Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:01



Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
mobiltelefon lehallgatás? 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 21, 2006 16:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
A BBC Webscape műsorán láttam hogy a szolgáltató képes a mobiltelefon mikrofonját aktiválni anélkül hogy a tulaj tudna róla (Hát ezt meg csak úgy beleépítették:) )

Ha nem tudnám azt hogy a kiváltságosok bár lehetőségük nyílna de úgy sem fognak belehallgatni üzletemberek beszélgetéseibe. még akkor sem ha esetleg másnap ezen információk tudatában milliókat kereshetnének a tőzsdén vagy egyéb tranzakciókon azt mondanám szerencsés fickók.


kedd márc. 21, 2006 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Ugyanakkor a mobil szolgaltatonak
kifejezett anyagi megtakaritasa
lehet a szokasaid megfigyelesebol.

Pl. eleg szuk keresztmetszet az
az adatcsatorna, ahol a hivasok
kezdemenyezese/fogadasa es a mobil
keszulek helyzetenek frissitese
tortenik.

Tulajdonkeppen ha belegondolsz
akkor nem vagy sokkal kulonb
egy kola automatanal, ugyanis
valoszinuleg az ejszaka es nappal
nagy reszet hasonlokeppen egy
GSM cellaban toltod :)))))


vas. márc. 19, 2006 12:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:

Remelem sok okossagot fognak belole
megtudni :))))


feltehetőleg. Mivel többnyire fórumosokkal vagy hölgyekkel beszélgetek.

mellesleg a gsm lehallgatás az elsősorban MH favortija. Én az internetest pártolom. Persze, az, mint tudjuk, nincs. Amik időként kiderülnek, azok sincsenek... :lol:

(Kánya-hegyi nato torony létesítését annakidején azzal indokolták, hogy onnan hallgatják majd jól le a keletebbre folyó GSM beszélgetéseket. De ez MH asztala)


vas. márc. 19, 2006 2:12
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Pedig nem nagy dolog elképzelni,hogy az egyszerre digitális vezetékes telefonra mobilról menõ beszélgetéseknek sehol nincs egy derékvastagságú kábelköteg beásva a betony alá.(amire az van írva,hogy:"pannon digitális-matáv analóg összekötõdrótok,szigorúan az analóg retro fíling,T86m és az egyszerû lehallgathatóság végett")


nem is ezt mondtam anno. De egy pcm trönk != gsm bitek. Ezt remélem te is belátod.


vas. márc. 19, 2006 2:09
Profil Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Gafly írta:
Nos ha naponta minimum ket orat beszelsz
akkor nemsokara a CIA villastargocaval
fogja a lehallgatasodrol szolo anyagokat
pakolaszni.

Remelem sok okossagot fognak belole
megtudni :))))

jesszus. Főiskolás koromban 250-280 órás ingyendumás számláim voltak. Ha most azt mind aktásították... ;)
De én azt sajnálom, akinek ezt mind végig kellene ismét hallgatni :D


vas. márc. 19, 2006 0:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Bocsanat, hibaztam: targoca -> targonca


szomb. márc. 18, 2006 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> (nekem ingyendumás voda kártyám van,
> úgyhogy naponta beszélek ennyit. )

Nos ha naponta minimum ket orat beszelsz
akkor nemsokara a CIA villastargocaval
fogja a lehallgatasodrol szolo anyagokat
pakolaszni.

Remelem sok okossagot fognak belole
megtudni :))))


szomb. márc. 18, 2006 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Bitpakolászás? Hagyjuk már ezt,azóta sem tudsz napirendre térni látom.
Pedig nem nagy dolog elképzelni,hogy az egyszerre digitális vezetékes telefonra mobilról menő beszélgetéseknek sehol nincs egy derékvastagságú kábelköteg beásva a betony alá.(amire az van írva,hogy:"pannon digitális-matáv analóg összekötődrótok,szigorúan az analóg retro fíling,T86m és az egyszerű lehallgathatóság végett")


szomb. márc. 18, 2006 19:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
(nekem ingyendumás voda kártyám van, úgyhogy naponta beszélek ennyit. )

MH-nak írtam, ő pontosan tudja hogy miért. (bitpakolászás)


szomb. márc. 18, 2006 1:31
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Én nem értem! Magyarázd el miért írtad ezt.
> Talán az a probléma, hogy a másik fél is hallotta,
> hogy lejár az egyenleged?

Az igazat megvallva ezt en sem ertettem.

Valoszinuleg dicsekedni akar hogy tobb mint
ket orat beszel holott meg meg elofizetese
sincs....

Azt nem kerdezzuk meg hogy mirol :)))

Egyebkent a szoveg bemondasok altalaban
(hirtelen nem jut eszembe kivetel) egy iranyba
mennek. Persze lehet hallani (halkabban a
masik iranybol is). Ha valakit ez zavar, vegyen
ISDN elofizetest es headsetet. Akkor csak
O fogja hallani ami csak neki valo....


pén. márc. 17, 2006 20:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
T68m írta:
MH:

"Kedden éjszaka sikerült egy kicsit több, mint 2 órás beszélgetést bonyolítanom. T dominóról hívtam t-comot, T-percekkel.
Egyszer csak közölte egy hang, hogy egyenlegem 15 másodperc után elfogy!
Persze a hívott fél is hallotta. Nem sokkal ez után meg is szakadtunk. "

Ugye érted?!

Én nem értem! Magyarázd el miért írtad ezt. Talán az a probléma, hogy a másik fél is hallotta, hogy lejár az egyenleged?


pén. márc. 17, 2006 19:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 7:04
Hozzászólások: 385
Tartózkodási hely: Saint S,Budap Est :D
Hozzászólás 
A Came mar reg poloskat epitett a telefonodba.


pén. márc. 17, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
> Egyszer csak közölte egy hang, hogy egyenlegem
> 15 másodperc után elfogy!

Es ez a bizonyitek arra hogy lehallgattak?

:))))


Mondtam én ilyet?


pén. márc. 17, 2006 10:11
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Egyszer csak közölte egy hang, hogy egyenlegem
> 15 másodperc után elfogy!

Es ez a bizonyitek arra hogy lehallgattak?

:))))


csüt. márc. 16, 2006 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MH:

"Kedden éjszaka sikerült egy kicsit több, mint 2 órás beszélgetést bonyolítanom. T dominóról hívtam t-comot, T-percekkel.
Egyszer csak közölte egy hang, hogy egyenlegem 15 másodperc után elfogy!
Persze a hívott fél is hallotta. Nem sokkal ez után meg is szakadtunk. "

Ugye érted?!


csüt. márc. 16, 2006 12:10
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 12:48
Hozzászólások: 150
Hozzászólás 
Az egész lehallgatósdi felől egyfelől nyugodt vagyok, másfelől nem.
éspedig:
egyfelől nyugodt vagyok, mert egy csomó szabvány nem publikus. Másfelől viszont nem, mert nem véletlenül.
egyfelől nyugodt vagyok, mert ha meg is van a szabvány, amatőr módszerekkel qva sok idő lekódolni/megtervezni egy ilyent. Másfelől viszont nem, mert akinek ez megéri, az háta mögött valszeg nem egy ember áll, hanem egy érdekcsoport.

egyfelől nyugodt vagyok, mert nehéz a GSM forgalmát kulcs nélkül lehallgatni.
Másfelől viszont nem, mert man-in-middle támadással a kulcs megszerezhető volt a COMP128V1 esetében. COMP128V2 esetén is valszeg ugyanez a helyzet (többen valószínűsítik, hogy az csak egy peccselt V1-es klón), V3 esetében már ez elviekben lehetetlen (AES kriptográfia alkalmazása és tsai). Persze ezt is fel lehet törni, csak idő kérdése.

üdv.


kedd márc. 14, 2006 17:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
3.Ha mégis "hallgatózunk",az nem olyan kapásból,hogy kiállok a hõsök terére és 200beszélgetést hallok azonnal.A kódolt streamot rögzíteni is lehet,sõt igen sok adatot lehet rögzíteni egyszerre,és gyakorlatilag végtelen idõ van a kulcs trükkös megszerzésére,vagy bruteforce visszafejtésére.
(ki gondolná,hogy azért lopják el a telefonját,mert vele "ellopják" amit az elmúlt fél évben beszélt pl?)


4.Ha én bekapcsolok egy saját kis "álhálózatot",akkor a telefon nem akar tõlem elváltani sehova,magyarfonról sem szokott hirtelen elváltani nyugatvégtelefonra.
5.Különben ez más módszerrel ugyanaz,mintha hallgatod a rádióban a zenét,én meg bekapcsolom a szomszédban a kalózadót,nálad meg nagy lészen a csend.Aztán beleszólok,hogy bu!,és te azt hallod,nem a mûsort.


1. akkor te, biztos ami biztos, az összes környező mobiltorony, össze frekvencián/időszeletén lévő kommunikációját rögzitenéd, hogyha meglesz majd a kulcs, akkor meglegyen mivel kommunikált a teló, mit kell majd visszafejteni? Biztos, hogy ez amatőr módszerekkel megoldható? :lol:

2. ha bekapcsolsz egy alhálózatot, akkor arra eleve nem megy át a teló, ha nem tudsz kommunikálni a közponottal is. De ha véletlenül nálad lesz, akkor abban a pillanatban cellát akar váltani, ahogy jobb lesz egy másik térereje.


kedd márc. 14, 2006 15:31
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
No,akkor megjött T68m,mehet a vita! Hátha lezs némi haszna,a szokástól eltérően.
1.fantáziáltam,teljesen más kapcsán.
2.leírtam itt is nemrég,most nem is foglalkozom ezzel,a DECT is elég kezdetnek

De lássuk mit találtál ki megint,és miért "nem jó":
3.Ha mégis "hallgatózunk",az nem olyan kapásból,hogy kiállok a hősök terére és 200beszélgetést hallok azonnal.A kódolt streamot rögzíteni is lehet,sőt igen sok adatot lehet rögzíteni egyszerre,és gyakorlatilag végtelen idő van a kulcs trükkös megszerzésére,vagy bruteforce visszafejtésére.
(ki gondolná,hogy azért lopják el a telefonját,mert vele "ellopják" amit az elmúlt fél évben beszélt pl?)
4.Ha én bekapcsolok egy saját kis "álhálózatot",akkor a telefon nem akar tőlem elváltani sehova,magyarfonról sem szokott hirtelen elváltani nyugatvégtelefonra.
5.Különben ez más módszerrel ugyanaz,mintha hallgatod a rádióban a zenét,én meg bekapcsolom a szomszédban a kalózadót,nálad meg nagy lészen a csend.Aztán beleszólok,hogy bu!,és te azt hallod,nem a műsort.
5.Lehallgatással nem lebukni vagy nem-lebukni kell..roppantul nem érdekli szolgáltatókat számos sulyos dolog...tegyük fel,hogy igazad van,és lenne némi anomália,amit észrevenne az operátor.Szerinted mi történne? NBH+NHH fekete autója azonnal óriási forgó antennával és fegyveres kommandóval szaladna elkapni a hallgatózókat?

Ugyan..lásd "azonos" simkártyák "ugrálása" és semmi következmény..meg sem kérdezik a kártya tulajdonosát,asszonyom,ez hogyan lehet,nem akar-e kártyát cserélni....vagy a csupa 0 imei-s telefon,mindig várnád,hogy cseng és beleszól egy szigorú hang..de sosem történik semmi..ehh:)


hétf. márc. 13, 2006 23:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ugyhogy kezdheted az elképzelt botrányt keverni..ha tudod :)
De ez pont olyan,mint a rádiós út lehallgatása a mobilnál..
Tegyük fel a következõt!:ha én összeraknék mondjuk ---200ezerbõl itt magamnak "csakazértis unalmamban" egy kütyüt legfeljebb hallgatnám mit beszél a szomszéd a mamájával,saját szórakozásomra..
Mert mi lenne,hogyha kihirdetném,sokak meggyõzõdése ellenére én csináltam ilyet mégis? Nem hinnének nekem,mutassam meg..
Sokaknak sokat érne ez a technika..
Szerinted utána meddig élnék...?
Mi lenne az egyszerûbb,ha én "eltünök" mint ahogy már mások is "nyomtalanul".. és a kütyü kerül ahova kerül,vagy egy hektó pénzt kifizetni nekem,esetleg nyilvánosan beismerni,hogy az egész gösömö egy kalap 0? Következmény:másnap tele lenének a kukák mobiltelefonnal,a szolgáltatók milliárdos veszteséget szenvednének..hehh
A világ nem olyan szépen és naivan mûködik mint az az átlagember szereti elképzelni magának.


mh, megint elszállt!

Annyiszor kértük már, hogy térj/lépj a tettek mezejére, és próbáld meg az éterből lehallgatni a mobilokat. Ez az ami nem fog menni! Az összes többi út (aksiba poloska, szoftvercsere, stb.) járható, ez nem.

Nem is azért, mert a kódolás olyan, amilyen. Hanem azért, mert ez egy frekvenciaugrásos adásmód. Amiben tökéletes vételnek kell lenni (és persze real time dekódolásnak), hogy szinkronban tudj maradni.
Mivel a tökéletes vétel nem garantálható, így biztos, hogy mit sem érne a lehallgató kütyüd.

A saját bázisos elméleted pedig a hand-overeken bukna meg, ha máson nem is. Ugyan miért is állna veled szóba a központ? De ha mégis, akkor mit csinálsz, ha a teló akar a jobb vétel miatt váltani? Nem engeded el? :lol:


hétf. márc. 13, 2006 23:28
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ugyhogy kezdheted az elképzelt botrányt keverni..ha tudod :)
De ez pont olyan,mint a rádiós út lehallgatása a mobilnál..
Tegyük fel a következőt!:ha én összeraknék mondjuk ---200ezerből itt magamnak "csakazértis unalmamban" egy kütyüt legfeljebb hallgatnám mit beszél a szomszéd a mamájával,saját szórakozásomra..
Mert mi lenne,hogyha kihirdetném,sokak meggyőződése ellenére én csináltam ilyet mégis? Nem hinnének nekem,mutassam meg..
Sokaknak sokat érne ez a technika..
Szerinted utána meddig élnék...?
Mi lenne az egyszerűbb,ha én "eltünök" mint ahogy már mások is "nyomtalanul".. és a kütyü kerül ahova kerül,vagy egy hektó pénzt kifizetni nekem,esetleg nyilvánosan beismerni,hogy az egész gösömö egy kalap 0? Következmény:másnap tele lenének a kukák mobiltelefonnal,a szolgáltatók milliárdos veszteséget szenvednének..hehh
A világ nem olyan szépen és naivan működik mint az az átlagember szereti elképzelni magának.


hétf. márc. 13, 2006 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ugyanmár ezt magad sem hiszed djsms,egy magyartelefonos főgórénak meddig tart az esti IP címeket összerendelni a telefonszámokkal,címekkel? Aranytálcán hozza be a csicska neki DVDre írva 5percen belül.
Namost ha ő egyben kiszolgálót,wbáruházat,anyámtudjamit is működtet,máris van egy listája potenciális vásárlókról,akiket pl telefonon hivogathat és rábeszélhet,nem-e érdekli adott termék..
Mindez teljesen nyiltan megy,mindeki tud róla,persze hivatalosan nem létezik,"ha kiderül legfeljebb letagadjuk"....
Nemrég beszélgettem egy főguruval,hogy engem ugyan nem hivogat a csodacégük,mert nincs benne semmiben a telefonszámom..mosolygott..
Az a szerződésen lévő tiltó rublika a kereskedelemben kapható telefonkönyv DVDkre vonatkozik..ő megtudja a számomat amint akarja,odaül a géphez és megnézi(rékeres a nevemre,még a híváslistám is megjelenik),vagy kiírja (iratja) magának DVDre a teljes adatbázist...hát ennyi!:)


hétf. márc. 13, 2006 21:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Sonar-X írta:
Na de ha a kiszolgálók is loggolják, hogy milyen ip-ről jönnek/jöttek a kérések a kör bezáródik.
A kérdés csak az, hogy ezt hogyan kezelik. Elvileg korrektül. (mert a többség nem tud róla, azt meg ,hogy mire lehet használni....)


Ez az egész topic olyan, hogy mindenki hozhat fel érveket pro és kontra és mindenkinek igaza van és mégse.

a kiszolgáló tudja, hogy milyen ip-ről látogattak oda. A szolgáltató tudja, hogy az adott ip kié. Viszont a kiszolgáló és a szolgáltató között nincs kapcsolat (kivéve ha belső rendszeren van a kiszolgáló is) így gyakorlatilag mindkét félnek vagy egy fél információja, amit a hajára kenhet, mert nem jó semmire :) Ha a két félinformációs beszélne egymással és ez kiderülne abból olyan csúnya adatvédelmi botrányt lehetne keverni, hogy ilyet többet senki sem merne tenni :)


hétf. márc. 13, 2006 20:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Off:
Motohacker.
Ezt elég szépen megfogalmaztad, és végre rávilágítottál picit "budapestiesen" amit én próbáltam mondani.
Még egy jelentős különbség te próbáltad indulatok nélkül előadni.
Az az alapvető baj, hogy engem a szüleim alapvetően a szeretetre, becsületre és tisztességre neveltek, és azt veszem észre hogy ebben a világban ez nem előny hanem szinte hátrány.
És ezt veszem észre a dolgozni akaró és szerető hivatásukért élő emberek hangulatán is. Elkeseredés, kilátástalanság, és reménytelenség, közben jönnek az új szabályok, a megszerezhetetlen zöldkártyák (szegény kis öreg ford 1.6 diesel motor ami megbontás nélkül eddig teljesített 450000kmert egymás után tízszer leszabályzásig forgatni, hát majd a szivem szakadt meg!), teljesíthetetlen uniós szabályok, mindenér fizessél, nem kell a szakember, nem kell a technikus, nem kell semmi csak multi multi és multi...javíthatatlan pocsék minőségű műszaki cikkek, beletervezett élettartam, préselt, pattintott, sajtolt dolgok...
A jövő generáció autóiban pld a BMW is ugy fogja bepattintani a műszerfalat a helyére, hogy egyszerűbb legyen a bontásakor a szétszerelése.
Állítólag a környezetvédelem miatt fontos ez, de szerintem lehetne arra figyelni másképp is és ezzel teszik elfogadhatóvá ezeket az egyszer használatos dolgokat, hogy lefaragnak a költségekből.
Kinek jó ez?
És jó e neki annyira mint amennyire nekünk rossz.Persze, hogy lehetne rosszabb is. De sokkal jobb is. Remélem hogy sokkal jobb lesz majd egyszer.

A hozzászólásom csak egy vélemény, ezzel nem kívántam megvádolni senkit és semmilyen céget, ha még is úgy tűnik akkor azért most, előre elnézést kérek, és ha szükséges töröltetem a hozzászólást.

On

üdv
andrás


hétf. márc. 13, 2006 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ezt a figyelősdit sokan odavissza eltúlozzák.
Magukból kikelve hörögnek,hogy mit "nem lehet" sőt "lehetetlen" az ő szent meggyőződésük szerint megoldani..aztán jön három 16éves kiscsávó és megoldja...(ld DRM,DVD másolásvédelem,stb)
Az emberek másik része csak legyint mindere,úgyis birka vagyok a nyájban a pásztor szemmeltart,ha akarom ha nem..
A harmadik csoportnak fogalma nincs semmiről,sosem gondolkodik ezekről..azért jók az ilyen témák és topicok hogy ők is "felébredjenek" végre.
Az un "nyugati civilizáció",de egyáltalán az egész technikai civilizáció sőt az egész emberiség sorsát nagyban befolyásolja és meghatározza ez a téma a következő évszázadokban...ezzel így igazából pont azok vannak a legkevésbé tisztában akik jelenleg az emberiséget különböző szinteken irányítani hivatottak...
200-300éves reflexeket rendszereket próbálunk máig szertartásosan erőltetni..alapvető mindannyiunk sorsát komolyan érintő kérdésekben képtelenek vagyunk dűlőre jutni..pl a szellemi tulajdon és társai körül..
pedig ezek fontos dolgok,sőt a legfontosabbak közé tartoznak.
A cybertér és cyber-technológia nagyon sokféleképp és sok irányba megváltoztathatja az életünket..a változás részben pozitív részben negatív már most is,pedig még csak egy folyamat elején tartunk.
De mindennél fontosabb (már csak az egyes emberek áttételes döntésén alapuló demokráciának nevezett világrend miatt is),hogy bizonyos szinten mindekinek legyen valami fogalma ezekről dolgokról,meglegyenek az alapvető technikai ismeretei,és minél több szó essen a mindekori lehetőségekről támadásokról és védekezésről.
Ha úgytetszik ,vehetjük úgy is,ez a modern kor "hadtudománya".Annó az emberek kövekből épített falakról dobáltak egymásra tüzet és forró levest napi rendszerességgel,most az információ megszerzése,megtartása,értelmezése és összegűjtése az új feladat.Akinek erről fogalma nincs,az legfeljebb az új kor jobbágya lehet,aki az ekét tolja,de "dicső harcos" semmiképp sem.


hétf. márc. 13, 2006 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
Azért szerintem nincs olyan túl túl messze ez a "mindig midnehol mindekit figyelünk", és ha nem teszünk ellene legalább mi akik esetleg tudunk, akkor bármilyen messzire is elmehetnek, lásd nsa-s ügy.
Ők majd szépen jönnek hogy "így sajnáljuk úgy hibát követtünk el", nyomatják a szabványszöveget, de őket soha nem fogja senki megszorongatni. DE egy átlagember étolajat tankol az autójába az egy nagyon súlyos vétség és súlyosan meg kell torolni. Értitek a párhuzamot...
A topikot azért hoztam létre, mert érdekeltek a mobiltelefon-lehallgatás és körülményei, SOHA NEM ÁLLT SZÁNDÉKOMBAN MÁS MOBILTELEFONJÁT LEHALLGATNI. Ezt Motohacker és még jópáran felismerték, jópáran viszont nem. Nekik írtam ezt itt feljebb le, egyértelműen. Nem szeretném hogy engem lehallgassanak, ha a Pistike receptjeit diktálom, ha nem.
Nem is szeretném tovább offolni a saját topikomat, én a kérdéseimre köszönöm megkaptam a választ.

üdv
andrás


hétf. márc. 13, 2006 14:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
djsms írta:
Sonar-X írta:
djsms írta:
Mint internet szolgáltató mondom, hogy ez így nem igaz! Folyamatos "lehallgatás" nincs, de szolgáltatói oldalról bizonyos dolgokat (de közel sem mindent!!!!!!!) naplózni kell, valamint biztosítani kell az NHH számára, hogy igény esetén (tehát nem állandóan) bele tudjanak "hallgatni" valaki forgalmába.

Tehát mégis csak elismered, hogy van megfigyelés.

Szó szoros értelemben igen, de a helyzet nem fekete vagy fehér.
Szolgáltatói oldalról naplózni kell a mail forgalmat, de csak a címzést! Ezt pillanatnyilag azt hiszem 3 évig kell õrizni, majd ezután kötelezõen meg kell semmisíteni. Naplózni kell még, hogy melyik ügyfél milyen IP címet használ, de azt már nem, hogy milyen oldalakat néz meg. Erre ugyan lehetõsége van a szolgáltatónak, de azt tilos külsõ cégnek vagy magánszemélynek továbbadnia, kizárólag a rendszer üzemeltetése céljából használható fel belsõleg és kizárólag anoním módon. ...


Na de ha a kiszolgálók is loggolják, hogy milyen ip-ről jönnek/jöttek a kérések a kör bezáródik.
A kérdés csak az, hogy ezt hogyan kezelik. Elvileg korrektül. (mert a többség nem tud róla, azt meg ,hogy mire lehet használni....)


Ez az egész topic olyan, hogy mindenki hozhat fel érveket pro és kontra és mindenkinek igaza van és mégse.


hétf. márc. 13, 2006 13:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
jogos, szétdobom a témát a szoftver rovatba. Ott folytassuk


vas. márc. 12, 2006 21:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
MH, azért némi köze van az internetnek a gsm-hez, mert mindkettő kommunikációs csatorna voltaképp. Sőt, tulajdonképp mindkettő használható a másikra is ;) Sőt, a gsm igen gyakran használja az internetet is!
De viccet félretéve azért vannak közös vonások bőven


vas. márc. 12, 2006 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Igazából kár idekeverni az internetesdit,itt teljesen másról van szó,mint a mobilnál.
Ha "bűnös tartalmat" töltögetsz valahova,nyilván valami célod van ezzel,pl mások számára próbálod elérhetővé tenni.Ha így teszel,az már nyilvánosság..a nyilvánosságba pedig (még ha egyfajta zárt kör is a cél) beletartozik,tartozhat majd valaki,akinek érdeke,hogy a hatalomnak besugja ezt,vagy maga is a hatalom embere,innentől jön a hagyományos megfigyelés,ki töltöget ide,honnan,mikor,mit,és megbuksz.
Az internetet ugyanúgy "tallózza" a rendőrség,az FBi,a titkosszolgálatok és mindeki,akinek ebben érdeke van.Csak ők emberek és techniaki eszközök garmadáját tudják arra ráállítani,hogy megtalálják a "kényes" témákat.
Nem véletlen,hogy a net "nyílt" felülete manapság egyre inkább reklám és szemét,semmi olyan nincs kint,ami valahol pénzért kapható infó,vagy más "hasonló módon" hasznos,hiszen az jogellenes és leszedik.(szedetik)
Oké,X kis csíra programhoz,(amit magam is megoldok) még lehet cracket találni,de kb ennyi.
Adóforintok (dollárok,eurók) millióit és milliárdjait költik erre,hogy a netet "kordában tartsák"..ez is egyfajta cenzúra,és rendőrség-rendőrzés..csak másféle.
Egyenlőre még korlátozottak az erőforrások,a mindig mindekit figyelünk korszak messze van.
Jogilag nem lehet erős titkosírást használni,a gyakorlatban ez a megoldás,PGPzni kell ha valaki nem akarja,hogy olvassák a cuccát,és passz.
Igen,a NSA azt is kinyitja bruteforce,de csak ha érdeke van benne,mert tudja,hogy ilyen és ilyen fontos dolog van benne.Pistike receptjeire nem tudnak és akarnak 1000nyi szuperszámítógép gépórát áldozni..azt viszont aktívan próbálják elérni,hogy ne erős és nyílt titkosításokat,hanem zárt és könnyen kinyitható (kiskapus) módszereket használjon a polgár a kommunikációra.
A PGP szerzőjét is bebörtönözték..de végül csak nem tudtak a demokráciára csomót kötni és el kellett engedniük.Azóta pl ha PGP disk alatt vannak az adataid,magyar hatóságoknak 0esély hozzáférni.Vagy kiverik(pszicho terrorizálják) belőled a kulcsot,vagy "megkérik" a nemzetközi csatornákon át az NSA-t,ha oylan fontos az ügy,más mód PGPs cuccot kinyitni jelenleg nincs.NHH csak szeretne akkora számítógépet amivel egy élet alatt kiynitható a PGP..:)

Persze itt is van a másik út,a telepített megfigyelés,a süti lopás és más közkedvelt ovis módszerek is erre épülnek,egy másik "hackeresebb" megközelítése a témának(kb a mobiltelefon bepoloskázásának felel meg)

Mivel itt magunk vagyunk elektrón,zárt körben :) :) "elárulom" évtizednél is régebben csináltam olyan billentyűzetet(kb első PIC amint elérhető volt emberi áron),amire kicserélve "gyanutlan mariska" billentyűjét,mindent megjegyzett amit írt.A setup jelszót is,ha arra indult a gépe :) A géphez semmi köze,akár újra is telepítheti,a "figyelés" marad :)

Vagy az a "közkedvelt" régi módszer amikor egy nagy céghez úgy törnek be,hogy elmennek dolgozni a takarító céghez ami az irodáit takarítja..valamelyik titkárnő biztos felírta egy cetlire a hálózati jelszót,hogy el ne felejtse..voilá,már van is egy "account"juk amiről el lehet indulni.


vas. márc. 12, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 02, 2006 13:50
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: otthon
Hozzászólás 
http://www.nol.hu/cikk/389311/
még egy link


vas. márc. 12, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 02, 2006 13:50
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: otthon
Hozzászólás 
http://www.sg.hu/cikkek/41697
remélem müködik a link
ebböl olvasva akadtam a cookek figyelésére szerintem van benne valami


vas. márc. 12, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Sonar-X írta:
djsms írta:
Mint internet szolgáltató mondom, hogy ez így nem igaz! Folyamatos "lehallgatás" nincs, de szolgáltatói oldalról bizonyos dolgokat (de közel sem mindent!!!!!!!) naplózni kell, valamint biztosítani kell az NHH számára, hogy igény esetén (tehát nem állandóan) bele tudjanak "hallgatni" valaki forgalmába.

Tehát mégis csak elismered, hogy van megfigyelés.

Szó szoros értelemben igen, de a helyzet nem fekete vagy fehér.
Szolgáltatói oldalról naplózni kell a mail forgalmat, de csak a címzést! Ezt pillanatnyilag azt hiszem 3 évig kell őrizni, majd ezután kötelezően meg kell semmisíteni. Naplózni kell még, hogy melyik ügyfél milyen IP címet használ, de azt már nem, hogy milyen oldalakat néz meg. Erre ugyan lehetősége van a szolgáltatónak, de azt tilos külső cégnek vagy magánszemélynek továbbadnia, kizárólag a rendszer üzemeltetése céljából használható fel belsőleg és kizárólag anoním módon. Tehát ha a rendőrség vagy az NHH megkeresne minket, vagy más szolgáltatót, hogy xy t időben milyen címet nézett, akkor azt tudnánk válaszolni, hogy nincs rendelkezésre álló adat. De ha úgy kérdeznek, hogy t időben z címről melyik előfizető netezett, azt meg tudjuk mondani. Kicsit bonyolultabb a helyzet natolás esetén, mert ilyenkor ugyebár "kifelé" csak egy cím látszik, ezért a hatóság nem tudja megkérdezni, hogy melyik felhasználó volt az. Ezért lehet bátrabb, aki natolós rendszer mögül kalózkodik :) Az otthoni router natolása nem alkalmas rejtőzködésre!!! Persze ha a hatóságnak megalapozott gyanuja van, akkor kötelező lehetőséget biztosítani az adott ügyfél "lehallgatására".
Összegezve alapból történik minimális naplózás, de ez a hatóság számára csak tájékoztató jellegű adat, semmiképp nem bizonyíték erejű, hiszen a szolgáltató nem tudja személyhez kötni a nethasználatot, pusztán az előfizetőt tudja megnevezni. Ahhoz, hogy a szolgáltató minimális naplója bizonyíték erejű lehessen egy rakás egyéb feltételnek is teljesülnie kell, amit a rendőrségnek külön bizonyítani kell, de ehhez meg a szolgáltatónak semmi köze :)
Szóval ne tessék aggódni, nem a szolgáltató fog lebuktatni, ha gyerekpornót töltögetsz valahova :)

Mobil szemszögből nem tudom mi a pontos helyzet, de ehhez hasonló lehet. Az összes beszélgetés rögzítése biztosan nem történik meg, hiszen ez esetben szükségtelen lenne a lehallgató készülék is. Gondolom itt is csak a forgalmat naplózzák, a tartalmat nem. SMS esetében is elméletileg ez a helyzet, bár technikailag ezt könnyebb lenne tartalommal együtt naplózni. Viszont ha naplózzák akkor sem olvassa el mindet valaki, mert még kicsiny hazánknak is akkora napi forgalma van, hogy egész ezredeket kellene ilyen céllal foglalkoztatni. Annyira meg nem rossz a helyzet, hogy erre szükség legyen. Pláne hogy virágnyelven is lehet sms-t írni, amiből aztán kizárt, hogy valaki megfogjon egy tettest. Ezt kipróbáltam már poénból, mert küldtem pár sms-t, hogy fel fogom robbantani házi készítésű bombával ezt és azt. Azóta sem kerestek meg :)


vas. márc. 12, 2006 20:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A zavaráshoz:nagyon egyszerű sajnos a GSMet zavarni,lehet pici "jammer"eket építeni,de még hatásosabb(és olcsóbb,egyszerűbb) egy öreg telefont "kifordítani" megfelelő hozzáértéssel.Mivel így a telefon a "lejövő" frekvenciákon próbál adni,elnyomja a bázisállomások jelét néhányszor 10-100-1000 méteres körzetben,garantáltan lehetetlenné téve minden telefon működését.


vas. márc. 12, 2006 19:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Létezik-e mini "GSM központ" "egy dobozban"? Bárki számára elérhetően,elérhető áron?

http://www.alibaba.com/catalog/11193873 ... _4_8_.html

gyanítom,hogy igen....
..de majd az okosok kijavítanak,hol tévedek..:)


vas. márc. 12, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> ugy látom a cookiek alapján azonositanak,ill benéznek (lapjainkba)

Ez kifejtened bovebben?
Jesszus, meglattak a kukimat :))))


vas. márc. 12, 2006 19:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
SziAZoli :))

> 1.:Sokak szerint használnak kis "bázisállomást ?" ahová a szűk
> környék mobiljai bejelentkeznek, így a normális hálózathoz
> nem tudnak csatlakozni, hívást indítani..

Ezt igy nem hiszem.

> 2.:Mások szerint nagyon egyszerű zavarni, és így
> meghiusítani a kapcsolatfelvételt..

Ezt igy elhiszem.


vas. márc. 12, 2006 19:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
gravir írta:
...zavarni úgy lehet, -szerintem- hogy egy erős adóval elnyomod a jelét.
Ez nem túl bonyolult és házilag is megoldható.


Ha léteznek ilyen kütyük azok mekkora távolságig működnek?
10-15 vagy 100m-ben mérhető?

Idézet:
söt még tanitható távirányitó kis bütykölésével meg is tudja keresni a kocsi riasztó frekijét!
a tolvajnak az a jó amikor a riasztó közponi zárra van szerelve!két legyet üt egy csapásra.és ha fel van tüntetve a riasztó rendszere az autóüvegen az csak segit a tolvajnak
még az ultraibolyasugaras gravirozás teszi a hatást,csak az drága.
de ha kell nekik a kocsi,kiszednek az autóból a piros lámpánál!
de ez már nagy értéküre vonatkozik


Kösz, ezek ellen megvan az ellenszer, a kérdés a GSM átvitel blokkolására vonatkozott. A 10m -t arra értetted?

Az antenna pedig általában a telefonon van... de mindenképp az autón belül.

Köszi mindenkinek a válaszokat!


vas. márc. 12, 2006 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
sokkal egyszerűbb dolog is van: baltával megtámadod az antennáját a készüléknek, onnan többet egy gramm jel nem jön ki és kész.

Ha a baltás dolog túl furva, akkor egyszerűen rövidre zárod vagy leárnyékolod az antennáját.


vas. márc. 12, 2006 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 02, 2006 13:50
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: otthon
Hozzászólás 
Azoli

10 méterre tuti hogy tudják zavarni a kocsi adóját
söt még tanitható távirányitó kis bütykölésével meg is tudja keresni a kocsi riasztó frekijét!
a tolvajnak az a jó amikor a riasztó közponi zárra van szerelve!két legyet üt egy csapásra.és ha fel van tüntetve a riasztó rendszere az autóüvegen az csak segit a tolvajnak
még az ultraibolyasugaras gravirozás teszi a hatást,csak az drága.
de ha kell nekik a kocsi,kiszednek az autóból a piros lámpánál!
de ez már nagy értéküre vonatkozik

ezeket a tippeket a tolvaj irta le az egyik hozzászólásban csak irtam belöle pár sort.
mert

ez is off


vas. márc. 12, 2006 12:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A kis bázisállomás urban legend, zavarni úgy lehet, -szerintem- hogy egy erős adóval elnyomod a jelét.
Ez nem túl bonyolult és házilag is megoldható.


vas. márc. 12, 2006 11:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Sziasztok!

Azt hiszem ebbe a témába talán belefér a kérdésem.

Sok GSM riasztót szerelünk autókba, és gyakran felmerül a kérdés hogy ez ellen az autótolvajnak meg lehet-e a megfelelő felszerelése..
1.:Sokak szerint használnak kis "bázisállomást ?" ahová a szűk környék mobiljai bejelentkeznek, így a normális hálózathoz nem tudnak csatlakozni, hívást indítani..
2.:Mások szerint nagyon egyszerű zavarni, és így meghiusítani a kapcsolatfelvételt..

Mennyi igaz ebből, ha működik, milyen hatótávolságon belül? Utóbbi kérdés azért, mert a műhelyemet is szeretném így védeni, és érdekel h. nőne-e a biztonság, ha az épülettől 30-50m-re lenne a telefon...
Előre is köszi, és bocs ha nagyon OFF voltam.


vas. márc. 12, 2006 11:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 02, 2006 13:50
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: otthon
Hozzászólás 
ugy látom a cookiek alapján azonositanak,ill benéznek (lapjainkba)
szerintetek megoldás ha minden nap törölném ezeket?

a mobilnál meg együtt kell élnünk azzal a tudattal hogy bármikor lehalgathatnak
szerintetek nem lehetne egy olyan megoldást kiépiteni mint amilyen a parabola antenna csatornáinak kódolásánál használnak,csak itt a hangra terjedne a hangsúly

bár ez sem igazán jó

egy olyan programot kellene irni a telefonra amelly egyböl jelezné hogyha lehalgatás van folyamatban,
nem hinném hogy a mai technikával ez nem megoldható!!

de még azt is elhiszem hogy a telefontársaságokkal aláiratnak a hatóságok egy olyan papirt amellyben leirják fehéren-feketén hogy "hozzájárulunk az ügyfeleink telefonos nyomonkövetéséhez,és esetleges ellene való felhasználásához"ÁLLAM ÉRDEKBÖL
mert lehet hogy csak igy engedik öket üzemeltetni.

de lehet hogy csak én gondolom igy

azt viszont megértem és elfogadom hogyha egy terrorista elrabol egy gyereket,
váltságdijjat kér érte és telefonon közli a családdal az esetleges feltételeket
és e telefonnak a nyomonkövetése helytálló!!!
ez kell!!!ez szerintem normális!!

de az is lehet hogy nem biznak az emberekben és saját védelmük érdekében legálisan lehalgathatnak minket!!!!!!
akármiröl is essen szó

mondjuk az az igazság hogy elég "zsivány"világban élünk :cry:


vas. márc. 12, 2006 6:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
djsms írta:
Mint internet szolgáltató mondom, hogy ez így nem igaz! Folyamatos "lehallgatás" nincs, de szolgáltatói oldalról bizonyos dolgokat (de közel sem mindent!!!!!!!) naplózni kell, valamint biztosítani kell az NHH számára, hogy igény esetén (tehát nem állandóan) bele tudjanak "hallgatni" valaki forgalmába.

Tehát mégis csak elismered, hogy van megfigyelés.

Sok ilyen topicot olvastam már. És szerény véleményem szerint egyre inkább hozzá kell majd szokni, hogy mindenkit megfognak figyelni.
Kezdik kiépíteni a városokba a térfigyelő szolgálatokat, meg ugye ottvannak a webcamerák, azok is szépen mutatnak mindenkit. Mi meg mosolygunk bele. Mi lesz ennek a vége. :cry:
Ja akinek még van egy kis üldözési mániája az keressen rá a gugliba
"nsa" szóra. Sok érdekes hirt talál. (magyart is.)


vas. márc. 12, 2006 1:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Kérdés,tudunk-e működő telefont építeni teljesen házilag...


N E M.

Ezek olyan dolgok, amik házilag nem megoldhatók, sem eszköz, sem műszer, sem szerszám, sem alkatrész nincs hozzá. A hsz-ommal ezt akartam érzékeltetni, ennyi.
Mellesleg igazad van, az A5-ös algoritmust visszafejteni csak olyan 3-4 hét :D


szomb. márc. 11, 2006 22:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem akarok én semmit "feltörni" már mások megtették helyettem,előttem.
Házilag is megtehető-e..erről beszélgetünk.Szerintem egy tiszta off mellékcsapás volt idekeverni a profi gyári bázist,és egyebeket.
Kérdés,tudunk-e működő telefont építeni teljesen házilag,illetve mucsaalsópusztaszántón ahol nincs térerő,tudunk-e egy olyan kütyüt építeni,bekapcsolni,ami megvalósítja a helyi hálózatot sajátmaga(aféle gsm kisközpontként,emulálja a HLR-t,VLR-t ,stb).Ha mindez megy,(itt pedig az akadály csak tudásbeli,de nem igazán pénz vagy technológia kérdése),akkor megoldottunk a GSM-et odavissza házilag,beékelődő támadással simán hallgathatunk is akárkit.Az A5/1 sokkal gyengébb mint az RSA.


szomb. márc. 11, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
MotoHacker!

Ha a mobiltelefonrendszert akarod feltörni (akarom mondani segíteni az operátoroknak a biztonsági lyuk feltárásában), akkor és csakis akkor kell ez a megoldás. Sokkal egyszerűbb bepoloskázni a célszemély vasát.

kis info:
A 64 bites RSA kulcson dolgozott 400 csúcsgép fél évig, Japánban.

azóta 128 bites lett a kulcs.

A GSM nem kifejezetten RSA kulcsot használ, de ugyanolyan bonyolult


a kódolás egyébkét így megy:

IMSI -> Ki kulcs + RANDOM generátor -> SRES
Ki kulcs + RANDOM gengerátor -> Kc kulcs
RANDOM out

Bitsebesség: 114 bit/burst (kb 20 kb/s)

A Ki kulcsot sem a SIM ből, sem máshonnan kiszedni nem lehet, mert a SIM kártya elpusztítja saját magát.

Bázisállomás áttolja a vasnak a véletlengenerátor értéket (aminek "köze van" a hiperkeret Frame ID jéhez), majd SRES-t, és ha egyezik, akkor a Kc kulcsot. Ezt követően a dedikált csatornákon leegyeztetődik a jogosultság, és az egyéb dolgok (pl location update, átirányítás, satöbbi). Ez egy tök nyilvános dolog, most semmi titkosat nem mondtam.

Azért kell a bázisállomás, mert _kell_ az összeköttetés például bekapcsolás esetén az MSC (mobil kapcsolóközpont) (VLR, HLR -> mindenféle adatbázis: IMSI, IMEI, stb...) és a vas között közvetlenül.

így célszerű akár a kimeneti primer PCM trönkök időréseit nézegetni, vagy konferenciaáramkört felépíteni.

kb ezért...
szerk: 1 bázisállomás dolgozik 40 vivővel. Vivőnként általában 6-7-8 (BCH vivő, stb) időrés, de ha valami nagyobb dolog kell, akkor 5-6 időrést is lefoglalhat egy vas (HSCSD). Ráadásul ez csak egy elméleti frekvenciaszám, a valóság sokkal kevesebb, mert van szomszéd cella is a világon, meg zavar is...

Tehát kell ismerni az éppen aktuális cellastruktúrát.

Tehát egy bázisállomás kb 80 vasat tud kiszolgálni, de ez sok mindentől függ
ahoj


szomb. márc. 11, 2006 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tudnám a lehallgatáshoz miért kellene egy komplett bázisállomás....??
Az alapvető tévedés itt van!!
Autóba való bázisállomás építése nem kerül 40-50millióba..nem 200telefont akarunk kiszolgálni,csak egyet megtrükközni.
De nincs erre a beékelődő trükkre szükség ha hozzáférünk az illető simkártyájához és kiszedjük belőle a kulcsot(KI),illetve ha az elfogott adatfolyamot tároljuk,majd Xidő alatt a rendelkezésre álló teljesítménytől függően (ami persze megintcsak a pénzen múlik!) egyszerűen brute-force módszerrel megfejtjük a kulcsot.


szomb. márc. 11, 2006 19:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
Ennél sokkal egyszerűbb a dolog:

Kell egy autóba építhető mobiltelefon bázisállomás, meg kell oldani hogy a szolgáltatón belüli frekikkel ne zavarják egymást, a célszemély közelében kell lenni, hogy a vasa a kocsihoz csatlakozzon, így hozzáfér a rádiós út titkosítókulcsához, és egy konferenciabeszélgetést lehet kezdeményezni. Természetesen a lehallgató nem szól bele :D

Ezt úgy 40-50 millió forintból meg lehet csinálni, de ha magánember vagy, nem adnak el neked bázisállomást, pláne nem autóba építhetőt :D

(csak úgy érdekességképpen: egy átlagos bázisállomás teljesítmányfelvétele olyan 1-2 kW, és nem indul el a BSC (bázisállomásvezérlő központ) engedélye nélkül.)

Vasat lehallgatni felejtős dolog a rádiós úton, elméletileg lehetséges, de gyakorlatilag is határt súrol. Ez már nem az a sufnituning szint...

ahoj


szomb. márc. 11, 2006 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
> Definiálnád az "amatőr módszereket"? Ha valakinek van 50-80-100-200-> 500 milliója erre a célra,hogy másokat halgasson,ő már nem amatőr?

Nem hiszem, hogy a "mezei" amatőrök ekkora pénzeket heccelnének a szóban forgó dologra. Arra céloztam, nehogy azt higgye bárki is, hogy majd össeforrasztunk egy PIC-et meg két diódát és csinálunk egy "tutifrankó hiper-szuper" GSM lehallgatót. Még akkor is, ha valaki azt hallotta egy biztos forrásból, hogy a sógor unokabáttya ismer egy mukit, aki látott egy olyat, akinek sikerült.

> És ha mégsem "kell hozzá ekkora doboz",akkor mi van?

Mondta valaki, hogy ekkora doboz kell hozzá?

> Láttad már ennek a "doboznak" a kapcsolási rajzát,és a benne futó
> összes firmware listáját?

Na, szerinted?

> ...vajon akkor mitől is "értessz hozzá"?

Ezt ki állítja? Kicsit sem értek hozzá, de végigültem néhány GSM fejtágítót, így van némi elképzelésem arról, mekkora lenne az a bizonyos falat...

Gilszkilabor

u.i.: Mire megszültem ezt a kis esszét, már T68m "beelőzött". Az első bekezdés utolsó 7 szava tetszik :lol:


szomb. márc. 11, 2006 0:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Kedves Gilszkilabor,a sok "húha" és "hihi" közt esetleg valami értelmes hozzászólásod a témához?
Definiálnád az "amatõr módszereket"? Ha valakinek van 50-80-100-200-500 milliója erre a célra,hogy másokat halgasson,õ már nem amatõr?
És ha mégsem "kell hozzá ekkora doboz",akkor mi van?
Láttad már ennek a "doboznak" a kapcsolási rajzát,és a benne futó összes firmware listáját?
Hm..hmm..opersze,mindez nem publikus,hisz az alalapok kapcsolási rajza sem,és a winXP meg a bios forráskódja sem..
vajon akkor mitõl is "értessz hozzá"?


hagyjad már MH! már többször leírtad itt is és a mobilosban is korrektül, hogy amatőr módszerekkel hogy lehet ténylegesen lehallgatni a beszélgetéseket (mondom a beszélgetséeket, nem az rádiós adást), ennek ellenére mindig van aki halálra röhögi ezen magán.

MÁS: azon állításodra, hogy a szolgáltatók még mobil-mobil átvitelt esetén csak pakolásszák a biteket, pont Gafly cáfolt rá (mellékesen) a pacsirtás topicban. (mellesleg szintén egy olyan kérdésben, amiben nem értettem vele egyet)

érdekes párhuzam, mint internetnél a tikosított oldalak elérése: mindenki kiemeli, hogy az ott folyó kommunikáció mennyire biztonságos, de azt elfelejtik mondani, hogy az eleje (felhasználó pc-je) és vége (céges rendszer) mennyire támadható.


pén. márc. 10, 2006 23:38
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 87 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 52 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség