaszolni... csak tipp: esetleg előre is nézi a képkockákat és azok alapján előre is optimalizál, ezáltal talán kisebb lehet a fájl a végén, viszont számításigényesebb. CSAK TIPP!)


szer. jún. 01, 2005 8:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Dester, bocs hogy egy kérdés erejéig OFF-olok a jelenlegi OFF-ban :D
Meg tudja nekem mondani valaki, hogy video encode-olásnál mit jelent a Progressive Encoding (szó szerint én is le tudom fordítani, de inkább arra lennék kíváncsi, hogy milyen hatással lesz a készítendő DVD-re)???

Mellesleg DV-Avi -ból készítek DVD-t Pinnacle Studio 9.4-el és a Make Disc opciónál van egy advanced gomb (ez új) és abban van egy ilyen opció!
Előre is köszi!


szer. jún. 01, 2005 7:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Dester:
A harmadikban a korához képest egész kevés km van, (nekem ez fontos), viszont: a 4x4 kicsit visszariasztó (egyik ismim terepjárójának váltója kezdte megadni megát és itána érdeklődött: bontottan 350e :shock: sokkot kapott) , szóval az nem biztos, hogy előny! És sajnos kijelenthetjük, hogy az áráról vagy semmit nem tudunk vagy marha drága!
A negyedik:
Viszont olcsó, a fényezéssel mint mondtad nem lenne gond, tehát mondhatni tökéletes, főleg hogy a színe is a kedvenced! (Szerintem viszont kissé sok a 200e km, de hát szumma szummáron ez a te döntésed lesz!)

Ezt az oldalt nézted már?

*** Remélem nem haragszol, itt átszerkesztettem a linket, hogy ne nyomja szét a topicot. ;) Dester ***


szer. jún. 01, 2005 7:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
Össznépi felmérés:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=26572


kedd máj. 31, 2005 18:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez pontosan így van.
Közben találtam még kettőt.
HARMADIK: szerintem az ára végéről lemaradt egy nulla, mi a véleményetek? Amúgy elég durva paraméterei vannak: összkerekes és egy egész ménes van a motorháztető alatt. :D
NEGYEDIK: ennek annyi a baja, hogy a bal oldalán volt egy koccanás, ami ki lett javítva, de nem lett újra lefestve. Ez alapvetően nem gond, mert egyrészt adja vele a festéket, másrészt a nagybátyám autófényező, szerintem bagóért megcsinálja szépre. Ha csak ennyi baja van, szerintem megéri az árát. Nincs odaírva, de az első lökhárítónál is látszik egy kis nyom (nő vezette? bocs :D). Annyi nálam belefér. Ennek a színe tetszik nagyon, az egyik kedvencem autóban a nagyon sötétlila. NFS3-ban is mindig ilyen színű autóval közlekedtem :P
Ja és mindkettő klímás.


kedd máj. 31, 2005 15:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Az első nagyon szupinak tűnik, de enyhén sok a kilóméter (sztem).
A másodikban meg nincs klíma, és a kilómétert sem írták ki, szal ha csak ennyit tudunk az első jobbnak tűnik (igaz drágább is) :(


kedd máj. 31, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
(Digitális) fényképezőgép is létezik már :P

Más, visszatérve a Calibrára: arra az autóra nem tudok hitelt szerezni. (Köszi StSanya az infókat!)
Találtam 2 másikat, mindkettő újabb és van rá hitellehetőség:
ELSŐ
MÁSODIK

Az első benzin/gáz vegyesüzemű autó. Van valakinek "gázos" autója? Totál tájékozatlan vagyok ebben a témakörben.


kedd máj. 31, 2005 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
sutszi:
Amíg mi itt dolgozunk és te a strandon punnyadsz, legalább gondolhattál volna ránk és egy titokban készült fotót feltolhattál volna a falatnyi fürdőruhás lányokról! (Falatnyi fürdőruha nélkül meg pláne :D )


kedd máj. 31, 2005 7:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sutszi írta:
Én voltam ma starndon :D
(belógtam)
Nem győztem kapkodni a fejem annyi szép lány volt akik falatnyi fürdőruhájukban libegtek ide-oda. :D
Hm....nyam..nyam.
Valld be, csak ezért mentél :lol:

Üdv!


hétf. máj. 30, 2005 19:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Na elmész a........ sutszi :D
Én bezzeg itthon rohadok és tanulok. Mivel a laptop erősen melegszik (épp rákkutat :)), úgy állítottam a ventillátort, hogy egyszerre engem is fújjon meg a laptopot is (ide-oda trükközik a venti, egyik végállásban én vagyok, a másikban a laptop). De még így is irdatlan meleg van. Légkondi nincs. Csak az autóban. Le is költözök :D


hétf. máj. 30, 2005 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Viszont télen lejjebb lehet csavarni a radiátort :lol:


hétf. máj. 30, 2005 16:48
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
A régi szép időkben a Meine Hitler Bankban amikor az "akváriumban" volt két szerver + négy egyéb gép + két Epson DFX 8000, akkor a kinti 40 fokra még 15-öt rálapátoltak a ezek a cuccok.

Este 6-kor a kinti 35 fokban már kezdtem fázni.


hétf. máj. 30, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Nálunk nincs légkondi, megy vagy 4 gép, próbálunk kereszthuzatot csinálni, de esélytelen. Strandon kellene ilyenkor
lenni, vaz... :)


hétf. máj. 30, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ehh, iszonyat döglesztő meleg van. Óránként járok ki kezet mosni, mert a tenyeremhez tapad az egér... Voltam ma bent a BMF NIK új épületében, pont áramszünetük volt, azokat az aggódó tekinteteket, amikor rájöttek, hogy így nincs légkondi se :D

A gép meg persze itt nyomja a jobb lábamra rá azt a rohadt meleget, áááá :)


hétf. máj. 30, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
StSanya írta:
Dester!

Vétel előtt egy autó-szerelő/berhelő/kupec emberrel odamész, az megnézi, mentek vele néhány kört és ha műszakilag minden OK, kis alku után, megveszed...

Mindenkinek más igényei, más ideáljai, más világképe van... Ne várd el, hogy egy autóvételnél jó tanácsot kapj, azt vedd meg, ami neked tetszik, s árban elfogadható...

Ha a kölcsön még problémás, ajánlom a két-három éves futamidős svájci frank alapú személyi kölcsönöket! Végig járod, vagy neten kutakodsz, az összes bankot, s nézelődsz!


Pontosan így fogok tenni. Minden részletében. :)


szomb. máj. 28, 2005 16:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Dester!

Vétel előtt egy autó-szerelő/berhelő/kupec emberrel odamész, az megnézi, mentek vele néhány kört és ha műszakilag minden OK, kis alku után, megveszed...

Mindenkinek más igényei, más ideáljai, más világképe van... Ne várd el, hogy egy autóvételnél jó tanácsot kapj, azt vedd meg, ami neked tetszik, s árban elfogadható...

Ha a kölcsön még problémás, ajánlom a két-három éves futamidős svájci frank alapú személyi kölcsönöket! Végig járod, vagy neten kutakodsz, az összes bankot, s nézelődsz!


szomb. máj. 28, 2005 10:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hát nem tudom srácok, szerintem nekem annyira nagy igényeim nincsenek. Most magyarázom a bizonyítványom: szerintem én egy olyan autót néztem ki, ami egyszerre megfelel a célnak (elvisz, ahová szeretném, akár negyedmagammal), nem egy egzotikus autó, nem annyira feltűnő, de szerintem mégis szép. Emellett van benne erő is és a mostani autóárakhoz képest "olcsó", igaz a hasonló Calibrákhoz képest majdnem drága. Jó lenne egy BMW 645ci is, dehát könyörgöm... 30 milliót kifizetni egy autóért olyan, mint egy vidkártyáért 200e-et, csak sokkal nagyobb nagyságrendben. Ez a fenti verda szerintem nem annyira feltűnő, de valahogy mégis egyedi. Én erre vágyok, amíg ez szét nem rohad, nekem másik nem kellene (vagy amíg nem keresek havi egymilliót és már rohadtul nem számítana, de valljuk be, ez ha egyszer meg is történik, NEM mostanában lesz...). A visszajelzések szerint ez a Calibra is indul pöccre hidegben, és nagy bajai nem szoktak lenni. Ha feltűnősködni akarnék, volt ott másik fulltuningos tűzpiros Calibra is, körbespoilerezve, mindössze 100e Ft-tal drágábban. Ez is feltűnő egy mezei családi autó mellett, de ha hiszitek, ha nem, attól még, hogy 150LE, ezzel is lehet 50-nel menni ;) Annyiban nem értek Veled egyet Laca, hogy számomra ez nemcsak divatautó, hanem eszköz is. Divatból nem kéne autó. A számítógépem jobban ki van csicsázva, mint ez a verda, mégis munkaeszköz is... Csakhát van bennem egy törekvés, hogy ha valami az enyém, akkor egyrészt nagyon vigyázzak rá (máséra is!), másrészt nézzen ki úgy, hogy nekem minél jobban tetsszen, persze a lehetőségeimhez képest. A biztonság is elsődleges, persze. Mivel sportkormány van benne, nem hiszem, hogy ott lenne légzsák, de most nem tudok venni egy Saabot vagy egy új autót, aminek 5 csillagos lenne a töréstesztje :( Később nyilván ez lesz a legfontosabb szempont, ha már tovább tudok nyújtózkodni. (Ja és nem vesztünk össze :))))


szomb. máj. 28, 2005 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
A betonkeverőnek én is örülök, igazából csak az én régi hozzászólásaimra, és egy két eltűnt mester tanácsaira lettem volna kíváncsi...

Pusztán csak nosztalgia... :wink:


szomb. máj. 28, 2005 8:47
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
utini írta:
Nekem réggebbinek tűnik, de majd Sy megmondja. Lehet, csak ilyen rövid egy év ??? :lol:


Van egy jó és egy rossz hírem, melyikkel kezdjem? :)

A jó az, hogy elég sok régi megvan itt. A rossz az, hogy nincsenek learchiválva, hanem itten vannak ebben az adatbázisban, ahova most is lementi majd a motor a hozzászólásomat, viszont nem lehet keresni őket, mert nem rendelkeznek olyan ID-val, mint amilyet az új motor generált.. :) A konvertálásnál erre nem gondolt a szaki, aki csinálta.

Most néztem, egészen pontosan csak 2003 közepéig visszamenő topikokat találtam a hardver csoportban, hát ez is több, mint a semmi... :) A teljes adatbázis egyébként 435 MB, nem is vészes.

(kövezzetek meg, de örülök, hogy a betonkeverő nem maradt meg)


szomb. máj. 28, 2005 8:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Szerintem a média és a társadalom így formál minket, hogy rivalizáljunk másokkal nekünk jobb legyen mint a másiknak, felvághassunk a rokonok ismerősök előtt, és a legkisebb részt azért, hogy legyen benne 4 zónás digitális klíma :roll:


Zsoca, én veled is teljesen egyetértek, az is röhej, hogy mennyi telefont eladnak csak azért, mert presztízscucc. Semmivel sem tud többet, mint az olcsóbb változat, csak másképp néz ki, aztán 3-szor annyiba kerül. És akkor lehet vele vagizni :)

A probléma mélyen a fogyasztói társadalom gyökerében rejtezik. Ha nem veszünk mobiltelefont 2-3 évenként, akkor a gyártók behalnának. Holott még az 5 évvel ezelőtt vásárolt 3210-esem ugyanúgy kiválóan használható lenne telefonálásra meg SMS-ezésre. Ez van. A kocsi szintén, tökéletesen igaza volt/van édesapádnak, az autó voltaképp semmi mást nem csinál, csak elvisz A-ból B-be, csak picit gyorsabban, mintha gyalogolnál :)

És most tegye mindenki a szívére a kezét, és gondoljon bele, hogy tényleg ne fogadna el mondjuk egy F430 Spidert? (ide tetszőleges más luxusjárgány beilleszthető) :) Igaz, rohadt sokat fogyaszt, ellopnák az első héten, de én azért csak örülnék egy ilyennek :D Már GTA-ban is mindig a jobbik kocsit loptam el :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wiki szomb. máj. 28, 2005 8:43-kor.



szomb. máj. 28, 2005 8:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Nekem réggebbinek tűnik, de majd Sy megmondja. Lehet, csak ilyen rövid egy év ??? :lol:


szomb. máj. 28, 2005 8:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
utini írta:
tibuu írta:
utini írta:
Sajnos nem mind, csak a mobilra vonatkozó részek. Én mindenre kíváncsi lennék, ami kb. 2002 óta felkerült...


2004.01.01. 2004.03.24 kozott keletkezett hozzaszolasokat oda tudom adni ha gondolod, mert abban az idoben napi egy mail-ben kertem a hozzaszolasokat. :)

Udv!


Köszi, de akkor már az új terminál fórum motor ment, én a régire lettem volna kíváncsi ! :cry:
Azért köszi !

Nem 2004. marcius24-en lett uj motor? :)


szomb. máj. 28, 2005 8:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
tibuu írta:
utini írta:
Sajnos nem mind, csak a mobilra vonatkozó részek. Én mindenre kíváncsi lennék, ami kb. 2002 óta felkerült...


2004.01.01. 2004.03.24 kozott keletkezett hozzaszolasokat oda tudom adni ha gondolod, mert abban az idoben napi egy mail-ben kertem a hozzaszolasokat. :)

Udv!


Köszi, de akkor már az új terminál fórum motor ment, én a régire lettem volna kíváncsi ! :cry:
Azért köszi !


szomb. máj. 28, 2005 5:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Jó ég! Korán reggel éhgyomorra?

Mondjuk én még le sem feküdtem...

Üdv!


szomb. máj. 28, 2005 4:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
utini írta:
Sajnos nem mind, csak a mobilra vonatkozó részek. Én mindenre kíváncsi lennék, ami kb. 2002 óta felkerült...


2004.01.01. 2004.03.24 kozott keletkezett hozzaszolasokat oda tudom adni ha gondolod, mert abban az idoben napi egy mail-ben kertem a hozzaszolasokat. :)

Udv!


szomb. máj. 28, 2005 4:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
utini írta:
McLaca írta:
Már a saját hozzászólásaidat?
A régi topicok a mobil kiemelt topicjából elérhetők. A régi hozzászólásokról nem tudok nyilatkozni.

Üdv!

Sajnos nem mind, csak a mobilra vonatkozó részek. Én mindenre kíváncsi lennék, ami kb. 2002 óta felkerült...
Tényleg, csak a mobilos szekció... :(
Akkor szerintem ennyi volt...

Üdv!


pén. máj. 27, 2005 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
McLaca írta:
utini írta:
Bocsánat, hogy megtöröm a lendületet, de szerintem itt a helye: arra lennék kíváncsi, hogy az új terminál fórum motor előtti hozzászólásokat megtekinthetnénk-E??? Tudjátok, arra a motorra gondolok, ami nehezen indult... :wink:

Én szeretném letölteni, és arhiválni !
Már a saját hozzászólásaidat?
A régi topicok a mobil kiemelt topicjából elérhetők. A régi hozzászólásokról nem tudok nyilatkozni.

Üdv!


Sajnos nem mind, csak a mobilra vonatkozó részek. Én mindenre kíváncsi lennék, ami kb. 2002 óta felkerült...


pén. máj. 27, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
utini írta:
Bocsánat, hogy megtöröm a lendületet, de szerintem itt a helye: arra lennék kíváncsi, hogy az új terminál fórum motor előtti hozzászólásokat megtekinthetnénk-E??? Tudjátok, arra a motorra gondolok, ami nehezen indult... :wink:

Én szeretném letölteni, és arhiválni !
Már a saját hozzászólásaidat?
A régi topicok a mobil kiemelt topicjából elérhetők. A régi hozzászólásokról nem tudok nyilatkozni.

Üdv!


pén. máj. 27, 2005 20:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igen kb úgy működ mint:
Idézet:
a nya-kamb-asza-kadt (de hülye a fórmmotor)


pén. máj. 27, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Bocsánat, hogy megtöröm a lendületet, de szerintem itt a helye: arra lennék kíváncsi, hogy az új terminál fórum motor előtti hozzászólásokat megtekinthetnénk-E??? Tudjátok, arra a motorra gondolok, ami nehezen indult... :wink:

Én szeretném letölteni, és arhiválni !


pén. máj. 27, 2005 20:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Affene...
Engem konkrétan nem érdekelnek az autók... Nem is értek hozzájuk.
Viszont a felvetett elmélkedéshez hozzáteszem, nem is annyira a rivalizálás ez, mindenki mindig jobbra vágyik. Ha megkapja a jót, megszokja, elkezdi unni, látja, hogy van szebb, jobb nála, máris arra vágyik. Ez egy emberi tulajdonság, persze - hogy kicsit közhely legyen - nyugaton ez sincs így. Ott inkább amiatt teszik, mert megszokták, hogy 3-4 év alatt elhasználják a dolgokat. Ott ez természetes. Nálunk nem annyira.

Üdv!


pén. máj. 27, 2005 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Bocsi beszólokKép
Kb.20 évvel ezelőt-na most nagy marha vagyok,hogy elárulam magam mint "vén sz..*"- nekem is hasonló allűrjeim voltak 10-12 "oto-val" rendelkeztem-mert akkor az volt mániám,a hangszereken kívül.
Nem az én pénzem volt benne,hanem unokabratyóm nemzetközi "vállakozásai" hozták be a járgányokat LA-bül :lol:
Márkák:MG, Mustang,50-es évek Cadilac-ja -limo,(állítólag Presly is ült benne egy filmben-hófehér :roll: )-Olds.Buick,de nem volt közte egyetlenegy Lincoln sem-mer az kint "gagyi" természetesen az összes Ámerikás rendszámmal,indexel,és fékekkel-magyarul az összeset újra kellett vizsgáztatni.
A cég tulaja menet közben sanja egy tragikus balesetben elhúnyt,a terhek anyagilag(vámolás,száll.költs. egy része-kész anyagi romlás egy egyetemistának :wink: ) a nya-kamb-asza-kadt (de hülye a fórmmotor)Kép
Na,viszatérve a dologra,a kétüléses,sportosra és "tátogósra"és különös tekinnttel elegante-buisnises kategoriára egy 94' mustang "dinosárga" színben -igaz akkori áron annyiért kelt el mint amint kiszemelt a linkben leleddző járgány:-és akkor még a saválló lemezes belterű MG-k ről nem is szóltam- mindezeket természetesen az sportos modellek
----10 évnek kellet eltelnie mire az egyre kisebb kategóriákra "átülögetve"sikerült az adósságokból kiláblaljak :wink: igazi rángatós transmitterrel-váltóval"bírtalk"(SZENVEDŐ-ALAK)-avagy én?
Most itt tartok:
Kép
S'egy sincs azokból-de ezt nem vehetik et mert nem az enyim!Kép


pén. máj. 27, 2005 19:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ez az autó kérdés nagyon érdekes!
Megboldogult apukámon sokat nevettem annak idején, mert bármikor kérdeztem miért nem veszünk egy nyugati autót valami jó erőset, hogy mi is oda-oda vágjunk egy két krapekot az úton! (1971-es Lada 2101-esünk volt 1200 motorral). Mindig az volt a válasz: "Ez is elvisz oda, ahova bármelyik másik!"
Hát most lassan 27 évesen döbbentem rá, hogy mennyire igaza volt!
Első autóm természetesen egy BMW volt 316-os (persze egy ócska 1979-es) gondolhatjátok a lada után milyen érzés volt vezetni! Aztán anyagi okok miatt eladtam vissza LADA-ra, majd kispolszkira! A sok ócskaság után azt mondtam, a következő autónál két szempontot tartok a szemem előtt: 1. Keveset fogyasszon, 2.Ne legyen ócska. Ezért úgy döntöttem összegyűjtök egy VW Polo 1.4 TDI-re. Aztán persze közbejött valami, mert sógorom elkezdte árulni a Nissan Micra-ját 450 ért és após hozzájárulásával hozzájutottam 300-ért, ezt nem lehetett kihagyni! Az autó tökéletes, teljesítmény alig jobb mint a apám ladája volt (sőt). Mégis piszkosul elégedett vagyok vele! A fityó után megtanultam értékelni, az olyan extrákat mint: fűtés, pöccre indulás téli fagyban, csomagtartó, és olyan szélvédő, amin ki lehet látni télen is (párásodás).
Az egyetlen nagy "problémám", hogy szinte utolértem apám gondolkodásmódját, és teljesen elégedett vagyok ezzel és azt mondom én is minek ennél jobb!

Nem tudom miért, de azért a szívem mélyén persze még mindig vágyok egy új AUDI A6-ra, de azt hiszem az "nem most" lesz!
Hogy miért van mégis ez az emberekben?
Szerintem a média és a társadalom így formál minket, hogy rivalizáljunk másokkal nekünk jobb legyen mint a másiknak, felvághassunk a rokonok ismerősök előtt, és a legkisebb részt azért, hogy legyen benne 4 zónás digitális klíma :roll:
Dester, nehogy félreérts itt nem (csak) rólad van szó hanem mindenkiről, magamról is! Szerintem minden valamire való férfiban megvan ez az autók iránti vonzalom! Azon még lehet elmélkedni, hogy ez minek a hatására alakul ki bennünk, de ott van az tény!


pén. máj. 27, 2005 19:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
De - ha McLaca szemszögéből nézem - arra, amire nekem kéne, még a Peugeot is tökéletesen megfelelne. Innen viszont már akármi, akár egy négyütemű Trabant is.
Az viszont már nem felelne meg a második kritériumomnak... :wink:
Dester írta:
Szerintem itt most nem összepárosítható a "fiatalos" és a "komoly". Mit mondasz egy 406 Coupéra, Laca? Az szerintem bőven egyszerre komoly üzletember autó és fiatalos sportautó is.
Igen, de az én szemszögemből már több, mint "eszköz". Divatautó, és a létezésének célja az, hogy "jól nézzen ki" :D
Nálam a kritériumok között a biztonság az elsődleges.
De ezen szerintem nem fogunk összeveszni! :lol: :wink:

Üdv!


pén. máj. 27, 2005 17:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 674
Tartózkodási hely: Salgótarján
Hozzászólás 
lehet ismeritek, de ezt találtam:

AZ EREDETI VERZIÓ:
A hangya a forró nyarat szorgalmasan végigdolgozta, építgette-szépítgette házát, és élelmet halmozott fel felkészülvén a kemény télre. A tücsök úgy gondolta, a hangya bolond, és végigmulatta a nyarat. Eljött a tél, a hangya nem fázott és nem éhezett, ám a tücsök élelem és szállás híján a hidegben lelte halálát.

A HUMÁNUS VERZIÓ:

A hangya a forró nyarat szorgalmasan végigdolgozta, építgette-szépítgette házát, és élelmet halmozott fel felkészülvén a kemény télre. A tücsök úgy gondolta, a hangya bolond, és végigmulatta a nyarat. Eljött a tél, és a tücsök bekönyörögte magát a balek hangyához, ahol tovább mulatozott.

A MODERN VERZIÓ:

A hangya a forró nyarat szorgalmasan végigdolgozta, építgette-szépítgette házát, és élelmet halmozott fel felkészülvén a kemény télre. A tücsök úgy gondolta, a hangya bolond, és végigmulatta a nyarat. Eljött a hideg tél, és a nélkülöző tücsök sajtótájékoztatót hívott össze azt a kérdést feszegetve, hogyan lehet az, hogy míg egyesek kint fagyoskodnak a hidegben, mások úgy élnek, mint a hangya. A CNN, az RTL Klub, a TV2 és az MTV felvételeket mutatott be a didergő tücsökről, és a melegben, terített asztal mellett henyélő hangyáról. A világ döbbenten konstatálta az égbekiáltó különbséget. Hogyan lehetséges, egy ilyen jól fejlődő, épülő országban a tücsköt így sorsára hagyni? A NZSZ (Nemzetközi Zöldbogarak Szövetsége) vezetői több hírműsorban is "zöldellenes elfogultsággal" vádolták a hangyát, és felhívták a figyelmet arra a szomorú tényre, hogy a világon sok tücsök áldozata ennek a kirekesztő mozgalomnak. Breki, a béka, a tücsökkel együtt lépett fel a Mónika Show-ban, és mindenki könnyekre fakadt, amikor az "Azért Vannak A Zöldbarátok" című slágert énekelték. A Köztársasági Elnök és felesége egy jótékonysági bálon támogatásukról biztosították a tücsköt, és olyan javak juttatását helyezték kilátásba, amiből a tücsök az előző kormányzati ciklusban kimaradt; ahogy a miniszterelnök fogalmazott: "...hogy ne süvölthesenek újra az előző rendszer szelei". Több politológus a "Mélyvíz" adásában kifejtette, hogy a hangya a tücsök kárára szépen meggazdagodott, és egyúttal az ilyen tipusú jövedelmek elvonását célzó adójogszabály szükségességét hangoztatták az "egyenlő közteherviselés" szellemében. Végül, az "Egyenlő Esélyeket Az Anti-Zöldekkel" szervezet hathatós közreműködése nyomán a hangyát visszamenőleges hatállyal megbírságolták, mert nyári munkái közben nem foglalkoztatott elegendő számú zöld bogarat, adótartozásait behajtották és házát az állam elkobozta. A történet végén látjuk, amint a tücsök felélte a hangya utolsó téli élelemtartalékait a kormánytól kapott házban (ami nemrég még a hangyáé volt), a hangya pedig eltűnik hóban. Másnap reggel pedig a tücsök fogta a cókmókját és (mivel sikerült teljesen felélnie a hangya vagyonát) elindul egy újabb hangyát keresni....

Ha a mai magyar valósággal bármi összefügést vél felfedezni az csak a véletlen műve !


pén. máj. 27, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Jajajaj. Nem feltűnési viszketegségem van, srácok! Ha az lenne, akkor tankot vennék. :D
Próbálom konkretizálni: egy sportautót szeretnék épp azok az okok miatt, amit Sy is írt. Egyelőre gyerek még nem lesz és bőven elég, ha két ember elfér az autóban. (Lehetőleg az egyik én legyek. :D)
Volt egy Peugeot 205-ösünk bő 2 évig, rengeteget vezettem, de valahogy nem nőtt a szívemhez. A mostani Rovert imádom minden hibájával együtt, csakhát nem az enyém. De - ha McLaca szemszögéből nézem - arra, amire nekem kéne, még a Peugeot is tökéletesen megfelelne. Innen viszont már akármi, akár egy négyütemű Trabant is. Nekem megvan az a hülye hóbortom, hogy nincs egyetlen olyan tulajdonom sem, ami népmárka lenne. Nem kell, hogy kihívó legyen, általában nem is azok. Telefont se láttam másik olyat, mint az enyém, és csak egy T68-as (bár tudom, hogy van ilyen előlapos másik is). A biciklimnek is egyedi festése van, ami mindössze két szín átmenetéből áll, előtte piros-fehér-zöld volt gyárilag.

Szerintem itt most nem összepárosítható a "fiatalos" és a "komoly". Mit mondasz egy 406 Coupéra, Laca? Az szerintem bőven egyszerre komoly üzletember autó és fiatalos sportautó is. A Calibra inkább sportautó, mint komoly, az tény, de nekem tetszik a vonalvezetése, és az egész autó karakterisztikája. Ez az, ami kiemeli a hasonló árú és korú autók közül - számomra. Ezért Calibra. (Bár a fenti autót sem mondanám játszóautónak... diszkrét és ízléses tuning. Nem szeretem a csicsát, de a fenti szerintem pont egyensúlyban van az én értékrendem szerint, nagyon megtetszett.)


pén. máj. 27, 2005 15:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
OFF: :D

Ma jó napom van: reggel lerobbant a kocsi, eldurrant egy vízcső. Laza 3 órás késéssel beestem a melóhelyre, sebaj!
Átkutattam a várost ebben a rohadt melegben egy tápcsati átalakítóért (24 :arrow: 20), meglett, kicsengettem 900 Ft-ot,
és még nem volt vége:

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=26075&start=50

Ha holnap nem írok, akkor rámesett hazafelé egy repülőgép... :?


pén. máj. 27, 2005 15:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én abban az autóban érzem jól magam, ami megfelel arra a célra, amire veszem, és megfelelő állapotban is van...
Sajnálom, de ebben (is) nagyon racionálisan gondolkodom. Bár a korom még zsenge, de már most is többre becsülöm a komoly dolgokat, mint a fiatalosakat... :roll:

Üdv!


pén. máj. 27, 2005 15:18
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Dester írta:
elvégre én se vagyok még öreg


Ne is hallgass senki másra, aki nem javasolja. Ha majd gyerekeid lesznek, ráérsz akkor családi kocsit venni. Ha valakinek az a szenvedélye, hogy ilyen autóval akar vagizni, hát élje ki, amíg megteheti :) Ez az én véleményem (írom én, akinek a legtöbb, ami birtokában volt egy közlekedési eszközből, az egy leszakadt (tépett :D) villamos-kapaszkodó az egyik 17-es járatról..)


pén. máj. 27, 2005 14:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
Fent belinkelt autó meg sokkal inkább hobbi, vagy presztízsautó...


Nekem nem aktív napi 300 km-es rohangálásokra kéne, hanem egyrészt egy fiatalos sportautót szeretnék (tehát ha úgy vesszük, hobbiautót), elvégre én se vagyok még öreg. Másrészt meg ha kell egy autó gyorsan, akkor legyen és ne kelljen előtte egyeztetni, telefonálgatni, meg "miért nem szóltál hamarabb". Ennyi pénzért meg nem kapok másik olyan sportautót (kupét), ami nekem tetszene. Most vehetnék megkímélt Fiat Unot 300-ért (1,4 diesel), idős házaspáré volt, nem is használták, de nem tetszik. Se külsőre, se amúgy. Én egy olyan autót szeretnék, amiben jól érzem magam és jólesik ránézni. A Calibra a legolcsóbb ezek közül, a következő lépcső a Peugeot 607-es, de az minimum 4 millió használtan is.
Szívesen várok tippeket, ajánlatokat, ha valaki tud jobbat, másikat... :)


pén. máj. 27, 2005 13:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség