Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:40



Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Házimozi vagy Hi-Fi? 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 18, 2009 23:25
Hozzászólások: 75
Hozzászólás 
A típusokat sajnos nem ismerem, de a működési elvet igen. A házimozi rendszer gyakorlatilag egy aktív két utas rendszer, amihez processzorral hozzá illesztenek még két hátsó és egy középső (center) sugárzót. A proci, a dvd kódolásának megfelelően helyezi el a plusz három hangsugárzó felé az effekt hangokat. Az aktív itt azt jelenti, hogy a hangváltás még az erősítő előtt megtörténik, ami a hangkép egyenletesebb, és torzítás mentesebb lesugárzását teszi lehetővé. És még számos előnye van az aktív hangsugárzásnak. Többlet költséget jelent, a hat erősítő, az aktív váltó a processzor, a plusz hangfalak, amit valahol le kell spórolni, hogy eladható legyen a hagyományos sztereó erősítőkkel szemben. Ha jó házimozi rendszert szeretnénk, akkor jóval több pénzt kell rászánni, mint egy azonos teljesítményű sztereó rendszernél, viszont a minőség javulás annak arányában nyilván jobb is lehet. Sajnos azonban van még egy probléma. A filmek stúdiómunkái, eléggé kiábrándítóak, a valósághűség tekintetében, ezért vitatható, a házimozi rendszer használata. Például: A villamos az egyik filmben, gyomrot rengető mélyek kíséretében ment el a szemlélődő előtt. A valóságban ez nincs így. Az egyik ismerősömnek ez volt az utolsó csepp a pohárban. Ha valaki nem törődik a valósággal, csupán a folyamatos meglepetések érdeklik, annak mindenképp érdekes lehet a házimozi rendszer. Ha kifejezetten jó minőségű zene hallgatására szeretnénk használni, akkor inkább a normális hanglesugárzók eszközök felé kell fordítanunk minden erőnket.
A topik elején hangzott el az igazság.

"Ha már volt valami jó cuccod, akkor a házimozi-erősítővel biztos nem leszel megelégedve. De nem mindenki ilyen vájtfülű."


hétf. márc. 30, 2009 20:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 01, 2008 23:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás sos, sos
hatalmas dilemmában vagyok, nagyon szépen kérek bárkit, aki járatos ebben, hogy írjon pár sort!!
szerintetek melyik megoldás a jobb:
kettő db harman/kardon sound stick 2.1 hangszóró úgy, hogy 4 hangszórós házimozit alakít, vagy egy sztereo rendszer két hangszóróval(kef iq3-as valamilyen szetereo erősítővel...)
melyiktől kapok jobb hangzást??
általában sztereo zenét hallgatok, de szívesen dvd-zgetek is, szóval nem tudok dönteni....és az sem mellékes, hogy már van egy sound stick-em és meg is vagyok vele elégedve nagyon, így csak további 50 ezer forint lenne venni mégegyet...viszont egy sztereo rendszer, amilyen már megfelelne, az kb 200 ezer forint...
ti melyiket választanátok????


pén. aug. 01, 2008 23:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 01, 2005 12:36
Hozzászólások: 369
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Szívem szerint inkább a házimozit választanám :wink: !


pén. márc. 24, 2006 9:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 22, 2006 11:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Hifi-vagy házimozi?
Sajnos a kérdezett készülék tipusokkal kapcsolatban nem tudok segíteni, mégis szeretném a figyelmébe ajánlani saját megoldásomat a téma iránt érdeklődőknek. Engem is izgatott a dolog, ezért alaposan körbejártam a témát. Majdnem egy év kellett hozzá, mire számomra megszületett a megoldás 2003 Karácsony tályán, mellyel a mai napig tökéletesen elégedett vagyok. Ezért is merem ajánlani, nem csak megfontolásra...

És most jöjjön a meglepetés!!!
Egy Creative GigaWorks S 750-es 7.1-es hangszóró és erősítő szettről van szó! Igen, egy számítógépes rendszer, házimozizásra és zenehallgatásra kifejlesztve. A Creative honlapján megtalálhatók a részletek, de vázlatosan a jellemzők: 7db (egyforma) X70w + 210W subvofer
25Hz-40kHz , THX minősítéssel
akkor ez 130eFt volt, most nem néztem
Opcióként külön megvettem (nem muszáj) a hozzá tartozó Creative DDTS-100-as külső dekóder egységet, ami mindenféle dekóderrel és csatlakozóval rendelkezik. (akkor 40eFt)
Ez egy 30m2-es nappaliban tökéletesen kiszolgálja az 50colos DLP Projektort. Könnyedén behangosítja a szobát, és micsoda jó minőségben!
A DVD audióval máig nem tudtam betelni, még ma is elvarázsol.
Természetesen a TV-zéshez is ezzel hangosítok, de a TV saját hangját teljesen ki kell kapcsolni, mert csak rontana rajta.
A 7 hangfal körben a szoba 4 falán egy magasságban, kb 2m magasan, alig észrevehető....
Na gondolom ezek sokaknak csípni fogja a szemét, de akkor is vállalnom kellett ...
Kíváncsian várom az észrevételeket


csüt. feb. 23, 2006 22:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Van valakinek konkrét jó vagy rossz tapasztalata az Onkyo TX SR 603E típusú erősítőről?
Igaz nem elsősorban házimozinak kellene, és egyelőre csak sztereóban.
A szubbasszus még csak-csak, de nem is nagyon fér a szobában még hátul is hangsugárzó.
Valahogy szimpatikusnak tűnik, persze jobb lenne meghallgatni esetleges vétel előtt.

Valahol valaki írt talán az Onkyo 5-ös sorozatról, hogy a Pure audio, vagy Direct beállítással nem hogy jobb, de rosszabb hangzást produkált.
De ez lehet valami egyedi dolog is.

Esetleg az elektro szekcióban hamarabb vagy több választ kaphatnék :?:


szer. feb. 22, 2006 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
alorinc írta:
Mi a vélemény a wireless házimozirendszerekről? Esetleg hol olvashatok tesztet?

drága ;) Egyébként ha nem vagy nagyon vájtfülű akkor nem lesz vele hangzási problémád. (Magas hangokat picit eltünteti szerintem)


kedd nov. 08, 2005 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
On:
ha olcsón kell jó cucc, akkor a fadobozos Genius 5.1 home theatre-t javasolom. Ez olyan bruttó 30 körül van és meglepően szépen szól! Zenéhez is kiváló, még kisebb házibulit is csináltunk már vele ;)
Hozzá egy Airis l103e dvd játékos, ami gyakrolatilag mindenevő. Mp3, feliratos divx meg ami még eszembe se jut. Ez olyan bruttó 12k. Ennyi pénzből szerintem tökéletes megoldás!
Ha valaki legalább ilyen jót tud olcsóbban az szóljon! :)


kedd nov. 08, 2005 16:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mi a vélemény a wireless házimozirendszerekről? Esetleg hol olvashatok tesztet?


kedd nov. 08, 2005 16:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 04, 2005 10:55
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: komárom
Hozzászólás 
sziasztok, nekem van egy denon avr 2105 receiverem és szeretnék hozzá valami jó hangfalat. Szeretek sztereót hallgatni és a Jamoóval nagyon gyengén szól. Cantonra gondoltam, nem tudom mennyire jó a denonhoz. Örülnék, ha ajánlanátok valami. Köszi


pén. nov. 04, 2005 11:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Sziasztok!

audioman, Wharfedale Diamond 8.3-t én is hallottam már. Az az igazság, hog y itt a környékünkön csak 2db komolyabbnak mondható bolt van. Az egyikben meghallgattam a fentebb említett típust 2-3 Sonyval egyetemben. A Warfedale volt az első versenyző. A teszt előtt kértem, hogy kapcsolják ki a hangszínszabályozót, amit meg is tettek. Mégis nagyon sok volt a basszus (talán az is közrejátszott ebben, hogy őkegyelme a sarokban foglalt helyet). A mennyiség nem ment a minőség rovására. Viszont a magasak és főképp a középhangok vissza voltak fogva. A Sonyk (típust nem tudok írni) nagyon gyengén szerepeltek. Valami torz volt a hangjukban. Számomra főképp a középtartomány volt zavaró. A mélyei kevesek voltak, de ezt még el tudtam volna nézni. A magasokkal nem volt gondom.

A másik helyen csak Yamaha volt. Min. 10-15dB-el kiemelt magasakkal és mélyekkel. Itt rádió szólt, de nekem nem igazán jött be.

Végül is ezek közül a Wharfedale Diamond 8.3 volt a legjobb, csak én a levegősebb hangzást szeretem, ezért lemondtam róla.


pén. okt. 28, 2005 14:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
ezt hogy érted???


hétf. aug. 15, 2005 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
mit kell itt a nyál verés?


hétf. aug. 15, 2005 19:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Nekem se sok, 6 db.


hétf. aug. 15, 2005 8:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Egy sima hifi, Panasonic AK-220. Nem is lenne sok-sok hangfalra hely a szobámban, pedig több, mint 20 nm. Elég...=re.


hétf. aug. 15, 2005 6:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
És neked mid van?


vas. aug. 14, 2005 7:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Nekem mim van? Hááát. :oops:

Yamaha RX-V450-es 6.1-es erősítő (8x130W 6 Ohm-on, 8x110W 8 Ohm-on) (azért 8x, mert 4 frontot is meg tud hajtani egyszerre, a mélynyomó nincs beleszámolva, mert az aktív, és vonal szintű jelet kap) (tehát maximum 4 frontot, 2 rear-t + 1 back-et, 1 centert tud meghajtani egyszerre)
Wharfedale Diamond 8.3 (2 db Front, a 2003-mas év világbajnoka lett a kategórájában)
Wharfedale Diamond 8 Center (1 db)
Pioneer CS-3070-eseket használok rear-nek, nem épp mai darabok, de egész szépen szólnak, és hátsó hagfalaknak tökéletesek (3 utas, 20 cm-es méllyel) Hátra nekem megfelel.
Heco Vitas Sub 25 A mélynyomóm van, 180W max zenei teljesítmény, 25 cm-es mély hangszóró van benne.
Ezen kívül jelkábeleknek hangosításokon használt, dupla árnyékolású vastag kábeleket használok, Neutrik aranyozott csatlakozókkal (nem kamu, tényleg aranyozott!!!) A hangfalakhoz is viszonylag vastag ezüst kábeleket kötöttem. (ja meg egy keverő is rajta van a rendszeren, de nem azon keresztül megy a házimozi, az csak munkára van)

Remélem nem kell szégyenkeznem :oops:


vas. aug. 14, 2005 7:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
Kilested valahonnan, nem ér :P
Hát igen, éjszakákon át ezek a nevek után kutattam :D

Neked mid van?


szomb. aug. 13, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Kilested valahonnan, nem ér :P

A JBL nem a házimozijáról híres, inkább hangosításokhoz gyárt erősítőket, hangfalakat, stb.

A BW az meg B&W lenne. De ezek tényleg jó cuccokat gyártanak, bár nem mindegyikkel vagyok kibékülve 100%-osan. Én angol hangfalakat ajánlok, mert nekik elég white fülük van, és a komoly termékeik is ezt mutatják. (Wharfedale)
Még kiemelném a Heco-t, ami szintén házimoziban produkál méghozzá soxor tesztgyőztesként, ugyanígy a Wharfedale is. A Yamaha se rossz, annak az erősítői teccenek. Ha erősítőt választanék akkor 3 márka jönne szóba: Denon, Yamaha, Pioneer (felsőbb cuccai)


szomb. aug. 13, 2005 9:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Denon, Onkyo, Maranc, Rotel, Jm-lab, BW?
Mission, Infinity, JBL?


szer. aug. 10, 2005 17:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás Re: ...
Árpy írta:
audioman: Neked mi a márka, Sony? Hány pana hifit hallgattál meg különböző zenékkel/filmekkel?


2 kategóriából 7-8 db-ot (kategóriánként) hallgattam meg, egy opera cd-vel, és egy mai dance/pop válogatással. Nem is akartam őket eredetileg meghallgatni, csak egyik ismerősöm akart házimozit, és miután azokat meghallgattuk ugyanezekkel a cd-kkel, szóba került a hi-fi is, ezért azokat is megmutogatták. Filmet nem néztem, csak egyik ismerősöm házimoziján, hát elég is volt belőle az első 10-15 perc után.
Amúgy a Sony-t sem tartom komoly hangtechnikai márkának. Kicsit jobb, mint a Panasonic, de nem nagyságrendekkel. Magyarul: majdnem egy kaptafa.
És te hallottál már jó hangzást? Sztem még nem is hallottál komoly márkákról, max. a Magnatról, ami a felső kategória alján foglal helyet, de másról nem igen.
Na jól van, vettem a lapot, többet nem írkálok ide hűn szeretett kis márkátokról rosszat. Panasonic 4 ever :?
Ez kell a népnek, legtöbbeknek olyan bot fülük van, hogy ihaj. Na mind1, ha vitát kéne nyitni róla, biztos nem lenne vége, de azt mindenkinek be kell ismerni a Panasonic nem a jó hangjáról híres, max mindenki ismeri, mert a sarki vegyesboltban is megkapod. Én ajánlok a figyelmedbe meghallgatni egy pár komoly rendszert is, még ha nincs is olyan white füled, meghallod mire gondolok.


kedd aug. 09, 2005 20:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás Re: ...
audioman: Neked mi a márka, Sony? Hány pana hifit hallgattál meg különböző zenékkel/filmekkel?


kedd aug. 09, 2005 11:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Árpy írta:
Nem lehet általánosítani, hogy ez a márka jó, a többi meg nem.


Én se azt mondtam. Amúgy nem is általánosítanék úgy, hogy a Panasonic jó a többi meg nem, mert qrvára más véleményen vagyok. Majdnem hogy utálom a Panasonic-ot. :oops: Csak a DVD lejáccói miatt nem, a többi termékével nem vagyok kibékülve. Én maradok a profi kategóriánál hangból. Megeléxek én azzal is, nem kell Panasonic. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioman kedd aug. 09, 2005 20:31-kor.



kedd aug. 09, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Írtad hogy a Pana olcsóbb hangfalakat gyárt, hogy meg tudják venni. Ezzel szerintem semmi gond, hiszen a vásárlók nagy részének nincs szüksége fa hangszórókra, és nem is tudnák megfizetni. Az egydobozos rendszerek ára nagyot zuhant, már csak a különleges egységek vannak 100 ezer Ft felett.
Minap hallgattam egy Philips LX3900SA házimozi rendszert. Nagyon szépen szólt, filmekhez kiváló és még a zene is jó volt rajta. Mondjuk SACD-t is lejátszik, így ez el is várható. Ára: 58990 Ft, de pl. akciósan már a vezetéknélküli változat is megvehető ennyiért (LX3950W).


hétf. aug. 08, 2005 17:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Nem lehet általánosítani, hogy ez a márka jó, a többi meg nem.


hétf. aug. 08, 2005 17:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Kinek mire van szüksége. A legtöbb embernek tökéletes akármelyik Panasonic termék. Ez nem az én súlycsoportom, ezért nem alázom le a Panasonic-ot. :wink: Jó az nektek :D


hétf. aug. 08, 2005 16:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Pana AK-220 -am van. A hangzásával nincs probléma. Jól szól a mély is, jók az ekva beállitások is. Meg vagyok vele elégedve.


hétf. aug. 08, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Odo írta:
Besértődtem! :lol: Én nagyon szeretem a Panasonicot, és igen jó termékeik vannak.


Ki miben jó. Pl. a Panasonic-ot én is szeretem, de CSAK DVD LEJÁTSZÓBAN. Hangban viszont nem választanám, semmiképp.


pén. aug. 05, 2005 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Besértődtem! :lol: Én nagyon szeretem a Panasonicot, és igen jó termékeik vannak.


csüt. aug. 04, 2005 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Odo írta:
A Panasonic meg a Sony elég komoly márka azért! :wink:

Szomszéd. Gondolom Te sem örülnél fordított esetben...


Ez az átlag vélemény. (és az emberek nagy része nem lát a dolgok mögé :oops: ) De nem mindenkinek kell csúcs több százezres rendszer, ezt is meg tudom érteni. Ettől függetlenül az én szememben a Panasonic soha nem fog márkának számítani, komoly márkának meg aztán még úgy se, sőt röhögnöm kell rajta. A Sony jól indult a piacon, és sok ember még mindig a "MÁRKÁT" LÁTJA BENNE. ÚÚÚ Sony, az csak jó lehet, és nem a hallottak vagy látottak alapján ítél. Ez a nagy helyzet. A Panasonic inkább fröccsöntött **** "hangfalakat" készít, és olcsón eladja, hogy mindenkinek legyen lehetősége a "házimozizásra". Ez saját vélemény, akinek sértő volt ez az írás, attól elnézést kérek. (amúgy most visszafogtam magam)


csüt. aug. 04, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Árpy írta:
Odo írta:
Szomszéd. Gondolom Te sem örülnél fordított esetben...
Főleg ha te technot szeretsz a szomszéd meg rokker :roll:


Na az nem semmi. Olyan háború lesz belőle, hogy hihetetlen :twisted:
Részemről Dance, se techno se rock. (mondjuk a dance diszkó zenének számít)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára audioman csüt. aug. 04, 2005 15:06-kor.



csüt. aug. 04, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Odo írta:
Árpy írta:
Főleg ha te technot szeretsz a szomszéd meg rokker :roll:

Mi az a techno? :twisted:
Akkor legyen rap vagy klasszikus, esetleg egy kis "oldszkúl"??? :lol:


szer. aug. 03, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Árpy írta:
Főleg ha te technot szeretsz a szomszéd meg rokker :roll:

Mi az a techno? :twisted:


szer. aug. 03, 2005 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Nem feltétlen. Azért még mindig akadnak modellek, amiknek sok gondja támad. Pl. Thomson.


szer. aug. 03, 2005 11:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 15, 2005 22:17
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Árpy
Persze hogy lejatsza az irott DVD-t.Hisz ma mar az osszes, nem???


szer. aug. 03, 2005 11:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Odo írta:
Szomszéd. Gondolom Te sem örülnél fordított esetben...
Főleg ha te technot szeretsz a szomszéd meg rokker :roll:


szer. aug. 03, 2005 8:56
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
A Panasonic meg a Sony elég komoly márka azért! :wink:

Szomszéd. Gondolom Te sem örülnél fordított esetben...


kedd aug. 02, 2005 20:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
Komolyabb márkát nem is elmlítetekk, csak a Panasonic, AIWA, meg a Sony. Na jó, akkor ez nem az én topic-om :oops: :D
Neked mi van?


kedd aug. 02, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
Komolyabb márkát nem is elmlítetekk, csak a Panasonic, AIWA, meg a Sony. Na jó, akkor ez nem az én topic-om :oops: :D


kedd aug. 02, 2005 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Ára? 65-70 körül?


kedd aug. 02, 2005 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
A szomszédot hivd át, ő is nézze a filmet/hallgassa a zenét, ha nem akarja, akkor meg kapja be...persze csak akkor, ha jó csaj :twisted:
Lejátsza az írott DVD-t?


kedd aug. 02, 2005 17:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 15, 2005 22:17
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Helootok
En ugy fel eve vettem egy SONY dav-sb 100-as hazimozit.Tok jol szol es semmi gondom nincs vele (kiveve ha hangosan hallgatom es feljonnek a szomszedok :))).
Szoval szerintem jol szol rajta a zene es a film is.(pedig nem nagy hangfalak vannak hozza)


kedd aug. 02, 2005 17:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás Re: Pana hi-fi
Rudolf írta:
Árpy írta:
Most vettem egy Pana hi-fit, mp3 lejátós, 5cd-s.
Egész jó:)


Most igy egy év távlatából : Bejött ez az 5-cds kütyü?
Nem használom ki, de ennyi van benne.
Elveszik benne a cd, de ha lesz idöm kikisérletezem, milyen sorrenbe vált :wink:


kedd márc. 22, 2005 7:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 11:45
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Pana hi-fi
Árpy írta:
Most vettem egy Pana hi-fit, mp3 lejátós, 5cd-s.
Egész jó:)


Most igy egy év távlatából : Bejött ez az 5-cds kütyü?


hétf. márc. 21, 2005 15:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Pedig aki zenebarát az nem fog mp3-at hallgatni.


pén. márc. 18, 2005 23:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Ma már nem érdemes olyan hifi-t venni, ami nem viszi az mp3-at. Ez már alap. A házimozik közül mind lejátsza sőt, lassan már az avikat is.


pén. márc. 04, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
Nem véletlenül ezt a 300-as sorozatot árulják ott. Ezek azért olcsók, mert nem valami nagy tudásúak. Ami már jobb, azt nem árulják (500-astól felfelé), mert azok már drágábbak.
Sokszor nem is Jamo, hanem PJ, amire csak rá van írva, hogy Designed by Jamo. Vajon miért nem futtatja a saját neve alatt a cég?

Nekem Surround-ként van 3 db E500-as kicsi 2-csatornás hangfal (6.1-hez). Eredetileg ez a rendszer az 500-as sorozat butitott változata (2x Front és 2xSurround ugyanaz a hangfal), előre nem a rendes nagy hangfalakat téve. Hát frontnak nem tenném be még ezeket sem, egy nem túl ismert márkájú (IQ) 5 éves közepes méretű hangfalam simán veri, és nem csak a mélyekben (ahol a mérete miatt ez természetes), hanem középben és a magasban is. Tehát 2 frontnak maradtak is a régiek, a 4-ből három meg felkerült Surroundnak.
(A Subwoofer E5SUB2 szerintme teljesen jó egy kis méretű szobához.)


csüt. nov. 04, 2004 20:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
M_Tom írta:
Ja, és a Tesco-s/Spar-os Jamo szettet jó kerülni, ezek nem szólnak valami szépen.


Miért?


szer. nov. 03, 2004 18:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 117
Hozzászólás 
Nekem is Pana van, de csak erősítő, nem "egybe" rendszer.
Én meg vagyok elégedve, de mást nem nagyon hallgattam.

Akik járatosak a témában, Yamaha erősítőt és Pana DVD-t ajánlanak, ár/teljesítmény arányban ezek jónak számítanak.

Ja, és a Tesco-s/Spar-os Jamo szettet jó kerülni, ezek nem szólnak valami szépen.


szer. nov. 03, 2004 18:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Remélem az én új Panám is sokáig jó lesz:))


kedd nov. 02, 2004 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Köszi, valahol a Pana nekem is megbízhatóbbnak tűnt. :)


kedd nov. 02, 2004 20:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség