Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:22



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
--== Moderálás - önkény vagy szükséges rossz? ==-- 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Köszönöm a választ!

Üdv!


kedd feb. 21, 2006 23:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
De most már tudjuk, hogy... :lol:


kedd feb. 21, 2006 22:23
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Szegény Sy... :)


kedd feb. 21, 2006 20:55
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én megPÜztem :D


kedd feb. 21, 2006 20:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem Nektek kéne inkább Sy-t megPÜ-zni? :)
De ha ti is úgy, én is úgy!
Sy, légy szíves engem is informálni!
Köszönöm!

Üdv!


kedd feb. 21, 2006 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Ha már Én nyitottam, és most Én kérdeztem, szép lenne, ha kimaradnék a szórásból! Tessék Engem is megPÜzni :D.


kedd feb. 21, 2006 18:53
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Én is!


kedd feb. 21, 2006 15:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Én kérnék egyet!


kedd feb. 21, 2006 15:02
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Nyilvánosan én sem írnék semmit, a fórumozó érdekében. Persze PÜ-ben meg lehet keresni :)


kedd feb. 21, 2006 15:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Esetleg :)

Szerintem go Kávézó totyik :) Mert kezd off lenni... (Vagy nem? :D)


kedd feb. 21, 2006 14:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Csak PÜben ;)


kedd feb. 21, 2006 13:59
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
djsms írta:
Peti93 írta:
Akkor ne nyilatkozz :) :)

Jó! :)


Na jó, nem jó... :D
Ha nem szabad, nem szabad, kész :D


kedd feb. 21, 2006 13:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Peti93 írta:
Akkor ne nyilatkozz :) :)

Jó! :)


kedd feb. 21, 2006 13:54
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Akkor ne nyilatkozz :) :)


kedd feb. 21, 2006 13:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Nem nyilatkozom :)


kedd feb. 21, 2006 13:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Az újraindított azonos nevű topicban eléggé egyértelmű utalások voltak a dolog okára.

Üdv!


kedd feb. 21, 2006 13:48
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Na az lenne csak a szép...


kedd feb. 21, 2006 13:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Pannon kérte?


kedd feb. 21, 2006 13:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Nos, miért is lett kiszedve a február 14-étől módosuló Pannon GSM szolgáltatásnevek :?: :roll:

Kérésre. Sajnos én többet nem mondhatok, talán majd Sy


kedd feb. 21, 2006 13:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Nos, miért is lett kiszedve a február 14-étől módosuló Pannon GSM szolgáltatásnevek :?: :roll:


szer. feb. 15, 2006 21:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Skori írta:
Ok. megértem amit írtál a te szempontodból jogos.
Mindenesetre tényleg nem jól jött le a dolog, olyan "ugyis enyém az utolsó szó" jellegü volt.

Viszont szerintem külön kellene választani, hogy moderátorként vagy vitapartnerként írsz.
- Ha vitapartnerként írsz le valamit egy témában, akkor ugyanott kellene a válaszra is lehetöséget adni.... (és esetleg csak akkor moderálni ha mindenképpen muszáj)
- Vagy mint moderátor lezárod a vitát, de akkor úgymond vitapartnerként szerintem "le kellett volna nyelni a békát", még akkor is ha nem értesz egyet. (tudom ez nehéz ügy)

További lehetöség mondjuk az erre vonatkozó összes! hozzászólást átrakni egy vezetéssel, vezetéstechnikával foglalkozó témába (az elektro csoporton belül, azért ide, mert az ide lágotató néhány ember vitatott meg pár dolgot)

Mégegy gondolat: ha egy témában vitapartnerként vagy jelen, akkor az adott téma moderálását ráhagyhatod egy másk moderátorra....

egyetértek, de szerintem ha pártállástól függetlenül olvassa valaki a vitát, akkor látszik, hogy nyitva hagytam a dolgot csak más helyre tereltem! Ha ezt valakú úgy akarja értelmezni, hogy de pedig enyém az utolsó szó akkor megteheti, de ez esetben szándékosan figyelmen kívül hagyja a mondandól egy részét. Tanulságot levontam az esetből, legközelebb nem hagyok félreérthető dolgot! :)


szer. jan. 18, 2006 18:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Vizsla írta:

Talán az jobb lenne, ha a Hírek Kft. oly módon foglalna állást az ügyben, ha felkérné az éppen háborgó céget, regelje be magát a fórumra, és védje meg Magát. A fórum továbbra is a felhasználók, és nem a Hírek Kft. véleményét tükrözik.

A lehetősége megvan a kis cégnek, de ez nem kötelezettség. Vagy nincs is rá ideje vagy nem is akar vele foglalkozni tökmindegy. Mivel róla törvényesen nem bizonyított dolgot állítanak jogában áll kérvényezni az információ törlését. Ha ezt az oldal üzemeltetője nem teszi meg, akkor azzal elismeri, hogy a leírt dolgokkal egyetért és innentől mehet peres útra a dolog. Ezzel egyébként teljes mértékben egyet is értek. Ha valamelyik nagy gsm szolgáltató megkeresné a Hírek kft-t, hogy szedje le az őt rágalmazó dolgokat feltételezem kiírt indok nélkül megtennék, mert nem ők állították és más miatt nem szeretnének pereskedni. Persze gondolom erre még nem nagyon volt példa, mert ezeket a multikat nem érdekli holmi fórum, ahol mindenféle emberek irogatnak mindenféléket. Egyszerűen jelentéktelen az így valóban elvesztett ügyfelek száma.
Pl tegyük fel úgy 300 ember látogatja napi szinten a mobil csoportot. Ha mind a 300 úgy dönt, hogy felmondja a szerződését az X GSM céggel, akkor az X GSM ez tudomásul veszi és ennyi. De ha ez a 300 ember egy olyan boltot akarna otthagyni, aminek a vevőköre alig 1000 ember már nagyon is harcolna a feltett infó leszedéséért, hiszen a vevőnek 30%-a már számottevő kiesés lenne.
Ezt csak azért írtam, hogy látszódjon miért kerülhet le egy-egy kishalos infó míg a nagyokat lehet kvázi cenzúrázatlanul becsmérelni


szer. jan. 18, 2006 18:50
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Vizsla írta:
És ezután meg Én forduljak panasszal a Hírek Kft.-hez, hogy milyen jogon szedi ki az ilyen típusú hozzászólásokat, amikor ez elősegíti, hogy az adott cég mást is megkárosítson?

Ezért van úgy megfogalmazva a szöveg, ahogy. A Hírek Kft-nek semmilyen kötelessége sincs megindokolni, hogy mit miért törölt. Ha például máról holnapra elveszted az írásjogod, mert a cégnél valaki úgy gondolta, hogy ennek így kell lennie, akkor nem tehetsz ellene semmit. Vagy mondjuk minden hozzászóláshoz automatikusan beilleszt egy intimbetét reklámot. Esetleg csak villogó fehér betűkkel jelenik meg az oldal, rózsaszín alapon. A szolgáltatás a cégé, és azt csinál vele, amit akar (persze a törvényi keretek között). Egy példán keresztül talán szemléletesebb lesz: úgy képzeld el, mintha én ingyen elvinnélek Bécsbe kocsival, de imádom a szelet, ezért csak tökig letekert ablakokkal mennénk. Te két dolgot tehetsz, vagy el sem jössz, vagy velem élvezed a huzatot 130-as tempónál is :)

Nyilvánvaló, hogy a Hírek Kft. a fentiek egyikét sem fogja megtenni (vagy legalábbis nem tartom valószínűnek :)), de a cégnek, mint egésznek "kényelmesebb" egy rendőrséggel, megveretéssel, irodafelgyújtással nem csak e-mailben, hanem telefonon is zaklató embert így leszerelni, mint magántestőrt fogadni, rendőrségen feljelentést tenni, ügyvédhez/bírósághoz járni stb. Persze ezt nyilvánvalóan már nem én ítélem meg, és azt sem tudom, hogy mi alapján döntik el, hogyan legyen, azért nem véletlenül vannak a cégnek ügyvédei :)

Egyébként hidd el, amikor rajtam múlik, és úgy ítélem meg, hogy semmilyen olyan dolog nem került leírásra, ami abban a formában ne kerülhetne nyilvánosság elé, akkor mindig meg is szoktam ezt írni a reklamáló cégnek (mármint az általad is említett lehetőséggel, miszerint "ő" is nyugodtan regisztrálhat és kifejtheti a véleményét). Éppen egy (két?) hete volt így egy elektro-csoportbeli topikkal kapcsolatban, és sikerült elsimítani az ügyet anélkül, hogy az eredeti hozzászólást bármilyen módon is csonkolni/moderálni kellett volna.


szer. jan. 18, 2006 17:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ok. megértem amit írtál a te szempontodból jogos.
Mindenesetre tényleg nem jól jött le a dolog, olyan "ugyis enyém az utolsó szó" jellegü volt.

Viszont szerintem külön kellene választani, hogy moderátorként vagy vitapartnerként írsz.
- Ha vitapartnerként írsz le valamit egy témában, akkor ugyanott kellene a válaszra is lehetöséget adni.... (és esetleg csak akkor moderálni ha mindenképpen muszáj)
- Vagy mint moderátor lezárod a vitát, de akkor úgymond vitapartnerként szerintem "le kellett volna nyelni a békát", még akkor is ha nem értesz egyet. (tudom ez nehéz ügy)

További lehetöség mondjuk az erre vonatkozó összes! hozzászólást átrakni egy vezetéssel, vezetéstechnikával foglalkozó témába (az elektro csoporton belül, azért ide, mert az ide lágotató néhány ember vitatott meg pár dolgot)

Mégegy gondolat: ha egy témában vitapartnerként vagy jelen, akkor az adott téma moderálását ráhagyhatod egy másk moderátorra....


szer. jan. 18, 2006 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Skori írta:
djsms: na ez aztán igazán inkorrekt volt.... leírod egy vitában a véleményed, ugyanúgy offolsz mint a többi vitatkozó, majd közlöd :fellebzésnek helye nincs mert különben csúnyán fogsz nézni.... A véleményedröl meg annyit: "átestél a ló másik oldalára" de nem is arra hanem ez már a ló harmadik oldala, de ennél részletesebben most nem fejtegetem, a végén még ki leszek moderálva az offolásért....


Félig jogos az észrevételed. A vitában leírtam a véleményemet, mert elötte nem volt alkalmam rá és mivel én voltam a "vádlott" illik rá reagálni. A vita zárásánk részemről nem az volt a célja, hogy enyém legyen az utolsó szó, hanem hogy az offolást fejezzük be. Pontosan ezért írtam, hogy privátban vagy egy másik offtopikban szívesen folytatom az eszmecserét!!!
Ha ez neked vagy másnak úgy jött le, hogy visszaéltem a moderátori lehetőségemmel úgy elnézést kérek, de úgy érzem mindent megtettem azért, hogy ez a gondolat ne is merülhessen fel! A vita ottani (!) zárását azért én mondtam ki, mert én vagyok a moderátor, akinek rendet kell tartania :)
Megjegyezném, hogy privátban azóta rendeztük a dolgokat Nóra Norbert fórumtárssal! :)


szer. jan. 18, 2006 12:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
De :D

Üdv!


hétf. jan. 16, 2006 18:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
McLaca írta:
Teljes topicot is szoktak zárni ill. törölni :)
Az most tök mindegy, lényeget érted, nem :D?


hétf. jan. 16, 2006 17:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Teljes topicot is szoktak zárni ill. törölni :)

Üdv!


hétf. jan. 16, 2006 17:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
McLaca írta:
Ez egy fórum, szabályzattal.
Ennyire nem kellene komolyan venni nekünk azt, ha kimoderálják egy véleményünket! (A kis cégeknek persze igen, mert számukra minden ügyfél ügyfél, és a rossz hír keltés nekik káros.)
Nézd meg azt is, hogyha bent maradna egy olyan HSZ, az adott cég mondjuk kettővel kevesebb embert károsít meg. A perköltségek viszont a fórum üzemeltetőjének súlyos összegekbe kerülnének. Az a két ember semmilyen szempontból nem járhat jól úgy, hogy egy harmadik fél jelentős kárt szenved.

Üdv!
Itt nem egy HSZ-ről van szó. Itt arról van szó, ha kiszedek egyet, akkor kiszedem a többit is.

Talán az jobb lenne, ha a Hírek Kft. oly módon foglalna állást az ügyben, ha felkérné az éppen háborgó céget, regelje be magát a fórumra, és védje meg Magát. A fórum továbbra is a felhasználók, és nem a Hírek Kft. véleményét tükrözik.


hétf. jan. 16, 2006 17:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez egy fórum, szabályzattal.
Ennyire nem kellene komolyan venni nekünk azt, ha kimoderálják egy véleményünket! (A kis cégeknek persze igen, mert számukra minden ügyfél ügyfél, és a rossz hír keltés nekik káros.)
Nézd meg azt is, hogyha bent maradna egy olyan HSZ, az adott cég mondjuk kettővel kevesebb embert károsít meg. A perköltségek viszont a fórum üzemeltetőjének súlyos összegekbe kerülnének. Az a két ember semmilyen szempontból nem járhat jól úgy, hogy egy harmadik fél jelentős kárt szenved.

Üdv!


hétf. jan. 16, 2006 16:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Sy írta:
Személy szerint én a kisboltokról szóló véleményeket is kint hagynám a fórumon, amíg azok kultúráltak és nem mocskolódó hangnemben íródnak, de volt, hogy a reklamáló "átnyúlt" felettem, és közvetlenül a cégvezetéssel balhézott (igaz, nem az elmúlt 1-2 évben). Ők meg nem akarnak ezzel vesződni, ezért jön az ukáz, hogy le kell venni. Ez van, jobb a békesség :-|
És ezután meg Én forduljak panasszal a Hírek Kft.-hez, hogy milyen jogon szedi ki az ilyen típusú hozzászólásokat, amikor ez elősegíti, hogy az adott cég mást is megkárosítson?


hétf. jan. 16, 2006 16:13
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Személy szerint én a kisboltokról szóló véleményeket is kint hagynám a fórumon, amíg azok kultúráltak és nem mocskolódó hangnemben íródnak, de volt, hogy a reklamáló "átnyúlt" felettem, és közvetlenül a cégvezetéssel balhézott (igaz, nem az elmúlt 1-2 évben). Ők meg nem akarnak ezzel vesződni, ezért jön az ukáz, hogy le kell venni. Ez van, jobb a békesség :-|


hétf. jan. 16, 2006 15:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Úgy emélkszem, erre volt már magyarázat, miszerint a nagy cégeket lehet, mert azokat úgyis mindenki mindenhol, és sem kapacitásuk, sem érdeklődésük nincs pl. a szolgáltatóknak arra, hogy mindenhonnan irtsák az ilyet (pl. peres úton), őket ezért szabad. De zugGSMbót csak egy van, kicsike, és neki erősen sértheti az érdekeit. Vagy valami hasonló :)

Üdv!


vas. jan. 15, 2006 23:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
McLaca írta:
Cégnév?
Van egy elég sok oldalt megélt, bizonyos M×××××× C××××××××××ld nevű céget erőteljesen alázó topic. Még nyitva van :)

Üdv!
Hát ez az, van vodagyalázó, t-comgyalázó, westel-, pannon gyalázó, de nem lehet zugGSMbótgyalázó?!


vas. jan. 15, 2006 22:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Cégnév?
Van egy elég sok oldalt megélt, bizonyos M×××××× C××××××××××ld nevű céget erőteljesen alázó topic. Még nyitva van :)

Üdv!


vas. jan. 15, 2006 22:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Sy írta:
De írok mást: valaki 15 helyen nyit ugyanarról topikot. Még az is lehet, hogy értelmes kérdést tett fel, de miért kellene tétlenül nézni, hogy valaki spammel, mint az állat? És még sorolhatnám, de azt hiszem, már teljesen egyértelmű a dolog :)
Az, hogy valami 15 helyen ugyanúgy szerepel, annál természetes, hogy 14-et törlök, hisz marad 1 példányban, s így továbbra is a fórum része marad.

Én azokkal az esetekkel nem vagyok kibékülve, ha egy adott topic arról szólna, hogy valamilyen céggel kapcsolatban negatív tényeket terjesztünk, s ekkor léptek közbe Ti, hogy addig maradhat a topic, amíg név nem hangzik el.

Vagy vegyük elő a Family Businesst. Az is maradhatott volna. Mobiltéma, Én írtam, nem a Hírek Kt., aki peidg kitette a webre úgy, hohy hozzáférjek, vessen Magára. Milyen jogon korlátozza azt, hogy Én mit írok egy másik cég fórumára?


vas. jan. 15, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Sy írta:
ami nem jelenti azt, hogy amíg az adott HSZ kint volt, az addig a Hírek Kft. véleményével megegyező álláspontot képvisel.
De nincs arra szükség, hogy kitöröljenek dolgokat, mivel a Hírek Kft. kijelentette, hogy az a felhasználók, és nem a Hírek Kft. véleményét tükrözik. Ez a paradox :wink:.

Még mindig nem értem, miért lenne ez az. Miért ne lenne szükség arra, hogy egy lefejezős videóból beillesztett képet kitöröljünk? Nem lenne jó dolog az, hogy pusztán azzal, hogy a Hírek Kft. közzéteszi a fenti szöveget, moderálatlanul hagyja a fórumot.

De írok mást: valaki 15 helyen nyit ugyanarról topikot. Még az is lehet, hogy értelmes kérdést tett fel, de miért kellene tétlenül nézni, hogy valaki spammel, mint az állat? És még sorolhatnám, de azt hiszem, már teljesen egyértelmű a dolog :)


vas. jan. 15, 2006 18:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Sy írta:
ami nem jelenti azt, hogy amíg az adott HSZ kint volt, az addig a Hírek Kft. véleményével megegyező álláspontot képvisel.
De nincs arra szükség, hogy kitöröljenek dolgokat, mivel a Hírek Kft. kijelentette, hogy az a felhasználók, és nem a Hírek Kft. véleményét tükrözik. Ez a paradox :wink:.


vas. jan. 15, 2006 13:27
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Semmi paradoxon nincs itt.

Azért van így leírva, mert a fórum hozzászólásai nem előzetes moderáció után kerülhetnek ki, hanem azonnal, amikor valaki az Elküld gombra kattint egy HSZ beírását követően. Nyilvánvalóan nem áll 40-50 ember ugrásra készen, hogy folyamatosan minden HSZ-t azonnal ellenőrizzen, így olyasmi is megjelenhet, ami a szolgáltató érdekeit sérti. A fentiek miatt ezt lehet, hogy csak órák vagy napok múlva veszi észre - ami nem jelenti azt, hogy amíg az adott HSZ kint volt, az addig a Hírek Kft. véleményével megegyező álláspontot képvisel.


vas. jan. 15, 2006 11:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 10:08
Hozzászólások: 7575
Hozzászólás 
Jó kérdés :roll:


vas. jan. 15, 2006 11:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Idézet:
Fontos tudnivaló
A fórumot üzemeltető Hírek Kft. (üzemeltető) mindennemű értesítés nélkül bármelyik hozzászólást, topikot kitörölheti, anélkül, hogy erről előzetesen tájékoztatást adna akár a topik gazdájának, akár a benne állást foglalóknak. Továbbá az üzemeltető a hozzászólások tartalmáért nem vállal felelősséget, azok az egyes felhasználók véleményét tükrözik.

A két mondat paradox, nem?
Ha a Hírek Kft. nem vállal felelősséget a felhasználók írásaiért, miért áll neki adott esetben szó nélkül törölni topicokat, hszokat, embereket?


vas. jan. 15, 2006 10:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
szerintem ezt a "vitát" le lehetne zárni, ami megtörtént az megtörtént, változtatni nem lehet rajta.


szer. dec. 07, 2005 14:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Persze, én sem így értettem.

Üdv!


kedd dec. 06, 2005 19:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen, de azért más egy iskola, és más egy fórum. Itt a közösségbomlasztás és flame is tiltott, tehát az ilyen megnyilvánulások is beleszámíthatnak egy írásjogmegvonásba.
Ugyanakkor találunk a nem kívánatos témák mellett bőven mást is, nem hiszem, hogy akkora teher elkerülni.

Üdv!


kedd dec. 06, 2005 18:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Hát igen. De most tulajdonképpen mi történt, mert nem találtam rá infót. Mi volt az ok, amiért a saját regisztrációját töröltette?


kedd dec. 06, 2005 18:27
Hozzászólás 
sutszi írta:
Engem nem érdekel, hogy milyen ember és hogy viselkedik.
Viszont ha legutóbbi panaszkodása igaz akkor az gáz.
Az rendbe van hogy őt politizálásért lenyomták egy napra...megérdemelte mert mi a túrónak polizitál valaki....értelmes sincs.
De ha más is ebbe a hibába esik akkor illendő az egyenlő elbírálás.


Az ügy kezdete ha jól emlékszem november 6-ra nyúlik vissza, amikor is őt és még 4 másik személyt (köztük engem is) 1 napra kitiltottak. Többek véleménye szerint is jogtalanul. Ráadásul az akkori vitában az egyik moderátor is részt vett, de ő nem figyelmeztetett egyikünket sem. Aztán jött Sy, aki egyetlen szó nélkül ötőnket 1 napra kivágott. Szóval 6230-nak ezért fáj az elbírálás módja, hozzáteszem nekem is, de én 1 hét után visszajöttem, Nutellamoly végleg lelépett, 7.-én meg is írta az indokait.
Az eset óta külön odafigyel arra hogy kivel hogy bánnaka moderátorok, illetve hogy vele milyen módon bánnak, beszélnek. Egyébként részben megértem, egyet értek vele, de voltak dolgok amiket túlzásba vitt.
November 7-től ebben a topicban és az Off topicban is folyt a harc, majdnem egy hétig. Ha érdekel, lapozz vissza egy kicsit, lehet hogy másként fogod látni a dolgokat.


kedd dec. 06, 2005 18:10
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Bazinagy flame volt, de nem is a legutóbbi eset miatt, hanem a korábbiak miatt lett szétcsapva a fórumon, mert ez már a sokadik utolsó utáni esély volt. Az egyenlő elbírálsát viszont akkor van értelme emlegetni, ha egyenlú súlyú kijelentések születtek. De az még nem politizálás, ha egy politikus nevével együtt említek meg egy kérdést, főleg, ha nem politikai tartalmú a kérdés. Kiforgatni pedig nem kell a kérdéseket. Mot ha azt mondom, hogy Friderikusz intézett 50 millióért mobil lehallgató szerkezetet, akkor nem politizálás, de ha Kövér nevét írom, akkor már az? Nem az a lényeg, politikus-e vagy sem, hanem az, hogy lehetséges-e ilyen kütyüt venni, vagy csúsztatás volt. Az eredeti kérdés is így szólt, és ekkor jött 6230, és fenekestül kiforgatta a kérdést, szándékosan félreértelmezve. Nem a lényegre, hanem egyetlen névre reagált.
Szerintem az egyenlő elbírálás megvolt, semmilyen szankció nem járt a kérdésért, mert nem volt benne semmi tiltott. Uff!

Üdv!


kedd dec. 06, 2005 17:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
sutszi írta:
... politizálásért lenyomták egy napra...


Volt ott valami más is, mert síma dumáért nem ültetnek le senkit. Nézz körül, azért látni-hallani egy-két példát. Pedig némelyik szöveg elég necces.


kedd dec. 06, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
McLaca írta:
... Nem irigylem, nem kis feladat lehet mindenáron mindenkivel szembeállni...
Üdv!


Milyen lehet a munkahelyén. Ott hogy bírják?


kedd dec. 06, 2005 15:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 9661
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Tényleg nem az! Én már csak tudom! :D :wink:


hétf. dec. 05, 2005 23:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség