Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 10:02



Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ] 
FTP Server Windows XP alatt 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 13:57
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Köszi szépen nbéla!

Minden jó mostmár sokat segítettél, és igazad volt, a 21 - es portom nem volt megnyitva!

Köszi mégegyszer!


pén. máj. 04, 2007 7:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Routert nem használsz, tűzfalon pedig a 21-es portot, vagy az ftp program szerver módját engedélyezni kell.
Megnézed milyen ip címet kaptál a szolgáltatódtól. (ipconfig parancs)
http://www.biztonsagportal.hu/modules.php?name=Firewall lapon felül megnézed az ip címedet. Ha a 2 fenti ip cím nem egyezik, akkor bukta! A port ablakba beírod, hogy 21, azt nyitottnak (piros) kell látni. Ha leállítod az ftp programot és van jó tűzfalad, akkor ugyanezen tesztnél zártnak (zöld) fogja látni a 21-es portodat.
Ha a két fenti ip cím egyezik, akkor azt beírod a total commander ftp kapcsolat kiszolgáló nevéhez, és teszteled.

Találtam egy sokkal egyszerűbb tesztet:
http://www.utorrent.com/testport.php?port=21
Ez is kiírja az ip címedet és egyből teszteli a 21-es porot. Egyenlőre ennyi...


szer. máj. 02, 2007 15:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. aug. 25, 2006 13:57
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem olyan gondom van, hogy felraktam a Quick' Easy Ftp Server 2.7 -et
a gépemre, szépen működik is, de csak belső hálózatban! Mihelyst valaki
kívülről akar kapcsolódni, olyan mint ha nem is lenne ott FTP server!
A lap nem megjeleníthető!
Mit kell vajon engedélyeznem?

A 21-es port engedélyezve van, az is van beállítva az FTP-nek,
mégsem látható kívülről!
Mi lehet a gond? Win2000-em van! :(
köszi


szer. máj. 02, 2007 14:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 10, 2005 10:08
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát naon szomorú lettem :( , de azért köszi!


vas. ápr. 29, 2007 16:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Igen, he tőled töltenek lefelé, akkor az a te gépeden feltöltés irányú adatátvitelt jelent.


vas. ápr. 29, 2007 7:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 10, 2005 10:08
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tehát azt mondod, hogy tőlem max az én előfizetésem feltöltési sebességével tudnak letölteni???
Internet előfizetésem neve: kábelnet optimum és a T-Online szolgáltatja. A feltöltésem 128 kbit/s.
(Az FTP program neve: BulletProof FTP Server.)


vas. ápr. 29, 2007 7:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Gregoar írta:
Az ADSL-m egy 1megás magenta :) (Kábeltévén kapom)
Nem értem mi az a kábeltévés adsl? De nézd meg az 1 Megás csomagod le/fel sebességét. Ha 1280/128 akkor felfelé 128 kbit/s, ami valóban kb. 15 kByte/sec.


vas. ápr. 29, 2007 5:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 10, 2005 10:08
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv!

Csináltam egy ftp-t. Minden király 1 dolgot leszámítva, a letöltési sebességet. Nagyon lassan jönnek le rólam a cuccok max 15kbyte/s
Tudom ezt valahol szabályozni? Vagy törődjek bele ebbe a lehetetlen helyzetbe?
Az ADSL-m egy 1megás magenta :) (Kábeltévén kapom)
Köszi!


szomb. ápr. 28, 2007 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
dzsar írta:
A készülékhez mellékelt doksikat elektronikusan közzétenném, hátha valakinek van kedve bogarászni benne
Megnéztem az angol nyelvűt, de látom a japán és kínai leírást is feltetted. Persze igazad van, hátha valakinek az megy jól :lol: A leírásokban nincs ftp szerver beállítási lehetőség.


vas. márc. 25, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 24, 2007 20:18
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
nbela írta:
wiki.hup.hu írta:
RTFM Jelentése:
Read The Fine Manual: Olvasd el a nagyszerű kézikönyvet
Read The Funny Manual: Olvasd el a vidám kézikönyvet
Read The Fuckin' Manual: Olvasd el a kib***ott kézikönyvet
Története:
A szabad szoftveres világban már nem csak a Hacker típusú előlények vannak, akik általában mielőtt kérdeznének RTFMelnek, hanem a számítógépek rohamos terjedésével megjelentek az ún lámák is. Sokszor előfordul, hogy valamilyen triviális dolgot kérdeznek valakitől, ami pedig világosan, sok esetben akár szó szerint, benne van a kézikönyvben (manual), vagy a programhoz adott dokumentációban.
Visszatérve a routerre nekem legjobban a "BT download" tetszik benne. Szuper! Csak a routert kell bekapcsolva tartani és folyamatosan megy a torrent.


Igen a kézikönyv sokat segíthet! A készülékhez mellékelt doksikat elektronikusan közzétenném, hátha valakinek van kedve bogarászni benne: ftp.dataglobe.hu name:latogato , pass: latogato
Én ezekben nem találtam a megoldást, de ez inkább köszönhető annak, hogy a témában laikus vagyok és nem feltétlenül ismerem a szakzsargont... míg egy hozzáértő esetleg pár másodperc alatt vágja

Erre egy tanulságos történet:

Európába utazik egy olajsejk és a kocsijával lerobban. Felajánl kétmilliót annak aki megjavítja, jönnek a szerelők , de senki nem tudja megjavítani. Végül megjelenik egy öregember, hogy kétmillió plusz egy forintért megjavítja.
Nézi egy darabig a kocsit, majd egy kalapáccsal odaüt egy pontra nagy erővel. A motor beindul.
Az arab sejk örül, kifizeti a pénzt, de megkérdezi, hogy miért kellett még az az egy forint.
Öregember: kétmillió, hogy tudtam, hogy hová kell ütni, egy forint, hogy ütöttem

szóval én most nem ez az öregember vagyok, és keresem aki tudná, mert én nem találom a megoldás...

... :lol: de kétmillióm nincs a megoldásra :lol:

a routerről csak annyit, hogy többet kipróbáltam már, de ez tényleg megéri az árát,mindenben nagyon stabilan mükszik, bruttó60ért meg lehet venni 250-es winyoval


vas. márc. 25, 2007 14:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
wiki.hup.hu írta:
RTFM Jelentése:
Read The Fine Manual: Olvasd el a nagyszerű kézikönyvet
Read The Funny Manual: Olvasd el a vidám kézikönyvet
Read The Fuckin' Manual: Olvasd el a kib***ott kézikönyvet
Története:
A szabad szoftveres világban már nem csak a Hacker típusú előlények vannak, akik általában mielőtt kérdeznének RTFMelnek, hanem a számítógépek rohamos terjedésével megjelentek az ún lámák is. Sokszor előfordul, hogy valamilyen triviális dolgot kérdeznek valakitől, ami pedig világosan, sok esetben akár szó szerint, benne van a kézikönyvben (manual), vagy a programhoz adott dokumentációban.
Visszatérve a routerre nekem legjobban a "BT download" tetszik benne. Szuper! Csak a routert kell bekapcsolva tartani és folyamatosan megy a torrent.


vas. márc. 25, 2007 12:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Mennyivel szebben mondtad, mintha én lazán beírtam volna, hogy RTFM. :wink: :lol: Kép


vas. márc. 25, 2007 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Húúú! Ez a router túl sokat tud :shock: WL-700gE Csorog a nyálam! A szokásos dolgokon túlmenően: beépített HDD, ftp server, http server, üzenőfal, http ftp bt letöltések, webcam... És ezek közűl csak az ftp-t nem tudod? A letölthető leírása nem megy bele a finom részletekbe. A cédén van biztosan részletesebb leírás, de egy hozzáértőnek sokkal egyszerűbb a menüpontokon végigmenni. Keress valakit, aki személyesen végigvezet a beállításain. Biztosan beletelik majd egy egész napba. Fórumon keresztül ezt nehéz ügy leüzengetni.


vas. márc. 25, 2007 10:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 24, 2007 20:18
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
ASUS WL-700ge routerem van 250gb winyoval. állítólag internetről is elérhető ftp serverként használható. hogyan?


szomb. márc. 24, 2007 20:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Akkó mán nem csak nekem furi!!! :) :D LOL! :)


vas. dec. 18, 2005 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Draco írta:
Működik, és az a biztonsági rés kereső oldal mégsem jelzi ki a másik két gép nyitott portjait... Nem értöm. Miért?
Most már én sem értem :( Átkapcsoltam az ftpmet 21-ről az 1021-es portra. Routeren is beállítottam az 1021 forwardot. És kívülről rendesen elérhető az ftp szerver. Ennek ellenére a Biztonságportál és a Wigwam is zártnak látja. :?: Próbáltam még a ShieldsUP! User Specified Custom Port Probe tesztet. Az pedig rendesen nyitottnak mutatja az 1021 portomat ha megy az ftp szerver :idea: Akkor a 2 hazai tesztportál miért nem?
Üdv,NBela
ui: a 21-es portot viszont a Biztonságportál helyesen jelzi nyitottnak vagy zártnak.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nbela vas. dec. 18, 2005 20:55-kor.



vas. dec. 18, 2005 18:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Működik, és az a biztonsági rés kereső oldal mégsem jelzi ki a másik két gép nyitott portjait...

Nem értöm. Miért?


vas. dec. 18, 2005 15:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Draco írta:
(Persze még nem próbáltam ki kívülről.)
Akkor tedd meg :D Win(Total)cmd, FTP kapcsolódás, Kiszolgáló neve= KülsőIpCím:Port, név, jelszó, kapcsolódás...
Üdv,NBela


vas. dec. 18, 2005 12:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Még mindig nem világos ám teljesen.

Ugyanis a másik két gép is elérhető az Internet felől elvileg.
Mégis csak az egyik gép FTP portja látsziik nyitottnak, mégpedig azé, amelyik a szabványos 21-es porton szalad. Pedig a másik kettő is nyitva van. A router továbbdobja! És magukon a gépeken levő tűzfal is beengedi. (Persze még nem próbáltam ki kívülről.)


vas. dec. 18, 2005 11:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Felteszed a gépekre az ftp szervereket, de azok csak akkor fognak működni, ha a gépek személyi tűzfalain engedélyezed az adott portot vagy szerver módot. Ekkor a helyi hálón már működnek. Internet felől csak akkor működik az ftp szervered, ha az adott portot a gép ip címére forwardolod (vagy virtual server beállítás). A többi géped ftp szerver portja nem látszik nyitottnak akkor nem is működik a net felől. A routeren csak azok a portok látszanak nyitotnak, amiket Te megnyitsz és átirányítasz a router beállításaiban valamelyik gépre. (Gondolom DMZ-t nem állítottál?). Ha a funkciókat használni akarod, akkor a port is látszani fog a net felől. Legfeljebb a router tűzfal szabályokban beállíthatod, hogy csak adott ip tartományból látszódjon például a 21-es portod.
Üdv,NBela


szer. dec. 14, 2005 22:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Elvégeztem a tesztet.

Nyitott portok:
21, 80, 3389

Hogy tuudom bezárni úgy, hogy a funkciója ne vesszen el?

Ez tmost azért kérdem, mert a Router mögött pl 3 FTP szerver van. Mind a 3 különböző porton nyílik, de ua IP címmel.
Mégis, a másik két gép portját a teszt zártnak látta.

Aztán a 80-as port, ha jól látom a www portja.
És persze a C&C Generals és a Zero Hour is igényli...

A 3389 port pedig a távoli asztal portja...

Na most mi a francot lehet tenni ilyenkor?


szer. dec. 14, 2005 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Draco írta:
Van egy Router, ami nem válaszol a pingre...Valami Taiwan megpróbált connectelni az FTP serveremre. (Country filter aktív, szal nem nyert a gyerek.) De honnan tudta, hogy létezek?
Ha működik az ftp szervered akkor a 21-es port az nyitott, hiába nem válaszol a router a pingekre. http://www.biztonsagportal.hu/modules.php?name=Firewall Itt csinálj egy tesztet a 21-es portra.
Üdv,NBela


szer. dec. 14, 2005 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Nem tudta. IP-tartományt szkennelt, aki felel, annál bepróbálkozik.


szer. dec. 14, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Új kérdésem van.

NFS FTP Server mkszik.

Van egy Router, ami nem válaszol a pingre. (E mögött vagyok.)
Aztán mit látok?

Log file: Valami Taiwan megpróbált connectelni az FTP serveremre. (Country filter aktív, szal nem nyert a gyerek.) De honnan tudta, hogy létezek?

Ja, megpingeltem az IP-jét, és jött válasz...


szer. dec. 14, 2005 12:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
"júzer kezelés borzasztó és szvsz. nagyon lassú is!!!"

Érdekes, a suliban ahol a főgép a neten lóg 512 a kimenő portja és az alap ftp-vel (amit mondtam) 0.1mp alatt lértejön a kapcsolat, és 60-65kbyte-al töltök le róla.

Mire gondoltál itt, hogy LASSÚ?


pén. dec. 09, 2005 17:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Használd egészséggel!
Nekem a sajátomnál egyel újabb verzió játszotta el, hogy nem volt hajlandó háttérben futni, hanem megállt, ezért raktam vissza ezt a régebbit...

üdv


csüt. dec. 08, 2005 15:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hoi!

Reinstalláltam és üres lett a passwd mező. Működik!
Lehet, hogy az előző kísérleetnél elcsesztem valamit. Sőt, biztos.

Tetszik ez az NFS. Asszem maradok nála.

Köszi a HELPeket!

Amúgy a legújabb verzió.

Draco


csüt. dec. 08, 2005 15:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Milyen verziójú a progid?


csüt. dec. 08, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hoi!

Menjünk csak szépen sorjában. Mint az aknamezőn. :D

Először a NETFile Server a kísérleti alany, mert az már eleve megvan.

Feltettem, aztán reboot.

Most megpróbálom indítani:

Klikk: NETFileServer GUI

Bejön egy pici ablak:

NETFileServer Remote Control

IP adressnél nálam nem "0.0.0.0.0" van, hanem "localhost".
Username: "root"
Password: ide 4 db csillag van rakva...
Port: "30000" de miért is?
A "Remember Password" gomb be van kapcsolva.

Na, akkor most megnyomom a Connect gombot.

Error. Username/password nem jó. :D
Mire ebből lesz valami, az alatt az idő alatt Linux alatt már 3 ilyet is csinálok...

passwordnek az 1234 sem jó. Meg a szóköz sem. A Readme sem írja, hogy mi az alapbeállítás.
Pedig még azon van! Mert nem indul el!


Bezzeg a routeremhez megadták, hogy mi a jelszó! Meg az AP-hoz is. Sőt, még a mobilomhoz is.

Átírom a localhostot, és újrapórbálom. De előtte reinstallozom, mert fingom nincs már, milyen passwd maradt benne.


csüt. dec. 08, 2005 14:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 242
Hozzászólás 
http://www.tutorial.hu/content/category/7/34/33/

4 FTP szerverről írtam ismertetőt, 2 fizetős 2 meg ingyenes. Fizetősnél a Serv-U-t tartom jobbnak, ingyenesek közül meg a BlackMoon-t.

Ezeken kívül még érdemes itt szétnézni, mind ingyenes FTP szerver program
http://www.snapfiles.com/freeware/serve ... erver.html
Érdemes a "our rating"-t figyelni mindegyik mellett, kb reális az értékelés.

Amit még én sem néztem de mindjárt leszedek (pont én is telepíteni akarok egyet): http://zftpserver.serveftp.com/index.html
ingyenes, képek alapján mindenfélét tud ami kellhet, ha számít akkor magyarul is tud :)


szer. dec. 07, 2005 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Segítek én, ha tudok, de nálam : telepít, indít és lényegében ennyi.
Meg amikor elékerült a router, akkor azon kellett a portot átirányítani.
Van itt pár kép, valszínű sokat nem segít, de kérdezz nyugodtan:
KÉP1
KÉP2


szer. dec. 07, 2005 16:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hoi!

Azért nem töltöttem le "illegal", mert abban reménykedem, hogy találok rá legaláis megoldást, ha csak otthoni felhasználásra kell. :-)

A távoli asztallal egyébként vigyázok.
A rendszerem egy router mögött van, amin csaka fontos portokat nyitottam meg. E mögött van két gép. Mindkettő elérhető távolról, de de csak az egyik a routeren kívülről.

Mindkét gépen fut egy szoftveres tűzfal is (szint a csak szükséges portok vannak rajtuk kinyitva).

És persze a belépéshez kell tudni anickemet és a jelszavamat.
Az előbbit ugyan nem nehéz kitalálni, az utóbbi viszont nehéz feladat. :-)

Na persze egy jól működő billentyűzetleütésfigyelő programmal, meg egy vele összehangolt kommunikáció figyelővel nem probléma. És akkor az is kiderül, melyik IP-re lehet ezzel bejelentkezni.

De hát minden ellen védekezni nem lehet. Max, ha kihúzom a netet. :D
Amúgy pedig nem én vagyok a Pentagon, szóval a profikat nem érdeklem, csak a lúzereket. Mindazonáltal, ha tudsz valamit, amivel még biztonságosabbá tehetm, az jó lenne. Nem mintha nagoyn félnék az előbb említett progiktól, de sosem lehet tudni.

Most pl az egyetemről kellett elérnem az otthoni gépemet, és mivel annak fel is, meg le is 100 Mbit/s kapcsoalta van minden gépen, ezért minden hacker/cracker igyekszik az egyetemi gépekre bejutni. Ha pedig sikerül, nos akkor az én rendszeremet is felfedezhetik. De azért remélem, hogy ez ma nem így lesz. :D

Az FTP-t pedig a NETFileServerrel megpróbálom ismét. Hátha segít majd aza barátunk, aki írt róla, hogy használja. :) Végülis az jó proginak tűnik, jól konfigolható is, csak nekem nem siekrült bejelentkezni a guiba. De talán, mert rosszul volt beállítva.


szer. dec. 07, 2005 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Távoli asztallal vigyázz! Az a bárhonnan a világból.... problémákat okozhat!
Én egy tűzfallal korlátozom, hogy honnan lehet elérni! (Legalábbis szűkítem a kört).

FTP szervernél (bocs hogy ilyen "butaságot" kérdek, de) ha otthoni felhasználásra kell miért nem töltöd le valahonnan? (úgy értem nem-legális forrásból)?


kedd dec. 06, 2005 21:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hoi!

Az XP IIS FTP-jét nem tudom továbbra semelindítani, ahiba pedig ismeretlen. Ráadásul ez a userkezelése nem tetszik.

A másik, amit annyira dícsértek, nos, amíg nincs fizum, sajna szóba sem jöhet. Pedig rohadtul fizetnék 1-1 használható megoldásért. Persze csak és kizárólag akkor, ha megfizethetőnek tartom...

Szóval visza teszem a NETFileServer progit. Hátha sikerül beüzemelni. Végre van itt valaki, aki azt használja. :D

Ma/holnap nem lesz rá időm. Talán csütörtökön. Majd megírom, mit sikerült nem elérnem. (Nem vagyok optimista. Szerintem idén nem lesz már itt FTP.)

De legalább annyit meg tudtam csinálni, hogy bárhonnan a világból tudok távoli asztal kapcsolatot teremtenia gépemmel...

Csakhát ez még messze van az FTP-től (semmi köze hozzá), és nekem igazából az kellene, de nagoyn.


kedd dec. 06, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 01, 2005 10:04
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Izlések és pofonok.... 8)


kedd dec. 06, 2005 17:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 321
Hozzászólás 
Hali!

Már legalább 1 éve használom otthon a NETFILEservert, minden probléma nélkül. Nagyon egyszerűen kezelhető, megvan benne minden, ami otthoni körülmények között kell. lehet sávszélt korlátozni, felhasználószámot limitálni, stb.

A lényeg, induláskor nem kell semmit beállítani, az ip mezőben 0.0.0.0 van, felismeri a gép címét és az lesz a server címe is.
A routeren a 21-es prt van natolva a gép felé, és a tűzfal progiban van engedélyezve a csatlakozó gépek IP címe.

Én meg vagyok vele elégedve...


kedd dec. 06, 2005 12:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 01, 2005 10:04
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Szerintem :D :D :D


kedd dec. 06, 2005 12:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 01, 2005 10:04
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Én is próbáltam ezt az MS IIS-t, de ahogy Zsoca-M5 modta, a júzer kezelés borzasztó és szvsz. nagyon lassú is!!! :evil:

A BulletProof tökéletes otthoni és kis vállalati körny.ben (több user, ftp root-ok kezelése...stb.)

u.i.: nem vagyok a BulletProof ember nem azért dicsérem így. Sokat használtam és nekem bevált :D !!!

vas_a


kedd dec. 06, 2005 12:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Alapból 21-es port az FTP port, de nyilván ez nem jelent semmit, mert ha te a 37569-es porton akarsz FTP-t szolgáltatni akkor ott fogsz! Ha viszont nem állítasz semmit akkor az alap a 21-es.

A windows FTP-je elég gáz!
A legszörnyűbb, hogy ha egy új USER-t akarsz felvenni akkor azt a gép felhasználói közé is fel kell venni! A megosztott mappák kezeléséről már ne is beszéljünk! :(

Persze működni működik, csak nagyon fapados. (Viszont sajna a hibádra nem tudok mit lépni! :()


kedd dec. 06, 2005 12:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hoi!

Jaja, igazad van! :) Nem it tudom, miért nem jutott eszembe korábban. Lehet régen próbálkoztam vele, és nem jött össze? Mindegy, újra próbálom.

Apropó, most már végképp nem tudom, melyik port az FTP. Én úgy tudtam, hogy a 21-es. A Trend Micro PC-Cillin tűzfalam szerint viszont a 20-as is. Te meg már a 22-t is írod...

Akkor msot mit tegyek?
Nyissam ki mindhármat?

TCP elég, vagy legyen UDP is?

Amúgy meg van egy routerem, abban csak a 21-est irányítottam a gépemre. A másik kettőt is kérjem magamnak?

Na az XP szerint a 21-es port az. :)

Már csak egy gondom van. Beállítgatom a dolgokat, aztán el akarom indítani.

Erre ő kiírja nekem, hogy:
Nem várt hiba: 0x8ffe2740

Mit csináltam rosszul?


kedd dec. 06, 2005 10:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Behelyezed az XP telepítő CD-t.
Vezérlőpult/Programok hozzáadása/Bal oldalt összetevők

Megjenelik mindjá egy új ablak, ezen belül bemész az Internet Information Serverbe, ezen belül bejelölöd az FTP szolgáltatást (ha a WWW is bejelölődik, akkor abból elveszed a pipát).
Megnyomod a tovább gombot, egyből elkezd szépen dolgozni.
Másolás megtörtént, ha kell ujraindítod a rendszert.

Ha alap windows tűzfalat használsz, akkor megnyitod a 20-as TCP portot(vagy 22???) portot vagy ha sp2-őd van engedélyezed az ftp szolgáltatást a tűzfal speciális beállításaiban.

Ha más tűzfalad van, akkor abban engedélyezed a 20-as (vagy 22???) portot.

Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök

Ezen belül most már van egy olyan, hogy Internet Information server. Ezen belül ha akarod most már konfigurálod az FTP-t. A HDD-n kijelölsz egy mappát és azt hozzáadod ott, mint virtuális hátteret.

Innentől kezdve, pl. total commanderben:

server név: ip cím (vagy dns név)
távoli könyvtár neve: amit megadtál alias nevet az új könyvtárnak a beállításban.

User/pass: felvett új felhasználói user és név, amit felveszel még pluszban a felügy.eszk/számítógépkezelés/felhasználó kezelésen belül.

Röviden: az XP PRO-hoz INGYEN JÁR az Internet Information server, amivel műkötethetsz www-t és ftp-t is!


kedd dec. 06, 2005 9:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Máris nézem az 5letet. Köszike!

Remélem nem kell sokat fizetni, és nem túl bonyolult, mert diákként a fizetős dolgokért nem rajongok...

Ehh! Később kell megnéznem. Nem jön be aDownload része az oldalnak...

Lehet, hogy épp most buzerálnak fel egy frissebb verziót?


kedd dec. 06, 2005 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Épp javasolni akartam!
Én vagy 6 FTP szervert kipróbáltam és nemcsak a legegyszerűbb beállítani a BPFTP-t, hanem sztem ez tudja a legtöbbet is!


kedd dec. 06, 2005 9:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 01, 2005 10:04
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Ja és fizetős, de ez nem lehet gond...... szerintem :lol:

vas_a


kedd dec. 06, 2005 9:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jún. 01, 2005 10:04
Hozzászólások: 21
Hozzászólás 
Szerintem inkább a Bullet Proof -al kéne próbálkozni.....

Szerintem a legegyszerűbb ftp server-es progi, szerintem.... :D

leszed, install, beállít, nevet és le/fel tölt, szerintem...

http://www.bpftp.com

vas_a


kedd dec. 06, 2005 9:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás FTP Server Windows XP alatt
Hoi!

Akarok csinálni egy FTP servert.

Van hozzá egy progim.

NETFileServer néven fut. Aranyosnak tűnik.
Azonban a telepítés után nem tudom elindítani a GUI-t.

Arra panaszkodik, hogy a tűzfal miatt. De hát nem. Mert ha kikapcsolom, akkor sem tudok belépni.

Kérdésem akövetkező:
Mit kell első indításkor beírni a GUI ablakokba:
1. IP Address
2. Username
3. Port
4. Password

Mert aleírás szerint inditás után majd lehet módosítani. Csakhogy nem indul el, mert nem tudom, hogy az első indításkot mi kell benne álljon...

HELP ME PLEASE!


hétf. dec. 05, 2005 23:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 46 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség