Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 0:48



Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ] 
DOS-os driver pendrive-hoz 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
én én vajon honnan tudjam hogy nem arrol írod? :-))))

én csak arra a jelenségre próbáltam célozni hogy amint megjelenik egy új vas vagy egy újabb verzió egy software-ből sokan törik magukat hogy megszerezzék, mert csak az a jó..... mégeccer bocs az off-ért


szomb. nov. 12, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Virgil_N1 írta:
adamec22 írta:
csak egy hülye kérdés :!:

Milyen számítógép az amin csak a DOS fut és még USB is van rajta :?:
Vagy milyen gépen használsz dost és minek :?:


Hi
Felhívnám a figyelmedet arra hogy nem mindenki szereti a Windög környezetet, pl nálam is fut egy adatrögzítő progi ami dos alatt fut, Windög véletlen sem legyen a közelben, nem akarok adatokat veszíteni, sem régit, ami már az adatbázisban van és azt sem akarom hogy egy esetleges fagyás miatt adatrögzítés kimaradjon, restart boot-ra várakozás stb stb........ asszem ez tisztasor
ill van még más oka is (bár ez az én esetemben jelenleg nem lényeg) de win alatt képtelenség rendesen időzíteni, ha esetleg arra lenne szükség, dos ill linux alol viszont már elég tűrhetően lehet

bocsi az off-ért de marhára unom már azt, hogy minenki (tisztelet a kivételnek) mindig a legújabb a legnagyobb a legjobb hardware/software-re hajt, ahelyett hogy a céljainak megfelelő legjobbat keresné.....

üdv Virgil


Semmi baj, de ezt honnan veszed hogy é na legjobb ...... :arrow:
Én cask kíváncsiságbol irtam :!:
Meg ha megalomániás lennék akkor épp a 4800+-asomrol irnék...


szomb. nov. 12, 2005 18:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
adamec22 írta:
csak egy hülye kérdés :!:

Milyen számítógép az amin csak a DOS fut és még USB is van rajta :?:
Vagy milyen gépen használsz dost és minek :?:


Hi
Felhívnám a figyelmedet arra hogy nem mindenki szereti a Windög környezetet, pl nálam is fut egy adatrögzítő progi ami dos alatt fut, Windög véletlen sem legyen a közelben, nem akarok adatokat veszíteni, sem régit, ami már az adatbázisban van és azt sem akarom hogy egy esetleges fagyás miatt adatrögzítés kimaradjon, restart boot-ra várakozás stb stb........ asszem ez tisztasor
ill van még más oka is (bár ez az én esetemben jelenleg nem lényeg) de win alatt képtelenség rendesen időzíteni, ha esetleg arra lenne szükség, dos ill linux alol viszont már elég tűrhetően lehet

bocsi az off-ért de marhára unom már azt, hogy minenki (tisztelet a kivételnek) mindig a legújabb a legnagyobb a legjobb hardware/software-re hajt, ahelyett hogy a céljainak megfelelő legjobbat keresné.....

üdv Virgil


szomb. nov. 12, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 104
Hozzászólás 
Köszi, Laali! Néhány használhatónak tűnő programot letöltöttem, délután kipróbálom!


szomb. nov. 12, 2005 10:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
http://www.stefan2000.com/darkehorse/PC ... ivers/USB/


pén. nov. 11, 2005 16:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 104
Hozzászólás 
Ezt próbáltam már, ez volt a Hiren's boot CD-n is.
Azért kipróbálom, hátha ez egy másik verziójú usbaspi.sys, és jobban működik.
Köszi!

Találtam hozzá linket is:
http://www.computing.net/dos/wwwboard/forum/13288.html
Innét pedig letölthető maga a file, csak ki kell tömöríteni, és az F2H könyvtárban lesz:
http://panasonic.co.jp/pcc/products/drive/cdrrw/kxlrw40an/driver/kxlrw40an.exe


pén. nov. 11, 2005 16:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Még nem próbáltam: http://www.theinquirer.net/?article=10215

Sajnos a letöltési linkek már nem működnek, máshol kell megkeresni a fájlokat.


pén. nov. 11, 2005 15:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 104
Hozzászólás 
Nacorvus: akkor már értem, miért írtad, hogy "ha az alaplap BIOS-a nem tudja a rajtolást USB eszközről" :idea:
Köszönet Arnd-nak a Hiren's boot CD ötletéért! Átnéztem a rajta lévő config.sys-t és autoexec.bat-ot, a lényeg rajta az USBASPI1.SYS és a DI1000DD.SYS. De nem 100%-os a megoldás, mert a CD-n lévő 7.10-es DOS-sal, vagy egy arról készített indítólemezről működik tökéletesen csak. 6.2-es DOS-ból, ha a DOS=HIGH,UMB be van állítva, akkor az első olvasás hibás, de retry-re már sikerül. Vagy a 8-as NU diskdokija is néha olvasási hibát okoz, de retry-re már sikerül. Ha a Win XP által kreált DOS boot lemezzel indítom el (ami a ver parancsra azt írja ki, hogy Windows Me, és ha lekérdezem a DOS verziót, akkor 8.0-t mond) akkor az USBASPI1.SYS betöltésekor fagy le, csak reset indítja újra. Tehát ez sem a 6.2-es DOS-al sem tökéletes (DOS=LOW esetén tökéletesen működik, legalábbis látszólag), a 8-assal meg abszolút el sem indul. Idáig eddig jutottam, a hétvégén talán lesz egy kis időm tovább kísérletezni.
Energoman ötlete alapján megnézem a Ghost-ot, hogyan működik, de attól tartok, hogy ott esetleg nem külön driver van, hanem maga a program tudja lekezelni mind a DVD-t, mind az USB-t is ... hiszen DOS-ból látja az NTFS partíciókat is, úgy tudom mindenféle külön driver nélkül. És ha ezt beletették, akkor valszeg a többit is. De lehet, hogy tévedek.
Adamec22: Van a gépen Win és Linux is, DOS csak azért kell, mert van olyan file, amit DOS-os program állít elő. Ezután azt át kell másolni egy másik gépre, amiben régebben volt floppy. Nem sokat kell másolni, egy floppy-n bőven elfér. A mostani gépben viszont már nincs floppy. Úgyhogy most a folyamat: file-ok elkészülnek, újraindítás, win indítása, másolás pendrive-ra, kikapcs. Másik gépen win indítás, file-ok bemásolása, újraindítás, DOS-ban működés tovább. A DOS-os usb driverrel a win-es indításokat tudnám megspórolni.


pén. nov. 11, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Úgy rémlik, hogy a NEC USB-IDE adapterek DOS kompatibilisek (talán).


szer. nov. 09, 2005 21:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
csak egy hülye kérdés :!:

Milyen számítógép az amin csak a DOS fut és még USB is van rajta :?:
Vagy milyen gépen használsz dost és minek :?:


szer. nov. 09, 2005 13:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@Sparow
Meg kell,kövesselek,erősen félreolvastam a dolgot :oops:
Azt hittem hogy pen-ről akarod rajtoltatni a gépet,de itt nem erről van szó,hanem gyártasz egy boot-floppyt dos-ostól és minenféle USB.sysetől-innentől kezdve valóban kell látnia akár milyen eszköz van rádugva a gépre.
Gondolom erre az irományra gondoltál:http://www.bootdisk.com/usb.htm ennek a végén van egy link ezzel kellene próbálkozni: http://www.theinquirer.net/?article=10215
Lehet hogy a tied az a katagória amiről a cikk is ír amihez valami másik univerzális drivert kell felrakni nem a Panasonic-félét


kedd nov. 08, 2005 17:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 104
Hozzászólás 
Köszönöm a válaszokat!

Nacorvus: szerintem kéne működnie, mivel pl. az USBASPI.SYS kiírta, milyen eszközöket talált az USB portokon. Tehát az usb-t kezeli. Meg ha pl. win vagy linux alá meg tudják csinálni, DOS alatt is meg tudják. Csak kisebb rá a kereslet. De az a driver valszeg csak CD-t és HDD-t kezel, és más eszközöket (pl. nyomtató, szkenner, vagy éppen pendrive) nem kezel. Bár a leírásában írnak "flash disk"-et, de azt valószínüleg nem a pendrive-ra értették, hanem compact flash kártyára (annak van olyan működési módja, mint az ATA (IDE) eszközöknek, ezért ugyanúgy tudják kezelni, mint egy CD-t, vagy hard disk-et).
Arnd, Energoman: köszönöm az ötleteket, ezeknek utánanézek.
Ha valamire jutok, vagy kérdésem lesz, megírom, hátha másnak is jó lehet még.

LG


kedd nov. 08, 2005 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
CSak ötlet:
A ghost mentésnél létra tud hozni egy dos-os inditólemezt ami dvd-t usb-t is be tud inditani. Talán abból az autoexec.bat és a config.sys mahinálásával elő tudod álitani, hogy beinduljon a usb.
DE csak egy ötlet. dolgozni neked kell vele!
üdv


kedd nov. 08, 2005 8:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Jól rémlik,azon van,de ha a BIOS nem támogatja a rendszert fel nem éleszti a
Hiren's CD nélkül. :wink:


hétf. nov. 07, 2005 22:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Nekem azért rémlik DOS + USB támogatás legalább is a "hirrens boot cd"-men mintha lenne....


hétf. nov. 07, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A DOS nem ismeri azUSB-protot-divert,ha az alaplap BIOS-a nem tudja a "rajtolást" USB eszközről ne erőltesd... :roll:


hétf. nov. 07, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 104
Hozzászólás DOS-os driver pendrive-hoz
Sziasztok!

Pendrive-hoz keresnék DOS drivert. Eddig amiket találtam a neten (DUSE, USBASPI.SYS), azok nem voltak jók. Lehet, hogy csak usb rack-be tett CD-t és HDD-t kezelnek? Azért gondolom, mert pl. az USBASPI.SYS kiírta, hogy ott egy eszköz azon az usb porton, amelyikben a pendrive volt. Kipróbáltam az összes usb porton, mindig másikra írta ki, ha nem volt benne, nem írta ki. De a végén mindig azt írta, hogy nem találta meg az eszközt.
Ha valaki talált már olyan drivert, ami pendrive-hoz is jó volt, írja meg!

Üdv:
LG


hétf. nov. 07, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 17 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség