Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 9:03



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Samba megosztás 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Nekem ez annak idején csak úgy ment DC módban, hogy a plusz samba és unix csoportokat megfeleltettem egymásnak, máshogyan nem ette.
Ha jól emlékszem, talán net groupmap, utóbbi biztosan benne van :-)
Ha minden igaz, a samba:Domain Users és a unix:users alapból meg vannak feleltetve egymásnak, de az is lehet, hogy ez samba-csomag függő.

Én sokat szívtam vele, és az engedélyek finomhangolásánál úgyanúgy bele lehet keveredni, mint egy NT-s DC-n, ezért én mindig felsoroltam a felhasználókat (valid users=).

A groupmappelést a samba man-ból halásztam ki.

Üdv:
chx


csüt. okt. 12, 2006 19:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 21, 2005 21:26
Hozzászólások: 66
Hozzászólás 
Hi!
Samba megosztás jogosultságai hogy függenek a unix-os jogosultságoktól?
Adott egy samba DC, ami itthon ad megosztásokat 3 gép felé. Azon a gépen amin a samba fut, van több felhasználó is akiknek shel-je van a gépen de nem szeretném hogy hozzáférjenek ahhoz a könyvtárhoz ami a samba megosztások vannak megadva. Azoknak a felhasználóknak csináltam egy külön csoportot akik sambaznak, és a valid users beállítást használom a csoportra de nem megy.
Igy néz ki a megosztás:
[hdd2]
comment = kozos ter2
path = /hdd2
browseable = yes
valid users = @we
write list = @we
read only = No
writeable = yes
admin users = czsolti
inherit permissions = yes
create mask = 0770
directory mode = 0770
force create mode = 0770
force directory mode = 0770
Ha a create mask, directory mode opciokat átállítom 0777-re akkor értelemszerüen megy minden usernek ha sambás ha nem.
Ebben a formában ugyanazon csoprtba tartozó sambás felhasználó nem tud hozzáférni másik sambás felhasználó által létrehozott állományhoz, könyvtárhoz.
ötlet?


szer. okt. 11, 2006 14:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 320
Hozzászólás 
Ide elküldheted: mi@chx.hu de csak 29-én tudom megnézni, mert vizsgáim vannak :( És persze ígérni nem tudok semmit...
Esetleg visszaküldöm az én konfigomat, az jól műx kb 300 userrel.

Üdv:
chx


pén. dec. 23, 2005 10:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Még annyit tehtek, hogy elhozom a Sambáról a logfile-okat, és elküldöm e-mailben egy vállalkozó szelleműnek, aki felajánlja, hogy megnézi. Én ugyanis nem jöttem rá belőle semmire.

Bár az egyikben egyszer láttam valami gyanúsat, de nem jöttem rá, hogy mi lehet az, és hogyan tovább. Csak furcsa volt.


vas. dec. 18, 2005 11:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hali!

Ismét új dolgok derültek ki.
Most, hogy meg lett erőszakolva a gép, most is szétkapcsol. Most kivettem ezt az erőszakot tevő beállítást, de ugyanúgy szétkapcsol.

Egyszerűen lehetetlen beállítani, hogy tartományon működjön.
Miért?

Windows hiba lenne?
Akkor amásik gép miért jó?
Ugyanúgy van telepítve.
Ha meg a Samba csinálja, akkor miért csak ezzel a géppel?

Harware hiba?

Lécci jöjjön már egy okos ember is, aki látott már ilyet! Nagoyn kéne, mert így nem lehet dolgozni arról agépről. Ui minden cucc a Sambán van, amit persze nem lehet onnan elérni. Gyakorlatilag lebutult a gép az internetezés szintjére. Megszűnt munkaállomás lenni!


vas. dec. 18, 2005 11:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
És akkor a problémát hogyan tudom elhárítani? Mert én nem vltam ám okításon. Sajnos nekem az ilyesmi nemjár...

És miért van az, hogy újratelepítés sem segít rajta. Eleve **** ez a Windows XP? Szándékosan ****?

Amúgy pedig az 1-es gépet is reinstalláltam. Először úgy nézett ki, hogy már jó. De később kiderült (még nem tudom, hogymindenkinél ilyen-e), hogy az egyik usernél (fontos user) kb fél perc múlva eldobja az összes hálózati emghajtót. Reinstall után!!! Még idejük sem volt elcseszni ezt a **** oprendszert.

És aztán végülis beállítottam azt, hogy a kapcsolat nélküli munkát letiltottam, és van ott vlaami olyasmi, hogy kényszerítés a szétkapcsolás tiltására vagy mi. Szóval meg kell erőszakolni, hogy nekapcsoljon szét, és az tkipipálni.

Aztán, hogy ettől most minden usernek jó-e, nem tudom, de asszem azért tettem újra, mert vót akinek jó lett őle, meg vót, akinek nem.

És a többi gépen miért nem kell ezt beállítani?

Ugyanarról a rohadt CD-ről telepítettem mindet! Mégis, mintha 4 különálló Windows verzióm lenne.
Vagy, mintha a server kickelné őket 4 féle módon...
Gyűlölöm!
Okítást persze nem kapok, (holott szerintem rám férne), de azért oldjak meg egy nem mindennapi problémát. Hát köszönöm. Szerintem fel kéne gyújtani a gépeket.

Vagy van más megoldás is?


kedd dec. 13, 2005 9:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 779
Tartózkodási hely: Még mindig a bőrömben.
Hozzászólás 
"Namármost ez a nyomorult 2-es gép 2 user esetében nem működik. Nem engedi őket bejelentkezni!
Illetve arra rájöttem, hogy az egyiket beengedi, de csakakkor, ha előtte EGY Bizonyos másik user volt bejelentkezve. "

Windows-os autentikációs probléma. Múlt héten voltam okításon, ott is ezzel szívtunk. Kiderült, hogy csak akkor működik jól az autentikáció, ha vindóz restart után a másik júzer bújik be, és a vindóz az ő nevét és pswd-jét küldi a Linux-Samba felé. Vindóz kijel-bejel módszerrel nekünk nem ment.


hétf. dec. 12, 2005 11:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hoi!

Itt szaporodnak a Samba kérdések, a váaszok meg sehol... :(

Mindazonáltal fel kell tennem egy új kérdést!

Adott ez a nyomorult Samba 4 Windows XP gép van rajta.

A 2-es gépet (azon van a megosztott nyomtató is) újratelepítettem.
Úgy néz ki működik.
Azonban nem minden tökéletes.

A Samba egyébként nem csak megoszt hálózati meghajtókat, ahnem ttartományvezérlő is.
És perse mikor valaki bejelentkezik, onnan kellene letöltődnie a profilnak, és automatikusan csatlakoztatnia kell a Samba által megjelelölt hálózati emghajtókat.

Namármost ez a nyomorult 2-es gép 2 user esetében nem működik. Nem engedi őket bejelentkezni!
Illetve arra rájöttem, hogy az egyiket beengedi, de csakakkor, ha előtte EGY Bizonyos másik user volt bejelentkezve.

Akkor most mi is van tulajdonképpen?


kedd dec. 06, 2005 13:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Hát, úgy látszik nem túl termékeny itt a műsor... :(


hétf. dec. 05, 2005 23:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nekem is lenne egy Samba kérdésem!

Elég súlyos kalamajkával állok szemben.

Adott 4 Windows XP gép. Van hozzá egy Mandrake Linux 10.0 Samba server.

Ők 1 tartományon vannak, a tartományvezérlő a Samba.

A Sambán van 3 megosztott mappa. Mindenkinek a saját /home-ja, és két közös.
Ezen kívül a Sambán van egy script, ami bejelentkezéskor automatikusan csatlakoztat további 2 meghajtót, de ezek egy másik serveren vannak. Ahhoz a serverhez szó szerint semmi közöm. (Nem az én hatásköröm.)

Annő szeptember végén megcsináltuk a rendszert, és működött. eddig.
Aztán szétesett.

Nem lehett nyomtatni a 2-es gép megosztott nyomtatóján.

Aztán akövetkező hiba az let, hogy fel se mentek már a serverre. Kiírta, hogy kettős név a hálózaton.

Viszsaghostoltama 4 rendszert, hogy a működő állapotot visszakapjam. De kettős név a hálózaton továbbra is. Végül kénytelen voltam belátni, hogy aLinuxos géppel van gixer, ami kár, mert azt még nem volt időm kitanulni.

Hát elkeztem rágcsálni. Végül előkerült a hiba, de nagyon nehezen.

Az smb.conf file volt ludas.

A helyzet ugyanis az, hogy a fileban két bejegyzés azonos volt.
A tartomány neve, és a samba server neve.
Namármost ezt átírtam, meg i sszűnt akettős név rögtön, és fel is tudtam jelentkezni! (Máig sem értem, eddig miért működött?)

De maradt hiba még bőven.
Csak a 2-es és 4-es gép megy gond nélkül. Az 1-es csak néhány másodpercre csatlakoztatja a meghajtókat, aztán ledobja mindet.
A 3-asnak meg nem elérhető a tartomány. Meglepő módon, ha a gépet más névre keresztelem, akkor beengedi a samba, de csak pár másodpercre, mint az 1-es gépet.
További probléma, hogy a reinstall sem segít. Ugyanúgy csak pár másodpercre jutnak be, aztán dobják ameghajtókat, és kapcsolat nélküli munka lesz belőle. És a 3-as reinstall után sem megy fel az eredeti nevével. Tehát még mindig van egy bug, és szerintem a sambán. De hol? És mi?


pén. nov. 25, 2005 23:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. ápr. 18, 2004 13:32
Hozzászólások: 346
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Nos, ha arról van szó, amire én gondolok, akkor ez is valamiféle jogosultságos dolog.

Valamelyik samba file-ban (asszem az smb.conf) a megosztásra vonatkozóan van egy rész.
És ott egy számsor jelli, hogy a megosztásaban ki mit csinálhat.

Pl, ha jól emlékszem akkor a 0777 azt jelenti, hogy mindenki írhat, olvashat módosíthat, meg ilyesmi. De ehhez nekem is bele kéne nézni abba a fileba. De szerintem meg fogod találni, ennyiből rá lehet ismerni.

Ha nem 0777 van (ami valószínú), akkor nálad más dolgok vann engedve. Pl azért nem lehet módosítani, csak törölni.

Nézz bele, tegyél egy próbát, de reméljük még más is ír neked!


pén. nov. 25, 2005 23:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás samba megosztás
Helló!

Következő a problémám:
SUSE + SAMBA szerveren van két megosztás az egyik mindenki által csak olvasható ezzel nincs probléma, a másik szabad préda lenne, viszont az oda létrehozott fájlokat csak a létrehozó tudja módosítani(beleírni, felülírni ugyanolyan nevű másikkal), törölni viszont mindenkinek engedi. A könyvtár jogosultságai rendben vannak, csak a fájlokkal nem boldogulok.

Várom az ötleteket.

köszi előre is


hétf. jún. 13, 2005 9:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
security = share

Ha érdekel még, elküldöm az én smb.conf-om. Pont ilyen! :)

Roland


szer. dec. 29, 2004 9:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Samba megosztás
Hi

Hogyan lehet azt megoldani, hogy egy megosztáshoz a Windows ne kérjen jelszót. Valamint azt a megoztást többen is el tudjuk érni jelszó nélkül. Tehát 4 wines gép be tudjon lépni egy közös területre, úgy hogy soha ne keljen jelszót írni. (Debian + Samba)

Ebben szeretnék segítséget kérni.

Előre is köszönöm

Üdv Szabi


szer. nov. 24, 2004 23:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség