Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:50



Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Pascalban túl nagy progit írtam, ezért összeomlik! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 20, 2007 15:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
köszi szépen :lol: :lol: :lol: :lol:


szomb. okt. 20, 2007 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
MotoHacker írta:
Jaa..ehehh..a windóz is eleve swapol,de ha arra bízod,el is áshatod magad adatbázisostól nyugodtan :)
Azé kíváncsi lennék mi az az űberrencer ami ennyire húha,és ma ténylegesen használják is valahol.

Erre én is kíváncsi volnék ...
:)


egyszer nézz meg egy nagyszámítógépet! ;-)

Hát ... mi számít nagyszámítógépnek?

A nagygép is swap-el, ha elfogy a fizikai memóriája (nem tud mást csinálni; vagy nem ad több memóriát), csak azokban általában jóval gyorsabb diskek (sokszor disk alrendszerek, fürtözött diskek) vannak. Másrészt testreszabják: tehát tesznek bele annyi memóriát, hogy ha lehet, az elég legyen az adott alkalmazásokhoz.

Egy PC is gyorsabb lesz, ha a kevés memória helyett tesznek bele többet.

Különben ez érthető is, nem az oprendszer hibája hogy a swap lassú, hiszen a disk jónéhány nagyságrenddel lassabb, mint a memória.


pén. feb. 09, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
MotoHacker írta:
Jaa..ehehh..a windóz is eleve swapol,de ha arra bízod,el is áshatod magad adatbázisostól nyugodtan :)
Azé kíváncsi lennék mi az az ûberrencer ami ennyire húha,és ma ténylegesen használják is valahol.

Erre én is kíváncsi volnék ...
:)


egyszer nézz meg egy nagyszámítógépet! ;-)


pén. feb. 02, 2007 6:31
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 31, 2007 20:28
Hozzászólások: 1
Hozzászólás BORLAND PASCAL
HellO!!
a BORLAND PASCAL-t honnan lehet letölteni vagy megszerezni? kélne....

üdv:
FRC#0032


szer. jan. 31, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Jaa..ehehh..a windóz is eleve swapol,de ha arra bízod,el is áshatod magad adatbázisostól nyugodtan :)
Azé kíváncsi lennék mi az az űberrencer ami ennyire húha,és ma ténylegesen használják is valahol.

Erre én is kíváncsi volnék ...
:)


csüt. júl. 27, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Jaa..ehehh..a windóz is eleve swapol,de ha arra bízod,el is áshatod magad adatbázisostól nyugodtan :)
Azé kíváncsi lennék mi az az ûberrencer ami ennyire húha,és ma ténylegesen használják is valahol.


ahogy lennin mondta: (vissza) olvasni, olvasni, olvasni.


"Jaa..ehehh..a windóz is eleve swapol"
ezét mondtam, hogy operációs rendszer! Tehát NEM dos, NEM windows és NEM linux (vagy unix)! Ez(ek) szemét a népnek, mint a gyorséttermi "kaja".


csüt. júl. 27, 2006 10:48
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Jaa..ehehh..a windóz is eleve swapol,de ha arra bízod,el is áshatod magad adatbázisostól nyugodtan :)
Azé kíváncsi lennék mi az az űberrencer ami ennyire húha,és ma ténylegesen használják is valahol.


csüt. júl. 27, 2006 0:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pedig az a baj, hogy TE nem látsz tovább a dos/windows/linux szintű "operációs rendszer"-eken.

Más gépen akkora tömböt veszel fel - ha épp ezt az adatmodellt preferálod - amekkorát akarsz. (és nyelvtől függően, utólag is módosítgathatod azt) Ennek lekezelése az operációs rendszer feladata.

Innentől kezdve nincs értelme arról beszélni, hogy valamit beledrótozunk-e a programba, mert semmit se drótozunk bele.


szer. júl. 26, 2006 18:40
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ne vigyük el már ezt is winlinuxsux ideológiába..felesleges,akármi lehet az oprendszer,a fejleszés nyelve,vagyis a "platform",a programozástechnika alapvető módszerei vagy problémái ugyanúgy érvényesek.

Valahogy úgy kezdődött a topic,hogy emberünk írt egy "primkó" pascal adatbázis kezelőt,gondolom brutális tömbbe rendezett rekord tipusokkal,és kihízta a "memóriát" legalábbis az adatszegmenst.
A heapot is,de akár 32megát ömlesztve úgyanilyen könnyű "kinőni"..ilyenkor vagy veszünk még ramot és még ramot,vagy elkezdünk swapolni.
Igenám,de ha semmiféle mechanizmus nincs arra vonatkozólag,hogy melyik adat van épp a memóriában és melyik nincs,mert nem erről a filozófiai alapról épült a program,akkor ha tetszik,ha nem a bajt "beledrótoztuk".
Ugyebár eddig memóriában hivatkoztunk egy adott adatra,(rekordra)egyszerű kötött indexeléssel.Most ugyanazon az indexen akármi lehet,hiszen swapolgatunk..és már el is jutottunk oda,hogy hoppácska,mégsem olyan egyszerű ez!!
Onnan kellene a programot felépíteni,még az első leírt utasítás előtt(jóval!),hogy ez majd így fog működni a memória csak "adat cache" amiben meg kell határozni a "stratégiát" mit cache-eljünk be,mit,mikor írjuk vissza lemezre,stb.
Ez nem kezdő szintű programozási feladat(de nagyon nem!),ezért írtam,hogy a sima lineáris memóriamodelles adatbáziskezeleő általában primkó.
Egy indexelt pár ezer rekordos dvd lemez nyilvántartót otthonra bármelyikünk összedob 20perc alatt.
Ha már 2 millió zsíros rekordról,kapcsolt adatokról,indexelésről,összetett gyorskeresésről,riportok,lekérdezések lehetőségéről van szó,rögtön más a leányzó fekvése,több hetes,hónapos,vagy akár féléves munka is lehet egy ilyen jól működő,stabil rendszer.
Erre szokták manapság a gyári cuccot megvenni,(adatbázismotor,kliens,stb)aztán mire úgy működik,ahogy kell,kb ugyanannyi munkát fektettek bele(nem tudást!mert az legtöbbször nincs),mintha kőbaltával ASMban kezdték volna.


kedd júl. 25, 2006 15:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Sikerült totálisan félreértenünk egymást,sebaj.Ha egy adott memóriamodellt vagy annak korlátait fizikailag beledrótozok a progiba,fel sem készítem arra,hogy az adatbázis nagyobb is lehet,minthogy egyben betöltsem,és tisztán a memóriában kezeljem,akkor oltári xarban leszek ha esetleg mégis az a helyzet áll elõ,hogy kicsi a memória.


próbálj meg egy kicsit visszaolvasni! Senki sem írt arról, hogy korlátokat drótozzunk a progiban. (bár tudom, hogy ez bevett gyakorlat dos, windows és linux alatt, és mellékesen ismételten fejni a vásárlókat)


hétf. júl. 24, 2006 22:38
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sikerült totálisan félreértenünk egymást,sebaj.Ha egy adott memóriamodellt vagy annak korlátait fizikailag beledrótozok a progiba,fel sem készítem arra,hogy az adatbázis nagyobb is lehet,minthogy egyben betöltsem,és tisztán a memóriában kezeljem,akkor oltári xarban leszek ha esetleg mégis az a helyzet áll elő,hogy kicsi a memória.


hétf. júl. 24, 2006 13:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
Gondolom a Times Ten adatbaziskezelo is valami "jatek" lehet, ezert is vasarolta fel az oracle... Ez gyakorlatilag az egesz adatbazist memoria tablakban tartja es 10x-es sebesseget er el a hagyomanyos lemezt hasznalo kezelokhoz kepest.

Oracle TimesTen In-Memory Database
http://www.oracle.com/database/timesten.html


hétf. júl. 24, 2006 9:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
1. ilyen "játék" adatbáziskezelők vannak pl. olyan "játék" operációs rendszerek alá, mint a vms. Amiről, a "felnőtt" gépeken (pc) és "felnőtt" operációs rendszerek (dos, windows, unix) használói - tán - sosem hallottak.

Miért is nőné ki a keretet? Dinamikus memóriahasználatot nem most találták ki, hanem néhány évtizeddel korábban. (mint ahogy a virtuális memóriát is, és az adatbáziskezelőnek aztán tökmindegy, hogy az adat épp melyik memóriabankban van, vagy épp egy merevlemezen)

2. a globális változó pedig arra való (mily újdonság), hogy mindenhonnan elérjük. Azonban az adatbázisban lévő adatokat (ez is újdonság lesz), nem szokás közvetlenül elérni, hanem az adatbáziskezelő felületén (függvények, eljárások, stb.) keresztül.

abban az egyben lenne igazad, ha azt állítanád, hogy a bevett gyakorlat, illetve szükségletek szerint nem a memóriában szokás az adatbázist felépíteni, hanem egy periférián, a merevlemezen, filerendszerben. (amit aztán a virtuális memória negáltjával, a filecache-el gyorsítanak.)


vas. júl. 23, 2006 23:30
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ok,kötekeggyünk:)
Igen,szerintem.Minden "szerintem" van amit leírok,nem vagyok (és nem képzelem magam) abszolút igazságok tudójának.

Tehát _szerintem_ az a _játék_ adatbáziskezelő,ami mindent memóriában tart életszerűtlen,mert ha picit is komolyan használjuk valaha,megeshet,egyszercsak kinövi a játék keretet(ez minden adatbázisnak szokása,hogy csak hízik,hízik),aztán hatalmas fájdalom valami visszafelé vakarózással egy 5éve írt kódban megoldani a csúnya "svapolást",tehát,hogy utólag pakolgassa a szükséges adatot file-ba be-ki.

Kisgépeknél ahol a korlátok úgyis kőkeményen adottak (pl:C64) lehet talán ebben gondolkodni,de próbáltak inkább ott is valami rugalmasabb megoldást keresni.(adatbázisra optimalizált fastloaderrel nem is olyan lassú az a drive...stb)

A globális változó meg mást jelentett akkor és mást jelent most.Nyilván te sem készítessz delphiben olyan programot,hogy beöntöd az elején egy VAR-ba a változókat globális definícióval aztán had szóljon,majd mindeki használ amit használ.


vas. júl. 23, 2006 17:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Egyetlen adatbáziskezelõ sem tárolja egyszerre ramban a teljes adatbázist.

Ennyi erõvel igazi szövegszerkesztõt írni sem lehet

A globális változók a lusta ember gányolása kategória


1. szerinted MH, szerinted!

2. lásd első pontot.

3. ugyancsak


vas. júl. 23, 2006 10:39
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Egyetlen adatbáziskezelő sem tárolja egyszerre ramban a teljes adatbázist.Ennyi erővel igazi szövegszerkesztőt írni sem lehet,már a 3as norton szövegszerkesztője is korlátlan,de több megás file-okat is simán megnyitott..miközben volt a 286osban kemény 2MB ram :)
A globális változók a lusta ember gányolása kategória,itt valamivel több érelme van,amit gyorsan akarunk mindenhonnan kezelni azt berakjuk az adatszegmensbe úgy direkt,na ő lesz globális változó a turbó pacalban.
Ha lokális lenne,akkor még kisebb lehetne csak,mert a veremszegmensben osztozkodna,és ha ott elrontjuk a helyet,úgy fejreugrik a dos ablak,még az XP is csuklani kezd..a 286oson és társain meg maradt a buzgó reset gomb csapkodás.
Emlékeim szerint a 6os,de a 7es pascal tuti(ha be van állítva),biztos,hogy szól ezekért.
A heapban van mindenféle soksok adatnak a helye,nem video buffer ez,hogy számít milyen gyorsan érjük el,egyébként alig van különbség,ez még nem a windóz világa.
Ha nagyon nem megy,csinálhatjuk erőből,386ostól felfelé létezik a "valódi" védett mód,meg a híres flat-real mód is,millió játék és demo,stb használta ezt annó,egyszerűen átkapcsolt és onnantól működtek a hosszú címzések,a kis buta dos alatt is agyon lehetett írni az egész fizikai memóriát egy gépi utasítással..
Nem mintha nem lenne pascal alá EMS meg HIMEM driver unit,ami különben csak a dosba beépült driver szolgáltatásait hivogatja.Kultúr ember a flat gányolás előtt is foglaltat magának helyet,aztán "nem dokumentált" :) hivással megállapítja a címet...hűderég is volt ez már :D

Mint látszik,kb bármi megírható TP-ban is,ami dos alá megírható,írtak alatta demókat és 3D engine-ket is annakidején.Hülyeségnek tűnik pl tiszta ASM kódot ezzel fordíttatni,egész addig míg rá nem jövünk TP csak 1-2 féle volt,assembler meg kb 22féle,44ezer beállítással,linkelt könyvtárakkal és egyedi környezettel..ha nem az a cél,hogy a source csak saját gépen forduljon,eléggé el nem ítélhető választás volt TP alá asm progizni.


vas. júl. 23, 2006 3:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Igazad van, T68m.


hétf. máj. 08, 2006 14:47
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Repeta írta:
Hát nem tudom, T68m, teljesen másképp látjuk a dolgokat. Olyan nagy projektekben nem vettem részt, max 10-15 fõs csapattal dologztam együtt. Mi neked a nagy? Szerintem a magas szintû programnyelvek egyik lényege, hogy sokkal gyorsabb a fejlesztés. Számomra Javaban 1000* gyorsabb a munka, mint VisualC-ben, de ez megszokás kérdése. Az viszont nem kérdés, hogy Assemblyben hihetetlen erõforrásigényes bármit is fejleszteni.


persze, hogy nem kérdés. Azt azonban mindig elfelejted, hogy a C-vel hasonlítottam össze, nem pedig egy Visual Basic-el.

Tehát a C-ben már majdnem olyan könnyű hibázni, vagy fordítva, nehéz jó programot írni, mint assembly-ben. Viszont cserébe az assembly gyorsabb, kisebb, rugalmasabb, stb.

Még az sem igaz, hogy assemblyben nem lehet oo programot írni, mert lehet. Egyedül az szól a C mellett, hogy sokkal jobb fejlesztő eszközök vannak hozzá, több/jobb a dokumentáció, könyvtárak.


pén. máj. 05, 2006 16:11
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
Hát nem tudom, T68m, teljesen másképp látjuk a dolgokat. Olyan nagy projektekben nem vettem részt, max 10-15 fős csapattal dologztam együtt. Mi neked a nagy? Szerintem a magas szintű programnyelvek egyik lényege, hogy sokkal gyorsabb a fejlesztés. Számomra Javaban 1000* gyorsabb a munka, mint VisualC-ben, de ez megszokás kérdése. Az viszont nem kérdés, hogy Assemblyben hihetetlen erőforrásigényes bármit is fejleszteni.


pén. máj. 05, 2006 14:51
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Repeta írta:
T68M, nagy projekteket lehetetlen kivitelezni IDÕRE adott embermennyiségbõl assemblyben. Javaban is épp elég nehéz. ;) És ami a Linuxot és az autós hasonlatot illeti, mi az h "lehetõvé teszi végzetes hibák elkövetését"? Mi az a rendszer, ahol ha nem értesz hozzá, nem követhetsz el végzetes hibát? Ha nincs jogsid, könnyû összetörni magad bármilyen drága autóban is.


gondolom - mindenféle személyeskedés nélkül - nagy projektekben nem vettél részt. A nagy informatikai projektek többsége sosem készül el és/vagy nem tudja az eredetileg kitűzőtt célt. (ennek bő szakirodalma van) de ez szinte sosem a programozási nyelvválasztáson múlik. Sőt, konkrétan még egyszer sem hallottam olyat, hogy, na, ez azért nem készült el, mert assemblyben írtuk.

Még egyszer, kifejezetten a C-vel való hasonlítás miatt írtam assembly/assemblert.

"lehetõvé teszi végzetes hibák elkövetését"?
nekimész a falnak.

"Mi az a rendszer, ahol ha nem értesz hozzá, nem követhetsz el végzetes hibát?"
a IT rendszerek, fontos kritériuma.
(ennek persze nem felel meg se a windows, se a linux, se a C programozási nyelv és ha már itt tartunk, akkor a pascal sem, mivel a topicnyitónak is sikerült elszálló programot írnia.)


csüt. máj. 04, 2006 15:05
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
T68M, nagy projekteket lehetetlen kivitelezni IDŐRE adott embermennyiségből assemblyben. Javaban is épp elég nehéz. ;) És ami a Linuxot és az autós hasonlatot illeti, mi az h "lehetővé teszi végzetes hibák elkövetését"? Mi az a rendszer, ahol ha nem értesz hozzá, nem követhetsz el végzetes hibát? Ha nincs jogsid, könnyű összetörni magad bármilyen drága autóban is.


csüt. máj. 04, 2006 14:38
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Nem tudom feltûnt e nem autós volt a példa, mert van jelentõsége.


ez azért sokat elárul a rendszerszemléletedről, de akkor itt van motorral leírva, hátha így érthetőbb:

példád nagyon jó, ha felkened magad egy falra/aszfaltra/vonatra a kocsiddal/motoroddal, akkor nem azért sz.ar a motor/kocsi, mert sz.ar a fékje/motorja/fényszórója, hanem azért, mert lehetővé tette a felhasználó számára a végzetes hiba elkövetését. (az már egy más kérdés, hogy a közúti közlekedésben ezt nem tudjuk megakadályozni)


csüt. máj. 04, 2006 14:07
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
Öcsisajt és naponta hányszor cseszegetnek azért mert ilyen felfogással csinálod a dolgadat?

Öcsisajt, mert minket a leadás elõtt cseszegetnek már, hogy hol a tesztelhetõ progi, amitõl elvárják a hibátlanságot. Többek közt egyik akadémia, egy gyógyszerészeti nagykereskedõ, két távközlési cég és egy nagy IT cég is közte van. Öcsisajt.
És talán ezért nem assamblyben kedjük irogatni a projekteket. Öcsisajt.


köszönöm kérdésed, legutóbb egy öt (hat) éve írt rendszeremben hívtak fel, hogy hogy kell érvényesíteni az áfa változást.
Érted?
Nem azért, mert roszul működik! Belenéztem, s mit ad az ég, "véletlenül", pont úgy volt megírva, hogy nem csak az áfa változásra van felkészítve, hanem képes kezelni egyidejűleg a többszörös áfa kulcsokat is. (azaz, ha idén futtatjuk a tavalyi adatokra, akkor azokat a tavalyi, az idei adatokat az ide kulccsal kezeli)
(Ekkor még magam is meghajoltam saját előrelátásom előtt.) Így aztán semmi dolguk nem volt, megadtam, hogy hol adhatnak meg új áfa kulcsokat, illetve hol változtathatják azt egyetemlegesen és kész.

de te ne írj assembler programot (se részt), ha úgy véled, hogy nem tudsz megbírkózni vele. (én kifejezetten a C-vel, nem általában a magasszintű nyelvekkel hasonlítottam össze: "Ha már bitfaragás, akkor 100x inkább assembler/assembly")

"Ezek szerint a win95 az gyakorlatilag egyenértékû a win2k3-mmal." - ezek szerint, ha helyesen értelmeznéd:
"Ha egyetlen linux lefagy, akkor már nem tekinthetjük a unixokat lefagyásbiztos operációs rendszereknek,"
tehát, ha egyetlen windows lefagy, akkor már nem tekinthetjük a windows-okat lefagyásbiztos oprendszernek. ÉS SEHOL SEM ÍRTAM, HOGY A WIN95 és a WIN2K3 UGYANAZ!

...

Hadd kérdezzem meg, hogy te azokban a projektekben milyen szerepet töltöttél be? Mekkora hányadát készítetted te?

Zsoca-M5:

"de nem elõször fordul elõ, hogy úgy állítod be magad, mint aki a spanyol viaszt xarta." - valóban. Nem én sza.rtam. De van aki még nem is szagolta, még is okoskodik!


csüt. máj. 04, 2006 13:52
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Részemről befejezve.

Tigrincs: Párt? Fúj! Tudod ne keveredj korpa közé... :D

Rian: Xman-nak igaza van. Tőled viszont tényleg elnézést kérek az off-ért. Bocs.


csüt. máj. 04, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
T68m írta:
...
öcsisajt, az én (egyik) rendszeremet több, mint tízezer felhasználó használja országszerte. A tieid?

másik rendszerem egy havi százmilliós forgalmat lebonyolító cég használja, fillérre pontosan.

Van még kérdés?


Próbálok pártatlan lenni, de nem először fordul elő, hogy úgy állítod be magad, mint aki a spanyol viaszt xarta.

Meghajlok a tudásod előtt, de próbálj meg légyszives másokat is emberszámba venni!

(Ez mindkettőtöknek szól: )
Ha egymással van bajotok, 100x elmondtam, hogy arra ott a PÜ nem mások előtt kell kivagyiskodni!


csüt. máj. 04, 2006 13:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Rian, hol vagy ? :) :)


csüt. máj. 04, 2006 13:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
De jó titeket elnézni... :)
Nem akartok parlamenti pártot alakítani?
Bocs, hogy offoltam...


csüt. máj. 04, 2006 13:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Én pedig a te "hozzáértő" hozzászólásaidat szeretem. Ezek szerint a win95 az gyakorlatilag egyenértékű a win2k3-mmal. Habár a kernelük rohadtul nem ugyan az, de végülis hasonlítanak egymásra, ráadásul ennél még a kiadó cég is ugyan az. Ezt jó tuni.
Nem tudom feltűnt e nem autós volt a példa, mert van jelentősége.

Öcsisajt és naponta hányszor cseszegetnek azért mert ilyen felfogással csinálod a dolgadat?

Öcsisajt, mert minket a leadás előtt cseszegetnek már, hogy hol a tesztelhető progi, amitől elvárják a hibátlanságot. Többek közt egyik akadémia, egy gyógyszerészeti nagykereskedő, két távközlési cég és egy nagy IT cég is közte van. Öcsisajt.
És talán ezért nem assamblyben kedjük irogatni a projekteket. Öcsisajt.


csüt. máj. 04, 2006 13:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
És milyen unixot raktál fel? vagy az uhu linux szerinted unix?
Ha neked egy rendszerrõl fingod nincs, az nem jelenti azt hogy a rendszer a sz.ar. Ha felkened magad az aszfaltra egy Ducati 999RR-el, akkor nem a motor a sz.ar.
Persze assambly..... Vezettél te már valaha projektet????


ss, szeretem "hozzáértő" hozzászólásaidat.

Mindegyik linux unix, ha tetszik neked, ha nem. Ha egyetlen linux lefagy, akkor már nem tekinthetjük a unixokat lefagyásbiztos operációs rendszereknek, még akkor sem, ha eltekintünk a buherátor mivoltától.
(egy rendszer jósága - természetesen - független attól, hogy én (vagy te)ismerem-e)

példád nagyon jó, ha felkened magad egy falra a kocsiddal, akkor nem azért sz.ar a kocsi, mert sz.ar a motorja, hanem azért, mert lehetővé tett a felhasználó számára végzetes hiba elkövetését. (az már egy más kérdés, hogy a közúti közlekedésben ezt nem tudjuk megakadályozni)

öcsisajt, az én (egyik) rendszeremet több, mint tízezer felhasználó használja országszerte. A tieid?

másik rendszerem egy havi százmilliós forgalmat lebonyolító cég használja, fillérre pontosan.

Van még kérdés?


csüt. máj. 04, 2006 11:41
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
És milyen unixot raktál fel? vagy az uhu linux szerinted unix?
Ha neked egy rendszerről fingod nincs, az nem jelenti azt hogy a rendszer a sz.ar. Ha felkened magad az aszfaltra egy Ducati 999RR-el, akkor nem a motor a sz.ar.
Persze assambly..... Vezettél te már valaha projektet????


szer. máj. 03, 2006 20:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
T68m írta:
Dezsõ írta:
Mellesleg a C az alapja mind a mai napig az operációs rendszereknek.


a fagyogató, buhera operációs rendszereknek.


IBM, HP unix hol buhera és fagyogató? A driverek nagy részét is még mindig c-ben írják....


nyitottam is egy topicot, hogy felraktam a unixot, lefagyott, mint a sz.ar.

(azután persze jött a tudományos magyarázat topictársainktól)

az unix, függetlenül, hogy melyik változata, mindig is buhera "operációs rendszer", mert eleve arra tervezték.

Attól még nem lesz jó nyelv a C, hogy a driverek nagyrészét abban írják. Ha már bitfaragás, akkor 100x inkább assembler/assembly.


szer. máj. 03, 2006 20:41
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
T68m írta:
Dezső írta:
Mellesleg a C az alapja mind a mai napig az operációs rendszereknek.


a fagyogató, buhera operációs rendszereknek.


IBM, HP unix hol buhera és fagyogató? A driverek nagy részét is még mindig c-ben írják....


szer. máj. 03, 2006 18:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Dezsõ írta:
Mellesleg a C az alapja mind a mai napig az operációs rendszereknek.


a fagyogató, buhera operációs rendszereknek.


szer. máj. 03, 2006 18:27
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 19:22
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: La: 46N Lo:18,25E
Hozzászólás 
[quote=
Mellesleg a nyelv sem felel már meg a modern követelméneknek. Igaz a C mégkevésbé.[/quote]

Üdv mindenkinek!
Az én hozzászólásomon indult el a vita. Azt tartom helyesnek, hogy pontosítsak.

Tehát, a Pascal korrekt programozási nyelv. Valóban ÍRTAK benne komoly programokat.
Az idő elszaladt felette, ez kétségtelen. Vesztett a C nyelvekkel, és a C utódaikkal szemben.

Az oktatásban mint első nyelv, továbbra is van létjogosultsága. Egyszerű feladatokon keresztül a tanuló megismerheti a programozás alapjait. Természetesen azt is, hogy korlátozott erőforrások mellett stabil, gyors programokat készítsen.
Ha közöm lenne a dologhoz, én a Pascal helyett C-t tanítanék, hiszen a mai modern programozási nyelvek gyökere a C.

Megmaradva az alap kérdésnél, látatlanból kijelentem, nem a Pascalban van a hiba egy iskolai nyilvántartás esetében.
Én is küzdöttem annak idején hasonló problémákkal. A megoldás szinte minden estben az volt, hogy még egyszer átnéztem mi a feladat. Átgondoltam, újra írtam azokat a részeket amik a gondok forrásai lehettek. Volt amikor elejéről kezdtem az egészet.

Mellesleg a C az alapja mind a mai napig az operációs rendszereknek.


szer. máj. 03, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vackor írta:
Free Pascal-ban sem a 32 bit, sem az optimalizálás (többféle!), sem a C függvények hívása nem jelent problémát. Sokkal inkább az, hogy nem egy vizuális RAD eszköz, ezért a szoftver készítés módszere ami elavult. De tény az is, hogy egy raktárkészlet nyilvántartót én sem kezdenék el pascalban...


nem jelent problémát, de gondolom mégse annyira hatékony, mint az operációs nyelvhez nőtt C-é. És a támogatottsága sem olyan. Példaprogram, függvények eljárások exportálás/importálás, dll és egyéb operációs rendszer eljárások készítése, stb., stb.

Mellesleg a nyelv sem felel már meg a modern követelméneknek. Igaz a C mégkevésbé.


szer. máj. 03, 2006 9:04
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
T68m írta:
sajnos nem alkalmas.

Egyrészt azért, mert a turbo pascal egy dos-hoz (a bp pedig legfeljebb win3.1-hez) kötött programnyelv. Más operációs rendszer alá, w95 és feljebb nem lehet velük programot készíteni. A programok annyira futnak w95 és feljebb, amennyiben azok tudják futtatni a dos-os vagy 16bites windows-os programokat.

Másrészt azért nem alkalmas, mert a mostani operációs rendszerek C függőek. Más nyelveken (pl. delphi, azaz borland féle 32bites pascal) a fordítók kevéssé optimális kódot generálnak és persze a támogatottságuk is jóval kisebb.

xman: sztem a forrást sosem fogjuk látni! :lol:

Én nem a tp/bp-ről beszélek, hanem a pascalról, mint programnyelvről. Free Pascal-ban sem a 32 bit, sem az optimalizálás (többféle!), sem a C függvények hívása nem jelent problémát. Sokkal inkább az, hogy nem egy vizuális RAD eszköz, ezért a szoftver készítés módszere ami elavult. De tény az is, hogy egy raktárkészlet nyilvántartót én sem kezdenék el pascalban...


szer. máj. 03, 2006 7:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Akkor vegyük az optimális forgatókönyvet:

- megtalálta a hibát, kijavította, megcsinálta, leadta, átment :D


szer. máj. 03, 2006 7:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Repeta írta:
vackor írta:
Repeta írta:
Nem hiszem,h néhány elvetemültnél több ember hasznáná a Pascalt KOMOLY feladatokra... eljárt felette az idõ. Freepascalostul is. :D

Én ezzel vitatkoznék. Nem a progzamozási nyelv az ami elavult, hanem a módszer. Tök mindegy milyen nyelven készül el egy programrész, ha beilleszthetõ a programba (jó példa a .Net). Futáskor úgyis gépi kód lesz belõle :-P
Az viszont nem mindegy hogy milyen módszerrel fejleszt valaki.


Persze, hogy alkalmas a Pascal is komoly dolgokra, csak mint eszköz, vannak hatékonyabb programnyelvek. Ha száguldani akarsz, ne Trabantba ülj, Ferrariba!


sajnos nem alkalmas.

Egyrészt azért, mert a turbo pascal egy dos-hoz (a bp pedig legfeljebb win3.1-hez) kötött programnyelv. Más operációs rendszer alá, w95 és feljebb nem lehet velük programot készíteni. A programok annyira futnak w95 és feljebb, amennyiben azok tudják futtatni a dos-os vagy 16bites windows-os programokat.

Másrészt azért nem alkalmas, mert a mostani operációs rendszerek C függőek. Más nyelveken (pl. delphi, azaz borland féle 32bites pascal) a fordítók kevéssé optimális kódot generálnak és persze a támogatottságuk is jóval kisebb.

xman: sztem a forrást sosem fogjuk látni! :lol:


kedd máj. 02, 2006 17:48
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 15, 2004 10:44
Hozzászólások: 585
Tartózkodási hely: Miskolc, a gyönyörű acálváros
Hozzászólás 
vackor írta:
Repeta írta:
Nem hiszem,h néhány elvetemültnél több ember hasznáná a Pascalt KOMOLY feladatokra... eljárt felette az idő. Freepascalostul is. :D

Én ezzel vitatkoznék. Nem a progzamozási nyelv az ami elavult, hanem a módszer. Tök mindegy milyen nyelven készül el egy programrész, ha beilleszthető a programba (jó példa a .Net). Futáskor úgyis gépi kód lesz belőle :-P
Az viszont nem mindegy hogy milyen módszerrel fejleszt valaki.


Persze, hogy alkalmas a Pascal is komoly dolgokra, csak mint eszköz, vannak hatékonyabb programnyelvek. Ha száguldani akarsz, ne Trabantba ülj, Ferrariba!


kedd máj. 02, 2006 16:44
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 19:22
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: La: 46N Lo:18,25E
Hozzászólás 
Xman írta:
Ez megint jogos. De mivel még mindig nem láttuk a forrást ezért két lehetőség adott:
Amíg ez ki nem derül addig maximum jól elszórakoztatjuk egymást, de más nem fog történni :)


Az utóbbi a biztos nyerő!
:lol:


kedd máj. 02, 2006 14:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Repeta írta:
Nem hiszem,h néhány elvetemültnél több ember hasznáná a Pascalt KOMOLY feladatokra... eljárt felette az idő. Freepascalostul is. :D

Én ezzel vitatkoznék. Nem a progzamozási nyelv az ami elavult, hanem a módszer. Tök mindegy milyen nyelven készül el egy programrész, ha beilleszthető a programba (jó példa a .Net). Futáskor úgyis gépi kód lesz belőle :-P
Az viszont nem mindegy hogy milyen módszerrel fejleszt valaki.


kedd máj. 02, 2006 8:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Ez megint jogos. De mivel még mindig nem láttuk a forrást ezért két lehetőség adott:

1. Rosszul van megtervezve a program és 64 kb. bőven elég lenne. Fentebb már írtam, hogy szerintem egy ilyen egyszerű iskolai adatbázis rekordjainak pár száz bájt is elég és ésszerű felépítéssel a 64 kb. még túl sok is. Ilyen feladatot az iskolában adtak fel házinak. Igaz, meg kellett csinálni Pascalban, C-ben és Clipperben is (1995-ben).

2. Tényleg szüksége lenne sok memóriára, de mindent az első 64 kb.-ban nyit meg és nem ismeri a memória többi részének használatát.

Amíg ez ki nem derül addig maximum jól elszórakoztatjuk egymást, de más nem fog történni :)


kedd máj. 02, 2006 7:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 19:22
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: La: 46N Lo:18,25E
Hozzászólás 
T68m írta:
Xman írta:
Biztos. :) És az is kiderülhetett, hogy "640 kilobyte mindenre elég !" :D


sőt, 64k! Ugyanis a pc tervezői nem véletlenül választottak 64k-os szegmenseket. Úgy gondolták, hogy 64k bőven elég a programnak, másik 64k az adatnak és persze a veremnek is. Ehhez alkalmazkodott B.G. és fejlesztette ki a COM programfelépítést. Ugyanakkor a COM programok óriási előnye a bárhova betölthetőség volt, hisz az operendszer (heheh, szal a DOS) belőtte a szegmensregisztereket és a progi csak offszet címeket használt, azaz bárhol jól futott (az egy megán belül).
Ezzel szemben az EXE-knél betöltés után módosítani kell a címzéseket, erre való a relokációs tábla.
Aztán, mikor a regiszterek 16bitről 32 bitre bővültek, a 16k címezhetőség rögtön felugrott 4GB-ra.


Hát persze, léteznek ezek a korlátok. De az is nyilvánvaló, hogy pascalban is nagyon bonyolult programrendszereket is készítettek. Ebböl is következik, nem a pascalban van a hiba. Ésszerű program és adatstruktúrával ezerszer nagyobb nyilvántartás is megírható.


pén. ápr. 28, 2006 16:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Xman írta:
Biztos. :) És az is kiderülhetett, hogy "640 kilobyte mindenre elég !" :D


sőt, 64k! Ugyanis a pc tervezői nem véletlenül választottak 64k-os szegmenseket. Úgy gondolták, hogy 64k bőven elég a programnak, másik 64k az adatnak és persze a veremnek is. Ehhez alkalmazkodott B.G. és fejlesztette ki a COM programfelépítést. Ugyanakkor a COM programok óriási előnye a bárhova betölthetőség volt, hisz az operendszer (heheh, szal a DOS) belőtte a szegmensregisztereket és a progi csak offszet címeket használt, azaz bárhol jól futott (az egy megán belül).
Ezzel szemben az EXE-knél betöltés után módosítani kell a címzéseket, erre való a relokációs tábla.
Aztán, mikor a regiszterek 16bitről 32 bitre bővültek, a 16k címezhetőség rögtön felugrott 4GB-ra.


pén. ápr. 28, 2006 12:05
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Biztos. :) És az is kiderülhetett, hogy "640 kilobyte mindenre elég !" :D


pén. ápr. 28, 2006 11:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
most írja be, hogy nem a pascalban volt a hiba? :D


pén. ápr. 28, 2006 11:09
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Szerintem igen! :(


pén. ápr. 28, 2006 9:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Na mizu ? Akkor meghótt a téma :?:


pén. ápr. 28, 2006 7:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
xman: értem, köszi.


szer. ápr. 26, 2006 15:22
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Ha meg nem adja és így marad, akkor az az érdemjegy fogja sérteni a lelkivilágát amit kapni fog rá :lol: :lol: Esetleg az otthoni "jogai" fognak csorbulni ha elhúzzák... :)

T68m, szerintem te a Lisp-re gondolsz mint letűnő nyelv. Az AutoLispet speciálisan az AutoCAD rendszerekhez alakították ki a simából és rengeteget használják. Sok kiegészítést, elemkönyvtárakat ebben írtak meg, ha valamit nem tud/nem úgy tud az autocad mint szeretnéd, akkor ezzel megcsinálhatod. Az utasításokkal a legmélyebb szinten buherálhatod a rajzokat, a program futhat az autocad parancssorában vagy dialógus alapú kezeléssel. Most kezdtem el tanulni és néha még igencsak pofán tud csapni :oops: :? :)


szer. ápr. 26, 2006 13:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 92 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség