Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 6:36



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Lakás Riasztó és Házi Vezérlő építés, ötletek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> hol lehet olcson jo mozgaserzekelot,

Én itt szoktam vásárolni:
www.delton.hu


vas. nov. 08, 2009 11:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 07, 2009 20:44
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Most olvastam vegig a topicot, mert pont egy ilyen riaszto + futesrendszer vezerlo epitesen kezdtem el gondolkozni, es a google "csengo mozgaserzekelo homero i2C bus ft"-ra ezt a forumot adta talalatkent. :)

Latom hogy par ev lemaradasban vagyok a tobbi hozzaszolashoz kepest, de talan pont ezert segithetnetek tapasztalatokkal.

Amit en eredetileg kitalaltam:
- riaszohoz szinte minden szobaba egy mozgaserzekelo (vagy valami induktiv hurkos jelenleterzekelo) szavotas vedett huzalozassal a kozponti egyhez, aminek persze van backup tapja, siemens mobilon tud jelentkezni, ha baj van...
- minden szobaba egy hangszoro csengohoz/szirenahoz (esetleg kapu/szobatelefon szintre felfejlesztve egy plusz kondimikrofonnal, etc.)
- minden szobaba I2C homero az alabb reszletezett futesszabalyozast segitendo
- esetleg LCD kijelzo a homeronek (meg ha mar van kijelzo, akkor oranak is) + programozas kozben is segitseg...
- a szoba egysegek beviteli szerve gombok helyett RC5 szabvanyos TV taviranyito lehetne -> ennek kulon elonye lehet a kesobbiekben, ha csak egy video/muholdvevo/set top box van a hazban, akkor azt mas szobakbol is lehet taviranyitani. (csak hogy vmi uj otletet is mondjak :) )
- termeszetesen jo lenne mindent logolni, PCs esetleg webes felugyelet is sem artana, de ez mar csak hab a tortan.
- a vedelmi zonakrol leirtakat tamogatom: jobb ha a hazig el sem jon a delikvens

A Futesrol: gaz nincs, csak fa tuzeles, es jo lenne megjosolni a kulso/belso homersekletek alakulasabol, hogy mikor es mennyi fat rakjon az ember a tuzre, ha nem akar sem fazni, sem felforralni a pufferben a vizet. (Ehhez persze eloszor be kell merni a haz "impulzusvalaszat", ami nem lesz egyszeru...)
Energiatakarekossagbol a radiatorkori futes keringetoszivattyukat is le lehetne kapcsolni, ha minden szobaban a programozottnak megfelelo a homerseklet.
A futes es ebresztes programozasat jo lenne ha a szobai konzolokon keresztul is el lehetne vegezni taviranyitoval...

Ami eddig kesz van: minden szobaba, pincebe be van huzva 1-2 UTP kabel, egy csillagpontba vannak gyujtve, gondolvan majd csak jok lesznek valamire :)

Es most a kerdeseim:
- az elkeszult rendszereitek melyik reszerol derult ki vegul, hogy felesleges, mit csinalnatok maskeppen?
- hol lehet olcson jo mozgaserzekelot, elektromosan vezerelheto radiatorszelepet, LCD kijelzot kapni? (lehetoleg BP XI kerulet kornyeken)

Elore is koszonom a valaszokat.


szomb. nov. 07, 2009 22:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 20, 2009 15:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Geovision GV 800, 16 kamerás pci rögzítőkártya eladó. Nem új, de nem is volt használva, egyik kábelköteg hiányzik, pótlása 2075Ft + ÁFA.


szer. máj. 20, 2009 16:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 17, 2008 13:21
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv!

DSC 585 komplett riasztórendszer csomag érdekel valakit?? 20 ezer Ft a szett. Központ+doboz+akksi+transzf, kezelő, Kültéri+akksi, softver, leírás (magyar). 3 év garanciával!
hapagliod@freemail.hu :idea:


szer. szept. 17, 2008 13:28
Profil
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Mi lett az eredeti cirkó panellel?

Tartalék.


szomb. szept. 13, 2008 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy használ-e valaki CROW - Runner, tipusu risztót? Ha igen akkor kérem hogy vegyen fel az MSNjére!
Köszönöm!


szomb. szept. 13, 2008 11:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Szia Watt!

Lenne egy kérdésem:

Mi lett az eredeti cirkó panellel?
Vevő lennék rá mert az enyim kiégett...


pén. szept. 12, 2008 13:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nekem nem kellett ez a konvertáló modul, mert az RS-t elosztottam. Így simán tudtam a PC-vel és a PIC-ekkel kommunikálni.
Jelen verziómban pedig USB-n kommunikálok a PC-vel, így megmarad a soros port az RS485-nek. Van egy félkész modulom, ami SD+USB+RS485-ös vonalakkal rendelkezik(SD még nincs kész foglalat híján). Természetesen 18F2550-el.


szomb. nov. 03, 2007 13:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Úgy nézem, végülis megoldható lenne a paritásbíttel a címzés, mert állítható, hogy páros vagy páratlan paritásbitet generáljon. Csak az a kérdés, hogy ha billegtetem, akkor mire keér a pufferből a portra a cím/adat, addigra mi történik a bittel :?: Ki kellene próbálni, de nem tűnik tökéletesen megbízhatónak... :shock:

Meg az is eszembe jutott, hogy a buszra 62500bps-t írtam, mert ezt eltérés nélkül tudja minden pic generálni, viszont a pc nem tudja ezt a sebességet. Végülis két 16F627 segítségével meg lehet oldani a konverziót, hamár van a fiókban :D


szomb. nov. 03, 2007 9:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
PC UARTja nem tud 9 bitet fogadni/küldeni. (5-8 lehet az adatbitek száma) Mondjuk a paritással lehet, hogy lehet trükközni, de nem biztos, mert PC esetén azt az UART generálja automatikusan. A Watt által javasot megoldás működik, de a PC -nek a 9 bites adatokat 2 bájossá kell alakítani, hát nem egyszerűsíti a tesztelést szerintem.


pén. nov. 02, 2007 18:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Most elgondolkoztam a Watt féle trükkös megoldáson. Elsőre nem volt világos számomra, miért kell ez a 8/9 bit, már leesett.

Ugyebár az adat kezdete és végének érzékelése a cél. A kezdet nálam 0x55 (85 decimálisan). Általában ez egy tipikus startbyte, km órák, meg sokminden ezt használja.
Utána megy egy adathossz byte, de ez elég szűk intervallumban ingadozik csak, így lehet azzal számolni, hogy max. például 15byte jön be. Mivel itt a csomagok nagyon kicsik, így erre pl. számolok 2ms -t. Tehát az első bájt megérkezésekor megszakítás generálódik. Ha az nem 0x55, akkor már vissza is lépett a megszakításból. Ha 0x55, akkor indítok egy timert 2 ms -ig. És várom az adathossz bájtot. Ezt is ellenőrzöm, hogy megadott intervallumba esik-e. Ha beleesik az intervallumba, akkor már tudom, hogy mennyi bájt jön még, simán számlálom a beérkezett bájtokat és figyelem közben az óra megszakítás bitjét. Ehhez nem kell megszakításnak generálódnia, megszakításból is lehet figyelni, hisz csak jelzőbit. Szal ha bejött a length-ben megadott számú byte, akkor ok. Ha lejárt az óra, akkor hiba van és kilépek. Ennyi. Az a max. 2ms blokkoló rutin nem okoz gondot.


pén. nov. 02, 2007 18:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
NickE írta:
...
Úgy nézem, te is nagyjából azon szempontok szerint indultál neki, mint én. Majd még agyalok ezen a címzésen, és majd beszámolok róla.


pén. nov. 02, 2007 17:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Viszont látok benne egy problémát: nem lehet pc-vel tesztelni a fejlesztés alatt álló eszközt (vagy lehet, csak én nem tudok róla

Erre még nem volt szükségem, ezért még nem próbáltam, de mintha a BrayTerminalban b e lehetne állítani ilyesmi.
Egyébként nem nagy ügy egy PIC-el valami konvertert összedobni. (RX-en veszi a PC-ről, TX-en adja tovább a PIC- hálózatnak. Ellenirányt még egy PIC-el esetleg :) a 16F627 filléres dolog, és mindig van néhány a fókban!: )


pén. nov. 02, 2007 17:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Viszont a C18-ban ezt nem támogatja az OPEN, ezért a használata után, "kézzel" kell átbillenteni a beállító bitet. Utána működik jól.


pén. nov. 02, 2007 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
watt írta:
Én úgy oldom meg, hogy a központ 9 biten ad, és 8 biten vesz.
A Slavek 8biten adnak és 9 biten vesznek.
Mindig tanul az ember valamit :D Eddig nemis figyeltem fel rá, hogy lehet külön állítani küldésnél és fogadásnál a 8/9 bitet.

Viszont látok benne egy problémát: nem lehet pc-vel tesztelni a fejlesztés alatt álló eszközt (vagy lehet, csak én nem tudok róla :?: ). Egy olyan kis programot, mint amit NickE mutatott, nem nagy ügy összedobni, mégis nagyon sokat segíthet a fejlesztésnél, ha az ember direktbe ki tudja próbálni az eszközt a gép mellett, nem kell felfűzni a buszra. Persze a busz vége is ott tud lenni a gépnél...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára potyo pén. nov. 02, 2007 17:10-kor.



pén. nov. 02, 2007 16:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nekem az volt a legfontosabb, hogy a cím és a vége jel egyszerűen és biztonságosan meg legyen különböztetve, valamint hogy a cím okozzon megszakítást, más adatforgalom vizsont ne! Ezt tudomásom szerint csak így lehet.
Sajnos van tapasztalatom, milyen mikor ethernet alapokon nyugszik egy adatgyűjtő rendszer. Nem fenékig tejfel..


pén. nov. 02, 2007 16:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Én ilyen címzést választottam.
http://kepfeltoltes.hu/071102/ftest_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Hasonlít az IP címekhez. Ebben az a poén, hogy csoportokat tudsz létrehozni jobban áttekinthető, mintha csak ilyen 10-14 bitig ez, 14-17 bitig az, ... Egyébként korábban én is így kezdtem, de macerás a debuggolás, megjegyezhetelenek a címek, ...
3 részből áll a cím, főcsoport, alcsoport és utána azon belül az eszköz címe. Igaz, hogy több adatot kell küldeni, de szerintem tökmind1, hogy 5 vagy 10 bájt megy át...

Érdemes egy kis tesztprogit írni, itt be lehet írkálni a címeket, parancsokat, adatokat, ... könnyebb tesztelni a rendszert, mintha mindig picet kell égetni. Hibás adatok bevitelével is lehet tesztelni a rendszer stabilitását.

Egyébként ami érdekes, hogy kezdetben én is azt hittem, hogy master-slave alapú kommunikációkat használnak az épületfelügyeleti rendszerek, de nem. Mondjuk ez nem szentírás, hogy így kell, vagy úgy kell, mindig a feladathoz illeszkedőt kell választani. Itt azért van SenderAdr és DestAdr, mert tudni kell, hogy ki küldte a parancsot kinek. (master-slave esetén ez egyszerűbb) Egyébként a Siemensnek vannak könyvei és buszleírásai az általuk gyártott épületfelügyeleti rendszerekről, érdemes olvasgatni, vannak benne okosságok. Na azok fullinteligensek. Ráteszel egy termosztátot a buszra, detektálja, kiolvassa az adatait, amiből tudja, hogy a termosztát, dinamikusan ad neki címet, és már kezeli is. Ebben végülis az a poén, hogy ha változtatsz valamit, akkor könnyű dolgod van. Persze ez házi megoldásként túl komplikált, felesleges is ilyen szinten megoldani, de nem árt ha könnyen bővíthetővé tervezed a rendszert.


pén. nov. 02, 2007 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Mondjuk, hogy jó, de van egyszerűbb.
Én úgy oldom meg, hogy a központ 9 biten ad, és 8 biten vesz.
A Slavek 8biten adnak és 9 biten vesznek.
A Slaveknél beállítom, hogy a 9. bit okozzon megszakítást, ez jelzi, hogy cím került a vonalra. A címdekódolás hasonló ahhoz amit Te írtál, tehát az válaszol akinek szóltam.
Ekkor a SLave törli a 9. bit megszakításának engedélyét.
Az hogy írni, vagy olvasni, vagy egyáltalán mit akarok, azt két bájton adom be nekik úgy, hogy a 9. bit 0. Első a főparancs(pl. relé, szelep, villany, SD kártya, PC, stb) a második a mellékparancs(pl. be, ki, olvas, ír, nyit, zár stb.). Ezután jön az adathossz, ha a főparancsból ez következik, majd az adatok, ha vannak.
Amikor elküldtem a CRC 2bájtot, a végét egy vége jellel zárom, amikor a 9.bit 1. A vége jel egy 1-es, ami egyik Slave címével sem egyezhet meg természetesen. Ekkor a kezelt Slave a 9. megszakításást visszaállítja és várja a következő megszólítást.
szerk*


pén. nov. 02, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
A kommunikációt a központ és a perifériák között hogyan kellene megoldani :?: Az RS485 az csak a jelátvitel, de arra az adatokat rá kell ültetni. Én a következőt gondoltam ki. Az egyszerűség kedvéért most úgy íron le, mintha biteket vinnék át egymás után, a gyakorlatban természetesen az egész fel van darabolva 8 bites darabokra, elején és a végén start és stop bitekkel.

Szóval 0-9 bitek tartalmaznák a megszólítani kívánt eszköz címét (1024 eszköz, tehát elég bőven számoltam). A 10-14 bitek adják, hogy az eszközön belül melyik regiszterrel akarok kommunikálni (úgyse lesz 32 regiszter, de ne centizzük ki). A 15. bit adja meg, hogy írni vagy olvasni akarok. Ha írás kell, akkor a következő 8 vagy 16 bit (ezt még nem gondoltam végig, hogy melyik lenne célszerű) tartalmazza az írni kívánt adatot. A végén pedig 8 bit CRC lenne. Ha olvasni akarok, akkor az említett két bájt helyére nullák kerülnek, hogy a kérés hossza így is ugyanannyi legyen (4 vagy 5 bájt).

A válasz csomag pedig tartalmazná a 8 vagy 16 bitnyi olvasni kívánt adatot, és a végén CRC-t, tehát 3 bájt lenne a válasz. Ha a válasz csak megerősítés, akkor mondjuk 0xA5A5+CRC megy vissza.

Minden eszköz veszi a komplett kérést, de csak az válaszol, amelyik a CRC ellenőrzés után a saját címét látja. A válaszra az eszközöknek van mondjuk 2ms idejük. Ha ez idő alatt nem jön válasz, akkor már nemis jöhet, és ekkor a vezérlő mondjuk megpróbálja még kétszer, aztán ha megint nincs válasz, akkor hibajelzés.

Úgy nézem, 62500bps sebességet mind a 16F, mind a 18F chipek tudják pontosan, 4MHz és 20MHz-es kvarc mellett is, illetve még a 24F sorozatnál is megoldható, tehát ez egy elég jó választásnak tűnik a kapcsolat sebességére.

Vélemény a fentiekről :?:


pén. nov. 02, 2007 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
watt írta:
Hogy miért ne kéne fesz eséssel számolni váltónál nem igazán értem, de ha jobban belegondolsz a váltó egy soros adatvezeték mellett nem nagyon szerencsés dolog. Másrészt nálam a relék és a FET-ek fognak 12V körüli feszről menni, a többi 5V-ról ill. 3,3V-ról.

Kell, persze, de mivel helyben van egyenirányítva és stabilizálva, értelemszerűen lehet nagyobbra választani, akkorára, hogy az utolsó egység előtt is még elég nagy legyen. Így minden egységnél pontos DC fesz. lehetne. De ha a 12V-nak eleve nem kell stabilnak lennie, akkor valóban felesleges..


szer. okt. 24, 2007 9:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Azért az mégsem ugyanaz, mintha az UTP kábelben egymáshoz símulva mennének! De amúgy igazad van, mert a csavart ér ezt megoldja. Egyetértek, ne kísértsük a sorsot! A mellette futó vezeték talán nem annyira gáz.


szer. okt. 24, 2007 8:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Nálam menni fog párhuzamosan egy csőben az olcsóáramot kapcsoló (a váltóórától bejövő) 220V, és az UTP kábel. Elvileg a csavart érpár kiküszöböli az ilyen zavarokat, és mehetne váltakozófeszültség is a tápnak, de azért ne kísértsük a sorsot. Egyszerűbb egy helyen egyenirányítani és szűrni, mint többfelé. Ha az elején ráadok 14V-ot, és a végén is meglesz még 11V, az bőven jó.


szer. okt. 24, 2007 8:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
snapscan írta:
watt írta:
Igen, hasonlóan oldom meg én is. Központi 12V, UTP kábel 2xdupla ere a táp vezeték.

Nem lenne jobb váltóáramot vinni, és helyben egyenirányítani, stabilizálni? Így nem kell számolni fesz. eséssel.

Hogy miért ne kéne fesz eséssel számolni váltónál nem igazán értem, de ha jobban belegondolsz a váltó egy soros adatvezeték mellett nem nagyon szerencsés dolog. Másrészt nálam a relék és a FET-ek fognak 12V körüli feszről menni, a többi 5V-ról ill. 3,3V-ról.


kedd okt. 23, 2007 14:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
watt írta:
Igen, hasonlóan oldom meg én is. Központi 12V, UTP kábel 2xdupla ere a táp vezeték.

Nem lenne jobb váltóáramot vinni, és helyben egyenirányítani, stabilizálni? Így nem kell számolni fesz. eséssel.


kedd okt. 23, 2007 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Igen, hasonlóan oldom meg én is. Központi 12V, UTP kábel 2xdupla ere a táp vezeték.

Az RS485 láncolt hálózat. Nem lehet leágazása. A Slave-k a vezetéket megszakítva csatlakozhatnak. Az utolsó Slave-ben kell lezáró ellenállás(120ohm). Persze, ahogy mondod fizikailag a sok ér miatt simán meg lehet oldani úgy, mintha leágazása lenne a fő gerincnek, de mégsem! :)


kedd okt. 23, 2007 14:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Azóta gondolkodtam egy kicsit a dolog megvalósításán, és eszembe jutott a tápfeszültség előállításának problémája :!: Pl. azért is, mert nálam a bojlert az elosztótáblán elhelyezett mágneskapcsoló+háromállású bütyköskapcsolóval lehet állandó üzemre bekapcsolni, teljesen kikapcsolni, vagy olcsóáramra kapcsolni. Nekem itt lenne célszerű a bojler vezérlését megoldani, mégpedig egy kétállású relével, ami alaphelyzetben az olcsóáramon tartaná a bojlert, viszont ha a házvezérlő akarja, akkor az említett relé bekapcsolásával a mágneskapcsolót állandó üzemre kapcsolja. :idea: Viszont egy ilyen jellegű fogyasztónál már nem célszerű a soros kondenzátoros tápocska, így arra gondoltam, hamár úgyis az elosztótáblánál van a cucc, akkor itt előállítok 12 vagy 24V-ot (vannak itthon cuki kis 110/12V-os trafóim, és hely is van elég), és innen megy a táp máshová is. A reléknek így megvan a vezérlőfeszültség, az elektronikának meg ebből elő lehet állítani a helyszínen, fogyasztástól függően analóg vagy kapcsolóüzemű átalakítóval a megfelelő feszültséget. :rulez: UTP kábelt gondoltam húzni, így van elég vezeték a tápnak. Vagy ha valakinek van jobb ötlete, szívesen fogadom. :D

A másik, hogy az RS485-öt úgy lenne célszerű húzni, hogy ne legyen róla hosszú leágazás, hanem mintegy sínszerűen legyenek rajta a cuccok, ha jól értem :?: Tehát ha a padláson húzom szét a helyiségekbe a kábelt, akkor minden egyes ponthoz kell egy le és egy felmenő érpár. 8 eres UTP kábel használatával természetesen a probléma fizikailag egyszerűen megoldható, a jel terjedési szempontjából lényeges a kérdés inkább.


kedd okt. 23, 2007 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nekem nem lehet egy panel, mert egymástól több méteres távolságban lesznek a SlavePanelek. Minden panel saját funkcióval rendelkezik és "bármennyit" be lehet láncolni a soros buszra.
A központi fűtést pedig thermoelektromos radiátorszelepekkel oldom meg szobánként. Ez a project elvileg még idén megvalósul, legalább is szeretném.
Lesznek óra modulok, amik csak kijeleznek, azonos címeken érhetők el, és lesz egy Tasztmodul, egy USB_SD_MMC modul(benne 18F2550) ami a PC-t köti össze a Központtal(benne egy 18F8520), és az SD vagy MMC kártyával, amire a regisztrálás és egyéb adatok kerülnek (pl. Kamera jpeg képei). Lesz egy kapunyitó panel, és egy Audió panel is, ami a névreszóló ébresztőket és az üzenetrögzítőt szolgálja ki. Lesz egy Webszerver is 18F97J60-al, amin keresztül elérem az egészet és letölthetem az adatokat. A központ pedig direktben figyeli a védelmi rendszert, mert azt nem illik soros vonalon megoldani(szerintem!).

Ez kb. 30%-ban kész van, amibe a tervek tisztázását és a modulok lepróbálását beleértem. Gyakorlatilag a favágás és a programok összehangolása van hátra, amihez több idő kell. De az egész egy jó kikapcsolódás, ezért én nem bánom ha sokáig tart! :)


pén. okt. 19, 2007 8:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 17, 2007 20:42
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Igazság szerint az én rendszerem is PIC+75176-al van megoldva, nem funkciókénti pici paneleket építettem,hanem egy PIC-es panel több adatot is feldolgoz,és küldi a központ felé.
Igaz az eredeti,első megoldásom csak egy próbapanelre van megépítve ,de működik.Muszáj vólt,ugyanis nélküle még egy szobalámpát sem lehetett felkapcsolni.
A kom. protokollal sokat bajlódtam,de én is saját mellett döntöttem.
A másik probléma az egyes panelek elrejtése az épületben,méret?láthatóság?
A fűtés távvezérlését nem bonyolítottam túl,egyszerűen 2db szobatermosztátot szereltem fel ,az egyik alacsony ,a másik normál fokra beállítva.Így egy sima kiszuperált siemensc35i mobilból kialakított gsm modullal átválthatok ,hogy mire hazaérek meleg legyen.Egyébként a riasztó élesítése hatástalanítása autómatán átváltja a termosztátot.


csüt. okt. 18, 2007 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Potyo
Jó ez a 2,4GHz-es dolog, de kicsit drága.
Egyébként nálam is első helyen(a központból vezérelt óra panelek után) a cirkóm regulázása szerepel.


csüt. okt. 18, 2007 4:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szia villszer!
Nos én abba a hibába kerültem, hogy túl sokat akarok, és ezért még a tervekkel sem vagyok teljesen kész, nem hogy minden alkatrésszel. Neked legalább valami már működik! :)

Viszont a soros hálózatot már lepróbáltam, és néhány modult próbapanelen működtettem 100m-es feltekert kábel végén. Jelenleg néhány nyákom ki van nyomtatva két napja, de lusta voltam elkészíteni őket, de ami késik nem múlik!

A kérdésedre azt tudom válaszolni, hogy az RS485-ös hálózat alkalmas szerintem a legjobban a feladatra a vezetékes hálózatok közül. Az Ethernet is szóba kerülhet, mint lehetőség, de egy állomás így túl drága lenne.
Az alkalmazott IC az SN75176 (adatlap).
A protokoll saját: 9bites címzés, 8 bites adatátvitel. A Központ a Master, a többi a Slave. Régebben sokat írogattam erről, ha érdekel a téma érdemes visszaolvasni, mielőtt kérdezel!


csüt. okt. 18, 2007 4:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az utóbbi időben én is agyalok ilyen házvezérlőn. Persze hogy meddig jut el a dolog, az jó kérdés, egyelőre a fűtés és a bojler távolról történő bekapcsolása az, ami birizgálja a fantáziámat. Viszont nem szeretném a vakolatot mindenfele leverni, ezért nézegettem, hogyan lehetne a házon belüli kommunikációt megoldani a már meglévő elektromos hálózaton keresztül, vagy pedig vezeték nélkül. A Zigbee cuccok elég igéretesnek tűnnek így első ránézésre, de még jobban szét kell néznem közöttük.


csüt. okt. 18, 2007 1:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. okt. 17, 2007 20:42
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Szeva watt!

Most találtam meg ezt a fórumot,bár úgy látom kicsit "befulladt",
engem mégis ez a téma foglalkoztat mostanság.
Nemrég építkeztem és a kábeleket a későbbi fejlesztésekhez csillagpontosan fűztem az egész lakásban.Központi vezérlőpanelt építettem persze PIC-el,és néhány bővítő alkatrésszel(shiftreg stb..).
Probléma nélkül működik már lassan 2 éve,csak bővítéskor áll a rendszer ha égetem a PIC-et.
Egyenlőre csak néhány funkció létrehozására vólt időm ,úgymint:egy kapcsolóhoz több funkció,világításvezérlés,hangulatfények,autómata funkciók. De így is tisztán látszik hogy a BUS-os megoldás lenne a legjobb úgyhogy ez irányba kezdtem elmozdulni.
Ha gyakorlati síkon jutottál valamire jó lenne megbeszélni!

Köszi!


szer. okt. 17, 2007 21:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Ok, várjuk a fejleményeket! Lehet, hogy lesz egy pár kérdésem.


szomb. szept. 22, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Részegységek készülnek, működnek, de az egész még nem állt össze. Sok minden mást építettem közben, valahogy ez mostohagyerek lett, pedig a falakba is bevéstem a csöveket a legutóbbi nagytatarozásnál(mikor a T-TL is készült 8) ). Ha lesz fejlemény, jelzem. Köszi az érdeklődést!


pén. szept. 21, 2007 23:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 11:09
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: purgatorium
Hozzászólás 
Háj Watt!
Hogy állsz a lak vezérlővel?
Érdekelne mi újság a prodzsektel?

üdv:steel


pén. szept. 21, 2007 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szia jeriko2!
Ha végigolvastad, akkor tudod, hogy a nagyrésze amit leírtál már említve lett, ezért azokra bővebben nem is térek ki, csak megemlítem, hogy a buszt sikerült megoldani a kritériumaid alapján, és én is a PC-t mint monitort, kezelő felületet tudom elképzelni.

Amikkel nem teljesen értek egyet, ill. azok megoldásaival:

Idézet:
Ha nem vagyok otthon és van mozgásérzékelés, akkor sms küldése

Szerintem nem jó megoldás mert pénzbe kerül. Ehelyett én telefonhívásban gondolkodom, amit csak akkor veszek fel, ha nincs más mód az információ szerzésre. Ha van, akkor csak leteszem, és megnézem mi a baj(mondjuk neten keresztül, vagy saját szememmel, ha a közelben vagyok.).

Idézet:
mozgásérzékelő: mozgás észlelésekor jelet küld a központi egysének

Ha jól értettem ezt is a buszon keresztül gondoltad elküldeni, ami szerintem nem jó megoldás biztonsági szempontból. A mozgás érzékelőket direktben indokolt behuzalozni a központba.

Idézet:
kódbillentyűzet: egység számát beütve az felkapcsol/lekapcsol

Nem tartom jó megoldásnak a kódos élesítést. A családban csak boszúságot okoz, főleg ha kisebb gyerekek, vagy öregek is vannak. Ma már mindenkinek van mobilja, így a mobil száma alapján lehet a rendszert ki-be kapcsolni, csak fel kell hívni a számát. Ez elég biztonságos, és gyakorlatilag elvesztés esetén sem okoz veszélyt, mert használni is kell tudni, és kinek jutna eszébe, hogy egy kulcs is egyben, nameg, hogy hová.

Van itt valami amit nem is említettél, bár szerintem a legfontosabb a stratégia szempontjából. Ez pedig a riasztási zónák és azok hatása az értesítésre. Én úgy gondolom, hogy nagyban növeli a behatolástól való eltérítés hatékonyságát, ha még kint a ház körüli zónában rá van szólva a betévedőre, hogy nem túl jó helyen mászkál. Ezt az eseményt lehet rögzítheti, de riasztást nem kell adnia, mert minek, mikor az is lehet, hogy egy kutya, vagy egy madár okozta a jelet. A hatást növeli, ha a jelzés szöveges(nem túl hangos, de érthető, hogy másokat ne zavarjon), és szürkület után egy refivel is meg van támogatva. Én még egy vakut is beterveztem, ál fényképezés gyanánt. Ha a HDD-s DVD-t is beveszem a pakliba, akkor valós felvételek is készülhetnek, bár ezt inkább a belső riasztási területről lenne érdemesebb, mert nem lehet tudni, honnan közelíti meg a házat a behatoló, bent meg biztosan van egy zóna, ahol mindenképpen át kell haladjon, ha akar valamit. De ez csak opció...


A többi elképzelésed teljesen jó, én is hasonlókon töröm a fejem.


szer. feb. 07, 2007 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jan. 30, 2007 15:51
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Már jó ideje töröm a fejem ilyesmin (átolvastam a topicot), pár létező rendszert nézegettem is. Sajnos nagyon drágák, és mindegyik saját szabványt használ, megnehezítve a későbbi bővíthetőséget.

A következőképpen képzelnék el egy ilyen rendszert:

- Szerintem igen célszerű a központi egység, ami a rendszer programját tárolja. Ez lehetne talán PC is, de inkább egy célhardver, PC felügyelettel (kezelés, lekérdezés, program módosítás).

- A köponti egységhez egy szabványos buszon csatlakoznának a "slave" egységek (mindegyik egyedi azonosítóval). Ezek közvetítenének a külvilág és a busz között, azaz külső eseményekről jelentést küldenének a buszra, illetve a buszról érkező jeleket továbbítanák a külvilágba. Néhány tipp:

- mozgásérzékelő: mozgás észlelésekor jelet küld a központi egysének

- nyomógomb: megnyomásakor, illetve elengedésekor jelzés a központi egységnek

- rádiós vevő (ehhez lehetne csatlakoztatni gyak. bármilyen készen kapható (ugrókódos) vevőt és annak adóját): gomb megnyomásakor jelzés központi egységnek

- numerikus billentyűzet: kód küldése központi egységnek

- kapcsoló: központi egység jelére be/ki kapcsol. Állapota akár le is kérdezhető. Ha rákötök egy szirénát, lehet riasztani is.

- Hőmérő: lekérdezhető értéke

- Hangszóró: dallam/szöveg lejátszása

- sms pager: sms-t fogad és továbbítja a benne levő kódot központi egységnek, illetve központi egységtől kapott kódot/szöveget kiküldi adott számra.

- szürkületkapcsoló: éjszaka/nappal váltás. le is kérdezhető

Csak fantázia kérdése milyen egységeket lehet még kitalálni.

Példa pár programra:

- Szürkületkor leereszkednek a redőnyök
- mozgásérzékelő -> világítás felkapcsol X időre.
- távirányító: kapunyitás, világítás
- kódbillentyűzet: egység számát beütve az felkapcsol/lekapcsol
- kapucsengő: gombot megnyomják, jelzést ad. De akár beállíthatom azt is, hogy ha otthon vagyok, jelzést ad és kioldja a kapuzárat
- X időpontban bekapcsolja a TV-t
- Házimozi: leereszti redőnyöket, bekapcsolja TV-t, lekapcsolja villanyt.

- Ha otthon van valaki, akkor mozgásérzékeléskor villany fel, ha sötét van. Ha nem vagyok otthon és van mozgásérzékelés, akkor sms küldése, esetleg riasztás szirénán.

- Egységeket bizonyos időközönként le lehetne kérdezni, hogy jelen van-e (szabotázs védelem), működik-e

- Fűtésvezérlés

- Automata kapuzárás (utolsó mozgásérzékelés óta eltelt x idő, kapu nyitva)


Biztonsági események ("hatástalanítás") egyszerűen kivitelezhetőek több esemény időbeli sorrendjével: távirányítót megnyomom, utána 3 és 5 másodperc között csengőt megnyomom akkor nem cseng, további egy hosszú és egy rövidre kinyitja az ajtót. De akár sms-ben vissza kell küldjek egy kódot; vagy beütni egy kódot a billentyűzeten, majd távirányító (ha nem volt előtte helyes kód, azonnal riaszt).

A busznak olcsónak és univerzálisnak kellene lennie.


szer. feb. 07, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Akkor ezt megbeszéltük.

Egyébként az ötlet HDD-s DVD-vel még mindig nem hülyeség(amúgy sem!) Ha az árat nézzük, akkor nem olcsó egy ilyen eszköz, de utána már csak egy kompozit videokimenetű kamera kell és lehet a leglassabb módban rögzíteni, ami sok esetben 140órányi adat és akkor nem is a legnagyobb winyó van benne. kb 80e egy ilyen DVD. Ha indokolt a használata, akkor megéri, ha nem indokolt, de van otthon egy ilyen cucc(ma már egyre köznapibb, nekem is van egy éve), akkor meg ki lehetne használni, mikor nem vagyunk otthon. :)
A vége az, hogy mégiscsak jó őtletet adtál, csak nem lehet általánosságban azt mondani, hogy olcsó mindenkinek. Nekem csak egy kamera kéne, és kész... :idea:

Ja még annyit, hogy a DVD-t a központ irányíthatná infrán keresztül, és mikor élesítem, indítaná a DVD-t. Így még törődni sem kéne vele!


kedd jan. 23, 2007 11:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 21, 2007 20:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Idézet:
Kár, hogy írásban nem jön vissza,az, hogy az ember nem bántó szándékkal elemez valamit...

Nem bántódtam meg, sőt! Felvetettem egy kérdést, (hogy nagyobbnak látszódjak ötletnek álcáztam :D) s Te leírtad, hogy miért nem érdemes vele foglalkozni. Mive kettőnk közül Te értesz hozzá, a véleményed számomra teljesen mérvadó.
Az az igazság, hogy tanulni járok ide. Meg kell jegyeznem, rengeteget lehet Tőletek. Csak azért "szólaltam" meg, mert már kezdtem tisztességtelennek érezni, hogy csak csöndben "lopom" az információt, bár lehet, nem kellett volna. :D:D:D (ez egy gyenge poén akart lenni, nem vagyok se megbántva, se megsértve, se semmi ilyesmi)
Idézet:
Szóban ez biztosan másként csapódik le. Ez a fórumozás átka!

egy sör mellett én is kefejezőbb tudnék lenni :)


kedd jan. 23, 2007 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
Ötleteket kértél, igaz már egy kicsit régen volt.

Ez igaz. Sok ötlet jött, és jeleztem azt is, hogy nem űzök sportot abból, hogy ellentmondjak, csak sokmindent nem érdemes megcsinálni, azaz ne vegyétek sértésnek, ha a megvalósítás realitását keresem.
Idézet:
De mint ahogy írtam:

Idézet:
de elméletben azé' jó lenne


Idézet:
ez csak amolyan "nedves álom"

Igen, ez jogos észrevétel, másképp kellett volna fogalmaznom, vagy legalább is utalnom arra, hogy ezt jelezted. Kár, hogy írásban nem jön vissza,az, hogy az ember nem bántó szándékkal elemez valamit... Szóban ez biztosan másként csapódik le. Ez a fórumozás átka! :)


kedd jan. 23, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 21, 2007 20:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
watt írta:
Idézet:
csak ekkor PC kell hozzá, s ez talán bonyibb

PC-vel nem lehet ilyesmit csinálni, illetve lehet, csak nem okos. PIC-ben kell gondolkodni, vagy legalább is MicroControllerben.


Ahhoz kel PC, hogy megmutasd. Valami mindenképpen kell, PIC-en nem lehet videót nézni.

Idézet:
Ebből is látszik, hogy elképzelni nagyon könnyű valamit, de ...!


1. Ötlet
2. Megvalósítható? ha igen
3. Megéri? ha igen
4. Megvalósít

Ötlet nélkül soha semmi nem készülne el.

De mint ahogy írtam:
Idézet:
de elméletben azé' jó lenne

Idézet:
ez csak amolyan "nedves álom"


Ötleteket kértél, igaz már egy kicsit régen volt. Majd kitalálunk valami mást :) (pl. a Vissza a jövőbe 1. mintájára kutyaetető automata)


kedd jan. 23, 2007 10:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
csak ekkor PC kell hozzá, s ez talán bonyibb

PC-vel nem lehet ilyesmit csinálni, illetve lehet, csak nem okos. PIC-ben kell gondolkodni, vagy legalább is MicroControllerben. Ebből is látszik, hogy elképzelni nagyon könnyű valamit, de ...!


kedd jan. 23, 2007 10:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 21, 2007 20:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Idézet:
Egy webkam kimenetetén milyen a jelfolyam?


Konkrétan? Fogalmam sincs.

Én a legegyszerűbb oldaláról közelítenék. Vegyük pl. a kaputelefont. A kinti és benti egység két vezetéken kommunikál. Nem tudom, "milyen stílusban", de sztem ez mindegy. A kamerából jövő jelet rögzítem, s amikor kell a rögzített adatokat változtatás nélkül továbbküldöm a beltérinek. Talán "el tudom vele hitetni", hogy én vagyok a kamera. Ez az elmélet akár a webkamerával is működhetne, csak ekkor PC kell hozzá, s ez talán bonyibb :)


kedd jan. 23, 2007 10:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
No igen pont erre gondoltam, mert szép azt tervezni, hogy beírom a winyóba, de előtte ki is kéne olvasni, a sebességről meg még nem is beszélve, mert egy normális képet kéne felvenni, amiből ki lehet venni ki van rajta. Nem hiszem, hogy tömörítve jönnek ki a képkockák a kamerából, ezért úgy simán nem is lenne elég egy 40gigás winyó, mert sec perc telelenne. Az átviteli sebességet már említettem, bár az egy 2550-el megoldható lenne talán(12MBit/sec), de már ez sem biztos, mert ha jól tudom a webkamokat USB2-re tervezték 20MBájt/ sec-el!? Most nincs kedvem utánanézni, majd később...


kedd jan. 23, 2007 9:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Egy webkam kimenetetén milyen a jelfolyam?

Gyanitom az USB-n gyarto specifikus.
Gyanitom belul kb. ugyanazokat a chip-eket
hasznaljak (meg nem koncoltam fel egyet sem,
sot meg ra sem kerestem).
De mindenkeppen hosszu tavra szabvanyos interfeszt
kellene hasznalni....


kedd jan. 23, 2007 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Egy webkam kimenetetén milyen a jelfolyam?


kedd jan. 23, 2007 9:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 21, 2007 20:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Háj!

Idézet:
Jó dolog a rögzítés, de ezt inkább egy HDD-s DVD felvevővel oldanám meg inkább. És ugye rögtön itt van az ár kérdése, ami nálam sarkalatos pont, azaz nem szeretnék elszállni nagyon.

Nem tudom! Talán túlzás lenne egy videó-kaputelefon vagy webcam képének rögzítésére egy DVD felvevő. Elég lehetne hozzá egy vinyó, és néhány "apróság": http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/ide_csatolas_pic-ekhez.html
Lejátszani pedig lehetne a kaputelefon gyári beltéri egységével.

Erről ennyit, mint fentebb is írtam, ez csak amolyan "nedves álom" :D

Üdv!


kedd jan. 23, 2007 8:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Szia!
Idézet:
Távirányító. El tudnám képzelni, hogy a TV előtt ülve távirányítóval kapcsolom a lámpát, húzom a redőnyt, stb.

Igen ezt is meg lehetne oldani, de kérdés milyen a haszna.
A lámpákat nem biztos, hogy távirányítóval kényelmesebb, inkább az ágy melletti kapcsológombokkal, amik nálam olyan szív, meg kerek alakú elemes éjjeli gyermek fényforrásból van(biztosan láttál már ilyet, 500Ft volt 2db.)
A redőny? Ha eleve motoros, akkor bizony távirányító kénylemes dolog lenne, megoldható természetesen.

Idézet:
Video kaputelefon.

Jó dolog a rögzítés, de ezt inkább egy HDD-s DVD felvevővel oldanám meg inkább. És ugye rögtön itt van az ár kérdése, ami nálam sarkalatos pont, azaz nem szeretnék elszállni nagyon.

Idézet:
Áll a project?

Idézet:
Esetleg azt is leírhatnád, milyen perifériák működnek jelenleg.

A dolog halad. Jelenleg kész a ház becsövezése, és elkezdtem a vezetékelést.
A próbák folynak és elég jól működik, ami megvan, de csak asztalon egyelőre.
A perifériák nem különösebben térnek el egymástól.
Egy-egy Slave egységben van egy-két hőmérő, 2-3 Relé, gomb bemenetek, RS485-ös vonalmeghajtó, ja és persze egy-egy 16F627A.
Feladatuk: Lámpa kapcsolás, Hangszóró kiválasztás a célzott hanginfó megfelelő helyen való megszólaltatására, Hőmérés, Radiátor szelep vezérlés(hőfokszabályzás), Cirkó vezérlés, lámpa felügyelet(ég-nem ég), CO mérő riasztás bemenet, víz riasztás bemenet, tervezem a füst érzékelőt, és ami még nem jut eszembe....

A doldog azért áll most, mert le kéne gyártatnom egy TQFP alappanelt a központi PIC-nek. Na meg nem rég lettem kész az autóm komputerével(másik topic) ez is elvette az időmet ettől a projecttől.

Most mondhatná valaki, hogy ennyi idő alatt ellopták volna fél házat, és igaza is lenne, ha engem ez érdekelne. De engem az építés éredekel, egyébként már vettem volna egy egyszerű nyivákolós riasztót, ami pont annyit érne, mint a többi, azaz manapság senki nem figyel fel rá... ergo ugyanúgy ellopnák az egész házat! :D


hétf. jan. 22, 2007 9:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 21, 2007 20:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Sziasztok!

Új vagyok, hát némi infó: Elektonikából elérem egy "lelkes kezdő" színvonalát, uC tekintetében viszont csak szimulátoros tapasztalataim vannak. Hiába az idő (hiánya) nagy úr. Szoftver-oldalon egy kicsit jobb a helyzet.

Igazából nagyon érdekel a téma, s időről időre át is olvasom a topicot. Nagy előnye, hogy mivel nem tudok folyamatosan Veletek lenni, félévente az egészet újra kell olvasnom. :D

Tetszik, ahogy kezd kialakulni az egész.

Watt!

Érdekelne, hogy jelenleg hol tartasz. Írtál a kommunikáció tesztjeiről, de annak is több hónapja. Áll a project?

Esetleg még egy-két 5let (Ha volt szó róluk, s elkerülte a fegyelmemet elnézést. Pedig esküszöm most - a gyerekek nyüzsijétől eltekintve egyben - olvastam végig az egészet.):
-Távirányító. El tudnám képzelni, hogy a TV előtt ülve távirányítóval kapcsolom a lámpát, húzom a redőnyt, stb.
-Video kaputelefon. Érdekes, hogy a készen kapható cuccok ára még mindig milyen magas. Ennek a már ismert funkcióján túl lehetne még egy funkciója: rögzítés. Tudom, tárbeli és sávszélességi korlátjai vannak, de elméletben azé' jó lenne. Este hazamész, s látod, hogy ott járt a villanyszámlás. Vagy már háromszor jött valami idegen. Ha utána betörnek, lehet valami támpont. (ha már paranoiás vagy, mint én :D)

Egyenlőre ennyi. Esetleg azt is leírhatnád, milyen perifériák működnek jelenleg.

Üdv: Péter


vas. jan. 21, 2007 21:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nem megsértődni kell, olvasni(és megérteni azt amit az ember leír!)! Ha már elolvastad az egészet, és még mindig nem érted, hogyan kell ill. lehet megoldani egy PIC kommunikációs hálózatot, akkor nem olvastál figyelmesen. Van egy rész, ahol pont azt tárgyaljuk, hogy milyen módon lehet összekötni a PIC-eket, és ehhez milyen IC-ket használhatunk, ill milyen protokoll kéne.

Javaslom válts stratégiát és ne hátulról olvasd visszafelé, hanem az elejétől kezd el, és akkor nem kell mindent kétszer leírnom! Itt nem érdemes megsértődni, mert csak elveszed a kedvünket!


szer. jan. 17, 2007 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség