Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 19:15



A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 76  Következő
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
GazVezir, erre tudok (félig) ellenpéldát mondani: nekem kb másfél évig működött egy olyan telepítésű XP a gépen, amit az SP1-et tartalmazó lemezről telepíettem, és az első dolgom az volt install után, hogy kilőjjem a frissítéseket, meg úgy egyáltalán a rendszer process-eket letiltsam a netről. a fennállásának egy warez oldalról figyelmetlenség miatt beszedett kártevő vetett véget, de addig egyetlen frissítés nélkül tökéletesen futott.
most is csak azért van egy SP2 a gépen, mert az IE7-hez előfeltétel, hogy legyen. :) de nem tudom minek strapáltam magam miatta, mert úgyse használom sose az IE7-et.
mondjuk a nod32 az alap, és most éppen egy agnitum outpost firewall teljesít szolgálatot, eddig hibálanul. abban mondjuk egyet kell értsek veled, hogy az emberi figyelem fontos része a védelemnek, az én példámban is úgy halt meg a rendszer.
egyébként erőforráskímélőként én is processek kikapcsolásával szoktam kezdeni, de most legutóbb pl. lecseréltem az explorer shell-t. azóta kétszer olyan gyorsan bootol a gépem, sokkal szebb, és ennek ellenére minden tökéletesen fut (sőt, van olyan program is, ami jobban).


vas. szept. 17, 2006 21:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Miért is zárt be az offtopik?


vas. szept. 17, 2006 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Köszi a leírást!
Csakhogy nekem bár még alig van progi a gépemen, máris bead egy szép nagy listát a services.msc, és én mint átlaghülye, nem igazán tudom, hogy mi fusson, illetve mi ne.
Amúgy nem semmi, hogy máris 6GB-ost elfoglalnak a cuccok, azaz leginkább a windows az xpsp2-vel. Mondjuk a laptophoz adott ASUS CD-ről is sokminden fel lett telepítve.


A titkosítás dolgora meg hogy mi a Hexadecimal meg ASCII, és mit is kellene beírni, tudja valaki a választ?


vas. szept. 17, 2006 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Épp az imént olvastam CineDOG problémáját az Off Topic-ban, de mivel bizonytalan ideig lakat alatt van, így itt válaszolnék a felmerült problémákra. Bár sejtelmem szerint mintha már egyszer leírtam volna a tuti receptet windows-ra, de sebaj.

A probléma érdekes és el sem hiszed, de egy újraindítás, internet-kapcsolat megszakadás okozhat érdekes problémákat az XP-ben. Nem régiben tapasztaltam én is ilyet, pont exe-kel egy windows update kapcsán. A dolog úgy festett, hogy pont a frissítések közepette szakadt meg a kapcsolat a világhálóval. Ezt követően gondolván egy reboot megoldja a dolgokat, de nem így történt. Az összes telepítő egyszerűen megmakacsolta magát, s nem volt hajlandó lefutni. Így Windows XP reinstall-ra kényszerültem, majd minden gyönyörűen megoldódott.

S most a kérdés, miszerint hogyan lehet biztonságos a Windows-unk?
Néhány egyszerű lépést követően egész korrekt rendszert tudhatunk magunkénak, amikre mindjárt részletesebben is kitérek. Első és legfontosabb dolgunk a friss Windows feltelepülését követően a Windows Update lefuttatása. Ebből is csak a sürgős, azaz a biztonsági frissítések letöltése az elsődleges feladatunk. Persze ízlések és pofonok, így választhatjuk akár a második opciót, azaz a mindenféle programhoz, mint a Windows Media Player-hez való frissítések letöltését is, de ne feledjük, elsődleges és legfontosabb feladatunk a biztonsági frissítések letöltése, aztán kedv szerint a többi dolog elvégzése. Ha ezek a biztonsági frissítések nincsenek letöltve, majd feltelepítve, lehet akárhány tűzfal és vírusírtó a Windows megvédésére, egyszerűen semmit sem fognak érni ezen dolgok megléte nélkül. Ezt követően pedig igényeink szerint konfigurálhatjuk Windows-unkat. Én speciel az erőforrások megőrzése végett teljes puritán kinézet alatt használom az operációs rendszert, emelett még jónéhány általam feleslegesnek vélt szolgáltatást kikapcsolva tartok. Ezeket a szolgáltatásokat a Vezérlőpult-ban a Felügyeleti szolgáltatások alatt érhetjük el Szolgáltatások néven, illetve ennél könnyebben a Start menü Futtatás opciójára kattintva érhetjük el, ha beírjuk az üres mezőbe a services.msc sort. Vírusírtót kizárólag azért használok, mert fenntartom saját figyelmetlenségem lehetőségét böngészés közben, így nem árt, ha a háttérben megbújik egy kedves kis alkalmazás, ami folyamatosan figyel rám. Nod32, ingyenes, nem használ sok erőforrást, emellett pont annyit tud, amennyit én 2006-ban elvárok egy antivírus alkalmazástól. Ellenben megemlítendő ennek az ellenpédája is, a Panda Software gondozásában kiadott Panda Antivirus Titanium. Annak idején imádtam a Panda Antivirust, annak is kizárólag a 7.0-ás Platinum változatát, ami nagyon megbízható volt. Mostanra odáig jutottak, hogy 2000 szolgáltatása van a programnak, emelett szinte képtelenség mondjuk dolgozni, annyira bénítja a számítógépet. Ugyanígy jártunk a Panda Software többi társával egyaránt, pl. a Symantec-el. Emellett természetesen megemlítendő a legfontosabb dolog, amit szándékosan hagytam a végére, az emberi tényező. A megfelelő előképzettség, tapasztalat és gondolkodás hiányában a fent leírtak mit sem érnek. Remélem jónéhányotoknak tudtam segíteni az itt leírtakkal. Bizonyítékképpen pedig ezzel a stratégiával 3-4 évig állt el a rendszerem, s akkor is csak azért volt szükséges a telepítés, mert tönkre ment a merevlemezem.


vas. szept. 17, 2006 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Nem semmi... ha wifirouteren keresztül netezek, egy halom oldal nem jön be, még a google sem. Sőt. valami kínai kereső oldal akar bejönni. Valami elállítódott ott is...


vas. szept. 17, 2006 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Köszi!


vas. szept. 17, 2006 20:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
Na ha már bezárt a nyamvadt OFFTOPIC:
Kérdésem itt teszem fel:
NOTICE:The 64 bit Key must be 10 Hexadecimal characters or 5 ASCII characters. The 128 bit Key must be 20 Hexadecimal characters or 13 ASCII characters.

Szeretném a wifirouter meg a gép közötti kapcsolatot biztonságossá tenni, meg hogy idegen se csatlakozhasson a routerhez.
De hiába írok be bármit nem él a dolog újraindítás után. Mi az az ASCII ?? Meg Hexadecimal?
Mi a fenét kell neki beírni?


És Dannyboybak üzenem, hogy köszi!
Valóban ezt a vírust kaphattam be... aztán újratelepítéskor csatlakozás a netre, onnan meg azonnal bejött egy registryt átíró, állandóan registry hibára figyelmeztető, fizetős registry takarítókat ajánló Biztonsági figyelmeztés álformájú izé....



Ja és itt az újabb kérdés...
egy napos kemény munka után sikerült visszateni a gépet, a frissítésekkel, védelemmel, szükséges programokkal, vagy 20 újraindítással.
Hogyan tudom ezt az egészet biztonsági mentésként mondjuk egy dvd lemezre kitenni??
Ha megint összomlás lesz, akkor ne egy nap legyen mindent visszatenni.

Ja, és a NOD32 + egy kaspersky antihacker firewallal szívtam.
A NIS2005 is bambi volt, most McAfee IS lesz tesztelés alatt.
Az már biztos, hogy bár spyware védelem van benne, de kaka a Lavasoft Ad-Aware-hez képest.



Köszönöm annak, aki segít!


vas. szept. 17, 2006 19:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 08, 2004 13:29
Hozzászólások: 425
Tartózkodási hely: Tolna megye
Hozzászólás 
guni. írta:
Kaptam egy gyári motorola akkut, amit több telefonnal is kipróbálva nem tud használni: ha kikapcsolva rádugom a töltőt, kiírja, hogy rossz telep, ha bekapcsolom, akkor meg már rögtön induláskor egy általam eddig soha sem hallott dallalmon csipog de egyébként működik? Mi ez? Ennyire intelligens Li-ion akkukat gyártott volna a múlt század végén a Moto? /P7389-be és V3688-ba való/

Guni


A Moto már akkor is tudta azt (ez szerepelt a P7389 használtijában is), hogy csak gyári akksival volt hajlandó működni. Szvsz itt valami érintkezési hiba lehet, mert SIM csere után a V360-om is kiírta egyszer, hogy nem megfelelő akku. Ment vele, de feltételezem, hogy tölteni nem tudtam volna.


vas. szept. 17, 2006 13:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Macika írta:
Vizsla írta:
Ennél egyszerűbb, ha valaki megadja, mit hogy állított be, minthogy én ezekrt végigpróbálgassam.
Sült galamb? ;)
Nem. Hanem a topicba illő téma és kérdés.


vas. szept. 17, 2006 8:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Ennél egyszerűbb, ha valaki megadja, mit hogy állított be, minthogy én ezekrt végigpróbálgassam.
Sült galamb? ;)


szomb. szept. 16, 2006 21:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4173
Tartózkodási hely: Budapest-Győr Telefon: Motorola Milestone
Hozzászólás 
Kaptam egy gyári motorola akkut, amit több telefonnal is kipróbálva nem tud használni: ha kikapcsolva rádugom a töltőt, kiírja, hogy rossz telep, ha bekapcsolom, akkor meg már rögtön induláskor egy általam eddig soha sem hallott dallalmon csipog de egyébként működik? Mi ez? Ennyire intelligens Li-ion akkukat gyártott volna a múlt század végén a Moto? /P7389-be és V3688-ba való/

Guni


szomb. szept. 16, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
Mi annak a zenének az előadója ill. címe, ami vmi 50%-os kedvezményt adó T-mobil-szolgáltatást reklámoz? A reklámban egy srác lapozgatja a (papíralapú) névjegyzékét, nosztalgiázik, hogy kit is hívna féláron.


szomb. szept. 16, 2006 20:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
Macika írta:
Dehogynem, nálam működik a keresés... ;)

Remélem a K300 meg a J300 nem különbözik belsőre. :)

http://t-mobile.hu/egyeni/vasarlas/tele ... /k300i.pdf
A T-Mobile oldalán létezik J300i féle doksi. Anno, 1 hónapja azt letöltöttem.

De lehet állítgatni az adatfiókokat, az adásbeállítást és a Java programok internethez való hozzáférhetőségét. Ezen kívül lehet variálni, hogy most http-vel, vagy wap böngészőt stimuláva menjen fel a netre, továbbá meg lehet adni proxyt.

Ennél egyszerűbb, ha valaki megadja, mit hogy állított be, minthogy én ezekrt végigpróbálgassam.

De azóta megoldódott.

Egyébként működik Opera Minivel a .Net-es Neptun, melyről cikk van az OFF-Topicban. Bár szörnyen átláthatatlan a 128*128 pixeles kijelzőn.


szomb. szept. 16, 2006 19:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
pampika írta:
Nokiáknál asszem az időzített profil csak annyit enged, hogy bekapcsolsz egy profilt és a beállított időpontig az a profil lesz az aktív, de nem lehet órarendszerűen beadni neki. Legalább is, ami nekem volt anno, azok ezt tudták.
S40-nél én is így tudom...


szomb. szept. 16, 2006 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Nokiáknál asszem az időzített profil csak annyit enged, hogy bekapcsolsz egy profilt és a beállított időpontig az a profil lesz az aktív, de nem lehet órarendszerűen beadni neki. Legalább is, ami nekem volt anno, azok ezt tudták.


szomb. szept. 16, 2006 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Sziasztok,

tudtok-e olyan mobilt, amelyiknél -tól/-ig időzíthető a profil. Nem S60-as vagy más okostelefonoknál telepíthető pogram megoldásra gondolok.

Köszi


szomb. szept. 16, 2006 17:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Vizsla írta:
4 napja nem tudja senki se a választ? :shock:
Vizsla írta:
Én is kérdezek :):

Magentáék Net 50-je esetán hogyan állítsam be a J300i-t, hogy tudjam használni az Opera Mini-t?
Dehogynem, nálam működik a keresés... ;)

Remélem a K300 meg a J300 nem különbözik belsőre. :)

http://t-mobile.hu/egyeni/vasarlas/tele ... /k300i.pdf


szomb. szept. 16, 2006 16:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
4 napja nem tudja senki se a választ? :shock:
Vizsla írta:
Én is kérdezek :):

Magentáék Net 50-je esetán hogyan állítsam be a J300i-t, hogy tudjam használni az Opera Mini-t?


szomb. szept. 16, 2006 14:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
köszi, megnéztem, ez már 1000el olcsóbb,mint amit tudok...


kedd szept. 12, 2006 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
cooler21 írta:
üdv!

tud valaki olcsón ms micro 1gb-os kártyát esetleg valahol? 17ért találtam csak, az soknak gondolnám érte..
ötlet?
Én jó árakat a www.icsmedia.hu-n láttam.

Én is kérdezek :):

Magentáék Net 50-je esetán hogyan állítsam be a J300i-t, hogy tudjam használni az Opera Mini-t?

OFF
senkinek nem kívánom az allergiát és a megfázást egyszerre. Én most ebben "szenvedek" - kegyetlen.... 100 pzs/nap, 2 percenként egymás után 2 hatalmas tüsszenés. Áááá :x
ON


kedd szept. 12, 2006 19:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 543
Hozzászólás 
üdv!

tud valaki olcsón ms micro 1gb-os kártyát esetleg valahol? 17ért találtam csak, az soknak gondolnám érte..
ötlet?


kedd szept. 12, 2006 9:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Gezza írta:
A mostani telómba (Sie S65) rs-mmc kell. Olvastam, hogy kaphatóak DC (dual voltage) kártyák is és ezek kompatibilisek a normál rs-mmc-vel.

1. A gyakorlai életben is érzékelhető a kártya kisebb energiaigénye? Azaz érzékelhetően tovább bírja az akkumulátor?

2. Van más különbség is a 2 fajta rs-mmc között (pl gyorsaság)?


Én sajnos más tulajdonságait tapasztalom: a kommunikátor (9300) nem látja a dual rs-mmc-t, viszont a nem dualost nem látja az N70. Úgyhogy nekem már nagyon elegem van ezekből a dolgokból. Most használhatom a feleakkora dual Voltosat.


vas. szept. 10, 2006 20:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 24, 2004 7:55
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A mostani telómba (Sie S65) rs-mmc kell. Olvastam, hogy kaphatóak DC (dual voltage) kártyák is és ezek kompatibilisek a normál rs-mmc-vel.

1. A gyakorlai életben is érzékelhető a kártya kisebb energiaigénye? Azaz érzékelhetően tovább bírja az akkumulátor?

2. Van más különbség is a 2 fajta rs-mmc között (pl gyorsaság)?


vas. szept. 10, 2006 18:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
T68m írta:
1. írtam egy példát, nem elég? Ha egyetlen példa kevés egy állítás cáfolására, akkor az összes is kevés.

(Csak neked, fókuszálni lencsével és tükörrel is lehet)

2. ingyé' volt!?!?!? Sulla, te Megmagyarázó, feltaláltad a közgazdasági örökmozgót!

Figyelj, én nem azt írtam, hogy te mennyiért szerezted be (mert a windows is másolhattad, ingyé'). Én azt írtam: "pl. a windowst fejlesztik."
Nem tudom érted-e: fejlesztik. Nem másolják, nem lopják, nem a boltban veszik, hanem fejlesztik.


Ez bemásolom az offtopicba is, inkább ott folytassuk.

1. Van beszélő béka. Nekem például van egy. Ha egyetlen példa kevés egy állítás cáfolására, akkor az összes is kevés.

2. http://debian.inf.elte.hu/linux_doksi/node2361.htm

Én ilyesmire gondoltam. Ha nem kapsz fizetést valamiért, akkor azt ingyen fejleszted.

Előre Mindenttudó!


csüt. szept. 07, 2006 20:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
T68m írta:
...

tudom, ha valamit nem akarsz megérteni, akkor azt hiába mondja akárki neked. de igazából lényegtelen, legalább tudok jót mosolyogni ahogy erõlteted ezt az "én mindent tudok, és mindenkinél jobban" elvet. :)

én a gyakorlatról beszéltem, amikor az elsõ hsz-t írtam. az, hogy pá milliárd fényévre tõlünk ez megvalósul, az az emberek 99,9%-ának nem számít semmit. nagyon szép dolog, hogy az extragalaktikus csillagászatban (ki)használják a gravitációs lencse jelenséget, de ettõl még ember által készített szerkezet jelenleg nem képes a gamma sugarakat fókuszálni. de ha nem hiszed el, akkor nézz meg egy gamma-távcsövet, hátha úgy megérted mirõl beszélek.

egyébként megelégszünk ha az ingyenesen fejlesztett Linuxnál jobbat írnál ;) igazából már azzal is, ha egy mûködõképes bármiylen op-rendszert írnál. csak tegyél le valamit az asztalra, mert eddig...


1. tényleg jó, hogy mondsz valamit, amiről utólag kiderül, sőt, te is belátod, hogy tévedés, de azért a másik az okoskodó... :lol: :lol: :lol:

2. az asztalra? Kérlek szépen az én rendszereimat naponta tízezrek használják, napi többtízmilliós forgalommal, stb.
Te eljutottál már a "Hello word!" programig? :D


csüt. szept. 07, 2006 16:39
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Macika írta:
- Tud úszni?
- Nem.
- És ha megfizetem?

(by Hofi)


oké, fel lehet dobni a pénzt!


csüt. szept. 07, 2006 16:35
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sulla írta:
Várom a linket a fókuszált gamma sugárzásról, kedves "Mindentudó".

Amúgy nekem nem kell, hogy az oprendszered jobb legyen, mint a Windows.

Elég, ha az elsõ Linuxnál jobbat küldesz át. Az meg ingyér volt.


1. írtam egy példát, nem elég? Ha egyetlen példa kevés egy állítás cáfolására, akkor az összes is kevés.

(Csak neked, fókuszálni lencsével és tükörrel is lehet)

2. ingyé' volt!?!?!? Sulla, te Megmagyarázó, feltaláltad a közgazdasági örökmozgót!

Figyelj, én nem azt írtam, hogy te mennyiért szerezted be (mert a windows is másolhattad, ingyé'). Én azt írtam: "pl. a windowst fejlesztik."
Nem tudom érted-e: fejlesztik. Nem másolják, nem lopják, nem a boltban veszik, hanem fejlesztik.


csüt. szept. 07, 2006 16:34
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 13:03
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
Kérlek Benneteket, hogy ezt a vitát a hozzá illő "offtopic" topikban folytassátok, mert ez itt ettől szétoffolódik.

Uff, most aztán ezt jól "megaszondtam". :D


csüt. szept. 07, 2006 14:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
T68m írta:
Sulla írta:
T68m írta:
más irányú "humorral" palástolni?


Nekem tetszik ez a humor, "Mindentudó Mester"!

És tényleg várjuk az oprendszert! :wink:


Már csak azt a kis aprópénzt* várom, kedves Megmagyarázó Mester!

*aprópénz = amennyiből a konkurenciát, pl. a windowst fejlesztik.
- Tud úszni?
- Nem.
- És ha megfizetem?

(by Hofi)


csüt. szept. 07, 2006 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1319
Tartózkodási hely: Éppen itt :)
Hozzászólás 
Szerintem egyszerűbb az, ha a fluxus kondenzátorba keressük a hibát, s könnyen rádöbbenhetünk arra az egyszerű tényre, hogy a gamma sugarak fókuszálásához elegendő lenne a látható fénysugarak alfa értékének baturbinizációja negatív, illetve pozitív tartományokon. :)

Komolyra is fordítva a szót, nem akarok kukacoskodni, csupán a tisztánlátás végett szeretném megjegyezni, hogy a Linux nem egy operációs rendszer neve, hanem a kernelt hívják Linux-nak.


csüt. szept. 07, 2006 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 24, 2004 7:55
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Nekem nem fontos kérdés, hogy fókuszálható-e a gamma- stb. sugárzás, úgyhogy emiatt ne vitázzatok.... Egyébként arra szavazok, hogy a gamma sugárzás bizonyos speciális körülmények között, bizonyos mértékig egy kicsit fókuszálható! :wink: 8) 8) 8)


csüt. szept. 07, 2006 13:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
T68m írta:
...

tudom, ha valamit nem akarsz megérteni, akkor azt hiába mondja akárki neked. de igazából lényegtelen, legalább tudok jót mosolyogni ahogy erőlteted ezt az "én mindent tudok, és mindenkinél jobban" elvet. :)

én a gyakorlatról beszéltem, amikor az első hsz-t írtam. az, hogy pá milliárd fényévre tőlünk ez megvalósul, az az emberek 99,9%-ának nem számít semmit. nagyon szép dolog, hogy az extragalaktikus csillagászatban (ki)használják a gravitációs lencse jelenséget, de ettől még ember által készített szerkezet jelenleg nem képes a gamma sugarakat fókuszálni. de ha nem hiszed el, akkor nézz meg egy gamma-távcsövet, hátha úgy megérted miről beszélek.

egyébként megelégszünk ha az ingyenesen fejlesztett Linuxnál jobbat írnál ;) igazából már azzal is, ha egy működőképes bármiylen op-rendszert írnál. csak tegyél le valamit az asztalra, mert eddig...


csüt. szept. 07, 2006 12:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
T68m írta:
Londelmor írta:
T68m írta:
tévedsz, gravitációs lencse létezik, "ki"használják.

az alapkérdés pedig az volt, hogy fókuszálható-e. Te eddig azt állítottad, hogy nem. Netalán megváltozott véleményed akarod más irányú "humorral" palástolni?

nem azt mondtam, hogy nem létezik. létezik gravitációs lencse, egy természeti jelenség. megfigyelni tudjuk befolyásolni, reprodukálni pedig nem. tehát tudjuk fókuszálni? nem. a röntgent tudjuk fókuszálni? igen. ennyi :)

nem változott meg a véleményem. azzal nem sokra megyünk, hogy egy pár millió-milliárd-százmilliárd naptömegnyi objektum eltéríti az elektromágneses sugárzást (is :lol: ), ettől még számunkra ez lehetetlen jelenleg.


próbáld meg ezt öszeegyeztetni az eredeti "hoyg nem fókuszálható." kijelentéseddel!

most valami fókuszálható vagy sem? Ez eléggé eldöntendő kérdés.

mellesleg a gravitációs lencse csak egy könnyen érthető példa volt. Minden elektromágneses sugárzás fókuszálható, a hullámhosszának megfelelő módon, eszközökkel.

végül: egyátalán nem mindegy, hogy létezik-e a gravitációs lencsehatás és hogy ez hat-e mindenféle elektromágneses sugárzásra, mert - mint fentebb említettem - ezt (ki)használjuk.


Várom a linket a fókuszált gamma sugárzásról, kedves "Mindentudó".

Amúgy nekem nem kell, hogy az oprendszered jobb legyen, mint a Windows.

Elég, ha az első Linuxnál jobbat küldesz át. Az meg ingyér volt.


csüt. szept. 07, 2006 12:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
T68m írta:
tévedsz, gravitációs lencse létezik, "ki"használják.

az alapkérdés pedig az volt, hogy fókuszálható-e. Te eddig azt állítottad, hogy nem. Netalán megváltozott véleményed akarod más irányú "humorral" palástolni?

nem azt mondtam, hogy nem létezik. létezik gravitációs lencse, egy természeti jelenség. megfigyelni tudjuk befolyásolni, reprodukálni pedig nem. tehát tudjuk fókuszálni? nem. a röntgent tudjuk fókuszálni? igen. ennyi :)

nem változott meg a véleményem. azzal nem sokra megyünk, hogy egy pár millió-milliárd-százmilliárd naptömegnyi objektum eltéríti az elektromágneses sugárzást (is :lol: ), ettõl még számunkra ez lehetetlen jelenleg.


próbáld meg ezt öszeegyeztetni az eredeti "hoyg nem fókuszálható." kijelentéseddel!

most valami fókuszálható vagy sem? Ez eléggé eldöntendő kérdés.

mellesleg a gravitációs lencse csak egy könnyen érthető példa volt. Minden elektromágneses sugárzás fókuszálható, a hullámhosszának megfelelő módon, eszközökkel.

végül: egyátalán nem mindegy, hogy létezik-e a gravitációs lencsehatás és hogy ez hat-e mindenféle elektromágneses sugárzásra, mert - mint fentebb említettem - ezt (ki)használjuk.


csüt. szept. 07, 2006 12:21
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sulla írta:
T68m írta:
más irányú "humorral" palástolni?


Nekem tetszik ez a humor, "Mindentudó Mester"!

És tényleg várjuk az oprendszert! :wink:


Már csak azt a kis aprópénzt* várom, kedves Megmagyarázó Mester!

*aprópénz = amennyiből a konkurenciát, pl. a windowst fejlesztik.


csüt. szept. 07, 2006 12:15
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
T68m írta:
tévedsz, gravitációs lencse létezik, "ki"használják.

az alapkérdés pedig az volt, hogy fókuszálható-e. Te eddig azt állítottad, hogy nem. Netalán megváltozott véleményed akarod más irányú "humorral" palástolni?

nem azt mondtam, hogy nem létezik. létezik gravitációs lencse, egy természeti jelenség. megfigyelni tudjuk befolyásolni, reprodukálni pedig nem. tehát tudjuk fókuszálni? nem. a röntgent tudjuk fókuszálni? igen. ennyi :)

nem változott meg a véleményem. azzal nem sokra megyünk, hogy egy pár millió-milliárd-százmilliárd naptömegnyi objektum eltéríti az elektromágneses sugárzást (is :lol: ), ettől még számunkra ez lehetetlen jelenleg.


csüt. szept. 07, 2006 11:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 999
Tartózkodási hely: on-line
Hozzászólás 
T68m írta:
más irányú "humorral" palástolni?


Nekem tetszik ez a humor, "Mindentudó Mester"!

És tényleg várjuk az oprendszert! :wink:


csüt. szept. 07, 2006 10:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
T68m írta:
próbáld - mondjuk - gravitációs lencsével! ;-)

muhaha... :lol:
ennyi erõvel meg van oldva a Föld energiaellátása pár milliárd évre, hiszen csak meg kell csapolnunk egy quasar-t hozzá. hogy te mekkora lángelme vagy! :shock:
szólj, ha sikerült... (ahogy a mindent elsöprõ übertuti op-rendszereddel is, biztos ezzel is hamar megleszel...)
:)


tévedsz, gravitációs lencse létezik, "ki"használják.

az alapkérdés pedig az volt, hogy fókuszálható-e. Te eddig azt állítottad, hogy nem. Netalán megváltozott véleményed akarod más irányú "humorral" palástolni?


csüt. szept. 07, 2006 10:41
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
T68m írta:
próbáld - mondjuk - gravitációs lencsével! ;-)

muhaha... :lol:
ennyi erővel meg van oldva a Föld energiaellátása pár milliárd évre, hiszen csak meg kell csapolnunk egy quasar-t hozzá. hogy te mekkora lángelme vagy! :shock:
szólj, ha sikerült... (ahogy a mindent elsöprő übertuti op-rendszereddel is, biztos ezzel is hamar megleszel...)
:)


csüt. szept. 07, 2006 10:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Igen, sajnos sikerült elkövetni. Igaz nem nekem, hanem szüleimnek otthon. Én szoktam az ilyen dolgokat "intézni", de mivel még kint vagyok Ausztriában, így eszükbe se jutott, hogy mondjuk innen is tudtam volna segíteni.

Innen megpróbáltam mindent: rácsörögtem, hátha nem is él az a szám, és ebben az esetben talán meg lehetett volna győzni a vodát, hogy adja vissza. Kicsörgött, de utána ki is kapcsolta, aztán nem volt már elérhető.
Anyuék küldtek neki sms-t is, de semmi.
A szám amúgy titkos. Mivel az utolsó számjegy lett elütve, így gondolom minden bizonnyal az is Vitamaxos.

Hm... Köszönöm azért a tippeket.


csüt. szept. 07, 2006 6:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
skynet írta:
Czumy írta:

Csak ugye Magyarisztánban élünk, nem az EU-ban...


nem közvetlenül ugyan (a nagynéném töltött már mellé 3x), de ahogy írtam, már találkoztam mindkét típussal.

2x volt az, hogy cserébe feltöltötték az õ kártyáját (mindkét esetben csaj volt a másik oldalon), 1x a röhögéses téma (ez egy csávó volt - hogy itt is cigány nyelvû kifejezést használjak).



nem vagyok benne biztos, hogy jól!

pontosabb lett volna (ha már villogni akarsz nyelvtudásoddal) a gádzsó/gádzsi. Ui. a csaj/csávó cigánylány/fiút jelent.

persze, helyesebb az lenne, ha magyarul beszélnél és száműznéd beszédedből az idegen szavakat. Főleg ezen szavakat!

én vazze' a nyócbó'


csüt. szept. 07, 2006 0:19
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Vizsla írta:
Westelnél pedig úgy rémlik, mintha lett volna egy rövid ideig, de most egyáltalán nem találom az oldalon.


vesztelnél nincs, bár nekem jól jönne.


szer. szept. 06, 2006 23:54
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Londelmor írta:
T68m írta:
miért ne lenne fókuszálható? :roll:

hát próbáld meg ;) nekünk még úgy tanították a suliban, hoyg nem fókuszálható. a röntgen is éppenhogy.
amúgy tudom, hogy a lényeges különbség a frenkvenciában (energiában) van. de a látványosabb az, hogy a röntgent még lehet fókuszálni (persze nem úgy, mint mondjuk az UV-t, vagy a látható fényt).


próbáld - mondjuk - gravitációs lencsével! ;-)


szer. szept. 06, 2006 23:51
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hogy lehet 3× (tehát effektíve 6×) elütni a telefonszámot???

Üdv!


szer. szept. 06, 2006 22:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2659
Tartózkodási hely: Budapest / Kecskemét
Hozzászólás 
-guru- írta:
skynet írta:
.Tian. írta:
Erősítsetek meg:
ha bankautomatán keresztül lett feltöltve az egyenleg, de sajnos rossz számra, akkor csak a másik tulajon múlik, hogy visszakerül -e a pénz?


így van. jó esetben feltölt ugyanannyit a te számodra, rossz esetben csak röhög egyet rajtad (mindkettővel találkoztam már).


Ha röhög, akkor azért lehet neki néhány kellemetlen percet szerezni...(hirdetés arra a számra stb)


Ha .Tian. hibázott, akkor miért a másik felet kell büntetni?
A másik fél honnan tudja, hogy ki, miért, milyen telefonegyenleg helyett töltötte fel véletlenül az ő egyenlegét??
Mi van akkor, ha számlás előfizetéshez tartozik a szám?

Nem védeni akarom a másik hibájából előnyhöz jutott embert, szerintem is az lenne a fair a "véletlenül feltöltött" telefon tulajdonosa hasonló összeget adna át .Tian.-nak! Csak ugye Magyarisztánban élünk, nem az EU-ban...


szer. szept. 06, 2006 22:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
.Tian. írta:
Erősítsetek meg:
ha bankautomatán keresztül lett feltöltve az egyenleg, de sajnos rossz számra, akkor csak a másik tulajon múlik, hogy visszakerül -e a pénz?
A kérdésre kérdéssel válaszolok:
Sikerült elkövetni?? :shock:

Üdv!


szer. szept. 06, 2006 21:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Vizsla írta:
A 3 szolgáltató adattömörítő szolgáltatása él még?

Pannonét megtaláltam. Gondolom nemcsak GPRS esetén megy, hanem EDGE/3G-nél is, igaz?

Mi a helyzet a voda Macarájával? Egy évvel ezelőtt használtam utoljára, mielőtt beköttettem az ADSL-t.

Westelnél pedig úgy rémlik, mintha lett volna egy rövid ideig, de most egyáltalán nem találom az oldalon.
A Pannonnál SZENZÁCIÓSAN működik, most augusztusban próbáltam. EDGE-vel, egy Rezi melletti erdő szomszédságában, 20-24 kbájt/sec sebességnél. Még erre tömörített rá, szinte DSL-sebességet biztosítva böngészéskor.

A Voda Macarája van még, rákeresve letölthető az oldalukról, de én semmi változást nem vettem észre. Ráadásul az EDGE hiánya is komoly gond, ritkán éri el az 5 kbájt/sec-et a sebesség.
A T-nél is jó az EDGE, de sokkal ritkábban van, mint a Pannonnál, kis helyeken egyáltalán nincs (a Pannonnál meg mindenütt, ahol eddig próbáltam, jó hogy a W810i jelzi alapból). A sima GPRS pedig semmivel nem jobb, mint a Vodánál.
Na persze ahol van mind3 szolgáltatónak 3G-je, ott aztán szaladnak a MB-ok... :)


szer. szept. 06, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 28, 2004 13:03
Hozzászólások: 528
Hozzászólás 
skynet írta:
.Tian. írta:
Erősítsetek meg:
ha bankautomatán keresztül lett feltöltve az egyenleg, de sajnos rossz számra, akkor csak a másik tulajon múlik, hogy visszakerül -e a pénz?


így van. jó esetben feltölt ugyanannyit a te számodra, rossz esetben csak röhög egyet rajtad (mindkettővel találkoztam már).


Ha röhög, akkor azért lehet neki néhány kellemetlen percet szerezni...(hirdetés arra a számra stb)


szer. szept. 06, 2006 12:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Erősítsetek meg:
ha bankautomatán keresztül lett feltöltve az egyenleg, de sajnos rossz számra, akkor csak a másik tulajon múlik, hogy visszakerül -e a pénz?


szer. szept. 06, 2006 10:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7091
Hozzászólás 
A 3 szolgáltató adattömörítő szolgáltatása él még?

Pannonét megtaláltam. Gondolom nemcsak GPRS esetén megy, hanem EDGE/3G-nél is, igaz?

Mi a helyzet a voda Macarájával? Egy évvel ezelőtt használtam utoljára, mielőtt beköttettem az ADSL-t.

Westelnél pedig úgy rémlik, mintha lett volna egy rövid ideig, de most egyáltalán nem találom az oldalon.


kedd szept. 05, 2006 21:26
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.   [ 3774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 76  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség