Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 20:03



Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ] 
Csak DOS 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Hmmm... megfontolandó. (Bár a DR-DOS-szal kapcsolatosan rossz emlékeim vannak, de kb. úgy 10-15 évvel ezelőttről.)


pén. jún. 23, 2006 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Neroban lévő DR-DOS bootimage kiírása CD-re. Látja az NTFS partíciókat, alapból USB-t kezel, optikai meghajtókat, hosszú fájlneveket, pedig csak egy sima DOS... :)


pén. jún. 23, 2006 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
bazsiboj írta:
Szerintem a FreeDOS-t érdemes kipróbálni, mert a FAT32
partíciót is látja.


Azt a 7.1-es MS-DOS-tól felfelé mindegyik Win9x alatti DOS tudja.


hétf. jún. 19, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hogyne látná,amikor benne van a nevében hogy Free-ez linux.Az már korábban is hajlamos volt hasonló disznóságokra.
A FreeDOS-t még az Amiga is érti,ami struktúrájában inkább a Mac-hez van közelebb mint a PC-hez.


hétf. jún. 19, 2006 18:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 24, 2004 22:44
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Szerintem a FreeDOS-t érdemes kipróbálni, mert a FAT32
partíciót is látja.


hétf. jún. 19, 2006 18:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
valaha innen toltottem le a WinME DOS elocsalogatojat

http://jeroen.a-eskwadraat.nl/misc/winme/mfddme13.zip

by horex


pén. máj. 26, 2006 0:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Egyébként inkább azt szoktam ilyenkor javasolni, hogy legyen fent egy külön partíció mondjuk egy Windows Millenniummal és egy DOS patch-csel, mert az az uccsó kíndóz, ami alatt ott lapul a teljes 8-as DOS, csak elő kell csalogatni. Ráadásul a FAT32-t is kezeli. :wink:


kedd máj. 23, 2006 15:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
@TargeT
Idézet:
base memory az DOS-nál 640 kB, a page volt a 64 kB. Nekem erősen így rémlik. De merek én már "rémleni"?

Nyugodtan merjél,mert igazad van. :D
Néha írok olyan bődületes baromságokat,hogy visszaolvasva magam is elcsdálkozm rajta :roll: :D
A .gúnár. Által felsorolt problémákra szokták azt mondani a pudding próbája..


kedd máj. 23, 2006 12:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Na szóval összefoglalóan a DOS-os programok akkor nem fognak rendesen menni mai gépeken, ha:

1./ EMS, UMB, vagy nagy konvencionális memória kell neki, mert a memóriakezelők nem biztos, hogy menni fognak, és a már szükséges rezidens programok emiatt az alsó 640k-ban csücsülnek.

2./ Az általam korábban felsorolt hardvereszközök valamelyikét használnák, de nincs driver. Pl. Arachne web böngésző kontra PCI modem.

3./ Lemezméret és fájlméret korlátok, bár a DOS-ra írt programok ezzel eleve számolnak.

4./ Túl gyors a gép. Na persze ez nem a DOS hibája. :wink:


kedd máj. 23, 2006 9:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
TargeT írta:
Egyébként mintha az F-macro és a Norton Batch Enhancerrel kapcsolatban is rémlene valami "szupergéppel" kapcsolatos anomália.

Nos, a rémlés az kissé téves volt. Úgy látszik rozsdásodik valami bennem. :oops: Vagy rossz napjuk volt az éjjeliőröknek...
Szóval bocs Symantec, a BE nem hibás :!:
Volt egy effektes képernyő törlő progi, na az aminek a gyorsabb proci betett. A hanyag programírás miatt elromlottak az időzítések.
Ezt a BE környékén használtam, ezért az előbbi ugrott be.

Szintén bocs nacorvus, de nem igazán értem, mit értesz a DOS 640k kontra 64k memóriahasználat alatt. A base memory az DOS-nál 640 kB, a page volt a 64 kB. Nekem erősen így rémlik. De merek én már "rémleni"? :wink:


kedd máj. 23, 2006 7:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:idea: I'thik so ez utolsó sor:
Idézet:
DEVICE = \Boot\Command\Driver\EMM386.exe NoEMS

Megkerülhető a no shell commandal is,bár már "R.Reagan" láttam, :wink:
Szekesztenem kell mert féligazsság-a himemmel mindeeképpen meg kell hívmi a "himemet" :arrow: innetől jöhetnek a shellek,ami természeteen uu. eszia kovencionális memót,de gyorabb pl:ramdrive-de ebben akár futhat egy kulönálló rendszer is akár egy Hiren's v.hasonló OS,de mindegyik közöse a mai napig a 640k indulási alap-(de ez is határozott fejődés a 64k-képest amin tanultam anno ) :lol: 8)


hétf. máj. 22, 2006 20:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
-Igen mert a főkostuktőr Billy megmondta,hogy a kevesebbis elég mindekinek-azóta ő is revideálta az álláspontját,sőt átesett a ló másik oldalára. :D

:lol: :lol: :lol: Igen, de aztatat még nagyon régen és 640 kB-ra mondta. :D És tényleg azon dolgozik, hogy azóta egyre inkább a csillagos ég legyen a határ.
KépBocs, de asszem kicsit mellényúltam ebben a DOS memóriadologban. Márminthogy nem próbáltam mit művel nagyobb RAM esetén. Egyrészt nem a valóságot írtam, mert "természetesen" próbáltam boot CD, boot pendrive menüztetés kapcsán a DOS-t, és nem tűnt fel semmi gond 768 MB RAM-nál sem.
Másrészt hirtelen rossz logikai következtetést vontam le, mert attól, hogy a Win98-nak problémája van a memóriakezeléssel, az nem feltétlenül jelenti, hogy akár a "beépített" 7-es DOS-nak, vagy az előd 6.20-nak ezzel feltétlenül baja lenne, hiszen a legtöbb gondot a windowsos vcache okozta.
Kép
Ettől persze még lehet hogy itt is adódhat probléma, kapcsolódva .gúnár.-hoz.
Bár a DOS 7-es emm386-tal csak annyi gondom volt, hogy kizárólag a NoEMS kapcsolóval működik, a RAM-mal nem. Igaz csak F-Prottal, Ghosttal, Partition Magickel próbáltam, no meg önmagában.
Pl. így nálam OK a config.sys:
    [UPMEM]
    DOS = HIGH, UMB
    DEVICE = \Boot\Command\Driver\himem.sys
    DEVICE = \Boot\Command\Driver\EMM386.exe NoEMS


hétf. máj. 22, 2006 18:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Nos, józanítsuk ki ezt az éjjeliőrt.
-Miért őcsak éjjel dolgozik :D
Idézet:
mint íram
:zavarodott:
Idézet:
más OS alatt futó
akár F.BDS,Slax,sőt az "egylemezes" minimal-linux szerverek
Idézet:
DR DOS újabb verziói, és a Paragon PTS DOS. Hogy 120GB feletti partíciókat is kezelnek-e, arról nincs infóm. Raádásul létezik NTFSDOS is, mint azt tudjuk, ...
is tudják.Alapvető és talán legjobb példa a Hiren's Boot gyüjtemény.
Az utolsó mondat:
Idézet:
Hydra kis kacsóját..
:macso:


hétf. máj. 22, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nos, józanítsuk ki ezt az éjjeliőrt. :wink:

A DOS 2GB határ a FAT16 partíció miatt van. Ennyit képes megcímezni. Egyébként vannak már FAT32-t is kezelő verziók, persze nem a klasszikusok, hanem pl. a DR DOS újabb verziói, és a Paragon PTS DOS. Hogy 120GB feletti partíciókat is kezelnek-e, arról nincs infóm. Raádásul létezik NTFSDOS is, mint azt tudjuk, igaz, ha jól emlékszem az csak egy másik NTFS partíciót kezel, a boot partíció nem lehet az (aki használja erősítsen, vagy cáfoljon meg).

Az, hogy bármilyen szuper gépen elhasít, az is igaz, persze vannak bökkenők, ilyen például a memóriakezelés. Ha csak egy szimpla himem.sys kell a kis drága DOS programnak, akkor semmi gond nincs, a gond ott kezdődik, ha be kéne tölteni egy memóriakezelőt (pl. emm386), mert az újabb gépeknél címütközés lehet, mert sokszor foglaltak azok a címmezők, amiket az emm386 alapból le akar foglalni. Nekem szinte egy újabb gépen sem sikerült beizzítanom az emm386-ot. Viszont sok memóriakezelőt egész jól továbbfejlesztettek, pl. a Qemm386-ot, annak legutolsó verziói egész jól megbírkóznak ezekkel a problémákkal.

Arról már ne beszéljünk, hogy DOS használata esetén a vinyón túl egyéb hardverekről is jó eséllyel le kell mondanunk, ilyen pl. a PCI modem, a legtöbb hangkártya, sok hálókártya és a legtöbb USB eszköz.

Hydra kis kacsóját magánban elindítottam egy DOS telepítés rögös útvonalán, azóta nem szólt, hogy nem megy, szóval vagy megy neki, vagy feladta. :D


hétf. máj. 22, 2006 16:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A Norton Batch-re és A F-macrora nem tudok okosat mondani.
A memória :idea: :?: A dos alatt alapvetóen,mint íram nem lehet gond hiszen alaban mint írtam van 640k a többit meg csak menagerrel lehet munkábarángatni.Ez ugyanúgy igaz más OS alatt futó C programmernél is.
Idézet:
Win98 az 512 MB fölött elhasal
-Igen mert a főkostuktőr Billy megmondta,hogy a kevesebbis elég mindekinek-azóta ő is revideálta az álláspontját,sőt átesett a ló másik oldalára. :D


hétf. máj. 22, 2006 14:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:idea: Opsz, na ja, ha nem erőgép... A kiindulás még tényleg ez volt, de végül te váltottál "a legszuperebb gépen is ehasít" kitételre.
OK, de mintha a Turbo Pascalhoz már 233 MHz körül kellene a patch, a 400 az már tuti. Az szupergép :?:
Azután meg ott van a memória. A Win98 az 512 MB fölött elhasal, ha nincs jól beállítva a memóriakezelés a system.ini-ben.
Kérdés egy DOS mit művel hasonlóval. Én ezt nem próbáltam, lehet hogy megoldható.
Én sajnos nem ismerem az éjjeliőrt, így tőlem igazoltan fetrenghet, pláne délelőtt. :lol:
Egyébként mintha az F-macro és a Norton Batch Enhancerrel kapcsolatban is rémlene valami "szupergéppel" kapcsolatos anomália.


hétf. máj. 22, 2006 12:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
...
Idézet:
De mintha mással is találkoztam volna.

Én is találkoztam az éjjeliőrrel,fényes nappal fetrengett a kocsma előtt :twisted:
De mint tudjuk,itt nem egy erőgépen futna a dolog valószínűleg eldöcög akár a Pascal v.netán,Dbs.is.


hétf. máj. 22, 2006 12:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
nacorvus írta:
A
Idézet:
dos-os felsőhatárt a 2-sel
-2 GB a lemezből megcímezhető felső határ amit a Dos címezni tud. tehát bármekkora a vincsi egy ekkorát lehasítva bárminő dosos rogram a legszuperebb gépen is ehasít.

Én már csak ilyen kekec vagyok... hogy ebbe is belekötök. :wink:
Pontosan csak a "bárminő" DOS-os program futkározásába hiper-szuper gépeken. (Amúgy elvileg igazad van.)
Vannak ugyanis vacakul megírt programok, amik időzítési gondok miatt magasabb órajelű procival nem futnak, hibaüzi lesz.
Pl. ilyen a Turbo Pascal, bár ehhez van patch. :)
De mintha mással is találkoztam volna.


hétf. máj. 22, 2006 11:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Köszi az eddigi segítségeket, hétvégén hozzájutok a géphez és kipróbálgatom a tanácsaitokat...


csüt. máj. 18, 2006 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Jó! akkor bővebben,mert látom hogy itt mindenki valami hókusznak hiszi amit leítam:


Én nem, csak azt hittem, a DOS és a Winfos dual bootot szeretnéd batch fájlból megoldani, de akkor félreértelmeztem :!:


csüt. máj. 18, 2006 16:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Jó! akkor bővebben,mert látom hogy itt mindenki valami hókusznak hiszi amit leítam:
A
Idézet:
dos-os felsőhatárt a 2-sel
-2 GB a lemezből megcímezhető felső határ amit a Dos címezni tud. tehát bármekkora a vincsi egy ekkorát lehasítva bárminő dosos rogram a legszuperebb gépen is ehasít.
.gúnár.-nak és nbela-nak igaza is lenne hacsak emuálni kellene,de ezek szerint csak egy sima csak Dos-fehaszálású ill programorientált(szabadfelhasználású)-OS lemez kell.
Az egyik megközeliítés amit fentebb írtam vagy a dos-os batch (kit.bat) lásd páldának autoexec.bat-erre utaltam amikor a válaszható boot-menu szerkesztése kb igy néz ki:
2 program közül választhatunk(előre is elnézést a hibákért 6-8 éve v.több amikor ilyenbe utoljára írtam)
@echo off
cls(nem szükséges,de hülyén néz ki ha választó menü a képernyő közepén jelenik meg)
echo A Norton Commander
Idézet:
echo A

echo B Frortrain C
choice /c:AB válassz!
if errorlevel 2 goto fortrain
if errorlevel 1 goto nc

:nc
nc
goto end

:fortrain
c:\fortrain.bat
goto end

A másik megodás a shell-ek indítása ez már igen hasonló a linuxos kernelbe ki be forgatáshoz.Így működek az EMU-k-csak visszafelé.
Alapvetó gond: dos alatt a 640 kb memórakorlát,amit csak valami külső proram megívásával lehet bővíteni (XMS,EMS)-erre jó az ms-dosban pl a HIMEM,vagyEMM386.
A nbela által javasolt ramdisk-nek is az a baja-mert mint tudjuk:
Idézet:
Van egy nagyon gyenge gépem és egyenlőre nem akarok semmilyen nagyobb oprendszert rá...van egy c fejlesztői környezetem dos alá és csak azt szeretném futtatni rajta...
Ha kevés a memória kár próbákozni az emu-kal.A ramdisk is eszi a szűkös memőriát-
:idea: jut eszembe:@hydra2006 Csak nem valami 16 vagy32Mb-al akarsz valami csodát alkotni :D :?: :!:
Off:tulajoképpen hogy kerül ez egyáltalán a Windows címszó alá.Ez inkább koder vagy linux v. szoftver :hm:


szer. máj. 17, 2006 21:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Még a www.bootdisk.com -on is lehet nézelődni. :wink:


szer. máj. 17, 2006 20:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Egy másik lehetőség: Letöltöd ezt a zippet. Van benne egy floppy image fájl, és egy azt kezelő exe. Készítesz vele egy dos boot floppyt, amit szervizlemeznek szoktam használni. Bootoláskor létrehoz egy ramdisket és oda másolja fel magát. Van benne win98-ból származó dos7, format és fdisk parancs és egy szűkített norton commander is. Azzal már a wincsit meg tudod formázni és sys parancscsal rámásolod a rendszert. Esetleg még külön rámásolod a dos könyvtárat és az NC-t.
Üdv,NBela


szer. máj. 17, 2006 20:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Igen, DOS emulátor főleg régi játékokhoz. De most asszondod, nem is akarsz rá XP-t. Akkor tegyél fel DOS-t, vagy mondjuk Win95-öt, ha még elmegy rajta. Ha semmid sincs, csak egy másik gépen XP, akkor sajátgépen jobbklikk a floppyra, format, opciók, MS DOS indítólemez. Ezzel már indíthatod a gagyi gépet. Arra nem emlékszem, mit rak fel még a floppyra a 8-as DOS indítófájlokon kívül, de úgy rémlik, hogy fdisket és formatot is rak fel, tehát ezekkel a gagyi gép vinyójára is felteheted. Ha mégse, akkor valami Caldera DOS régebbi, ingyenes verzióját töltsd le, vagy szerezz meg és installálj fel egy Win95-öt, abban is van komplett DOS, ha az msdos.sys indítófájlba beteszed a bootgui=0 sort az [options] alá. Az 7-es verzió ha az első kiadásút telepíted, 7.1-es, ha OSR2-es, utóbbi már a FAT32-t is kezeli. Na most jól ideömlesztettem az infókat. :wink:


szer. máj. 17, 2006 19:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
A vége kicsit nekem is sántít, szerintem Nacorvus kolléga nem NT alapú Windowsra gondolt. Konkrétan mihez kéne? A Dosbox nem jó? http://dosbox.sourceforge.net


Ez valami Dos emulátor win alá ?
Van egy nagyon gyenge gépem és egyenlőre nem akarok semmilyen nagyobb oprendszert rá...van egy c fejlesztői környezetem dos alá és csak azt szeretném futtatni rajta...


szer. máj. 17, 2006 19:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
A vége kicsit nekem is sántít, szerintem Nacorvus kolléga nem NT alapú Windowsra gondolt. Konkrétan mihez kéne? A Dosbox nem jó? http://dosbox.sourceforge.net


szer. máj. 17, 2006 19:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:shock: Hát,legikább egy dos-os indítófloppy.. vagy,csak ilyen rendszert telepítesz elsődlegesnek-ismervén a dos-os felsőhatárt a 2-sel :D a wincsi indítópartícióba ill.egy batch progr:echo A,choice: válsztás, if errorlevel..sA goto a stb


Hát az elejét értettem , de a végét nem igazán...
Az indítólemezt próbáltam és a régebbi windows-ok indítólemezei működtek, de az xp-s indítólemez nem...valami I/O hibát írt ki...


szer. máj. 17, 2006 19:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Hát,legikább egy dos-os indítófloppy.. vagy,csak ilyen rendszert telepítesz elsődlegesnek-ismervén a dos-os felsőhatárt a 2-sel :D a wincsi indítópartícióba ill.egy batch progr:echo A,choice: válsztás, if errorlevel..sA goto a stb


szer. máj. 17, 2006 18:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
tibuu írta:
Jelenleg milyen operációs rendszered van? :)


Windows xp


szer. máj. 17, 2006 18:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Jelenleg milyen operációs rendszered van? :)


szer. máj. 17, 2006 18:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 17, 2006 18:21
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Csak DOS
Hali !
Hogy lehet azt megoldani hogy csak dos induljon a gépen és ne töltsön be más operációs rendszert !


szer. máj. 17, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 31 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség