Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 8:05



Hozzászólás a témához  [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 91  Következő
OFF topic 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
Archon írta:
Zsoca-M5 írta:
Gyerekek ez mekkora:


Azt a szerencsétlent, vazzz... !-) !-]


Az a szerencsétlen egy ostoba barom. De látom, hogy ti is olvassátok a szányalmaspontyhut.


pén. júl. 01, 2005 10:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Gyerekek ez mekkora:


Azt a szerencsétlent, vazzz... !-) !-]


pén. júl. 01, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
Gyerekek ez mekkora


Hehe :lol: Szerencsétlen csávesz :D

energoman: tegnap éjszaka kapcsolattam a tévét, mert nem tudtam elaludni, volt valami kultúrális adás a magyar egyesen, az Arhamovszk 38-ról jelentkeztek (A38 hajó, ha valakinek így jobban beugrik, ott pihengél a Petőfi-híd budai lábánál), aszongya a csaj, új hírek, már van webcímünk is. Vévévévé akármi pont hu.

Négy (!) V-t mondott. De sebaj :D Szóval ilyen emberek mindig lesznek, és közülük néhány sajna-bajna a médiába is befurakodja magát.


pén. júl. 01, 2005 9:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
tegnap láttam a tévében amint két csaj beszélgetett az egyik a müsorvezető a másik pedig egy divattervező
Volt az egyik ruhán egy tolólapos munkagép: megkérdi az egyik ez egy uthenger?
A mási: nem ez egy kombájn

Na erre mit mondjak. Tudatlanok mindenütt vannak és lehet hogy a tárgyalt helyen mégtöbb?
üdv


pén. júl. 01, 2005 8:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nekem valamiért nem nyílik meg IE-ben se, csak a Windows Media Player díszeleg középen.

Elegetek van a reklámokból? Kiver tőlük a víz? Na ezt szerintem többször is meg fogjátok nézni... ;)
http://www.lba.hu/flash/animacio/00017nk.swf


pén. júl. 01, 2005 8:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Gyerekek ez mekkora:
http://www.kladblog.com/kladblog/site/e ... ,850,800,0

Nyugi nem szexuális tartalmat reklámozok, hanem a poén mekkora :D


pén. júl. 01, 2005 6:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én a hivatalos adatokat írtam lakosságra és közigazgatási határra vonatkoztatva. Aszerint mi a 3.-ok vagyunk. 30 ezerrel csökkent a lakosság 25 év alatt.
De állítólag 2005 első felében 1000-rel nőtt :D - meg amúgy is kezd éledezni a város, csak 10 évvel később kaptak észbe, mint kellett volna...

Üdv!


pén. júl. 01, 2005 2:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Meg fogsz lepődni Laca, de ha a külterületeket is beleszámolom, akkor Vásárhely a második legnagyobb (Pest után).
Sajnos Mo. tényleg nagyon fővárosközpontú. Akármit akarok csinálni, ami kicsit is extra dolog, egyből Pestre zavarnak (pl. alkatrészért a Roverhez).
A pestieknek meg (tisztelet a kivételnek!) annyira nagy az egójuk, hogy a vidékieket körbe is röhögik. Mint mondtam, tisztelet a kivételnek.


csüt. jún. 30, 2005 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Magyarországon nem csak Bp a nagyváros, mégha ezt is képzeli magáról. Az ország második legnépesebb és méretre is második városa Debrecen. Egy pesti csípőből levidékezi.
Nézz csak meg más országot, ott nincs ennyire minden a fővárosra központosítva, sőt... Nálunk aki nem pesti, már nem is ember...
Örülök, hogy két Bp. plázst is fizethetek az embereknek, innen vidékről, holmi 180 ezer emberes tanyáról...

Üdv!


csüt. jún. 30, 2005 20:19
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nekem Bp. a vidék...


Az emberek 98%-ának viszont (helyesen) meg minden más, nagyvárostól eltérő tájegység vidék :) Az, hogy neked egyedi kódrendszered van, még nem befolyásolja azt a tényt, hogy a vidék=minden, ami nem a főváros meg a nagyobb városok. Ez egy gyűjtőfogalom, amint te "értelmezel önkényesen és szándékosan rosszul". De lelked rajta, minket ez nem bánt (engem legalábbis tuti nem, tőlem le is faluzhatnád BP-t, ha az jól esik) :)


csüt. jún. 30, 2005 20:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Idézet:
Nem írja ki induláskor? Próbálkozz DEL-lel vagy F2-vel.

Üdv!


Sajna nem ír ki semmit. Del, F2 nem jött be.

Egyéb ötlet?


csüt. jún. 30, 2005 19:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Dester!


Szerintem meg ott a gond, hogy ez a Google Earth a digitális térképek egyfajta új megközelítése... Tehát nem élő műholdképet kapsz, hiszen mindenhol nappal van...

S tudtommal Magyarország digitális térképe még nem készült el, legalábbis azon autókban, amelyekhez volt szerencsém, a GPS nem működött olyan szolgáltatásokkal, mint pl. Ausztria...

A zene problémára meg annyit, hogy én meg a Heineken sör reklám zenéjére voltam bekattanva, s addig nyomoztam, mig megszereztem először az előadó/számcímet, majd persze a zenét is, s azóta az a csengőhangom a Nokia 6230-asomon... :lol: A jó öreg Világok harca c. film zenéjét ezzel cseréltem le...


csüt. jún. 30, 2005 18:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
Köszi Laca, megnézem! Ill. meghallgatom ;)

Sy: nekem nemcsak ez a bajom... a nagyvárosoknak sokkal nagyobb a felbontása, mint a kicsiknek... Még a Vásárhelyt is alig találtam meg, Pesten bezzeg minden ház külön látszik... :pislog:
Mert más országokban ha azt mondod, Magyarország, csak pislognak, de ha azt: Budapest, rögtön mindenki tudja, mi van... Sokan azt hiszik (de komolyan!!), hogy az ország neve Budapest...
Honfoglaló belépőkvíz Jokerkérdés ma: "Honnan játszol? Budapest, Vidék, Külföld, Nem tudom..."
Miért értelmezik önkényesen és szándékosan rosszul a vidék fogalmát Budapesten? (Illetve alacsonyítják le a többi települést...) Nekem Bp. a vidék...

Üdv!


csüt. jún. 30, 2005 18:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Köszi Laca, megnézem! Ill. meghallgatom ;)

Sy: nekem nemcsak ez a bajom... a nagyvárosoknak sokkal nagyobb a felbontása, mint a kicsiknek... Még a Vásárhelyt is alig találtam meg, Pesten bezzeg minden ház külön látszik... :pislog:


csüt. jún. 30, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Kerestem a piramisokat is a Nílus mentén, de biztos én voltam a béna, nem talátam egyet se. Pedig Kartúmnál is nézelődtem, meg a delta torkolattól délre is. Viszont az Eiffel toronyra ráakadtam :)


csüt. jún. 30, 2005 16:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
Más: nem szoktam ilyet csinálni (hozzászólásom linkelni más fórumokba), de aki tud, kérem segítsen nekem megtalálni egy zenét! Köszönöm!
Ha jól értesültem, akkor az előadó és a cím:

Nikkfurie - The A La Menthe

Mindenki azon bosszankodik, hogy nincs rajta a SoundTracken...
DC-n van, de nem igazán jó minőségben (csak 3-5 megás MP3, tehát max. 160kbit/s)

Üdv!


csüt. jún. 30, 2005 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Funk írta:
Szasztok!

Tudja valaki, h hogyan lehet belépni egy IBM thinkpad(380xd) BIOS-ába?

Előre is köszi a segítséget, Funkee
Nem írja ki induláskor? Próbálkozz DEL-lel vagy F2-vel.

Üdv!


csüt. jún. 30, 2005 16:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szasztok!

Tudja valaki, h hogyan lehet belépni egy IBM thinkpad(380xd) BIOS-ába?

Előre is köszi a segítséget, Funkee


csüt. jún. 30, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
McLaca írta:
energoman írta:
Ha mások nem is azér McLaca tudja, hogy itt miskolcon igazán rövidre vann fogva a gyalogosok ideje, míg az egyik oldalról a másikra átérnek: Búza téren a templomnál visszaszámlálós lámpánál 10mp áll rendelkezésre egy 5sávos utnál.
Tegnap mentem át ott, és azon gondolkodtam, mi történhet itt egy járókeretes nénivel. De nem ez a rekorder, hanem a Vörösmarty - Soltész kereszteződés, a Vízügy oldalán lévő zebrán a 21-es megállója felé. Igaz, mára már finomítottak rajta, de egészen 2000-ig 3 mp után már villogott a lámpa. Igaz, csak 3 sávos út, de mire átértél jó tempóban, már rég piros :D
Arra jártam középsuliba minden reggel.

Üdv!


Nálunk is van egy ilyen lámpa, a zeneiskolánál. Egy időben azon próbálkoztam, hogy bicajjal lendületből úgy érjek át rajta, hogy még nem kezd el villogni a zöld. Eddig még nem sikerült, de nem adom fel :)

Más: nem szoktam ilyet csinálni (hozzászólásom linkelni más fórumokba), de aki tud, kérem segítsen nekem megtalálni egy zenét! Köszönöm!


szer. jún. 29, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ez a baja Zsoca, nekem is pampogott. :(

Google Earth downloads temporarily delayed

Thanks for your interest in Google Earth, but we're sorry we can't offer you a download right now. As you know, Google Earth is in beta, and we're still building out our ability to take on new users. We're making good progress, and expect to be able to accept new downloads shortly, so we recommend you check back daily at earth.google.com. We hope to be able to welcome you and other new planet surfers soon.

We appreciate your patience,

The Google Earth Team


szer. jún. 29, 2005 21:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Azt írja, 3D kártya kell hozzá. Szerintem a scrollhoz használja, és a 2D képeket textúraként húzza rá egy 0 mélységű kockára (tehát téglalapra), így a végleges zoom képminősége videokártyafüggő is lehet.

Üdv!


szer. jún. 29, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Biztos jó, de nekem valami account problémája van! :(


szer. jún. 29, 2005 19:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Sy írta:
Hát ez, hát ez, hihetetlen :)

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=29200106055916

Megtaláltam a saját házunkat a műholdfelvételen, bakker!! :)



Hogyan lehet élesíteni a képen :?:

Mert én csak egy nagy pacát látok... :cry:


szer. jún. 29, 2005 18:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
viszont újítottak rajta, mert pl a satelite gomb tegnap még a kép mellett volt.


szer. jún. 29, 2005 16:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Már jó ideje megy, kis kihagyásokkal. Állítólag jogogat sért ez a szolgáltatás.
Sajnos vidéken meg az eldugottabb helyeken nem az igazi. Vagy nézd meg azokat a terüketeket arizonában ahol kb a katonai bázisok vannak, na azokra se enged a rohadék rázummolni!:)


szer. jún. 29, 2005 16:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Hát ez, hát ez, hihetetlen :)

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=29200106055916

Megtaláltam a saját házunkat a műholdfelvételen, bakker!! :)


szer. jún. 29, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
energoman írta:
Ha mások nem is azér McLaca tudja, hogy itt miskolcon igazán rövidre vann fogva a gyalogosok ideje, míg az egyik oldalról a másikra átérnek: Búza téren a templomnál visszaszámlálós lámpánál 10mp áll rendelkezésre egy 5sávos utnál.
Tegnap mentem át ott, és azon gondolkodtam, mi történhet itt egy járókeretes nénivel. De nem ez a rekorder, hanem a Vörösmarty - Soltész kereszteződés, a Vízügy oldalán lévő zebrán a 21-es megállója felé. Igaz, mára már finomítottak rajta, de egészen 2000-ig 3 mp után már villogott a lámpa. Igaz, csak 3 sávos út, de mire átértél jó tempóban, már rég piros :D
Arra jártam középsuliba minden reggel.

Üdv!


kedd jún. 28, 2005 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Ha mások nem is azér McLaca tudja, hogy itt miskolcon igazán rövidre vann fogva a gyalogosok ideje, míg az egyik oldalról a másikra átérnek: Búza téren a templomnál visszaszámlálós lámpánál 10mp áll rendelkezésre egy 5sávos utnál. Ha a tömegben első vagy és sietsz akkor sem érz át! :) :) :) De mondjuk az egyik legforgalmasabb kereszteződés, még jó hogy elbirja a forgalmat.

A másik pedig: hogy tényleg mennyire nem gondolkodnak, mert pl. itt miskolcon is az egész várost el lehetne kerülni a kamionoknak, csak sajna egy vasuti aluljáró alatt nem férnek át a kamionok, bár egyszer már megpróbálkoztak vele :) (mármint átmenni alatta) - itt tényleg dugó lett.


kedd jún. 28, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ott születtem. 98 óta nem lakom ott, az egyetem miatt Pestre jöttünk a párommal, aztán persze nem mentünk vissza...

A kereszteződés Kinizsi u-val? Igen, az városépítészeti remekmű lett, ahogy megoldották :-)
Persze uígy a Kossuth, meg a Kálvin tér is. Tényleg, hogy hívják most a Béke mozit? Korzó még, vagy megint változott? :-)

Nem is tudtam, hogy már kész az elkerülő szakasz, de hogy így elbaltázzák az aluljárót, ez röhej :-D


kedd jún. 28, 2005 21:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nahiszen...
Arrafelé legalább van kerékpárút.
Nálunk (180 ezres város, az országban a harmadik legnagyobb) van kőkeményen 6! kilométer kerékpárút, az is csomószor keresztez járdát, vagy megy át úton.

Üdv!


kedd jún. 28, 2005 21:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Pontosan úgy van minden, ahogy leírtad, hogyne emlékeznék! :(
Van olyan kereszteződés, amit le kéne fényképeznem, mert akkora vicc, hogy az már fáj. Ha ismered Vhelyt, akkor a Deák Ferenc és Petőfi utca kereszteződéséről van szó, az Inda virágboltnál.
Tényleg, honnan ismered Vhelyt? :)


kedd jún. 28, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Dester írta:
...így alacsonyabb lett a kelleténél. Eredmény: pont a legnagyobb kamionok nem férnek át alatta, így ha az út megnyílik, ezek továbbra is a Kertváros közepén fognak keresztülmasírozni. ****, nem?


Amikor Vásárhelyről van szó, ez egyáltalán nem meglepő... emlékszel pl azokra a jó kis kerékpár út építésekre? Az egy dolog, hogy megcsinálták, milyen modern, de kb 100 méterenként keresztezi egymást a gyalogjárda meg az. Arról nem beszélve, hogy kb 2* bontották fel a kész bringaösvényeket egy hónappal azután, hogy kész lettek, pl Újvároson. Először csatornázás, majd a kábel tv miatt. De milyen jó, hogy van kerékpár út...

Üdv


kedd jún. 28, 2005 18:51
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Sy írta:
Én még nem is láttam számlálós közlekedési lámpát.


Szegeden van már legalább két helyen. Köztük az egyik a buszpályaudvaron van. Hasznosnak tartom, mert ha az ember tudja, hogy még mennyit kell várnia, talán nem olyan türelmetlen. (A többi ember se szaladt át a busz előtt látva, hogy már csak 30 mp és zöld lesz a lámpa.)


kedd jún. 28, 2005 14:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Amíg hírértékkel bír az, hogy Bivalybasynádon csacsival hordják a szemetet, ne is várjatok mást a "Híradótól"...
:?


kedd jún. 28, 2005 11:43
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Én még nem is láttam számlálós közlekedési lámpát. A tegnapi híradó egyetlen pozitív híre egyébként a kis magyar hópárducok fejlődése volt, most már két (vagy három?) hónaposak, és tündéri pofájuk van :)

A többi mind arról szólt, hogy mivel keseríti az ember a saját életét folyamatosan. Kedvencem egyébként az RTL-en az, amikor a híradóban! bemondják, hogy részletek a Kókuszban. Baze. Azaz a híradó egy részében reklámot csinál a bulvármagazinjának. A HÍRADÓ! Nálam a híradó komoly, jelentős hírek forrása (volt régen), erre meg...

Na mindegy. Egyébként is kevés a külpolitika, külföldi események beszámolója, de a TV2-n is. Legalábbis az én syamízének :)


kedd jún. 28, 2005 11:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Dester írta:
...egy új aluljárót kellett csinálni a vasúti sín alatt. Az út megvan, nagyon szép, sima, négysávos, körforgalommal a végén, amely után az egyik ág átvezet a sínek alatt, csakhogy ki tudja miért, a szabvány NEM szabvány, így alacsonyabb lett a kelleténél. Eredmény: pont a legnagyobb kamionok nem férnek át alatta, így ha az út megnyílik, ezek továbbra is a Kertváros közepén fognak keresztülmasírozni. ****, nem?
A fejlett forgalomszervezés fejletlen realizálásának egy gyönyörű példája.
Nálunk meg közlekedésilámpa erdő van... 20 méterenként lámpa, de komolyan, és még véletlenül sincsenek összehangolva, állnod kell mindegyiknél, de most már milyen jó, mert egy csomónál van számláló, legalább tudod, meddig kell malmoznod :D
(Megjegyzés: az is hírértékű volt a híradóban, hogy Szolnokon kiraktak 1db számlálót egy lámpához, mikor is Miskolcon már két hónapja működött 3 helyen több ilyen is...)

Üdv!


hétf. jún. 27, 2005 23:58
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Nem is fog. Mint ahogy arról sem, hogy Szegeden is iszonyat dugó van a Vásárhely felőli szakaszon, mert a Makkosházi körutat (ami fontos összekötő út) renoválják, ráadásul a végén lévő villamossíneket is cakkonpakk felszedték, és újra lerakják normálisan. Nem is baj, mert 10-zel is szétrázta az autót.
Vásárhelyen szintén elég gázos a helyzet. A mostani kedvencem: A 47-est kicsit meghosszabbították a laktanya előtt, hogy az eddigi (egész városra nézve) legforgalmasabb Ady Endre utcát tehermentesítsék a kamionok alól. Ha az ember Szegedről érkezik a városba, akkor tulajdonképpen nem lehet jelenleg másfelé menni, csak ezen az egy úton, márpedig rengetegen átjárnak Vhelyen, Szentes és Szeged között. Nos, az elképzelés nagyon szép, de lássuk, milyen a megvalósítás. A 47-essel párhuzamosan egy forgalmas vasúti sín megy, ami Vhely két állomása között húzódik. Nyilván, hogy máshová kössék be a 47-est (elvezetve a Kertváros mögött), egy új aluljárót kellett csinálni a vasúti sín alatt. Az út megvan, nagyon szép, sima, négysávos, körforgalommal a végén, amely után az egyik ág átvezet a sínek alatt, csakhogy ki tudja miért, a szabvány NEM szabvány, így alacsonyabb lett a kelleténél. Eredmény: pont a legnagyobb kamionok nem férnek át alatta, így ha az út megnyílik, ezek továbbra is a Kertváros közepén fognak keresztülmasírozni. ****, nem?


hétf. jún. 27, 2005 22:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nekem már eleve az nem világos, hogy miért szól a híradó fele arról, hogy Budapesten dugó van az útfelújítás miatt... Hol nincs?
Arról miért nem szólt, hogy - az egyébként példásan megrendezett - gyalogló EK miatt Miskolcon leállt a közlekedés az elterelések kevésbé példás megoldása miatt??

Üdv!

SZerk: durva helyesírási hiba javítva!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca hétf. jún. 27, 2005 23:52-kor.



hétf. jún. 27, 2005 21:51
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ja, nagyon belendültek a szakik (na de nyáron mindig fúrnak-faragnak az utakon), tőlünk nem messze is három utcát is újraaszfaltoznak, illetve az egyiknek csinálnak kis hidat is egy forgalmasabb út felett (vagyis ezt majd csak a jövő hónapban, de az mindjárt itt van). No de helyes, helyes; csak azt nem értem, hogy médiában miért siránkozik minden riporter, mint a fürdős kurta, hogy micsoda nagy dugók vannak. Hát bakker, hogyan másként lehetne ezt megoldani? :) Ha aszfaltozni kell, musy lezárni az utcát, legalább félig.


hétf. jún. 27, 2005 21:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sokszor szidom én is a szinte patchworkszerűen foltozott utainkat, gyakorlatilag folt ér foltot, és szétráz a busz, meg az ideg, de a minap járt nálam egy pesti ismerősöm és azt mondta, örüljünk, hogy nálunk ilyen, mert ott sokkal rosszabb...
Mondjuk most valami csoda folytán a nagyon gázos, ezer folttal rendelkező utakat, és a legendás 200+ aknanyílásos 200 méteres meredek egymillió foltos utcát (vesekövesek nagy bánatára) újraszőnyegezik két rétegben nálunk, úgyhogy kicsit befogom a szám most...

Üdv!


hétf. jún. 27, 2005 20:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Más:
Egyre többször veszem észre, hogy megyek a kocsival ilyen olyan fő vagy kevésbé fő utakon és egyszercsak hiányzik egy 8-10 centi mélységnyi aszfalt, minden előjelző tábla nélkül! Én szidom mindenkinek a k...va anyját, de ő már nem fogja: http://index.hu/politika/bulvar/bulvarh ... .26&227133
Az egy dolog, hogy aki 170-el motorozik közúton az magára vessen, na de könyörgöm....


hétf. jún. 27, 2005 8:37
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Szúnyogháló van, az ablakon. De az ajtómat is nyitva hagytam, hogy hagy járjon a levegő, és azon keresztül jött be a gyilkos lepke :) Pedig az ajtóm az emeleti előszobára nyílik, ahol bukóra állított ablak van, azon meg nem sok rés, hogy bejöjjön, és mégis...


hétf. jún. 27, 2005 8:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Sy írta:
Ezt már olvastam (nem most először), de mindig mosolygok rajta, nagyon találó :)

Éjszaka megtámadott egy éjjeli lepke. Akkora volt, mint a negyed tenyerem, rá kellett toljak egy fél doboz bogárirtót. Ilyenkor mindig jön a dilemma, hogy vajon egészséges-e éjszaka vegyszerrel teli levegőjű szobában aludni, vagy szellőztessek, és vállaljam ezzel az újabb "támadás" kockázatát... Jövőre már tényleg veszek légkondit! :D
Ugye nem azt akarod mondani, hogy zárt ablak mellett alszol? Nálunk simán a függöny van ráhúzva de ide be nem jön semmi :D

Üdv!


vas. jún. 26, 2005 23:56
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 561
Hozzászólás 
Sy írta:
Ezt már olvastam (nem most először), de mindig mosolygok rajta, nagyon találó :)

Éjszaka megtámadott egy éjjeli lepke. Akkora volt, mint a negyed tenyerem, rá kellett toljak egy fél doboz bogárirtót. Ilyenkor mindig jön a dilemma, hogy vajon egészséges-e éjszaka vegyszerrel teli levegőjű szobában aludni, vagy szellőztessek, és vállaljam ezzel az újabb "támadás" kockázatát... Jövőre már tényleg veszek légkondit! :D


Khmmm... Szúnyogháló :?: :idea:


vas. jún. 26, 2005 22:53
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ezt már olvastam (nem most először), de mindig mosolygok rajta, nagyon találó :)

Éjszaka megtámadott egy éjjeli lepke. Akkora volt, mint a negyed tenyerem, rá kellett toljak egy fél doboz bogárirtót. Ilyenkor mindig jön a dilemma, hogy vajon egészséges-e éjszaka vegyszerrel teli levegőjű szobában aludni, vagy szellőztessek, és vállaljam ezzel az újabb "támadás" kockázatát... Jövőre már tényleg veszek légkondit! :D


vas. jún. 26, 2005 22:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1340
Hozzászólás 
BSA börtönnapló

1. hét

Hétfő
Bevittek az előzetesbe. Van itt néhány nagydarab, tetovált rab. Főleg gyilkosok és rablógyilkosok. Elmondtam, hogy nálam találtak egy másolt
CorelDraw-t. Elsápadtak, majd tisztelettel arrébb húzódtak. Az egyik felajánlotta, hogy szívesen kitisztítja majd a cipőmet, ha igényt tartok rá. Talán nem lesz itt annyira rossz.

Kedd
Beszélgettem a cellatársaimmal. Az egyik gyilkos elmondta, hogy 5 évet is kaphat, de lehet hogy 3 év múlva szabadon engedik mert hirtelen felindulásból ölt. A másik ittasan elütött egy asszonyt, 3 évet kaphat, de lehet hogy 2 év múlva elengedik mert a nő szabálytalanul közlekedett.
Mondtam, hogy a másolt CorelDraw miatt 8 évet is kaphatok, de lehet, hogy leviszik 7 évre mert a saját gyári példányomról készített biztonsági másolat volt.

Szerda
Ma kihallgattak a rendőrök. Azt mondták, bizonyítsam be az eredeti CD-vel, hogy a Corel az enyém volt. Mondtam hogy a Corel 2, amit nálam találtak, csak diszkeken jelent meg, ezért is másoltam CD-re. Azt mondták, ne próbáljak trükközni, ők okos rendőrök, "mink to-vább-kép-zé-sen is vótunk" (így mondták) és tudják hogy minden program CD-n jelenik meg.
Végem van.

Csütörtök
Kínozni kezdtek!
Behoztak egy számítógépet, a hóhér a szemem láttára leszedte róla a Linuxot, és felrakta rá a Windowst!

Péntek
Tovább kínoznak!
Arra kényszeríttettek, hogy Windows 95-öt telepítsek!
3,5"-es diszkekről!

2. hét

Hétfő
Miután látták hogy nem török meg, magánzárkába tettek. Nem én vagyok a zárka első lakója. Van itt egy falhoz láncolt csontváz, a kezében néhány Polimer kazettával. Manic-Miner, Jetpac, The Hobbit, ilyesmik vannak ceruzával ráírva.
A falra valaki körömmel néhány Photoshop serial numbert kapart. Az utolsót már nem tudta befejezni...
Ma éjszaka megjelent a csontváz szelleme. Dömötör Flatline a neve. ZX Spectrumos kazettákat másolt dupla kazettás magnón, ezért zárták el, aztán itt felejtették és éhen halt. Azóta itt kísért.

Kedd
Bejött az ügyvédem. Azt mondta, a szerzői és a szomszédos jogok megsértésével vádolnak. Megkért, áruljam el neki, mit szereztem a szomszédomtól, és mivel sértettem meg a jogait.
Nem tudom, hogy az ügyvéd mennyire felkészült a témában, de rossz előérzetem van.

Szerda
Elkészült a szakértői jelentés. Egymillió forintos anyagi kárt okoztam a másolt programok szekrényben való tárolásával, további kétmillió forintos erkölcsi kárt pedig azzal, hogy ezeket a gondos munkával készített programokat csúnya, összefirkált CD-ken tartottam.
A szakértő szerint a lopott könyvelőprogrammal akár a maffiának is könyvelhettem. Ha nem tudom bebizonyítani hogy ezt nem tettem, leültetnek.
Hogy lehet bebizonyítani, hogy valamit az ember nem tett meg?

Csütörtök
Olvasgatom tovább a szakértői jelentést. Az Adobe Acrobat-ot 15.000 forintos kárként sorolta be. Ez egy ingyenes program, de a szakértő odaírta mellé, hogy ha nem az lenne, szerinte én akkor is elloptam volna, ezért tüntette fel kárként.
A szakértő talált néhány bitet a winchesteremen, ami őt távolról a Windows Notepad utolsó néhány bájtjára emlékeztette. Azt írta ez alapján biztos, hogy loptam a Notepad-ot is, a Windows-t is, és ha magamnak loptam akkor biztos másoknak is, ezért a kár mintegy 50 millió forint.
Egy freeware játékot álcázott szövegszerkesztőnek minősített, mert hosszas munka után rájött, hogy a toplistába be tudja gépelni a nevét.

Péntek
Kopogást hallottam a zárka falán. Rájöttem, hogy valaki a Linux kernel bináris kódját kopogja. Válaszoltam neki, és most hexában kopogva beszélgetünk. Ő is CD-k miatt ül. Smiley-kat hogyan lehet hexadecimálisan kódolni?
Egyre többen szállnak be a kopogós levelezésbe. Most már levelezési listaként kopogunk.
Dömötör lett a mailer daemon


szomb. jún. 25, 2005 15:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Én első C-progimnak írtam meg ezt, karakteres képernyőn. Még a hasa is dagadt a kígyónak, ahogy lenyelt egy bogyót :P

Más: na, úgy látszik végleg eladtam a lelkem az ördögnek és a sötét erő hatalma az én elmémet is elhomályosítja. Hogy miért:
- Windowst (is) használok.
- Office-t is. (M$ ez is)
- Nemrég aktiváltam Windowst neten
- Telefonon is (50 szám bebillentyűzése és visszahallgatása, nem piskóta)
- Ma beszéltem az ügyfélszolgos kisasszonnyal is, tökéletesen beszélt magyarul, de hallatszott, hogy tanult nyelvről van szó... Kissé kockás volt a kiejtése :D (Amikor először beleszólt a telefonba, "elfelejtettem" válaszolni, mert azt hittem, még mindig a gép dumál :D)
- Visual C#-ben programozom le a diplomamunkám alapját
- Microsoft által kiadott könyv az alapja ennek a programozásnak
- Két microsoftos vizsgát meg fogok csinálni... (MCAD/MCSD) Csak azért, mert az egyetemi diploma mellett azért előny, ha az embernek van ilyen képesítése is...

Szóba áll még valaki velem ezekután? :sajna: :nemjottbe: :zavarodott:


szomb. jún. 25, 2005 0:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Dester írta:
assembly


Juj, ez egy nagyon meleg nyelv :) Anno én is tanultam, még a középiskolában, nem igazán élveztem, és nem is jutottam vele sokra (számlálót csináltam vele meg ilyen apróbb dolgok), de azon mindig csodálkoztam, mások mikre képesek az asszembly-vel. Szinte varázslat :) Amikor 4 K-ba annyi mindent bezsúfolnak, ami szinte lehetetlenség... volt egy haverom, aki asszem 160 byte-ban írt Nibbles-t. Aztán optimalizálgatta még, képes volt ebből is lefaragni pár byte-ot :) Igaz, nagyon-nagyon fapados volt, de akkoris...


pén. jún. 24, 2005 23:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
1 nap alatt mennyi minden érkezik... mivel majd' szétvet az éhség, csak címszavakban válaszolnék.

McLaca: Gondolom tudod, ki írta az Én a robotot eredetileg. Aki nem tudja, annak segítek: Isaac Asimov. Mesterséges intelligenciából épp Asimovból tartottam előadást a csoportnak, készült egy 3-4 MB-os PPT is, amin bemutattam 10 percben az egészet. Kevés volt, órákat tudnék beszélni róla. (Megint dagad a mellem: utána csoporttársaim (!!!), akik rendszeresen végigaludják, vagy "keresztrejtvényfejtezik" az összes előadást, a végén odajöttek gratulálni, hogy nagyon élvezték és küldjem el a PPT-t e-mailben! Ami mellesleg életem első és eddig utolsó Powerpoint bemutatója volt :D) Az előadásban külön kiemeltem az Én a robottal kapcsolatos tudnivalókat is. Bizony itt jön elő, hogy mi minden van emögött a hollywood-i mű mögött, ami ritka a mai alkotásokban. El se hinnétek, mi minden! Ismét mondom, akit kicsit is felcsigázott a dolog, szóljon és elküldöm neki ezt a PPT-t.
Ha már itt tartunk, Asimov nemcsak sci-fiket írt. Ebbe szintén nem megyek bele, mert erről is órákat tudnék beszélni, hát még írni... :)

Pascal: én PC-n ezzel kezdtem. Nagyon meg is szerettem. Aki már szívott C-ben és C++-ban a pointerkezeléssel (Salvatore: JELEN!), az tudja, miért szeretik sokan a Pascalt... Aztán jött a Visual Basic (igen rövid ismeretség volt ugyan), majd a Delphi. Ebből azóta se gyógyultam ki, végigprogramoztam az összes verzióját eddig. Majd jöttek az egyetemen sorban a többiek: C, C++, Java, Visual C++, Smalltalk, Haskell, Occam, Prolog, FLTK, postscript, OpenGL, assembly, és lehet, hogy még kihagytam párat. Most nyáron a diplomamunkám alapja Visual C# lesz. De azért maradok a Delphinél. :)


pén. jún. 24, 2005 23:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Izelitő: "No comment"
Kép


pén. jún. 24, 2005 21:40
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 4538 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 91  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség