Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:44



Hozzászólás a témához  [ 293 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Bejelentették az Apple iPhone mobiltelefont! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. júl. 10, 2008 9:22
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Talán ők lesznek az elsők magyar fejlesztéssel az AppStore-ban?
http://blog.bryton.hu
Mobilkód olvasó...


csüt. júl. 10, 2008 9:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 415
Hozzászólás 
Végigolvasva a topic-ot, csalódott vagyok... :(
Mindenről volt szó, csak a gyakorlati tapasztalatokról nem (kevés kivételtől eltekintve). Pedig azt hittem, már sok (régi) van már hazánkban.

Most akkor mi helyzet? Milyen készüléket érdemes megvenni, ha nem akarok várni a 3g-s megjelenéséig? Mire kell figyelni?


pén. jún. 20, 2008 11:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 05, 2007 8:27
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Woh, szeptemberben kezdődik az őrület... Én már csak kibírom addig a nokiámmal.


pén. jún. 13, 2008 14:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Akoska írta:
Javaslom, hogy a 3G-s verziónak legyen külön topikja.


Elfogadom a javaslatot! :)


szer. jún. 11, 2008 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 17:07
Hozzászólások: 4267
Tartózkodási hely: GRAND FOTEL
Hozzászólás 
Javaslom, hogy a 3G-s verziónak legyen külön topikja.


szer. jún. 11, 2008 12:11
Profil ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
KrE írta:
zoli62 írta:

Ez az, amire ésszerű keretek közt lecserélem a Krúzomat.
Ha elszállt lesz az árképzés, akkor nem.

200 USD


szer. jún. 11, 2008 11:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
zoli62 írta:

Ez az, amire ésszerű keretek közt lecserélem a Krúzomat.
Ha elszállt lesz az árképzés, akkor nem.


szer. jún. 11, 2008 11:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
zoli62 írta:


Nekem az előző is tetszett. Ebből is beszerzek majd egyet. :)


szer. jún. 11, 2008 8:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1330
Tartózkodási hely: Itt vagyok
Hozzászólás 
http://www.apple.com/iphone/countries/hu/

Kinek hogy tetszik?


kedd jún. 10, 2008 23:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
263004 írta:
Meg poénból: http://www.wewantapplehungary.com :D Aki nem látta a hitleres filmbejátszást benne, az feltétlenül nézze meg és készüljön a fetrengésre. :)

Ez nem poén ;) Csak a magyar mac hívők megunták, hogy az apple tesz a fejükre és ez egy kiáltvány, hogy hátha Mo. is felkerül az apple EU térképére. A cseheknek bejött.


pén. ápr. 11, 2008 14:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
263004 írta:
Hali!

Természetes, hogy Li-ion Polymer, hiszen éppen az a lényeg az aksiban, hogy ionok különülnek el benne, miáltal feszültség és áramerősség képződik. :)
Nem biztos, hogy így péntek délután helyén van a humorérzékem, ezért megkérdezem, hogy ugye ezt erőteljesen viccből írtad???


pén. ápr. 11, 2008 13:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 05, 2007 8:27
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Hohand, talán érdemes itt körülnézned:

http://www.ifhone.hu

Meg poénból: http://www.wewantapplehungary.com :D Aki nem látta a hitleres filmbejátszást benne, az feltétlenül nézze meg és készüljön a fetrengésre. :)


pén. ápr. 11, 2008 12:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. nov. 05, 2007 8:27
Hozzászólások: 76
Hozzászólás 
Hali!

Természetes, hogy Li-ion Polymer, hiszen éppen az a lényeg az aksiban, hogy ionok különülnek el benne, miáltal feszültség és áramerősség képződik. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_polymer


pén. ápr. 11, 2008 12:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2005 22:19
Hozzászólások: 229
Tartózkodási hely: Szolnok/Kecskemét
Hozzászólás 
Üdv mindenkienk!Én karácsonyra leptem meg magam egy iPhone-nal, sajnos gyári 1.1.2-es és 4.6-os bootloader-rel van megáldva, tehát egyelőre nem függetleníthető, de minden más funkciója használható.
Szerintem nagyon jó eszköz, sok újítással.Sokan szidják ,hogy "ez meg az" hiányzik belőle... de a legtöbb csak program kérdése.
Sikerült ráraknom a magyar nyelvet (ebben egyébként tudok segíteni másnak is!!).
Nem elfogultságból mondom, de szerintem jó teló, lehet szidni és szeretni mint minden más mobilt is.
A különböző fájlok (videók,képek,zenék...) áttöltése pedig egyáltalán nem bonyolult dolog, persze ha valaki a totalcommander-es "áthúzom jobbról balra" módszert ismeri, annak feladja a leckét.
agyon jól kezeli az e-mail fiókokat, nem kell (de akár lehet is) kézzel beállítgatni, csak egy pipa és az összes beállítást "átveszi" a PC-ről és kész!


kedd jan. 01, 2008 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. máj. 01, 2005 17:13
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Winston_Wolf írta:
Azt írja: " Li-ion polymer"


Na most eddig azt hittem van Li-Ion, meg Li-Polymer.

Most az apple alkotott valmi újat, vagy csak én vok tudatlan?


Sztem Li-Polymer=Li-ion polymer.


szomb. dec. 29, 2007 14:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kép



Érdekes ezen a képen az Iphone akksija.

Azt írja: " Li-ion polymer"


Na most eddig azt hittem van Li-Ion, meg Li-Polymer.

Most az apple alkotott valmi újat, vagy csak én vok tudatlan?


hétf. dec. 17, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Nekem még az nem tetszik a 6120-ban, hogy a hátlap szép csillogós, de könnyen karcolódik. Multkor láttam egy példányt, ami csak simán asztalra volt rakva rendszerint, de nagyon csúnya volt már a hátlapja. És ez eléggé zavarna.
Az e51 meg engem is a wifi miatt érdekelne, bár a többiben nagyon hasonlít a mostani 6290-re, csak ehhez meg nuku új soft, mióta kiadták, pedig lenne mit javítani :?


kedd dec. 11, 2007 13:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
pampika írta:
Hmm, majd arról is írhatnál egy hasonló kis beszámolót, ha ráérsz, mert nekem is megmozgatta a fantáziám :)


Rendben. :) Vergődtem, hogy 6120c, vagy E51. A wifi azonban az E51 mellett szólt, úgyhogy az lesz. 6120-am meg már volt, bár csak pár órát, mert a gombjai annyira kicsit voltak számomra, hogy nem tudtam megszokni őket.


kedd dec. 11, 2007 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Hmm, majd arról is írhatnál egy hasonló kis beszámolót, ha ráérsz, mert nekem is megmozgatta a fantáziám :)


kedd dec. 11, 2007 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Londelmor írta:
most egyébként mi lett helyette?


Egy Nokia E51. :) Remélem tovább fogja bírni, mint az Iphone.


kedd dec. 11, 2007 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
Dannyboy írta:
(...) A gomb nyomáspontja tökéletes volt. (...)

ez hatalmas :gigalol: :gigalol: :gigalol:
és ezt most minden gúnyolódás, és rossz felhang nélkül mondom, de ez az elmúlt napok legjobb mondása, amit olvastam. :D

most egyébként mi lett helyette?


kedd dec. 11, 2007 12:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 485
Hozzászólás 
Hát ezt elég sokáig nyúztad! :D

Mert ugye minden csoda 3 napig tart! :wink:


kedd dec. 11, 2007 11:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Mikulás hozta és el is vitte az Apple csodáját: tegnaptól új gazdija van. Mivel túl sok mindenkit nem izgatott fel a téma, gondoltam megosztom azért ami az 5 nap alatt felmerült:

- nem egetrengető a tudása, de amit tud azt nem akárhogy pl.: miután eladtam, az N73-on a kijelzőt kezdtem tapicskolni és bosszantott, hogy nem történt semmi. Nagyon gyorsan lehet hozzászokni az Iphone nyújtotta könnyedséghez

- net nélkül olyan féllábú. Hátránya, hogy folyamatosan free wifit vadásztam, illetve nem biztonságosan konfigurált otthoni routert. :) Az edge nem rossz, de a nyomába sem ér a wifinek. Az időjárás, a google maps mindenkit lenyűgözött és persze a giroszkópot használó játék, a Labyrinth. Az engem is lekötött néhány órára.

- a sebessége remek volt, sosem éreztem, hogy belassult volna. Nem hiányzotak a gombok sem, olyanannyira, hogy a többi telón sem kerestem azokat.

- a fényképezője abszolút hanyagolható volt.

- vékony volt, de nehéz. Viszont nem nyöszörgött, nem nyikorgott, teljesen csendes volt. A gomb nyomáspontja tökéletes volt. A menü kezelése hamar megszokható volt.

- a hátlapja eléggé karcolódásra hajlamos, pedig nagyon vigyáztam rá. Az előlappal is kesztyűs kézzel kell bánni. A saját tölrőkendő azonnali alaptartozékká fog válni a leendő Iphone tulajdonosnak.

- a zene átvitele elég macerás, ráadásul a következő szinkronizációnál le is törölte azokat a telóról. Csengőhangot elvileg csak az itunes-ról lehet letölteni, de ha már áttöltötted a telefonra a zenéket, akkor már bármelyiket kiválaszthatod csengőhangnak.

- a nevek szinkronizációja outlookkal teljesen rendben van, tökéletesen megy.

- érdekes, hogy a telefont a bölcsőhöz kapcsoláskor digitális fényképezőnek látja, aminek a segítségével a képeket nagyon egyszerűen át lehet mozgatni.

- a nagyítás funkciót minden érintőkijelzős telefonba azonnali alapnak rakatnám be. Egyszerűen szuper, ugyanis nemcsak a fotók nagyításához lehet használni, hanem pl. a google maps és a Safari is ugyanúgy kezeli. Ritka egyszerű vele böngészni.

- sms írás, egyéb adatbevitel megszokást igényel, sosem lesz olyan, mint egy hagyományos billentyűzeten, mert itt max. 2 ujjunkat tudjuk egyszerre használni, de azokkal egész szép sebességet tudunk elérni.

- az installer programmal sok programot fel lehetett installálni, aztán lehetett törni rajta a kobakot, hogy mégis mire való. Volt fájlkezelő, játék, és sokminden amik értelmét nem láttam.

- a 8Gb félelmetes mennyiségű adatot képes elnyelni. Persze számítógépen ma 8Gb-on csak mosolygunk, de egy telefonban azért még mindig kicsikar egy-két elismerő csettintést.

Nagyjából ennyi, aki szeretne egy középkategóriás tudást profi módon használni, annak bátran ajánlom, de figyelmeztetem, hogy 3 nap múlva vigyázzon, hogy puhára érkezzen, mert komolyan megütheti magát. Nekem annyi kellett, hogy rájöjjek, nem ér még közel 100e Ft-ot, kb. a fele reális.


hétf. dec. 10, 2007 22:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Rozso írta:
Azért vigyázni azzal az összekarcolhatatlan, összetörhetetlen kijelzővel!
Kolegám 3 hét után eladta Pesten egy srácnak, aki 1 hét alatt betörte a kielzőjét (asztal sarkára esett állítólag) szóval most tök használhatatlan. E-bayről rendelnének bele (k***a drágán) érintőképernyőt, de senki nincs aki beszerelné Pesten...


Remélem többet bír 3 hétnél. :) Köszi, vigyázni fogok a kijelzővel. Egyelőre szinkronizálom az outlookkal és kissé próbálom belakni.


szer. dec. 05, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Azért vigyázni azzal az összekarcolhatatlan, összetörhetetlen kijelzővel!
Kolegám 3 hét után eladta Pesten egy srácnak, aki 1 hét alatt betörte a kielzőjét (asztal sarkára esett állítólag) szóval most tök használhatatlan. E-bayről rendelnének bele (k***a drágán) érintőképernyőt, de senki nincs aki beszerelné Pesten...


szer. dec. 05, 2007 20:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1538
Tartózkodási hely: A jelenben...
Hozzászólás 
Ma boldog tulajdonosa lettem egy iphone-nak. Ha bárkinek bármi kérdése van, nagyon szívesen válaszolok, bár egyelőre én is csak ismerkedek vele.

Amik a videókon vannak, mind igazak, csodálatos a működése, mindenki összepisilte magát tőle. :)


szer. dec. 05, 2007 19:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2004 17:17
Hozzászólások: 879
Hozzászólás 
simico írta:
Az aréna plazaban (? ez a lovi helyén épült szörnyedelem neve, ugye?) levő elektroworld-ben is ki volt rakva egy dummy iphone "hamarosan" cetlivel.

Dummy phone=bemutatotelefon ami nem müködik(mert csak úgy néz ki de nem az)nem??(saturnba ha jól láttam eredeti készülék volt, de lehet, hogy tévedek)


szer. dec. 05, 2007 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1975
Tartózkodási hely: "NEC ARTE NEC MARTE"
Hozzászólás 
Az aréna plazaban (? ez a lovi helyén épült szörnyedelem neve, ugye?) levő elektroworld-ben is ki volt rakva egy dummy iphone "hamarosan" cetlivel.


szer. dec. 05, 2007 11:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2004 17:17
Hozzászólások: 879
Hozzászólás 
Én láttam 2napja a pólusi fukarban h "hamarosan"lesz kártyafüggetlen ott.


szer. dec. 05, 2007 11:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Idézet:
Újra lakat alatt a németeknél az iPhone

link


kedd dec. 04, 2007 23:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
hblz írta:
Franciáknál 749, fritz-eknél 999 eur lesz függetlenül.
USA-ban nincs hivatalosan független, csak kiütött at&t-s.


na erre mondom hogy nem samli! ezekert az osszegekert Nokia E90-et lehet kapni :shock: :shock: . En (es remelem ezzel nem vagyok egyedul) inkabb az utobbira szavazok, ami technologia benne van picit jobban megfelel a mának.. :) nyilvan ugy lett megallapitva ez az ar hogy ha van aki ennyier is megveszi akkor hát vigye :roll: ..


pén. nov. 23, 2007 10:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: csüt. máj. 13, 2004 16:48
Hozzászólások: 184
Hozzászólás 
Franciáknál 749, fritz-eknél 999 eur lesz függetlenül.
USA-ban nincs hivatalosan független, csak kiütött at&t-s.


csüt. nov. 22, 2007 19:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
Macika írta:
Na de hová van az leírva, hogy az iPhone nem lehet HIVATALOSAN függetlenül forgalmazott?


az USAban nem igy van? Ha jol tudom a Franciaknal az Orange forgalmazhatja, de csak azert mert ott a fogy.ved kozbeszolt.. (Ahogy KrE is irta)


csüt. nov. 22, 2007 17:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1307
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Lehet függetlenül kapni! A francia Orange függetlenül is fogja árulni, az ottani fogyasztóvédelmi szabályozásnak köszönhetően, de az árképzés miatt akkor már olycsóbb fizetni az előfizetési díjnak álcázott részleteket.

Amin jót röhögtem a hír kapcsán, hogy pont a Voda pattog az exkluzív szerződés miatt... :lol:
Én a T helyében ezek után valagba rúgatnám a Vodát a sharpos, sagemes exkluzív szerződések miatt! :lol:
Amúgy ennek az egésznek nincs különösebb értelme, ez csak egy újabb forduló az új kedvenc uniós játékban, miszerint **** az amcsi cégeket, amik az EU piacra pofátlankodnak. Én nem az EU piac védelmét látom az utóbbi években, hanem az amcsik elleni hadjáratot...


csüt. nov. 22, 2007 13:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 24, 2004 17:17
Hozzászólások: 879
Hozzászólás 
Ma néztem, hogy milyen trükköket lehet evvel a telefonnal "csinálni"ezek alapból benne vannak (magyarországon kapható változatokba)vagy késöbb kell telepíteni?(vagy ha késöbb akkor ezekbe a felnyitott darabokba egyáltalán lehet e?)


csüt. nov. 22, 2007 0:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Na de hová van az leírva, hogy az iPhone nem lehet HIVATALOSAN függetlenül forgalmazott?


csüt. nov. 22, 2007 0:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 941
Hozzászólás 
igen, a Voda biztosan alulmaradt abban a licitben hogy melyik szolgáltató forgalmazhatja exkluzívan az adott országban az iPhone-t. szóval ha ezt a rendszert támadja a voda teljesen egyen tudok érteni, viszont abban nem hogy ez miért csak a licit után (ami nem jött be neki mert gondolom nem ajánlott elég nagy szeletet a forgalomból az Apple-nek) jutott eszébe? Itt egy cég van amit nagyon meg kellene büntetni emiatt a rendszer miatt az az Apple. Milyen módszer az hogy nem forgalmazza a telefonját függetlenül, se más szolgáltatónál?

Én hajlandó lennék kifizetni a simlock/stb nélküli készüléket teljes áron de nem lehet mert ilyen _nincs_, iPhoneon CSAK és KIZÁRÓLAG úgy lehet ha T-Mobile D simlockkal és 2 év rabságra veszem. ez az ami csípi a szemem de rendesen. Anno nem azért találták ki a SIM kártyát részben hogy a készülékgyártót el lehessen választani a szolgáltatótól? ez olyan kb mintha shell üzemanyagot csak pl Audiba lehetne tankolni (vagy fordítva kinek hogy jobb), pedig a szabvány szerint működik az összes autó az összes üzemanyaggal (már ami 95ös mondjuk :) )


szer. nov. 21, 2007 23:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
:) Hát de köcsög ez a Vodafone :twisted: .Szerintem szeretett volna egy szeletet ebből az Iphone tortából és mivel nem jött be úgy ahogy gondolták,ezért ha nekik nem jó hát a T-nek se legyen.Csak szánni tudom a vodát :x


szer. nov. 21, 2007 15:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Szerintem ez az egész annak a következménye, hogy az EU-s versenyhivatal nagyon keményen lépett fel a szolgáltatókkal szemben roaming ügyben.

Egyébként én sem értek egyet ezzel, mert ebből majdnem az következik, hogy minden telefonnak függetlenül is meg kell jelennie, és a Vodafone ezzel nem járna túl jól.


szer. nov. 21, 2007 15:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2878
Tartózkodási hely: Riverside
Hozzászólás 
Macika írta:

Nem a T-t kellene megb..ni, azért mert függőn akarja forgalmazni, hanem azokat a cégeket, melyek NEM AKRJÁK függetlenül forgalmazni. Vagy az Apple-t, ha nem akarja függetlenül is hozzáférhetővé tenni a mobilt.

Nem is a T-t akarják. Ez csak a kirekesztősdi ellen van.
Inkább arról van szó, hogy a Voda nem akar kimaradni a német piacon a pv-ból. Kell neki is iPhone hisztériából egy kis szelet.


szer. nov. 21, 2007 14:04
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 20:30
Hozzászólások: 14954
Tartózkodási hely: Itt ülök, Veled szemben.
Hozzászólás 
Bagyu írta:
Nem lehet hálózatfüggő az iPhone

Bíróságon támadta meg a Vodafone a T-Mobile és az Apple exkluzív szerződését, és a hamburgi végzés szerint nem lehet szolgáltatóhoz kötött az iPhone.

Kemény akadályokba ütközött Európában az Apple, mivel néhány országban nem tetszik a hatóságoknak, hogy az iPhone egyetlen szolgáltatónál kapható, sem az, hogy a felhasználókat több évre az adott szolgáltatóhoz láncolja a vásárláskor kötelezően aláírandó hűségnyilatkozat. Kedden a hamburgi bíróság kimondta, hogy a német T-Mobile – a Deutche Telekom mobilszolgáltatója – nem árusíthatja csak két éves hűségszerződéssel az iPhone-t, sőt, a mobilnak a rivális szolgáltatók hálózatán is működnie kell.

http://index.hu/tech/mobil/hoppone1120/
Azért ez durva, korábban nem volt szokás belevauvau a mobilszolgáltatók dolgába.
Nem értem egyébként.

Ha egy szolgáltató ad rá kedvezményt az előfizetőinek, mégpedig annyit, hogy - mérlegelés után - JOBBAN megéri sok apró (24 havi) részletben visszafizetni a kapott árkedvezményt, akkor miért tiltanák meg?
Aki nem óhajt hűséget fogadni és több kártyával is akarja használni ugyanazt a készüléket, az vegyen független készüléket, elkötelezettség nélkül.

Nem a T-t kellene megb..ni, azért mert függőn akarja forgalmazni, hanem azokat a cégeket, melyek NEM AKRJÁK függetlenül forgalmazni. Vagy az Apple-t, ha nem akarja függetlenül is hozzáférhetővé tenni a mobilt.

Szerintem.

A hálózati zárról meg annyit, hogy a hűségben aláírt 24 havi előfizetési díj az, ami 'letörleszti' a szolgáltató által előre, egy összegben kifizetett készülékár-különbözetet.
És nem a KÉNYSZER, hogy EZEN FELÜL csak a kedvezményt adó szolgáltatónak hízlaljam a számláját a telefonhasználattal.

Legvégül a Vodafonenak meg toll a fülébe, szerződjön le ő is az Apple-val és forgalmazza az iPhone-okat Voda zárral.
A kíbicnek mindig k.va könnyű, a T behozza a készülékeket, megfinanszírozza, ezért drágább árakat tud csak adni, a Voda meg sz.arik a drága készülékfinanszírozásba, ezért tud adni olcsóbb percdíjakat, aztán szépen várja, hogy a máshol - kedvezménnyel - vásárolt készülékek tualjdonosai dugják bele a piros kártyát a készülékükbe.
Jó vicc.

A Vodánál nemcsak itthon ilyen agyagedények??


szer. nov. 21, 2007 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1056
Hozzászólás 
Nem lehet hálózatfüggő az iPhone

Bíróságon támadta meg a Vodafone a T-Mobile és az Apple exkluzív szerződését, és a hamburgi végzés szerint nem lehet szolgáltatóhoz kötött az iPhone.

Kemény akadályokba ütközött Európában az Apple, mivel néhány országban nem tetszik a hatóságoknak, hogy az iPhone egyetlen szolgáltatónál kapható, sem az, hogy a felhasználókat több évre az adott szolgáltatóhoz láncolja a vásárláskor kötelezően aláírandó hűségnyilatkozat. Kedden a hamburgi bíróság kimondta, hogy a német T-Mobile – a Deutche Telekom mobilszolgáltatója – nem árusíthatja csak két éves hűségszerződéssel az iPhone-t, sőt, a mobilnak a rivális szolgáltatók hálózatán is működnie kell.

http://index.hu/tech/mobil/hoppone1120/


szer. nov. 21, 2007 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
de korán kelsz hallod... :)
QwertyQ írta:
Ha legközelebb autót, vagy TV-t akarsz otthonra, akkor azt is vedd meg alkatrészenként, hiszen egy kis gondolkodáson kívül nem kell több ahhoz sem :)

akár hiszed akár nem, de tényleg szívesen megtanulnám annyira az említett dolgokat, hogy össze tudjak rakni magamtól egyet. mondjuk egy kocsit hiába hasonlítgatsz egy PC-vel, kicsit több (mozgó) alkatrésze van, így lényegesen több munka házilag összerakni, de nem lehetetlen. van pár megszállott, aki csinálja. a számítógép alkatrészek meg nagyjából úgy vásárolhatók meg, mint egy lapraszerelt IKEA-s bútor, csak össze kell dugdosni, és kész. mivel gyakorlatilag minden csatlakozó egyedi a gépen/-ben, így nem is lehet eltéveszteni, hogy mit hova kell rakni, hogy működjön. nem az ebben rejlik a munka, hanem abban a pár napban, amíg az ember utánaolvas, utánakérdez, hogy mit érdemes venni. és igen, aki erre nem képes, hanem csak bemegy a boltba, rámutat, hogy azt kérem, az szerintem lusta...

QwertyQ írta:
Sajnos a magyar cégek "árérzékenyek" így teljesen mindegy, hogy brand, vagy lego, mindkét esetben a szemetet fogják megvenni, mert az a legolcsóbb. (A DTK spec nem mondható igazából brandnek, ugyanúgy ahogy az Albacomp sem)
Egyébként vállalati környezetben, ahova nem 1-2 gép kell megnéznélek mit kezdesz a lego PC-kkel :)

nem árérzékenységről van szó, hanem közbeszerzésről...
de amúgy ebben nagyon tévedsz. a HP ugyanúgy nem gyárt egy darab alkatrészt, ahogy az Albacomp, vagy a Qwerty, vagy a DTK sem, így ugyanolyan brand gépnek minősül mindkettő. az a különbség, hogy a HP egy rohadt nagy amcsi cég, akik sokkal nagyobb tételben dolgoznak (de egyáltalán nem biztos, hogy jobb minőségben...
egyébként meg dolgoztam ilyen helyen (mármint szervizben), sok helyen úgy megy, hogy kiadják: X gép kell nekik ilyen meg olyan konfiggal, 1 héten belül. aztán a megbízott cég már maga dönti el, hogy akkor most mi legyen. volt olyan, hogy 2 nap alatt 30-40 gépet kellett összerakjunk, és preinstallálni, mert úgy szólt a megrendelés... :)

laptopot sem szívesen veszek úgy egyébként, hogy ha bármi baja van, akkor ne tudjam magamtól legalább megnézni (most volt pont, hogy telement kosszal az egyik venti a D630-on, és olyan hangja volt néha, mint egy darálónak. menéztem a Dell oldalán a leírást, hogyan kell szétszedni, mert gondoltam kipucolom. nos, ahhoz hogy hozzáférjek a ventihez előbb ki kell szedni a klavit, aztán le a kijelzőt, majd a csuklótámaszt és touchpad-et, aztán kivenni az optikai meghajtót, és végül az alaplapot. gratu annak, aki ezt kiagyalta...), asztali gépet meg sosem vennék olyat. akkor már inább veszek egy xbox-ot, vagy ps3-at, vagy valami miniPC-t azt sem lehet szerelni rendesen.


pén. nov. 09, 2007 8:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"ez is azt bizonyítja, hogy ellustul a modern világ. ahhoz, hogy összerakj egy gépet gondolkodni is kell kicsit, nem elég ha csak pénzed van :)"

Ha legközelebb autót, vagy TV-t akarsz otthonra, akkor azt is vedd meg alkatrészenként, hiszen egy kis gondolkodáson kívül nem kell több ahhoz sem :)

"nem egy gépet raktam össze magamnak és ismerősöknek is, de sosem volt vele semmilyen kompatibilitási gond."

Én is raktam már össze jó párat, de mint írtad is, ahhoz, hogy rendben legyen a konfig, kell egy kevés felkészültség hozzá. Pistike nem fogja ezt megoldani hasból és nagy az esély rá, hogy szívás lesz a vége, ilyesmire is sok példát láttam már..

"(HP és DTK főleg), és egyfolyátban panaszkodik rájuk"

Sajnos a magyar cégek "árérzékenyek" így teljesen mindegy, hogy brand, vagy lego, mindkét esetben a szemetet fogják megvenni, mert az a legolcsóbb. (A DTK spec nem mondható igazából brandnek, ugyanúgy ahogy az Albacomp sem)
Egyébként vállalati környezetben, ahova nem 1-2 gép kell megnéznélek mit kezdesz a lego PC-kkel :)

"de az, mert nem fizeted meg a márkanevet, meg a szerelők díját, akik lényegében olyan munkát végeznek el, amit én is meg tudok csinálni, és még erőfeszítést sem igényel."

Ez elméletben igaz, csak mivel egy gyártó mindezt nagy tételben teszi így töredékáron kapja a hozzávalót, mint te. Így a névvel együtt is olcsóbb lesz.
De eljátszhatunk ezzel. Rakj össze legóból pár Mac-et, de úgy, hogy megfeleljen neki nemcsak teljesítményben, de a megcélzott piacnak is..
Pl.: iMac, Mini - legyen kompakt, hangtalan és bár kicsi, de gyors..
(Legó esetén itt elkezdhetsz gondolkodni egy barebone összerakásán)
Mac Pro - 2x2, vagy 2x4 magos Xeon munkaállomás, nagy biztonságú FBDIMM memóriával, néma üzemmel, 24 órás rendelkezésre állással..
(a néma üzem az ATX szabvány miatt majdhogynem lehetetlen kihívás lesz, de lássuk mit hozol ki olcsóbban :) )

--

Egyébként itt valaki leírta az Apple desktop gépekkel kapcsolatos hibás döntését.
Igazából nincs középkategóriás gépe az asztali gépek között.
A Mini egy belépőszintű gép, vagy multimédiás állomás, az iMac megfelelne a kritériumoknak, de sokaknak nem kell a monitor, mert már van nekik, a Mac Pro viszont túl erős a hétköznapi feladatokhoz. Nincs egy olyan gép ami mondjuk az iMac hardverét tartalmazná monitor nélkül és a középmezőnyt képviselné..
[quote="QwertyQ"]A Siemens is nagyon nyitott vo

"ha meg hardveres gond, akkor 5 perc alatt vissza lehet tenni a gyári firmware-t rá, és el van intézve a dolog."

Már ha vissza tudod tenni..

"egy mpx200-ra ugyanúgy nem legális feltenni a WM5-öt"

Egyrészt amikor még ilyet használtam, akkor még a 2003SE volt a legfejlettebb OS rájuk, másrészt a WM5-öt semmiképpen nem használtam volna vele, mert az, hogy a firmware az SD kártyáról működjön, enyhén vicces dolog és napi használatra nem éppen megbízható megoldás :)

Egyébként attól, hogy valamit megtehetsz és nem kapsz rögtön a nyakad közé, az még távolról sem jelenti azt, hogy legális :)


pén. nov. 09, 2007 8:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
Pedig ez a kártyázás nem éppen divatos dolog tőlünk nyugatabbra, ott a boltokban inkább a brand gépeket árulják, az alkatrészeket meg bővítésként, nem lego alapanyagként tartják..

ez is azt bizonyítja, hogy ellustul a modern világ. ahhoz, hogy összerakj egy gépet gondolkodni is kell kicsit, nem elég ha csak pénzed van :) amúgy meg egy kevés fórumozás, utánajárás után simán megoldható feladat. nem egy gépet raktam össze magamnak és ismerősöknek is, de sosem volt vele semmilyen kompatibilitási gond. ellenben ahol kb fél éve dolgoztam, oda vettünk előre összerakott gépet: azóta is folyamatosan járnak ki a szervizesek, meg folyton elromlik valamije. másik példa, hogy ahol apám dolgozik, oda rendszeresen vesznek brand gépeket (HP és DTK főleg), és egyfolyátban panaszkodik rájuk, rengeteg gép megy vissza vinyó, alaplap hibával (volt olyan, hogy 10 megrendelt HP-ból 9 visszament egy hónapon belül).
azt hiszem ennyit a brand dolgokról. ugyanabból az alapanyagból vannak azok is, csak nem feltétlenül olyan körültekintéssel rakják össze.

QwertyQ írta:
Vagy szívsz vele hetekig, míg a bolt nagy kegyesen már a 4. videókártyát adja oda tesztelésre, mert az alaplappal, hangkártyával vagy a csoda tudja mivel nem működik együtt..

te nagyon pesszimista vagy hallod... soha nem volt még ilyen gondom. volt már olyan, hogy vissza kellett alkatrészt vigyek, de az azért volt, mert maga az az egy darab **** volt, nem azért, mert nem volt kompatibilis valami mással.
amíg nem kezdtem el ilyesmi jellegű fórumokat olvasni, addig el sem hittem, hogy (cégeken kívül) van valaki, aki képes brand gépet megvenni...
egyébként szerintem a PC-knek pontosan ez a lényege/előnye, hogy alkatrészekből lehet összerakni, és nem is olyan bonyolultan. megette a fene, ha nem azt rakok bele, amit akarok :) (és itt felmerülhetne a kérdés, hogy akkor a Mac az PC-e? szerintem nem, mivel van néhány kész konfig, amivel megveheted, és annyi...)

QwertyQ írta:
De még ha legózol, akkor sem lesz számottevően olcsóbb, ha a minőséget tartod szem előtt...

de az, mert nem fizeted meg a márkanevet, meg a szerelők díját, akik lényegében olyan munkát végeznek el, amit én is meg tudok csinálni, és még erőfeszítést sem igényel.

QwertyQ írta:
A Siemens is nagyon nyitott volt ilyen kérdésekben, csak akkor koppant a kedves felhasználó, ha valami probléma miatt mégis szervizbe kellett vinni a cuccost, mert nemcsak hogy ugrott a garancia, de a gyártói szerviz pénzért sem fogadta az ilyen moddolt FW-el szerelt mobilt..

nos, ha valami szoftveres gond lett volna a telóval, akkor azt pont emiatt házilag orvosolni lehetett (ahogy a Moto esetén is, meg egy rakás SE-nél is működik), mivel a teljes szoftvert újratelepíhetted. ha meg hardveres gond, akkor 5 perc alatt vissza lehet tenni a gyári firmware-t rá, és el van intézve a dolog.
smartoknál miért lenne természetes, hogy fejleszted? egy mpx200-ra ugyanúgy nem legális feltenni a WM5-öt, mint ahogy én modolt szoftvert használok az E2-mön. nem azzal vetted, nem hivatalos update...


pén. nov. 09, 2007 4:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"nem tudom, én még nem találkoztam olyan emberrel, aki brand gépet vett volna."

Pedig ez a kártyázás nem éppen divatos dolog tőlünk nyugatabbra, ott a boltokban inkább a brand gépeket árulják, az alkatrészeket meg bővítésként, nem lego alapanyagként tartják..

"nos úgy minimális hardver ismeretekkel simán össze lehet egy gépet rakni"

Ez normálisabb helyeken nem éppen megszokott dolog. TV-t sem darabokból vesz az ember és a mikrót sem csavaronként viszem haza a boltból..

Egyébként minimálisnál kicsit több hardverismeretre van szükséged, ha tényleg olyan gépet akarsz összerakni, aminek minden hardvereleme együttműködik és a drivereik is képesek hibátlanul, összhangban egymással és az OS-el is működni..
A Windows problémák 70% az ilyen hozzáállású userek miatt jön létre, mert ha képes összecsavarozni egy gépet, akkor azt hiszi, hogy az teljesen jól fog működni is. Pedig az esetek jó nagy százalékában csak szívás van vele..

"és lényegesen olcsóbb lesz"

Vagy szívsz vele hetekig, míg a bolt nagy kegyesen már a 4. videókártyát adja oda tesztelésre, mert az alaplappal, hangkártyával vagy a csoda tudja mivel nem működik együtt..

De még ha legózol, akkor sem lesz számottevően olcsóbb, ha a minőséget tartod szem előtt...

"lehet, hogy a Nokia igen, de nem minden gyártó. "

A Siemens is nagyon nyitott volt ilyen kérdésekben, csak akkor koppant a kedves felhasználó, ha valami probléma miatt mégis szervizbe kellett vinni a cuccost, mert nemcsak hogy ugrott a garancia, de a gyártói szerviz pénzért sem fogadta az ilyen moddolt FW-el szerelt mobilt..

Mondjuk a Motorola nem tudom, hogy viszonyul ehhez a kérdéshez, mert ugyan a legelső mobilom az volt (Flare), de azóta csak 2 ilyen készülékem volt (MPX200 és 220) de azok smart-ok voltak amiknél természetes, hogy fejleszti az ember..


csüt. nov. 08, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"Azért ne mondd már, hogy neked mindegy, hogy otthon tudsz-e cserélni benne házilag akksit,"

Nekem tényleg teljesen mindegy, mert soha nem cserélgetem az akksit a készülékben..

"vagy mindenképp szervizbe kell vele rohangásznod"

Mint írtam, ha a gari idején belül van ilyesmire szükség, akkor úgyis bemész a szervizbe..

"(az apple szervizeseiről és a korrektségről is van bőven történet a magyar fórumokban)."

Jelen esetben ez egy telefon, így pl. 2008-ban miután Pistike megveszi iPhone-ját és azzal valami gubanc lesz, nos nem az Apple szervizébe fogja vinni, hanem a T-Mobile-hoz, ott meg pontosan ugyanolyan elbánásban lesz része, mintha Nokia, vagy SE mobilt vásárolt volna..

Az Apple garanciát meg ne általánosítsuk a magyar viszonyok alapján, külföldön, fényévekkel jobb a szerviz és a vásárlókhoz való hozzáállás is..

Sajnos az itthoni helyzet nem gyártófüggő, bármit vásárolsz, nagy esélyed van rá, hogy szervizelés esetén komoly problémákba fogsz ütközni, legyen az Apple termék, Nokia mobil, vagy Sony plazmaTV..

"Ekkor nem mindegy, hogy csak kikapod a zsebedből a másik akksit, vagy szívod a fogad és esetleg ezért esel el fontos hívásoktól..."

Nem ismerek olyan embert, aki második akksival járna a zsebében, ellenben sokat ismerek, akinek van szivargyújtós töltője, vagy a cégnél második töltő.. :)

"Hány embernek perelte le a gatyájáz a nokia a moddolt dct3 szoftok miatt?"

Azt nem tudom, de a DCT4-es szoftverek netre kikerülése idején párat rendesen lekaptak a 10 körmükről..
De azt is megnézném, hogy egy mai modern Symbian mobilt megpróbálsz kifüggetleníteni otthon, a pár százezres célhardver nélkül :)

"És nem csak maga a szoft van fenn a neten a megfelelő környezettel, módosítási lehetőséggel"

Ugye tudod, hogy ez nagyjából annyira érdekli a Nokiát, mint a MS-t ha a Windows 3.0-t írogatnád át.. Egy ma már elavult, kereskedelmi forgalomban sem lévő szoftverről beszélsz..

"mindenért a netre kell mászkálnom, hogy tudjam használni az ajax alkalmazásomat."

Ha hivatalosan vetted az iPhone-odat, akkor olyan előfizud van, amivel gyakorlatilag amíg van térerőd a neten van a készüléked..

"És innentől fogva meg van kötve a user keze, mivel amint kiér a lefedettségi sugárból, magára marad a telefonjával."

Ez igaz, de valljuk meg, ma már nagyon kevés olyan helyzet létezhet, hogy mobil alkalmazást használnál olyan helyen, ahol mobil operátor sincs jelen.


csüt. nov. 08, 2007 19:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 03, 2004 11:10
Hozzászólások: 3635
Tartózkodási hely: Shanghai, Pudong negyed
Hozzászólás 
QwertyQ írta:
Ha brand gépet választasz és nem a sarki fűszeressel rakatsz össze valami szemetet, akkor nem olcsóbb..

nem tudom, én még nem találkoztam olyan emberrel, aki brand gépet vett volna. ahogy írod lejjebb, hogy minimális programozói ismeretekkel simán össze lehet az alatt az sdk alatt rakni valamit, nos úgy minimális hardver ismeretekkel simán össze lehet egy gépet rakni, és lényegesen olcsóbb lesz, mint a brand cuccok. a notebookom volt az első brand gépem, de ez is csak azért, mert nincs más lehetőség rá :)

QwertyQ írta:
Ez már megbocsáss, de butaság..
Próbáld megpiszkálni a Nokia firmware-jét, majd tedd közzé a neten..
A gatyát leperelné rólad a Nokia is..

lehet, hogy a Nokia igen, de nem minden gyártó. lásd például itt

de ahogy elnézem a válaszaidat, nagy vonalakban egyetértünk mgéis: az iPhone kéne a ráknak, de legalább megmozgatja a piac állóvizét.


csüt. nov. 08, 2007 19:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4644
Tartózkodási hely: Szolnok/Szeged
Hozzászólás 
Azért ne mondd már, hogy neked mindegy, hogy otthon tudsz-e cserélni benne házilag akksit, vagy mindenképp szervizbe kell vele rohangásznod (az apple szervizeseiről és a korrektségről is van bőven történet a magyar fórumokban).
És az sem utolsó szempont, hogy ha veszel egy nagytudású eszközt, akkor jó esetben szeretnéd kihasználni minél több tulajdonságát. És mivel még nincs örök életű akksi, így csak előfordul, hogy lemerül napközben. Ekkor nem mindegy, hogy csak kikapod a zsebedből a másik akksit, vagy szívod a fogad és esetleg ezért esel el fontos hívásoktól...

Hány embernek perelte le a gatyájáz a nokia a moddolt dct3 szoftok miatt? És nem csak maga a szoft van fenn a neten a megfelelő környezettel, módosítási lehetőséggel stb, hanem rengetegen kereskednek is vele nyíltan (lásd 3310 spyphone, mint egyik legelterjedtebb lehúzási forma). Mindezt amellett, hogy a nokiánál is csak a felhasználási jogot veszed meg.

Nekem azért csak nem lenne mindegy, hogy bármilyen bajom van, a telefonra telepített progival el tudom intézni, vagy mindenért a netre kell mászkálnom, hogy tudjam használni az ajax alkalmazásomat. És innentől fogva meg van kötve a user keze, mivel amint kiér a lefedettségi sugárból, magára marad a telefonjával. Ok, gprs már elé jól le van fedve, de azért vannak még szép lyukak, ahol nuku net. És akkor hiába tudod az erdő közepén, hogy 'ha lenne netem, mi mindent meg tudnék most csinálni vele :?


csüt. nov. 08, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Egy másik univerzum
Hozzászólás 
"A PC olcsóbb"

Ha brand gépet választasz és nem a sarki fűszeressel rakatsz össze valami szemetet, akkor nem olcsóbb..

"könnyebben fejleszthetsz rá programokat"

Ez éppen nem igaz, mert a rendszerrel együtt komplett SDK-t kapsz, amivel kis programozói tudással bármit meg tudsz oldani..

"Valóban, az iPhone-ra lehet AJAX-os webalkalmazást fejleszteni. Azonban ezek WEBalkalmazások. Semmi közük a Java-hoz..."

Nem is állítottam, hogy bármi közük lenne a java-hoz, csupán annyi párhuzamot vontam, hogy hasonló minőségű alkalmazások készíthetők vele.
Az tény, hogy csak netes kapcsolattal együtt használhatók, de az iPhone hivatalosan csak olyan csomagban kapható amihez netkapcsolat is jár így gyakorlatilag bármikor elérhetők ezek..
(Félre ne értsd, nem védem, mert a natív alkalmazásokhoz képest sehol sincs ez a megoldás)

"külsőre még tetszene, de túl nagy. (Nem lehet zsebre vágni...)"

Ezt cáfolnám, mert volt nálam pár napig és kitűnően elfér a zsebben. Ellentétben pár más gyártó készülékével.. (Próbálj egy N95-öt zsebben hordani :) )

"Ezenkívül pedig buta."

Ez tény..
Bár én udvariasan úgy fogalmaztam meg, hogy ez gyakorlatilag egy internetképes iPod, minimális mobiltudással..

"Nem kezeli a sztereó bluetooth headset-eket."

Ami egy mediamobilnak bejelentett eszköz esetén nevetséges..
De az szintén jó, hogy file küldésre, vagy fogadásra sem használható a Bt.

"Gyárilag nem állíthatsz be akármit csengőhangnak.

Ó dehogynem, csak fizess érte, mint a katonatiszt :)

"A kamerája csak 2 megapixeles, nincs benne autófókusz."

Ami nem lenne még nagy probléma, mert ennek ellenére aránylag jó képeket készít, de nincs vaku és nem tud videót rögzíteni.
Azt meg végképp nem értem, hogy e-mail-ben elküldésnél miért kell kötelezően lekonvertálnia kis felbontásra a képeket..

"Nem ismeri a WMA, AAC szabványokat."

Egyik sem szabvány, hanem formátum és meglepő lenne, ha az AAC-t nem ismerné, mert az az alap formátuma..
WMA a kutyát nem érdekli, úgy **** ahogy van..
Ellenben videó esetén a divx hiánya megbocsájthatatlan, mert **** se ér a lejátszás, ha minden át kell előtte konvertálni, amikor a vas a PC-s felbontású divx-et is gond nélkül vinné..

"Nincs benne infraport."

Amire ma már nincs is szükség..
A Nokiámban van, de még soha nem használtam, és az előtte lévő készülékeimben sem.

"Nem ismeri a 3G-t. Nem ismeri a HSDPA-t sem."

Ami eléggé érthetetlen, mert ma már a belépő szintű készülékek többsége is kezeli..

"Az aksija nem cserélhető, csak szervizben."

Tegye fel a kezét, aki cserélgeti az akksit a mobiljában..
Ha meg gari időn belül tönkre megy az akksid, akkor az így is úgy is garanciális esemény, ami miatt meglátogatod a szervizt. Nem mindegy, hogy te, vagy a szervizes cseréli?
Gari időn túl meg nem érdekel, mert 1 évig még egy mobilt sem használtam.. :)

"Nem lehet belepiszkálni. (Ha megvettem vele valamit, azt csinálok vele, amit akarok, nem? Max. ugrik a garancia. Viszont a hülye Apple "megbünteti" azokat, akik feltörték...)"

Ez már megbocsáss, de butaság..
Próbáld megpiszkálni a Nokia firmware-jét, majd tedd közzé a neten..
A gatyát leperelné rólad a Nokia is..
Bármely telefon esetén a szoftver a gyártó tulajdona, ugyanúgy mint a számítógépes szoftverek esetében is, te csupán használati jogot szerzel hozzá. A vassal azt csinálsz amit akarsz, az a tied, de a szoftver az szellemi tulajdon és nem piszkálgathatod, ez nem Apple hülyeség, ez minden gyártóra igaz..

"De azért egy előnye van: nagyon "divatos"!"

Azért van több előnye is..
Jó hangminőségű zenelejátszó és a saját formátumain belül a videót is szépen játsza.
Házon kívüli internet böngészésre per pillanat nincs nála jobb megoldás, egyszerű, gyors, könnyen használható.
A felhasználói interfésze rádöbbentette a többi gyártót, hogy ideje lenne kicsit fejleszteniük, mert a pillanatnyilag kapható mobilok kezelhetősége a béka segge alatt van. (Én spec ezt tartom a legnagyobb előnyének)


csüt. nov. 08, 2007 19:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 293 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség