Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 19:31



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Hát az ugy van, hogy a E/4-es kolitól a kajálda felé a járda közepén egy villa alakú fa van, ami kb 1,8m magasságában ágazik el. A szokás az hogy aki megmássza az problémamentesen fogja az akadályokat venni a tanulmányai alatt. Azonban ezt nem olyan egyszerű megmászni, kb. 1-3 óra tájában full illuminált állapotban, persze nem egyszerűen átt kell huppani rajta, hanem be is kell mutatni mindazt, amit a nevezetes testrésszel tud az illető produkálni. Mivel a lányok is fiúsitva vannak ezért elég érdekes dolgok szoktak kisülni belőle.
Sajna ebbe a hagyományörzős fillingbe csak 2002-nyarán csöppentem úgy igazán bele (már öregeknek számitottunk) és mint öreg rókák vittük a gólyákat ezen nevezetes helyekre, és mivel már megfáradtak voltunk, és eléggé illumináltak is ezért a mellette lévő hasonló alakú fán mutattuk be, amit a gólyáknak kell csinálni (csak ez kb 1,2 méter magasságában ágazk el és még egy odu is van az elágazásban).
Nagyon jól sikerül, szinte csak gyültek csak gyültek az emberek, nagy élmény volt.
Ezen az estén a gólyatáborban (mászás előtt), kapaszkodva a hagyományok kötelébe nagyon jó csapatszellem alakult ki, mindenki elmondta miért akart ide jönni. Mikor elfogyott a pia, tök ismeretlenül dobtunk össze pénzt, 500, 200, 50, .. forintokat és a gólyák önszántukból mentek el a rocky-ba söröket venni, nagyon jó hangulat alakult ki.
A gépészek eléggé szigorúan ragaszkodnak a hagyományokhoz, és kőkeményen betartatják, hogy ki kaphat ki nem gyűrűt, vagy szalagot. Megvannak a firmává válás lépcsői is.
Megj.: Láttok már normandiai partraszálást ugy hogy az angolok vesztettek egy árokparton, fényes nappal mikor még javában megy az élet az utakon?! :) (vetődések meg sok elesett hulla) Persze volt bátorságital is, a csata előtt kőzben és után.
Mondjuk ezt a gépész oldalról mondom, mások nem tudom hogy érik meg. Némelyik kar, évfolyam (tisztelet a kivételnek) ez sajnos átvette a hagyományokat, de eléggé silányan tartja be, de reménykedjük majd felnőnek ehhez, és nem rontják azt. (sokan kocsmázásnak hiszik, és ugy is álnak hozzá)
A hagyományok keretén belül nem eröltetnek semmit, nem kell inni, aki akar az akar, aki nem az nem. De tapasztalatok szerint mindenki iszik (kólát, gyümölcslevet, vizet... :) :) :) ).
Ezért nem szaba kihagyni ezeket az összejövetelekt.
A levelezők ebből tényleg kimaradnak sajnálhatod. A bejáróságom miatt elég sokból én is kimaradtam, de azért nem panaszkodtam.
Ez az egész a csapatszelemt erősitené és hogy legalább egy tanult réteg ne dobálja a szemetet, ne lopjon a társaitól.... De ezt nagyon nehéz elérni.

üdv


pén. jún. 24, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Akkor újra OFF... :lol:

Volt itt sok rally rajongó, talán örülni fognak neki:

Kép



A képet a mai futamon készítettem...


pén. jún. 24, 2005 17:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
energoman írta:
A teljes szövege természetesen mindig is használták, de a rövidités terjedt el azóta.
Tényleg, akkoriban még kiírták, most már csak a rövidítéssel indítanak.
Az említett fáról én nem tudok semmit :D
Mesélj :)
A levelezősök sok mindenből "kimaradnak".

Üdv!


pén. jún. 24, 2005 17:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
A teljes szövege természetesen mindig is használták, de a rövidités terjedt el azóta.
De lehet hogy csak én tulajdonitom az évfolyamtársaknak.
Remélem aki a miskolci egyetemre járt mindeki megmászta a pi_na_fát! :) Ha jól csinálja a csapat akkor jó buli.

+2 gondolat
1. EGY NAP 24 ÓRA, EGY LÁDÁBAN 24 SÖR...EZ NEM LEHET VÉLETLEN!!!
2. "Kurvára megy a pénz!" - mondogatta apám is, anyám is, csak más-más hangsúllyal...

üdv


pén. jún. 24, 2005 17:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
energoman írta:
Igen a miskolci egyetemen töltöm időm egy részét.
+FK = Fényes Koszorúja. Egy évfolymtársam találta ki ezt a mozaikszót még a 2002-es gólyatábor alatt. (igy megmaradt mindenkiben)
Tényleg, ez a vége, pedig már hallottam a végét is :D
Egyébként biztos vagy a 2002-ben? Mert amikor én 2000-ben oda jártam, már akkor is így kezdődtek a plakátok...

Egyébként igen, nem voltam még jó szakesten.

Üdv!


pén. jún. 24, 2005 16:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Stuszi: "A másik dolog ki mondta hogy nincs idő valamire????" - nem feltételeztem rólad csak mikor az ember bentvan az egyetemen előszeretettel válaszolja ezt a mondatot: Nemérek rá mert tanulni kell!
Persze kell azt is de nem hiszem, hogy nyomorba tanulnák az emberek magukat. :)
Annó én is halasztottam és nem is bántam meg: megtanultam rizsázni.

Igen a miskolci egyetemen töltöm időm egy részét.
+FK = Fényes Koszorúja. Egy évfolymtársam találta ki ezt a mozaikszót még a 2002-es gólyatábor alatt. (igy megmaradt mindenkiben)

Érdekesség:
Egyébként sok szakestélyen tényleg kocsmázás van, de ilyenre az ember néhány után már csak kocsmázni jár, ki nem. (a szalagavatók között is talál az ember néha kocsmázást, de mit vár az ember 230főtől) Egy ideális szakestély 50-60fős de maximum 90.
A jó esten müsorok vannak az elnök a kontrákkal egy fergeteges müsort tud müvelni, plusz megtanul az ember kulturáltan öltönyben mulatni, ugy hogy másnap akármilyen konferencián öltönyben megjelenik, ugyan azokkal akik az adott szakestélyen voltak. Ha szerencséje van az embernek találkozik az iparban már dolgozó vagy más egyetemeken tanító emberkékkel, és mivel sértődésnek helye nincs ezért ugy tudnak egymással beszélgetni az emberek mint akik 10éve ismerik egymást. Valamint egy komolypohár alatt valóságos problémákat vetnek fel, pl.: milyen helyzetben van az egyetem, kar, szak, mire szeretnének költeni, hogyan.....
Egyszer mesélte az egyik emberke, hogy mikor elmenet a munkahelyi csapat mulatni, akkor onnan tudták hogy a főnök hányni volt, hogy a nyakkendőjét mindig a zsebébe dugta és sajna mindig ugy maradt.
Persze mikor vége van akkor jön a szabadfolyás és elfogy a maradék sör,bor,pálinka meg a zsíroskenyér, itt már jobban előjönnek a különbféle beszélgetéesk, névjegykártyacserék és miegymás, (+az illumináltság tetőfokára hág, de még messze a reggel (általában pitymallásig megy).
Mivel egy szakestélynek hagyományörző szerepe is van, rengeteg érdekességet lehet hallani, hogy annakidején merre ment milyen vasut, vagy hogy kik mikor miket müveltek. Sajnos vannak fanatikus hagyományörzők akik még magukkal sincsenek kibékülve, igy elronthatják az egész hangulatot. A másik véglet pedig akik inni mennek és randalirozni, és nincsennek tekintetel a másikra, ezek az életben is hasonlóan viselkednek.
Néha azért én is unom, de ha lehet és ha máskor nem is, a régi haverokkal mindig szakestélyekre tervezzük a találkozókat.
Ugy látom McLaca, nem igazán voltál még jó szakesten! :(
Érdekesség vége

A filmekről még annyit, legfőképpen nem a történetet vagy a mondanivalót céloztam meg hanem inkább maga a rendezést - lassitások, érzelmi ráhatások, zene, filling. A mondanivaló is egy fontos szempont egy rossz filmnél vagy művészfilmnél.
Megj.: Látta valaki a "Tuala az álomsziget" című filmet (német művészfilm) (nem biztos hogy igy kell irni), vagy a "The Hero",...- ez is művészfilm, vagy ezeket a nagyon jó mozifilmek: "The Big Blue", "Dune", a francia "Nikita", "My Sassy Girl"...
ezek jó filmek! :)
Rendezés és történet valamint hatások: "Katonák voltunk", "Sólyom végveszélyben"...
Csak ugy: Testvérbosszú,...

Rendezők: John Wo, Ridley Scott, Tony Scott, J. cameron, Luc Besson (már rég nem rendez)...
Zene: Eliot Goldenthal, Hans Zimmer, John Williams,....
Amiket ezek rendezték vagy zenéjét összeállították alapban megnézem bármilyen is a történet.
Minden film legalább egyszer nézhető! :)

üdv


pén. jún. 24, 2005 16:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
http://szotar.sztaki.hu/docs/talking_dictionary.html

Azért úgy látom, itt sem teljesen százas mindenki...
Főleg az utolsó mondat !-F

Szerk.: ezeket meg most hallottam :) (FIGYELEM! FÁRASZTÓAK!! :) )

- Hogy hívják a csíkos tehenet?
- Tigriska

- Hogy hívják Albert Einstein torz testvérét?
- Frank Einstein

- Hogy hívják a bűnözőt evő ragadozót?
- Gonosztevő

Üdv!


pén. jún. 24, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Sy írta:
Idézet:
[09:26:10] <panki> bazze milyen jó érzés hogy szombat reggl nem vagyok hulla másnapos:)
[09:28:21] <kosmoo> vasarnap van panki


Hasonló eset nálunk is volt. 3 haverom lejött hozzánk bulizni. Szépen iszogattunk, majd apu bevitt minket kocsival. Kb 4 órát töltöttünk egy diszkóban és egyéb kocsmákban. Majd taxival haza.

Másnap reggel a következő párbeszéd zajlott, miután felébresztettem őket:

Á (ez volnék én): Jó reggelt...!
J (haverom): Ádi vazze, miért nem mentünk tegnap bulizni?
Á: :shock: De Jani, voltunk bulizni!
J: Ne szopassá má vazze, miért nem mentünk sehova??!!! :evil:
Á: Mondom, hogy voltunk!! Nézd meg, ott a kezeden a pecsét!
...
J: B.ssza meg!!!
És ezzel a lendülettel visszaborult az ágyra.
Mondanom sem kell, szakadtunk a röhögéstől. :lol: :lol: :lol:


pén. jún. 24, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Visszafelé fogok haladni :)
sutszi írta:
Először is mi az a IFTDFFK???????
Hát, odáig ismerem, hogy "Isteni Fényben Tündöklő Dicső Firmák", de nekem a végén az FK valahogy nem jön át :)
Én sosem foglalkoztam ezekkel, tanulni akartam, nem bohóckodni. A szakestélyek és gólyatáborok egyébként a pletykákkal (ismerkedés, stb.) ellentétben semmi másról nem szólnak, mint piálásról. Jó, a szakestélyen avatják a korsót, gyűrűt, szalagot, stb., meg sörben mossák a hajad, de utána meg csak kocsma.
sutszi írta:
Érdekes a Pascalt utáltam mindig is és nehezen ment, viszont a Delphi annál könnyebben. Igaz Deplhibe szinte csak adatbáziskezelést tanultunk ami nem volt könnyű de a Pascalhoz képest felüdülés.
Szerintem a Pascal elég "olvasmányos" nyelv, gyakorlatilag fel lehet olvasni a programot mintha történet lenne. Emiatt viszont nagyon terjengős, nem olyan tömör, mint pl. a C++.
sutszi írta:
Irodalom: Amúgy Örkény István a groteszk megjelenése, vagyis a Tótékban és az Egyperces novellákban című tételt sikerült kihúznom.
Ne már! Ezt a tételt húztam volna szóbelin, összepisilem magam a gyönyörűségtől - persze csak képletesen !-Đ
A Tótékat elég filmen megnézni (azon túl, hogy tök jó film :D), és máris előtted van az Örkény-féle teljes pszichiátriai kórkép...
Ez ajándék tétel, a novellák meg nem hosszúak, nem kell hozzá tanulni, elég, ha a műveket elolvastad.
"- Háromba vágtad, édes jó Lajosom?
- Nem. Négy egyforma darabba. Talán nem jól tettem?"

Ha nem olvastad, nem mondom meg, "mit" vágott négyfelé !-B
Ha teheted, olvasd el, vagy nézd meg, hiába irodalmi mű, hidd el, szórakoztató :D !
energoman írta:
Sokan nem becsülik, de számomra egy film rendezése sokat számít, és becsülöm, ha valamit kihoznak 1,5 óra alatt, hang és képi hatásokkal [...]
Erin Brockovich, és Édesek és mostohák kötelező darabok, ha fimről beszélek. Persze ezek a filmek elvesznek a nemnormális tucat kasszasiker eksönfilmek árnyékában. Érdekes, hogy mindkettőben Julia Roberts játszik...
De tovább szaladok picit: kíváncsi vagyok, hogy a sok "egyszeri" mozibajáró, aki megnézte a Különvéleményt, és/vagy az Én a robot című filmeket, felfogta-e egyáltalán, hogy mi volt a lényege? Ezek pedig alapból szórakoztató tömegterméknek és kasszatöltő filmnek látszanak (jó, a cél persze megvan erre, különben nem lenne film :D), de az alapgondolatot boncolgatva (már aki képes ennek felismerésére, és nem csak néz ki a fejéből a színes képkockákra) nagyon is ki vannak találva.
Mindkettőhöz kikívánkozik: Szép, új világ...?

Üdv!


pén. jún. 24, 2005 13:25
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
energoman írta:
Ha nem bánjátok bekapcsolódom! :)

Dehogy bánjuk! Ilyenkor nyáron úgyis mindig kicsit leül a fórum, a sok szabadság meg nyaralás miatt, szóval csak nyugodtan :)


pén. jún. 24, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Vizsgázóknak:

"<rizibiz> makulátlan.
<rizibiz> holnap leadjuk a féléves házit,
<rizibiz> amit Ákos írt de nem lesz ott, te csináltad a dokumentációját úgy,
<rizibiz> hogy nem is láttad a progit és én fogom bemutatni és elmagyarázni,
<rizibiz> hogy hogy működik úgy, hogy akkor fogom először látni?
<rizibiz> szerinted erre milyen gyakjegyet kapunk majd?
<Rp> :D Egy k*rvanagy kettest :D"

másik:

"< vili> sztem rossz omen h a jovo heten a vizsgaztato monogramja KO"


:D


pén. jún. 24, 2005 12:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ha nem bánjátok bekapcsolódom! :)

Irodalom: Ezért vagyunk mi itta fórumon eggyütt.
Még hozzátenném, hogy az éremnek két oldala van, mindenki tanuljon mindent matek/irodalom/nyelvtan/+fizika/+kémia/+földrajz ez hozzátartozik a mindennapokhoz, és különben is "dö_göl_jön meg a szomszéd tehene is" mondással, ha én szivtam a filóval és a politológiával akkor ők is a matekkel, sajna ez nem igy van. A magyarok azért voltak!!!!!!!! ügyesek mert univerzálisan tudtak mindent és ha valami kellett akkor elmentek egy kiállításra, jól megnézték majd itthon összerekták akár jobban, mint az eredeti.
McLaca: nagyon is igazad van az irodalommal kapcsolatban, de mint én is nem szeretek olyat csinálni aminek nincs értelme, és a tanárok kénye kedvére tenni. És nem érdekel hogy, ő (a tanár) ezt tanulta 50éven át és ezt is tanitja. Legyen rugalmas és fogékony a kor szemléletére, és mivel az elemzők nem beszéltek az irókkal ezért, meghallgatom a véleményüket egy sör mellett, de ha számomra nincs mondanivalója akkor csak disz a polcon. Sokan nem becsülik, de számomra egy film rendezése sokat számít, és becsülöm, ha valamit kihoznak 1,5 óra alatt, hang és képi hatásokkal, aminek az összhatása fogja megadni azt az ingert, mikor a buszon elmélázva egy szép élményemre gondolok. Persze a leglényeges a személyes kontaktus a természettel, ezért nem érdekelt soha egy tájleirás tartalma, de ötletnek jó, hogy azt hogyan lehet leirni, majd ujra rekonstruálni. De érzéseket még nem kelt, mert ehez képecskéknek kell lenni a fejünkben hogy felépithessünk bármilyen képzeletvilágot. Ha pl. nem lenne képecskéd, nem láttál, tapintottál, éreztél mág rózsát, nincs az a leirás hogy az eredetit visszaálítsd, legalább egy ismeretlent ismerni kell!
Ezért is volt kettes az elemzésem. Pedig olyan szép kerek bonyolult mondatokat irtam. (én értettem :) ) De a tanár nem tudta elemezni a mondanivalómat! :) :) (hol itt az értelem)

Matek meg egyéb: most hogy jobban kezdek belemélyedni a valóságos folyamatokat leiró egyenletek tömkelegébe, egyre nagyobb lényegét látom az alapmatek (középiskola) megtanitásában. Csak sajna egyre jobban esik a szinvonal.
És ti informatikusoknak pedig, azt kellene tudni megcsinálni, hogy a tudásotokat ezen jelenségek (amiket valaki meghatároz) leirásában elektronikus formában szoftverek fejlesztésében kamatoztassátok.
Arra nem jöttek még rá a nagy politikai hadszintéren hogy nem a kész dolgokat (pascal, c, ... win, office... ) kell megtanítani, hanem a szemléletet ahogy azt kezelni kell, pl: bele van már gyepesedve az agyamba hogy (DOS) másolás honnan szeretnám másolni hova szeretném másolni (copy c:*.* d:) , ehelyett mit tanitanak most: melyik gombot nyomjam meg?, ami majd megcsinálja amit kell, és halvány lila gőze sincs a felhasználónak hogy mi folyik a háttérben.
Eddig a tervezésnél a "bolonbiztos" volt a fő szempont, most a "tök hü_lye" jut eszembe.
Megj.: nem mennék át egy ELCD vizsgán sem, mert olyanok a tesztkérdések hogy akár belehetne x-elni az összes rublikát, közbe őszerintük csak 3 jó a 10ből.

Sajna ez van ma.
(A hittant pedig a parókiákon kell tanítani távol az iskoláktól - sokkal meghittebb.)

Valahogy értemét fogja veszteni a tanulás egy idő után és visszahúzódnak majd az ötletek a garázsok mélyére, a diplomákat majd csak söralátétnek fogjuk használni. (Amikor megkaptam egy oklevelet, akkor egyszer mindig annak használtam - nálam hagyomány)

stuszi:
Miskolcon ne hagyj ki egy szakestett, bulit vagy akármit, mert akkor semmi értelme az egyetemi életnek (itt miskolcon), csak egy kóborló pogány maradsz az IFTDFFK pedig elérhetelen lesz számodra. Olyan nincs, hogy nincs idő valamire!

üdv


pén. jún. 24, 2005 11:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
"<HavocS> van ebben a programban olyan opció, hogy mentse wavba amit játszok gitáron
<James Sunderland> ja
<HavocS> most lesek, hogy hova tűnt 2 gigám
<James Sunderland> :D
<HavocS> és feltűnően nagy volt a d:\guitar mappám
<HavocS> tudod hány napja vette?
<HavocS> 5!
<James Sunderland> 120 napja?
<James Sunderland> vazze
<HavocS> **** meg :D
<HavocS> nem faktoriális :D
<James Sunderland> jaaaa:D
<HavocS> :DDDDD

"

!-)


pén. jún. 24, 2005 11:41
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Idézet:
20:09 < Spaceboy> and by the way, your message 'Niggerek vagytok mind' never reach mars i'm sorry


!-] !-] !-]

Na, ezen meg hangosan felröhögtem, embertelen :D

Idézet:
[09:26:10] <panki> bazze milyen jó érzés hogy szombat reggl nem vagyok hulla másnapos:)
[09:28:21] <kosmoo> vasarnap van panki


Jó kis link ez, köszi Archon! :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wiki pén. jún. 24, 2005 11:41-kor.



pén. jún. 24, 2005 11:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
www.bash.hu --> irc beszólások vannak összeszedve, nagyon durva, leestem a székről. :D

egy szösszenet:

"<SuperAdam> olvasgatom az artisjus faq-t lassan azért is jogdíjat kell fizetni hogy a klotyón dúdolok bazzzeg "


pén. jún. 24, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
sutszi írta:
Érdekes a Pascalt utáltam mindig is és nehezen ment, viszont a Delphi annál könnyebben. Igaz Deplhibe szinte csak adatbáziskezelést tanultunk ami nem volt könnyű de a Pascalhoz képest felüdülés.


valaki itt szívott már napokat a c++ különlegességei miatt?:)


pén. jún. 24, 2005 9:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Errol a verselemzesrol mindig eszembe jut, amit anyam meselt. A munkatarsanak a ferje ugy hobbibol szobraszkodott. Elg jol ment neki a dolog. Valaki egyszer latta a muveit, es mondta neki, hogy csinaljonak kiallitast beloluk. Meg is tortent. A kiallitason kerdeztek tole, hogy ennek a szobornak mi a mondanivaloja, mire gondolt, amikor csinalta. Mire ez hat semmire, eszembe jutott, hogy kellene csinalni egy ilyet, es csinaltam. A kerdezo elkezdte elemezni a szobrot, osszehordott egy csomo marhasagot. Mire a szobraszunk:"az en szobraimba ne magyarazzon senki marhasagokat", osszeszedte a szobrokat, es azota otthon van a lakasban kiallitva az osszes. Szoval igy valahogy allok hozza a versekhez is. Amugy igencsak tulzasba viszik az irodalmat(mindenbol tudtam otost szerezni, de magyarbol harmasra alltam evvegen). Az ilyen **** helyett pl. kellene tanitani a KRESZ-t. Most lattam a tv-ben, hogy 5-bol 4 ember nemtudta, mit jelent a kek szinu kerek tablaban a 30-as, pedig ha jol emlexem, mindegyik epp akkor lepett ki a kocsijabol. Meg emlexem, amikor nyolcadikban azt mondta az egyik csaj, hogy meg nem tanultuk az egyenleteket. Persze csak 4.,5.,6. es 7. osztalyban tanultuk oket.


pén. jún. 24, 2005 9:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
sutszi írta:
Sy,Dester: Ti milyen szakra jártatok? Amit előzetesen leírtál tantárgyakat azokra számítok. Hallottam olyat is hogy első évben nem is nyúlunk géphez!!!! Nekem az a fontos hogy tanitsanak matekot, hardverismeretet, meg programozást (de nehogy turbo pascalt, mert felakasztom magam egy monitorkábellel).


BMF NIK, gazdasági informatika (de még most is van szerencsém az iskola vendégszeretét élvezni). Nekünk anno volt Pascal, nem rossz nyelv az, igaz, hogy az életben ilyet már nem nagyon használnak, viszont könnyű (persze ez relatív) vele megtanulni programozni. Na meg a Delphit a Borland ennek nyomán készítette el, így ha Pascalból jó vagy, akkor a Delphivel se lesz nehéz megismerkedni :)


pén. jún. 24, 2005 8:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én még most is járok, jövőre leszek ötödéves programtervező matematikus szakon Szegeden. Akármennyire is hányingere van az embernek tőle, a későbbi tanulmányok (másodévtől) nem fognak menni, ha az ember nem rágta át magát pl. a diszkrét matekon. El sokmindennek az alapja és mostmár egyáltalán nem tűnik bonyolultnak. Bezzeg akkor!
Nyúltunk az első évben is géphez. Kötelező programot is kellett írni. Anno nekünk első félévben még Pascal volt, a másodikban C. Namármost... akármennyire is vágom a Pascalt, azért félév alatt a nulláról (értsd: hello world ismertetése 3/4 órán keresztül!) eljutni a pointerkezelésig, az azért durva. Nem csoda, hogy sokan belebuktak. Mostanra változott a tanterv, asszem Java-val indít a programozás I. tárgy.
Ha érdekel, dióhéjban leírom, hogy a fenti számtech tárgyak ideje alatt mit kellett csinálni abban a félévben.


pén. jún. 24, 2005 7:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
A sok matekról jutott eszembe:

Idézet:
A fényképészetbe betér egy matektanár:

- Szeretnék erről a filmről képeket csináltatni.

- 9x13?

- 117. Miért?


pén. jún. 24, 2005 7:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
A Prologgal kapcsolatban: jó ez, jó ez, de nem tenném be kötelező tananyagnak sehol. A szemléletmódja nem rossz, de azért vannak olyan részei (pl. Peano aritmetika), aminek az égvilágon semmi, de semmi értelme sincs. Ennek ellenére a beugrómat max pontosra írtam és végül (MA derült ki!) négyest kaptam belőle összvissz. Hoppá! !-D

A verssel kapcsolatban: nekem ez nem rémlik, így nyugodtan nevezhettek második feltalálónak. ;) Egyedi ötlet volt (főleg, hogy bnőm vezetékneve és keresztneve is (becézve) négybetűs).


csüt. jún. 23, 2005 21:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Laci_L, a "sittes élményedért" nem irigyellek. Öcsém egyik barátját csukták le drogdelaerkedés miatt, aztán öcsém mesélt egy-két dolgot, nekem ez a legközelebbi élményem a börtönnel. Közelebbit nem is akarok. Bár persze te sem akartad a tiéd...

Dester írta:
Logikai programozás (aki látott már prologot, az sajnáljon picit, jó?)

Én együttérzek veled, nekem anno, '98-ban még kellett Prologot tanulni. Nem szerettem. A mostani neumannosok tananyagából már kikopott, mondom én, hála istennek. Persze, sokmindennel el lehet bíbelődni, pl a Turing-gépek működése az kifejezetten tetszett (pedig sokan utálják), de speciel a Prolognak nem sok hasznát láttam (persze, az egy bizonyos szemléletmódot akart elsajátíttatni velem - nem túl sok sikerrel :))

Dester írta:
A mostani barátnőmnek is írtam verset 3 éve, a sorok kezdőbetűiből ki lehetett rakni a nevét.

Hű, erre van valami irodalmi szakszó, a középkorban, amikor a papoknak kötelező volt a névtelenség, így "írták alá" a verseiket. Csak most nem jut eszembe, a fenébe... Egyébként meg jó ötlet, persze olyan nő "kell" ehhez, aki értékeli az ilyesmit :)

McLaca, az idézeted nagyon tetszett, el is küldtem pár embernek így hirtelenjében :)


csüt. jún. 23, 2005 21:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ide kívánkozik kedvenc, ismeretlen szerzőtől származó idézetem:

Idézet:
A tanítvány nem edény, amit megtölteni -, hanem fáklya, amit lángra lobbantani kell!


Üdv!


csüt. jún. 23, 2005 21:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Teljesen egyetértek azzal, amit a tanításról írtatok!
Nem értem miért nem lehet egy olyan oktatási rendszert kiépíteni, ami tényleg a használható tudás megszerzését szolgálná. Persze kell az irodalom, a töri, sőt szerintem még a hittan! is. Nem is ez a baj.
Ha jól tudom tanárképzőbe a legegyszerűbb bekerülni. "Nem értesz semmihez? Menj el tanárnak!" Szerintem, ide kellene a legkeményebb szűrő. Pszichológiai teszt, rátermettség vizsgálata, elhivatottság stb. Elvégre olyan emberekről van szó, akik a jövő ifjúságát tanítják.
A gyerekeket már egészen kicsi koruktól figyelni kellene, hogy mi az, amit szeretnek csinálni, mi az, amiben jók, tehetségesek. És ezek után a megfelelő irányba terelni. Speciális osztályokba rakni őket és megnyomni azokat a tárgyakat, amihez van érzékük. (Persze az alapműveltség megszerzése mellett, de ezek kisebb súllyal szerepelnének a tananyagban.) Így lehetne nagy fejeket nevelni.

Huh, végre leírhattam. :D Ez már régóta bennem volt, csak nem volt megfelelő fórum.


csüt. jún. 23, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
No, többminden is elhangzott itt ma.

Mosogatás: nem kell messzire mennem az emlékekben. Egy nyarat dolgoztam végig egy hamburgerbárban. A barátom volt a tulaj, ő is ott dolgozott velem, de amikor este 9-kor (zárás előtt pár perccel) bejött a komplett görög vízilabdás lánycsapat és mind hamburgert kért, az azért durva volt. (Kis helyiséget képzeljetek el, 3 asztallal, 1 hamburgersütővel, amin max. 6 hambit tud az ember egyszerre sütni.) Nem vagyok nagyon izzadós, de negyed egykor zártuk el a sütőt és SZÓ SZERINT (ilyen nem volt azóta sem!) facsarni lehetett a vizet a pólómból. Namost itt nyilván az ember mindent megcsinál, amit kell. Felveszi a rendelést, húst mixel a hamburgerhez (mindent ott helyben sütöttünk, mikrót nem használtunk ezekhez), összeszedi a tányérokat, letörli az asztalt és ha úgy hozza a szükség, mosogat. No én itt tanultam meg igazán villámgyorsan és alaposan mosogatni. Volt, hogy NONSTOP 2 és fél órán keresztül mosogattam, mert csak ketten voltunk és a vendégek csak úgy özönlöttek. Nekem ez nagy feladat volt, mert gondolom sejtitek, mennyire áll rá a szám az ilyen melóra. Mese nem volt, valami pénzt keresni kellett a nyáron, úgyhogy nem volt válogatás. (Csendesen jegyzem meg, itt is kellett tudni azért bánni az ügyfelekkel... Erről lenne 1-2 jó sztorim.)
Nos, a mosogatás itt úgy ment, hogy csap megnyit, mosogatószer, elmos, alaposan elöblít, száradni teszi. Mindezt állatira alaposan, hisz' még egy ilyen negyedosztályú helyen se engedheti meg az ember magának, hogy ételmaradék legyen a tányéron. Aztán ha betelik a szárító, eltörölget és előrevisz.
Felmerült az igény, hogy mosogassak itthon is. Kb. egyéves unszolás után vettem magamnak egy mosogatókefét és nekiálltam. Ahogy a hambibárban szoktam. Csap megnyit és mosogat, mint állat. Nem kell mondanom, úszott minden és amikor anya kijött megnézni, hogy mit csinálok, azt mondta hagyjam abba, mert nem fogjuk tudni kifizetni a vízdíjat. :) Na ez az én sztorim a mosogatással kapcsolatban. :) Azóta csak akkor mosogatok, ha több napig egyedül vagyok itthon, de ez nagyon ritkán van, inkább én lécelek le több napra.

IRC-s sztori: bár IRC-n gyorsabban pörögnek a dolgok, képzeljétek el mi lenne, ha itt is hasonlóképpen segítenénk egymásnak. Ott még elmegy, de szerintem ki kellett volna hangsúlyozni, hogy ez csak vicc. A linux parancsokban nem mindenki igazodik el. Ez az rm -rf se sokmindenkinek mond sokat, de ha már azt mondom, hogy deltree c:\ vagy format c: /q /u, akkor nyilván azért kevesebben dőlnek be, mert ezt többen ismerik. Ez itt szerintem egyértelműen szemétség volt, ráadásul egy nap kétszer...

Irodalom: majdnem teljesen egyetértek. Nekem is alig maradt meg néhány nagyobb év és csak nagyjából tudom betájolni, hogy ki mikor élt. Néhányuknak tudom csak a születési helyét (pl. Petőfi). A helyesírásra szerintem is nagyobb hangsúlyt kéne fektetni.

sutszi: megnyugtatlak, a progmat ill. progtervmat szakoknak se mindig van sok közük az informatikához. Mondok KÖTELEZŐEN TELJESÍTENDŐ tárgyakat jó? Aztán majd Te eldöntöd. Sokra van azért szükség, mert később előjönnek az alapok (pl. először nem értettem, mi a fenének nekem integrálszámítás, de most, amikor beszédfelismerési és ilyen-olyan mesterséges intelligenciával kapcsolatos algoritmusok voltak, éreztem, hogy volt rá szükség.)

Tehát egy pár tárgy, ami inkább matek (a féléveket egy-egy üres sorral válaszottam el):
    Diszkrét matematika I. (ez számít a progmat mumusának)
    Kalkulus I. (máshol analízis), többváltozós és 3D-s integrállal együtt, azóta se vettem hasznát
    Lineáris algebra (ennek köszönhetem, hogy csak jövőre lesz diplomám)

    Diszkrét matematika II.
    Kalkulus II.
    Operációkutatás I.

    Numerikus matematika I. (ettől behánytam)
    Operációkutatás II.
    Valószínűségszámítás

    Formális nyelvek és szintaktikus elemzésük (*)
    Matematikai statisztika
    Numerikus matematika II.

    Bonyolultságelmélet (*)
    Mesterséges intelligencia I.

    Logika a számítástudományban (*)

    Gráfelmélet

    Automaták és formális nyelvek (*)

    Kombinatorikus optimalizálás
    Mesterséges intelligencia II.
A (*)-gal jelöltek egymásra épültek és szerintem a legnehezebbek voltak az egyetem során eddig. Rendkívül megszenvedtem velük és csak az első csillagosnak az első felének láttam értelmét egyedül!

Ami inkább számtech:
    Programozás I.
    Számítógép architektúra

    Operációs rendszerek
    Programozás II.

    Algoritmusok és adatszerkezetek I. (nem gép előtt!)
    Assembly
    Programfejlesztés

    Algoritmusok és adatszerkezetek II.
    Programozási nyelvek (ez nem annyira érdekes, mint amennyire annak látszik...)
    Számítógép hálózatok
    Számítógépes dokumentumkészítés (Word ill. TeX)

    Adatbázisok
    Számítógépes grafika (postscript (!!!) programozás többek között)

    Képfeldolgozás I.
    Programozás I. (újra fel kellett venni, mert változott a tanterv)
    Programozási nyelvek (szintén)
    Rendszerfejlesztés II.

    Adatbázisok elmélete
    Fejlett programozás I.

    Fejlett programozás II.
    Logikai programozás (aki látott már prologot, az sajnáljon picit, jó?)


Itt tartok kb. Namármost én programozó akarok lenni, illetve már annak is mondom magam. A matek tárgyak nagy részét semmire se tudtam eddig használni és később sem fogom tudni. Szóval itt is ez van. A szakirányomat (mesterséges intelligenciára szakosodtam) nem raktam bele a fenti felsorolásba. Mindenki ítéljen, hogy akár a nevek alapján is, de minek van itt helye és minek nincs.
Na ez jó hosszú lett megint. Kösz, aki elolvasta...

Laci_L: habár én szerintem feleannyi idős se vagyok, mint Te, de én ugyanúgy csömörlök ezektől a köcsög mondvacsinált sztároktól (főleg a villalakóktól meg a BB-sztároktól), mint Te és még sokan mások... Mivel többek ezek az emberek, mint én? Miben tehetségesebbek? Miért kerülnek újságok címlapjaira? Miért nem az értéket látják meg az emberekben? Áhhh, ne is válaszoljatok...

Mégegyszer irodalom: egyetértek Lacával, bár a mi tanárunk fontosnak tartotta (és nagyon nagyra is becsülöm úgy emberileg, mint a szaktudását, nagyon sok jó ragadt rám tőle), hogy legyen egyéni véleményünk. Nekem szerencsém volt 2000-ben az érettségin, mert az egyik kedvenc novellám, a Tragédia c. volt az egyik választható.
Nem szeretem a verseket, de írtam már többször verset. Egyszer ez volt a feladat órán, szabályos hexameterekből és pentameterekből kellett verset írni (mi is ennek a verszakformának a neve? Disztichon?). Következő órán bejött a tanár, meghallgatta az "osztály létszáma 30" mondandóját a hetesnek, leült, elővett egy papírt és minden elővezetés nélkül felolvasta a versemet. Kevés olyan kitüntetés ért az életben eddig, ami ennyire jólesett volna.
A mostani barátnőmnek is írtam verset 3 éve, a sorok kezdőbetűiből ki lehetett rakni a nevét. Percekig nem tért magához a meghatottságtól és a könnyektől. Elnézést az öntömjénezésért, nekem ezek kedves emlékek, és ezért gondoltam úgy, hogy megosztom Veletek.


csüt. jún. 23, 2005 20:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
sutszi írta:
[Világ életemben utáltam az irodalmat, nem tudok verseket elemezni, sem meglátni a költő mondanivalóját, mert ezt mindenki másképp foghatja fel.
Szerintem ezt egy nagy baromság tanítani... Valaki önkényesen elemzett egy költeményt, majd tananyagként beléd verik. Ennél nagyobb ökörség kevés van a világon. Még ha (állítólag) annyira egyértelműen is utal a stílus bizonyos gondolatokra, honnan meri valaki bizonyossággal állítani, mi a francot akart a költő kifejezni? Lehet, hogy egy depressziós, skizoid időszakát élte és görcsös röhögések közepette lekapart valamit a papírra, mi meg elalélva elemezzük, mint magasztos szerelmi költeményt...

Megjegyzem, 1999-ben Tóth Árpádtól elemeztem érettségin az Esti sugárkoszorút (amért is mindenki hülyének nézett, össz. ketten írtuk az osztályból, pedig én tudtam, mit csinálok :D - a másik két tételhez meg min. 3 szöveggyűjtemény kellett, hát kösz, nem :) ), gyakorlatilag hibátlan (dupla ötös) lett, körbement a tanárin. Miért?
Mert tudtam, mit akarnak olvasni, ennyi. Mindig volt ahhoz képességem, hogy a verselemzésekben azt lássam, amit látni kell, amúgy meg ennél a versnél egy csomószor apellálni kellett a szineztéziára és máris spontán orgazmusa lett a tanároknak tőle...
Erről ennyit...

Üdv!


csüt. jún. 23, 2005 20:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sy

Így van sajnos. A könnyebb ellenállás felé megy minden "hivatalos" közeg. Nem a kopasz majmot igazoltatja, aki a kőrúton áll az egyik sávban a BMW-jével, amíg a nője bemegy egy boltba, hanem a saroktól csak két méterre álló autóst. Ha rászól a rendőr, kiüvölt az alakon: "megveszlek kilóra ba*meg". Egyszer tanúja voltam egy ilyennnek.

Bezárva lenni sitten igen sz*r érzés. Vagy 20 éve a Gyorskocsi utcában a sitten szereltünk video rendszert egy kiürített részen, és a hülye őr ránkzárta az ajtót, majd elfeljtette az egészet. Ott ültünk a sitten egy fél napot, hiába kiabáltunk. Akkor még nem volt mobil telefon. Nem volt kellemes. Na oda se szeretnék bekerülni.


csüt. jún. 23, 2005 20:24
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Idézet:
Megbilincseltek és egy napig zárkában tartottak egy fiatal nőt, akinek a BKV jegypénztárában vásárolt bérletéről kiderült, hogy hamis. .. A Társaság a Szabadságjogokért jogvédő szervezet jogásza szerint ugyanakkor felháborító, hogy a nőt egy napig fogva tartották, pláne akkor, amikor korábban nyilvánosságot kapott, hogy hamis bérletek kerültek a BKV jegypénztáraiba.


http://origo.hu/itthon/20050622bilincs.html

Hmm, kemény. Azt hiszem, én is megijedtem volna, ha hirtelen a sitten találom magam egy legálisan vásárolt bérlet miatt. Gondolom a többség szintén, nem hiszem, hogy túl sokan voltak innen már börtönben (vagy mennének a jövőben)...

Persze a nagydarab kopaszokat nem tartóztatják fel (láttam egyszer, amikor szálltam fel az árpád-hídi megállónál, hogy egy ilyen fazon simán bejött a metróba, pedig a biztonsági őrök közül kettő is megpróbálta feltartani - az ellenőrök meg laputak. nyilván könnyebb egy gyenge nővel szívózni).


csüt. jún. 23, 2005 18:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Az a szomorú, hogy ez hír lehet. Egy Segal becenevü tahó maffiózó, akit beválogattak egy tv műsorba, most megbukott. Lehet, hogy elítéltek, de azt mondom: elég ránézni. Hálistennek, hogy elkapták.

Részemről baromira utálom az ilyen tv műsorokat. Az emberi kívácsiság legalsó részeit célozzza meg az üzlet miatt. Nem csodálom hogy egy csomó gyerek, aki ezen nő fel, felnőtt korára tahó lesz. A nevelés helyett egyszerűbb bekapcsolni a tv-t.


csüt. jún. 23, 2005 15:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
sutszi írta:
Megvan az érettségim :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Matek 65% 4-es (hát ezt eb*sztam)
Magyar 67% 4-es
Történelem 83% 5-ös
Angol 70% 4-es
Informatikai alapismeretek 85% 5-ös (Szóbeli dícsérettel)

Hát asszem ezzel nem lesz gond bejutnom a Miskolci Egyetemre, legalábbis remélem.
Most pedig úgy berúgunk az osztálytársakkal hogy Pestig elhallatszik a hírünk.
UI:Kösz StSanya az unszolást.
!-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ


Hát igen, a ME sem a régi,h ilyen jegyekkel be lehet jutni :D
Garat.
Pontosan mire jelentkeztél?
Ne hagyd ki a gólyatábort (de az mindenütt van), és a Szakesteket!


csüt. jún. 23, 2005 15:23
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
áhh öngol! :oops:
Na mindegy! Pedig javaslom, mert ott van verseny és nem is akár milyen.

Más téma: Gyászol az ország. :cry: :cry: :cry: :cry: :
Idézet:
Nagy mennyiségû drogot találtak Segal, a ValóVilág 3 egyik szereplõjének kocsijában.


:twisted: :twisted: :twisted:


Miskolci éjszakai életet jól ismerő ismerőseim mesélték,h pár éve közismert pénzbehajtó volt. Fizetsz, vagy baleset éri a kocsmád. És mostanában fűnek-fának tartozott. Állítólag.


csüt. jún. 23, 2005 15:20
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Csak most olvastan a mosogatás témát:

Hosszú évekig nem mosogattam, a nejem megoldotta. Mostanában megteszem, nem esik le a (nem létező) korona a fejemről.

Egyszerűen arról van szó, aki jobban ráér, az csinálja. Már persze a mosogatógépbe nem tehető részéről van szó. Nekünk 1984 óta van ilyen gépünk, beváltak. A büdösről: van öblítő funkció, 5 perc alatt leöblít, így nem büdös. Különben a mosogatógép nem szemetes kuka, a maradékot le kell pucolni, és úgy berakni mindent.

Na jól elkalandoztam. Mindegy.


csüt. jún. 23, 2005 14:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Archon írta:
Hát biztos bennem van a hiba, de szerintem egyáltalán nem vicces, ha segítségért megy valaki hozzá nem értő és finoman szólva is átb...szák.
Erről az jut eszembe, amikor az erősebb visszaélve erőfölényével a gyengébben "áll bosszút" aztán még ki is röhögi.
Szóval szerintem egy bizonyos szintig poén, de van határ, és ez már túllőtt rajta.

A mosogatógép témához: egy 8 terítékesben, az alsó kosarat kikapcsolva egy napi szennyes elmosogatható 5 liter legalább 60 fokos vízben. Én ha rászorulok, folyóvízben mosogatok, tuti elmegy ennyi és még a kezem is lerohad. De persze az ritka, hogy egy embernek kelljen magára mosogatnia és onnantól már megéri.
Ha meg egyedül laksz, egyél másnál, mosogasson ő !-F

Üdv!


csüt. jún. 23, 2005 14:13
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ezt most csak úgy:

Van az Indexen egy rossz könyvekre irányuló szavazás, ahol a kötelező olvasmányok (azaz a szépirodalom) közül válogattak először a cikkírók, aztán az olvasók, és lehet szavazni, melyik rosszabb. Na például az irodalmat kifejezetten ilyennek gondolom, aminek közel 100%-át fölöslegesen tanultad meg (vagy magoltad be). Büszke ugyan nem vagyok rá, de a jelentősebb írókat (legyen magyar vagy külföldi) csak századra pontosan tudom belőni, és a műveik közül is csak igen kevés fogott meg.

Szerintem nyugodtan ki kellene húzniuk a tantervből ezek javát. Teljesen igazságtalan amúgy is, hogy pont ezt erőltetik, mert mivan, ha engem nem érdekel az irodalom? Hanem mondjuk a festészet? Vagy a szobrászat, építészet. Ezek nem művészeti ágak? Kevésbé "értékesek", mint az irodalom? Szerintem nem. Nem hiszem magam bunkónak, hogy a Háború és békét túlságosan unalmasnak tartom, ahogy Victor Hugo műveit is (átrágtam magam a Nevető emberen, de néha a falat kapartam, amikor 15 oldalon keresztül írja, milyen a táj).

Egyszerűen idejétmúlttá váltak ezek a művek. Szerintem pont úgy kellene ehhez viszonyulni, mint a néptánchoz. Az sem kötelező, bárki, aki szeretné művelni, megteheti, és vannak versenyek is, ahol még nézni is lehet. Mégsem kell a középiskolában 4 évig díszmagyarban csárdást járni (vagy mit, nem vagyok járatos ebben a témában :)). Ezt kéne csinálni az irodalmi művek nagy részével, fakultatív módon tanulhatóvá tenni, egészen a kezdetektől (néhány, tényleg alapvető műtől eltekintve, de ezeket egy fél év alatt le lehetne adni).

De mondhatnám a fizikai számos részét is, például a magfizikát. Ez elméletben izgalmasnak hangzik, és a Spektrumon vagy a 3. évezred nevű magazinban az is, de ahogy én a főiskolán tanultam, az borzasztó volt (ami megmaradt belőle, ahhoz nem is a tanár vagy a tárgy járult hozzá, hanem a más forrásokra irányuló érdeklődésem). Ezeket szerintem te is mind feleslegesen tanultad meg, hacsak nem lesz belőled fizikus vagy irodalomtörténész.

Ami viszont zúzós, hogy az emberek többsége nem tud helyesen írni (néha olyan olvasói leveleket kapok, hogy már felmerült bennem a gondolat, az ilyeneket el kellene küldeni a delikvens magyartanárának, aztán szégyenkezzen ő), pedig ez alapvető lenne. A történelmi ismereteik szintén nagyon hiányosak, pedig ennek is nagy hasznát lehet ám venni (most nem feltétlen az őskorra gondolok), a földrajz dettó (elég csak a déli szomszédainkra gondolni, sokan nem is tudják, Zágráb vagy Belgrád melyik országnak a fővárosa, s azt se, kb merre van).

Ezekre kellene inkább rágyúrni. Meg a matekra, hihetetlen, hogy vannak olyan felnőtt emberek, akiknek egy egyszerű gyökvonás gondot okoz. Félreértés ne essék, én nem arra gondolok, hogy integrálni meg differenciálegyenleteket megoldani kellene mindenkinek, de azért...

Szóval gratulálok még egyszer az érettségi sikeres elvégzéséhez, de komolyan! Csak szerintem nem attól lesz valaki értelmes ember, hogy tudja, Károly Róbert 1315-ben pontosan mit is csinált, vagy Mikszáth Kálmán hány éves korában halt meg. Ezzel az erővel lehetne kötelező tananyag a budapesti telefonkönyv "bevágása" is. Bezzeg arról, hogy ki volt Jack Kilby, gondolom nem sokan tudtok ti sem semmit (ahogy pár napig én sem), pedig elég sokat köszönhetünk neki...

Na, ez most jó volt, hogy kijött, sorry a sok szövegért :)


csüt. jún. 23, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Szerinte a mosogatógép pazarló és luxus... Nem akartam felizgatni, de megkérdeztem, hogy ő mikor mosogatott el 12 teljes terítéket és pár edényt, tálcát, lábast 12 liter vízben?


Általában egy emberre valóban az, mert vagy
A, két tányéronként eteted meg a gépet, és ahhoz (még "kímélő" módnál is) közel ugyanannyi víz meg mosószer kell, mint egy fullos pakoláshoz
B, benne rohad a mosogatóban (vagy magában a gépben, ki hol gyűjti ugye :)) a sok cucc, amíg össze nem jön egy emberes adag. namost annak a látványa (ha mártásosat eszik az ember, akkor plusz a szaga) nem túl baráti látvány :)

Nem véletlen, hogy az egyedülélők gyakran junk foodot nyomnak, ott nincs mosogatás (pizzás-, mekis dobozt gyorsan ki lehet dobni). Persze hogy ez mennyire egészséges, az már kérdés.. :)

grimi, van olyan ismerősöm, aki a Hiltonban, a Gundelben meg a Le Roy-ban is nyomta éveken át, és mesélt durva dolgokat :)


csüt. jún. 23, 2005 13:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Archon írta:

:lol: :lol: :lol: :lol:
Jól megszívták!

Mosogatáshoz csak annyit, hogy utálom mint a ....t. Bármilyen házimunkát megcsinálok, de ezzel hanyagoljanak.
Nem tudom dolgoztatok-e már étteremben, vagy bármilyen kajáldában pincérként, szakácsként. Az ottani mosogatókhoz kell csak gyomor igazán. Én ott meghalnék az undortól. :nemjottbe:


csüt. jún. 23, 2005 13:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Megtaláltam! :D

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... &start=200

the-godfather hsze.


csüt. jún. 23, 2005 13:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Erről jut eszembe! Emlékeztek arra, amikor irc-n linuxos guruktól kért segítséget egy srác? Pontosabban kettő. :D
Ott is hasonló parancsot diktáltak le mindkettő delikvensnek. :D
Hova volt az belinkelve?


csüt. jún. 23, 2005 12:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Sy írta:
Dester írta:
Csinálhatnánk egy Terminal klánt... Ha van rá igény! Pici program, memóriát alig eszik. Mivel én vagyok az ötletgazda, én leszek az alapító !-P De csak akkor szenvedek, ha van rá igény ;) Egyedül nem akarok a tagja lenni.
Jah és a fenti kép dinamikusan frissül, de gondolom észrevettétek ;)


De ez csak az egyben működő időt jelenti, nemde? Tehát logikusan, ha kikapcsolom a gépet, oda az uptime? :) Mer' akkor úgy sok értelme nincs, csak szerveren futtatni :)


Így van. De számol átlagot, grafikon, minden. Semmi több egy egyszerű heccnél, de annak meg tökéletes. :) Aki szereti a statisztikákat (én nagyon szeretem az ilyen hülye kimutatásokat), annak kötelező. :)

sutszi: tulajdonképpen a NULL eszköz. Magyarul olyan virtuális eszköz, ami egy fekete lyukként szolgál, azaz adatot csak fogad, de nem jut el sehova. Ha ki akarod próbálni, teszteld ezt a három parancsot parancssorból:
DIR
DIR >kimenet.txt
DIR >NUL

Az első esetben az alapértelmezett kimenetre küldi a könyvtár tartalmát (ez esetben képernyő), a > (átirányítás) operátorral pedig tetszőlegesen módosítható a kimenet. A második esetben egy fájl lesz az output, míg a harmadik esetben a kimenetet elnyeli a nagy semmi (attól még lefut a DIR, de hatása nem lesz).
Vállalkozó szelleműek még kipróbálhatják a CTTY >NUL parancsot, de ajánlatos előtte minden munkát lementeni és bezárni :D DOS-os vírusirtók batch fájljaiban használták: lefuttatták a vírusirtót (mondjuk F-PROT), az visszaadott valamilyen ERRORLEVEL kódot, és ha a kód azt jelentette, hogy vírust talált, akkor kiírt valamilyen figyelmeztető szöveget és a fenti módszerrel parancssorból lefagyasztotta a gépet, hogy kötelező legyen újraindítani a gépet és minden konfig fájl betöltése nélkül utána leirtható legyen a kártevő.
Hú ez nagyon OFF volt, de azért jót nosztalgiáztam ;)


csüt. jún. 23, 2005 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nahát, legjobb barátnőm anyjának magyarázd ezt meg! :D
Szerinte a mosogatógép pazarló és luxus... Nem akartam felizgatni, de megkérdeztem, hogy ő mikor mosogatott el 12 teljes terítéket és pár edényt, tálcát, lábast 12 liter vízben?
Nem hisz nekem :D

Üdv!


csüt. jún. 23, 2005 11:04
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
StSanya írta:
Meséltem már, hogyan szoktattam le a nejemet annak gondolatáról is, hogy én mosogassak?

Ez nagyon egyszerű volt, pár napos házasság után történt, pedzegette, hogy tán nekem kéne már egyszer mosogatni... :shock: Aztán mondtam, miért ne? :o Nekiálltam, hát elég hamar, a második tányér eltörése után, amikor az egyik üvegpoharat a fém mosogató falának csaptam, de az túlélte, akkor mondta, hogy na most hagyjam abba... :lol: :lol: :lol:


Én meg az éppen aktuális nővel szoktam közölni, hogy vagy mosogatógép, vagy papírtányér, -pohár. Kiütést kapok a mosogatástól, és ez nem vicc! Ha 5 percnél tovább kell mosogatni, elkezd viszketni a lábam (érdekes, maga az állás ezt nem hozza elő, csak a mosogatás) :) Biztos a nagy lelki teher miatt produkálom a fizikai reakciókat :D

(a mosogatás szerintem nem embernek való munka, csinálja azt a gép... ahogy a bányászást se embereknek kellene már végeznie)


csüt. jún. 23, 2005 10:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Dester írta:
Csinálhatnánk egy Terminal klánt... Ha van rá igény! Pici program, memóriát alig eszik. Mivel én vagyok az ötletgazda, én leszek az alapító !-P De csak akkor szenvedek, ha van rá igény ;) Egyedül nem akarok a tagja lenni.
Jah és a fenti kép dinamikusan frissül, de gondolom észrevettétek ;)


De ez csak az egyben működő időt jelenti, nemde? Tehát logikusan, ha kikapcsolom a gépet, oda az uptime? :) Mer' akkor úgy sok értelme nincs, csak szerveren futtatni :)


csüt. jún. 23, 2005 10:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
sutszi írta:
Matek 65% 4-es (hát ezt eb*sztam)


Anyám, nekem a BMF-en volt olyan tárgyam, amiből a 65 százalék épphogy kettest adott :)

Egyébként gratulálok, a frissiben magadba szívott tudás 80%-át nyugodtan irányíthatod is át a DEV0-ra, az életben nem lesz rá szükséged :)


csüt. jún. 23, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Dester írta:
Na én nem. Tavaly nyáron, amikor a szüleim odavoltak a Balatonon 10 napig, átlag 3 naponta mosogattam, amikor már nem fért több, és hajnali kettőkor, amikor már meguntam a filmnézést meg a játékot :D


Meséltem már, hogyan szoktattam le a nejemet annak gondolatáról is, hogy én mosogassak?

Ez nagyon egyszerű volt, pár napos házasság után történt, pedzegette, hogy tán nekem kéne már egyszer mosogatni... :shock: Aztán mondtam, miért ne? :o Nekiálltam, hát elég hamar, a második tányér eltörése után, amikor az egyik üvegpoharat a fém mosogató falának csaptam, de az túlélte, akkor mondta, hogy na most hagyjam abba... :lol: :lol: :lol:


csüt. jún. 23, 2005 0:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Na én nem. Tavaly nyáron, amikor a szüleim odavoltak a Balatonon 10 napig, átlag 3 naponta mosogattam, amikor már nem fért több, és hajnali kettőkor, amikor már meguntam a filmnézést meg a játékot :D


szer. jún. 22, 2005 23:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen, Dester, ez tipikusan az a történet, hogy az ember kínjában mindnet csinál már, csak tanulni ne kelljen :D
Ilyenkor még mosogatásra is hajlandók egyesek...

Üdv!


szer. jún. 22, 2005 21:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
Jaaaaa.... uptime :D
Hát, emlékeim szerint egyszer de. 10-től másnap reggel 8-ig, és végig - kis megszakításokkal - előtte is ültem!!! (Dokumentálni sajnos nem tudom.)

Üdv!


Jaja :) Csinálhatnánk egy Terminal klánt... Ha van rá igény! Pici program, memóriát alig eszik. Mivel én vagyok az ötletgazda, én leszek az alapító !-P De csak akkor szenvedek, ha van rá igény ;) Egyedül nem akarok a tagja lenni.
Jah és a fenti kép dinamikusan frissül, de gondolom észrevettétek ;)

Ha már az érettséginél tartunk (GRATULA sutszi!), én meg a vizsgaidőszakkal végeztem. Igaz egy tárgyam eredményét még nem tudom, de a többi megvan. Érdekes módon azt hittem, hogy a vizsgaidőszakban alig leszek a fórumon. Ennek ellenére ez alatt a 2 hónap alatt voltam itt csak igazán !-D


szer. jún. 22, 2005 21:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Anyám mesélhetne...

Üdv!


szer. jún. 22, 2005 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
az ELTE-n sokszor 90% éppen hogy 2-es :!: :evil:
Azért ez már szemétség :cry:


szer. jún. 22, 2005 21:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
StSanya írta:
sutszi írta:
Megvan az érettségim :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Matek 65% 4-es (hát ezt eb*sztam)
Magyar 67% 4-es
Történelem 83% 5-ös
Angol 70% 4-es
Informatikai alapismeretek 85% 5-ös (Szóbeli dícsérettel)

Hát asszem ezzel nem lesz gond bejutnom a Miskolci Egyetemre, legalábbis remélem.
Most pedig úgy berúgunk az osztálytársakkal hogy Pestig elhallatszik a hírünk.
UI:Kösz StSanya az unszolást.
!-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ !-Đ



Nincs mit... 8) Szívesen, máskor is...

Azért 85%-ra már 5-öst adni... :shock:

A főiskolán ez már nem így lesz, arra figyelj, (legalábbis amikor még én jártam, nem így volt)... :wink:


az ELTE-n sokszor 90% éppen hogy 2-es :!: :evil:


szer. jún. 22, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség