Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 9:08



Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Napellenző és állvány - milyet és honnan ? 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 16, 2005 13:02
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Polgár - Debrecen
Hozzászólás 
...és még valami! Kézfejpántot is keresek canon 350D + BG-E3 markolat kombinációra. Szintén valami olcsóbbat, mint az eredeti.


pén. máj. 05, 2006 20:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 16, 2005 13:02
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Polgár - Debrecen
Hozzászólás 
Üdv a kedves fotós kollegáknak!

Mint már annyiszor ezen a forumon, most is segítséget szeretnék kérni:

Canon EF 28-135 IS obira keresek elviselhető árú tulipán alakú fényellenzőt, mert az eredeti Canonért kicsit sokallom a több, mint 6000 ft-ot. Találtam már olyat, hogy papírsablont le lehet tölteni, utána meg kinyomtatni-kivágni és rábarkácsolni az obira, de a merev műanyaghoz mégis csak ragaszkodnék. Hama, Soligor v. valami más alternatív gyártóra gondoltam, de eddig nem találtam. Fontos, hogy olyan legyen, ami véletlenül sem lóg bele a képbe.

Tud valaki ilyet?


pén. máj. 05, 2006 20:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. márc. 25, 2006 2:16
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
ander írta:
Köszönöm a gyors választ.


Állvány témában egyetértek Birdie-vel, a Manfrotto elég elit, minőségi, megéri beletenni a pénzt, meghálálja!


szomb. márc. 25, 2006 23:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
matrix70 írta:
Sziasztok!



Canon powershot a75-os gepem van. Allvanyt szeretnek venni hozza, a Soligor DT-310-esre gondoltam. Szerintetek nem tulzas-e egy ilyen allvany es kinek mi a velemenye rola?



elore is kosz

Nem


szomb. feb. 25, 2006 19:00
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Sziasztok!



Canon powershot a75-os gepem van. Allvanyt szeretnek venni hozza, a Soligor DT-310-esre gondoltam. Szerintetek nem tulzas-e egy ilyen allvany es kinek mi a velemenye rola?



elore is kosz


hétf. jan. 16, 2006 23:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
nyár van, megártott a sok miniszoknya látványa... :D


kedd jún. 28, 2005 16:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
pihent :)


kedd jún. 28, 2005 10:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Hali ander!
A hullámosat tulipán vagy szirom alakú napellenzőnek, ahogy nord is mondta. A napellenzők közül tulipán arra jó, hogy többet takar az objektív holtteréből is, nem csak körben, tehát egy kicsivel jobban árnyékol. Profiknak és sznoboknak kötelező darab. Persze a legbrutálisabb, ha valaki egy hama szirom ellenzőt vesz - csóró vagyok, de villogni akarok. :) Bocs, nem akartam senki lelkébe gázolni. A vékony/rövid ellenző falait ha megnézed, tompább szöget zárnak be egymással, mint a vastag/hosszú ellenző falai, ez azért van, mert az előbbi nagylátószögűre, az utóbbi inkább normálra vagy telére jó. Ami a "csóró" hamákat illeti, nekem egy ominózus extrémben vett gumi hamám van, szerintem teljesen jó. Apropó! Vannak még merev faló és gumis ellenzők, a merev ugye mechanikailag is védi a lencsét (na jó, csákánytól az sem), míg a gumisnak az az előnye a zoom obiknál, hogy nem kell leszedni, ha mégis belógna az obi látóterébe az ellenző, csak hátrahúzod és kész, ha meg az ellenző kell, akkor meg vissza a helyére. Csak aztán a két műveletet ne túl sokszor és ne túl gyorsan egymás után, mert még nagyon furcsán fognak rád nézni az emberek. Műveltebbeknek itt beugorhat az Egészséges erotika kefíres jelenete is... :D


kedd jún. 28, 2005 8:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
Láttam extrémben Hama telekör gumi ellenzőt valami ezer Ft-ért :)


kedd jún. 28, 2005 8:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 11:03
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Köszönöm :)


kedd jún. 28, 2005 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Erre nagyon könnyű válaszolni. :)
- az EW-78BII a 28-135 IS USM-hez jó
- az EW-60C kell a kitobihoz
- az LH-DC58 csak a PS Pro90 IS-hez való. :wink:

A "hullámos" napellenzőt tulipán formájúnak mondják.


kedd jún. 28, 2005 8:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 11:03
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Szabad még kérdeznem ? Melyik napelenző jobb egy 300D alapobihoz ? (és most előre is elnézést az amatőr fogalmazásért)

- amelyik hullámos: Canon EW-78BII
http://www.pictureline.com/product.php?id=3022

- vagy amelyik vékony teli kör: Canon EW-60C
http://www.pictureline.com/product.php?id=1269

- esetleg az amelyik vastag teli kör: Canon LH DC58
http://www.dooimagen.com/fichas/LH-DC58.html

Vagy esetleg keressek már Canon napellenzőt ? Esetleg egy pár ezer forintos Soligor-t ?


hétf. jún. 27, 2005 23:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1770
Tartózkodási hely: Az ország egyetlen, diadalíves városa
Hozzászólás 
Birdie [digicam] írta:
napellenző:
főként arra jó, hogy ne süssön rá a nap az obi frontlencséjére. ez ugyanis a legtöbb optikánál elég erőteljes kontrasztvesztést okoz.

Főleg a 28-135 IS USM-nél érzem kötelező darabnak. :wink:
Igaz, hogy kicsit nehezebb így a polár használata, de nem lehetetlen.


pén. jún. 24, 2005 8:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 11:03
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Köszönöm a gyors választ.


csüt. jún. 23, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 20:13
Hozzászólások: 1220
Tartózkodási hely: digitcam topik csakis... mi más? ;)
Hozzászólás 
napellenző:
főként arra jó, hogy ne süssön rá a nap az obi frontlencséjére. ez ugyanis a legtöbb optikánál elég erőteljes kontrasztvesztést okoz.
bár én nem vagyok híve a napellenzőnek, mert macerás, sok helyet foglal és kézzel bőven ki lehet váltani, ha kell.
képminőségen biztos nem ront, a gyári napellenzők úgy vannak kialakítva, hogy a legtöbbet árnyékoljanak, de ne lógjanak a képbe. aztán az utángyártottaknál ha nagyon durván gagyira sikerült, előfordulhat belógás, vagy lötyögés, de ez azért nem hiszem hogy jellemző lenne.

polárszűrővel együtt használat.
no igen ez egy jó kérdés. minden olyan optikánál, ami belső élességállítású, nyugodtan lehet használni, feltéve, hogy a polárnak nincs kis karja amivel forgatni kell és nem lóg be a napellenzőbe.
egyébként azoknál az optikáknál, amelyek elfordulnak élességállítás során elég macerás napellenzőt is használni, mert az is elfordul és ott már belógás következhet be (lásd EF-S alapobi).

állvány:
ez annak a kérdése, hogy mit akarsz rárakni.
egy 300d + kitobi párosításhoz végülis elég lehet. ha nagyobb obival dolgozol akkor már lehet gond a belengéssel.
ha rá tudsz szánni kb. 30e Ft-ot, nézz szét a Manfrotto kompakt állványai között, vannak egész jók fejjel együtt.
ha pedig tényleg profi cuccot akarsz akkor max 5-6 kg-ig a szokásosan beváltt 055Pro állvány és egy 3D vagy gömbfej párossal biztos elégedett leszel (kb 40-50e Ft-ból hozható ki)

nekem van egy Slik Compact Mini állványom, azzal is dolgoztam már 300D-n, persze nem volt egy leányálom (6e Ft volt). na ahhoz képest egy 10-15e Ft-os hama már nagy előrelépés.
persze a manfrottommal összevetve, hát igen :)

itt is előjön a szokásos kérdés:
ki mennyit tud, vagy akar költeni. olcsó cuccokat is lehet használni kis kompomisszumokkal, de a minőséget meg kell fizetni.

(megj.: soha nem gondoltam volna, hogy egyszer képes leszek 50e Ft-ot kiadni egy nyavajás állványra, de persze ez más helyzet, nekem ez munkaeszköz)


csüt. jún. 23, 2005 17:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 11:03
Hozzászólások: 31
Hozzászólás Napellenző és állvány - milyet és honnan ?
Sziasztok,

Remélem nem haragszotok meg, ha megint kérdéznék pár dolgot. A fényképezőgép a szokásos alapobis EOS 300D, és közben vettem egy SONY DCR HC90E-s videókamerát is.

Napellenzővel kapcsolatban kérdeznék:
- Jól tudom, hogy ez arra használható, hogy az obihoz csak a témáról érkező fénysugarak érjék el? Tehát pl. olyan helyen ahol sok üvegfelület és erős napsütés van, ott jól használható ?
- Ronthat-e az általános képminőségen, ha egész nap, minden helyzetben rajtahagyom az objektíven ? Ha igen, mikor érdemes levenni ?
- Rákérdeznék a márkára : van-e látható különbség egy pár ezer forintos Soligor és valamilyen márkásabb termék között ?
- Benne maradva a max 10 ezer forintos keretbe, hol és mit érdemes vásárolni ?
- Elég béna kérdés, de polárszürővel együtt is lehet használni?

Állvány téma. Rengeteg HAMA álványt lehet találni a boltokban, de az összes fórumon azt látom, hogy a HAMA szó leírása után mindenkit kiver a víz.
- Ennyire rossz lenne egy 6-10 ezer forint körüli állvány ? Nem csili vili videóklippet akarok csinálni, csak lesz egy olyan felhasználási terület, hogy kb. 3 órás interjút szeretnék lefilmezni.
- Van esetleg ebben az árkategóriában valamilyen jobb vétel ? Minium 160 centire "kihúzható" álványos megoldást keresek.
- Hol érdemes vásárolni ?
- Biztos, hogy ugyanerre az álványra "rácsavarozhatom" a digit fotógépet és a kamerát is ?

Más kérdésem egyenlőre nincsen :). Előre is köszönöm a válaszokat.


csüt. jún. 23, 2005 17:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség